Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Abortusz

*csinszka*
Létrehozva: 2002. november 25. 11:31
  1. 2002. november 25. 13:2926.
    Kedves Princess! Nagyon keményen vélekedsz. Az én gyerekem én hordom ki, én vállalok felelősséget érte, és tőlem fogja megkérdezni mi végből születtem, miért hoztál világra. Te mit válaszolnál a nyomorgó, éhező, beteg gyereknek?
    Te még nem szenvedtél soha, nem fájt neked még igazán semmi, hogy ilyen mondjál szenvedjen a halálos beteg ameddig bírják a szervei, a lelke nem számít, ez így helyes!? Ki vagy te, hogy szerinted tilos a magzatot megölni, de a gyereket már szabad? tilos a szenvedőn segíteni, hagyni meghalni, nem megölni! Tényleg túl fiatal vagy, az élet nem fekete és fehér, hanem szürke.
    előzmény:
    princess13 (13)
     
  2. 2002. november 25. 13:2725.
    Igazad van, csak nem szabad rajta gondolkodnom. Gondoljatok bele, hogy a Családvédelmi szolgálatosoknak milyen nehéz a helyzetük. Ők nap mint nap ilyen szomorú dolgokkal fogalakoznak. Na a felelőtlenségről is tudnának mesélni. Segítség viszont nincs utána. Magukra maradnak a lelki romjaikkal. (hozzáteszem, már amelyik felfogja mi történt, mert sajnos ilyen is van)Segíteni viszont úgy kell, hogy nem hallhatja sem azt, hogy elítéled, sem azt, hogy helyesen cselekedett. Talán ez a legnehezebb.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_406365 (18)
     
  3. 2002. november 25. 13:2524.
    Azt hiszem, hogy nincs lelkierőm benézni oda!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_616541 (20)
     
  4. 2002. november 25. 13:2423.
    Igen, még akkor is. :::::(((((
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_671962 (21)
     
  5. Torolt_felhasznalo_671962
    Torolt_felhasznalo_671962
    2002. november 25. 13:2422.
    Egy kicsit off leszek, vagy mégsem?Barátnőm örökbefogadott kisfia úgy lett az övé, hogy az apuka csak az elsőszülöttet ismerte el, a másikat már nem. Persze intézetben volt mind a kettő először, de csak az egyiket vitték haza.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_138812 (19)
     
  6. Torolt_felhasznalo_671962
    Torolt_felhasznalo_671962
    2002. november 25. 13:2121.
    Hajaj!Az ember még akkor is okolja magát, ha nem tehet róla, hogy nem marad meg a baba:-((
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_616541 (16)
     
  7. 2002. november 25. 13:1820.
    Eszembe jutott!
    www. meh. communio. hu
    Tényleg csak azok nézzék meg akik biztosak benne! De ott is írják ezt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2002. november 25. 13:1719.
    Csinszka! Az abortuszról az a véleményem, hogy a szükséges! rossz. Csak az mondhat olyant, hogy adja örökbe az anya a csecsemőjét, ha nem kell neki, aki nem szült még gyereket. Egy egészséges érzésű anya nem mond le gyermekéről önként soha. Ha egy nő úgy dönt, hogy nem tudja kihordani, megszülni a gyermekét, az apán kívül másnak ne legyen joga ebbe beleszólni. Mert gyerekvállalás igen nagy felelősség, nemcsak a megszületésig tart, a gyereket fel kell nevelni egészségesen.
    előzmény:
    *csinszka* (5)
     
  9. 2002. november 25. 13:1418.
    Nem lehet könnyü neked mamanyuszi!!!! Egészen közelről ismerheted a témát!!
    A legnehezebb ilyenkor tanácsot adni, mert valóban - ilyenkor az ember lánya egyedül kell, hogy döntsön.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_616541 (16)
     
  10. 2002. november 25. 13:1117.
    Igen - sajnos igazad van. Nagyon meghatározó az anyagi!Sőt!
    előzmény:
    Jyll (15)
     
  11. 2002. november 25. 13:0516.
    Van egy honlap. Életvédő honlap, most nem jut eszembe a címe, pedig már jó ideje azon gondolkodom. Gyakran használom pedig, mikor bejönnek hozzám tanácsért gyerekek. Persze attól függ, ki milyen helyzetben van. A döntést ők hozzák meg. Ismerem őket, a hátterüket, tehát mielőtt még valaki embertelenséggel vádolna, hogy ilyeneket mutogatok a gyermekeknek ne tegye. Nézzetek el arra. Ott aztán vannak hátborzongató fotók. Nem lehet ezzel sem eltántorítani az elhatározástól senkit. A lelkiismert furdalás csak utána jön. És eltart évtizedekig. Akkor is, ha utána van másik gyermek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_406365 (14)
     
  12. 2002. november 25. 13:0415.
    Az abortusz egy nagyon kényes téma. Mert itt nem arról van csupán szó, hogy felelőtlen és/vagy tudatlan lányok, asszonyok kedvtelésből járnak meggyilkoltatni a magzatukat. Hanem egy a nőt megillető önrendelkezési jogról, amit törvény szabályoz, vagyis egy nő meddig dönthet a saját(!) testében megfoggant életről. Gondoljatok bele, az élet furcsa és rémes helyzeteket is produkál: pl. a magzat erőszak következtében foggant, súlyos beteg, veszélyezteti az anya életét, aki belehalhatna a kihordásába, és ami általános: az anyanak nincs lehetősége arra, hogy az adott körülmények között felnevelje. Minden eset más és más azért, és ahhoz, hogy az abortuszok száma csökkenjen az alapos felvilágosítás mellett bizony kellene egy sokkal de sokkal jobb általános(!) életszínvonal az országban, na utána lehet ismét beszélgetni a témáról.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2002. november 25. 12:5914.
    Egyetértek mydrával.
    Ez egy olyan kérdés amit csak egyénileg lehet eldönteni a saját érzések, anyagi helyzet és stb. alapján, mind a két dolog - embertelen, illetve ha a csecsemő (tenyük fel) egy valóban szerető környezetbe kerül és nő fel, akkor - megmaradt egy élet, ami értékessé vált mások számára is. Lett családja, otthona, szeretik, ápolják - mégha nem is vérszerinti a kapcsolat. Más a dolog ha kukában végzi -erre gondoltam, hogy embertelen.
    De az abortusz is az! Ezek a picik már éreznek, hiszen érzik anyjuk minden érzelmi rezdülését, hallják a hangját stb. Jaj a szivem szakad meg! Még régebben láttam egy dokumentum filmet és abban mutatták hogyan védekezik a magzat amikor abortuszt végeznek. Védekezett!!!!!::::((((
    Mindenki döntse el saját maga akar-e gyereket vagy nem. A lelkiismeretével pedig úgyis mindenki maga bírkózik meg!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2002. november 25. 12:5713.
    Szerintem senkinek sincs joga ahhoz, hogy egy meg nem született élet felett döntsön! Hogy jövök én vagy akárki, akár az orvos is ahhoz, hogy megöljön valakit, aki még nem is élt valójában?! Mindenki a saját élete felett dönt. Egyébként ugyanígy gondolkodom a "kegyes halállal" kapcsolatban is!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_616541 (11)
     
  15. Torolt_felhasznalo_671962
    Torolt_felhasznalo_671962
    2002. november 25. 12:4712.
    Aha!én is láttam. Jó neki!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_988605 (8)
     
  16. 2002. november 25. 12:4311.
    Sajnálom, hogy nem láttam ezt a műsort. Viszont, ahogy Ági írtad, az a jellemző, hogy az élharcosok és a legjobban köpködők férfiak. Papok. Vagy tényleg olyanok akiknek nem volt dolguk ilyen döntésen átesett asszonnyal, lánnyal. Vagy maguk sem kerültek soha ilyen helyzetbe. Ez engem nagyon dühít.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_988605 (8)
     
  17. Torolt_felhasznalo_817255
    Torolt_felhasznalo_817255
    2002. november 25. 12:4210.
    Hát nem tudom, de ha egyből nem kerül egy örökbe fogadó családhoz, akkor a csecsemő otthon és az árvhazás nem biztosan nevezhető esélynek az életre! Már, mint jó esélynek! :((
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2002. november 25. 12:399.
    Igen. Ez így van. Csak a döntési jogot nem szabad elvenni.
    Én azt szoktam mondani a tanítványaimnak, amit én is a dokimtól hallottam, hogy a legrosszabb fogamzásgátlás is jobb mint a legjobb abortusz. Viszont a legnagyobb baj, hogy a zömével én beszélek erről és nem az a jó édes anyja. Csak a pofonokat osztogatja, amikor már megvan a baj. 15-16 évesen.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_616541 (6)
     
  19. Torolt_felhasznalo_988605
    Torolt_felhasznalo_988605
    2002. november 25. 12:368.
    Sziasztok!
    Igazatok van teljesen, de ott a de, mégpedig ha a magzatnak joga van az élethez, a megszületett gyermeknek szintén joga van egy minőségi élethez ami nem pár hétig vagy hónapig tart hanem évekig, élete végéig! Az élet jogossága mellett azért előre is kellene tekinteni, mert egy gyereknek az élet mellett ugye kell ruha, megfelelő étel, otthon, és nem utolsó sorban rengeteg szeretet, és ezek csak az alapvető dolgok.
    Én is láttam ezt a vitaműsort és az volt a benyomásom arról a hölgyről (aki a minden áron megtartás mellett voksolt), hogy még sosem kellett ilyen dontést hoznia, esetleg még a közelében sem volt ilyen helyzetnek.
    előzmény:
    *csinszka* (2)
     
  20. Torolt_felhasznalo_671962
    Torolt_felhasznalo_671962
    2002. november 25. 12:267.
    Ebben a kérdésben úgysem lehet igazságot tenni. Két rossz közül melyik a jobb!:-((
    előzmény:
    *csinszka* (5)
     
  21. 2002. november 25. 12:246.
    Nézzétek meg azokat a lányokat, asszonyokat, akiknek a gyermekei a szemetesben, a WC-ben kötnek ki. Most tekintsünk el attól, hogy felvilágosítás, környezet felelőssége, tudatlanság stb. Az a kisbaba már világra küzdötte magát. Élt 9 hónapot egy biztonságos helyen és a nagy út után az "édesanyja" megölte. Nem tudom, mi az "emberségesebb". vagy úgy nevelsz fel eg ygyereket, hogy nem kívántad. És nem is szereted meg soha. Ne csodálkozzunk a sok deviáns gyermeken.
    Nem ez a célravezető megoldás, de van nála rosszabb is.
    előzmény:
    *csinszka* (5)
     
  22. 2002. november 25. 12:065.
    mydma: szerintem sem, semmiképpen. De aki szült már az tudja, hogy kovácsolódik össze 9 hónap alatt egy bébi és hogy válik a nő édesanyává. Ha elképzelek egy helyzetet, amiben ilyen vagy olyan okok miatt nincs lehetőség ra, hogy megtartsa az nő a babát akkor megértem, hogy elmegy abortuszra, viszont elitélem ha képes arra hogy megszülje majd eldobja magától a gyerekét. Tehát valamiért lelkileg tudok csak ellenkezni azzal a magyarázattal, ahol pedig az érvek abszolute ülnek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_671962 (4)
     
  23. Torolt_felhasznalo_671962
    Torolt_felhasznalo_671962
    2002. november 25. 12:024.
    Ha átélt már valaki terheségmegszakitást, akár ő döntött igy, akár a természet, az tutira megszüli a gyereket, még ha örökbe is kell adnia. De sokfélék vagyunk, másként élünk meg dolgokat. Általáben a nők döntési jogát nem kéne korlátozni, nem?
    előzmény:
    *csinszka* (2)
     
  24. Torolt_felhasznalo_652077
    Torolt_felhasznalo_652077
    2002. november 25. 11:573.
    Valahogy én is azt érzem igaza van. Mert mi jobb a magzatnak: ha darabokban szedik ki még mielőtt életképes lenne (naturálisan ugyanis így néz ki a dolog), vagy pedig ha megszülik és legalább van egy sansza az életre. Szerintem sincs ellenérv. Különös, de így van. Ráadásul már egy 6 hetes magzat szívét lehet hallani az ultrahangon. Ha szíve van, akkor vérkeringése is. Valahol elindult egy élet, ami a legkiszolgáltatottabb. Soha nem fogjuk megtudni, hogy éreznek-e a magzatok az anyaméhben. De ha éreznek, akkor nagyon nagy kegyetlenség szétdarabolni őket.

    Amit írok az nem a magánvéleményem és nem azért írom, hogy bárkinek bűntudatot okozzak, de gondoljátok végig logikusan.
    előzmény:
    *csinszka* (2)
     
  25. 2002. november 25. 11:462.
    béna vagyok bocs. . . Szal valamelyik nap láttam egy beszélgetőshowt a tévében és felbőszitett amit ott hallottam, mert egy, az elveimmel szöges ellentétben álló dolog ellen nem tudtam volna érvelni. Gondoltam talán segitetek találni ellenérveket, vagy meggyőztök arról amivel nem értek 1et. Xal a helyzet a következő volt. Voltak azok, akik gyilkosságnak tartották az abortuszt, és voltak akik szükséges rossznak. Én az utóbbiak oldalán álltam volna, egyáltalán nem tartom helyesnek, ha a nőknek a terhességmegszakitáshoz való jogát szeretnék korlátozni. A túloldalon álló hölgy viszont nagyon kemény dolgot mondott: véleménye szerint sokkal emberségesebb, ha a nem kivánt terhességet megtartja a nő, és aztán örökbeadja valakinek, akinek nem lehet gyereke. Én sokkal jobban elitélem azt a nőt, aki képes arra, hogy kilenc hónapon keresztül kihordjon egy terhességet, megszülje a bébit majd örökbe adja mint azt, aki elmegy egy terhességmegszakitásra. Mégsem találtam érveket az ellen az álláspont ellen, hogy ha nem a saját érdekeidet tartod szem előtt hanem a születendő gyerekét, akkor ez a helyes magatartás, hiszen neki esélyt adsz az életre. Félre ne értsetek, soha nem lennék képes megtenni, de iszonyatosan dühit, hogy nem találok ellenérvet, ergo azt kell mondjam igaza van?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top