Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Milyen természetű a cicád?

MacCat
Létrehozva: 2002. október 2. 09:34
Az én két maccsom elég különböző, és az előző cicám is teljesen más volt, mit akiket a TV-ben, pl. a Spektrum cicás műsoraiban látok. Teljesen más! Írjatok, én is megírom majd az én sztorimat.
  1. Torolt_felhasznalo_462224
    Torolt_felhasznalo_462224
    2002. október 5. 14:1326.
    A mi macsekunk ideszegődött streetcat volt. Gyönyörű sárga (szándékosan nem vöröst irok, ez a macs, valóban sárga tigris mintás!!), hatalmas kék szemekkel. Kiegyensúlyozott, nem bizalmaskodó, ritkán doromboló. A túlzott ajnározást nem kedveli, a fésülgetést is csak mostanában viseli el. De semmi simi közben!!! Kifejezetten ínyenc. Evés után sétál keveset és a nap nagy részét átalussza. Melegebb időben kint, hidegebb időben bent, a fotelban. Este azonban mindig saját kosárkájába tér nyugovóra. Reggel 6-kor (!!) gyengéd ébresztőt csinál (az ágy mellé ül, mellső lábaival a lepedőt karmolássza - de nem tépi). Ha nem azonnal ugrok, nyugodtan várakozik, legfeljebb olyan dorombolásra kezd, amely betölti az egész szobát, olykor ismét karmolászik. Ha kinyúlok a takaró alól és megborzolom a fejét, nem ismétli a karmolászást, tudja, hogy nemsokára "magamhoz térek". Ilyenkor "csak" dorombol. Inkább azt szereti, ha nem mi csimpaszkodunk rá, hanem megvárjuk, amig ő jön a társaságunkba. Ilyenkor kisérget a lakásban, az udvaron, TV-t is együtt néz velünk.

    Amikor fiam kisbaba volt és sirt, az udvar legtávolabbi részéről is előjött. Odament a kicsihez és nekidörgölőzött. Mintha azt mondta volna: Na, ne sirj már! Símogass csak meg! Nézd, milyen puha-selymes a bundám! . . . És a baba valóban abbahagyta.

    Szóval, az én macsom igazi karakter. Nagyon szeretjük.
    előzmény:
    MacCat (1)
     
  2. 2002. október 3. 19:1625.
    Ez a fogvesztés úgy volt, hogy egyszer estefelé észrevettük a férjemmel, hogy Cilike jobb felső szemfoga befelé dől, mintha letört volna. Rohantunk vele az állatorvoshoz (ügyeletbe), ő csak megfogta a fogóval, és kint is volt, nem kellett húznia. Ő is mondta, hogy a fogkő miatt van egy kis fogínygyulladása, ezért be is jelentkeztünk másnapra lézeres fogkőleszedésre (nem 2 fillér volt). A lézeres eljárás közben kijött a másik (bal felső) szemfoga is, így azóta felül fogatlan szegényke. Emiatt a férjem többször kinevette, én meg nem győztem rászólni, hogy szegény biztosan szégyelli magát (macska létére fogatlanul), nem kell még kinevetni is. Az az érdekes, hogy világ életében ette a száraz kajákat, mindig nagyon szerette ropogtatni, és azt hittem, hogy az jó fogkő ellen is. De tévedtem.
    előzmény:
    vila (24)
     
  3. 2002. október 3. 14:5924.
    Elkeserítelek, a cicád foga nem az öregségtől esett ki, hanem a fogínygyulladástól. A mi 10 éves sziámihölgyünknek is kiesett az egyik szemfoga és mikor meséltem róla az állatorvosnak, azt mondta, nem természetes folyamat. Beszélj állatorvossal, hátha a többi fogát meg lehet még menteni. Van rá gyógyszer! Egyébként nekünk 2 sziámink van, az egyik az előbb említett 10 éves Dina cica, a másik a neveltfiú(5 hetesen került hozzánk) rettenetes Theo kandúr. Gyerekkoromban rengeteg cicánk volt és nagyon sokféle természettel megáldva. A macska csodálatos lény!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_503989 (14)
     
  4. Torolt_felhasznalo_342779
    Torolt_felhasznalo_342779
    2002. október 3. 13:5723.
    Az biztos, hogy jobb lenne a cicának egy kertes ház (nem csak a cicának), de sajnos ez kivitelezhetetlen, egyelőre az alsóbb emeletre költözés is. Igazad van, de nem tudom írtam-e, hogy a cica már 9 éves és az utóbbi időben a vadászösztöne is alábbhagyott. Az említett történetek nem most történtek. Már egy kicsit lenyugodott a cica, de hidd el aggódom érte és örülök hogy Te is. Az udvarra való levitelt is megpróbáltuk kiskorában, de az igazán nem vált be. Egyszer felmászott a fára (még nagyon kicsi volt) és nem tudott lemászni. Nagy nehezen tudtuk leszedni a fáról. Meg aztán attól féltünk, ha gyakran lent van, még összeszed bolhát, egyéb élősködőket, így aztán igazi szobacica lett belőle. De azt hiszem nagyon elégedett a sorsával, hiszen mindenki csak kényezteti, kacorkirály dolga van.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_563460 (22)
     
  5. 2002. október 3. 13:3522.
    Azt hiszem nem győztetek meg. Más dolog a 3. ról és más a 9. ről kizuhanni, sztem. Másrészt, lehet hogy nem hülye, épp elég ha csak annyira beleéli magát a vadászatba, hogy nem figyel és a veréb után veti magát. (Mi ezért nem voltunk hajlandóak 2. em. nél magasabbra költözni :)) Egyébként ez a háló-dolog nem igazán drága, és legalább utána már nem kell aggódni. Meg aztán, ha a cicc megöregszik, már nem lesz olyan ügyes, de még mindig szeretne kitáncolni, akkor is baja eshet. Az autóelütés is felháborít. Szürkületben és sötétben mindig inkább lassabban megyek, csak hogy rendesen lássam az út szélét, nehogy elüssek egy állatkát. Ha látok úton sétáló kutyust, cicust, mindig megállok és "lesegítem", nehogy baja essék. Egyszer találtunk egy frissen elütött cicát, akin látszott hogy szoptatott, inkább másnap reggel visszamentem, és megkerestem a kölykeit (2 azóta is anyukámat boldogítja). Ha egyszer kertes házba költözöm (nagyon vágyom rá) akkor is olyat fogok keresni, ami inkább messze van a buszmegállótól kicsit, de nyugodt utca, minimális forgalommal, hogy ne legyen semmi baja a 3 rosszcsontomnak. (CSibészke, Mici és Pöcök, a tisztesség kedvéért) És akkor végre kutyánk is lesz!!! Remélem teljesül egyszer. Addig is szurkolok a cicusodnak, hogy ne essék baja. (Az enyémek is minden este kinn ülnek az ablakban, meg amikor csak tehetem, viszem anyukámékhoz "legeltetni" őket, utána alszanak 2 napig :))
    előzmény:
    Törpicur47 (20)
     
  6. 2002. október 3. 11:1021.
    Sziasztok macskabarátok! Nálunk is teljesen más a két cica. Amikor egész kicsik voltak Pipi (kis cirmos kandurka) volt a bújos, Blöki (fekete) meg teljesen önálló volt, nem igazán igényelte a gondoskodást. Mostanra ez teljesen megcserélődött. Blöki le sem száll rólunk, folyton követ, ha kint vagyunk a kertben, néha felugrik a lábamra (ha nincs rajtam hosszú nadrág ez elég kellemetlen) hogy most már vegyem fel. Pipi meg csak messziről követ, figyel, nehogy kimaradjon valamiből, de csak nagy ritkán jön oda egy kis kényeztetésért. Azon szoktam még jókat nevetni, ahogy megküzdenek egymással, ransort állítanak fel stb, bár néha elég durvák. Mindig megvan, hogy melyikük a főnök, és az eszik először meg hasonlók, de ahogy nőnek, és változnak az erőviszonyok időröl időre ez is felcserélődik.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_342779
    Torolt_felhasznalo_342779
    2002. október 3. 08:1920.
    Nem hiszem, hogy felelőtlenség lenne. Eleinte csak felügylettel volt kint az erkélyen. A legelső rácsra való felugrás után egy kis testi fenyítést kapott, azóta a rács tetejére nem ugrik fel. Felszereltünk neki egy "magaslest" így kilát a rács felett. Igaza van Heribnek a macskának azért van esze és ügyes is, mondjuk a vasrácsba nem tud kapaszkodni, ezért a félsz bennem van, de nincs szívem kitiltani az erkélyről, amikor annyira szeret kint lenni. Egész késő őszig a fél éjszakát is kint tölti.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_563460 (15)
     
  8. Torolt_felhasznalo_792455
    Torolt_felhasznalo_792455
    2002. október 2. 22:5219.
    borzaska, ne aggódj a macskákért, nem hülyék hogy leugorjanak a 9. ről, és nem olyan bénák hogy kiessenek:))) bár 9. en még nem tartottam macskát:) nekünk eddig 4 cicánk volt összesen, amiből 2 él most: egy Tomi nevű hatalmas kandúr, aki a fél családot terrorizálta, a hugommal még kicsik voltunk, és csak az apukámra hallgatott meg a kaja hívó szavára:) aztán elütötte egy autó:(( Azután jött a Maszat, akit kb. 1 hónaposan találtunk, félénk egy cica, és finnyás, az aktuális kedvencen kívül mást nem igen eszik, de a kedvencei változnak:) El akartuk vinni ivartalanításra de már késő volt és 3 tüneményes kiscica lett az eredmény:) 1et tartottunk meg, a Döncit, akinek mániája volt a félénk anyja szekálása:) De sajnos 1 év után elpusztult egy betegségben:( És 1 hete van a Joda, aki szintén talált cica, 1 hónapos és szörnyen rossz, pedig az se volt biztos hogy életben marad:))) röviden ennyi, mind a 4 más és más cica:)))
    Ja és akiesésről annyit hogy a Dönci (azt hiszem ő:) ) kiesett a 3. emeleti tetőtéri ablakon, 2 emeletet zuhant és taplra esett, kutya baja se lett:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_563460 (15)
     
  9. 2002. október 2. 21:2318.
    Bocsánat! Természetesen Bagira (nagy B-vel)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2002. október 2. 21:2217.
    A legyek és egyéb betévedt lények üldözése nálunk is nagy hűhóval jár. És ha "elromlik" a dög, akkor jönnek a cicák panaszkodni, hogy "Nem működik!" Azt nem is meséltem, hogy bagira milyen lopós! Még pindurka volt, amikor a tányérban lefóliázott csirkecombot (ami kicsit nagyobb volt nála!) fóliástól együtt felkapta és elrohant vele. Ekkor rájöttünk, hogy itt komolyabb védelemre lesz szükség! De a bátyámtól egy óvatlan "kimegyek a sóért" pillanatban egész 3 fogásos vacsit lopott: pipit, kolbászt sajttal.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2002. október 2. 21:1216.
    Sziasztok! Örülök, hogy "mi cicások" így összejöttünk. Nekem 2 maccsom van, kb. 1 éves cicalányok. Egy helyről fogadtuk őket örökbe 2 hónaposan. Egy tiszta "kék" szőrű, de házimaccs forma (Nina) és egy fekete házicica (Bagira - a névadáskor még azt hittük, fiú). Nina nem dorombol, zárkózottabb és sértődősebb - engem fogadott be, hozzám jön, ha simizésre vágyik, de nem lehet megfogni, amikor én szeretném simogatni. Félősebb, de ugyanakkor sokkal óvatosabb, megfontoltabb is Bagiránál. És nem eszik holmi házi kajamaradékot, csak finom macskakaját. Ha az nincs, képes napokig koplalni. Kipróbáltuk, mert "nem lehet, hogy egy macska csak az ínyenc falatokra bukik". Bagira az igazi rosszcsont macska, szeleburdibb, játékosabb - amit ő megtalál és kitapasztal, milyen jól lehet vele játszani, azt Nina jól megfigyeli, és aztán ő is ráveti magát. És Bagira hízelgőbb, sokkal könnyebben az ölembe tudom csábítani. És a házikosztot szereti. Nina nem dorombol, Bagira nem tud nyávogni. Már alakul, hetente halljuk, hogy tud recsegni. . . Az állatorvos szerint semmi baja. Szóval a 2 cicából össze lehetne dobni egy "rendes macsekra valót" :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2002. október 2. 20:5215.
    TE mondd, lehet hogy ez brutálisan hangzik, de akkor mennyire fogsz aggódni, amikor valóban kizuhan?? Hogy lehetsz ilyen felelőtlen, hogy 9. en hagyod a cicát kinn grasszálni? Én ismertem olyan lányt, akinek 8. on voltak cicái, az volt az első dolga, hogy védőhálót tetetett fel körbe, hogy ilyen en történhessen meg!!!
    előzmény:
    Törpicur47 (11)
     
  13. 2002. október 2. 17:2114.
    Azt elfelejtettem írni, hogy Cilike 2 szemfoga nemrég esett ki az öregség jeleként, de nem zavarja:))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_503989 (13)
     
  14. 2002. október 2. 17:2113.
    Sziasztok macskabarátok!
    Úgy látom sokan vagyunk, akik hódolnak ezeknek a gyönyörű állatoknak. Az én cicám Cilike (ilyen egyszerű nevet kapott a keresztségben) 11 éves, fogatlan, fekete perzsa nőstény cica. Kisebb koromban halomban hordtam haza a kóbor macskákat, de anyu egyiket sem tűrte meg, mondván nem valók bérházi kis lakásba, tönkre teszik a bútorokat. . . stb. 18 éves koromig könyörögtem a macskáért, és nagyapám megszánt (szegény azóta meghalt), és 18. szülinapomra lepett meg Cilikével. Annyira kicsi volt, annyira bűbájos, hogy anyu sem tudott neki ellenállni. Apám meg mindig is imádta az állatokat. Az első dolgunk az volt, hogy leültünk tanakodni:Mi legyen a neve?Mivel fekete, szóba került a Bagira, Maffia, Lukrécia. . . de egyik sem tetszett igazán. Egyszer csak anyu elkezdte "Cilikézni", s így rajtaragadt ez az egyszerű cicanév. A legnagyobb élményem Cilivel az volt, hogy mindkét fialásánál csak és kizárólag velem volt hajlandó szülni. Én csináltam neki a vemhessége alatt egy "kis eü. csomagot" (ahogy apámék nevezték) sterilizált ollóval, cérnával, steril vattával. . . stb, hogy ha ne adj Isten úgy adódik, akkor tudjak segíteni. De arra nem gondoltam, hogy ezen igényét ő kifejezésre fogja juttatni!Mikor elkezdődött a vajúdás, hullámzott a hasa, erősen nyögdécselt, és bevánszorgott a szekrény aljában jó előre odakészített pihe-puha kosárkába. Én diszkréten kivonultam a szobából, gondoltam, hogy egyedül akar lenni, és csak zavarnám. Erre pár perc múlva vánszorgott ő is kifelé a szobából, átjött hozzám a másik szobába, lefeküdt mellém a szőnyegre, folytatva a vajúdást, közben állandóan engem figyelt, nehogy szem elől tévesszen megint. Visszavittem, és ott maradtam a szobában. Ez sem volt elég. Na az a lényeg, hogy nagy nehezen a tudomásomra hozta, hogy csak akkor nyugodt, ha ott ülök vele bent a szekrényben, és végigbábáskodom a szülését. A szülés gyönyörű, meghatározó élmény volt számomra, sosem fogom elfelejteni!Én hámoztam ki a kiscicákat a magzatburokból, én vágtam el a köldökzsinórt, és én csutakoltam le őket, majd odatettem Cilihez, hogy szopjanak. Közben itattam Cilikét, mert a nagy erőlködésben, lihegésben kiszáradt segénynek a torka. Kis tálkát tartottam elé, abból lefetyelgetett. A végére teljesen elmacskásodott /:)))/a derekam a szekrényben való hétrét görnyedéstől. Ez csak az első fialásánál volt így, mikor még tapasztalatlan volt. A másodiknál ugyanígy igényelte a jelenlétemet, de a magzatburkot ő szedte le, a köldökzsinórt ő rágta el, és ő nyalogatta meg őket.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2002. október 2. 15:4112.
    Nekünk 2 cicánk van, testvérek. Árpika fekete-fehér hatalmas, szépséges "képeskönyv-macska", de nagyon jó kutyatermészete van :) Jön az ember után mindenhova, ha leülünk, azonnal az ölünkbe mászik, és fülsiketitő hangon berreg :)
    A huga, Sziréna, macskásabb :) Jön-megy, független, viszont nagyon is agressziven, üvöltve kényszeríti ki magának a gyengédséget, ha olyanja van. Nehéz vele, ha az ölünkbe ül, azonnal elkezd dagasztani, de jó erősen belénkvágja a karmait, nyáron mindenkinek csupa véraláfutás a combja :) Viszont nagyon helyes, kiváncsi pofija van, és igenis igy kell őt szeretni, amilyen :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_342779
    Torolt_felhasznalo_342779
    2002. október 2. 15:3911.
    A legyekkel való találkozás az egy külön eset. Szúnyog, lény nem marad életben a lakásban. Ha meglát egy legyet, főleg ha jó termetes, addig hajszolja amíg el nek kapja. Néha bizony segítség kell, ha magasban van és a légynek esze ágában sincs odébb menni. Ilyenkor jön a macska, odacsal, néz felfelé és szabályosan reszket a szája, miközben nyávog. Mit mondjak, soha nem bírom ki nevetés nélkül, totál kész a macska. Miután a legyet elzavarom és lejjebb száll, már nincs menekvés számára. Esténként sokat van kint az erkélyen, szeret vadászni a bogarakra és a galambokra. Ilyenkor egy kicsit aggódva lesem, hiszen a 9. lakunk.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2002. október 2. 15:3010.
    Az en Sarikamat tavaly el kellett altatni, mert nagyon beteg volt. Hat O sem volt egy 1xu cicc! A paromat ki nem allhatta, amit ugy (is) mutatott ki, hogy folyton lesben allt es varta, mikor megy arra, es akkor lecsapott. Mondjuk ezt gyakran megcsinalta velem v. Anyuval is. Probaltunk befogadni masik cicakat, de egyik alkalommal sem sikerult, mert Sari teljesen bekattant tole. Ha csak a csalad volt otthon, akkor minden rendben volt. Szeretett olben ulni, a fejem melett aludni, ugy, hogy nekem mar nem is maradt hely, v. ugyanezt megcsinalta a labamnal. Azt sem tudtam, hogy huzzam ossze magam, hogy a nagysagos kisasszony kenyelmesen fekhessen. Nagyon sirtam, mikor megtudtam, mi tortent vele. Nem gondoltam, amikor kijottem ide, hogy nem fogom latni tobbe. Anyu uj cicajat meg nem ismerem, de nagy kope a Fruzsi, es nagyon okos. Kikeredzkedik (10-en lakunk!), es miutan kikoborolta magat az emeletek kozott, visszajon es kinyitja maganak az ajtot ugy, hogy felugrik a kilincsre. Mar alig varom, hogy lathassam a produkciot! Ja! Vmelyikotok irta a beszelgetest. Imadom, mikor visszamekegnek, ha szol hozzajuk az ember. Sarika a legyekkel is igy dumcsizott.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_342779
    Torolt_felhasznalo_342779
    2002. október 2. 14:269.
    Bizony nem csak kellemes dolgokkal jár egy cica tartása. Sokszor gond van vele, pl. állatorvoshoz vinni, ami eléggé ciki. A lépcsőházba ki-ki merészkedik, párszor előfordult, hogy nem vettük észre mikor lógot ki és kizártuk. Csak egy idő után kegyetlen nyávogás hallatán nyitottunk ajtót és mint egy eszeveszett futott be a lakásba. Persze a következő alkalommal megint kiszökött. De amikor a liftbe kell betenni és levinni, bizony "kétemberes". Sajnos a szőrhullás és a kárpiton való körömerősítés sem túl kellemes dolog, de aki macskát tart, annak ezekkel a dolgokkal tisztában kell lenni. Lehet bármilyen kaparófa, az nem elég jó. Marad a gyakori porszívózás és a szőr kefélése, amit viszont nagyon szeret a cica.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2002. október 2. 13:548.
    Sziasztok! Nekünk két cicánk van most lesznek 6 hónaposak, testvérkéket fogadtunk be, hogy egyiküknek se kelljen elpusztulnia. Nagyon édesek, egész nap együtt játszanak, összebújva alszanak stb. A kutyával is nagy barátságban vannak, együtt a kutyaházba alszanak, eszik a kutya kajáját, néha udvarolnak neki, néha meg játszanak vele, vagy a kutya velük. Nagyon jó fejek. Ha sétáltatni visszük a kutyát ők is jönnek és mögöttünk szaladnak végig, csak akkor zavarjuk vissza őket, ha messzebb akarunk elsétálni az erdőbe. Amúgy mindannyian a kertben laknak.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2002. október 2. 13:467.
    Igazad van, nincs egyszerű cica - én sem úgy gondoltam. És tényleg, ha főzök ott ül a konyhában, ha leülök tévét nézni, már az ölemben van. Ilyenek. Nagyon lehet őket szeretni. Még akkor is ha hull a szőrük, ha az ágy már úgy néz ki, mint amit 100 egér rágott szét. . .
    előzmény:
    Törpicur47 (6)
     
  21. Torolt_felhasznalo_342779
    Torolt_felhasznalo_342779
    2002. október 2. 13:396.
    Nem hiszem, hogy létezik "egyszerű" cica. Szerintem mindegyik nagyon is önálló, igazi egyéniség. Valóban lehet velük "beszélgetni" és ki is lehet következtetni a nyávogásából, hogy mit akar. Én megkülönböztetett szeretetét élvezem Fricinknek, de ez érthető, hiszen én vagyok az "ápolója". Állandóan ott van ahol én. Még ha úgy tűnik, hogy a legmélyebb álmát alussza, kimegyek pl. a szobából az biztos, hogy pár perc múlva már ott is van mellettem. Foglalkozást szerintem úgyanúgy igénylik mint a kutyák. A családom tagjai tudják mikor érek haza, mert Frici előtte már ott ül az előszoba közepén és semmivel nem tudják elcsalogatni onnan. Szeretetünket sokszorosan visszaadja, nagyon ragaszkodó, hálás.
    előzmény:
    mákosguba (5)
     
  22. 2002. október 2. 13:305.
    Sok-sok sztorit lehetne írni, azzal kezdeném, amikor a lányom hazaállított 7 évvel ezelőtt egy sziámi kiscicával. Hát infraktust kaptam. Mára ő a kedvenc, márminc a sziám. Minden sziámi jegyet magán visel, idegent biztos hogy megtámad, de ha olyan a kedve minket is, harap, de "beszélget". Szólunk neki, akkor "visszamekeg" ha határozottabb a véleménye, akkor nyávog. Pár éve orvoshoz kellett vinni. Ahogy lefogtam, megharapott. Mármint a saját macskánk. Először az állatorvos engem kezelt le. De, hogy jót is írjak. Este odafekszik mellém, ha otthon vagyok, mindig ott van mellettem. Nagyon lehet szeretni. A hétéves lány mára már szelídebb, de azért résen kell lenni vele. Lehet, hogy túl unalmas lenne, ha csak egy "egyszeű" cica lenne. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_487449
    Torolt_felhasznalo_487449
    2002. október 2. 13:264.
    Nekem 2 éves a házi cicám, Tour de Mixi, szelid, kivágattam hogy ne csavarogjon el. Az ajtó előtt vár, csak a kutya nem bírja, állandóan kergeti. A másik cicám elveszett, gyönyörű kék szemű sziámi cica volt. Az volt a kutyus játszótársa. együtt ettek, együtt aludtak. Valószínű valaki befogta és túl messzire vitték, ahonnan nem talál haza. Nagyon sajnálom és a kutyus is. A macskákkal is sokat kell foglalkozni, de azok szabad jószágok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2002. október 2. 12:033.
    Nekem van egy 11 éves nostény cicám otthon, mindig is játékos volt és bújós, mostmár a korához képest is inkább bújós, amolyan ölbe cica, nagyon barátságos, ha látogatóba jöttek hozzánk, akkor pár perc elteltével már az "új" emberke ölébe csüccsent:) Kijárós cicus, régebben bekergetett egykét madarat. Amikor még otthon laktam és egy utcával lejjebb jártam tanárhoz, akkor Cintula (mert így hívják) elkísért, és egy óra múlva már ott ült az ajtó elott és várt, hogy utána hazajöhessen velem, így is ha bármikor hazamegyek és meghallja a hangom, már szalad is felém. És még nagyon sokat tudnák róla mesélni.
    Amióta elköltöztem otthonról, nem is olyan régen két picike cicának lettem a gazdija a párommal együtt, Qk még csak 8 hetesek, egy kislány és egy kisfú, és nagyon rosszak, de mellette meg bubájosak:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_342779
    Torolt_felhasznalo_342779
    2002. október 2. 11:462.
    Szia MacCat!
    A mi cicánk egy 9 éves kandúr! Mára már egy kicsit nyugodtabb lett, de ifjabb korában rettentően eleven játékos cica volt. Ha nem lakásban élne, egész biztos nagyon jó egerésző macska vált volna belőle, de így csak az erkély rácsára szálló galambok réme. Korábban kettővel "végzett" is, lecsapta őket az erkély korlátjáról. Bennünket meg a frász tört ki, hiszen mindez a 9. emeleten történt. A fiammal időnként "kakasviadalt" játszanak, néha félelmetesen durva tud lenni, persze csak ösztönösen védekezik. Egyébként rendkívül hízelgő, barátságos, mindenkit levesz a lábáról. Az idegenekkel is barátságos, eléggé mulatságos mikor jön hozzánk valaki és Frici (így hívják a cicát) a két hátsó lábára áll és úgy szimatolja körbe az idegen jövevényt. Kiharcolja az akaratát. Sajnos mostanában egy elég rossz szokást vett fel, csak úgy hajlandó enni, ha van valaki mellette, nem tudom ennek mi lehet az oka. Mindig kicsalogat valakit, ha enni akar. A Tv-ben menő természetfilmeket szokta nézni, gondolom a különböző állathangokra figyel fel. Nagyon sok sztorit lehetne róla mesélni, egyelőre ennyi. Jó cicázást kívánok. Üdv. Törpicur
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top