Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Yadine tabletta

Returnz
Létrehozva: 2005. szeptember 24. 13:35

Szed valaki Yadinet?Mik a tapasztalatok?

Pozitív és negatív mellékhatásokat érzékeltetek?

Ja és mennyibe kerül most?

Köszi

  1. 2005. szeptember 26. 16:2726.

    Azt hiszem,a megfelelő következtetés az(részemről)hogy mindenkire hathat másképp uaz. a tabletta.

    Amiket olvastam(nemcsak itt) fele-fele az arány pozitív és negatív beszámolókból.

    Én spec. a Graciallal tökéletesen meg vagyok elégedve,csak a bőröm miatt gondolkoztam a Yadine-on.

    A barátnőm(3 év után)elkezdett vérezni a Gracialtól,elment a dokihoz és most 3 hónap szünet aztán majd vmi más.

    De 3 évig neki sem volt semmi gondja.

    Most már viszont nem alkalmas neki ez a tabletta.

    Szóval én egyelőre maradok a Gracialnál,aztán majd meglátom.

    Nem lehetünk okosak,hiszen ezek már mind alacsony hormontartalmú tabletták,csak nyilván nem mindegy milyen hormonokat tartalmaz az adott tabletta.

    Köszi a hozzászólásokat,azért adjunk továbbra is ötleteket egymásnak-én is írok ha hallok még valami újdonságot 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2005. szeptember 26. 16:2525.

    Sziasztok!

    Én kb. 3-4 éve szedem a Yadine-t. Nem híztam, a libidómmal is minden rendben,a mellem is feszesebb lett de a hajam nekem is hullik és a fejem is sokat fáj. Eddig nem feltételeztem, hogy a fofigátló lehet a bűnös de ennyi hasonló tapsztalat után, megijedtem. A hüvelygyűrű nagyon macerás?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_439251
    Torolt_felhasznalo_439251
    2005. szeptember 26. 15:2424.

    Magától a felesleges hormonoktól szeretnék megszabadulni, mert szerintem ez lehet a hibás a házaséletben..

    2éve abbahagytam a gyógyszert egy műtét miatt és rá pár hónapra már minden a megszokott módon működött. A gumi utáljuk!

    Ezt a hüvelygyűrűt felírta egyszer a dokim, hogy próbáljam ki, de ugyanúgy hormonos. Ja, meg 2400 Ft tudtommal 1 havi adag.

    Mégis kíváncsi lennék valakinek a véleményére, aki használja a pesszáriumot..

    előzmény:
    colop2400 (22)
    2005-09-26  15:08
  4. 2005. szeptember 26. 15:1623.
    Sziasztok lányok, véletlenül bukkantam erre a témára. Én hosszú évekig Marvelont szedtem, kivéve, amikor 2x terhes voltam meg szoptattam (na, nem a Marvelon nem hatott, mi akartuk a babákat ). Aztán azt vettem észre, hogy a mensim szinte egy fekete valamiben merül ki. Abbahagytam, felírták a Yadine-t. Nekem a bőröm, súlyom rendeben volt a Marvelontól, eltekintve attól, hogy nem láttam a szép piros mensit. Megijedtem, hogy besűrösödött a vérem. A yadintól az első hónapban oké volt a mensim, aztán amellette is csak az a szurokszerű jött + a bőrömön nem látszott semmi javulás. Meg a fejem is elkezdett kitartóan fájni, úgyhogy abbahagytam ezt is. Most már lassan egy éve nem szedek semmit, no meg kialakult bennem egy pánikbetegség (ez utóbbi nem a Yadintól), ilyenkor nem igazán jó dolog hormonális fogamzásgátlót szedni, no meg a napokban múltam 35. Szóval nehéz megtalálni a jó megoldást. Egyébként a libidócsökkenést nemcsak a Yadine provokálja, nekem a Marvi is előhozta.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2005. szeptember 26. 15:0822.
    Szerintem inkább a hüvelygyürüt próbáld meg, abban is van hormon,,de helyileg hat, nem az egész szervezetben. Fel kell rakni 3 hétig bent marad, akkor kivenni, 1 hét szünet. Szerintem biztonságosabb mint a presszárium.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_439251 (21)
    2005-09-26  15:01
  6. Torolt_felhasznalo_439251
    Torolt_felhasznalo_439251
    2005. szeptember 26. 15:0121.

    Sziasztok!

    Én a Gracialt szedem már 1,5 éve. Azt nem mondanám, hogy minden ok vele, mert a libidómmal nincs gond, viszont a nedvesedésem szinte teljesen abbamaradt. A nőgyogyi síkosítót javasolt, de azt már unjuk, mert körülményes stb..

    Ez is 5400 Ft volt a legutóbb, nem valami olcsó. Ja, és híztam tőle 5 kg-t, és a narancsbőr tüneteit is látom a combomon.

    MÁr azon is gondolkoztam, hogy pesszáriumot fogok felíratni. Nincs felesleges hormon, előtte 20perccel fel lehet helyezni, és utána ráér levenni. Hátha attól nem híznék... 

    Nincs valakinek tapasztalata a pesszáriummal?? Még senkivel nem találkoztam, aki használta volna. Spirált nem lehet, még nem szültem...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2005. szeptember 26. 14:5720.

    Sziasztok.

    Teljesen egyetértek Orsicivel ,kivéve hogy én nem hiztam tőle, de állandoan fájt a fejem, elől és a fejem tetején a fél hajkészletem kihullt, libido 0. 2 évig szedtem, ebből kb 1 évig nem volt gond vele, utánna jöttek ki a bajok. Váltottam Lyndinettere azóta csak mensi előtt fáj a fejem, és tele vagyok visszanövő rövid hajszálakkal. 

    előzmény:
    Orsici (17)
    2005-09-26  13:43
  8. 2005. szeptember 26. 14:0819.
    Köszi csajok, hogy írtok!!!

    Látom, nincs még itt a világvége, lehet hogy a tabival van a baj és nem én lettem hülye.

    Írok itt az oldalon a nőgyógyásznak, aztán du elmegyek az enyémhez tanácsért. Remélem mond valami okosat!

    Mindenképp megosztom veletek mi a helyzet!!

    Addig is ha van még tapasztalat írjatok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_780268
    Torolt_felhasznalo_780268
    2005. szeptember 26. 13:5418.

    Sziasztok.

    Nekem nagyon problémás a bőröm, elmentem nőgyogyászhoz és nekem a Yadie-t írta fel. 3 havit szedtem be és nem mondhatnám, hogy javult volna az arcom sőt....

    Hízni szerencsére nem híztam, bár a szexet én sem kívánom úgy mint azelőtt.

    Üdv.: Mariann

    előzmény:
    Returnz (1)
    2005-09-24  13:35
  10. 2005. szeptember 26. 13:4317.

    Na csajok!

    Én kb 5 év szedése után most hagytam abba a Yadine szedédését!

    Hullott a hajam, iszonyú fejfájásal küzdöttem, a libidom a nullával volt egyenlő az utobbi időben, és hiztam is kb 10kg szépen lassan!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2005. szeptember 26. 13:2016.

    Hát ez rosszul hangzik.

    Én Gracialt szedek és semmi problémám.

    Azért gondoltam váltásra hogy kicsit szebb legyen a bőröm(nem nagyon gáz,de ráférne egy kis javulás)

    Lányok szóljatok hozzá ti is ehhez,vannak ilyen tapasztalataitok?

    Nekem a libidómmal semmi problémám,de nem is szeretném hogy legyen 

    előzmény:
    pepci (15)
    2005-09-26  13:09
  12. 2005. szeptember 26. 13:0915.
    Sziasztok!

    Én Mercilonról tértem át kb 1 éve. Migrénes fejfájásaim vannak (sajnos még most is) akkor a nőgyógyászom e miatt javasolta a Yadine-t. A bőröm csak mensi előtt volt pattanásos, most viszont már szebb lett. Bár lehet hogy csak elnőttem a dolgot :-) Semmi rossz mellékhatásra nem emlékszem ami az elejét illeti. A melleim feszesebbek lettek, de ezt a doki is említette,hogy várható.

    Viszont egy másik 'fogamzásgátlók' topicot olvasgattam, és felfigyeltem valamire a Yadine-vel kapcsolatban. A libidó változásról írtak lányok.

    Én kb 5 hónapja valahogy nem kívánom úgy a szexet, mint régen. Fogalmam sincs miért!? A barátomat nagyon szeretem, abszolút rendben van a kapcsolatunk. ráadásul kb akkor költöztünk össze. Ahelyett, hogy élveztük volna a kettesben életet valahogy mintha bekattant volna vmi nálam. Nem nedvesedek úgy ahogy kellene és egyszerűen nem vágyom a szexre..ritkán csak. pedig ez előtt nem volt így, fiatal vagyok, egészséges...

    de elkeseredett...egészen eddig a munkahelyi nyüglődésemre fogtam..de most hogy olvastam a többi csajszi véleményét..(több Yadine-t szedő lány írta ugyanezt!)

    Tud erről valaki, valamit?????
    Nekem nagyon fontos lenne! Pont most készülők majd emiatt nőgyógyászhoz. Csak annyira jó ez a tabi, semmi mellékhatás...remélem más miatt van és nem kell váltanom!

    Írjatok!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2005. szeptember 26. 12:3514.
    Nekem szinte semmi negatív mellékhatása nem volt, több éve szedem. drága: ez negatív. az arcom szebb lett tőle, de abszolút semmi gondom nem volt és nincs vele.
    előzmény:
    Returnz (12)
    2005-09-26  11:49
  14. Torolt_felhasznalo_516084
    Torolt_felhasznalo_516084
    2005. szeptember 26. 12:1313.
    Én híztam tőle, rossz volt a közérzetem és nekem nagyon drága. Hiába szeretném védeni az egészségem, sajnos nem engedhetem meg magamnak! cs.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2005. szeptember 26. 11:4912.
    Még vélemény?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2005. szeptember 25. 13:5011.

    Elvileg igazad van,de én azon szerencsések közé tartozom hogy mentes vagyok káros szenvedélyektől ill.nem volt gond a családomban(betegségek)és velem sem soha!

    A Gracialt ill. anno a Harmonetet is vizsgálat nélkül kezdtem el és nem lett bajom.

    Ezek már tényleg nagyon alacsony hormontartalmúak és nem okoznak gondot.

    Egyébként nem hiába lehet ezutóbbiakat vény nélkül kapni külföldön!

    Sok fiatal lány nem rohangálna esemény utáni tablettáért,ha ezeket(a minimális hormontartalmúakat!) vény nélkül lehetne kapni.Itthon hihetetlenül nagy az abortuszok száma-nem véletlenül mert hihetetlenül nagy a felvilágosulatlanság is.

    A tűzoltás helyett a megelőzésre kellene hangsúlyt fektetni és ennek része a vény nélküli tabletta is,ami jóval optimálisabb,mint az esemény utáni ugye!

    Sok lány fél orvoshoz menni és ennek következménye a nem kívánt terhesség.

    Ettől függetlenül egyetértek veled természetesen(a te konkrét példáddal) és alapból nem rólam kell példát venni-de én anno utánaolvastam hogy miket vizsgálnak és én bizony makkegészséges voltam,tehát nem fizettem emiatt a nőgyógyásznak pluszban.

    Arról nem is beszélve hogy sok barátnőmet(akiknek szintén nem volt gondja) megkérdezte a nőgyógyásza hogy van-e elképzelése mit szeretne szedni!

    Mindösszesen arra voltam kíváncsi hogy fel kell-e iratnom ill. ismerős gyógyszertároshoz mennem,vagy esetleg nem-mivel valaki vmelyik fórumban írta hogy vény nélküli!

    Most utánaolvastam és rájöttem hogy melyik internetes oldalt olvasta el felületesen a leányzó.

    Természetesen vényköteles

    előzmény:
    faint (10)
    2005-09-25  12:14
  17. 2005. szeptember 25. 12:1410.
    úgy tudom, semelyiket nem adják recept nélkül, nem véletlenül.
    mert ha hajlamod van rá,mellé beszeded a fogigátlót...

    és kapsz tőle egy mélyvénás trombózist, esetleg ettől egy tüdőembóliát, és belehalsz...az ugye nem egy egészséges dolog

    viszont ha doki írja,ugye megvizsgál, rákérdez ,h volt-e a családban ilyen betegség,és ha igen, tovább küld vizsgálatokra,és csak utána írja fel,ha felírhatja.

    onnét tudom,h a szomszédunkban kishijján meghalt egy csaj pont így...

    és h én is körbe lettem küldözgetve pl molekuláris genetikai vizsgálatra(semmi extra, sok kémcső vérecske ) , meg el lettem tiltva a bagózástól...

    szal tényleg menjetek el dokival iratni,pls
    előzmény:
    Neptun (8)
    2005-09-25  11:55
  18. 2005. szeptember 25. 12:039.
    sziasztok!
    én is szedtem mind2-t...
    problémás bőrre valóba a diane-35 a jobb,azt eredetileg nem is fogamzásgátlónak tervezték(papirján ez van),én is a pattanásaimra kaptam.
    nos, a pattanásokra valóban jó, továbbá nőtt tőle a mellem,hízni nem híztam tőle,
    DE mikor nem szedtem, azon az egy héten, hisztis voltam,depressziós,(meg egyáltalán lőjenek le )

    na, erre föl kaptam a Yadinét, ami melleket sajna nem növeszt, szintén nem hízlal,és nem vagyok pattanásos se(de ez lehet az öregedés jele is és ettől csak 2 napig vagyok hisztérika mensi előtt

    viszont árban valóban húzósabb...de cserébe nem vmi sok benne a hormon (ezért is gyengébb mint a diane-35)

    ja és nem estem teherbe egyik mellet sem, szal fogamzást gátolnak
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_954280 (6)
    2005-09-24  15:13
  19. 2005. szeptember 25. 11:558.
    Tényleg vény nélkül lehet kapni?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_487697
    Torolt_felhasznalo_487697
    2005. szeptember 24. 16:087.

    Sziasztok.

    Én is ezt szedtem, a szőreim alig nőttek,a bőröm szép volt.Nekem nagyon jó volt.

    előzmény:
    Returnz (1)
    2005-09-24  13:35
  21. Torolt_felhasznalo_954280
    Torolt_felhasznalo_954280
    2005. szeptember 24. 15:136.

    Szia!

    Én nőgyőgyászom tanácsára szettem a yadin talettát. Nekem nem csak a pattanások okozták a gondot, hanem az erős szőrösödés is.

    Nem voltam vele megelégedve, mert leszámítva azt, hogy a szrösödésem nem változott, rossz lett a közérzetem, gyakran volthányingerem és ráadásul tele lett az arcom hatalmas gyulladt pattanásokkal.

    Ekkor kértem meg az orvosomat, hogy írjon fel nekem másik gyógyszert , mondtam neki, hogy nekem a diane-35 bevált és azt szeretném szedni, ő erre azt válaszolta, hogy nem a yadin hatására jelentkeznek a tünetek és a diane-35-től szép körte alakú lesz a fenekem.

    Elmentem bőrgyógyászhoz, ő azonnal látta, hogy a diane-35-re van szükségem. Ígysikerült váltanom. Azóta rendbe jött a bőröm, nem jelentkeznek mellékhatások és az alakom sem változott.

    A yadin nem a megfelelő gyógyszer problémás bőrre és ezt már pár barátnőm megerősítette. Náluk is hasonló tünetek jelentkeztek. Ráadásul nem is olcsó.

    előzmény:
    Returnz (1)
    2005-09-24  13:35
  22. 2005. szeptember 24. 14:055.

    Szia!

    Én is ezt szedtem, mielőtt babás lettem, meg voltam elégedve vele. Nem volt mellékhatás, csak az, hogy a pattanásos bőröm szebb lett :-))

    Amikor abbahagytam, könnyen meglett a baba - tehát nem okozott hosszú távon gondot :-))

    előzmény:
    barack* (2)
    2005-09-24  13:42
  23. 2005. szeptember 24. 13:474.

    Szia!

    Én is ezt a tablettát szedem már több, mint 3 éve. Semmi gondom vele. /Csak az ára...  /

     

    előzmény:
    Returnz (1)
    2005-09-24  13:35
  24. Torolt_felhasznalo_539440
    Torolt_felhasznalo_539440
    2005. szeptember 24. 13:463.

    szia!

    én is kb. két éve szeretem, és n. jó! nem híztam egy dekát se a tabletta miatt, sőt, az előtte enyhén problémás bőröm is szép tiszta lett, ja és még terhes se vagyok szerencsére  , szal csak ajánlani tudom... bár az ára húzósabb mint a többinek, de annyira nem vészes, mégis csak az egészségedről van szó  

    előzmény:
    Returnz (1)
    2005-09-24  13:35
  25. 2005. szeptember 24. 13:422.

    szia,

    én két éve szedem, soha semmi bajom nem volt tőle, de ez alkati kérdés. 

    3havi 5800 Ft. körül van a héten vettem (négyen álltak előttem a patikában, ebből ketten yadinért )

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top