Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Fóbiák, félelmek

pikpik
Létrehozva: 2005. július 2. 08:25
Nagyon sok ember él fóbiákkal, félelmekkel anélkül, hogy tenne valamit ellene. Néha bekap egy nyugtatót, vagy kedélyjavítót, és bántó érzelmeit a szőnyeg alá söpörve próbálja élni az életét. Lelki gyógyítóhoz nem akar menni, mondván Ő nem beteg. Pedig az indokolatlan, vagy túlzott félelem betegség. A javaslat, hogy "légy erős, küdjél ellene" sokat árthat, hiszen érzések ellen lehetetlen eredményesen küzdeni.
Hogy vagy ezzel?
  1. 2005. július 2. 12:1826.
    A nagyobb pókokkal meg lehet csinálni de mi van a kisebbekkel? A seprűvel nem szeretem leszedni a pókhálókat mert félek, hogy rámesnek. Ezért átlag hetente pórszívózáskor a sarkokat fent is porszívózom. Kertesházban lakunk-így van belőlük bőven. :-(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_239106 (19)
     
  2. 2005. július 2. 12:1525.
    és ez mitől alakulhat ki?
    előzmény:
    hilad (24)
     
  3. 2005. július 2. 12:1324.
    Bocs csak egy kicsit elcsavarogtam másfelé.

    Eddig én sem hallottam erről. 10 évig voltam gyakorló óvónő. Mióta a lányomnál találkoztam ezzel a fóbiával és azóta foglakozom a témával, derült ki, hogy milyen sokan vannak. :-(
    Volt olyan, hogy egy anyukának meséltem a lányom gombfóbiájáról aki elmondta a férjének. A férj akkor mondta meg neki, hogy ő is írtózik a gomboktól. A lányom ovis csoportjában van szintén egy kisfiú és a keresztfiam(sógórnőm fia) is gombfóbiás.
    stb
    előzmény:
    edit-a (18)
     
  4. Torolt_felhasznalo_855653
    Torolt_felhasznalo_855653
    2005. július 2. 12:0423.
    nemnem inkább neki kellene orvoshoz fordulnia. ez tiszta sor.
    előzmény:
    gafettka (21)
     
  5. Torolt_felhasznalo_239106
    Torolt_felhasznalo_239106
    2005. július 2. 12:0222.
    Nagyon ugy tunik. . . . de nem baj, engem nem zavar, mindenki ugy ervenyesul, ahogy tud.
    Egyebkent en nem kuzdok a fobiam ellen, elkerulom a pokokat, es kesz.
    előzmény:
    gafettka (21)
     
  6. 2005. július 2. 11:5021.
    Te most pacienseket gyűjtesz?
    előzmény:
    pikpik (20)
     
  7. 2005. július 2. 11:2720.
    A fóbia ellen KÜZDENI értelmetlen dolog, mert az erőfeszítéstől a félelem csak növekedhet. A megoldás a félelem eredetének a feldolgozása, bár segítség nélkül ez nehezen megy. Az igazi megoldás a lelki kezelés, amely gyors és eredményes. Ha valakit érdekel, privátban szívesen válaszolok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_239106 (11)
     
  8. Torolt_felhasznalo_239106
    Torolt_felhasznalo_239106
    2005. július 2. 11:1919.
    A porszivo nem rossz otlet, meg sose jutott eszembe, bar nem szivesen olnem meg, csak veszhelyzetben. Pl. agyonutni sepruvel nem birom, sem rataposni, mert amugy szeretem az allatokat, es nem akarom megolni, csak azert, mert undorodom tole. A parom is nagy allatbarat, o ugy szedi le a apokokat, hogy leboritja egy poharral vagy uvegedennyel, alacsusztat egy kemeny papirt vagy ujsagot, es kiviszi, vagy kirakja a lakason kivulre.
    előzmény:
    hilad (15)
     
  9. 2005. július 2. 11:1918.
    Nem hallottam még ilyenről. . . Nem lehet könnyű. :(A zipzár mehet?
    előzmény:
    hilad (16)
     
  10. Torolt_felhasznalo_769179
    Torolt_felhasznalo_769179
    2005. július 2. 11:1417.
    :)))))
    Én meg a kistesómmal küzdök ellenük. :) A pókok nagyon törékenynek bizonyulnak ám egy gyerekmancsban. :D
    előzmény:
    hilad (15)
     
  11. 2005. július 2. 11:1416.
    Gomfóbia= Írtózik a gombos ruháktól. Nem vesz fel olyan ruhát amin gomb van. Másokon is útálja ha gombos ruha van. Már kb. 3 éve tart nála. Volt idő mikor aszerint osztályozta az embereket, hogy gombos, nem gombos.
    A lányomon kívül még több gyerekről tudok és már találkoztam olyan felnbőttel akik így írtóznak tőle. Anno indítottam itt topikot is a gombfóbiáról. Többen is jelentkeztek akik szintén írtóznak tőle. A lányom nem a kör formájától írtózik , próbáltam lepkés gombot varrni ruhára. Az se kellett neki:-(
    előzmény:
    edit-a (13)
     
  12. 2005. július 2. 11:0815.
    Én is úúúúútálom a pókokat. Nem írtózom annyira azért mint te. Én porszívóval küzdök ellenük.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_239106 (11)
     
  13. 2005. július 2. 11:0414.
    Gombfóbiám nekem is van. Úúúúúúútálom felvarrni. :)
    Félretéve a tréfát , mi az a gombfóbia?
    előzmény:
    hilad (10)
     
  14. 2005. július 2. 11:0313.
    Milyen az a gomb fóbia?

    Nekem vasaló "fóbiám" van:mindíg attól félek, hogy elfelejtem kihúzni a dugót konnektorból. Képes vagyok az utcáról is visszamenni megnézni. Pedig mindíg kihúzom. . . Úgy orvosolom a problémát, hogy próbálom magamban tudatosítani, hogy megtettem, ill. szólok valakinek, hogy kihúztam, s ha elkezdenék rajta filózni, akkor tudják a választ:))

    Szerencsére még nem öltött beteges méreteket. . . :))
    előzmény:
    hilad (10)
     
  15. 2005. július 2. 11:0212.
    /5/
    . . . pedig a Cserusnál nem is jártál! :)) Neki vannak ilyen drasztikus ötletei. :)
    Nem kell ám mindig a legnehezebbel kezdeni. Fokozatosan is lehet. :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_769179 (5)
     
  16. Torolt_felhasznalo_239106
    Torolt_felhasznalo_239106
    2005. július 2. 10:5711.
    Nekem arachnofobiam van, amiota az eszemet tudom, rettegek es undorodom a pokoktol. Ha meglatok egyet a falon, jeges borzongas fut vegig rajtam, es ha tehetem, menekulore fogom a dolgot. Ha muszaj ott maradnom a pokkal egy helyisegben, akkor igyekszem nem odanezni, de kozben folyamatosan attol felek, hogy ram maszik, vagy ram esik. Brrrrrrrrr! :((((((((((( Mar a pokhalo latvanyatol is felall a szor a hatamon. Szerencsere a parom hosies pokleszedo, ha sikitok, azonnal jon, es eltavolitja a pokot. :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2005. július 2. 10:3310.
    Sziasztok
    Én a bezártságtól félek. Útálok pl. pincébe lemenni.
    Fóbiám is van:írtóóóóóóóóóózok az injekcióktól. Főleg ha hátra adják. Odateszem a kezem és nem tudom elvenni. Állandóan kiakasztom az ápolónőket:-I
    A kórházakban meg belázasodok és ideges leszek ha csak látogatóba kell mennem.

    A lányomnak gombfóbiája van:-(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_735759
    Torolt_felhasznalo_735759
    2005. július 2. 10:029.
    Sziasztok!
    Nekem tériszonyom van és amint kitett helyen vagyok, vagy kapaszkodás nélkül kell keskeny lépcsőn végigmenni, elkezd remegni a lában. Az a ciki az egészben, hogy hegymászás a hobbim;-((((((
    előzmény:
    pikpik (1)
     
  19. 2005. július 2. 09:468.
    :O))))))))))))))))))))))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_695656 (4)
     
  20. 2005. július 2. 09:467.
    Én a madaraktól "félek", vagyis inkább undorodom. . . . a férjem szerint ezt magamnak kellene leküzdenem. . . . "könnyű azt mondani"!
    előzmény:
    pikpik (1)
     
  21. Torolt_felhasznalo_433588
    Torolt_felhasznalo_433588
    2005. július 2. 09:446.
    Én a bogaraktól, a békáktól és a sötétben egyedül félek!De tudom rá a megoldást. . . egy jó pasival az oldalamon már nem is félek! :)
    Sztem nem vagyok beteg, vagy. . . ?
    előzmény:
    pikpik (1)
     
  22. Torolt_felhasznalo_769179
    Torolt_felhasznalo_769179
    2005. július 2. 09:305.
    Én mindig féltem a tűtől, vérvételtől, injekciótól. Nagyon dedós dolognak tartottam, ezért elhatároztam, hogy leküzdöm a félelmem. Elmentem önszántamból vért adni, ahol azzal kezdték, hogy le akartak beszélni róla, lévén hogy éppen 50 kg voltam, határeset. Nagy nehezen sikerült őket meggyőznöm, hogy de én akkor is vért akarok adni. A vérvételt hősiesen viseltem. . . aztán egyszercsak beájultam. :) Fúú, tök ciki volt, minél gyorsabban el akartam spurizni a helyszínről. . . Eljutottam a külső ajtóig, ahol ismét elájultam. Arra eszméltem, hogy vmi ijedős nőszemély rámtalált, és veszettül sikítozik. :D
    Na így aztán a vérvétel mellé még kaptam egy jó fájdalmas vénás injekciót is, ráadásul mentővel akartak hazavinni (de égő:) ), plusz felkerültem a fekete listára, azaz többet nem adhatok vért.
    Ez volt az én küzdelmem. :)))
    előzmény:
    pikpik (1)
     
  23. Torolt_felhasznalo_695656
    Torolt_felhasznalo_695656
    2005. július 2. 09:234.
    én attól félek, hogy hétvégén a diszkóba nem lesz olyan csaj, akit érdemes lenne felszedni
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2005. július 2. 09:203.
    Én túl sok mindentől félek, de küzdök ellene veszettül. A legtöbb bogártól, régebben minden kutyától (ma már csak néhánytól), a vértől stb. . . szóval sajna gyenge az idegrendszerem, ijedős, félős vagyok.

    Lehet ezen segíteni?:-(
    előzmény:
    pikpik (1)
     
  25. 2005. július 2. 09:162.
    Én nem félek semmitől :) Csak meztelencsiga ne lenne a világon. Nagy ívben kikerülöm :)
    előzmény:
    pikpik (1)
     

Címlap

top