Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Változó kor:-((

erika48
Létrehozva: 2005. október 27. 08:07

sziasztok!

olyan nők hozzászólását kérem, akik ebben a korban járnak.

Nekem nagyon sok problémám van vele, itt nem leginkább a hőhullámokra gondolok.

Inkább a lelki dolgok, nagyon nyugtalan vagyok, ok néküli idegességek, depressziós tünetek, minden bajomban már a "véget" látom, normális ez igy?

Kérlek benneteket irjátok vele, veletek voltak ilyenek?

 

 

Kérem a "szellemeskedők" ne irjanak ide, nekem ez probléma, és még az is lehet nekik is lesz(nek) majd ilyenek:-))))

 

KÖsz

  1. 2005. október 27. 11:0226.

    Akkoriban Klimovit volt a neve, ma talán Klimin vagy Climin-nek hivják. E vitamint szedtem, szójás ételeket is készitettem időnként és a torna, főként az úszás sokat segitett.

    ÜdvÉIrén

    előzmény:
    erika48 (25)
    2005-10-27  10:58
  2. 2005. október 27. 10:5825.

    nos, külsö jegyek nem érdekelnek:-)))

    Sokkal fontosabb lenne nekem, hogy lelkleg és tesileg jól legyek. Miket szedtél?

     

    előzmény:
    hjiren (22)
    2005-10-27  10:28
  3. 2005. október 27. 10:5724.

    lehet, hogy várod, de azért nem egészen ugy van, hgoy elmulik és annyi.

    Nekem jobbnak tünt, amig megvolt, legalább tudtam kontrollálni nem vagyok-e terhes. MOst meg hónapokig nem jön meg, igy azt sem tudom mitöl. Aztán ha megjön nem tudom tényleg megjött-e vagy más miatt vérzek:-((((

     

    előzmény:
    lufi (20)
    2005-10-27  10:09
  4. 2005. október 27. 10:4123.

    Nagyon szerencsés vagy, a csipetnyi depi, úgy mond bele fér 

    Az nem is biztos, hogy attól van, hanem akármi más oka is lehet.

    Minden esetre nagyon változó, hogy kit mikor ér el a változókor.

    Biztos ránézésre is 10 évet letagadhatsz, ezért a menzi is így viselkedik 

    előzmény:
    lufi (20)
    2005-10-27  10:09
  5. 2005. október 27. 10:2822.

    Mindenkinek saját magának kell eldöntenie, mit választ a lehetőségek közül. A hormonpótlás sajnos valóban a menstruáció folytatásával jár de késlelteti az öregedés külső jegyeinek a megjelenését.. Én azt gondolom, egyszer  mindenkinek át kell esnie ezen a perióduson, hormonpótlással később, természetes módon előbb. Ha abbahagyod a hormonpótlást, akkor megjelennek a tünetek, csak később. Ráadásul statisztikai tény és ezt az orvosok is elismerik, hogy a hormonpótlás a mellrák kockázatát egyértélműen emeli. Azért tudom ezeket, mert én már tulvagyok a perióduson, de amikor a tünetek jelentkeztek, sokat olvastam ezekről és orvosokkal is konzultáltam. Erős tüneteim voltak,de csak gyógyhatású készítményeket szedtem.

    Üdv:Irén 

    előzmény:
    erika48 (1)
    2005-10-27  08:07
  6. Torolt_felhasznalo_959693
    Torolt_felhasznalo_959693
    2005. október 27. 10:2321.

    Ez egy egyszerű torna. 18 gyakorlatból áll. Naponta fél óra. Ha pesti vagy, vannak tanfolyamok. Elég egy délutánt rászánni. Szerintem megéri.  (Tóth Lívia szervezi ezeket: 1/321-2952) én múlt héten hívtam. Nagyon kedves volt, sajnos az én bajomra nem megoldás a torna, de mindenféle hormonális gondra, klimaxra is jó. Elixír könyvesboltban lehet kapni könyvet is, csak szerintem úgy elég nehéz megtanulni. Én is inkább a természetes dolgokban szeretek gondolkodni. Ennek ellenére most megint műtét előtt vagyok, és 26 évesen újabb klimaxkúra vár rám Ez van...

    előzmény:
    erika48 (18)
    2005-10-27  10:01
  7. 2005. október 27. 10:0920.
    Én már alig várom, hogy elmúljon a menzeszem, csak lehet, még fiatal vagyok hozzá a 48 évemmel? Vajon honnan lehet megtudni, meddig tart még ez a dolog? Amúgy meg semmi klimax-érzetem nincs, max. néha kis depit ja, meg a feledékenységem... 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2005. október 27. 10:0119.

    Szia Erika, Neked kell eldöntened, hogy melyik irányban indulsz. Én a homeopátiát és a természetes gyógymódokat ajánlom. Még nincs klímaxos bajom olyan értelemben, hogy rendszeresen menstruálok, de idegbeteg én is szoktam lenni menszez előtti napokban és hőhullám, izzadás is jelentkezik ilyenkor, főleg ha sietek valami miatt. Ha komolyabb lesz a dolog, csak homeopata orvoshoz fogok fordulni, SEMMI HORMON!!! Illetve a gyengéd növényi hormonok, több ilyen szójakészítmény is van. Én ajánlom a Sanvita  Sarapis Soja késztíményt is. http://grepexhealth.hu/html/sarapis.html

    Ami még nagyon hasznos, a rendszeres szaunázás és valamilyen rendszeres testmozgás.

    előzmény:
    erika48 (1)
    2005-10-27  08:07
  9. 2005. október 27. 10:0118.
    nem ismerem ezt a dolgot, mi ez?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_959693 (16)
    2005-10-27  09:45
  10. 2005. október 27. 09:5317.

    Megértelek, de mielött ezt az orvosságot felírnák, úgy is kivizsgálnak minden téren, és ha nem vagy rá alkalmas akkor nem írják fel. De esetleg tudnak helyette valami mást ami szintén megszünteti a tüneteket.

    Nekem félévente kell járnom rákszűrésre, amit én bevallom csak évente ejtem meg.

    Évente viszont kell menni mammográfiára és csontritkulás vizsgálatra.

    Eddig minden mindenhol szép és jó!

    Erika, nagoyn elképzelhető, hgoy Te nem is szedhetnéd ezt a tablettát a ciszták miatt, de helyette biztos van valami más, az orvosoknak tudniuk kell, hogy mivel lehet csökkenteni a tüneteidet. Szerintem legyál hozzájuk bizalommal és kérd ki a tanácsukat.

    Azt azért észrevettem, hogy a nőgyógyászok nem olyan nagyon örülnek a korunkbeli betegeknek, sokkal jobban szeretik a kismamákat, mert a szülés elött állók jövedelmezőbb kuncsaftok.

    Ezért érdemes privát orvost fogadni, és évente elmenni hozzá. Mert a maszek rendelésen talán egyformán kezelik a betegeket, nem úgy mint a kórházban, vagy a rendelőintézetekben.

    előzmény:
    erika48 (12)
    2005-10-27  09:22
  11. Torolt_felhasznalo_959693
    Torolt_felhasznalo_959693
    2005. október 27. 09:4516.

    Még egy dolog eszembe jutott, ha ellenérzésed van a hormonpótlással kapcsolatban. Nyáron callanetics tornára jártam. Egy negyvenes évei közepén járó nő tartotta a foglalkozást. Azt mondta, hogy kezdte érezni magán a klimax tüneteit, megtanulta az AVIVA tornát, és azóta minden oké. Hormonháztartásra jótékony hatással van. Meg a tüneteket is enyhíti.

    előzmény:
    erika48 (15)
    2005-10-27  09:34
  12. 2005. október 27. 09:3415.

    magam részéről pontosnak már messze nem nevezném:-((((

    Évek óta ki-ki marad már. És idén csak 3 x volt meg.

    De már azt sem tudom ez normál vérzés-e, vagy valami probléma lehet? Ezt honnan lehet tudni?

    előzmény:
    Fenjal (14)
    2005-10-27  09:28
  13. 2005. október 27. 09:2814.

    Szia Tünet!:-)

    Kérlek olvasd el Te is amit küldtem, érdemes!

    A menzesz nem is olyan rossz dolog, erre akkor jön rá az ember, amikor mondjuk sokáig nincs, aztán egyszer csak megjön, pár nap után olyan könnyű lesz a tested, mintha méregtelenítettél volna.

    Ezt már többször tapasztaltam, hgoy amikor elmult a menzesz akkor éreztem, hogy vékonyabb lett a lábam, és a kezem is, illetve az ujjaim.

    Jó a tisztulás hidd el. Persze ez nem olyan nagy mennyiségű menzesz mondjuk, mint huszon éves koromban volt, de mégis utána sokkal jobban érzem magam. 

    És főleg a rendszeresség jó benne, az, hogy napra pontosan számíthatsz rá 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_226373 (7)
    2005-10-27  09:12
  14. 2005. október 27. 09:2313.

    ja és mégegy. Az utóbbi 2 évben hiztam vagy 15 kg-t.

    Pedig semmivel többet nem eszem, mégis.

    Ilyen tapasztalotok volt?

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2005. október 27. 09:2212.

    és ha már a vérzésem nagyon elmulóban, akkor még érdemes elkezdeni a szedését egyáltalán? Vagy ilyenkor már nem?

    Állitólag a mellben nincs tul jó hatása, és anyám mellrákos, nekem pedig már évek óta cisztáim vannak, egyre több. Ezért ágálok  ellene.

    előzmény:
    Fenjal (10)
    2005-10-27  09:20
  16. 2005. október 27. 09:2211.

    Még annyit fűznék hozzá, hogy a mezeszem napra pontosan érkezik és 4 napig tart.

    Sosem érhet meglepetés, annyira pontos!

     

    előzmény:
    erika48 (9)
    2005-10-27  09:17
  17. 2005. október 27. 09:2010.

    http://www.medlist.com/HIPPOCRATES/III/5/320.htm

    Erika, olvasd el azt amit itt találsz! sok mindent megmagyaráz amit én esetleg nem elég érthetően írtam le!

    Nem kell félni a hormonpótló tablettától, mint írtam az én Édesanyám és Nagymamám is rákban halt meg, de még sem félek, mert rendszeresen ellenőrzésre járok, és minden a legnagyobb rendben van!

    Persze nem agitálni akarok senkit, de az ösztrogén pótlására nagyon angy szükség van a változó korban.

    Olvasd el ha van időd, elég hosszú de ne sajnáld rá az időt!

    Szia és további szép napot.

     

    előzmény:
    erika48 (8)
    2005-10-27  09:15
  18. 2005. október 27. 09:179.

    nekem a vérzésel kapcsolatban:

    februárban volt meg, aztán szeptemberben, akkor 10 napig gyengén. Októberben egy hétig, de szinte alig valami. AZt sem tudom ez rendben-e.

    2 éve össze vissza véreztem, elmult, ujra megjött, akkor eü.kaparást csinált az orvosom, de mivel nagyon nem akarom, idén csak a szürésre mentem el hozzá.

    Remélem azért miden rendben:-)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_226373 (7)
    2005-10-27  09:12
  19. 2005. október 27. 09:158.

    nagyon köszönöm a hozzászólásokat.

    Ha lehet irjunk itt nyiltan a dolgokról, ne üzenetekben, hétha tanulunk egymástól valamit:-))))

    A hormokpotló dolgokat nem szeretném szedni, anyám ágán mindenki rákban halt meg és ez annyira "uj", hogy nem ismerni annyira  hatását.

    Remifemint megvettem, de még nem próbáltam ki, a szója.....-t nem ismerem.

    Gondolom azt senki sem tudja, meddig fog tartani ez az idegi állapot a mi korunkban, fél év, vagy 5 év?Néha ugy érzem nem birom már magam sem.

    Amit otthon pl. megbeszélünk 5 perc mulva megbánom, és nem akarom. Csodálom, hogy kibirnak otthon:-))))

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_226373
    Torolt_felhasznalo_226373
    2005. október 27. 09:127.
    Szia! Én is köszönöm a tanácsod, persze ha választani lehetne, akkor olyan készítményt szednék, amitől a már 8 hónapja kimaradó menzeszem nem jönne vissza  ugyanis az egy cseppet sem hiányzik. Én is voltam nőgyógyásznál, igaz már 2 éve, akkor már éreztem hogy gondom van, de akkor azt mondta, hogy én még fiatal vagyok, nem kell szednem semmit. S azóta egyre rosszabb a helyzet.
    előzmény:
    Fenjal (6)
    2005-10-27  08:54
  21. 2005. október 27. 08:546.

    A csontritkulás vizsgálaton azt mondták, hogy nagyon jól rendben vannak a csontjaim, és ez valószínűleg a hormontablettának tudható be, egyetlen dologra kell oda figyelni, hogy ha abba hagyom a tabletta szedését, előfordulhat, hogy rohamosan romlik a csontom szerkezete, ezért előtte figyeljek oda, hogy az étkezésemmel pótoljam azokat a dolgokat amik kellenek a csontoknak. A bőröm nem ráncosodik, az egész közérzetem olyan mintha a 40-es éveimben járnék, és annak is a legelején. Ha arról beszélek a munkahelyemen, hogy mennyire várom a nyugdíjazásom, mindenki megdöbben, hogy mit akarok én ilyen fiatalon stb stb.

    Most igazán nem púderezni akarom magam, csak elmesélem, hogy rám ilyen hatással van a tabletta. Mondjuk ez nekem eszembe sem jutott volna, hogy a tabletta miatt lennék ilyen,d e a kozmetikustól kezdve nagyon sokan arra vezetik vissza az okot. De az igazság akkor derülne csak ki, ha újra negyven valahány éves lennék és nem szedném a tablettát, hogy akkor vajon miként is viselném a változókort és a vele járó tüneteket.

    Egyetlen hátránya van, hogy minden hónapban meg van a menzeszem, de hát istenem ezt ki lehet bírni, csak egy csepp kellemetlenség, semmi több.

    Biztos, hogy fogsz hallani nagyon sok ellenvéleményt is, mert sokan nem bírják ezeket, a készítményeket, de szerintem egy próbát megér, hátha Te is abba a csoportba tartozol ahova én, és akkor teljesen természetesen éred meg a változókort.

    Ja, még annyit, hogy az orvosom szerint majd idővel kapok egy másik tablettát, amire akkor kerül sor, ha már nagyon lecsökken a menzeszem. Az a tabletta arra szolgál majd, hogy a hormonháztartást egyensúlyban tartsa, de már nem fogok menstruálni.

    Jó pofa volt, mert mikor megkérdeztem, hogy és ez mikor lesz? Azt válaszolta, hogy csak várjak türelmesen, még fiatal vagyok.

    Menjél el az orvosodhoz és beszéld meg vele, kívánom, hogy minél előbb találjatok rá megoldást, és vészeld át legalább olyan könnyedén mint én. 

    előzmény:
    Fenjal (5)
    2005-10-27  08:54
  22. 2005. október 27. 08:545.

    Szia Kedves Erika!

     

    Gyorsan írok egy pár sort a munkahelyemről, hogy én miként élem meg a változókort.

    Igaz én már 54 éves vagyok, de úgy érzem egy roppant szerencsés alkat. Amikor elkezdődött a változókor sokat szenvedtem, akár csak Te, ingerültség, ok nélkül sírni tudtam volna sokszor, de a hőhullámok is szörnyen kínoztak. A fejfájás már olyan elviselhetetlen volt, hogy ha egy hónapban 1 hétig nem fájt a fejem az már kész csoda volt.

    Az unokahúgom férje nőgyógyász, évek óta hozzá jártam rákszűrésre, de ezzel a gondommal valamiért eszembe sem jutott, hogy hozzá forduljak. A keresztanyáméknak panaszkodtam, hogy milyen gondjaim vannak és kérdeztem, vajon meddig tart és ők, hogy vészelték át.

    A keresztanyám javasolta, hogy menjek el a nőgyógyászhoz és írassak fel hormon tablettát, első ötletre nem tetszett, mert évtizedeken át szedtem fogamzásgátlót, ha azt nem lehetett akkor spirált rakattam fel, stb stb.

    Féltem minden hormon készítménytől, magam sem tudom miért.

    Aztán mikor már úgy éreztem ennek a fejfájásnak, idegeskedésnek sosem lesz vége mégis elmentem a dokihoz.

    Mivel, nem vadidegen valahogy jobban megbíztam benne, arra gondoltam, hogy el kell fogadnom a véleményét, a tapasztalatát, mert tudja, hogy a rokonságban milyen betegségek voltak és biztos, hogy vigyázni fog rám. Édesanyám és a nagymamám is méhrákban halt meg, tehát a hajlam bennem van, és ezt tudja a doki is.

    Azt javasolta a dokim, hogy próbáljak ki egy hormontabletták, és ha úgy veszem észre, hogy nem válik be, akkor abba hagyom. Van, aki végkép nem bírja ezeket, a készítményeket, de nálam ez nem így volt hála istennek!

    Lassan 7 éve, hogy szedem, és végtelenül jól érzem magam!

    Megszűnt a hőhullám, a kedvem olyan amilyennek kell lennie, nem vagyok depis, nem bőgök ok nélkül. A csont

    előzmény:
    erika48 (1)
    2005-10-27  08:07
  23. 2005. október 27. 08:484.
    Tartok tőle,h. nincs erre semmi jó orvosság - egyedül a szója készítményekben hiszek. 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_226373 (2)
    2005-10-27  08:43
  24. Torolt_felhasznalo_864444
    Torolt_felhasznalo_864444
    2005. október 27. 08:463.

    Szia! Bár nem nekem, hanem anyukámnak vannak problémái már lassan 2 éve szünet nélkül Sajnálom szegényt, minden bogyót kipróbált már, teákat is, de semmi. Hónapokig marad 1-1 bogyófajtánál, mert állítólag 3 hónap kell a hatáshoz, de semmi enyhítés. Neki nincs egy nyugodt éjszakája, egyszerűen soha! Amúgy én úgy tudom, hogy neki csak a hőhullám jött elő, a többi, amiket írtál nem jelentkezett, még szerencse.

     

    előzmény:
    erika48 (1)
    2005-10-27  08:07
  25. Torolt_felhasznalo_226373
    Torolt_felhasznalo_226373
    2005. október 27. 08:432.

    Szia!

    Én is kb egy éve nyüglődöm ilyen tünetekkel. Sokkal érzékenyebb lettem, könnyebben sírok, nevetek, rosszul alszom, s valahogy semmi sem fontos már ami eddig az volt. A munkámat halálosan unom, a család is sokszor idegesít inkább, többször szeretek egyedül lenni. A férjemmel tudom legkevésbé elfogadtatni ezt az állapotot, azt hiszi van valakim, mert meghalt bennem az a szerelmes nő aki voltam. Ez fáj a legjobban.

    Persze próbálok ellene tenni, szedem a Remifemint, szédülés, feledékenység ellen a Bilobilt (ez j&oacute.

    Nekem is jól jönne egy-két okos tanács. 

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top