Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2006 áprilisi babavárók

ditke14
Létrehozva: 2005. június 29. 09:46
Sziasztok Babavarok! :)

Ha most dontottetek ugy, hogy babaval probalkoztok, esetleg nem jott volna ossze a marcius: gyertek, remenykedjunk egyutt!
Hatha a julius lesz a mi honapunk a csaladtervezesre! :)
  1. Torolt_felhasznalo_748357
    Torolt_felhasznalo_748357
    2007. január 8. 22:0616901.

    Zsuzsi, sajnálom Patrikot Szegény kicsi fiú.

    Dominó még nem volt lázas, koppkopp, de én 38-nál én is adnám a kúpot, pedig sokan csak 38.5-nél javasolják. És mivel tartok a lázgörcstől, ezért én a Germicid C-t adnám neki, ebben a sima germiciddel szemben van nyugtató is, ami pont a lázgörcs létrejöttét hivatott megelőzni. Hogy mennyi időőnként lehet adni, az passz, de 4 óránként szerintem simán. Ha éjjel is forró akkor adj neki szerintem még, vagy ha nagyon belázasodna, akkor hűtőfürdő vagy priznic. Legalábbis én így csinálnám.

    Noncsi, nyugi! Drukk hogy ne legyen gond. A kruppnál elvileg "ugatósan" köhög a gyerek, azt olvastam hogy teljesen más mint a sima köhögés. De ezekszerint mégsem?! Ha csúnyán köhög akkor jól bugyoláld be, és nyisd rá az ablakot. Mondjuk megértelek, én is tiszta para lennék.  De nem lesz gond,!!

    előzmény:
    NVZS (16895)
    2007-01-08  20:39
  2. Torolt_felhasznalo_277987
    Torolt_felhasznalo_277987
    2007. január 8. 21:5016900.

    Sziasztok!

    Zsuzsi: nagyon sajnálom Patrikot! Én a helyedben ha éjszaka lázas, akkor is adnék neki kúpot, de úgy tudom, hogy 3 óránként lehet nekik adni kúpot, de max. 4-et egy nap. Állítlag minden gyerek átesik egy középfül gyulladáson, csak minden gyerek másképp viseli. Gyógyuljatok meg mihamarabb!

    Solya: jó hogy jelentkeztél, azért ne feledkezz meg rólunk! Miért mész vissza dolgozni?

    Emi: nálunk is most van anyás korszakban a gyerek. Elég neki, ha a szobában vagyok és mást csinálok, csak ott legyek. Ha magában eljátszik és szeretnék a dolgomra menni, akkor már nyüszögve jön utánam.

    A délutánunk amúgy nekünk is horrorul telt. Gondolom, hogy a fogai bántják. Úgy vettem észre, hogy a két áttört fogacska után most még legalább 3 van útban. Egész délután brutálisan nyálzott, a keze folyamatosan a szájában, vagy ha nem hát nagy nyűszítések, így szinte a fél napot cicin töltötte. Iszonyat nehezen aludt el, a végén már adtunk neki Panadolt, mert 2 órán át próbáltuk altatni (7-kor már nagyon dörzsölte a szemét). Most alszik, remélem, hogy a két szokásos szopin kívűl jól alszik majd.

    Dagica és a többiek hova lettek?

    Jó éjt!

    előzmény:
    Emi28 (16899)
    2007-01-08  21:34
  3. 2007. január 8. 21:3416899.

    Sziasztok!

    Zsuzsi, a fene vigye el, hogy nem sikerült megelőzni ezt a mai betegséget! Nagyon sajnálom pici Patrikot! Gyógyulgasson gyorsan, és adj csak neki sokat a kedvenc kajájából!  

    Solya, tök szuper, hogy növögetnek az ikrek! Minden jót a továbbiakra is! Munkahelyen tudják már?

    Erika, reméljük, a keresztfiad lábadozása gyors lesz.

    Esz, Zsuzsi helyett akkor most én pirítok rád: tessék nekünk beszámolni, hogy mi újság!!!

    Holnap megyünk barátkozni egy közel hasonló korú kisfiúhoz. Apák együtt dolgoznak. Kíváncsi vagyok, mit művel majd egymással a két gyerkőc.

    Emese most lépett abba a korszakába, hogy bőg, ha nem lát. Imádom érte  , mert hízelgő, de azért nem túl praktikus, szóval remélem, hogy hamar túl lesz rajta.

    Aludjatok jól!!! 

     

    előzmény:
    NVZS (16895)
    2007-01-08  20:39
  4. 2007. január 8. 21:1816898.
    Szegény kicsi Patrik Jobbulást neki +++++ Szerintem a sima germicidet is cak 5 óránkétn add, 205 óra múlva adhatsz Nurofent (nekünk csak ez használt). De majd jönnek tapasztaltabb mamák, biztos ők is mondanak valamit, én is kezdő vagyok betegápolásban (szerencsére). Doki Én adnék neki homeós is, a könyvem szerint erre is jó a chamomilla.

    Solya: olyan jó, h írtál! Hanyadik hétben vagy? Nem semmi vagy, h mész dolgozni Meddig akarsz dolgozni? Remélem nem megerőltető a munkád, vigyázz a pindúrkákra! Én először Sinlacot, vagy rizspépet adnék, ha még mindig kevés neki a tejcsi, akkor tápszert.

    Mi Kenguru Goldban vettük (Dunakeszi) a maxi cosit.

    Erika: enyém gyerek is érzékeny a holdra! Nyugtalanabb és többször van fent éjjel. Már a pocakban is ilyen volt, engem meg sosem zavart

    Én úgy tudom akkor kell csak cipő, ha rossz a lábtartása, de akkor orthopéd doki mond speciálisat.

    Kriszti: jobbulást Dórinak +++++

    Ma übermennyiséget evett a fiam reggel-este gyümis sinlac, délben zeller ( ) +répa+alma. Igaz a sinlacot vízzel és gyümivel botmixereztem (kösz Zsuzsi!) és úgy csúszik. Fene a válogatós fajtáját
    Egyébként is egy csoda nap volt a mai: feltérdelt és kimondta az első szót, h cicc Alvás után ült kómásan a szőnyegén és bejött a szobába a macska. Mondtam neki, h itt van a cica, erre ránézett és suttogva, de tisztán mondta, h cicc. Majd elsírtam magam , a macska meg hagyta magát megsimogatni. Szóval mindenki nagyon boldog volt Csak az Apukája reklamált, h miért nem mama, vagy papa az első szó
    előzmény:
    NVZS (16895)
    2007-01-08  20:39
  5. Torolt_felhasznalo_360684
    Torolt_felhasznalo_360684
    2007. január 8. 21:1716897.

    Sziasztok!

     

    Először is Minden Kicsi Betegecske Nagyon Gyorsan Gyóguljon meg!!!! Légyszi-légyszi-légyszi!!!

    Zsuzsi! Nagyon sajnálom Patrikot! Ez tényleg szörnyű! 

    Kriszti! Titeket is sajnállak! Ezek a fránya betegségek  

    Akrucip! Előtted le a kalappal! Két kicsi lánykád is beteg és Te milyen erős vagy!

    Én se tudom, hogy velünk mi van... Tegnap semmi, ma délután meg elkezdett köhögni a manóm  Most alszik, de közben folyamatosan köhécsel   Nem tudom mit csináljak, vagy hogy miért van ez... krupp, vagy csak sima köhögés? Nem fuldoklik, de úgy félek hogy még az is eljön    A héten meg apa éjszakás, úgyhogy csak ketten vagyunk itthon Aidával... félek! Van itthon egy kúp, amit akkor kell beadni, ha erősebben kezd köhögni... én annyira nem akarom! Szorítsatok Ti is, hogy en legyen gond, légyszi!

    Most megpróbálok én is pihenni egy kicsit. Nem tudom hogy fog menni, ha a babám köhécsel folyamatosan... nekem ugyanúgy folyamatosan görcsben van a gyomrom hogy mikor kell ugrani     Na de nem festem az ördögöt a falra,!  

    Ennyi, jó éjt Mindenkinek!

    Puszi! Noncsi és Aida

     

    előzmény:
    NVZS (16895)
    2007-01-08  20:39
  6. 2007. január 8. 21:0616896.

    Zsuzsi!

    A szép estét most rátok vonatkozik igazából!   

    Kúpok nálunk is csak figyelnek a hidegben, még soha nem használtam, mert nem kellett idáig. kopkopkop... Ami van, az Germicid c. Egy másik topicban írogattak róla rosszakat is, amióta felröppent, hogy korszerütlen.  Nemtom, mi lesz, ha megbetegszik Peti. Valószínüleg mi is vele együtt. Már elôre sajnálom magunkat, én is nagyon tudok aggódni.

    Frankón kicserélték a melegítômet ma este, egy szó nélkül. Azon csodálkoztam, hogy a nemtomhány oldalas reklamációs könyv tele volt már írva, pedig ARENA! 

    Tök aranyos a kis fecsegô telefon is fiserprájszéktól, amit ma hozott a futár. Van egy FP kis 4gombos is meg a tanuló teló is, lehet csevegni! Tudom, hogy az igazi érdekesebb, sôt az enyémet tönkre is ette! már, de játszani jók lesznek ezek. SMS-t azonban nem tud küldeni, mint Patrikod!   

    előzmény:
    NVZS (16895)
    2007-01-08  20:39
  7. 2007. január 8. 20:3916895.

    Karakterhiba.  

    Szóval mondtam neki, hogy hagyjuk már ezt a fogzásosdit meg életkori sajátosságosdit, mert ez nem az.   Nyomtam a fülét, persze visított, de tulképpen bármit csináltam vele, visított, így aztán marha nehéz volt egyértelműen rámondani, hogy de kérem, ez bizony az. Végül megegyeztem a dokival, hogy mivel ő ügyel a Budaiban, egy másik gyerekorvos megnézi itt a helyi rendelőben öt óra után. Ekkor volt négy. Közben hazajött Apa, Patrik feküdt rajtam és szuszogott, fel sem emelte a fejét, csak nézett az apjára olyan megvert kutya tekintettel  . Na itt már én is sírtam, aztán sikerült neki elaludni, úgy, rajtam, meg sem mozdultam, hadd pihenjen. 20 perc alatt tűzforróra izzott a teste, meg sem vártam, mit mutat a lázmérő, 38-nál ment be a kúp és spuriztunk a dokihoz. Lényeg, hogy középfulgyula, az egy hónapja tartó "bagatel" betegségecske ráment neki.   Tök jó. hogy dec. 27-én voltunk dokinál, hogy nem gyógyul a szentem, hol taknyol, hol rekedt.   Tök jó, hogy pénteken is le lettem sajnálva, amiért telefonáltam, hogy "ó ugyan, most elhúzódó betegségek vannak". Ráadásul Augmentint kapott, nem is tudom, hogy indokolt-e jelen esetben az antibio, fogalmam sincs, nyilván nem is bírálhatok felül egy gyerekorvost, de talán előbb megelőzhető lett volna, hogy idáig jussunk.   Vagy csak én gondolom így?

    Bocs a panaszáradatért, de frankón sokkot kaptam mára. Szerencsére, ahogy lement a láza, estére már a régi Patrik volt velünk, mondjuk az étvágya töretlen, naná, hogy előkerült néhány üveg sütőtök, hadd egye a kedvenceit a kis betegünk. Fürdés előtt randalírozott keveset, most pedig alszik.

    Kérdés: én most adtam neki először Germicidet. Sima Germicid, nincs semmiféle C meg ilyenek, amikről ti szoktatok itt írni. Fél 5-5 körül kapta, mikor adhatok neki megint? Ha éjjel megtapintom és lázas álmában, akkor felkeltsem, hogy benyomjak neki kúpot? Help! Kezdő vagyok a szakmában.  

    Szép estét!

    Zs.

    előzmény:
    NVZS (16894)
    2007-01-08  20:30
  8. 2007. január 8. 20:3016894.

    Sziasztok,

    Éljen, hogy jelentkeztél Solya!   Pont ma gondoltam arra, hogy megfeddlek téged és Eszt, amiért hagytok bennünket főni a saját levünkben. Hadd szagoljunk mán bele egy kicsit a pocakosvilágba!   Mit szóltak a munkahelyeden, hogy mész és már jössz is vissza? Meddig dolgozol?

    Steffie, nem azért vettünk ilyet, hanem mert Patrik már félévesen nagyon nehézkesen volt el a hordozóban. Akkor viszont még nem lehetett menetiránnyal szemben kötni. Erre-arra köthető ülésből kétféle volt: az Ultimax és a Bébé C. Ekkor döntöttünk a Concord mellett és elégedettek vagyunk vele. Maxi Cosi a Baby Planetekben is van.

    Adus, Ziti is nagyon aranyos. Apával szent a béka?  

    Nálunk ma horror-nap volt.   Azt hiszem, nekem még edződnöm kell a betegséghez, mert ipari tanuló vagyok Akrucip tegnapi beszámolójához képest, de akkor is totál kész voltam. Patrik ugye már gyógyultnak tűnt. Pénteken még taknyolt, azóta semmi. Bár Péter egész hétvégén lázasnak tartotta, mértük neki, tök normál volt. Aztán ma felébredt és úgy kezdte, hogy elutasította az ebédet, szopni akart. Hát ilyen is rég volt, de megszoptattam, gondoltam, anyásabb kicsit. Aztán sétálni mentünk. Persze itt már gyanakodnom kellett volna így utólag, de akkor még nem tulajdonítottam jelentőséget annak, hogy a bioboltos nő mondta, hogy milyen szomorú Patrik, hogy Murphy módjára ránk dudált a gyerekorvos és intett egyet, hogy a babakocsi utáló fiam altatni kezdte magát a kocsiban, hogy végül mégis balhézni kezdett alvás helyett, hogy a hintából kikéredzkedett, hogy hazafelé már kézben is sírt. Én persze az apjára fogtam az egészet, mert túl hangosan "tette" be az ajtót maga mögött és korábban ébredt P. Gondoltam, hisztis és fáradt. Hazamentünk, akkor már annyira sírt, hogy cipőben, pulóverben szoptattam, de szopás közben is sírt  . Azt hittem, hogy tényleg a fáradtságtól teszi, hagytam picit főni a levében, épp pár percet. El is szuszókált, de hallottam, hogy folyamatosan nyögdécsel, nyüszít magában.   Itt már gyanút fogtam, aztán próbáltam altatni, mert csukott szemmel sírdogált még a kezemben is. 2 és fél óra alatt mindent megpróbáltam, amit ember megpróbálhat, na akkor felhívtam a dokit. Annyira bírom, hogy elsőgyerekesek aggódásának vélnek minden ilyen telefont, annyira bírom, hogy ő ismeri a gyerekeket, de én nem ismerhetem az enyémet, hogy majdhogynem kikacag, mert felhívom, hogy 2 órája sír a gyerek. De könyörgöm, hát én tudom, hogy P soha nem sír nappal, ő éjjelre tartogatja ezen szokását.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2007. január 8. 19:4916893.
    Szisztok Csajok!

    Régen nem írtam, de olvasóban szoktam ám lenni, de igazság szerint sokat lustizom, mert jövő héten már kezdek dolgozni is... .

    Ma voltunk dokinál és szépen fejlődnek a babák, mindent rendben talált szerencsére. Látom, hogy szóba került a babák táplálása, hát én igen elvagyok bizonytalanodva a védőnőnk pedig elérhetetlen. Szóval fogy a tejem és Laura bizony éheske...naponta kb 4-szer eszik "szilárd" ételt (kb 10dko/étkezés) és utána szopizik. Lehet nem jól csinálom és vmi tápszert vagy tejpépet kellene adnom? Nem tudom, még sosem használtam egyiket sem. Mi a véleményetek?

    No, hát én is jó fej vagyok nem írok, aztán meg jövök kérdezni...remélem megbocsátjátok.

    B.Évi ötlete szerintem szuper! Közös, mega szülinap!

    Puszi Nektek!

    Solya, Laura és az ikrek




    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_748357 (16888)
    2007-01-08  13:19
  10. Torolt_felhasznalo_748357
    Torolt_felhasznalo_748357
    2007. január 8. 19:2516892.
    Steffie, a Minimanóban vettünk. Legalább 10 féle színben van. Csak arra figyeljen aki ilyet vesz, hogy a Reflection színcsalád (ebbe több szín is beletartozik) nagyon hamar bolyhosodik, olyat nem érdemes venni. Az eladó magától nem mondja, de ha megkérdezed hogy melyik reflection, akkor elmondja És nagyon segítőkészek voltak, alaposan kifaggattam a sárcot, és nem volt mérges.  
    előzmény:
    Steffie (16891)
    2007-01-08  17:10
  11. 2007. január 8. 17:1016891.

    Sziasztok!

    kicsilány: én most vettem egy 4 kg-s sima BéBéGot, ez nagyon alap, 1.0 verzió   nem tud semmit, na jó, a kerekei fékezhetők. Még veszek rá egy "bevásárlóhálót", amibe néha ezt-azt bele lehet dobni, oszt viszlááááááát! Ugrok fel a 3-as villamosra, amire még a nem mozgáskorlátozott ember is létrával mászik fel   Node nem számít, amit Hannoverből kihajítottak, Budapesten mi megvesszük!    Mi lesz a zenebölivel, jössz akkor?

    Csillus: nagyon köszi a tippet, azért lehet, hogy jó lenne a Römernél egy kicsit szélesebb. Hol lehet kapni most a Maxi Cosit, ugyanis sem a Brendonban, sem a Megatoys-ban nem láttam? Hordozóban nekünk az van, és még a Megatoys-ban vettük.

    barkanyi: biztos semmi baj nincs Zsófi fogával!! Há' lassan nő a szentemnek!  

    kriszti: jobbulást a kis Dórinak is! Mán' megint mennyi beteg baba!  

    Zsuzsi: Neked is nagyon köszi a tippet, A Bébé C. nekem is izzadósnak tűnt ránézésre! Az Ultimax mellett csak azért döntöttél, hogy magad mellé is be tudd kötni?

    erikaIII: nekem a doktornő azt mondta, ne adjak rá otthon cipőt, és nem kell mindennap husi   De jó, hogy ahányan vannak, annyifélét mondanak! De én egyetértek ezzel, mi sem eszünk mindennap husit (kivéve engem, mert nagy húsimádó vagyok), valamint a helyes lábtartás és boltozat kialakulásához szerintem nem kell cipő, éppen ellenkezőleg. Eleinte Nelli tök hülyén tartotta a lábát álláskor, ez is rendeződött, szerintem nem kell cipővel kordában tartani a lábakat.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_784709
    Torolt_felhasznalo_784709
    2007. január 8. 14:1716890.

     

    Zita lába is olyan kis büdi estére, de még az is olyan édi  

    Mi egy héten kb 3szor vagy 4szer eszünk husit, de nekünk is azt mondta a védőnő , hogy napi egy teáskanálnyi husi mehet.

    Majd még jövök, most felébredtünk Még rakok fel pár friss képet, a hétvégéről

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_748357
    Torolt_felhasznalo_748357
    2007. január 8. 13:2116889.

    adus, Dominón is csikorgatja. Olvastam azt is hogy azért csinálja mert furcsa neki, meg ugye az újdonság, a másik meg hogy így csiszolja egymáshoz a fogakat. Hát végülis majdnem mindgey hogy miért, de télleg nagyon idegesítő.  

    Kriszti, jobbulást Dórinak! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_784709 (16875)
    2007-01-08  09:04
  14. Torolt_felhasznalo_748357
    Torolt_felhasznalo_748357
    2007. január 8. 13:1916888.

    Ja, még azt szerettem volna írni szelveszkenek, hogy ne aggódj a kajamennyiség miatt Dominó mindjárt 10 hós, és még soha nem evett meg 1 egész üveg bébikaját, a legtöbb olyan 2/3-dnyi volt..és akkor mást nem is eszik aznap. Amúgy is általában egyszer eszik, 11-15 között valamikor. Meg egyszer kínálom gyümölccsel, de van hogy elmarad.

    1 éves koráig ha van, akkor az anyatej a fő táplálék a szilárd pedig inkább vitaminforrás. (2/3-ad - 1/3-ad arányban)

    előzmény:
    szelveszke (16877)
    2007-01-08  10:13
  15. Torolt_felhasznalo_748357
    Torolt_felhasznalo_748357
    2007. január 8. 13:1716887.

    szelveszke, erről a honlapról van szó  

    www.gportal.hu/2006tavasz 

    Ez a mi honlapunk   baby1024@freemail.hu  ez pedig a mailcímem, amire várom az adatokat, képeket, történeteket, satöbbiket  

    előzmény:
    szelveszke (16877)
    2007-01-08  10:13
  16. 2007. január 8. 12:5116886.

    De jó, tök jól alakul ma minden! Biztosan igaz, hogy minden rossz után van valami jó!

    Karácsony elôtt bevittem az alig 3 hónapos "mackómat" az ARENA-márkaboltba, mert megfikkant a cippzárja és pattogtak a szemek a derekánál és rövidebb lett pár mosás után a jobb szára. Más baja nem vót!  

    Most hívtak, hogy le lehet vásárolni, jogos volt a reklamációm! Há' még szép!   18e péz volt, ha nem köteleznek cserére, biztos nem veszek megint pamutot! Pedig olyan szép volt a polcon!

    Küldök is két Peti-apa-képet örömömben, meg hogy még mindig alszik  , a kajája is ott hüledezik/ krumpli a lábszag ellen-répa-brokkoli-pár csepp olaj/ és én is jól laktam.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2007. január 8. 12:3616885.

    PONTOS IDô

    /PB rajongóknak sok szeretettel!/

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2007. január 8. 12:2716884.

    az enyimének  tök büdi este a talpa, de olyan jófajta büdi! Pedig eszik krumplit, becsszó!!! 

    Mi is mezítlábas- pártiak vagyunk amúgy.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_534778 (16883)
    2007-01-08  12:19
  19. Torolt_felhasznalo_534778
    Torolt_felhasznalo_534778
    2007. január 8. 12:1916883.
    Erika, nálunk is az a mondás, hogy mindennap menjen a husi. Megy is szinte mindennap. Eléggé húsimádó a lelekem.

    Cipő témában nem vagyok otthon. De most olvasok egy könyvet, ami azt írja, hogy a mezítláb egészségesebb. Meg hát nem fulledne be a lába egész nap abban a cipőben. Legalábbis enyém gyerek lába még harisnyában is tud izzadni...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_277987
    Torolt_felhasznalo_277987
    2007. január 8. 12:1816882.
    ErikaIII: megírod priviben a címed, hogy hova küldjem a sparos pontokat?
    előzmény:
    erikaIII (16880)
    2007-01-08  12:12
  21. Torolt_felhasznalo_534778
    Torolt_felhasznalo_534778
    2007. január 8. 12:1616881.
    Sziasztok!

    Mi Sunval rizst használunk. Marci eszi. És jó arra is, hogy sűríteni tudok vele, ha éppen én főzök neki. De továbbra is inkább a babakajákat eszi jobban. Nem akar nekünk spórolni.
    Mi elkezdtük a tejtermékeket. Lévén nincs családban allergia. Egy kis joghurot kap a reggeli riszes gyümibe. Tegnap a sajtot is kipróbáltam, úgy ette önmagában mintha mindig ette volna.
    Kölesgolyót akkor bebuktuk. Már esszük egy pár hete.
    Éjjelek rémesek. Mostanában a 11 órás kelés után van még 1 1 órával később, amikor semmi nem tetszik neki. Cicit sem kér. Max sétálással nyugszik meg, de azzal nem akarom elkapatni.
    Nappal meg egy tündér. Ha teli a poci, akkor olyan jól eljátszik. Egyedül vagy velünk. Most főleg kukucsolunk.
    Na megyek túrós csuszát enni. Nyami.

    Vera
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2007. január 8. 12:1216880.

    Hello lányok!  

    Nem tudom utolérni magam az olvasásban és elfelejtem, kinek mit szeretnék üzenni, már megint olyan sokat írtatok!  

    Sok mostanában a beteg baba, gyógyuljon már meg mindenki !!!   

    Az éjjelünk furcsa volt, én úgy emlékszem, alig aludtunk. Petit közénk vettük 3 felé, de ott is reggelig mászott-forgott-mocorgott-fogást keresett álmában. Csak a hold lehet a ludas! Hasa tele volt, foga sehol , mi más lehetett volna!

    Keresztfiam lábadozik a mütét után, egyelôre nagyon jók a kilátásai. majd meglátjuk, köszi az aggódást! 

    Nagy gratula a sok foghoz (irigy szmájli)!

    Képzeljétek, végre itthon talált a védônô. Egy újabb verzió kaja ügyben: adjak minden nap husit a babának. Meg cipôben legyen itthon, amiben jól tud ácsorogni. SZERINTETEK? Ti hogy csináljátok?

    Be Dominó babakonyhájába, húúúúúúú, Csillus, !

    Aztán megtalált másodjára is Piroska  , a fene egye meg!

    Aztán pont ma jön az elsô fiserprájszos játék, azt küldték smsben, hogy legyek itthon.

    Aztán: a spar-pontokat szívesen elfogadom   , ha maradt valakinek, és egy 3 pontos pampers-vonalkódot is szorítson már ki legyen   valaki. Má' annyi pelus van itthon, nem akarok megint venni a vonalkód miatt. 

    Hirtelen ennyi, megyek reggelizni/ebédelni, mert Peti elaludt. Jó sokáig ojaojázott, mire sikerült neki.

    Szép napot!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2007. január 8. 11:1916879.

    Sziasztok,

    Gyors fórumozás, aztán mehet a menet. Kávécska    ?

    Steffie, babaülés ügyben a kettő közül a Römert választanám. Nekem is a Bébé C. tetszik a legjobban, de lebeszéltek róla az üzletben és az amúgy Bébé C. rajongó barátnőm is. Nem olyan jó, nagyon kemény, merev, állítólag nem kényelmes és izzadós fajta. Mi Concord-ot vettünk, az Ultimax nagyon bevált, kényelmes, átalakítható, háttal is beköthető, így ha hosszabb útra megyek egyedül vele, akkor magam mellé is betehetem és nem izzadós. Bővíthető, különböző szűkítő elemek kivehetők belőle. Apának a Trimax-ot vettem, mert ő nem akart még egy 9-18 kg-ig jó ülést, ez 9-36 kg-ig van és mivel ez eggyel nagyobb kategória, már kevésbé jól rögzíthető. Ezalatt azt értem, hogy ahogy be van kötve a kocsiba, kicsit elmozog, van egy kis holtjátéka, viszont ez is nagyon kényelmes. Állítólag ezzel együtt "sehr gut" minősítést kapott. Szerintem olyan nagy különbség ebben az árkategóriában már nem lehet ülés és ülés között.

    Kicsilány, sportkocsik közül jókat lehet kapni és már kevésbé drága, mint a sokfunkciósak. Mi a Bébé Confort Allegro Plust vettük anno, mert ez kuponakciós volt és jó minőségű, fordulékony, pici, könnyű és jó kerekei vannak, nagyon klafán gurul.

    Adus, enyém nem csikorgatja a fogait, hanem a fém asztalkeretet rágja.  

    Szelveszke, Patrik drusza tízóraira másfél üveg sütőtök-almát evett meg  . Hidd el, belendültök.

    Lányok, ad valaki Sunval terméket a babájának? Ma megyek a bioboltba, most kipróbálom azt a Holle helyett, mert ez a Holle rizs csak kis mennyiségben jön be neki, ha alig érezhető. Én egyébként kétféle módon is készítem, egyik az, amikor a vízben oldom fel és keverem ki, beleteszem a gyümit pépesítve, másik pedig amikor a gépben együtt turmixolom a vizet, a rizspépport és a gyümölcsöt. Ezutóbbi alkalommal kevésbé feltűnő a jelenléte. Láttátok egyébként a Kismama naptárban a hozzátáplálási táblázatot? A kölest 1 éves kortól írja. De miért?  

    Na mentem, pusz

    Zs.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2007. január 8. 11:0916878.

    Sziasztok lányok!

    Teljesen el vagyok keseredve, Dóri ismét beteg, most jöttünk az orvostól  Egész éjjel nem tudtuk lehúzni a lázát, csúnyán köhögött. Csak úgy tudtunk 10 perceket bólogatni, hogy én az ágyban ültem és ő a vállamon pihengetett. Se cici, se apa, úgyhogy reggel irány a doki. Hörghurutja van, a múltkorihoz semmi köze a dolognak, újrafertőződött. Megint kapott antibiotikumot és szerda reggel vissza kell vinnünk. Annyira bágyadt, kedvetlen, étvágytalan, hogy az elképzelhetetlen Sajnos nem ez az első betegségünk, de ennyire még nem viselte meg. Most itt alszik mellettem, de nagyon nyugtalanul.

    Szép napot nektek, minden beteg babának küldök egy kis gyógyvirágot   

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2007. január 8. 10:1316877.
    Jó reggelt,

    akrucip: nagyon sajnálom a beteg csajokat, küldöm a gyógymanókat, neked meg sok kitartást kívánok! Nem semmi amit csinálsz, remélem gyorsan meggyógyulnak!

    Lilu: lehet, h nektek is 3 napos lázatok van? Ebben a xar időben az is slágergyanús. Nálunk mára már a kiütések is elmúltak, mi 1-1,5 nappal hamarabb lettünk betegek.

    Csillus: gratula az új fogakhoz! Mi még mindig a 2 fogúak vagyunk Légzésfigyelő ügyben: sajnálom ami Dominóval történt annó, ijesztő lehetett és szuper, h nem lett baj, asszem revidiálom nézeteimet Én valószínű, h nem tudnék mit csinálni a pániktól, de a saját gyerekemnél biztos kijózanodnék. Milyen honlapról van szó?

    Kriszti: szépek vagytok a képeken, a Balcsi is csodás

    Kajálás téma: igyekszem türelmes lenni, de majdnem 3 hónapja eszik B, de még mindig nem eszik meg 1 üveg kaját. Ha néha igen, akkor semmi mást aznap. De nem is a mennyiség aggaszt, hanem az, h csak sütőtököt, vagy azt sem. Szóval kezet foghatnak Patrik druszával

    Naplót nem láttam, hál istennek

    Nekünk is Maxi cosink van. Szerintem meg kell nézni élőben, belepróbálni a babát és úgy könnyebb eldönteni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  26. Torolt_felhasznalo_277987
    Torolt_felhasznalo_277987
    2007. január 8. 10:0716876.

    Jó reggelt!

    Efem: Éva takarító néni úgy 55 év körül van, Dabasról jár fel, mindent megcsinál (tehát ablakot is pucol) és egy alkalmora kér 6.000,- Ft-ot. Mi ugye a 16. ker-ben lakunk, tehát Zuglóba is hasonló lehet az ár. Kérdezzem meg, hogy van-e még hely nála?

    Steffie: Zsófi foga kb. egy hete törte át a kis ínyét, de még csak a helycsúcs látszik. Valami baj lehet vele, hogy még nem látszik rendesen a foga?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_755804 (16869)
    2007-01-07  22:31
  27. Torolt_felhasznalo_784709
    Torolt_felhasznalo_784709
    2007. január 8. 09:0416875.

    Sziasztok!

    Még nem sikerült visszaolvasni a hétvégi termést csak egy gyors kérdés: mióta felül is kijött Zitának a 2 foga egész nap csikorgatja őket,  de olyan erősen, hogy néha attól tartok hogy kiesnek, a ti babáitok is csinálják?? nem lesz baja a fogának??

    off: Rubint Réka lesz a csak csajokban kiváncsi vagyok mennyire lesznek kint a cickók 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  28. Torolt_felhasznalo_748357
    Torolt_felhasznalo_748357
    2007. január 8. 08:1416874.

    folyt. köv.

     

    Efem: egy-egy képet feltenni a honlapra pár perc, szal napi 10 percet simán rátudok szánni  

     Rizspépet én hollét adok (adnék, ha kérn&eacute, előbb vízzel a megfelelő állagúra, és utána a gyümölcs.

    Tésztát nem kap, majd csak 1 éves kora után

     Steffie, nekünk maxi cosi priori xp ülésünk van, 9-18as. Én rengeteg fórumot végignéztem, meg törésteszteket, stb, és a kategóriájában ez az egyik legbiztonságosabb. A másik a römer king, ami ugyanilyen kiváló minősítést kapott. Annyi a kettő közt a különbség, hogy ez inkább alacsony és szélesebb, a r.k. meg magasabb viszont keskenyebb.

     Szép napot mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  29. Torolt_felhasznalo_748357
    Torolt_felhasznalo_748357
    2007. január 8. 08:1316873.

    Sziasztok!

     

    Én nem láttam a naplót, de a leírtak alapján jobb is. Rettenetes lehet a szülőknek.  

     

    Akrucip: jobbulást a lányoknak!   Nem lehet könnyű neked, kitartást!

     

    Honlap: oké akkor marad, csak küldjetek cuccokat hogy legyen mit feltenni. Amúgy nemcsak az ünnepek miatt van ez így, már előtte is csak noszogatásra küldött képeket a társaság   (Tisztelet a kivételnek) Azért gondoltam, hogy esetleg még sincs rá igény, ami nem baj csak akkor nem törtem volna magam. Monnyuk így sem :D Nadeakkor marad.

     

    Évi, nekünk a repedés után pár nap és kint van a fog.

    Ha Dominik felkel éjjel, akkor minden egyes alkalommal szopizik is. Van hogy egész emberes adagot  

     

    Kajálás: Dominó egyetlen gyümölcsöt eszik meg, az a banán, főzelékből nagyjából mindent, de 50-60 gramm után elfordul és nem megy több.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  30. 2007. január 7. 23:5816872.
    Én is visszanéztem, pedig már a gépet is kikapcsoltam, direkt.
    Akrucip! Remélem, hamar jobban lesznek a lányok. Nem egyszerű neked sem két kicsi gyerekecskével, egyiktől a másikig rohanni. Ilyenkor, ha csak hárman vagytok, nem alszotok együtt? Én legalábbis ezt szoktam, éjszaka csak megsimítom a fejét, mennyire meleg, belediktálok egy kis folyadékot. Sok erőt és kitartást.   
    Zsuzs! Hát filmre kéne venned családodat, mikor sokan vagytok! 
    Kaja: Hát Dóri is elég nehézségesen eszik. Fél üvegcsényinél több nem megy le, kivéve alufóliában sült répa-krumpli+ csirkehusi. De nem panaszkodok, met néhány kanálnyi másból is lecsúszik, meg jól teleszopizza magát.
    Efem! Répatorta nyamm-nyamm. Leírnád a receptjét? (priviben) Bár, ha mást is érdekel...
    Lilu! Sztem is a foga lehet az oka. Nyál hátracsorog, köhögés, stb. Reméljük kisemberke reggelre jobban lesz.
    Kicsilány! Nem lehet a banán rostja?
    Most már tényleg jó éjszakát. 
    előzmény:
    NVZS (16867)
    2007-01-07  22:19
  31. Torolt_felhasznalo_498726
    Torolt_felhasznalo_498726
    2007. január 7. 23:1416871.

    Sziasztok!
    Alízom úgy tünik megirigyelte Zsófit, hogy jár mert már szorgalmasan tanulja az egyedül,kapaszkodás nélkül állást és innen már csak egy ugrás és csak elindul. A fözelékekért úgy irigylem a társaságot. Lánykám pénteken megevett egy üveg hipp finomfözit. Gondoltam végre valami zöldség ami ízlik neki gyorsan vettem még 3-4 üveggel, de ma már csak szorította össsze a száját, nem kellett neki. Kicsit "gusztustalan" leszek, de hátha van ötletetek mi lehet. Lizus kakijában 2 napja fehér és fekete vékony csíkokat vettem észre,mintha cérna lenne, de nem nyelt le semmi ilyet. Vajon mitől lehet? Eszembe jutott még egy kérdés mindenki kocsival közlekedik közületek vagy van valaki aki bkv-zik? Ha igen milyen kocsival? Csak mert én most szeretnék venni egy könnyű, kis kocsit mert ezzel a hodállyal nem férek fel szinte sehová egyedül, az emberek meg ált nem segítenek!


    Betegeskedőkenk jobbulást!!!   


    Évi: A szülinapos ötlet nagyon jó!!! Fogacskákhoz és a felnött lépésekhez nagy gratula Zsófinak! 


    Erika puska ötlet naggyon betalált nálam, a takarító Peti Pedig irtó édes! Keresztfiad nagyon sajnálom . Remélem mihamarabb felépül!


    Zsuzsi: Járokás  képsorozat nagyon tetszik! Patrik sokat változott!


    Adus: Örülök, hogy békülgettek!


    Szelveszke: a mi pöttyeink 2-3 napig voltak és krém nem kellett


    Noncsi: Sajnálom a kórházasdit! Ez elég felháborító!
    Emese és Nelli is igazi kis hölgyek a képeken!


    Noé: Levinek boldog hófordulót tegnapra!!!


    Légzésfigylő:Nekünk sincs, eleinte nagyon akartam. Gondoltam mivel én asztmás vagyok nagyobb a rizikó. Aztán ne volt zsé, hogy vegyünk így kimaradt, mikor meg már megvehettük volna, úgy gondoltam, mégsem kell.

    Csillus: Újraélesztés ügyben sztem igazad van, habár nálam nem érne semmit a tanfolyam sem mert annyira bepánikolnék, hogy nem tudnék segíteni a gyereken. Grat a fogacskákhoz. Mi még csak 9 és 1/4-el nyomjuk! Honlap maradjon sztem is. Lassan megregulázom magam és küldöm én is a cuccost.

    Anna& a 9 hó Alízbaba

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  32. 2007. január 7. 22:4116870.

    Jó estét!

    Lilu: nagyon sajnálom kicsi Bálintot, gyógyuljon meg!!!! Kívánom, hogy tudjatok minél többet pihenni!

    akrucip: Neked sem lehet most könnyű, mindkét lány beteg?! Gyógypuszikat küldök Nektek is!!! Nincs semmi segítséged?

    noe: nálunk sem volt légzésfigyelő. Nem tartoztunk a veszélyeztetett csoportba, ezért nem vettünk. Leviúr meg mán' pohárból nyomja az ivást? Azigen! És mindezt még mindig fekve csinálja?   

    eszem: összetettben jól álltok fogak terén! A két gyereknek összesen 21 már jól hangzik, nem?   

    szelveszke: itt többen is arra panaszkodtak, köztük én is, hogy eleinte nem ment a saját kaja. Aztán meg hirtelen igen. Ne aggódj, nem fog gyári kaján felnőni, egyszercsak el fogja fogadni, amit készítesz. A frutapurát meg mindegyik szereti, fene a jódolgukat!   Én úgy szoktam átrázni, hogy a nemszeretem főzelékből veszek egy kanállal, és a hegyét belemártom a frutapurába.   Na, úgy már csúszik!

    Csillus: na ez az, én is azon csodálkozom, hogy mitől hízik ennyire Nelli, amikor alig eszik szilárd kaját. 60-70-nél többet nem eszik meg főzelékből, gyümölcsből kb. 50-et. Most kezdeném bevezetni a délelőtti evészetet (eddig ebéd, és uzsonna volt), de nem nagyon kell neki. Mondjuk karácsony környékén volt miből híznia, jó tömény kajákat ettünk, én meg állandóan fürödtem a tejben, még a mellszívó is előkerült!  

    barkanyi: az átrepedés után 1-2 nap, és már teljesen jól látszani fog a fogacska! Narancsbőrös lányainknak meg gyűjthetünk a zsírleszívásra?   Képzeld, mi pont ezt terveztük, ősszel is voltunk arra, hogy a Szépjuhásznétől felmegyünk a hegyre, de aztán Margitsziget, és bababolt lett belőle. Akár találkozhattunk is volna!   Ha jövő szombaton még ilyen szép idő lesz, biztos megyünk!

    Apropo, bababolt. Keresek 9-18 kg-s ülést. Én eddig a Römer King és a Bébé Confort Iseos TT között vacillálok, a Bébé azért lenne jobb, mert állíthatóak az oldalpárnái, széthúzhatóak, ha a gyerek bundazsákban van. Viszont a Römernek jobbak a referenciái. Ki milyet vett és miért?

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_432508 (16845)
    2007-01-07  12:46
  33. Torolt_felhasznalo_755804
    Torolt_felhasznalo_755804
    2007. január 7. 22:3116869.
    Csak gyorsan jövök egy picit. A hétvégi vendégségesditől eléggé le vagyok fáradva. Takesz, főzés, és holnapra nem is maradt kaja. És a takarítást is kezdhetem előlről.
    Sok sütit ettem De olyan finom a répatortám
    Szóval még nem diétázom

    Csillus: én is a folytatásra szavazok, bár nekem is van lemaradásom. Az ünnepi őrület, meg szerintem a vizsgáid miatt is stagnálunk. Épp elég lehet neked tanulni a kis sokfogas mellett. Ráérsz majd akkor csinálni ha befejezted a vizsgákat, nem?

    Elkezdődött a felkapaszkodás. Bútorba még nem, de belém nagyon. Ha ülök mellette akkor addig küzd míg fel nem áll, bár még összevissza rogyadozik a lába. Ha fekszek, akkor feltérdel, úgy ugrál, rugózik, visszaül. Hasonfekvésből felnyomja magát ülésbe.

    Befizettünk sielésre, márc. 17én megyünk. Remélem lesz némi hó, bár elég magasra megyünk, csak lesz.
    Úgyhogy még van 2 hónapom edzésre

    Kaja: ti próbáltatok már tésztát csinálni? Az üveges nagyon izlett Vandának, gondoltam kipróbálom. De valahogy csodakütyü nem pépítette eléggé, tök darabos maradt, nem is kellett.
    Ma meg sárgabarackos rizzsel próbálkoztam, majd beszartam a fintorokon amiket vágott. Az is ment a klotyóba.
    A rizspépet ti hogy csináljátok? Simán a gyümihez, vagy először vízzel valami papit és úgy a gyümi?
    Vettem milupa 7 gabonást a gyümik dúsítására. Először kicsit furán nézett hogy miért kevertem a frutapurához, de végül lement

    B. Évi: ha jól emlékszem, te írtad valamikor hogy szuper takesznénid van. Lehet tudni róla valamit? Vállal még esetleg? zuglóba? tarifa?

    Fú, ez nem éppen pici lett, úgyhogy megyek is.
    Jó éjt

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  34. 2007. január 7. 22:2216868.

    Ja, kajálás.

    Évinek igaza volt, nálunk is jó nehezen, lassan indult. Patrik mostmár zabál, de válogat. Ma a banános rizspépen elsírta magát, aztán elővettem az aduász Hipp sütőtök-almát, na abból mindjárt egy üveg beszaladt. Láttátok volna, hogy felcsillant a szeme! Könnyes szemmel mosolygott az üvegre.   A főzelékeket általában eszi, mostanság kell őt is a gyümölccsel átvágni, de még eszi egyelőre, amiket csinálok, időnként megy ez a válogatósdi. Amíg még van forint a tárcámban, nem bánom, ha Hippet is eszik, de nem egy tescogazdaságos megoldás. Az adag pedig nálunk kábé napjában 4x  100 és 220 között megy.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_277987 (16866)
    2007-01-07  21:58
  35. 2007. január 7. 22:1916867.

    Lefekvés előtt visszanéztem és mennyi de mennyi rossz hír!  

    Akrucip, le a kalappal, küldök neked sok erőt ehhez! Fú, nem lehet könnyű két gyerekkel! Lányoknak pedig sok-sok puszit! Holnapra Fruzsi már biztos elfelejti a szopi-dolgot. Az is lehet, hogy már nem kívánta, tele volt, ki tudja, lehet, h neki is mocorog a gyomrocskája, ha Detti is hányt. De csak találgatok itt a nagy eszemmel. Mindenesetre jobbulást nekik, mit jobbulást, gyógyulást most már!    

    Lilu, neked is jól kijut. A leírtakból én is a fogra gondolnék. Valamelyik nap Patrik is iszonyúan köhögött fekve, ami felébresztette, mert ide-oda liftezett neki a váladék. Aztán szívtuk az orrát és estére már nem köhögött. Remélem, hogy az éjszakai zavar átmeneti nálatok. Tényleg félig meg lehet szokni, de teljesen sosem. Én egész életemben aludtam éjjel, mint a bunda, ehhez képest most vannak problémáim. Erre is szoktak mondani alvós topikokban aranyköpéseket, hogy egyszer majd visszasírjuk, amikor még hozzánk bújtak és nekünk panaszkodtak, ha gondjaik voltak   . Hát erre szoktam gondolni zombiként a sokadszori keléseknél.

    Kriszti képösszeállítása fény volt az éjszakában  . Ma tényleg tavasz volt, tegnap látom a Balcsin is oké volt a helyzet.

    A Napló brutál volt. Én csak azért nem néztem teljes gőzzel, mert tele volt a lakásunk, apukám jött Vikiért a bátyámmal, úgyhogy olasz famili egymást túlharsogva okoskodott, ki hogy csinálta volna. Fater elítélte a szülőket, aztán mondtam neki, hogy csitt a neve, mi egész hétvégi bevásárlásokat töltöttünk az autóban, mert macera volt két égedelmet végigcipelni a piacon.   Jó, hogy már 8-9 évesek voltunk, de gondolhatjátok, milyen volt. Ez is az elvált szülők átka, asszonynak terhesek voltunk. Anyu sosem csinált volna ilyet. De Apu ítéli el a szülőket  . Szóval volt itthon eszmecsere, úgyhogy nem hallottam a felét sem. Szerencsére.  

    Na mentem, tényleg, mindjárt kelünk.  

    Zs.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  36. Torolt_felhasznalo_277987
    Torolt_felhasznalo_277987
    2007. január 7. 21:5816866.

    Jó estét!

    Én felajánlok valakinek 21 pontot, mert mi nem gyűjtöttük.

    Csillus: szerintem most mindenki az ünnepekkel volt elfoglalva, ezért nem küldtünk adatokat, képeket. Én igyekszem mielőbb pótolni és köszönjük a munkádat!   

    Steffie: Nelli írtó cuki és egyforma sapija van Zsófival.Amúgy Zsófinak ezerszer több narancsbőre van, ráadásul a feneke is tiszta olyan   Ilyenkor mindig eszembe jut a férjem ex-e, aki tök vékony és állandóan azzal jön, hogy milyen narancsbőre van. Be is szokta mutatni, kb 5 percig nyomkodja a lábát, mire látszik valami kezdemény. Azzal riogatja saját magát, hogy ettől mélyvénás trombózist lehet kapni. Szegény gyerekem akkor most haldoklik?  Az lenne a kérdésem, hogy miután átreped az ínye és már megjelennek a recék, mennyi idő míg kijön teljesen a fog?

    Eszem: ami kiesik, megy Dórinak

    Noe: úgy irigyellek a pohárból ivás miatt. Nálunk csak bohóckodik a pohárral  és a tartalmával. Lehet, hogy azért mert igazából nem is  szomjas?

    Szélvészke: szerintem a hozzátápi miatt ne aggódj. Patrik is valahogy így kezdte és már milyen szépen eszik. Zsófi is eleinte iszonyat kis adagokat evett, amikor Fédra már 200-at evett, de egyszer csak eljöt a lányomnál is a nap és most már ő is eszik rendesen. Türelem!

    Csillus: légzésfigyelős hozzászólásoddal maximálisan egyetértek, mintha én írtam volna!

    Zsófi lába 19-es (hozzá kell tennem, hogy anyukám 150 cm és 40-es lába van) 

    Kriszti: a gyerekekkel c. kép iszonyat jó!

    Akrucip: sajnálom, hogy a lányok megint betegek, sok-sok puszit küldök nekik én is és mielőbbi gyógyulást kívánok!

    Mi ma a Szépjuhásznétól gyalog (babakocsival) mentünk fel a János-hegyre. Nagyon szép volt, bár Zsófi néha lázadozott a babakocsi ellen. Az elalvás nehezen ment, de már vagy fél órája alszik.

    Csillus: ha Dominó éjszaka csak nyugtató cicizésre kel fel, akkor szopizik is vagy csak cumizik?

    Jó éjt mindnekinek, szép álmokat!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_748357 (16843)
    2007-01-07  11:15
  37. Torolt_felhasznalo_432508
    Torolt_felhasznalo_432508
    2007. január 7. 21:5416865.
    Mélyen együttérzek veled. Komolyan mondom hősiesen küzdesz, én már totál kilennék. Szegény beteg picurok, remélem, gyorsan felgyógyulnak! Küldök gyógyteát:

    Ja, és a betegeskedésekről jut eszembe: nálunk vírusos tüdőgyulladásos megbetegedések vannak, állítólag az enyhe ködös takony-időben nagyon elszaporodtak! A fene essen az ilyen időbe, hogy januárban kirügyeznek a fák! Aztán gondolom, február-márciusban meg még vacogunk, de lehet, hogy még májusban is, ha a tavalyi időjárás köszönt be. Kész őrület...

    Na most már tényleg megyek...
    előzmény:
    akrucip (16863)
    2007-01-07  21:33
  38. Torolt_felhasznalo_432508
    Torolt_felhasznalo_432508
    2007. január 7. 21:4716864.
    Aztaaa, nagyon egy húron pendülünk, mert a Kőszívűt hetedikben én sem bírtam. Egész egyszerűen szerintem egy hetedik osztályosnak ez még túl nehéz olvasmány. Az összes kötelezőt bírtam (bár középiskolában az Antigonéval voltak problémáim ) azért többnyire gond nélkül ment. Mai napig imádok olvasni, csak volna rá több időm...Négyfogú imádnivaló a képeken!

    Emi, én Emesét mindig megcsodálom, egyszerűen annyira okosan tud nézni, hogy csak na! Komolyan mondom, a szeméből nem egy kilenchónapos értelme sugárzik, hanem legalább egy másfél-két éves gyerek komolyságával tud nézni.

    Hűha, Csillus, akkor én már le sem merem írni, nekünk még egyetlen árva fogunk van a jobb alsó elülső... Hihetetlen ütemben fogzik kicsiDominó!

    Kriszti, csodálatosak a képek a Balcsiról, és nagyon szép a kis család!

    Na megyek olvasgatni, ti csak írogassatok jó sokat, hogy legyen mit olvasnom holnap!

    Éjszakázóknak, Lilunak, Zsuzsinak (na meg a többieknek is persze, de nekik ultra brutál mostanában, ezért külön kiemelem a mártírokat ) jó pihenést éjszakára, álommanókat küldöm fénypostával!

    Puszi, Noé
    előzmény:
    NVZS (16855)
    2007-01-07  20:09
  39. 2007. január 7. 21:3316863.

    Csillus! 10 fog?! Húúú, amindenit! Honlap marad, mi meg (én is) csipkedjük magunkat. Többek között ez is a lemaradásomhoz tartozik, csak tegnap kimaradt a felsorolásból. Na, ma megint nem haladtam:

    Mindkét lány beteg!   Pedig úgy volt, hogy Detti reggel már megy bölcsibe. Reggeli szopi után melegnek éreztem Fruzsit: 37,8. Rögtön kapott egy kúpot, s a délelőtt normálisan telt. Délben már Detti is lázas volt: 37,9, Fruzsinak 37,8. Detti ebéd után nyomban elaludt, Fruzsi a szokásos "cicin alszok-kiságyban nem" után még játszott 1 órát (de csak ülve, nem mászott sehova), majd el tudtam ringatni. Aludt másfél órát, Detti kettőt. Aztán közös játék, pihegés következett. Fruzsit 6-kor megint megszoptattam, mert nyomatom a folyadékot, s utána akartam Dettit vacsiztatni, fürdetni. De ő közben elaludt magától. Aludt 1 órát, közben Fruzsit hűtőfürdőztettem, kúp, szopi. Épp átraktam a másik cicire, amikor Detti felébredt, kijött a szobából, és hányt. Fruzsit lecsatlakoztattam, Dettivel foglalkoztam, s utána F-nek már nem kellett a cici.   Beraktam kiságyba, s magától elaludt. Dettinek fürdés, kúp, alvás. F. közben felébredt. S megint nem kellett a cici, csak bekapta, megharapta, s elengedte. Tuti zokon vette, hogy előtte el kellett vennem tőle.   Elringattam, megint alszik. Milyen éjszaka elé nézünk???  Ráadásul egyedül vagyok, de azt hiszem, jobb is.  

    Közben beszéltem dokinénivel, szerinte a múltkori megfázás miatt legyengült szervezetük most könnyebben bekapott valami vírust, majd reggel hívjam, s meglátjuk, kell-e menni hozzá.

    Jó éjt mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  40. Torolt_felhasznalo_287432
    Torolt_felhasznalo_287432
    2007. január 7. 21:2316862.

    Eszem: Napló     ne is mondd. Annyira megviselnek az ilyen dolgok mióta gyerekem van. Főleg mikor mondta Sváby, h aki ezt az esetet hallotta biztos azóta szorosabban öleli magához a gyerekét. Hú, szívszorító volt.

    A kismamás helyátadós meg tanulságos. Azonnal eszembe jutottak a tavaly február, márciusi hónapok, mikor nagy pocakkal álldigáltam a bkv-n legtöbbször. Volt hogy hármasban álldigáltunk nagy pocakkal Steffie, Julcsi meg én  

    Noncsi: ó de sajnálom ezt a kruppos dolgot. Meg a kórházat. Szegények. Nektek aztán kijutott, a kis lábija is, meg ez is.

    A fotók bűbájosak, nem szeretnék senkit kiemelni, mert minden baba tüneményes.

    Na még szerettem volna írni, de annyira kivagyok, h inkább elmegyek aludni, majd legközelebb.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  41. Torolt_felhasznalo_287432
    Torolt_felhasznalo_287432
    2007. január 7. 21:0916861.

    Sziasztok,

    na most végre van egy kis időm benézni. Amióta betegeskedünk azóta szinte semmire. Amíg alszik a kis drágám addig megcsinálok egy-két halkabb házimunkát, de amúgy non-stop vele kell fogalkozni, olyan szinten, hogy ha egy percre beteszem a járókába, mert wc-re kell mennem, akkor nagy-nagy sírás van. Nem panaszkodás, csak ez a helyzet. Most bőszen alkalmazom Steffie barátném mondását, azt a bizonyos inkább a gyerek arca ragyogjon... Remélem nem kapatom el. De egyszerűen most nincs szívem hagyni sírni, mert tudom, hogy beteg.

    Most nagyon átérzem Zsuzsi helyzetét, mert az éjszakáink horrorok. Tegnap 5*keltem, mire vissza bírtam aludni, újra kelni kellett. Ma már sírva fakadtam a fáradtságtól. Lehet, ha edzésben lettem volna éjszakázás terén akkor jobban bírnám, most nagyon fáradtnak érzem magam.

    Ja, és a legrosszabb az egészben, hogy fogalmam sincs mi a baja a gyereknek. De a doktornőnek sem. Pénteken már tök jól volt, nem volt láz, semmi, evett rendes kaját is, jókedvű volt. Tegnap megint belázasodott, megint csak a cicit fogadta el, semmi mást. De azt aztán brutál mennyiségben, amikor ébren volt nappal akkor rajta lógott. Éjszaka meg hát minden kelésnél. De pénteken a doktornő semmit nem talált nála, ugyanúgy tiszta volt a tüdeje, füle, torka nem piros, ugye a vizelet is jó volt. Ha fekvő helyzetben van, akkor köhög, sokszor azzal ébreszti fel magát. Ömlik a nyál a szájából egyébként. Mi fogra gyanakszunk, mert hátul nagyon púposodik az ínye. Ez már a 9. fog lenne. És ugye álmában nem tudja a nyálát rendesen nyelni, ezért összegyűlik, félrenyeli és ezért köhög - én erre következtetek. Most ha holnap elviszem megint a doktornőhöz nem hiszem, hogy mást mondana, mint pénteken, legfeljebb elkapna még vmit a rendelőben a beteg gyerekektől. Szerintetek? 

    Ha esetleg lenne valami ötletetek szívesen venném.

    Na most jól kipanaszkodtam magam. Ne haragudjatok, de muszáj volt kiírnom magamból.

    Csillus: honlap ügyben én arra szavazok, h maradjon. Én rendszeresen nézem, igaz sok változás nincs rajta mostanában. És rám nem panaszkodhatsz én mindig küldtem szorgalmasan az adatokat, képeket  Most a fenti okokból a 8 hónapossal el vagyok maradva, de majd pótolom.

    Egyébként esküvő ügyben annyira irigyellek. Jaaaaj, olyan jó lehet várni, készülődni. De régen volt az enyém

    Na ezt az irományt most jól elküldöm, nehogy elszálljon, mert akkor elszáll az én agyam is, aztán olvasgatok, és ha lesz még lelkierőm írok is.

    Pusz

    Lilu és Bálintka

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  42. Torolt_felhasznalo_748357
    Torolt_felhasznalo_748357
    2007. január 7. 21:0116860.

    Kicsi fiam mától 10 foggal a szájában vigyorog ránk  Kint van a két felső örlőfoga! 

    Hát ezért az éjszakai sokszorkelés. De ahhoz képest még szuper, mert egyből visszaalszik. Ez csak olyan fájdalomcsillapító cicizés.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  43. 2007. január 7. 20:5716859.

    Mi is hiszti-Krisztinek hívjuk, esetleg hisztis Mirtillnek 

     

    előzmény:
    eszem (16857)
    2007-01-07  20:54
  44. Torolt_felhasznalo_360684
    Torolt_felhasznalo_360684
    2007. január 7. 20:5516858.

    Sziasztok!

    Kriszti! Ha a tünetek arra utalnak és a kezelés stb. is, akkor szerintem is kruppos lehet, lehetett... de már nemsokára ki kell hogy nője, mert azt mondták nekem, hogy kb. 6 éves korukra általában végleg elmúlik! Lehet hogy Nektek is azért volt most már enyhe lefolyású, nem? Ez legyen az utolsó!!!

    Kajcsi? Hát, nem tudom... az én manómnak se ez, se az nem ízlik mindig   Nagy ritkán hajlandó rendesen enni... álatlában egy fél üvegnyi kajcsi és kész, nem kell több, semmi áron. Egyszer megevett majdnem egy egész üveggel, de ez egyetlen egyszer történt, és azt is csak majdnem De a szopi megy hála égnek rendesen És ha éhes, akkor raplizik ám, úgyhogy még azt se mondhatom, hogy nem elég neki amit eszik... talán mejd egyszer mondhatom én is hogy jól eszik

    Na, én megyek pihizni, mert a kórházban hozzászokott hogy 5-fél 6 körül ébresztő volt a műszakváltás, hőmérőzés, stb. miatt, hát itthon most meg alig tudom még visszadugni 5-kor az ágyikójába, hogy visszatérjünk a normál fél7-7 órai keléshez... (persze éjszaka mi is ébredünk ám szopizni egyszer-kétszer, mikor hogy...)

    Puszi!

    Noncsi

    előzmény:
    kriszti1976 (16856)
    2007-01-07  20:25
  45. 2007. január 7. 20:5416857.
    Bevallom, én is belekukucsoltam a leckébe. Én szerettem a magyart, de többszöri olvasásra sem értettem ezt. Most, ennyi idősen. Mit várnak el egy 12 éves gyerektől? Ahelyett, hogy lájtos, nekik való olvasmányokkal magát az olvasást kedveltetnék meg! Patrik egyre jobban hasonlít rád! Remélem nem csak külsőleg. Ő fog takarítani.   Meg főzni! Gyakori vendég leszek a lányomnál . Na, nem ám, nem telepszem én rájuk. Egyébként is apával megbeszéltük, ha kiröpülnek a gyerekek, veszünk egy lakóautót, és csak utazunk! 
    Kriszti! Balatoni képek tök jók, látom Dóri is élvezte!
    Csillus! Nekem is az a véleményem, hogy lehet egy pici babával is gyorsan cselekedni. és az nagyon jó, ha az alapokra megtanítják  a szülőket is. Otthon, én is csak azt tudnám, amit te is, mert nincs semmi felszerelésünk.
    Láttátok a Naplót? Én végig bőgtem . A mohácsi búvárokat, ott lévő embereket faggatták! Így belegondolva, utólag megmagyarázva, annyi mindenbe bele lehet kötni, de szegény szülőkön ez nem hogy nem segít, hanem nehezíti az életüket.
    Dóri, ma törpe gengszter volt, totál felforgatta a napot, de már alszik. Remélem, éjszaka béke lesz.
    Sziasztok! Mónika+ Kriszti-Dóri (hiszti)
    előzmény:
    NVZS (16855)
    2007-01-07  20:09
  46. 2007. január 7. 20:2516856.

    Jó estét mindenkinek!

    Vendégek elmentek, Dóri alszik, úgyhogy teszek egy-két képet a tegnapi napunkról.

    Egyébként be kell vallanom, hogy légzésfigyelőnk nekünk sem volt egyik gyerkőcnél sem.

    Azt nem tudom, hogy mit tesznek az üveges bébikajákba, de azokat mindig jobb étvággyal eszi Dorci, mint a saját gyártmányokat 

    A foga megint kínozza, alig aludt valamit napközben és mindent rág. Úgy sajnálom szegénykémet

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  47. 2007. január 7. 20:0916855.

    Sziasztok,

    Emi, igen, elég durva volt a lecó.   Nem tudom, hogy miért gondolják, hogy a gyerekek ezt élvezik. Sokkal emészthetőbb irodalmakkal jobban szeretnék az olvasást. Én, amikor ki kellett olvasni a Kőszívű ember fiait, lehet, hogy későn érő voltam, de egyszerűen nem kötött le, nagyon szenvedtem tőle. Olyannyira, hogy ki sem olvastam, sőt onnantól kezdve középiskola végefelé kezdtem élvezni az olvasást. Azóta már szeretek olvasni, de gyerekként nem lehetett egy könyvet a kezembe adni.
    Emese nagyon édes. Azért tűnik nagylányosnak, mert a haja kis fazonos, már nem az a tipikus golyó babafej, de az arca azért babás. Patrik lába is 18-as.  

    Steffie, Nellie is egy cukorka!   Remélem, azért egyszer lesz egy lányom is!  

    Noe, köszi a tippet. Gondoltam, hogy csekkolás zajlik, nade könyörgöm, ennyiszer??? Na jó, tegnap egész lájtos éjszaka volt, az én alvásidőm alatt csak 2x kelt, a másik kettőt még akkor tette meg, amikor én ébren voltam. Bírnék ma is egy ilyet.  

    Na, mek, sok a dolog. Néhány fotó nektek a maiból. Puszi

    Zs.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  48. 2007. január 7. 18:4516854.

    Hali

    Jó játék ment ma az uncsitesóval. Erről a melléklet tanúskodik.

    Steffie, Emese lába 18-as, legalábbis a szandáljára ez van írva. Én is hatalmasnak találom a lábát. Apjáé 45-ös. Ugye ezt nem örökli???  Egyébként Meskó szeptemberig valószínűleg a Nagyinál lesz napközben, csak utána megy bölcsibe. Jobb szívvel adom be, ha már stabilan jár. Másrészről fel sem veszik, mert teltház van, és áprilisban lehet jelentkezni szeptemberre.

    Petra, természetesen nekünk is kell felvennünk hitelt az építkezéshez. Ezért megyek vissza dolgozni. 

    Zsuzsi, belestem a magyaros topicodba  . Megvallom, én a Kincskereső kisködmönt is utáltam, ami harmadikban volt kötelező olvasmány. De ez sem semmi!  

    Eszem, eddig lapítottam, de bevallom: nekünk sincs légzésfigyelőnk.

    Jó éjt Mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  49. 2007. január 7. 15:4116853.

    Sziasztok,

    Szelveszke és Efem /mert azt hiszem még te panaszkodtál, hogy gyümölcsből csak a gyári megy/: a Frutapura nálunk is csúszik, mindjárt két dobozzal be is menne. Én úgy szoktam átrázni, hogy kevés banánt, több almát, kevés vizet és némi Holle rizspépet brutál pépesítek a csodakütyün. Így el tudom érni ugyanazt az állagot és hasonló íze lesz. Patrik szépen eszik szőlőt, banánt, kölesgolyót a darabosok közül, de a főzeléket-gyümölcsöt totál krémesre kell neki keverni, különben nem eszi. Ő annyira elfajult válogató, hogy még a hipp sárgarépa-pulykát is le kell neki turmixolni kevés párolt almával. Úgy viszont bemegy mindjárt 220 is. Apja fia.  

    Petra, grat a vizsgához!  

    Csillus, én szavaznék arra, hogy menjen a honlap, ha nem gáz neked. Lehet úgy is, hogy pár havonta, amikor ráérsz, akció van, aki küld, az felkerül, aki nem, az magára vessen  . Ha kell segítség, szólj, nekem is tengernyi az időm    a munka és a tanulás mellett  .

    Majd még írok, de kell indítanom egy topicot, mert beletört a bicskánk Viki leckéjébe  . 

    előzmény:
    szelveszke (16850)
    2007-01-07  14:54
  50. Torolt_felhasznalo_748357
    Torolt_felhasznalo_748357
    2007. január 7. 15:2416852.

    szelveszke, "A gyerekorvos azt mondta, h ha beriaszt, de vesz utána a bébi levegőt, akkor egyébként is vett volna, van olyan, h a babák kihagynak 1-2 lélegzetet. Ha meg nem vesz, úgysem tud a szülő mit csinálni, hiszen egy csecsemőt nagyon nehéz újraéleszteni, lélegeztetni"

    Hát én nem vagyok orvos, de ezzel nem értek egyet. Mi végeztünk apával csecsemő-elsősegély, és újraélesztő tanfolyamot, amit gyermekmentősök, és a madarász utcai kórház 1 orvosnője tartott. Sok minden más mellett erről is szó esett - nekünk elsődleges célunk az volt hogy megtanuljunk mi ilyen helyzetben a teendő. A bölcsőhalál egyik lehetséges oka ugye idegrendszeri probléma, vagyis a baba elfelejt levegőt venni. Ha ez megtörténik, akkor vagy valóban magától egyszercsak újra vesz, vagy jön a B verzió, hogy a légzésfigyelő bekapcsol és az éles sipolásra felriad. De nálunk például hiába visított a légzésfigyelő, Dominó mozdulatlanul feküdt a kiságyban, sőt, mikor kikaptam még akkor sem ébredt fel egyből, hanem lógott. Aztán szerencsére minden egyéb segítség nélkül újra levegőt vett, de ehhez az kellett hogy kikapjam és megütögessem az arcát.

    A tanfolyamon tanultunk újraélesztést , lélegeztetést, szívmasszázst is, élethű műanyag babákon. Nem cvsak bemutatták, hanem mindenkinek addig kellett csinálni, míg tökéletesen nem ment. Az hogy "úgysem tud mit csinálni a szülő" szerintem badarság, mert ha annyira bonyolult lenne akkor nem oktatnák ezt az anyukáknak.

    A madarászban pl csak úgy lehet bérelni légzésfigyelőt, ha elvégzed a tanfolyamot. Mert az tény, hogy csak úgy ér valamit, ha tudsz is tenni valamit ha baj van.

    Hosszú lettem, bocsi de ezt el szerettem volna mondani

    előzmény:
    szelveszke (16850)
    2007-01-07  14:54
  51. Torolt_felhasznalo_748357
    Torolt_felhasznalo_748357
    2007. január 7. 15:1616851.

    Petra, én is szeretténk ilyen matekvizsgát  Nekem nem valószínű hogy meglesz még a kettes sem.  

    A kép montázsokat photoshoppal csinálom, nem egy nagy eresztés, de normálisabbra nincs időm.

    Steffie, jajj, megzabálom azokat a narancsos combikat!  Édes nagyon a lányzó! Jól hízik ő is Dominó is iszonyat mértékben hízik, pedig napi max egyszere eszik csak szilárdat. Már majdnem 10 kiló

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  52. 2007. január 7. 14:5416850.
    Remélem mindenkinél olyan csoda idő van, mint itt. Egész nap nyitva a teraszajtó

    Csillus: azóta elolvastam a blogban az esküvői elképzeléseket, legközelebb nem kérdezek butikat Ahogy ismerlek a szépségben, emlékezetességben és bulizásban nem lesz hiány A kajás oldal nem semmi

    Ha ennyi bonyoldalom van a gyertyafényes keringőkkel, akkor valszeg nem a friss férjekben van a hiba, hanem a keringőben

    Nálunk sem volt légzésfigyelő 4 hónapos koráig Beni mellettem aludt egy bölcsőben, utána meg többször kikaptam éjszaka az ágyból anélkül, h kikapcsoltam volna és beriasztott Azóta soxor volt lelkiismeretfurdalásom, de azt olvatam, h a bölcsőhalál okozója egy agyi elváltozás, ha gond van, nem segít a légzésfigyelő. A gyerekorvos azt mondta, h ha beriaszt, de vesz utána a bébi levegőt, akkor egyébként is vett volna, van olyan, h a babák kihagynak 1-2 lélegzetet. Ha meg nem vesz, úgysem tud a szülő mit csinálni, hiszen egy csecsemőt nagyon nehéz újraéleszteni, lélegeztetni. Ettől függetlenül tesónál is kölcsönkérem a figyelőt, aztán majd meglátom használni fogom-e.

    Ma reggelire banán-almát, ebédre karalábét kapott Béni krumplival, almával, egyiket sem ette Tanácstalan vagyok, h mit adjak neki enni, semmit nem fogad el, csak a holle pépet banánnal, de abból sem eszik 150gnál többet Csak a fruttapura megy, de akkor a saját kutyulmán miért nem?! Help!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  53. Torolt_felhasznalo_432508
    Torolt_felhasznalo_432508
    2007. január 7. 14:2416849.
    Jajj, Steffie, de megrágnám azt a narancsbőrös combikát! Nászéjszakát mi is inkább elébb megejtettük, gondolva a lagzi utáni sűrű teendőkre, úgymint józanodás, pihenés, utóbuli... Amúgy is apa olyan volt, mint a mosott rongy, mert hát kábé ötszázszor mondtam neki, hogy a legénybúcsúját legalább EGY HÉTTEL az esküvő előtt tartsa, és ne előtte való nap. Ehhez képest pénteken elkezdték és szombaton hajnali háromig nyomták, a templomban meg majdnem elájult. Na nem sajnáltam, úgy kell neki!

    Monci, szívesen megkeresztelem álomszeműt, ha nincs rá jelentkező! Egyébként nem ciki ha valaki nem használ légzésfigyelőt, igazából úgy gondolom, nagyon jó a marketingjük és mindenki (köztük én is) beugrik. Na persze, hasznos és életmentő, és nem tudhatjuk előre, mikor lesz rá szükség. És azt sem, hogy nálunk a rengeteg téves jelzés közül volt-e éles, és ha igen, mikor volt az a pillanat, hogy Levi életét mentette meg. Vikinek még nem volt, akkor nem engedhettük meg magunknak, ő is felcseperedett külön szobában. Levinél is csak azért gondoltunk rá, mert ugye a fiúkat kis százalékban nagyobb arányban érinti a bölcsőhalál.

    Kriszti, akkor tényleg félreértettem valamit, én azt hittem, most szombaton lesz...

    Tejpépet ma kipróbáltunk, nagyon megy. A szopi már egyre kevésbé, a délit már sokszor elbohóckodja, így lehet, hogy már csak reggel és este fogjuk megtartani. Italozás néhány napja nagyon megy, igaz, a csőrös pohárkát úgy tűnik, elfelejthetjük...nem is használtuk még, csak tudnám, minek vettem! Simán pohárból iszik, és nagyon élvezi.

    No megyek, vár két adag szennyes ruha...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  54. 2007. január 7. 12:5916848.

    Sziasztok! Jaj de jó, hogy ennyit írtatok 

    Erika a keresztfiadat nagyon-nagyon sajnálom, nem is lehet ilyenkor okosat mondani  Nagyon szorítok, hogy teljesen rendbe jöjjön!

    Noe valamit félreértettél, nálunk már megvolt a keresztelő  Csak biztatásként írtam, hogy pár nap alatt is meg lehet szervezni. Teszek képet bizonyítéknak 

    Noncsi nekünk ugye soha nem mondták, hogy krupp, de minden tünet, a kezelés arra utalt. Igaz Ákos 3 éves volt, amikor először befulladt. Nálunk is ablaknyitás, nyáron pedig a fagyasztó előtt álltunk vele bebugyolálva, plusz a gyógyszerek. Aztán úgy tűnt, hogy kinőtte, a mostani pedig szerencsére nagyon enyhe lefolyású volt. Remélem soha többet nem jön elő nálatok  

    Holnaptól én is tekerem a szobabiciklit és csinálom a felüléseket. 8-10 kilótól szeretnék megszabadulni. Bár lehet elég lenne elhagyni az édességet 

    Majd este még benézek, addig megyek készülni, mert jönnek a vendégek Attila névnapra.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  55. 2007. január 7. 12:4716847.
    Sziasztok!
    Hú, mennyit írtatok! 
    Erika! Nagyon sajnálom a keresztfiadat, most rettenetesen nehéz lehet neki. Sok erőt kívánok!   
    Noé! De jó, Levi se marad pogika! Vikit mikor kereszteltétek, mennyi idős volt? Nálunk is apa találkozott a pappal, megbeszélték, hogy meg kéne keresztelni Dórit. Jó, bármikor. Na ja, de nálunk még keresztanya jelölt sincs. Bár lehet, hogy a barátnőm, ak Annáé is, ő lesz.
    Nappali altatás: Dóri az éjjel 2x kelt, és 7-kor már kukorékolt is. Az bosszantott, hogy apa nem akart odamenni hozzá, pedig ő éjszaka legalább aludt. Na, mind1. Egész délelőtt játszott, nem aludt semmit, amikor leraktam is kisírta magát az ágyból. Megetettem, megitattam, megszoptattam, csak nem akart aludni, pedig már alig látott a fáradtságtól. Erre féldélben bealudt. Na, most jól elcsúszik a napunk! Ezt annnyira nem szeressem! 
    Csillus! Olyan jók ezek a tervezgetések, szép esküvő legyen ám !
    Noé! Én bevallom töredezve , nálunk nem is volt légzésfigyelő.  Annánál sem. Igazándiból valahogy nem féltem. Ciki? 
    Hát csokit én sem eszem, erre most kekszet majszolok. 
    Szopi újabban nálunk is munkavégzés közben. Mármint Dóri végzi a munkát, és ha eszébe jut, szopizik. Hason, háton, oldalt, térdelve, állva, bárhogy. De jaj nekem, ha nem áll rögtön készenlétben a büfé. 
    És a nagy újság, eggyel több fogunk van! Csak az a helyzet, Annának nőtt ki. Neki van 21. Még nem esett ki a tejfog, de alatta látszik már az új. Ami kiesik, megy Dórinak! 
    Szép napot, befejezem ebédkét, aztán délután gyereket nevelek.
    Mónika
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  56. 2007. január 7. 12:4616846.

    Sziasztok!

    Noncsi, nagyon sajnálom Aida babát!   Bízzunk benne, hogy többet nem jön elő a krupp! Egyébként nem kell két keresztszülő, úgy tudom! Tudok olyan keresztelőről, ahol csak keresztanya volt. Mi sem intéztük még, ott tartunk, hogy adott a lelkész evangéliumokat, még Máténál tartunk   Amúgy félreértés ne essék, ismerem a Bibliát, de a lelkész vár még tőlünk 1-2 eszmecserét. Szerintem húsvét táján fogjuk tartani.

    erikaIII, sajnos nálunk, a családban is többek között ez a fajta daganat ütötte fel a fejét.   Gyors, mielőbbi felépülést kívánok, fiatal, erős szervezetnek jobban fog menni!

    akrucip, egyidőben fogzottunk, Nellinek 21-én bújt ki a 3., és 26-án a 4. foga. Jó nagy lapátok lettek a felsők, majd teszek képet   Valahogy én is úgy vagyok vele, eccercsak majd innen fogom az infókat kigyűjteni, mikor mi történt Nellivel. De nem tudom, mikor fog ez megvalósulni, nincs időm. Úgy, ahogy írod, elmaradt e-mailek, iwiwre szintén nincs időm (nem is érdekel különösebben). A nappali alvásbalhétokat sajnálom, és átérzem. Nálunk is néha vannak balhé-kezdemények, amit csírájában elfojtok, néha kicsit pityereg, mert nem akar aludni, de kb. 5 mp alatt abba is hagyja. Ha ordítana, nem tudom, mit tennék. Ha eljön az alvásidő, lenyomom, mint a bélyeget, ha nem alszik, hát nem alszik, de előbb-utóbb mindig elnyomja az álom. Azért teszek így, mert látom, ha nem piheni ki magát, a mozgáskoordinációjával bajok vannak, esik-kel. Amúgy Nelli is ügyesedik, kioldalazott valamelyik nap a folyosóra.   Sőt, tegnap, mikor elmentek a vendégek, csak annyit mondtunk neki, hogy integessél nekik (semmi pápá!) és integetett!   

    Zsuzsi, ezexerint egyformán feleslegesen költöttünk a szexi nászéjszakás fehérneműre, nálunk ugyanis olyan jól sikerült a buli, hogy otthagytuk az előre kifizetett lakosztályt, a lagzi végén távoztunk a vendégekkel, és otthon a garázsban folytattuk a rokonokkal a mulatságot. Apika máig emlegeti, hogy nem volt nászéjszakánk... Vajon hányunknak nem volt még?  

    Emi, hányas Meskó lába, olyan nagynak tűnik? Ő már tényleg olyan, mintha óvodába menne, nagyoska!   Márciusban kezded majd a beszoktatást a bölibe?

    Csillus, istibizti küldöm az adatokat és képeket hétfőn, én nagyon el vagyok maradva!!!

    Petra, hova jársz iskolába? Szeretnék én is nemtanulni és jójegyeket kapni!    És miért nem tudtok hitelt felvenni, amíg otthon vagy? Ezt nem értettem.

    Képzeljétek, a csajom ebben a hónapban is 60 dekát hízott!   Már narancsbőrös a combja, nézzétek!   

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  57. Torolt_felhasznalo_432508
    Torolt_felhasznalo_432508
    2007. január 7. 12:4616845.
    Helló,

    Csillus, én mint aki egyetlen darab képet nem volt még képes küldeni neked, szavaznék: szerintem nem felesleges, és most már küldök képet meg adatokat én is. Utoljára talán a hat hós adatokat küldtem el, de most már képekkel együtt pótolom a hiányosságaimat. Hihetetlen ügyes és kreatív vagy ezzel a honlappal! Köszönet érte!

    Szobatisztaság: nálunk Viki két évesen lett szobatiszta, viszont elővigyázatosságból kb. három éves koráig ráadtam éjszakára a pelust. Volt, aki beszólt, hogy miért adok még rá, de én úgy gondoltam, minél kevesebb kudarcélménye legyen majd ha lekerül róla. Így is lett, mert ahogy levettem róla, egyszer sem pisilt be éjjel. Na előfordult azóta egy-két baleset, de pl. olyan okból kifolyólag, hogy egyik nyári este az a nagyokos apukája teletömte dinnyével. Naná, hogy az apja ágyát pisilte össze, jó tetemes mennyiséget!

    Zsuzsi, az éjszakai alvásról épp most olvastam egy érdekes cikket. Jobban mondva az éjszakai nemalvásról, felriadásról. A cikk szerint a babák ebben a korban azért ébrednek fel sűrűn, mert meg akarnak bizonyosodni arról, hogy ott vagy-e. Mostanában kezdenek el kicsit jobban tartani az idegenektől, rájönnek, hogy te nem mindig vagy ott, és éjszaka is ellenőriznek. Lehet, hogy Patrik is épp ebben a fejlődési szakaszban van, reméljük, minél hamarabb kinövi.

    Na megyek főzni, mindjárt kész az ebéd. Levit is meg kell etetni, meg a családot is.

    Noé
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_748357 (16843)
    2007-01-07  11:15
  58. 2007. január 7. 12:0616844.
    Sziasztok

    Emese egy igazi nagy lány, pont a fiamnak való
    milyen az elképzelésetek a házzal kapcsolatba, mi is nagyon gondba vagyunk a lakás dologgal mi úgye aposomék lakásába lakunk, de nagyon szeretnénk egy sajátot, de nálunk csak a hitellel fog egyszer összejönni, úgye amig itthon vagyok nem tudunk felvenni, ha már dolgozom akor már tundánk felvenni hitelt csak akkor hogy lesz második gyerek

    Csillus elárulod nkem hogy csinálod a kép montázsokat
    irigyelek az esküvö szervezésért, én is imádtam, nekem Dunaújvárosban varrták a ruhámat, azóta is itt lóg a szekrénybe

    tegnap volt a matek vizsgám, jó nagyot szivtam, de úgy nézki mégis szerencsém volt, mert egy feladatott sem tudtam megcsinálni mégis 3 lett, még nem jöttem rá hogy csináltam

    én a honlap megmaradása mellett szavazok

    Petra
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  59. Torolt_felhasznalo_748357
    Torolt_felhasznalo_748357
    2007. január 7. 11:1516843.

    Emi hát brutál nehéz volt a valszám Már nem is nagyon bizakodom, ahogy megnézegettem a feladatok megoldását. Evvan.  

    Csajok! Frissítettem a honlapot. Mindenki aki küldött - 3 emberke  - képeket az felkerült, megcsináltam Alíz baba és Kristóf montázsát, stb. Viszont nagyon el vagyunk maradva mint adatilag, mint képileg. Mi legyen? Mert ha ennyire nem küldötök képet, infot, stb, szal gyakorlatilag semmit  akkor inkább hagyjuk, és akkor én sem töltöm feleslegesen ezzel az időt. De amúgy nagyon szívesen.

    Szóval ezt szavazásra bocsátom.  

    Most pedig sétálni indulunk,. mert gyönmyörűidő van.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  60. Torolt_felhasznalo_360684
    Torolt_felhasznalo_360684
    2007. január 7. 10:3916842.

    Sziasztok!

     

    Bocsi, tegnap már nem volt erőm jönni, mert hulla fáradt voltam... 8-kor már alig bírtam nyitva tartani a szemem... Deelőször szeretném mindenkinek megköszönni az együttérzést!

    Szóval félig-meddig visszaolvastam Azt hogy krupp onnan állapították meg, ahogy vette a levegőt (úgy mondták hogy "húz") rekedt volt és ahogy köhögött. Hála égnek nekünk még nem volt rohamunk (szerintem még az elején elmentünk orvoshoz) de nem is szeretném... Azt mondták hogy a babák 5-6 éves korukra általábna kinövik ezt a betegséget, addig pedig bármikor előjöhet, főleg éjszaka váratlanul alvás közben. Na persze azt is mondták, hogy az is elképzelhető hogy sose lesz többé ilyene... én ebbe bízok inkább Egyébként azért veszélyes betegség, mert ilyenkor a gége elkezd ödémásodni, dagadni és ha nem "szakszerűen" látjuk el, akkor nagyon gyorsan nagyon rosszra fordulhat a helyzet. Ez igazából azt jelenti, hogy ha legközelebb is ezt a köhögést, rekedtséget tapasztalom rögtön be kell bugyolálnom és rányitni az ablakot vagy kivinni a friss levegőre, ami állítólag jó ilyenkor a toroknak. Na de ahogy mondtam is, remélem többé nem is jön elő... bízni kell És igan, a Kazincbarcikai kórházban voltunk. Eddig ott nem kellett fizetni, most pénteken vezették ezt be... Tudom hogy egyre több helyen kell fizetni, és el is fogadom. És én se hagynám ott a beteg manómat sehol se, nehogy félre értsétek! De ezzel kapcsolatban engem igazából az háborít fel hogy a szoptatós mamáknak is fizetni kell!!! Még azt is aláírnám, ha azt mondanák, hogy a szopós 6 hónap alatti babák anyukáiknak nem kell fizetni, mert addig a mai legjobb tudásunk alapján a legmegfelelőbb táplálék az anyatej a kicsinek. 6 hónap felett már azért mást is kaphat... Ettől függetlenül most ha valaki egy 1 hónapos babát szoptat és nincs "felesleges" 30 ezer forintja (és sajna van ilyen) akkor mit csináljon? Az megint más ha tápszeres a baba, mert akkor elméletileg a nővérek is el tudják úgy látni a babát mint anyuka, hiszen odaadja neki a tápszert, tisztába tudja tenni stb... de megszoptatni nem tudja! Ezen mindig felmérgesítem megam, úgyhogy be is fejezem...

    Dagica! Hú de jó! Nekem a Te szivecskéiddel bőven meglesz a 60 db Sőt, ha szoktatok a Vision Express felé járni ami ott van a Színház mellett van, nem is kellene postázni, mert a hugom ott dolgozik Majd egyeztetünk Nagyon szépen köszönöm!!!

    Eszem, Erika és a többiek szivecskéit is nagyon köszönöm!!! De így "átengedem" azoknak, akiknek még hiányzik vagy végső összeszámláláskor hiányozni fog...

    Zsuzsi! Tényleg nagy fiú már Patrik... ha így SMS-ezik  

    Erika! Nem is tudok mit mondani a keresztfiadra...    Hihetetlen! Nagyon sajnálom!!! 

    Noé! Nincs még kereszapa?   És hétvégén keresztelő? Akkor hogy lesz? Nálunk is kb. ez a helyzet... keresztanya jelőlt van, kerszetapa még nincs, de nálunk csak nyáron lesz keresztelő  

    Erika! Azt tudod, hogy ha regisztrálsz a Pampers honlapján, kapsz egy ajándék-pontot? Nem sok, de mégis...

    Akrucip! Sajnálom a nappali felesleges szpokat... ez így tényleg nem egyszerű   de majd elmúlik ez is talán!

    Csillus! Húú de jó lehet... én annyira élveztem szervezni a lagzit

    De most mennem kellene, mert ebéd még sehol sincs és apa megy délutánra dolgozni!  

    Puszi! Noncsi és Aida

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  61. 2007. január 7. 10:3716841.

    Sziasztok!

    A keresztelőknek szép napot kívánok!  

    Meg a többieknek is... 

    Ma úriasszony vagyok, főzni nem kell, összevont János és Attila napra megyünk ebédre. Apa még ágyban  , én pizsiben  , csak Emese van harci díszben  .

    Tegnap éjjel végre kiötöltük, hogy milyen legyen a házikónk, ha egyszer felépül. Mindkettőnknek tetszik, és ez nagy szó. Már csak építészt kell keresni, aki majd fölhomályosít, hogy mit miért nem lehet megvalósítani  .

    Csillus, hogy sikerült a valszám? Hogy neked mennyi mindenre van energiád a tanulás mellett! Mindig csodálom!

    Zsuzsi, nekem is volt már több hasonló jelenetem, mint amit leírtál a hogynézekkiről. Apa eleinte azt mondta, semmi baj veled, nem vagy dagi, meg ilyenek. Egyszer aztán megunta, és így felelt: ne siránkozz, mert nem teszel semmit sem ellene. Hoppá. Ez megérintett. Pedig nem durván mondta. Akkortól sportolok és igyekszem kordában tartani a kajálást.

    Szélvészke: akkorát nevettem azon, amit Esznek írtál!   Nemsoká szemüvegben sem fogod látni a lábujjadat! Tényleg, Esz, hazaért a fényképeződ Grönlandról? 

    Erika, nagyon sajnálom a keresztfiadat  . Remélem, hogy sikerül megállítani a kórt.

    Most megyek, ki kell ebrudalni Apát az ágyból, ideje készülődnünk!

    Szép vasárnapot!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  62. Torolt_felhasznalo_277987
    Torolt_felhasznalo_277987
    2007. január 7. 10:3216840.

    Jó reggelt!

    Nem volt semmi jó műsor tegnap a tv-ben, hogy ennyit írtatok?

    ErikaIII: nagyon sajnálom a keresztfiadat, tényleg szörnyű lehet egy ilyen betegségen átmenni 15 évesen. Sok-sok kitartást és egészséget kívánok neki! Az orvosokról meg annyit, hogy szerintem vagy elbagatelizálnak valamit vagy akkor is találnak valamit, amikor nincs is. Bocsi Eszem   Pont ügyben én is körülnézek.

    Noe: örülök, hogy sikerült megszervezni a keresztelőt, végre Levi sem lesz pogány! Mi a légzésfigyelőt kb. 2 hónapja kiszedtük Zsófi alól. Az első két éjszaka volt nekem nehezebb, de utána megszoktam, most már élvezem, hogy nincs, ami feleslegesen riaszt, mert a lányom álmában is mászik Zsófit az összes Milupás termék kiütötte. A sima DM-s, Babylove-os tejpépek és kekszpépek viszont nem. No erre varrjál gombot!

    Zsuzsi: nálunk is volt gyertyafényes keringő. Apa nem emlékezett rá, csak amikor megmutattam neki a fényképeket  A fehérneműre én is hiába költöttem.

    Akrucip: hála Istennek nálunk ritkán van ilyen nappali altatásos mizéria. Én most azzal "Küzdök", hogy Zsófi átlagban még kétszer kel éjszaka, viszont egyre kevesebbet szopik. Szeretném leszoktatni róla. Többen írtátok, hogy van valami szakirodalom. Megírnátok, hogy mi a címe és hogy hol lehet kapni?

    No megyek kiscsaj felébredt a délelőtti alvásból!

    előzmény:
    erikaIII (16826)
    2007-01-06  21:38
  63. 2007. január 7. 09:1416839.

    Jó reggelt!

    Csillus, hát úgy értettem, hogy jó alaposan felkészülsz életed második legszebb napjára.  Jól csinálod, élvezd ki minden pillanatát, olyan gyorsan elmúlik! Legyen olyan ez a nap, ahogy álmaidban elképzelted!  

    Akrucip, jó, hogy Dettit akkor már nem kell pelusozni! Azt tudom, hogy a törlés még aktuális, Viki húgom még 9 évesen is kiabált: Kész vaaagyooook!   Apukám jól elrontotta.

    Na, nem hagy P írni, mek, kezdek vele valamit.

    Zs.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  64. Torolt_felhasznalo_748357
    Torolt_felhasznalo_748357
    2007. január 7. 08:4816838.

    Noe, Levibabának utólagosan is boldog háromnegyed éves szülinapot  

    A légzésfigyelőt mi használjuk, eddig egyszer riasztott, mint annó írtam, nem tévesen, szóval valszeg megmentette a fiam életét. Ezekután tartozom neki annyival, hogy nem rakom csak úgy el a szekrény mélyére J 14 hónapos korig ajánlják a használaltát, mi8n valószínűleg addig ki is használjuk.

    Szelveszke, mármint hogyhogy milyen esküvőt? Szépet, emlékezeteset, bulizósat  

     Erika, úristen ez szörnyűűű. 15 évesen, jesszusom. Nagyon sajnálom, mielőbbi felépülést Neki! 

    Noncsi, a kórházas sztori nemsemmi   

    Megyek ágyathúzni. Szép napot  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  65. Torolt_felhasznalo_748357
    Torolt_felhasznalo_748357
    2007. január 7. 08:4716837.

    Hello, hello, jöttem olvasni!

     

    Most óvatos vagyok wordbe írok, nehogy megint elszálljon az irományom. Nahátakkor szépen sorban, visszafelé  

     

    Zsuzsi, mire értetted hogy „mindent részletesen megszervezünk”? J Amit a blogba írtam, azok egyelőre még tökalap dolgok, a részletek ezután jönnek..pl hogy milyen színű és hány centi széles dekorszalag legyen a szék támláján.  

     

    Attól én is parázok, hogy apapocok beiszik, merthát szokott olyat   De majd igyekszem kordában tartani...legalább a menyasszonytáncig bírja ki.  

     

    Erika, én úgy tudtam hogy csak dec.31-ig lehet beváltani a pamopers pontokat. Én már beváltottam a két játékot, sőt, aki ismerősnek kellett adtam még pontokat, még 1 hárompontos marad, de azt kidobtam  Nem tudtam hogy tart még.

    folytköv.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  66. 2007. január 6. 23:3216836.

    Igen, Detti már teljesen szobatiszta.   De a papírhasználat még nem megy, illetve nem tud utána felöltözni. Bilizéshez ugyanis teljesen leveszi magáról a nadrágot és a bugyit.

    Ha az ágyon hagynám aludni, mellette kellene maradnom, mert ébredéskor rögtön fordul és ül fel - egy hang nélkül.

    Zsuszi: És még a vidéki nagymamáról: nekünk csak 1 nagyszülőpár van, 300 km-re tőlünk. Autóval az út tizenezer.    Havonta 1x is sok.    Így aztán kevés a találkozó, ezért is fordulhatott elő, hogy 92-es bodyt vett a nagyi Fruzsinak. Akkor viszont jó, ha férjem is szabin van, s több napot tudunk lent maradni. De még Dettit sem hagytam ott soha éjszakára. Egyébként sem lenne hova menni onnan. Ideális megoldás az lenne, ha nagyi tudna több napot itt lenni, de ő nélkülözhetetlen munkaerő hétfő reggeltől szombat délig.   

    előzmény:
    NVZS (16834)
    2007-01-06  22:44
  67. 2007. január 6. 23:0916835.
    Istenem, szegény keresztfiad Nagyon-nagyon drukkolok neki, h meggyógyuljon! Nekem van valahol spar pontom, holnap felkutatom, ha megvan írok!

    Zsuzsi: nálunk azuram a gyertyafénykeringőnél kissé megpörkölte a hajam a gyertyával, köszönhetően az alkoholos befolyásoltságának

    akrucip: kitartás az altatásokhoz! Mi van, ha nem emeled fel szopi után, hanem ott alszik, ahol szopiztatok?

    előzmény:
    erikaIII (16826)
    2007-01-06  21:38
  68. 2007. január 6. 22:4416834.

    Na Akrucip, most akkor megvígasztaltál. Én szándékosan nem írok az altatásról, mert nem kiabálok már el semmit. Utoljára mint már említettem volt, akkor aludt jól Patrik éjjel rendszeresen, amikor eldicsekedtünk, hogy milyen klafa alvó.   Amiről nem írok, az eddig oké. De a tiétek nem egyszerű.   Szerintem ez az éjszakákkal pariban van, mert így sem tudsz semmit csinálni nappal. Detti egyébként szobatiszta már? Vagy hülyeséget kérdezek  ? Csak a fenéktisztántartásról jutott eszembe.

     

    előzmény:
    akrucip (16832)
    2007-01-06  22:32
  69. 2007. január 6. 22:3816833.

    Hello,

    Erika, nagyon szurkolok keresztfiadnak!    ++++++++ Velem nem lehet bizniszelni, mert Pampersben nem utazunk, Spar pontot pedig majd a végefelé biznicelnék, mert még 2 edénykém hiányzik és nem tudom, hogy a család mennyi pontot gyűjtött össze. Egyre már megvan a füzet, a másik még hiányos.

    Noe, nekünk Angelcare légzésfigyelő van és az az egész matracon mér. Én használom, parás vagyok, de elvileg 7 hónapig tart a "veszélyeztetettebb" korszak és 1 éves korig ajánlják használni. Nálunk azért is megy, mert egyben van a bébiőrrel és az éjjeli fénnyel és ha már bekapcsolom, hát figyelje a légzést is. Egyszer riasztott be, alig pár napja volt meg nekünk, így utólag visszanézve lehet, hogy nem véletlenül.  
    A csokifogadalom nálam is tart, leszámítva az elmúlt két napot  . Ma már jó voltam, különösen, hogy délután nyomtam  egy könnyekig fajuló "nincsmitfelvennem, nézdmeghogynézekki cirkuszt"  . Ha hazajöttünk a síelésből istibizi nekilátok mozogni. A hátam görbe, mint a kifli a D kosaras tejcsárdáktól, majd beszakad, ha lábraállok, úgy megyek, mint egy kehhes öreg, elmacskásodik percek alatt, hát ez így nem mehet tovább. Pedig akkora súlyfeleslegem nincs, egy 6-8 kiló, mégis egy tohonya elefántnak tűnök. Evvan.  

    Csillusék készülődését izgatottan olvasom  , ti aztán minden részletet megterveztek!   Mondjuk mi az esküvőszervezés 3 hónapja alatt még tánctanárhoz is jártunk  , aztán mire éjfélt ütött az óra, Apa úgy be volt állítva, hogy ki se akartam állni a gyertyafénykeringővel, de aztán mégis meggyőzött és nagy sikere volt. Viszont a vörös harisnyakötős fehérneműre hiába is költöttem, Apa megszűnt létezni a szobában, hiába nászutas "lakosztály", bekészített pezsgő.   Örültem, hogy irányba fordítottam az ágyon.  

    Há' nézd meg, megint itt ülök. Menjek már innen!

    Jó éjt!

    Zs.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_432508 (16829)
    2007-01-06  21:55
  70. 2007. január 6. 22:3216832.

    Jó estét!

    Köszi a dicseket!

    Eszem: még jó, hogy találtál kedvenc képeket! A december fotó-ügyileg jól sikerült, több, mint 600-at lőttünk el, s abból tudtam 70 jó képet kiválasztani.

    Esz:  a 0-t véletlenül írtad oda?   Kezelik az illetőt?   Fruzsi tényleg leszokott: annyi ideig már nem marad a hátán, hogy közben bekaphassa. 

    Zsuzsi: én is úgy vagyok, mint Noé: a semmiről is csak kéne írni!   Szóval, olvastam, hogy Csillus milyen jól összefoglalta 2006 eseményeit. Én meg le vagyok maradva az írással, pedig nem is blogolok. Azért szeretném "papírra vetni" a semmiségeket is, mert később (20-30 év múlva) az elmentett hsz-eket fogom olvasgatni. És lemaradásom miatt egy csomó esemény kimarad. Például, szerintem nem írtam, hogy 27-én áttört a második fogacska. Vagy hogy oldalazva Fruzsi is lépeget. És a csupasz lábamon is felkapaszkodik. Kinyitja a konyhaszekrényt, így tegnap zárakat vettünk. Detti ilyenidős korában a veszélyes cuccokat felpakoltuk az emeletre, de most nincs hova pakolni... És egyéb lemaradásaim is vannak: e-mailek, iwiw-üzenetek, szakdolgozat (ez utóbbit elvileg már másodika óta írom, gyakorlatilag meg nem!&nbsp

    A nappalok meg a felesleges szopizásokból állnak, s ezen mindig felhúzom magam. (Tudom, hogy rosszabb a helyzet az éjszakai nem-alvóknál, kívánom, hogy mindenki találjon mindenkinek tetsző megoldást.) Szóval, nálunk a reggeli és az esti szopin kívül csak az alvás miatt kell a cici. Ez nem is lenne baj, ha a kisasszony valóban elaludna. De nem! Hétkor kelünk, 9-kor már nyűgös-álmos. Szopi közben elalszik, de a kiságy fölött felébred. Ha sikerül letenni hason, akkor azonnal felül, nem tud elaludni. Próbáltam fekve tartani, de ordítás lett az eredménye. Tehát: kiveszem, játszhat tovább. Délben alig bírja kivárni, míg Detti is ágyba kerül. Lefekszünk, szopizás, alvás, kiságy: felébred. Vissza cicire, ott alszik. Kiságyban felébred. Délután 4-kor a jelenet ismétlődik. Napirendet lehetetlen megállapítani, mert vagy alszik délelőtt-délután 1-1 órát, vagy délben 1-2 órát, vagy csak délután 2 órát. Szóval még mindig napi 5 cicizés van. Próbáltam ölben elringatni, de nem is hajtja a vállamra a fejét, hanem rögtön keres valami elérhető játékot: függöny, ajtókilincs, orrom-szám, akármi. Küzdünk. Persze nem minden nap egyformán rémes.

    Ma is csak délutáni alvás volt, így a napi teljesítményem összefoglalása a következő: 2 gyermek öltöztetése, etetése, fenekének tisztántartása mellett gyümölcsleves, rakott krumpli, 3 mosogatás, hajmosás, körömvágás. Persze Detti DVD-zhetett kedvére, pedig nem akarom, hogy a tv előtt élje mindennapjait.

    A múltkor akartam írni: két éve a Camponában lévő Sárkányvárban 1 éves korig ingyér lehetett játszani. Arra mindenképpen jó volt, hogy kipróbálhattunk olyan játékokat, amik itthon nincsenek, így a játékboltokban könnyebb volt választani.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  71. 2007. január 6. 22:0316831.

    Még valami, ez is kérésféle.

    Van megint 12 pampers-pontom. Egyszer már váltottam be a mostani hüségakcióban és még egy játékra van lehetôségem. Vagy pancsimanókra  vagy csigabigára fussa most . 

    Valamelyikôtöknek van-e feleslege pampers-vonalkódból 4 pont értékben? /sokkal több is lehet   /

    Tudok cserébe adni eddig 8/12 pontos rossmann-füzetet, ami  jan. 28-ig érvényes, vagy eddig 12/15 pontos dm-pontgyüjtôt.

    Ennyit a bizniszrôl, sziasztok! 

    előzmény:
    erikaIII (16828)
    2007-01-06  21:48
  72. Torolt_felhasznalo_432508
    Torolt_felhasznalo_432508
    2007. január 6. 22:0316830.
    Eszem, Noncsi helyett írom, szerintem a barcikai kórházban voltak, hacsak be nem mentek a megyeibe...de ők is itt laknak felénk, szinte a comcédba' és egy kórházban szültünk. Gondolom, itt voltak a kruppal is. Szegények...nagyon ijesztő lehet egy ilyen roham...

    Erika, hát erre nem találok szavakat. Vastagbélrák tizenöt évesen? Remélem, egykettő felépül! Szegénynek szüksége lesz most a kitartásra, sok erőre...

    Na megyek még olvasgatok kicsit, mára befejeztem a netezést. Két napig nem jövök, oszt' utána meg teleírom kisregénnyel az oldalt.

    Puszi, jóéjt.

    Noé és Levente (aki ma 9! hónapos)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  73. Torolt_felhasznalo_432508
    Torolt_felhasznalo_432508
    2007. január 6. 21:5516829.
    Na jöttem beszámolni a semmiről. Keresztelő lezsírozva, vasárnap 10-es mise után kislegény már az egyház tagjaként távozik Balázs atyától. Nem lesz nagy összeröffenés, a tesóm lesz ott, mint keresztanyuka (keresztapuka még nincs, ez a húgom hanyagsága) anyukám, meg anyósék. Rendelek hidegtálat oszt jónapot.

    Nálunk alvásra nincs panasz, bár néha esténként erősen tiltakozik kandúrbandi, de hát ez van, szokja meg. Viszont tegnap éjjel beriasztott ez a sz.r légzésfigyelő, újabban becsipogott, de most már konkrétan riasztott. Persze Levi aludt, csak épp lemászott róla, mert már tekeredik álmában mindenfele. Jól fel is riasztotta őt is. Úgyhogy most nem kapcsoltam be, és a kérdésem is ehhez kapcsolódna felétek: Ti használjátok-é még eme remek szerkezetet mely éjjelente felkelt és ebbe te beleremegsz Szóval, szerintem már sz.rt se ér, mondjuk egy megoldás lenne, mozaikként telepakolni a kiságyat érzékelő lapokkal, de még Levi így is találna egy apró kis sarkot, ahol nem érzékel. No mindegy, gondoljátok, hogy már nincs rá szükség?

    Mint említettem, evésre még ennyire sincs panaszom, ment az alma májjal, meggyszósz, most répa, tegnap alma-zeller-krumpli-husi...ami újdonság lesz, az a tejpép. Én nem vettem csak a Milupát, ami ugye nem tejmentes, viszont gluténmentes. Lassan úgyis hozzá kell szoktatni a tejtermékekhez, legalábbis ami a sajtokat, joghurtokat illeti. Azt már nagyon várom, én ugyanis teljesen tejtermék-rajongó vagyok, minimum fél liter tej, sajt, két deci joghurt a napi fejadagom. Meg még emellett ugye a rengeteg túrós, tejfölös étel...hát, a szervezetem B vitamin meg kalcium után biztos nem kiált...

    Súlyfelesleg-ledobó projektet is beindítottam, minden nap 20-30 perc a tréneren, plusz csoki elhagyása, na itt azér' rezeg a léc... De még megálltam, igaz, nem bírtam kihagyni egy észveszejtő akciót a bótolás közbe' ráakadtam egy nagy kosárban leakciózott Lindt Excellance-ra narancsos-mandulás kivitelben. Hát valami mennyei...nyamm. De napi két kockára osztottam be, és be is tartottam. Hülye lettem volna kihagyni egy tábla belőle vagy hatszáz forint, itt meg megkaptam 250-ért csak azért, mert most januárban jár le a szavatossága.

    Leviúr továbbra is lelkesen gyakorolja a helyváltoztatás fekvő változatát, most már nagyon profi a hempergésben. Gyakorlatilag a lakás bármely részébe képes eljutni ennyi mozgáskultúrával, és ez nem semmi! Remélem, azért Fédrához udvarolni nem így fog menni...

    Kriszti, akkor ezek szerint hétvégén keresztelő-buli mindkettőnknél? Jól összebeszéltünk...

    Folyt köv 0 karakter...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  74. 2007. január 6. 21:4816828.

    Noncsi, én is elküldtem karácsony elôtt itt egy fórumozó anyukának a fölösleget, kicsit késôn szóltál.

    Van viszont szilveszterrôl megint pár darab, tán 7, ha nem lesz meg neked a többiekével a 25, keress priviben, azt jobban észreveszem. És akkor elküldöm.

    Viszont, ha olyan sok lenne, hogy fölöslegessé is válik, én is szívesen elfogadnám tôled, hátha összejön innen-onnan még egy nagy fazék.  Itt Szolnokon csak egy nyeles-fedeles serpenyôt tudtam beváltani, alig volt választék, vagy túl késôn mentem érte.

    Topicot kellett volna indítanom, de nem kapcsoltam idôben, mostanra meg a fórumozók mind csereberéltek már, úgyhogy nem is keresem. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_360684 (16808)
    2007-01-06  10:23
  75. 2007. január 6. 21:4116827.
    Szép estét Mindenkinek,

    Noncsi: nagyon durva a kórház, ezek után még inkább imádkozom, h ne kelljen még a környékére se menni

    Emese tényleg kész hölgy ebben a kisruhában, kiscipőben

    Esz: hamarosan nem csak szemüveg nélkül, hanem egyébként sem fogod látni a lábujjad Hogy vagy? Vannak már valamilyen tüneteid?

    Zsuzsi: még jó hogy nem valami 0690et hívott a fiad

    Dagica: én is fekve szoptatok és B is elmászkál közben Néha háton fekszem és úgy szopizik miközben intézi a fontos dolgait Holnap kipróbálom a főzit, jól hangzik (kár, h a zellerrel ki lehet üldözni a világból, de a fiamért bármit)

    Köszönjük a gyógypuszikat, hatottak, ma már majdnem a régi volt Beni!

    Ma lazulós napom volt, későn keltem és egyedül mentem vásárolni, apa intézte a kisfiát Olyan jó volt, eléggé lefárasztott ez a 3 nap nyűglődés, betegeskedés. Kicsit meg is ijedtem, h mi lesz, ha egyszer jobban beteg lesz B

    Csillus: milyen esküvőt szeretnétek?

    puszi Nektek
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  76. 2007. január 6. 21:3816826.

    Jó estét mindenkinek!

    Jobbat, mint nekünk  .

    OFF

    Már nem sírok, mert nem tudok többet, de nagyon kivagyunk. Pedig mi "csak" a keresztszülôk vagyunk. Szóval a múltkori, itt Szolnokon és ott Bp-en az onkológián elsô ránézésre elbagatellizált kis köldökizébizé vastagbéldaganat lett májra áttéttel, vakbéllel és köldökgyulladással...   Szegény keresztfiunk! 15 éves, szép kis ajándék az élettôl!  Tegnap megmütötték, megint jön a bizakodás pár hete. A szövettanig, aztán a többi kezelés, kemoterápia, miazmás. Meg lehet-e teljesen gyógyulni ebbôl?

     Még egy ilyen sunyi, alattomos betegséget!!! És elôször a hormonokra fogták  és meg sem akarták cétézni, mert milyen drága vizsgálat az. és nem is cétézték meg végül. 

    Bocsi az offért, ki kellett írni magamból, a férjemmel is százszor átbeszéltük már, de nem térünk napirendre fölötte.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  77. Torolt_felhasznalo_748357
    Torolt_felhasznalo_748357
    2007. január 6. 21:2416825.

    Sziasztok, csak gyorsan bejelentkezem

    Megvagyunk, jólvagyunk, pörgős napunk volt, alig voltunk itthon, ha meg itthon voltunk, akkornagyüzemi babakonyha volt, gyárottam a fagyasztóba a püréket, aztán meg jött egy esküvőszervező lány, vele beszélgettünk röpke 2 órát.  Holnaptól megint tanulást, mert csütörtökön újra vizsga, szal zajlik az élet.

    Betegecskéknek jobbulást!

    Puszik,Csillus és DominóSüvibogárPiciPuttyony

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  78. Torolt_felhasznalo_277987
    Torolt_felhasznalo_277987
    2007. január 6. 21:0516824.

    Jó estét!

    Nálunk ma itt voltak a keresztszülők. Szegény keresztmama majd kitette a lelkét Zsófinak, mire nagy nehezen kapott egy mosolyt. Erre keresztapa kicsit gügyögött neki, rögtön fülig ért a szája. Tiszta nő... Egyre többet gyakorolja az egyedül járást. Már majdnem egy órája alszik.  Sajnos a foga miatt kétszer is nagyon keservesen sírt fel napközben.

    Zsuzsi: látszik, hogy Patrik nagy fiú lett, már sms-t is tud küldeni.  Remélem, hogy lassan, de inkább gyorsan javulnak majd az éjszakáitok.

    Noncsi: sajnálom ezt a kórházas dolgot. Felháborító, hogy hogy bántak veletek. Szerencse, hogy nem mindenhol bánnak így a kicsikkel és a szüleikkel.

    Akrucip: nagyon szépek a lányok!

    Noé: jó, hogy jelentkeztél!

    Beteg babócákkal mi van?

    Jó éjt!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  79. 2007. január 6. 20:1216823.

    Sziasztok,

    Dagica, nem üres sms-t küldött. Reggelről benne maradt egy "gyere" szó, ahhoz hozzátett egy "m" betűt, így "gyerem" ment ki. A banktól az ügyfélkapcsolati referens pedig visszaírt, hogy "hova?"   Kábé kétszer találkoztam vele életemben, anno a babakötvény miatt tettem be a számát a telefonomba, mert útközben kellett hívnom. Hát így jártam  .

    Főzelékekért irigy vagyok, Patrik sajnos válogatós. Olyan, mint az apja!   Ma megcsináltam Noe receptjét, a meggyes-krumplis-csirkét, persze egy kis almával, mert nem volt elég édes, hát benyammogott belőle 160-at nagy kegyesen, de nem volt túl nagy sikere. Bezzeg előkerült egy sütőtök-alma a hippéktől, na, arra egész testével rávetette magát. Azanyjabizéjét!

    Kriszti, irigy-irigy a szép időért. Itt egész nap borongós, szutyok idő volt.  

    No mek, szép estét mindenkinek!

    Zs.

    előzmény:
    Dagica (16821)
    2007-01-06  16:47
  80. 2007. január 6. 18:4716822.

    Sziasztok lányok!

    Noncsi a kórházas történet felháborító Miből állapították meg ilyen hamar és egyértelműen, hogy ez krupp?

    Szelveszke a kiütés jó jel, és remélem hamarosan a foga is előbújik Beninek.

    Noe nekünk kedd este mondta azt Zsiga atya, hogy akkor szombaton keresztelő Ő csak vasárnap szokott keresztelni, mi pedig mindenképpen szombaton szerettük volna. Ezt az egy szombatot tudta vállalni, de szerencsére minden szuperul sikerült. Jó szervezést kívánok nektek!

    Olyan szép idő volt, egy hatalmasat sétáltunk Füreden. A kacsák és hattyúk nem kötötték le annyira, mint a gyerekek Holnap teszek képeket, mert anyuéknál maradt a gép. Képzeljétek, ahogy beléptünk anyuékhoz, kiabált, hogy papa. Attila köhögött az autóban, erre nevetett egy nagyot és ő is köhécselt. Annyira édes

    Emese hihetetlen milyen nagylányos lett
    A képekről már nem babák mosolyognak ránk, hanem igazi nagyfiúk és nagylányok  

    További szép estét!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  81. 2007. január 6. 16:4716821.
    Sziasztok Kismamik!

    Noncsi! Sajnálom, amit a kórházban műveltek veletek. Jól tetted, hogy nem hagytad magad bepalizni! Priviben írd meg a címed, küldök szívecskét, van 31 db, nekünk úgysem kell.
    Tényleg miből állapította meg, hogy kruppos?? Fuldokolt, úgy köhögött???

    Emi! Hűű Emese komoly nagylány Csak ámulok Márciusban nem is bölcsibe, hanem tényleg oviba megy...

    Zsuzsi! Patrik nagy lehetett a telefonnal Üres sms volt, vagy be is pötyögött vmit?

    Noé! Jó készülődést a keresztelőre!

    Akrucip! A lánykák csodaszépek! Detti olyan kis huncutka, édes vidám kislány!

    Eszem! Honnan lett nektek Patrikos képetek???? Zsuzsiékról valami jó kis hmmm kép télleg nincs???? Megnézném....
    Amúgy ha kell segítség most itthon van apa, hívhatod nyugodtan.

    Betegeskedőknek jobbulást!!!!

    Szopi: Én is fekve szoptattam eddig... Most már Fédra is négykézlábazik, tornázik, feszeng közben. Oda-oda jön, és szopik pár kortyot, aztán megint tornázik, aztán megint szopik, akár fejenállva is.
    Olyan jó kis főzit sikerült összedobnom neki, csak úgy falta, tátogott, mint egy madárfióka. Krumpli-zeller-alma kombináció rizzsel és husival együtt megfőzve és összeturmicsolva egy kis olajjal. Nagyon ízlett neki.

    További szép hétvégét Mindenkinek!!!

    Dagica
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  82. 2007. január 6. 15:3516820.
       
    előzmény:
    eszem (16819)
    2007-01-06  15:32
  83. 2007. január 6. 15:3216819.
    Mér van saját is? Szólok Edysonnak, küldjön még progit. 
    előzmény:
    NVZS (16818)
    2007-01-06  15:30
  84. 2007. január 6. 15:3016818.
    Heló, lehekkerkedted a fotóimat???  Ejnye-bejnye, remélem csak Patrikost szereztél a gépünkről és mást nem  !
    előzmény:
    eszem (16817)
    2007-01-06  15:14
  85. 2007. január 6. 15:1416817.
    Ja, még annyit, Dagica-apa féle képkeresőt feltelepítettem, én képeimet nem találja, de kb. 200 Patrik kép előbukkant.  
    előzmény:
    NVZS (16814)
    2007-01-06  15:05
  86. 2007. január 6. 15:1216816.
    Csillus blogjából már én is elkalandoztam valamerre, ahol leragadtam. Apa meg mérgeskedett. 
    Noé, azért írjál csak a semmiről, mert az biztos nem semmi!
    Patrik telefonálási szokásai meg irigylésre méltóak! 
    előzmény:
    NVZS (16814)
    2007-01-06  15:05
  87. 2007. január 6. 15:0916815.
    Sziasztok!
    Noncsi, melyik kórház ez? Nálunk eddig még nem kellett fizetni . Szülés előtt egy héttel volt benn az Anna, de nem kellett fizetnem, sőt ha anyuka szenvedett balesetet, és szoptatott, a baba is befekhetett vele. Ingyen. Jó, kaját nem kapott. Sztem ezt kórháza válogatja.
    Néhány szívecském még van, küldjél címet elküldöm. 25 biztos nincs, mert a héten adtam fel valakinek 18-at. Ha előbb szólsz!   
    Akrucip! Fruzsi és Detti is gyönyörű , van a dec. között néhány kedvenc képem. Ferjenjárás szép emlék marad. Nekünk is. 
    Szélvészke! Anna 2 napig volt pöttyös. Ráadásul én azt hittem barihimlő .  De jó, hogy tudjátok, mi a baj, ilyenkor már a gyógyulás jön.
    Emi! Kedvenc Emesém olyan nagylányos ezeken a képeken is. szandál, térdelés, Holnap viszed oviba?  
    Kis   , én is megyek szieztázni.
    Pusz, jó hétvégét.
    Mónika
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_360684 (16807)
    2007-01-06  10:18
  88. 2007. január 6. 15:0516814.

    Navégrehogyvégre! Ma akartam panaszt benyújtani Noe hiányzása miatt!   Kösz az együttérző szavakat, most annak örülök, hogy Apa itthon van velem, így kicsit könnyebb, ha nagyon tele a hócipő, akkor sem kap Patrik türelmetlen anyukát, hanem max. egy félhanyag apukát. Ma odaadta a gyermekemnek a mobiltelefonomat, aki szétdobált az éterben néhány sms-t  , úgyhogy volt pár kellemetlen pillanatom, de mindegy. Ja, és még én vagyok a hibás, mert miért nem használom az automata billentyűzárat  .

    Noncsi, sajnálom, ami veletek történt. Egyébként miből állapították meg, hogy kruppos? Dühödet egyébként megértem a kórházzal szemben. Főleg azt, hogy arra a napra szeretnének pénzt kérni, amit az ő lassú adminisztrációjuk miatt kellett ott töltenetek. A napi pénz sajnos meg már kezd természetessé válni. Mondjuk én inkább úgy vagyok vele, hogy inkább fizetek, de betegségében képtelen lennék bárhol magára hagyni. Még belegondolni is rossz.

    Esz, hogy vagytok? Dokihoz mikor mentek? Infokat kérünk legkisebbről!  

    Emi, tudom én, hogy karácsonykor, de hol van az már???

    Csillus blogjáról megint eltévedtem valahova, ahol órákig olvasgattam tegnap este. Veszélyes üzem az a blog.  

    Na mek, befejezek egy dolgozatot, ha már ellinkeltem a  mai iskolát  .

    Zs.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  89. Torolt_felhasznalo_432508
    Torolt_felhasznalo_432508
    2007. január 6. 14:4116813.
    Sziasztok kismamákok! Hát az ember két napig nem jön, oszt olvashat visszafele mint a szélvész(ke) hehe ...kis grafomán társaságunk van, de nem baj, az a jó!

    Adus, sajnálnám nagyon, ha szétmennétek apával, remélem, nem kibékíthetetlenek az ellentétek!

    Kis beteg babóknak gyógypuszikat küldök, remélem, mire ezt írom, már jobban vagytok! Noncsi, valóban szörnyű ez a dolog a kórházzal, nem tudom, mi a fenét fognak még kitalálni!

    Zsuzsi, sajnálom az éjszakát, tényleg... Tudom, milyen szar, és mennyire kivan az ember, és ezek a kis gézengúzok meg nem akarnak pihenni...nem hagynak pihenni, de aztán meg azért nyígnak, hogy velük foglalkozzunk... Persze, kialvatlanul nem megy, türelem sincs annyi, tudom, a tapasztalat beszél belőlem, ha emlékeztek még a horror-esés jelenetre Vikivel. Nagyon jó lenne, ha minél hamarabb rendeződne végre és kisPatrik megtanulná, hogy éccaka aludni kell!

    BÉvi! Klassz ötlet ez a közös szülinap, olyan kis ügyes vagy, hogy így eszedbe jutott!

    Most sietek, mennem kell intézkedni, jövő héten vasárnap lesz Levi keresztelője. Természetesen még jövök ma, ha elrendeztünk mindent. Igyekszem a többnapos lemaradásokat kiiktatni, mert lehetetlen vállalkozásnak tűnik a visszaolvasás az alatt a kevéske idő alatt, amit ez a három fős társaság ad nékem... Egyébként nálunk minden rendben, de erről a semmiről is szeretnék bővebben írni, ha lesz időm.

    Puszi, Noé

    (Ja, közben a végére értem a visszaolvasásnak is, és látom, hogy megkezdődtek a béketárgyalások a családi frontokon apával. há' mer elébb vissza kéne olvasni végig, aztán okoskodni, na de addigra elfelejtem, mint akartam reagálni valakinek két oldallal visszább. Úgyhogy egyszerre megy a visszaolvasás, párhuzamosan a hsz írásával. Mert eszem annyi, mint egy tyúknak. Elvitte a krimináltaktika. Ugyanis azt olvasgatom mostanság. Mint akinek nincs jobb dóga. Vóna ugyan, de a szita agyamból minden kiesett az államvizsga óta, így kénytelen vagyok rendesen felkészülni. )

    Télleg puszi, Noé
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  90. Torolt_felhasznalo_245019
    Torolt_felhasznalo_245019
    2007. január 6. 13:4216812.
    Jó ég!!!

    Akrucip, hol múlt el a lábujjbekapás? Nálunk van, és tudok 20 éves lábon-körömrágós emberről. Én meg szemüveg nélkül nem is látom a lábujjamat.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_360684 (16807)
    2007-01-06  10:18
  91. Torolt_felhasznalo_245019
    Torolt_felhasznalo_245019
    2007. január 6. 13:3816811.
    Semmit nem kell rá kenni. Legalábbis mi nem kentük és nem emlékszem, hogy tartósak lettek volna a pöttyök.
    Megyek olvasok tovább.
    előzmény:
    szelveszke (16809)
    2007-01-06  11:18
  92. 2007. január 6. 12:3516810.

    Noncsi, nagyon felháborító, botrányos és szomorú, amit írsz. Mármint a kórházas esetetekről. Sokkal csúnyábbakat is tudnék írni, de inkább megtartom magamnak  .

    Örülök, hogy meggyógyult Aida. Tényleg, a kis lábával mi van?

    Szélvészke, nektek is gyors gyógyulást kívánok.

    Többi betegecske?

    Zsuzsi, karácsony után raktam fel néhány képet, de jó, most is teszek; csüt-ön vendégségben voltunk és ott partizánkodott Emese.

    Bévi: Zsófiról nem teszel fel C&A-s ruhás képet? 

    Szép 7végét!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  93. 2007. január 6. 11:1816809.
    Jó reggelt,

    tényleg elég kihalt a topic
    Kár, h elmúlt Fruzsi fejenjárása, de legalább meg lett örökítve az utókor számára.

    Nálunk is vége a járókakorszaknak, de mi nem is használtuk sokat. Most a karifa van a helyén, amit ma leszedek, de nem rakom vissza a járókát, mert nálunk is nappali-konyha egyben van, így szemmel tudom tartani Benit.

    Jelentem a fiamnak 3 napos láza van, mára a láz tovatűnt, viszont jöttek helyette a pöttyök. Hány napig lesz kiütéses és kell rá valamit kenni?
    Ettől függetlenül az ínye nagyon durván néz ki, úgy fenéken billentem ezt a fogtündért, ha találkozom vele, h csak na!

    Megyek vásárolni
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  94. Torolt_felhasznalo_360684
    Torolt_felhasznalo_360684
    2007. január 6. 10:2316808.

    Szóval kruppos sajnos... most láttam hogy kihagytam egy betűt a többit nme javítom ki, de tuti van benne elírás...

    Ja! Egy kis segítséget szerettem volna kérni TŐletek... valakinek esetleg nem maradt felesleges Spar szivecskéje? Tudjátok, azt lehetett gyűjten az edényekért... még 25 db hiányozna ahhoz hogy még egy edényt vegyek amit nagyon szeretnék, de már nem adnak, csak beváltani lehet... gondoltam, itt hátha van, megkérdezem... ha nem, hát nem

    Puszi! Noncsi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  95. Torolt_felhasznalo_360684
    Torolt_felhasznalo_360684
    2007. január 6. 10:1816807.

    Sziasztok!

     

    Zsuzsi, én mégis jövök   Arra is van sajnos mentségem, hogy mostanában nem jelentkeztem, mert Aida babával bent voltunk mi is a kórházban és csak tegnap jöttünk haza... annyira hirtelen jött Szóval az éb babám kuppos lett... az egyik este még semi baj, szokás szerint fürdés evés, és elalvás... hajnalban ébredt szopizni amikor már egy kicsit melegnek éreztem. Aztán a reggel 7 órai keléskor 37,3 volt, 9-kor 37,8 és még ment felfele. Mellé egy kicsit köhögött és rekedt is volt. Igazából az emelkedő láz miatt mentem el vele az orvoshoz, aki miután megvizsgálta, mondta hogy mivel ennyire picike, menjünk inkább be a kórházba, mert valószínű hogy kruppos és abból hirtelen akár nagy baj is lehet, de ott szupin tudják kezelni. Na, gyorsan hazajöttünk, pakolás és irány a kórház. Jó mergesek voltunk a párommal, mert kb. egy órát kellett a dokira várni a beteg gyerekel a folyosón hogy megnézze és elmondhassa, hogy ez valóban krupp, plussz a torka is piros egy kicsit, és be kell feküdni. Már ekkor mondták hogy ha anyuka (mármint én) is be akar feküdni a gyerekkel, akkor lehetséges hogy fizetni kell majd, de ezt még most pontosan nem tudják hogy hogy lesz... erre mi mondtuk, hogy mindegy hogy kell e fizetni vagy nem, tuti hogy nem hagyom itt! Ha mást nem is nézünk, Aida még elég intenzíven szopik, sőt mint ahogy a múltkor is volt, néha mást se fogad el... szóval nagy nehezen befektettek, délután volt egy-két kezelés, este gyógyszer, de kajcsit egyiken se kaptunk... mindegy, még szerencse hogy a párom hozott ennivalót, különben éhen is halhattunk volna   A babám hála égnek elég gyorsan jobban lett, tegnap reggel már imádkoztam magamban hogy engedjenek haza minket mert hihetetlen rossz ott bent... 9-kor megvolt a vizit, doktorbácsi megengedte hogy hazajöjjünk!!! Hurrá!!! Gyorsan pakoltam, szóltam Jocinak hogy jöjjön értünk, Ő fél 9-re már ott is volt. De mondták, hogy várjuk meg a papírokat, ok... Várunk, várunk, 12 óra! Hoznak egy papírt hogy ezt ki kell tölteni 3 példányban és már fizetni kell anyukának 3000 Ft/napot mint kísérő személynek, mivel 10-ig nem hagytuk el a kórházat!!!   Na ekkor nagyon mérges lettem! Mondtam hogy ha rajtam múlt volna, én már 9 óra 10 perckor nem lettem volna itt, nem az én hibánból várok még mindig arra, hogy mehessünk!!! De hogy ő nem tehet erről, ez ma kezdődik, stb... mondtam hogy én ezt nme vagyok hajlandó kifizetni, kérdeztem hogy kivel kell beszélnem... A Gazdasági Igazgatónővel. Ok. Lementem, elmondtam neki hogy mi a gondolm és csak így nem kellett kifizetnem... Igazából az is felháborító szerintem hogy egy szoptatós anyukának 3000 Ft-ot kell fizetnie naponta a kórháznak, azért hogy ott legyen a gyermekével és a lehető legjobb táplálékoz adja neki, amellett, hogy a kaja moslék (majdnem szó szerint) és mindent neked kell csinálni a gyerekkel... a gyógyszer nem adnák be a nővérek, semmi... de nem is a gondom hogy én csináltam, hanem hogy akor miért kell azt a 3000-et fizetni? Egy szoptatós anyukának? És az is mindegy hogy mennyi idős babát szoptat az anyuka!!! Ha egy 4 hetes babával kerül kórházba aki csak szopik, akkor is fizetnie kell!!! Szerintem ez hihetetlen és nagyon felháborító! Gondoljatok bele, egy ismerősöm egy 1 hónapos babával tüdőgyulladással került most be a kórházba, aki lehet hogy másfél-két hétig bent lesz... mennyibe is fog neki ez kerülni??? 30-40 ezer forint? És miből fizesse ki???  Na mindegy, most jól kimérgelődtem magam... de akkor is...

    Az a lényeg, hogy igaz hogy most még kap gyógyszert, de már itthon vagyunk és egyre jobban vagyunk Most alszik, nekem meg szalad az egész lakás (apa egyedül volt itthon... gondoljátok), úgyhogy most be is fejezem...

    Majd jövök még ma

    Puszi!

    Noncsi és Aida

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  96. 2007. január 6. 09:1016806.

    Jó reggelt!

    Gondolom a kutya se jár erre ma. De én blogolok.  

    Akrucip, miről vagy lemaradva? Sajnálom Fruzsi fejenjárását, nagyon különleges volt, az biztos. Dehát ez az élet rendje, nemsokára már a kis talpacskáin fogja vinni a kis csomagocskáját.   Megnéztem a fotókat, Detti csodaszép és nem csak csodaszép, hanem ahogy elnézem, már színésznői ambíciói is vannak.  Fruzsi meg egy kis tündér. Irigykedem rátok, hogy van vidéki nagymama, nálunk nincs egyse, úgyhogy majd az én gyerekeim is szájtátva fognak csodálkozni, úgy, mint én, hogy miként kerülhettek a barackok a fára?   

    Nellike is nagyon cép kislánnyá cseperedett!  

    Emi, úgy mellesleg Emesét is rég láttuk! Fotók? Jó, hogy nálatok be lehet tenni, hát nálunk már kézzel-lábbal tiltakozott ellene. Ha útban van, akkor meg beteszem a kiságyába arra a pár percre. Szerencsére nálunk a konyha-nappali egy, ennek most nagyon örülök, mert nagyjából mindig szem előtt van kisemberke.

    No mek főzni, ma zöldségleveske lesz és rántott husi kpürével. Gyerkőnek pedig kipróbáljuk Noe meggyes-krumplis csirkéjét.

    Szép napot mindenkinek!

    Zs.

    előzmény:
    akrucip (16804)
    2007-01-05  23:08
  97. 2007. január 5. 23:1416805.
    Kedves anyukák,apukák!

    Én kecskeméti fiatal lány vagyok aki szabadidejében gyermekfelügyeletet vállal! Kedves,türelmes,megbizható,gyermekszerető, játékos vagyok.Kecskeméti szülők emailjét várom, kik pihenni, vagy csupán csak egy kis segitségre vágynak! Velem mindent meglehet beszélni!! Amugy ujszülőtt kortól 10 éves korig vállalok gyerekeket. Bővebb információt priviben vagy emailen. Címem: vivien1007@citromail.hu
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  98. 2007. január 5. 23:0816804.

    Sziasztok!

    Olvasgattam, Domino blogot is, s rájöttem, hogy megint le vagyok maradva...

    Két estém is ráment, de frissítettem a képtárunkat. Fent vannak végre a decemberiek. Még hátra van a videók átnézése...

    Nem is írtam: Fruzsi elfelejtett fejenjárni. Na, ez is elmúlt, mint a köldökápolás, lábujjbekapás...      

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  99. 2007. január 5. 20:2916803.
    Sziasztok,

    Szuper, minden fasírtban lévő megbeszéli a problémákat, remélem sikerül meg is oldani őket hamarosan

    Kriszti: irígy-irígy a recére! Kiváncsi vagyok nálunk mikor lesz valami ebből a nagy fogzásból

    Ma is kínlódtunk, nem is részletezem

    Lilu, Petra: hogy vannak a srácok?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  100. 2007. január 5. 19:5816802.
    Képzeljétek kinnt van Dóri második recéje Ma egy  volt, fürdésnél vettük csak észre
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top