Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szoptatás-hogy?

CELL
Létrehozva: 2003. február 6. 18:43
Sziasztok!
Adjatok legyszives tippeket akinek van tapasztalata hogyan lehet ujszulott babat mielobb rendszeressegre szoktatni a szoptatasban. ?Ugy 3 orankent es este ritkabban. Tudom, hogy meg surun kell ennie de szeretnem mar az elejen nem elrontani a dolgokat.
A masik kerdesem, hogy mit tehetek annak erdekeben, hogy ejszaka aludjon picit tobbet es nappal kevesebbet. Mennyi ido az kb, amig atulassza ejszaka legalabb a 6-7 orat. ?
Es szabad hagyni picit sirdogalni a kisagyban vagy egybol fol kell venni? Nem szeretnem elrontani, hogy aztan csak kezben legyen meg. Igy sem alszik el a kisagyaban konnyen inkabb szereti a nagyagyat velem.
Varok minden velemenyt tanacsot tapasztalatot. Elore is koszi .
CELL
  1. 2003. február 7. 01:4326.
    Koszonom megegyszer a hozzaszolasokat , probalom a legjobban csinalni, majd azert kiprobalok egy-ket dolgot amit irtatok, de asszem az ido fog nekunk segiteni meg a turelem. Na nem mintha turelmetlen lennek. . .

    Ciczamica mi Vancouverben elunk, gondolom te nem, mivel akit csak ismerek innen a netrol egy kivetellel mind a kelet parton lakik sajna. . .
    CELL
    előzmény:
    ciczamicza (24)
     
  2. 2003. február 7. 00:1925.
    Egyébként normálisak vagyunk mi? Éjszaka közepén verjük a billentyűket, nappal meg neveljük a családot?!
    Csak úgy kérdem. . .
    előzmény:
    ciczamicza (24)
     
  3. 2003. február 7. 00:1224.
    Hi-hi: A jelem miatt. Ezt már tényleg megbeszéltük. Egyébként cumi ide-oda , klassz anyjuk lehetsz!
    előzmény:
    andi13hu (23)
     
  4. 2003. február 6. 23:5223.
    Egyébként a jeled mindig átvág. Éppen el akarom küldeni az ezer kérdőjelet, mikor eszembe jut, h. ezt biza már megbeszéltük. . .
    előzmény:
    ciczamicza (21)
     
  5. 2003. február 6. 23:5122.
    Tejes mértékben megértelek. Mint az előrevetítettem, én sem voltam cumipárti. A fiam kapott egyet a babalátogatások alkalmával. Tuszkolta is anyósom a szájába rendületlenül. (Akkor még velük laktunk. ) A kis piszok meg köpködte kifele. Én meg röhögtem. Aztán mindenki leszokott a másik molesztálásáról. Anyum még próbáltkozott néha, hátha bekapja a gyerek az ujját, de az sem jött be. Nagyobb sikere volt a nagyobbik lányommal. Ha jól emlékszem, már a kórházban szopta az ujját. Bal kezén a mutatót, nehogy már véletlenül is úgy csinálja, mint az átlag. Ez egyébként még ma is tart nála, karávsonykor múlt négy éves. A cumit egyszerűbben el tudtam volna venni tőle.
    Hát ezzel a picivel meg íjjártam. Szerencsére csak az elalváshoz kell neki az adalék, és nem ébred fel rá, ha kiesik. Meg még az is jó, hogy kicsit ki tudom tolni az etetést. Még nincs tisztába azzal, h. mit nyomnak a szájába, úgyh. küszködik egy darabig, hátha onnan is kap valamit. De aztán mindig rájön, h. csak átvágás az egész. Kicsit kegyetlen, de addig is van időm egy kicsit mással foglalkozni.
    előzmény:
    ciczamicza (21)
     
  6. 2003. február 6. 23:2821.
    Hm, hm. Akkor sem szeretem a cumit. A másodiknál még én is bepróbálkoztam, egy darabig bejött az az úttörő-cumi szerűség, de aztán mondtam, hogy a vicsori puma fog felkelni minden alkalommal, hogy visszadugjam a szájába. Mondtam neki, hogy vagy vagy olyan okos, hogy megtanuld szopni az ujjad(az mégis természetes) vagy megleszel anélkül is. Meglett anélkül is. Most a pici is csak néha szopja az ujját , de inkább nem. Csak rágja rengeteget a kezét - valószínű a fogacskák miatt.
    előzmény:
    andi13hu (20)
     
  7. 2003. február 6. 22:4820.
    Én is valóságos kampányt szerveztem a cumi ellen -egészen addig, míg haza nem jöttem a harmadikkal a kórházból. És mivel itthon kicsit más, mint odabent (házimunka, nagyobb gyerekek, stb, nem részletezem, mert mindenki tudja), bizony hamar kiakadtam. Ez azzal járt, h. tejlesen helyteln módon az ágyunkba vettem a picit szopizni. Aztán úgy, ahogy kell, el is ájultam. Szóval ő evett, amíg akart, aztán nem tudom mit csinált. Csak időnként, mikor felriadtam vettem észre, h. kiesett a szájából a cici, és veszett módon fúrja rá magát vissza. Szóval meguntam és vettem egy cumit. Megerőltettem magam, és ébren maradtam, amíg nem végzett. Aztán kivettem a cicit a szájából és sutty! be a cumival. Kicsit magamhoz húztam, h. érezze ott vagyok, és mikor úgy gondoltam már elég mélyen alszik, visszatettem az ágyába.
    És még valami. Nem túl higiénikus ötlet, de jobb híján kipróbáltam, és nálam bevált. Mielőtt lefektettem volna a fürdetés után, beterítettem az ágyába egy már használt pólómat, v a hálóingemet. És tettem a hátára egy kispárnát. (Ez csak addig működik, amíg nem mocorog, egyébként belefojthatja magát) Igaz, h. ezzel átvágtam, mert azt gondolta (gondolom), h. itt a Nagy Tejszagú, és még a hátamat is simogatja.
    Nem kell velem egyetérteni, csak épp adtam egy tippet.
    előzmény:
    ciczamicza (18)
     
  8. Torolt_felhasznalo_590518
    Torolt_felhasznalo_590518
    2003. február 6. 22:3419.
    Szia Cell! Már mindenki minden jó leírt neked, én csak annyit tennék hozzá, ha segít, hogy nekem három vagy, a legkisebb négy és fél hónapos, iszonyú hosszan és igény szerint szoptattam mindet, Petit, a kicsit még mindig, természetesen. Ugyanígy voltam az első négy-öt hétben, mint te most. Egyik szopi a másikba ért, estig nem jutottam kajához, a gyerek ráadásul "többemberes" volt, állandóan kézben kellett lennie. Ilyen is van, nem lehet megváltoztatni. Akkor még nem hittem el, hogy jogom van kimenni vécére, reggeleizni, ebédelni, de a másodiknál már tudtam. Mindig mellettem voltak, vagy kendőben magamra kötöttem őket. (Egyenként, persze. ) A csecsemőt lehetetlne elkényeztetni. A másik: pici korukban egyszerűen együtt aludtunk velük. Nem zavar, ha egy ágyban, képtelenség agyonnyomni, olyan ébren alszik egy anya. Én imádom ezt az egészet, a szuszogásukat, a kicsi kezük érintését. Nem aludták át az éjszakát, mint a gyerekek kb. 35 %-a. Normális dolog. Ha most ébred a baba, rögtön szopik, aztán visszaalszik. LÉgy vele nagyon boldog!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2003. február 6. 22:0018.
    Szia Cell! NO CUMI! Legalábbis szerintem. Nagyon jókat írtak neked mind a többiek, én se csinálok éjszakánként nagy felhajtást, alig fény, nincs pelusozás, csak némi böfi és ágy. Az is működni fog, ha lesz a kisbabának nagyjábóli napirendje, sétáltatás, fürdetés, stb. S képzeld, én is úgy jártam, hogy képes volt besebesedni a mellbimbóm a harmadiknál, pedig előtte sosem. Teljesen ki voltam bukva, s kértem a férjem, hogy vegyen bimbóvédőt, mert nem bírom tovább - de amilyen kajla az apjuk, mindig pont azt felejtett el venni, s 2 vagy 3 hét után spontán megoldódott a dolog, s azt mondják az okosok (az igaziak), hogy ez jól jött ki, mert kár lett volna esetleg csökkenteni a baba szopási kedvét meg ilyesmi. Esetleg a babát kell egy picit másképp tartani szoptatás közben, s az jelentős fájdalomcsökkenéssel jár.
    Az az igazság, hogy az elején nekem is úgy tűnt sose akar leválni a cicicről(meg az apjuk is mormogott, hogy na már. . )de aztán úgy döntöttem 1. cuppanásig hagyom rajta, s utána jöhet a másik cici is. A ksi ravaszak úgyis az elején jól bepakolnak, utána már csak az élvezkedés. De ahogy írtad, még igazán kis cuki aprócska, 7 napos!Elgondolni is vicces, hogy 7! napja van ezen a világon. Hát mit vársz tőle. . . nekem úgyis az az elvem, hogy a gyerekek mindig sokkal okosabbak és jobban tudják mi kell nekik, mint mi azt szülők szeretnénk elképzelni.
    előzmény:
    CELL (13)
     
  10. 2003. február 6. 21:4117.
    Kedves Cell!
    Nyugi, a legtöbb anya így van ezzel az elején. Én igény szerint szoptattam és bizony kisfiam 2 órásan kezdte, de az első néhány hétben beállt szinte perc pontosságra, majd magától a 3 órára. Éjszakát meg kell tanulnia, hogy az nem játék: mi azt csináltuk, hogy nem kapcsoltam Nála a szobában lámpát, nem is beszéltem, nem is pelenkáztam (kivéve, ha nagyon muszáj volt), semmi ének, csak kivettem az ágyából, cici, majd vissza. Ami még bevált, hogy a fontosabb dolgokat, amihez tudja magát majd kötni (fürdés, séta, stb) próbáltam ugyanabban az időben csinálni - úgy tűnik, fontos nekik a napirend.
    A másik: én kicsit kényeztetéspárti vagyok :) Persze attól függ, kinek ez mit jelent. Elvileg fél éves koráig nem tudod elkényeztetni a babádat. Most sok szeretetre, törődésre és az anyja közelségére van szüksége, ijesztő neki még ez a kinti világ. Hidd el, mi is így kezdtük :) Épp ma beszéltem a szomszédommal, 10 hetes a kislánya és ezt mondta: " mintha már tartana néha szünetet a sírások közt. . ".
    Próbáld meg, ha alszik, akkor nem vagy ott mellette folyamatosan. Tudom írtad, fekébred, de amikor nem - akkor ne légy ott mindig.
    Egyet azért (szerintem) ne felejts el: bárki (akár itt, akár ott) próbál tanácsot adni, Te akkor is csak azt tégy, amit TE látsz jónak. Működnek az anyai ösztönök, hallgass rájuk.
    előzmény:
    CELL (12)
     
  11. Torolt_felhasznalo_752721
    Torolt_felhasznalo_752721
    2003. február 6. 21:0716.
    Szia Cell! Nekünk 15 hónapos lesz a lányunk, másfél hónapja választotta el/le magát teljesen. Én is egyetértek azzal, hogy hamar kiismered majd, hogy mikor sír, hogy éhes, és biztos hamar összeszoktok. Bízz magadban! Azt írtad ugye, hogy az a fő gond, hogy folyton téged szopogatna. Nálunk is volt ilyen "probléma", pont akkor lett 6 hetes. Cumit dugtunk a szájába, és bevált. Igaz, ha kiesik a cumi, botorkálhat az ember, hogy visszarakja, de én nem tudtam elviselni, hogy nem rendeltetésszerűen próbálta a mellem használni. Tulajdonképpen csak alváshoz "használ" cumit (még mindig), vagy ha jött a foga és nyugtalan, nyűgös volt. Próbáltál már cumit adni neki? VAgy cumiellenes vagy? Üdv: ZSu
    előzmény:
    CELL (12)
     
  12. 2003. február 6. 20:3815.
    Sziasztok!
    Nekem négy fiam van. De meg kell mondanom, az a mondás nem igaz , hogy már a piciknél a szoktatás a fontos. Én mindegyikkel próbáltam ugyanúgy viselkedni. Mindegyiket igény szerint szoptattam, vagyis a legkisebb , aki most 20 hónapos még mindig szopizik, de mindegyik teljesen másképp viselkedett. a legnagyobb már egy hónaposan átaludta az éjszakát (este nyolctól reggel nyolcig!), bezzeg a második. Vele fél éjszakákat kellett sétálgatni , mert nem akart elaludni. A harmadikat is rendszeresen altatgattam, de csodák csodájára , a negyedik ha fáradt magától elalszik. Már elég sokat beszél s ha úgy érzi kell neki, odajön hozzám és kéri a cicitEgy tippem van. Próbáld kialakítani a napi ritmusodat! Pl általában ugyanakkor elvinni sétálni, a fürdetés időpontjának betartása. Nálam mindig este 7-kor volt fürdetés és utánna pizsit adtam rá és jött az éjszakai alvás'!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2003. február 6. 20:1614.
    Azt akartam irni hogy negyvenedik hetre kezdodott es utana egy nappal szuletett. . ::-)
    CELL
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2003. február 6. 20:0313.
    Szia Esojaro!
    Tamasnak hivjak mint a papajat. Ugyanugy is nez ki csak picibe, de nem csak a kis fejecskeje, hanem meg az ujjai is. . :-)
    Pont 40 napra kezdodott a vajudas es 41-re szuletett meg. Ja , negyvenedik nap reggel egy picit, ket csopp, de aztan nem. Mar csak a szuloagyon. :-)))De ott rendesen mert jo nagy baba lett.
    CELL
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_811116 (11)
     
  15. 2003. február 6. 19:5612.
    Sziasztok !
    Koszonom a gyors valaszokat!
    Asszem nem irtam le rendesen mirol is van szo, pontosan csak nem volt idom mert allandoan kezben szeretne lenni vagy eszik. Most vegre elaludt.
    Nem arrol van itt szo hogy a 7 napos kisbabat maris rendszerre akarom szoktatni, holnaptol, csak probalok olyan korulmenyeket kialakitani, hogy azert en is tudjak pl enni, wc-re menni, meg ilyenek. Szoval a napunk ugy nez ki, hogy nappal meg ugyahogy ok mert alszik mondjuk 3-szor masfel orat, kulonben nem marad meg a kisagyban . Ejszaka mondjuk alszik este 11-tol (mert addig elotte a papaja lefoglalja es kifarad) hajnali 2 ig es utana egyfolytaban enne reggelig. Mondanom sem kell hogy ettol kezd kicsit fajni a mellem pedig kenem borogatom, nem mosom feleslegesen akkor is csak tiszta vizzel, dehat olyan mint egy kis szivattyu. :-)Persze sirni sem szoktam hagyni kiveve mondjuk ha wc-re megyek vagy du4-kor meg egy falatot nem ettem es kezdek rosszul lenni es ket perc alatt bekapok valamit. . .
    A legnagyobb problemam az hogy ha megprobalok a nagyagybol folallni mellole azonnal folebred, de idaig rendszerint azert nem is jutunk el mert ha kiveszem a cicit a szajabol akkor is egybol folebred es kepeszt hadonaszik , hogy keri vissza. Errol szeretnem leszoktatni. Etetem en 10-szer is ha kell egy nap csak ne tartson mindegyik etetes addig amig el nem kezdodik a kovetkezo.
    Remelem igy mar nem hangzik olyan kegyetlenul mint elsore. . . a ferjem meg sokat segit csakhat reggel elmegy es csak 6-korul er haza a munkabol amugy egyedul vagyunk itt kint nincs egy csaladtak se es annyira jo barataink se akikre ebbol a szempontbol lehetne szamitani.
    CELL
    előzmény:
    ciczamicza (6)
     
  16. Torolt_felhasznalo_811116
    Torolt_felhasznalo_811116
    2003. február 6. 19:5311.
    Na látod, mekkora az egyetértés! Ne hallgass senkire, mert senki nem ismer téged és a babát sem. (Egyébként amikor véreztél, akkor megindult a szülésed? Hogy hívják a kismanót?) Szóval tényleg tedd, amit az ösztöneid diktálnak, de szerintem se hagyd sírni, hidd el, nem most kell elkezdened a következetes nevelést. Egyelőre ez még 100%-ig róla szól, te meg max. alkalmazkodhatsz hozzá, úgy mindenkinek könnyebb.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_720180
    Torolt_felhasznalo_720180
    2003. február 6. 19:3910.
    Szia. Én a kislányomnál úgy próbáltam meg kialakítani az éjszakai etetést, hogy szinte ki se zökken az alvásból. Pl. nem cserélek neki pelust, nem játszom vele, hanem egy kb. 2 perces büfiztetés után visszarakom az ágyába. Nekem ez bevált, mert igaz, hogy 1 óra körül eszik, de 15 perc alatt végzünk, és utána mindenki mehet aludni. Szerintem szoptasd bátran, ahányszor igényli. Sok sikert: Ditti.
    előzmény:
    CELL (1)
     
  18. Torolt_felhasznalo_659715
    Torolt_felhasznalo_659715
    2003. február 6. 19:399.
    Szia! Szerintem nem kell a szoptatasban rendszeressegre szoktatni. Majd szepen kialakitja maganak a napirendjet, ugy ahogyan akarja. Az en kisfiam imad szopizni. Volt amikor 12-szer cicizett egy nap. Nekünk nagyon bevalt az igeny szerinti szoptatas. Egyreszt rengeteg tejem lett, masreszt nagyon kiegyebsulyozott, mosolygos baba. Ejszaka is fog aludni, nyugodtan szoptasd meg, csak arra figyelj, hogy ne csapj nagy felhajtast. Az orakon at eltarto ringatas helyett pedig tedd magad melle az agyba. Szüksege van a közelsegedre. Egyebkent igy sokkal hamarabb elalszik es hamarabb megtanulja, hogy az ejszaka alvasra valo. Ne akard tökeletesen csinalni! Ugysem lehet, viszont a babadnak te ugyis tökeletes, egyetlen, szeretö mamaja vagy!!! Nagyon sok sikert kivanok!
    előzmény:
    CELL (1)
     
  19. 2003. február 6. 19:338.
    Teljesen változó, hogy egy kisbaba mikorra képes egyszerre átaludni 6-7 órát. De ő is tudja, hogy számára mennyire fontos az alvás, hidd el, amint képes rá, aludni fog, még többet is egyhuzamban.
    Ne hagyd sírni. Körülbelül fél éves koráig nem lehet egy kisbabát elkényeztetni azzal, hogy megvigasztalod amikor sír, megkeresed az okot, és megszűnteted. Ő még csak azért sír, mert valós szükségletei vannak. Nagyon nagy szűksége van az édesanyja testközelségére.
    Persze vannak nyugodtabb kisbabák, akik elvannak egész nap az ágyukban, és vannak sírós, nyugtalan kisbabák, akik állandóan igénylik édesanyjuk közelségét. Bármit teszel, a természetét nem tudod megváltoztatni.
    Szerintem néhány hónapos korában már nem ártasz neki, ha néhány percig kénytelen vagy sírni hagyni, mert nem tudsz azonnal odamenni hozzá, de mindig menj oda, és vigasztald meg. Akkor fog a legkevesebbet sírni, ha azonnal reagálsz.
    Persze vannak mindenféle praktikák, nyugodtan próbálj ki bármit, de egy dolog nagyon fontos: ne tégy semmit, ami az ösztöneiddel ellenkezik! Hallgass a szívedre, és nem ronthatsz el semmit.
    Én igény szerint szoptattam Szonját, és bár eleinte nagyon fáradt voltam, mára négy hónapos, elég sokáig eljátszik magában, ha nyűgös kezd lenni, még sokáig elvan a közelemben az autósülésben, 2, 5-3 óránként eszik, átalussza az éjszakát este 8-tól reggel 6-ig.
    előzmény:
    CELL (1)
     
  20. 2003. február 6. 19:287.
    Kata 23 nagyon jól és korrektül mondja! Bocsánat, engem elragadott a hév!
    előzmény:
    ciczamicza (6)
     
  21. 2003. február 6. 19:266.
    Szia! Először is gratulálok a picihez!
    Másodszor - le vagyok döbbenve!
    Ahelyett, hogy örülnél, hogy senki sem látott el kéretlen tanácsokkal - te kérsz??
    Én az első kettőt még beosztás szerint szoptattam, fejtem stb. s nagyon nem akartam elkényeztetni egyiket sem. (Nem is lettek azok. )
    De megszültem a tündér harmadikat, s azt mondtam, semmi tanács - úgy csinálom, ahogy nekem jólesik meg persze a babának. S lőn - szuperul bejött. . . akkor eszik, amikor éhes, magától ráállt az éjszakai alvásra, de ehhez az is kellett, hogy amikor viszont igénye volt , hogy éjszaka kétszer is szoptassam, akkor megszoptattam. Hidd el egyetlen nagyokos sem tudja megmondani a baba helyett, hogy mit szeretne!Rá fogsz jönni , mikor sír, mert éhes, -mert na adj Isten valami fáj, -mert túl fáradt, stb. Nekem vannak napok, amikor sűrűn kell szoptassam - de ez biztos nem véletlen, aztán vannak napok, mikor kevesebbel is beéri. Van mikor teljesen átalussza az éjszakát - de még gyakran eszik éjszakánként is. Egyáltalán nem bánom, hisz ezt most tudom megadni neki, nem máskor!(Már majdnem fél éves!)Arra emlékszem, hogy a másik kettőnél már rámtört a hiszti, hogy miért nem aludhatok át 1. . . . éjszakát sem?!A harmadiknál megfogadtam, hogy ezt sosem teszem többet, hanem elfogadom ezt az állapotot, amíg tart - s csodák csodája működik!(Ezt hallottam más sok gyerekes anyukáktól is. ) Ezt a legkisebbet sikerül a legharmonikusabban nevelgetni. Egy tündér kiegyensúlyozott kismackó - mindenki csak csodálkozik rajta, én pedig el se tudnám képzelni másképp.
    Az anyatejről meg azt olvastam, hogy azért eszik még az elején oly sokszor, mert az anyatej összetétele az elején még olyan "higítású", amilyenre pont szüksége van. Utána változik és jobban laktatja, akkor már nem eszik éjjel-nappal egyfolytában. Idősebbik kisfiam borzasztó hasfájós volt, s a pici is úgy indult, de egy ismerős anyuka azt mondta, érdemes gyakran szoptatni, mert az több folyadékot jelent. Na , látod, ezt a tanácsot megfogadtam, s hipp-hopp hasfájás, eltűnt. Ha hülye fejemmel ezt kipróbáltam volna hamarabb az előző babánál is, lehet, hogy nem
    szenvedünk 6 hónapig a hasfájásától éjjel-nappal, tudott volna kakilni és nam kapott volna vízsérvet az erőlködéstől szegénykém.
    előzmény:
    CELL (1)
     
  22. 2003. február 6. 19:175.
    Szia Cell!
    Ha az igény szerinti szoptatást választod, akkor a kisbabád saját magától fog kalakítani egy rendszert hat hetes korára, de legkésőbb az első negyedév végére. Elég valószínű, hogy három óránként fog enni. Ha többet szeretnél tudni az igény szerinti szoptatásról, akkor olvasd el a www. lll. hu oldalt, és fel is hívhatsz egy szoptatási tanácsadót (a telefonszámokat megtalálod azon az oldalon). Ne félj attól, hogy az igény szerinti szoptatással elkényezteted, elrontod a kisbabádat.
    Ha mégis úgy döntesz, hogy időre szoptatod őt, akkor se legyél hozzá kegyetlen: ne hagyd, hogy sírjon a kiságyában az éhségtől. Vedd figyelembe, hogy egy ilyen pici babának legalább hatszor kell szopnia egy nap. Három óránál ritkábban ne szoptasd. Legyél rugalmas. Ha előbb kezd el sírni, mint ahogy szerinted meg kéne éheznie (azért gondold el, hogy te sem óramű pontossággal éhezel meg nap mint nap), akkor is vedd fel, tedd kendbőbe, vagy játssz vele, próbáld elterelni a figyelmét. De ha továbbra is sír, szoptasd meg. Mivel egy újszülött még nem játszik, fogalmam sincs, hogyan lehet elterelni a figyelmét, amikor éhes, úgyhogy ha magától nem eszik rendszeresen, akkor szerintem legalább 2 hónapos koráig ne próbálkozz az időre szoptatással.
    Egyébként az a megfigyelés, hogy az időre szoptatott kisbabák kb. ugyanakkora szoknak hozzá az anyukájuk diktálta ritmusra, amikorra saját magától is kialakítana egy rendszert. Csak éppen többet kell emiatt sírniuk.
    Tudnod kell, hogy a kisbabák gyomra nagyon pici, nincs akkor mint az öklöd. Nagyon kevés táplálék fér el benne egyszerre, és az anyatej nagyon gyorsan emésztődik: kb. másfél óra alatt. Tehát másfél óra múlva ő jogosan lehet éhes. Számára az éhség vészjelzés, egy elviselhetetlen, sürgető szükséglet. Az ösztönei neki még jól működnek, és azok azt diktálják, hogy az életbenmaradása a tét. Nem csoda, hogy olyan kétésgbeesetten, tudnak sírni a kisbabák, ha nem reagálnak rá.
    Ha nem akarsz kegyetlen lenni vele, akkor a legkíméletesebb módja annak, hogy megtanítsd őt átaludni az éjszakát, ha megszoptatod, azonnal mikor felsír, mielőtt még teljesen felébredne, mielőtt igazán éber lenne, de éjjel lehetőleg nem teszed tisztába, nem beszélsz hozzá, nem gyújtasz villanyt, legfeljebb nagyon enyhe irányfényt.
    Mennem kell, később folytatom. . .
    előzmény:
    CELL (1)
     
  23. 2003. február 6. 19:154.
    Egyetértek SzebreMamával. Nekem három kislányom van és mindhárman akkor kaptak enni, amikor éhesek voltak. Ha 2 óra múlva kértek akkor 2 óra múlva. Bizony volt olyan, hogy egy éjszaka ötször voltam fent szoptatni. Ahogy egyre nagyobb lett és egyre többet tudott enni, úgy hagyott ki több időt két etetés között. Szerintem egy babát nem lehet "elrontani". Valóban akkor lesz nyugodt és kiegyensúlyozott baba, ha tudja, hogy ott van a mamája amikor neki szüksége van rá. Attól pedig óva intelek, hogy az éjszaka átalvása érdekében szopás után tápszert adj neki, könnyen átszokik a cumisüvegre és hamarabb elapad a tejed. Próbálj meg nap közben pihenni, amikor a baba is alszik, remélem a férjed is megérti, ha nem várja minden nap meleg étel és csillogó lakás.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_353341 (2)
     
  24. 2003. február 6. 19:063.
    Sok boldogsagot! :-) Mennyi idos?
    előzmény:
    CELL (1)
     
  25. 2003. február 6. 19:052.
    Abszolut szakszerutlen leszek. :-)
    A legtermeszetesebb, ha hagyod a babat magatol beallni. Es akkor lehet veled, amikor akar. Erezni fogja, hogy mindig szamithat rad, s ez nyugodt magabiztossagot ad neki. Nem kell allandoan "maga moge tekintgetnie", hogy ott vagy-e meg. Erted, mire gondolok?
    előzmény:
    CELL (1)
     

Címlap

top