Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Lombik 5. túl!

Torolt_felhasznalo_398015
Torolt_felhasznalo_398015
Létrehozva: 2005. március 11. 18:45
Sziasztok!

Szeretném olyan embereket összegyűjteni, akik már az ötödik lombik programon vannak túl. Olyanoknak is nagyon örülnék, akiknek utána sikerült.
Sajnos mi már a 9 beültetésen vagyunk túl, sikertelenül. Meddig lehet ezt bírni, meddig érdemes tovább menni. Sikerülhet-e egyáltalán, szerintem egyre kevesebb esély van rá. Mindig minden jó csak éppen nem tapad meg a babó.
Remélem nem egyedül, vagyunk ilyen gondokkal. Igazából több fórumot is olvasgattam, de kevesen írnak ilyen problémával.
Általában 2-3 próbálkozásra a nagytöbbségnek sikerül.
Nagyon örülnék olyanoknak is akinek a sokadik próbálkozásra sikerült. Nagyon nagy reményt adna.

Válaszotokat előre is köszönöm: Bebora

  1. 2007. november 22. 12:2726.

    Na igen, Leident is jó volna nézetni! De én hülye elfelejtettem megkérdezni, hogy csinálnak-e az Istenhegyin...

    Dec. 3-án megyek konzultálni, rákérdezek majd a dokinál is!  

    Legutóbb mikor ott voltam, kérdeztem ám, hogy érdemes-e még vmit megnézetni magamon, de azt mondta, hogy nem...

    Ja, kétoldalról el vagyok záródva + iszony szűk a méhszájam. De ugye ezt elvileg áthidaljuk a lombikkal, de hát mégse akar sikerülni a baba... így sztem azért lehet, hogy van még vmi gondocska a tudott problémán kívül is...

     

    előzmény:
    tresoagnes (25)
    2007-11-22  12:14
  2. 2007. november 22. 12:1425.
    Hát akkor fogom magam és én is megnézetem, de nekem nemcsak a kariotipus meghatározást mondták, hanem Leiden mutáció stb. Te Neked mondtak ilyet a Káliba?
    előzmény:
    Angel37 (24)
    2007-11-22  11:55
  3. 2007. november 22. 11:5524.

    Ezt tervezem megcsináltatni:

    http://www.gendiagnosztika.hu/index.php?option=com_content&task=view&id=17&Itemid=40

    Telefonon már érdeklődtem, nem kell semmi, egyszerűen odamész munkanap 8-4 között, kitöltetnek egy adatlapot, leveszik a vért, 2 hét múlva van eredmény. Ja, 10-10ezer neked és apának.

    Aha, akkor ez az immunológiai probléma legalább megoldható gyógyszerrel.

    Januárra van csak időpont?   Hú... máshol ezt nem lehet megcsináltatni?

    Biztosan jó a Forgács! Ha nem a Kaáliba járnék, akkor oda!

    előzmény:
    tresoagnes (23)
    2007-11-22  11:20
  4. 2007. november 22. 11:2023.
    Hát nem tudom, hogy menne-e másként, de még nem voltam terhes sima uton ill. lombikkal. Hová mész genetikai vérvételre, mert nekem is oda is kell mennem, de csak nyűglődök, nem tudom merre induljak, illetve, hogy beutaló kell-e stb. A Krizsa dr.-ről hallottam, hogy nagyon jó, én a Forgácsba járok (nem biztos, hogy ez a legjobb, de legalább nem futószalagon megy). Immunológiám volt, az az eredmény nem jó, antitestet termelek az embrióval szemben valszinűleg!!!bejelentkeztem terheléses vércukor ill. inzulinmérésre, de csak januárra kaptam időpontot az MM-be.
    Visszatérve az előzőekre, ismeretlen eredetű eddig a meddőség, de szerintem nem lesz ismeretlen. A jobb petevezetékem átjárható, lehetnék éppen babás, de az immun eredményem tudatában szerintem lehetek terhes, mert a lombikok előtt gyógyszer kell szednem ill. a terhesség alatt is.
    előzmény:
    Angel37 (22)
    2007-11-22  10:32
  5. 2007. november 22. 10:3222.

    9 lombik, jesszus!   Kitartásod az van, látom, de hát máshogy ugye nem megy...

    Milyen vizsgálatok jönnek még? Miért kellett a lombik? Ismeretlen eredetű meddőség?

    Én most genetikai vérvételre készülök, de sztem nem lesz gond, legalább addigis történik vmi!  

    A 3. stimus ciklusomban, most augusztusban nálam is volt vmicske elindulás, de ha nincs vérvétel, nem is tudtam volna róla... (8-as hcg-m volt).

    bp-i Kaáli, Krizsa doktorhoz járok.  

     

    előzmény:
    tresoagnes (21)
    2007-11-22  09:47
  6. 2007. november 22. 09:4721.
    Szia Angel37!

    De örülök, hogy írtál! Én sajnos már 9 lombikon vagyok túl, sikertelenül!!! A legelsőnél valami elindult, azóta semmi!!! Most éppen pihenőn vagyok, hiszen nekem már fizetős a dolog, másrészt pedig vizsgálatok sora vár rám!! (amit persze magamtól ill. más fórumos lányok unszolására csinálok) Egyébként hová, melyik intézménybe jársz???
    előzmény:
    Angel37 (20)
    2007-11-22  09:15
  7. 2007. november 22. 09:1520.

    Szia!  

    No akkor tartsuk életben!  

    5 sikertelen beültin vagyok túl, 3 stimulált lombik, 2 fagyibabás transzfer. Márciusban jön a következő.  

    Mindig minden szuper a beültiig, csak sajnos mégsem maradnak meg a picik...

    előzmény:
    tresoagnes (19)
    2007-11-22  08:26
  8. 2007. november 22. 08:2619.
    Sziasztok! Annyira sajnálom, hogy ez a topic úgy látszik "meghalt", pedig nagyon jó lenne ilyen sorstársakkal beszélgetni! Ha valaki még is hasonló témában érdekelt, kérem, hogy írjon!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2007. Április 11. 15:2118.

    Sziasztok!

    Stimuláció után kimaradt 112 ml Gonál F! Akinek esetleg még hiányozna az szóljon kedvező áron elküldöm! Ha valakinek esetelg még 75 ml és 37,5 ml vagy 3 x 37,5 ml kellene nem kell kiváltania egy Gonál 300-ast!

    nina77@freemail.hu email címen is elértek vagy a 0630-368-0789-es telefonszámon!

    előzmény:
    boil (17)
    2005-04-19  08:17
  10. 2005. Április 19. 08:1717.
    Sziasztok!

    Most olyan dologról írok nektek ami nem teljesen a topic témájához tartozik, de mégis.
    Olyan párokat keresek akik hasonló cipőben járnak.
    Én 29, a férjem 38 éves. Éveken keresztül probálkoztunk, de nem sikerült babásnak maradnom. 5 inszem is volt, lombik még nem.
    Tavaly októberben örökbe fogadtunk egy kis törpe fiút aki most 8 hónapos.
    A gondunk az, hogy a férjem koránál fogva elutasítanak minket a szocpol támogatásból.
    Amit ugye eddig nem tudtunk igénybe venni, mert csak a tavalyi évtől lehet ismét előre bevállalni.
    Az alkotmány szerint EÜ próbléma, miatt nem lennénk kizárhatóak belöle.
    Találtam olyan jogi szakértőt aki segítene ebben, valószínűleg törvénymódosításra lenne szükség.
    Minnél több ilyen párra lenne szükség mert csak akkor lehet lépni ebben az ügyben.
    Tehát ha titeket is érint vagy tudtok olyan fiatal párt akit ugyancsak akkor kérlek benneteket hogy írjatok nekem priviben.

    Köszönöm a segítségeteket
    Bognár Ildikó
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_993066
    Torolt_felhasznalo_993066
    2005. március 25. 22:0216.
    Sziasztok lányok!

    Egy újságcikk kapcsán olyan érintetteket keresünk akiknek a munkahelyén problémái támadtak a beavatkozások miatt. Legyen az fenyegetés, felmondás vagy csak utalás a munkáltató részéről, hogy jobb lenne a jövőben megválni egymástól, mert ő tovább nem hajlandó tolerálni a kezelések miatti hiányzásokat. . . Ha úgy érzed ilyen helyzetben vagy, vagy voltál, kérem írj nekem privit minél előbb.

    Klani
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_889124
    Torolt_felhasznalo_889124
    2005. március 17. 14:5015.
    Sziasztok!

    Bebora, nekünk is Tapolcán sikerült, sok sikert és további kitartást kívánok Nektek! Ne adjátok fel!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_398015 (10)
     
  13. Torolt_felhasznalo_427392
    Torolt_felhasznalo_427392
    2005. március 15. 20:0814.
    sok sikert kivanok nektek es kitartast, ne adjatok fel
    egy baratnom akivel egyutt fekudtunk a BMC ben, neki van egy
    Olaszo-ban elo magyar baratnoje, 11 beavatkozason voltak tul es most megis sikerult nekik, pedig kozben butikot nyitott, repult, kocsival is utazott sokat, ikrei lesznek

    a baratnom, akirol irtam, o 7 eve probalkozik es most megint megy
    mellett vagyunk, o 48 eves, de nem adja fel, most kap meg plusz petesejteket is egy fiatalabb anyukatol, remelem sikerulni fog neki

    egy masik baratnom, topikon is volt neha, Dunci
    11 inszeme volt es nagyon nehezen jott ossze nekik, de sikerult lombikkal, ma szult ikreket es jol vannak
    ok is probalkoztak donoros inszemmel, vegul felig donoros, felig sajat spermas dolog lett belole.

    a mi estunk: a parom el van kotve, es a spermak teljesen elhaltak
    voltak, herebiopsziaval mutottek, nem sikerult, masodszorra lett 12 petesejtem, de mivel a spermak telejsen mozdulatlanok voltak csak egy termeknyeult meg, az sem sikerult
    most ujra mutottek akkor amikor engem, foglaltunk donort is
    a masik herejeben talaltak mozgot, de nekem most csak 3 petesejtem lett
    szerencsere most mind megetermekenyult, es harmas ikreink lesznek
    en ugy erzem nalunk az embrio minosege nem volt jo az elso ket alkalommal, most hogy jobb sperma bolt sokkal gyorsabban osztodtak
    probaltatok donoros embiroval is?
    lehet hogy intezet valtashoz nincs erotok, de esetleg mas orvos mast lat, es lehet hogy pont valami mas jobb lenne
    bar amit Klani is irt: engem is megviselt harom, igy nem tudom hogy lehet birni tobbet, de az ember eros es kuzd

    nagyon szoritok nektek
    Det
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_398015 (1)
     
  14. 2005. március 14. 09:0513.
    Tudod ez tényleg igy van nekünk is mindenki azt ajánlotta, hogy menjünk át másik helyre, de a másik helyről meg oda jöttek ahol mi voltunk azok , akiknek ott nem sikerült. Ezért voltam én is úgy vele , hogy maradok annál aki eddig már végig csinálta a kezeléseket, és mindig mást talált ki! Talán ezért éreztem, hogy mindegy hol néznek nyuszinak! Vagy bejön a kezelés vagy nem!
    előzmény:
    Babettke (12)
     
  15. 2005. március 14. 09:0212.
    Sziasztok!!!

    Gratulálok a picurkához:))
    Nemsokára megszületik.

    Bebora
    Sajnálom:((((
    Ne add fel, bár tudom milyen nehéz.
    Én is mindíg szomorkodtam, hogy a csodák velünk miért nem történnek meg:(
    Sógórnőm is már annyira kivolt, hogy ha babát látott az utcán, átment a túloldalra:(
    Nálunk is a kiskatonákkal van a probléma.
    Én ajánlom a Kaalit, Krizsa dokit mindenki "mágusnak" hívja.
    Bár mindenki azt ajánlja, ahol sikerült.
    Egy próbát meg ér.
    Nagyon szurkolok neked, így ismeretlenűl is!!!

    sziasztok!!!
    előzmény:
    radványa (11)
     
  16. 2005. március 14. 08:4311.
    Sziasztok!
    Piggi én sajnos megnéztem, és hetekig bőgtem mert annyira felzaklatott, könnyen beszél az akinek van gyereke, vagy nem akar! Nekünk is 8 sikertelen volt! Tudod úgy érzi az ember hogy a csoda mindig mással történik meg!

    Bebora küldök privit! MI is hasonló cipőben jártunk. A Maca vib segit a kiskatonákon!
    Spontán jött össze a baba a 35 hétben vagyok és alig várjuk, hogy meglegyen! Tudom ez neked nem vigasz, nekem sem volt az, mikor másokkal példálóztak!
    előzmény:
    Piggy (2)
     
  17. Torolt_felhasznalo_398015
    Torolt_felhasznalo_398015
    2005. március 12. 08:4710.
    Sziasztok!

    Köszönöm a biztatást.
    Mi már 14 éve vagyunk házasok. 12 éve szeretnénk gyermeket. 5 éve kezdtük el a lombikot.
    Először a János korházban kezdtük 3 beavatkozás volt, de nem voltunk megelégedve ezért váltottunk. Most Tapolcára járunk. Az igazság, az hogy, nem szeretnénk már másik intézetbe elmenni. Ahhoz már nincs erőnk.
    Nálunk én teljesen egészségesnek tűnök. Semmit nem találtak miért nem sikerül. A férjemnek sajnos a kiskatonái nagyon kevesen vannak, most is csak 5 db volt és ezek sem mozogtak.
    Donoros inszeminációval is próbálkoztunk, de ezt is sikertelenül.
    Már 1 éve van papírunk az örökbefogadásról, várunk. Azt mondta a nő, hogy kb. itt 2 évet, kell várni a babára.
    Szóval már minden lehetséges dolgot megpróbáltunk, de így sem lett.
    Szerintem a szerencsén múlik és nem mindig a többi dolgon.

    Köszönet minden válaszolónak: Bebora
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2005. március 12. 07:439.
    Sziasztok!!!

    Igaz, hogy én nagyon szerencsés vagyok, első lombik sikeres volt, most 5 hónapos a picifiam.
    Örök hála a Kaali Intézetnek, különösen Krizsa dokinak!!!!!!!!!!
    A sógórnöméknek viszont a 10. lombikra sikerült, előtte volt egy csomó inszemi is:(
    A 9. -dik lombik után elindították az örökbefogadást és várták, hogy mikor lesz baba, nagyon nyugisak voltak, tudták előbb-utóbb kapnak majd egy picibabát.
    Krizsa doki erősködött, hogy még egyet próbáljanak meg hááátha, bár úgy mentek neki a 10. lombiknak, hogy miért sikerülne, ha 9 nem sikerült, és csoda történt, sikerült nekik, már 3 éves a kiscsibészke:)
    A doki szerint mivel már ment az örökbefogadás, nem azon agyaltak, hogy milesz ha nem sikerül, nem is foglalkoztak vele, visszament dolgozni a beültetés után, mindent úgy csinált ahogy szokott.

    Bebora
    Szerintem próbálkozzatok még, sikerülnie kell!!!
    Tiszta szívemből kívánom, hogy sikerüljön!!!!!!!!!
    Tudom milyen nehéz, mi is éveket vártunk erre a Kismanóra.
    Melyik intézetbe jártok?
    Nem gondolkoztál a váltáson.
    Sokaknak bejön, hogy átmennek másik intézetbe, ahol esetleg másként csinálnak valamit, ami neked jobb.
    A sógórnőmék is sok helyen jártak, mire rátaláltak a Kaalira, és itt a második beültetés sikerült.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_873700
    Torolt_felhasznalo_873700
    2005. március 11. 23:208.
    Sziasztok!
    Klani megkeresett, idetévedtem én is. Helyesen a gyerekeim sorrendje úgy van, hogy 15 éves a spontán lányom, aztán több mint 10évig kistesót csináltunk, 11 lombikkal. A 11. sikerült, csak sajna a 10. héten elhalt. Ez volt 2001. május 29-én. Kivizsgálások sora, majd ha érdekel később részletesen leírom, csak emlékeztess rá, augusztusban még megjött a vérzésem, aztán nem. Nem tűnt fel, mert nekem voltak 74 napos ciklusaim is. Viszont rosszullétek kínoztak reggelenként, stb. Mire észbe kaptam, hogy ez akár baba is lehet, már 7 hetes terhes voltam. Tehát 11. lombik után, majdnem azonnal spontán teherbe estem. Ez a baba 2002. május 28-án született, az elhalt terhességem után majdnem pontosan napra 1évvel.
    Érdekelne engem is az a sok kérdés, amit Klani feltett, és soha nem szabad feladni. Van rá példa, hogy sikerül. Sok szerencsét!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_993066 (7)
     
  20. Torolt_felhasznalo_993066
    Torolt_felhasznalo_993066
    2005. március 11. 22:527.
    Szia Bebora!

    Én még csak 2 és félnél tartok. Van egy volt munkatársam akinek a 9. sikerült. Úgy, hogy a dokik azt mondták neki 8 után már nincs semmi esélye. Intézetet váltott és mai napig sem tudják megmagyarázni, de végül sikerült.

    Gizinek a lombik-baby fórumról 11 lombikja volt. Azután lett két spontán gyermeke.

    Csodálom a kitartásodat, én már kettő és fél után is meginogtam.

    Sajnos vannak még hasonló cipőben lányok, mert többször előfordult, hogy az iránt érdeklődtek, hogy az 5 után támogatják-e a gyógyszereket.

    Remélem a lányok rá találnak erre a fórumra, de ha nem akkor majd írok nekik privit, hogy megnyitottad ezt a topikot.

    Hány éves vagy? Most hol tartasz? Gondolom már mindenféle vizsgálaton túl vagy. Úgy értem immunológia, hysteroscopia, laparoszkopia, stb. Mi volt az ok, amiért lombikra kellett menned? Hol csinálták a kilenc beültetést?

    Bocs a sok kérdésért, de én is megpróbálok valahogy választ kapni a MIÉRT-re. . .

    Írok Gizinek. Rendben?

    Klani
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_398015 (1)
     
  21. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2005. március 11. 21:066.
    AZ én kicsi unokaöcsém a 10. házassági évfordulóra született. 10 évig nem jött össze sehogy. Ők lombikkal nem akartak próbálkozni, nem tudom miért. És teljesen spontán jött a babóca.
    Mindenki azt mondja itt, ha jól emlékszem, hogy nem szabad görcsösen akarni.
    Bár nem tudom ezt hogy lehet elérni!

    Nagyon sok sikert, és rengeteg rossz babát!!! :)))

    Jah, a barátnőm amikor "jó időben" próbálkoztak, soha nem lett terhes. Aztán elhatározta, hogy akkor fognak ágyba bújni, amikor megkívánják egymást. Nyáron jön a baba.
    :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_398015 (1)
     
  22. Torolt_felhasznalo_384380
    Torolt_felhasznalo_384380
    2005. március 11. 20:105.
    ja és persze lombik nélkül!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_384380 (3)
     
  23. Torolt_felhasznalo_593906
    Torolt_felhasznalo_593906
    2005. március 11. 20:044.
    Szia!
    Nem tudok erdemileg hozzaszolni a dologhoz, de nagyon sok sikert kivanok!!! :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_398015 (1)
     
  24. Torolt_felhasznalo_384380
    Torolt_felhasznalo_384380
    2005. március 11. 19:563.
    Barátnőm járt így.
    Csak hogy örülj egy kicsit. Túl voltak a 4. sikertelen próbálkozáson.
    A doki is kezdett lemondani róla.
    Ő is belebetegedett, és feladta.
    Jól berugott, és eldöntötte baba nélkül marad.
    Vesz magának kutyát.
    Aztán rá egy hónapra találkoztam vele, és nevetett:mondta, tök jó
    baszunk mint a nyulak és nem érdekel semmi. :-))
    rá egy hónapra hányingerrel kelt. Elment dokihoz, és láss csodát terhes volt. Most van egy 5 hónapos kisfia. :-)))))))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_398015 (1)
     
  25. 2005. március 11. 19:172.
    Szia!
    Én ugyan nem járok ilyen cipőben, de szívből kívánom, hogy sikerüljön nektek!!!Nem láttad a Sejtjeink c. dok. filmet?Abban az egyik pár már nemtom hány beültetésen volt túl, és el is döntötték, hogy nem próbálkoznak tovább, mert tönkrementek bele idegileg, anyagilag, stb. Aztán egyszer csak spontán terhes lett!Bízni kell a csodákban!Kitartást és sok sikert!Üdv
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top