Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

RAI tanfolyamot végzettek

Torolt_felhasznalo_519131
Torolt_felhasznalo_519131
Létrehozva: 2005. Április 26. 16:08
Sziasztok Kedves Mindenki:))! Szeretném ha beszélgetnénk a RAI tanfolyamokról, akinek kérdése van, tegye fel, aki tud rá válaszolni, válaszoljon rá:))! Egy fajta kötetlen beszélgetés legyen:))!
Én most a Tifár I. készülök, és bizony néha megakadok, ill. egyik kollégám máshol végezte el az arolót, és az Ő tanára, nem tudom hogy csinálhatta, de egyszerüen nem egyformán kaptuk az infót:))! Van egy csomó tesztlapom, és a válaszok nem akarnak stimmelni:))!
TOVÁBBI KELLEMES NAPOT KIVÁNOK NEKTEK:))! Üdv: Attila
  1. Torolt_felhasznalo_939921
    Torolt_felhasznalo_939921
    2005. Április 29. 20:1926.
    Sziasztok!
    Látó van köztetek? Nekem nyitva a harmadik szemem, és kíváncsi lennék valamire. . .
    Írjon, akinek szokatlanul erős az érzékelése (nem feltétlen "fizikailag" kell látni).
    Ja, és egy érdekesség: én és a párom is Reiki-t végeztünk Téglási Annánál. Gondoltuk hogy majdan a gyermekünknél is fogjuk használni, de csodák csodája, ő nem engedi!!! Olyan erős a saját energiamezője, hogy megérzi a beavatkozást, akkor is ha alszik!!!!
    A pszí-sebészet ellen is tiltakozik egy kicsit, de azt még mindig jobban tűri, de inkább ő maga "varázsol". . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2005. Április 29. 13:1125.
    azonnal láttam, hogy hülyeséget írtam.
    Lehet, hogy a kereső tréfált meg, mert nem találtam a fórumodat, olvastam róla az fgreiki fórumán, aztán a kereső csak a te bejegyzéseidet adta ki. Csodálkoztam is, hogyan lehet.
    Így!
    Jó munkát és szép napot.
    előzmény:
    kancler (24)
     
  3. 2005. Április 29. 13:0824.
    Attila!
    Azt, hogy csinálod, hogy csak a te bejegyzéseid olvashatóak?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2005. Április 29. 10:5523.
    Szép jó NAPOT mindenkinek!
    Köszönöm Attila, igen nagyon jól sikerült a tegnapi "buli". Tudod 3 kollega beleért a "legszebb" korba (50) és Őket köszöntötte a kollektíva. Kivételes engedéyt kaptunk a főnőktől, de nem egész munkaidőben lehetett "mulatni", csak másfél órával a munkaidő elött kezdhettünk:( És Te meddig dolgoztál, hogy már nem válaszoltál? De még mindig várom a kérdésemre a választ:O!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_519131 (21)
     
  5. 2005. Április 29. 10:1922.
    nem hiszem, bölcsebb Ő annál:)
    jót beszélegettünk erről az egészről:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_519131 (21)
     
  6. Torolt_felhasznalo_519131
    Torolt_felhasznalo_519131
    2005. Április 29. 10:0721.
    Jó reggelt, Sziasztok:))! Remélem nem "szívta" Tamás tul mélyre a "kakukkfióka" megnevezést, de ki tudja:(((???
    Mióta megkaptuk ezt a titulust, azóta Ő nem igen jelentkezett!!!
    Én is sajnálnám, ha végleg eltünne!
    Márti, hogy sikerült a tegnapi "ünneplés":))?
    De milyen m. hely lehet az, ahol eszem-iszomot lehet folytatni m. időben:)))??? De egészségedre ha jó volt:))!
    SZÉP NAPOT MINDENKINEK:))! Üdv: Attila
    előzmény:
    cleopax (20)
     
  7. 2005. Április 29. 09:4120.
    gondolod??? hogy azért nem jön Tomireiki????
    nagyon sajnálnám:((
    szép napot Mindenkinek
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_519131 (16)
     
  8. 2005. Április 28. 13:5719.
    Nos kedves Attila, ha nem haragszol én L, mert ünnepelünk nemsokára. Ma sem sokan voltak a topicon, csak tényleg nem értem miért? Nos nekem lenne kérdésem. Amikor távolba kezelek a szellemgyógyászatban kell-e harmadik személyt használnom, vagy Te szerinted csak az illetőre rá kell "kapcsolodnom"? A válaszodat előre is köszönöm, és persze mindenkitől szívesen veszem, ha válaszol:))!!??
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_519131 (18)
     
  9. Torolt_felhasznalo_519131
    Torolt_felhasznalo_519131
    2005. Április 28. 12:3418.
    Köszönöm Kedves Márti a véleményedet, szerintem nagyon "jól szóltál" csak hát nem vagyunk egyformák:))!
    Az "elüldözés" kérdésében szintén ne tőlem várj választ, van ennek is "illetékese":))!
    A reiki-től sem akar senki "elszakadni" inkább csak "védelmezni" akarják ill. mindenki a saját Igazát keresi:))!
    De mint írtam, azért még nyugodtan beszélgethet itt Mindenki, ha nem is egyezik a véleményünk a reikiről:))!
    Jó étvágyat Mindenkinek, ha az ideje és az étvágya engedélyezi:)))! Üdv: Attila
    előzmény:
    marta53 (17)
     
  10. 2005. Április 28. 11:3317.
    Szia Attila! hogyan lehet valakit "elüldözni" a net-ről? Ha valakinek problémája van a másikkal akkor nem vesz tudomást a hozzászólásiról, csak azokkal az emberkékkel tartja a kapcsolatot akik fontosak neki ill. akik kérik a "segítségét" , vagy nem jól gondolom:((? Egyébként épp azt érzem én is, hogy valamilyen oknál fogva senki nem akar a Reiki-től elszakadni, pedig szerintem rengetek lehetőség van az ezoterika különböző ágazataiban. Na majd látjuk. . . . Most L egy kicsit, mert megyek ebédelni. Mindenkinek jó étvágyat! és irjatok:))!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_519131 (16)
     
  11. Torolt_felhasznalo_519131
    Torolt_felhasznalo_519131
    2005. Április 28. 10:3216.
    Szia Márti:))! Örülök az érdeklődésednek, de láttad a legelején, hogy én is "keresgéltem":))! Elképzelhető, hogy kevesen olvassák a net ezen oldalait, igy a hozzászólás is csekély:))!
    A tomreikit "elüldözték" a másik oldalról, igy valószinü, hogy végleg eltünt a netről:((! Pedig Ő már "kész" szakember, mert néhány éve praktizál már:))!
    NEKED IS SZÉP NAPOT KIVÁNOK:))! Üdv: Attila
    előzmény:
    marta53 (14)
     
  12. Torolt_felhasznalo_519131
    Torolt_felhasznalo_519131
    2005. Április 28. 10:2715.
    Szia DeSue:))! Köszönöm a válaszodat, de néhány dolgot azért "véleményeznék" ha már én inditottam az oldalt:))! Bocsi Érte:))!
    Az "ellenlábast" nem szó szerint értendő, inkább viccesen fogalmaztam:))!
    A "reiki története" nem gondolnám, hogy "szájhagyomány" utján terjedt volna, mert az a 1oo év, mióta ujra él a reiki, nem tul nagy idő, hogy írás ne "maradt" volna meg róla:))!
    A "hitelességről" meg tudod jól, hogy itt aztán nem igen beszéhetünk:))!
    Tudod, ha már a Bibliát többször átírták, akkor könnyen meg lehet, hogy a reikit is módosithatták!!!
    Bocsáss meg, de épp most olvastam egy Tradi Mester honlapját, és Ő azt irta, hogy a Buddhizmushoz semmi köze, akkor ezt most ki "dönti" el, mert Te ugye azt állitod, hogy "ma Japánban a reiki jórészt a buddhizmuson belül, a szerzetesi közösségeken belül él"!
    De szerintem ha a véleményünk nem egyezik, azért még lehetünk beszélgető partnerek:))! IGAZ:))??? KÖSZÖNÖM:))!
    JÓ EGÉSZSÉGET ÉS TOVÁBBI SZÉP NAPOT:))! Üdv: Attila
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_716629 (11)
     
  13. 2005. Április 27. 15:5214.
    Sziasztok! A R. A. I. belül senki nem végzett más jellegű tanfolyamot, csak REIKI-t? Engem nagyon érdekelne a Szellemgyógyászat, vagy akár az Arolo. Erről tud valaki valami bővebbet:)))?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_668985
    Torolt_felhasznalo_668985
    2005. Április 27. 08:5413.
    Szia ! Örülök, hogy írtál és annak, amit írtál:-}}}

    Ha szabad egy-két gondolattal kiegészíteni:
    Hayashi sohasem volt a reiki nagymestere (ilyen cím nem volt a tradícióban, Furomoto pedig teljesen jogtalanul követeli ezt magának /elkezdte a "reiki" és hasonló szavakat levédetni több amerikai államban/), sőt az eredeti reiki-egyesületből (Usui Reiki Ryoho Gakkai) hamar kivált
    az eredeti tradíció most már elérhető a Gakkai mestervonalán keresztül
    (Hayashi utolsó mester-tanítványa, Tatsumi iskolája pl. Dave King kanadai mester által /Usui Reiki-do/, vagy például az Usui-Taketomi-Koyama-Doi-R. Rivard vonalon keresztül a Gendai Reiki-ho, aminek már Mo-n is vannak tanárai)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_716629 (11)
     
  15. Torolt_felhasznalo_519131
    Torolt_felhasznalo_519131
    2005. Április 27. 06:3212.
    Jó reggelt, Sziasztok:))! Bocsi de az este nem vártam meg a válaszodat, de most se hosszan válaszolok:))!
    Javasolnám Mindenkinek, hogy olvasgassátok a www. reiki. hu és a
    www. reki lap. hu oldalakat, véleményem szerint, szinte minden benne van:))! Holnap folytathatjuk a vélemény cserét, de most elköszönök:))! TOVÁBBI SZÉP ÉS KELLEMES NAPOT MINDENKINEK:))! Üdv: attila
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_716629 (11)
     
  16. Torolt_felhasznalo_716629
    Torolt_felhasznalo_716629
    2005. Április 26. 21:5811.
    Szia Attila!

    Nem vagyok ellenlábas, csak szerettem volna tudni, hogy Te hogyan látod, milyen eredetű az energia amivel dolgozol.

    Én a történetet máshogy tudom. De ha nem értesz vele egyet, szívesen olvasnám a tiedet:)

    Szóval.
    A reiki története a legutóbbi évekig szájhagyomány útján terjedt.
    Évtizedekig azt hitték a kutatók, hogy Usui keresztény teológus volt, és a Kyotói keresztény egyetem dékánja. Úgy mesélték, hogy Jézus gyógyításait kezdte kutatni, mert szerette volna megtalálni az ő módszerét. Az újabb adatok szerint ezt Amerikában tanították így, mert úgy vélték, jobban eltudják fogadtatni a reikit, ha az alapítót keresztényként állítják be.

    A ma hitelesnek tűnő verzió(k) szerint dr. Mikao Usui buddhista családban született, jó nevű orvos volt, aki mind a keleti, mind a nyugati orvolásban jártasságot szerzett. Huszas éveiben kezdett el intenzívebben buddhista gyakorlatokat végezni a Shingon iskola szerint. Hatékonyabb testet-lelket egyaránt gyógyító mószereket keresett a buddhizmus hagyományában. Megvilágosodása előtt is már sokat meditált a szent Kuriyama hegyen.
    Más adatok szerint nem világi, hanem gyermekkora óta különleges gyógyító képességekkel bíró szerzetes-orvos volt és egy másik buddhista vonalhoz, a Tendai-hoz tartozott. (A kutatást nehezíti, hogy az Usui családnév meglehetősen általános Japánban).

    A reiki megszületésében az intenzív belső gyakorlatokon kívül a buddhizmus szent könyvei voltak a segítségére: a Lótusz Szútra és egy elveszettnek hitt kézirat, a "Szenvedés sötétségét bevilágító felvillanó fény tantrája", amelyet ő fedezett fel. Mivel a könyvekben megtalált módszert nem tudta működtetni, Usui a hiányzó tudást a megismerés belső, meditítv útján kívánta megszerezni. Egy huszonegy napos böjt és meditáció végén misztikus megvilágosodás-élményben volt része, kinyilatkoztatásban, amelyben megkapta a keresett erőt, a módszer "használati utasítását" és azt a rituálét is, amellyel másokat is képessé lehet tenni ezen erő felvételére és továbbítására.

    Ma Japánban a reiki jórészt a buddhizmuson belül, a szerzetesi közösségekben él. A teljes rendszer 7 fokozatból áll, amelyek midegyikének 3 szintje van. A teljes rendszer megismerése akár egy életet is igénybe vehet.

    A reiki világi, a nyugati ember számára hozzáférhető tett változata az első három fokozatot tartalmazza. Dr. Chujiro Hayashi lett az evilági reiki-vonal első nagymestere, majd Hawayo Takata asszony a második. Phyllis Lei Furumoto a mai nagymester.

    Bocsi, ha túl hosszú voltam.
    Köszönöm a jókívánságaidat:)
    Jóéjt!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_519131
    Torolt_felhasznalo_519131
    2005. Április 26. 20:3210.
    Bocsi Katy, Neked nem válaszoltam:))!
    Véleményem szerint, mindenhez kell egy fajta érdeklődési "időpont" a Tiéd még 12 éves korodban nem jött el valószinü, ill. egy kis "fellángolás" lehetett:))! De örülök, hogy néhány dolgot azért megtapasztaltál:))!
    Most volt Szegeden az Ultra tanfolyam Agykontrollból, és egyik barátom épp ma du. mesélte, hogy Domján Laci volt lennt, és azt mondta, hogy "néhány év mulva már az egyetemeken oktatják a kézrátételt" tudod jól, hogy Laci nem szokott a levegőbe beszélni:))! Egyébként én az agykontrollal kezdtem, még 1997 őszén:))! Gondolom észre vetted, hogy a kettőt nem szabad össze hasonlitani, mert eleve nem is egyről szól:))!
    JÓ EGÉSZSÉGET ÉS SZÉP ESTÉT NEKED ÉS CSALÁDODNAK:))! Üdv: Attila
    előzmény:
    katy27 (7)
     
  18. Torolt_felhasznalo_519131
    Torolt_felhasznalo_519131
    2005. Április 26. 20:249.
    Na vége egy olyan vélemény, aki a másik "oldalon van:))!
    Tudod én azt szoktam csak mondani a "beavatással" kapcsolatba, hogy Usui mester annak idején, hogy lett beavatva??? Gondolom tanultátok, hát a Kyotói Szenthegyen, még pedig szellemi uton! Tehát ha Ő megkaphatta igy a beavatást, akkor az én nagymesterem Eckard, miért ne kaphatta volna meg??? Mivel Ő is szellemi uton kapta meg, mivel Usui mester még nem inkarnálódott, igy beavatta Őt is!!! Csak ugye ezt nagyon sokan nem tudják, de legalább már ez is nyilt titok:))! Nézd, tisztában vagyok vele, hogy a Rai reiki nem "népszerü" ill. elismert a tradisok előtt, de sorolhatnák még egy pár fajta reiki ágat, ahol még a nevében sincs benne a reiki szó, de még is annak hívják, őket miért nem macerálják:))???
    A "tisztaságról" nincs miben kételkednem, tavaly december óta a mesterek utját járom, ill. akkor léptem rá erre az utra, és megmondom őszintén, nagyon az elején járok még, szerintem nem igen van olyan Ember, aki végig járta volna az utat:))!
    Most mondok Neked egy uj dolgot, én annak idején olvastam a tradi reikit, de ott sem tudják pontosan, hogy Usui mester mikor kezdte ujra a reikit kutatni, mindenütt csak az olvasható, hogy a 18oo évek közepén vagy a második felében! Tudva lévő, hogy Dr. Mikao Usui 1865. agusztus 15. született, és mire egyetemi rektor lett, még néhány év el is telt, tehát lehet számolni:))!
    Nézd, én a reikitől legelőször azt kaptam meg, ill. tanultam meg, hogy "MINDEN EMBERT UGY KELL ELFOGADNI, AHOGY VAN"!!!!!!!!
    Én eszerint próbálok élni is, és az az Emberi Szeretetet próbálom gyakorolni:))!
    Hát röviden ennyit, ha kiváncsi vagy még valamire, kérdezz bátran, a tudásomnak megfelelően válaszolni is fogok:))!
    KELLEMES ESTÉT ÉS JÓ EGÉSZSÉGET MINDENKINEK:))! Üdv: Attila
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_716629 (8)
     
  19. Torolt_felhasznalo_716629
    Torolt_felhasznalo_716629
    2005. Április 26. 19:468.
    Szia Attila!

    Rég nem írtam, sokminden történt velünk. Többek között mi is (én és a párom) is megcsináltuk a reiki I-et, tradicionálisat.
    Nekünk azt mondta a mester, hogy a német R. A. I, vagy a hazai Gold Reiki, Tibeti Reiki, stb. nem rendelkeznek az eredeti beavatási vonallal. Itt a reikimesterek nem a hagyomány által elismert módon lettek beavatva, kinevezve. Sem a beavatási mód, sem az energia, sem az oktatás rendje nem azonos az eredetivel. Sok helyen nem hagynak elég időt a felkészülésre (nekünk pl. legalább egy évet kell gyakorolnunk, hogy a reiki II-őt, megkapjuk, a reiki III-mat vagyis a mestercímet pedig csak azok kaphatják meg, akik arra elég érettek és hivatottak, kiválasztás alapján. ), gyakorlásra, kinyomtatják a belső tanításként kezelt rituálékat és szimbólumokat.

    Te mit gondolsz, mennyire tiszta ez a R. A. I. energia?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_519131 (1)
     
  20. 2005. Április 26. 18:527.
    Szia!
    Sok évvel ezelőtt elvégeztem a RAI Reiki 1-2-t, az elsőnél még csak 12 éves voltam. Nem használom, átnyergeltem az agykontrollra, kevésbé misztikus. A reiki is működött, pl az energiaküldés távolra is, szerintem azért adtam föl egy idő után, mert túl fiatalon csöppentem bele.
    Katy
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_519131 (1)
     
  21. Torolt_felhasznalo_519131
    Torolt_felhasznalo_519131
    2005. Április 26. 18:016.
    Szia Hema:))! Szerintem jó helyen jársz, csak ehhez tudni kell, hogy a Rai-nál ugye az Energetika 4 féle "szakból" áll, még pedig a reiki-angyal-aroló és aktív szellemgyógyászat:))!
    Tehát a "bizonytalanságod" nyugodtan elmulhat:))!
    előzmény:
    Hema_57 (5)
     
  22. 2005. Április 26. 17:515.
    Szaisztok! Bequqqantottam, mert azt hittem a RAI Reikiről lesz szó, de itt ezen kívül szinte mindenről olvastam. MOst elbizonytalanodtam, hiszen én elvégeztem a Reikit, tudtommal RAI-t, de sem Tifárról, sem szellemgyógyászatról, sem arolo-ról nem esett szó. Rossz helyen jártam, vagy rossz helyen járok?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_519131 (4)
     
  23. Torolt_felhasznalo_519131
    Torolt_felhasznalo_519131
    2005. Április 26. 17:014.
    Hát erről lehetne bőven beszélgetni, de a lényeg az, hogy az emberi testet több részre osztjuk fel, és a kiteszteléssel megtudjuk állapitani, hogy a probléma, de még azt is, hogy sok az energia, vagy kevés, és ezen tudunk változtatni is, kivül-belöl egyaránt:))! De foglalkozunk a homeopátiával is bővebben:))! De az ezo. hu oldalon kicsit másképp, de olvasható róla:))!
    A szellemgyógyászattal én is foglalkozom, most voltam B. berénybe a IV. és elég érdekes volt:))! Üdv: Attila
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_939921 (3)
     
  24. Torolt_felhasznalo_939921
    Torolt_felhasznalo_939921
    2005. Április 26. 16:483.
    Szia! Mi is (a párommal) végeztünk Rai Reiki-t, bár nekünk többfajta téma közeli, nem csak az e vonalon hallottak. Inkább a szellemgyógyászat felé orientálódunk, bár érdekelne a Tifár tudásanyaga, mert állítólag titkos, és fogalmam sincs mi mindenből maradok ki, amíg valaki nem beszél legalább nagyvonalakban róla :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_519131 (1)
     
  25. 2005. Április 26. 16:412.
    off: :)**************
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_519131 (1)
     

Címlap

top