Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Baba-mama klub

Torolt_felhasznalo_379106
Torolt_felhasznalo_379106
Létrehozva: 2002. szeptember 16. 17:07
Sziasztok nagyon vagy kevésbé kezdő anyukák!
Azért nyitottam ezt a topicot, hogy legyen egy olyan fórumunk ahol a mindennapos apró-cseprő dolgokat beszélhetjük meg, amik miatt nem ákárunk külön topicot nyitni, de azért kíváncsiak vagyunk egymás véleményére. . .
Kislányom Flóra, április 5-én született, azaz 5 hónapos és 11 napos. A többit majd menet közben. . .
Üdv, merci
  1. Torolt_felhasznalo_379106
    Torolt_felhasznalo_379106
    2002. szeptember 17. 10:3926.
    Pannibaba!
    1. szvsz (csak hangosan gondolkodom) még meg kellszoknia az ülve evést. Lehet hogy amíg meg nem tanul ülni addig így lesz, de aztán valszeg élvezni fog mindent amit ülve lehet csinálni.
    2. Flóra is ezt csinálja. Szerintem gyakorol, edz. Panni is hamarosan ülni fog és akkor vége a maszatos ruháknak :) vagy mégsem? :) Megakadályozni úgysem tudod, ha akarja, hadd csinálja.
    3. merci-mami detto.
    Megyünk sétálni. Üdv, merci
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_503989 (24)
     
  2. 2002. szeptember 17. 10:3525.
    Kedves Ityamom!
    Ugyan nekem lehet, hogy nincs jogom tanácsot adni neked a szoptatást illetően, hiszen nekem csak 3 hónapig sikerült. Biztos, hogy a többi anyuka, aki itt van, okosabb ilyen szempontból, mint én. Én azért azt javasolnám, hogy igenis igény szerint szoptass!Amíg tudtam, én is így tettem!Az időrend szerinti szoptatás kifejezetten káros, idejétmúlt, és nincs jó hatással a tejtermelésre. A baba szerintem nem gép, és nem metronom, nem pontosan 3 óránként éhezik meg, mint ahogy mi sem pontosan mindig ugyanabban az időpontban reggelizünk, ebédelünk, vacsorázunk. Az igény szerint szoptatott babák maguktól állnak be egy rendre, előbb-utóbb szinte mindegyik 3-4 óránként eszik. A teát sem javasolják, legfeljebb nyáron, ha nagy meleg van:forralt-lehűtött vizet. Ezzel viszont speciel nem teljesen értek egyet:a székrekedéses, bélgáz-görcsös babáknak kifejezetten jót tesz az ánizs-édeskömény tea, a székrekedésre a kamillatea is jó. Én adok teát Pankának, a Milumil gyümölcsteáját, amiben nincs cukor, csipkebogyó, hibiszkusz és alma van benne, tele van C vitaminnal. Emellett vizet is iszik.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_733532 (23)
     
  3. 2002. szeptember 17. 10:2924.
    Lányok!
    Mindenkihez lenne egy-két általános kérdésem:
    1. )Egyik nagy problémánk, hogy Pannit csak fekve tudjuk etetni. . . most kapaszkodjatok meg:a gyümölcsöt is csak úgy eszi meg!Már próbáltam ölbe venni, hordozóba tenni, de akkor jobbra-balra nézelődik, fészkelődik, a fele kaja mellémegy, a végén már mindketten ragadunk a baracktól. Ha lefektetetem a hátára, akkor viszont szó nélkül megeszi a gyümölcsöt. Szerintetek mit csinálok rosszul?
    2. )Mostanában ha ölbe veszem, nem lehet hátradönteni, mert hasból húzgálja fel magát ülésbe, nem bírja elviselni, ha valaminek nekitámasztom a hátát. Amikor sikerül egyenesbe hoznia magát, nagyon elégedett pofit vág, persze össze-vissza imbolyog, hisz nem tud még ülni. Nem tesz rosszat szerintetek a gerincének az, ha ezt csinálja?Vagy ő tudja, hogy mit bír el a gerince, és hagyni kell?
    3. )Még mindig van hasam, pedig a combomról és a fenkemről már fogytam. Úgy vettem észre, hogy a hasamon nem háj van, hanem laza, kinyúlt bőr. Ha lefekszem:elterül, de ha felállok, akkor elengedi magát, és úgy nézek ki, mintha 3-4 hónapos terhes lennék. Mivel szerintem nem háj, így nem tudom, hogy érnek-e valamit a hasizomgyakorlatok, mivel azok egy kinyúlt bőrön nem tudnak segíteni. Már csak a plasztikai sebészet marad?Vagy várjak még, hátha idővel visszahúzódik magától a bőr?Nektek volt ilyen problémátok?
    Mindenkinek jó babázást!Pannibaba
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_733532
    Torolt_felhasznalo_733532
    2002. szeptember 17. 10:2823.
    Sziasztok!

    Bocsi, hogy ideszemtelenkedtem, nekem még nincs babám, csak a 13. -ik hétben vagyok vele, de már nagyon érdekel minden, és gondoltam, elkezdem olvasgatni ezt a topicot is.
    Lenne egy kérdésem is: anyuékkal beszélgettünk hétvégén a babáról (még csak most árultam el nekik, és nem tudnak másról beszélgetni velem), és elszörnyedtek (anyu és nagymami) az igény szerinti szoptatás hallatán.
    Azt mondták, hogy ha nem időre szoptatok, nem fogom tudni, hogy miért sír a baba, míg ha időre, akkor a három óránkénti sírás azt jelzi, hogy éhes. Tudom hogy a könyvek ezt cáfolják, de azok könyvek, ti meg MAMIK vagytok. Ugye egy idő után az anyuka tudja, hogy miért sír a babája?
    És ugye teát sem feltétlenül szükséges neki adni az első naptól kezdve?
    Még egyszer bocsi a zavarásért.
    Rita
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_379106
    Torolt_felhasznalo_379106
    2002. szeptember 17. 10:2522.
    Én nem értek hozzá :( A doki ezt írta fel. Nem tudom, hogy jobb-e vagy rosszabb, vagy ugyanolyan mint amiket te írtál. Ezt a Nestle gyártja és 4 hónapos kortól adható. A tiétek miből készült?

    Én különben szívem szerint semmit nem adnék neki - eddig nem is adtam. Nem vagyok meggyőzve arról, hogy szükség van rá. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_503989 (21)
     
  6. 2002. szeptember 17. 10:2021.
    Merci mami!
    Miért kell neki ez a Sinlac?Nem értem?Miért nem jó a rendes HA tápszer?
    Mi először a BEBA HA tápszert kaptuk, majd váltottunk a Milumil HA tápszerre, mert több barátnőm is mondta, hogy jobban megette a babájuk. Hát nálunk ez nem jött be, mert a Milumil HA-ból Panni ugyanannyit eszik, mint a BEBA HA-ból. Ezek is hypoallergén tápszerek, ezek miért nem jók Flórának?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_379106 (20)
     
  7. Torolt_felhasznalo_379106
    Torolt_felhasznalo_379106
    2002. szeptember 17. 10:1420.
    Pannibaba, a Sinlac többek között szentjánoskenyérmag-lisztből és rizslisztből készült hypoallergén babakaja. Azt hittem te is azt használsz és van vele tapasztalatod. . . Panninak mit írt fel a doki?

    Noémi, ti mit használtatok kiegészítésnek 6 hónapos kortól?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_503989 (19)
     
  8. 2002. szeptember 17. 10:0319.
    Merci-mami!
    Azt elfelejtettem megkérdezni, hogy mi az a Sinlac?Én még nem hallottam róla.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2002. szeptember 17. 10:0218.
    Sziasztok lányok!
    Most alszik Panka, így van időm egy kicsit írni.
    Jó nektek, hogy mindannyian tudtok szoptatni, nekem komoly lelki problémát okozott, hogy csak 3 hónapos korig tudtam szoptatni (pedig a terhesség alatt úgy készültem, hogy akár 2 éves korig is. . . ), bármit tettem /állandó fejés, tejképző tea, sok folyadék, rendes kaja, sok pihenés/, semmi sem segített, és a végén már azért adtam fel, mert éreztem, hogy én is, és Panni is megsínyli a kínlódást. Állandó bűntudatom van emiatt még most is, hogy a kislányom nem kaphatja meg tőlem azt, ami a legjobb:az anyatejet. Most már talán kezdek túljutni rajta, de még sokszor sírok emiatt álmomban, mikor azt álmodom, hogy Panka békésen szopizik.
    Szerintem nem kell abból nagy ügyet csinálni, hogy egy gyerek mikor fordul meg, mikor áll fel, vagy mikor ül. Biztos mindegyiknek megvan a saját fejlődési üteme. Egyébként azt olvastam, hogy azok a gyerekek, akik mozgásfejlődésben jók, a beszédfejlődésben kevésbé, és fordítva. Ti mit tudtok erről?
    Mariabocs:elképzelem, ahogy a babád "körbejár" téged, és úgy szopizgat, nagyon édes lehet!Ő hogy született, és mekkora most?
    Merci-mami!Szerintem ne aggódj a babaád súlygyarapodása miatt. Panni sem egy hurkás típus. Írtam, hogy nagyon hosszú, és mégis csak 6850gramm volt 3 napja, kifejezetten vékonynak látszik. A babád biztosan tudja, hogy mennyit kell szopnia, annyit eszik, amennyit akar. Lehet, hogy ez csak 100gramm, de neki elég. Panni sem eszik annyit, amennyi a nagykönyvben meg van írva:neki állítólag naponta négyszer 210 ml- tápszert kellene megennie, ehhez képest ő napi négyszer 160 ml-t eszik!Egy orvos azt írta nekem a neten, mikor megkérdeztem (mert én is aggódtam emiatt), hogy már nem a bevitt mennyiséget nézik, hanem az eredményt. 3-4 hónapos kor után már 5-15 deka hízás is elegendő hetente. Tehát havonta 20 deka is megfelelő.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2002. szeptember 17. 09:2717.
    Sziasztok! Köszi az üzidet Pannibaba, még csak most tudtam elolvasni (egy iszonyú nehéz éjszaka után). Magunkról annyit, hogy a kislányom 11 hónapos, 2001. október 13- án éjjel 22. 50- kor született, simán. A szülésről annyit, hogy alternatív apás szülés volt, nagyon szép emlékeim vannak róla, könnyen ment. Vikiről fényképeket még nem tudok mutatni, majd ha elkészül végre a bem. oldalam rendesen, az is lesz rajta. Még csak szöveg van.
    Hat hónapig csak anyatejet és egy kis vizet vagy teát kapott, aztán gyümölcsöket. Nyolc hónapos koráig szopizott, most naponta kétszer tápszert kap, de egyébként már mindent megeszik, nem főzök neki külön. (A barátnőim közül mindenki így csinálja, kb. egyidősek a kislányaink).
    Három hónapos korától babamasszázsra és úszni jártunk, de a mi orvosunknak tetszett.
    Viki is eléggé későn kezdett el mindent. Hónapokba telt, mire megtanult a hasáról a hátára fordulni, sőt négy napja állt fel először. Kúszni kb. két hónapja tud, addig pedig csak gurulva közlekedett a lakásban. Nem kell senkinek aggódni amiatt, hogy még nem tud mászni, vagy nem állt fel. Az én könyvem szerint még akkor sincs baj, ha egyévesen még csak mozdulatlanul ül.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_503989 (13)
     
  11. Torolt_felhasznalo_379106
    Torolt_felhasznalo_379106
    2002. szeptember 16. 23:4316.
    Szia Mariabocs!
    Mióta adsz pótlást Bíborkának? Nekünk ez most kezd téma lenni. Flóra az utóbbi néhány hétben nem annyit hízott amennyit a védőnő papírjai írtak. Az az igazság, hogy ha csak a számokat nézem, akkor tényleg kicsik (volt egy olyan hét amikor összesen 30 gr!), viszont ha a babát nézem: jókedvű, arányos és szépen fejlődik. 3 hete csináltunk egy próbaszopást és kiderült, hogy 100 ml-t szopott (előtte nem tudtuk, mert nincs itthon mérlegünk). Nekem nem tűnt kevésnek, de a nagykönyv szerint ez sem elég. . . :( Mire a dokibácsi felírta a Sinlacot. Amit anyuka saját hatáskörén belül nem adott oda a babának. Kiváltottam, de meggyőződésem ellen való volna ha odaadnám. Szerintem: lehet hogy kevesebbet hízik mint az átlag, lehet hogy nem is olyan szép kövér. De lehet, hogy ilyen típus. És lehet, hogy a tápszertől se fog többet hízni. Akkor meg minek szoktatom le a ciciről? Nagy az én dilemmám. Mit gondoltok?
    előzmény:
    mariabocs (14)
     
  12. Torolt_felhasznalo_379106
    Torolt_felhasznalo_379106
    2002. szeptember 16. 23:3415.
    Pannibaba! Nálunk apa csinál minden fürdés körüli teendőt mióta hazajöttünk a kórházból: elkészíti a fürdővizet, vetkőztet, fürdet, masszíroz, pelenkáz, öltöztet :) mindketten nagyon élvezik. Én is. Fél nyolckor kezdik, pont amikor a legnagyobb szükségem van egy fél óra pihire :)
    Járunk úszni - vagyis már voltunk 1x, múlt hét szombaton. Eleinte nem értette, hogy mi van, nem vette ki a szájából az ujját :o aztán megszokta és a végén még mosolygott is :) úgyhogy megyünk legközelebb is. Különben a mi dokibácsink sem rajong a dologért.
    Szerintem ha úgy döntötök, hogy megpróbáljátok, akkor minél előbb, mert a búvárreflex nem tart örökké.
    Flóra hol 4 hol 3 óránként eszik, de max 6x naponta. Reggel 6 és 8 között kel és este fél kilenckor alszik el.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_503989 (13)
     
  13. 2002. szeptember 16. 22:3914.
    Az én Bíborkám 7 hónapos, profi módon kúszik-mászik, ügyesen áll - de ülni ő sem hajnaldó. Néha, fél percekre, fél-kézzel támaszkodva kicsit elücsörög, de nem egyenes háttal. Az a barátnőm, akinek a fia egy nappal idősebb a lányomnál meg profin ül, és két kézzel manipulál. De az enyém egyedül iszik a cumisüvegből (főleg vizet) amire a fiúcska nem képes. :-) Egyébként főleg szopizik, de amióta hozzátáplálgatom gyümölccsel-főzelékkel, egyre kevesebb a tejem. Pár napja már a harmadik, esti étkezést is be kellett vezetnem, amikor látnom kellett, hogy a lányom még fél órája türelmetlenül szívja felváltva a cicimet. Nálunk ez ugyanis teljesen önkiszolgáló módzserbe megy át. Le kell feküdnöm a földre, és ő szépen körüljár, és hol egyik, hol a másik mellből kér. Néha állva is szopizik. Attól félek, hogy ha ilyen sok pótlást kap (reggel gyümi, délben főzelék, este tejpép), akkor hamar vége lesz a szép anyatejes időknek. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2002. szeptember 16. 22:0613.
    Merci mami!
    Panni is állandóan az oldalára fordul pelenkázás közben, néha teljesen kitekeredik a nyaka, 100-szor fordítom vissza a hátára, és 100-szor fordul az oldalára. Elég fárasztó. Megfigyeltem, hogy főleg fürdés után csinálja ezt, ilyenkor szerintem élvezi, hogy a jó kis fürcsi után csupaszon lehet. Szoktam is hagyni, de nem a végtelenségig. Ilyenkor, ha ráteszem a pelenkát, nagyon elégedetlen, nem tetszik neki.
    Szoktatok csinálni babamasszázst?Én általában fürdés után, bár van olyan, hogy kihagyom, ha látom Pannin, hogy most nem igényli. Különben szereti.
    Jártok babaúszásra?Nekünk több doki is mondta, hogy nem ajánlja, így még nem voltunk, bár engem nagyon érdekelne.
    Hányszor szopik Flóra egy nap?
    Panni négyszer eszik tápszert+ egyszer gyümölcsöt. Este tejpépet is szoktam neki adni.
    Flóra hogy alszik?Panni este 9-től reggel 7-ig. Ez egy hete van így, előtte reggel 5-kor kelt. Szerintem a tejpéptől van, jobban laktatja, mert kb. egyidőben volt a tejpép bevezetése és a reggel 7 órás felkelése.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_379106 (9)
     
  15. Torolt_felhasznalo_379106
    Torolt_felhasznalo_379106
    2002. szeptember 16. 21:5512.
    Zyla! Természetesen mi is úgy gondoljuk, hogy akinek van tapasztalata/kedve/véleménye az mindenképp szóljon hozzá. Magam is kotnyeles vagyok :) (imádom ezt a szót - annyira kifejező). Üdv, merci
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_797178 (8)
     
  16. 2002. szeptember 16. 21:5211.
    Egyet értek Zylával. A legtöbb baba a saját egyéni ütemében fejlődik. A barátnőm kisfia 10 hónapos koráig egy helyben ült, nem mászott, nem kúszott, nem tudott helyet változtatni. Ülni, állni tudott, de nem ment egy lépést sem, de nem is mászott, vagy kúszott. A barátnőm teljesen el volt keseredve, hogy nem fejlődik rendesen, a dokija még "megnyugtatta" azzal, hogy ezek a nem mászó gyerekek általában dyslexiások, plusz hullafáradt volt, mivel a gyerek csak mutogatott a tárgyakra, amikkel akart játszani, neki kellett odavinni, mivel a gyerek nem tudott érte elmászni. Aztán 10 hónapos korában a kisfia egyszer csak elkezdett járni úgy, mint aki mindig ezt csinálta. Tehát nála teljesen kimaradt ez a kúszó-mászó időszak. És teljesen normális, értelmes kisfiú lett, már 2 és fél éves.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_797178 (8)
     
  17. 2002. szeptember 16. 21:4710.
    Szia Cinella!
    Az én könyveim többsége azt írja, hogy a babák átlagosan (!!!) 8 hónapos korukban ülnek egyedül, támaszték nélkül. Az átlagos azt jelenti, hogy 1-2 hónap előre, vagy hátra az életkorban nem számít.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_965565 (6)
     
  18. Torolt_felhasznalo_379106
    Torolt_felhasznalo_379106
    2002. szeptember 16. 21:439.
    Szia Cinella! Hasonfekve pelenkázod :) Flóra egyenlőre inkább az oldalára fordulna pelenkázás közben :) az se rossz. . .
    Szerintem ne aggódj az ülés miatt. A www. babaszoba. hu oldalnak van egy olyan szolgáltatása ami leírja, hogy az _átlag_ babák miket tudnak. De szerintem az se nagy gáz, ha késik egy-két hónapot (talán még többet is, de én nem vagyok szakértő - ha a gyerekorvos nem izgul, akkor szvsz te se izgulj).
    Ez a kúszás dolog nagyon izgatja a fantáziámat. Flóra tolatni szokott, de az nem igazán kúszás: ahogy nyulkál a játékok után ide-oda hempereg és így változtat helyet - nem tudatosan.
    Üdv, merci
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_965565 (6)
     
  19. 2002. szeptember 16. 21:398.
    Sziasztok! Ha lehet egy picit belekotnyeleskedek. Igaz az én fiam már 10 éves múlt, de, ha gondoljátok a tapasztalataim alapján megpróbálok segíteni.
    Kedves Cinella! Az én fiam 9 hónapos koráig szinte semmit nem csinált. Nem ült, nem állt, foga egy szál sem volt. Mászott egész nap, mindenfelé. Én is el voltam keseredve. Aztán 9 hónaposan megindult és egy hónap alatt felült, felállt és lett négy foga. :))) Szerintem ne izgulj. Egyébként láttál már olyan gyereket, aki nem tud ülni??:))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_965565 (6)
     
  20. Torolt_felhasznalo_379106
    Torolt_felhasznalo_379106
    2002. szeptember 16. 21:377.
    Flóra (szintén elsőke) este fél kilenckor született - 56 cm és 3300 gr volt(a szülés elejét nagyjából leírtam ma a gyermeket várók topicban). Majd beírom ide a folytatást.
    A fordulást pontosan úgy csinálja mint Panni. Balról jobbra. Eleinte Flóra se maradt úgy, de most már akár 20-25 percet is kibír hason. Már 2x-3x sikerült neki visszafordulni is, de annyira meglepett arcot vágott, hogy azt hiszem véletlen volt :)
    A kacagást én is imádom már tudom, hogy hol csikis és hancúrozás közben ki-ki provokálom a kacagást. Ellenállhatatlan. . . :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_503989 (5)
     
  21. Torolt_felhasznalo_965565
    Torolt_felhasznalo_965565
    2002. szeptember 16. 21:126.
    Sziasztok Anyukák!
    Nekem két gyermekem van. A fiam Szilveszter 6 éves, kislányom Cintia 7 hónapos. Most 69 cm és 7 kg. Most próbál mászni. Kúszni viszont villámsebességgel tud. Minap már megtanult "kukázni" is. Rettentő akaratos és utál háton fekve lenni, ezért nekem kellett megtanulnom hasonfekve bepelenkázni a kisasszonyt. Ülni viszont nem hajlandó. Fiam 7 hónaposan egyenesen, mindenféle támaszték nélkül ült. Tudjátok, hogy mikortól probléma, ha egy baba nem ül? A dokinénink egyenlőre nem izgul emiatt, de én igen. Köszi a segítségeteket.
    Szisztok!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_379106 (4)
     
  22. 2002. szeptember 16. 21:115.
    Panni (rendes nevén Anna Réka) 2002. április 19. -én 10 óra 45 perckor született császármetszéssel (sajnos), mert a nyakára volt tekeredve a köldökzsinór. 52 centivel és 3200 grammal született. Kb. 3 napja mértük, akkor 6850gramm volt, és már a 74-es ruhák is kezdenek kicsik lenni, különben mindenki mondja, hogy nagyon hosszú baba. Ő is 4 hónaposan hasra fordult (balról jobbra), de a másik oldalról (jobbról balra)nem tud átfordulni, és hasról sem tud hátra. Mióta meg tud fordulni, állandóan mellette kell lennie valamelyikünknek, mert 2-3 perc után elunja magát hason, és nekünk kell visszafordítgatni. Már hason fekve is nyúl a játékokért, eléri, megfogja, magához húzza őket, és játszik velük. Ő is sokat gagyarászik, és már hangosan "fújja a buborékokat", sokszor már hangosan kacag, azt nagyon szeretjük, olyankor imádnivalóan édes. Nekünk első baba. És nektek Flóra?Ő hogy született?És milyen méretekkel?
    Jó, hogy te tudsz szoptatni, sajnos én csak 3 hónapig tudtam (a császár után ez viselt meg lelkileg a legjobban, de ez más lapra tartozik), így Panni azóta tápszeres. Feltétlenül megnézem Flóra képeit, a Babaszobára majd mi is fel szeretnénk tenni, csak a férjem lusta ehhez.
    Üdv:pannibaba
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_379106 (4)
     
  23. Torolt_felhasznalo_379106
    Torolt_felhasznalo_379106
    2002. szeptember 16. 19:424.
    Flóra most 65 cm és 6400 gr egyenlőre csak anyatejet kap, ciciből. Hasra tud fordulni (vissza még nem - ez eléggé bosszantja) és sokat gagyarász (aaaa, öööööö, nanana, dadada, stb). Kiraktam a képeit a http://www. babaszoba. hu/services/albums?alid=69 oldalon.
    Anna mikor született? Írsz róla néhány sort? Meg lehet nézni valahol a képeit?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_503989 (3)
     
  24. 2002. szeptember 16. 17:413.
    Merci-mami!
    Ahogy látod:megtaláltam. Minden nap fogok ide járni. (Különben a Gyermeket várók topikból tudtam meg, utána meg az üzidből. )
    Üdv:pannibaba
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_379106 (1)
     
  25. Torolt_felhasznalo_379106
    Torolt_felhasznalo_379106
    2002. szeptember 16. 17:162.
    Pannibaba! itt van a topic! valami miatt nem került be a friss fórumok közé se meg a babázzunkba se :(
    Talán majd most. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top