Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyomortükrözés altatásban

Kisbolygó
Létrehozva: 2005. február 24. 10:41
Sziasztok!

Tudom-tudom, egyszer túl lehet élni, stb, szóval ettől most tekintsünk el.
Azok tapasztalatait várom, akik altatásban csináltattak gyomortükrözést. Milyen volt? És főleg: hogy lehet ezt elérni, h így csinálják?

Köszi: Kb.
  1. 2005. február 24. 11:4226.
    szia!

    nekem volt már kb. ötször gyomortükrözésem
    altatás nélkül is és azzal is
    soha többet nem engedem meg altatás nélkül
    egy pokol volt, és utána még napokig fájt a torkom
    altatással (ez tényleg csak egy tíz perces nyugtatóinjekció) viszont semmit sem éreztem és utána is jól voltam, a férjem vitt haza és aznap nem vezethettem
    de amint látod, sok embernek viszont nem tűnt annyira fájdalmasnak
    előzmény:
    Kisbolygó (18)
     
  2. Torolt_felhasznalo_295461
    Torolt_felhasznalo_295461
    2005. február 24. 11:4025.
    Na ez a magyar egészségügy!!!!!
    előzmény:
    Kisbolygó (23)
     
  3. Torolt_felhasznalo_723681
    Torolt_felhasznalo_723681
    2005. február 24. 11:3724.
    Egyből jobban meggondolnák, kinek mit írnak elő törvényileg. . . :DDDD

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_295461 (22)
     
  4. 2005. február 24. 11:3723.
    Ha csak sorbanállok parázva, akkor is utálnak. Ha el sem megyek, vagy ha már táott szájjal megyek be, nem kérek semmi érzéstelenítőt, akkor biztosan szeretnének. . . tisztelet a kivételnek.
    előzmény:
    aditte (21)
     
  5. Torolt_felhasznalo_295461
    Torolt_felhasznalo_295461
    2005. február 24. 11:3622.
    Én mindkettőt végrehajtanám rajtuk. Csak nem végbéltükrözést, hanem vastagbéltükrözést. Az sokkal rosszabb!
    Ja és ráadásul egyszerre!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_723681 (19)
     
  6. 2005. február 24. 11:3521.
    Az a baj, hogyha altatásban kéred, akkor:
    - te csak púp vagy a hátukon, mit rinyálsz annyit (és ez még gyöngéd beszólás)
    - vagy fizesd meg az altatás árát (nemtom ez SZTK-ban hogy megy), ami kb. 30ezer ft. . .
    - de így is- úgy is utálni fognak. . . :/
    előzmény:
    Kisbolygó (18)
     
  7. Torolt_felhasznalo_295461
    Torolt_felhasznalo_295461
    2005. február 24. 11:3520.
    Ez olyan mint a mandulaműtét. Azt is van ahol ébren csinálják valahol altatásban. Nekem ébren csinálták 24 éves koromban. Brrrrr. olyan rossz volt. Soha többet. . . .
    A gyereknek utánna csak úgy engedtem ahol elaltatták.
    előzmény:
    Kisbolygó (18)
     
  8. Torolt_felhasznalo_723681
    Torolt_felhasznalo_723681
    2005. február 24. 11:3319.
    Csak nem gondolod, hogy a TB-nek érdeke, hogy ilyen korszerű műszert megvásároljon?!. . .
    (A Kútvölgyiben persze lehet, hogy már van!)

    PONT AZT AKARJÁK, hogy olyan feltétel legyen, amit lehetőleg senki nem szeretne!
    Inkább kifizeti a drága gyógyszert!!!. . .

    Az egész TB-t és vezérkarát fel kellene robbantani. . .

    Vagy őket tükröztetném meg : évente egyszer!!!!

    Mindegyiket kötelezően!!!
    (Lehetne válogatni, mit óhajt : végbéltükrözést vagy gyomortükrözést?)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_295461 (13)
     
  9. 2005. február 24. 11:3218.
    Hm. Úgy látom, nem kifejezetten elterjedt gyakorlat ez a dolog. . . :-)

    Viszont biztos, h csinálnak ilyet, lásd 2. hozzászólás. És ha csinálják, biztos nem halálos. na mind1.

    Nyilván benne van a dologban, h elég nagy úri huncutság lenne a magyar egészségügytől, ha minden tükrözéshez össze kéne állnia a teamnek. És ha túl lehet élni ébren is, minek fáradnának. . . Értem én. meg pénz, stb.

    Engem csak az zavar, amilyen ált. az orvosok, nővérek hozzáállása: "minek parázik, annyian túlélték, jöjjön már, legyünk túl rajta" stb.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2005. február 24. 11:2717.
    Te jó ég, már haté évvel korábban fogok meghalni. Nem bánom. De legalább amíg élek, ha nem muszáj, ne szenvedjek. . .
    Az a stressz is, amit pl. a tükrözés és egyebek miatt átél az ember, sztem többel rövidíti.
    előzmény:
    aditte (14)
     
  11. Torolt_felhasznalo_723681
    Torolt_felhasznalo_723681
    2005. február 24. 11:2716.
    Nekem csinálták már a gyomortükrözést, nekem nem altatásban volt a vizsgálat. . .

    (Nekem volt többször "próbareggeli" is, amikor vékonyabb csövet kell a gyomorba dugni. . . )

    Ez a vastagabb cső valamivel rosszabb, de érzéstelenítőt fújtak a torkomba. . .
    Szerintem ezt jobb ébren végigcsinálni, mert a vastag cső a torkodban hányásra ingerel.
    Ezt tudatosan le lehet győzni, észnél kell lenni és a rohamokban feltörő hányingert le kell győzni.
    De ha el van altatva az ember, erre nem képes!

    Szerintem elég nagy veszélyei lehetnek ennél a vizsgálatnál az altatásnak.

    Annak ellenére, hogy én pontosan tudom már, hogy milyen kellemetlen végigcsinálni ezt a vizsgálatot, nem engedném, hogy elaltassanak ha legközelebb ilyet kellene csináltatnom.

    előzmény:
    Kisbolygó (6)
     
  12. ann
    ann
    2005. február 24. 11:2615.
    Sziasztok!

    Nekem eddíg 2x volt szerencsém a tükrözéshez.
    Először gyomor, aztán nyombél. Ébren, érzéstelenítő spray-el. Ha egy kicsivel előbb befújnak v. várnak, amíg hat, akkor a torkodon nem érzed. Lejjebb viszont továbbra is érzel v. mennyit. Főleg öklendezést vált ki, amit nyugodt légzéssel le lehet küzdeni. Nem egy felemelő érzés, minden lehetséges helyen könnyeztem. . . , de annyk érdekében, hogy megtudják mi van bent, érdemes elmeni. A barátnőmnek csak így sikerült idejében kiszűrni egy kezdetleges rákos folyamatot, amit röntgennel nem lehetett. Fel a fejjel! Ki lehet bírni.

    Ann
    előzmény:
    Kisbolygó (10)
     
  13. 2005. február 24. 11:2414.
    Minden altatás 3 évvel megrövidíti az életedet. . . :(((
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_295461
    Torolt_felhasznalo_295461
    2005. február 24. 11:2313.
    Belgyógyász a keresztanyám és még ő sem tud ellene tenni semmit, sajnos ez a rendelet. Tényleg felháborító. Várjuk már azt a külföldön már alkalmazott (vagy csak kisérlet?) technikát, hogy csak egy gyógyszer nagyságú szerkentyűt kell lenyelni és az a tükör. Végig megy az emberke emésztőrendszerén. Nem kell felülről alulról tükrözni. Ez utóbbi se egy kellemes élmény. Azt is meg kell nemsokára csinálni anyunál, mert végbél műtét kell neki. Nem zár tökéletesen.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_723681 (11)
     
  15. 2005. február 24. 11:2312.
    Igen, idő kell hozzá. Nekem elég erős gyógyszert adtak először, és kb. 8-9 hónapig azt szedtem, mire jött a 2. tükrözés, és ott már mondták, hogy javult a helyzet, és enyhébb gyógyszert írtak. De azóta is gyógyszer, meg be kell tartani 1-2 dolgot. Én anno fogytam is vagy 4-5 kilót, azt mostanra sikerült visszaszedni. . . :)) Ha az étkezésben is betartod legalább az elején pár hónapig, és gyógyszert szedsz mellette, akkor biztosan nálad is jelentősebb javulás lesz. De ha reagáltál a gyógyszerre, és enyhültek a panaszok, akkor valószínű mégis ilyen betegséged van. Kitartást, és jobbulást kívánok neked, aztán szánd rá magad a tükrözésre, mert ilyenkor egy-két helyen ki is lehet marva a nyelőcső, és nem mindegy, mit adnak rá. Gyógyszerre gasztroenterológusnál 90 % támogatás jár fél évig, utána felülvizsgálat és javaslat kell megint. Tudom nekem is így ezer Ft körüli volt a támogatással.
    előzmény:
    Kisbolygó (10)
     
  16. Torolt_felhasznalo_723681
    Torolt_felhasznalo_723681
    2005. február 24. 11:1811.
    Hallottam már néhány felháborító dolgot életemben, de ez valamennyin túltesz!!!

    Egyszerűen felháborító, hogy mit ki nem talál ez a szemét TB, hogy nem kelljen fizetnie lehetőleg már semmiért sem!!!!. . :-OOO

    Havonta egy kalap pénzt kell fizetnünk a TB-re, a munkáltatóktól is besöprik a sok pénzt (azt is mi keressük meg!) és semmit nem akarnak téríteni!

    Nálunk már nem betegség az influenza, köhögés, szinte már semmit nem tart a TB betegségnek, szerintük csak úri passzióból szedünk gyógyszereket!

    Képesek évente gyomortükrözésre küldeni az embert, ha valóban, kimutathatóan beteg?!. . .
    Miért nem elég ehhez a háziorvos véleménye?!
    Szerintük szórakozásból eszi azt a vacak gyógyszert?!. . .

    Kitaláltak hozzá egy olyan inkvizíciós vizsgálati feltételt, amire lehetőleg nem megy el az, aki csak megteheti!!!

    Ha meg esetleg belehal, legalább levan a gond róla!

    FELHÁBORÍTÓ!!!!. . . :-O

    Mit találnak még ki ezek a szemetek?!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_295461 (4)
     
  17. 2005. február 24. 11:1610.
    Szia!
    Igen, én voltam. Elmentem a dokihoz, belgyógyász, mondta, h nagyon tipikusak a tüneteim, mivel fiatal vagyon, ő nem tartja elengedhetetlennek a tükrözést, anélkül is meg tud gyógyítani, csak a gyógyszer drágább.
    2 hónapja szedem, valamivel jobb, de annyival nem, mint vártam. :-(

    előzmény:
    asztrogida (8)
     
  18. 2005. február 24. 11:149.
    azért helyesbítek, ha jól emlékszem, csak valami nyugtató injekcióról volt szó a papíron. . .
    előzmény:
    asztrogida (8)
     
  19. 2005. február 24. 11:138.
    Szia!:) Nekem hiába volt rajta a papíron, hogy altatásban is lehet, egyszerűen nem engedték, leültettek, és addig beszéltek hozzám, míg belémdumcsizták, hogy anélkül legyen, + részletesen elmondtak mindent, mikor mi fog történni és hogyan, és meglepő módon nem voltak negatív élményeim. Mintha te írtál volna egyszer, hogy neked is reflux-féle tüneteid vannak. Szegény, nem sikerült még azóta sem kideríteni a bajodat? És legalább valamilyen kezelést kapsz? Én is félek egyébként a gyomortükrözéstől, és másodszor nem is volt olyan kellemes, de tényleg ki lehet bírni, és főleg, ha érdeked fűződik hozzá, akkor ne habozz.
    előzmény:
    Kisbolygó (1)
     
  20. 2005. február 24. 11:107.
    Nézd, nem a kisujjamból szoptam, hallottam valahol, azért kérdezem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_182159 (5)
     
  21. 2005. február 24. 11:096.
    Köszi, remélem, nem csak gyerekeknél csinálják. Látod, nem mindenkinek olyan elviselhető, mint neked volt. Engem már altattak néhányszor, semmi bajom vele, és inkább az, mint a tükrözés ébren. Szívtam már eleget, ha lehet, most kihagynám. . . Az orvosom sem erőlteti, azt mondja, megérti, ha eltekintenék tőle, de úgy néz ki, mégiscsak jobb lenne látni, mi is van odabent.
    előzmény:
    igaicsuk (3)
     
  22. 2005. február 24. 11:085.
    Szerintem tuti, hogy nem csinálják altatásban.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_295461
    Torolt_felhasznalo_295461
    2005. február 24. 11:064.
    Ez engem is nagyon érdekelne, mert szegény anyukámnak van rekeszizomsérve. Ez egy állapot ugyebár vagy meg lehet műteni vagy gyógyszerrel karban lehet tartani. Na ő ez utóbbit választja. Ahhoz hogy kedvezményesen írják fel neki a gyógyszert Évente! meg kell hogy csinálják neki a gyomortükrözést! Ha fizetne agyógyszerért havi 14 ezret, akkor nem kellene. Most ismét aktuális a tükrözés, mert nem elég a nyugdija a teljes összeg kifizetéséhez és mi sem állunk túl jól anyagilag (én gyesen). Már előre retteg szegénykém. Ha nem szedi akkor állandóan tüdőgyulladása van a visszacsurgó gyomortartalomtól.
    Szóval tényleg írjanak akinek van altatásos tapasztalata!!!!!!!!
    előzmény:
    Kisbolygó (1)
     
  24. 2005. február 24. 11:043.
    Szia. Nem is tudtam, hogy csinálják altatásban is, de külön kérésre, vagy indolkolt esetben el tudom képzelni. Személyes véleményem, hogy az altatásnak sokkal több és komolyabb kockázata van, mint magának a gyomortükrözésnek. Talán ezért nem elterjedt a dolog. Egyébként engem 18 évesen, 7 éve tükröztek, ébren, és közel sem volt olyan rossz élmény, mint amilyenre számítottam a rengeteg "ijesztgetés" után. És bocs, hogy nem a kérdésedre válaszoltam. . .
    És talán segítség:
    http://www. mindmegette. hu/index. php?apps=forum&forum=1706
    itt van egy hozzászólás, ahol azt írja egy anyuka, hogy a gyermekének altatásban csinálták a Heim Pálban.
    előzmény:
    Kisbolygó (1)
     
  25. 2005. február 24. 11:042.
    Én azt sem tudtam, hogy van ilyen lehetőség :-( pedig jól jött volna! Bár az altatásnak is vannak veszélyei, de talán megéri. Nekem "simán" csinálták a tükrőzést, egy merő pokol volt! Ja, a legjobb, előtte kérdezték (!), hogy kérek-e érzéstelenítőt? Naná, hülye kérdés. Erre lidocain spray-t fújtak a számba, ami semmit nem ért. :-( engem nagyon megviselt, bár tény, hogy túléltem.
    előzmény:
    Kisbolygó (1)
     

Címlap

top