Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szülés előjelei+prakti kák

Kiinga
Létrehozva: 2006. Április 4. 18:17

Olvasgattam a neten e témában, találtam is pár dolgot, de gondoltam több szem többet lát-hát még a személyes tapasztalatok! 

Szóval arra volnék kíváncsi, milyen jelek-érzések-érzetek voltak nálatok a szülés megindulása előtt? Olvastam több helyen arról, hogy az anyák ilyenkor kicsit befelé fordulóbbak lesznek, aztán ott van a fészekrakó-ösztön. A babák az előbbiekhez viszonyítva kicsit kevésbé aktívak, nem mozognak annyit. Aztán a jóslófájások, a méh leszállása /de ez után még mennyi van hátra pl. első babánál???/

 Általános orvosi vélekedés, hogy hidegfrontnál sok baba megindul, ugyanezt tartják a teliholdról is. Az akupunktúra is segít állítólag, de mi a helyzet az Aviva-torna mozdulataival, vagy a hastánccal? Sokan meséltek arról, egy kiadós séta-kirándulás indította el a babájukat kifelé. Mditáció-önszuggesztió? Mi mindennel lehet ösztönözni egy jól fejlett babát, hogy most már ideje lenne kibújnia?  Persze tudom, mindennek eljön a maga ideje, de az ember már olyan türelmetlen így a végén:-)))

Lassan itt az idő nálam is /37.hét/ szívesen vennék történeteket, tanácsokat, nálatok hogy is volt! Előre is köszi mindenkinek!

  1. 2006. Április 4. 19:5026.

    Húúúú, nagyon izgi időszakban vagy! Nekem azt mondták, hamarabb meg lesz a baba, így már a 37. héttől lestem, vártam a jeleket, és minden apróságnak azt hittem, hogy na ez biztos az!!!! Aztán egy nappal túlhordtam a babámat. Másfél héttel hamarabb befektettek a kórházba (messze lakom a kórháztól, meg nem tetszett a dokiknak az nst), és olyan rossz volt, hogy körülöttem már sorra megszült mindenki, mi meg az egyik szobatársammal, akinek szintén korábbi szülést jósoltak (végül egy hetes túlhordás után megindították neki), csak ültünk az ágyon és egyre csak azt mondogattuk, hogy NEM ÉRZÜNK SEMMI ELŐJELET!!!! Olyan csalódottak voltunk! Aztán egyik éjjel arra ébredtem, hogy nedves vagyok. Arra gondoltam, biztos csak erősebb hüvelyváladék.....pisilni is kellett, ezért elindultam a WC-re....na akkor már éreztem, hogy mintha folyna is valami. Pisilés közben kijött a nyákdugó, aztán, mikor visszmentem a szobába, az ajtóban elöntött a magzatvíz.

    Nekem nem változott az arcom, nem szállt le a hasam (beékelődött  ababa, de nem látszott a hasamon, hogy lejjebb lenne)....igazán semmi jel nem utalt rá, hogy szülni fogok! :-))

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_481980
    Torolt_felhasznalo_481980
    2006. Április 4. 19:4825.

    Nekem szerdán elment a nyákdugó és vasárnap este szültem.Vasárnap voltak enyhe fájásaim és rózsaszínes folyás,előtte semmi különöset nem éreztem.Igaz mire a kórházba értünk már 8 centire voltam kitágulva.Az igazi fájások csak azután jöttek miután elment a magzatvíz.Azért nem panaszkodhatom,másfélóra alatt túl voltam a szülésen,ami maga volt a csoda .

    előzmény:
    Kiinga (1)
    2006-04-04  18:17
  3. 2006. Április 4. 19:4224.
    Egy forró szex....mindennel együtt....
    előzmény:
    Kiinga (1)
    2006-04-04  18:17
  4. 2006. Április 4. 19:4123.
    Engem a 38.héten jóóól megvizsgált az orvosom,aztán hazamentem és este 10 felé éreztem,hogy valami folyik a lábamon,olyan volt,mintha akaratlanul távozna a vizelet,de ez,mint később kiderült,a magzatviz volt.Aztán éjszaka fájt a derekam,olyan volt,mint egy erősebb menstruáció,meg közben nem győztem fehérnemüt cserélni,mert a magzatviz csak folydogált.Aztán magam mellé vettem az órámat,hogy ha bemegyünk a kórházba,akkor okosan meg tudjam mondani,hány percesek a fájásaim,de tök össze-vissza jöttek,egyáltalán nem volt olyan rémisztő fájdalmas.Aztán reggel megnyugtattam a férjemet és egy rozzant Wartburggal a macskakövön /ezek a körülmények csak gyorsították a dolgot/ bementünk a kórházba.
    Ott azért a délelőtt folyamán már fokozódtak a deréktáji és lefele sugárzó fájások.Engem mindenáron le akartak fektetni a szülőágyra /még nem voltak alternativ lehetőségek/,de nekem a legjobb az volt,hogy a hideg csempének szoritottam a homlokom és álltam.A legjobban az idegesitett,hogy egy sokadszor szülő rutinos anyuka nyugtatgatott,én ugyanis ilyen helyzetben jobban szeretem,ha nem szól hozzám senki.
    Aztán dél felé megcsászároztak /előre tervezett volt/,epidurálban,semmi sem fájt és életem legnagyobb élménye volt,amikor az én első lányommal mélyen egymás szemébe néztünk.
    Szóval,a világ legnagyobb,legmélyebb,leg-leg-leg.... érzelme anyának lenni.Minden reggel megnézem az alvó gyerekeimet és nem tudom megszokni ezt a csodát.Hogy vannak.
    előzmény:
    Kiinga (1)
    2006-04-04  18:17
  5. Torolt_felhasznalo_704229
    Torolt_felhasznalo_704229
    2006. Április 4. 19:4022.

    Szia!

    Tömören!

    Jan 28-29-re voltam kiírva! Február 1-jén reggel negyed 8-kor elkezdett folyni a magzatvíz. Február 2-án 14:10-kor császárral lett meg a kisfiunk! Szóval ne tudd meg! 3 napig sírtam ha a szülésre gondoltam, de egyre könnyebb lett, mert egy gyönyörű gyerkőc lett mellettem éjjel nappal!  

    Hálát adhat az Istennek az akinek szép és könnyű szülése volt!   

    Nem ijesztgetni akarlak, csak ne éld bele magad mint én, hogy milyen nagyszerű dolog, pedig azt sem tudtam mi vár rám! Amúgy a vízben szülésen kívül szinte mindenre volt lehetőségem!

    Vigasztalásképpen: tervezek még legalább egy babát!     

    Kívánom, hogy neked sokkal szebb emlékek maradjanak a szülésről!   

             

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2006. Április 4. 19:3921.
    Akkor biztos van benne valami. Hagy hetre szultel?
    előzmény:
    dzsien (15)
    2006-04-04  19:17
  7. 2006. Április 4. 19:2920.

    Szia!

    Én az első gyermekem születése előtt 1 héttel takarítottam a lépcsőházat (mert én voltam a soros), az egyik szomszéd asszonyom azért segített és emlékszem majd le szakadt a derekam, a szomszédasszonyom megis jegyezte, hogy nála is így kezdődött a szülés, én meg dehogyis! Másnap hajnalba arra ébredtem, hogy fáj a hasam, minden olyan furcsa, de az már olyan érzés volt,  hogy tudtam szülés lesz.

    A másodiknál meg egyszerűen jöttek a 10-12 perces fájások, másnap hajnalra ébredés.......

    előzmény:
    Kiinga (1)
    2006-04-04  18:17
  8. 2006. Április 4. 19:2419.
    Egy kicsit vizesedsz, es a viz nyomja az izületeidet. Szerintem.  
    előzmény:
    Kiinga (3)
    2006-04-04  18:40
  9. 2006. Április 4. 19:2218.

    Jókor jott ez a topic, én is nagyon kiváncsi vagyok!!! Mi a 36. hetet tapossuk. Járok szulés elokészitore, ott az egyik lánynak a mult héten keddre már lenn volt jelentosen a hasa, de ma még ujbol találkoztunk, egészben van.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2006. Április 4. 19:2117.
    Bocsi, nem a hajam alja, hanem a hasam alja görcsölt! 
    előzmény:
    Anda39 (16)
    2006-04-04  19:20
  11. 2006. Április 4. 19:2016.
    Öt szülésem volt, ebből kettőt indítottak, de a többinél olyan érzésem volt, mintha menstruálnék - a fájdalmat illetően. Görcsölt a hajam alja, és ahogy figyeltem, akkor derült ki, hogy rendszeresen. Aztán jó pár óra múlva jó erős fájások lettek, de akkor már mindig kórházban voltam. Burokrepedésem sosem volt, mindig a szülőágyon rendezték el. Volt, hogy szülés előtt napokkal véres váladék jött.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2006. Április 4. 19:1715.
    Én tavaly szept-ben szültem, 9 nappal a kiírt után...már én is türelmetlen voltam, és rettegtem a művi megindítástól...szeretkeztem a férjemmel egy jóízűt, aztán vártuk a hatást    be is jött, másnap már hárman voltunk  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_710977 (13)
    2006-04-04  19:09
  13. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2006. Április 4. 19:1114.
    szia!

    Irigyellek! Én már túl vagyok az első babám megszületésén, de nem tudnék neked segíteni, mivel nem tudom mik a jelek.
    Én csak bementem nst-re és az orvos közölte, hogy szülünk. oOdafele menet 1 db nyilalást éreztem, sem előtte, sem utána semmit. Sőt én haza akartam menni, csak az orvos nem engedett 3 óra múlva megszültett a törpe.
    Szóval én is olvasok, hogy a másodiknál már képben legyek.
    előzmény:
    Kiinga (1)
    2006-04-04  18:17
  14. 2006. Április 4. 19:0913.
    Sziasztok! Elore is sok sikert es egeszseget kivanok a varandos mamaknak! En tavaly februar 28-an meg dolgoztam, a 37. hetemben voltam benne es ugy terveztem, hogy az utolso harom hetet vasarlassal es pihenessel toltom.
    Marcius elseje tok lazan es nyugisan telt, finomakat ettunk, szeretkeztunk a ferjemmel es DVD-zunk. Az nap este elkezdett fajni a hasam, gorcsolt, bementem a korhazba este 11 fele, es hajnal 5:26-ra meg is lett a baba. Meg is lepodtem, hogy "csak ennyi volt"?
    Masnap buszken vittuk haza a kisfiam.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_333186
    Torolt_felhasznalo_333186
    2006. Április 4. 19:0312.
    Szia!

    Én 37+5. hétben szültem, teljesen "váratlanul" ért, h. akkor most ezek már a fájások! Azt hozzá kell tenni, h. valóban hidegfront volt és özönvizszerű eső volt. A kórházban teltház volt!!! Előtte levő nap kitakaritottam szépen, és akkortájt már eléggé fájt a derekam. Másnap pedig reggel ahogy felébredtem, fájdogált a hasam, mint a menstruációkor szokott. Éés ez aztán ment rendszeresen. Dél fele szépen beültem egy kád meleg vizbe, h. akkor most ezek még csak jóslófájások-e, de után nem szűntek meg, haenm csak erősödtek! Amit igy nem csinálnék megint, mert egyedül voltam otthon...

    Nem mész szülésfelkészitő tanfolyamra? Nekünk ott mindent elmondtak, mik lehetnek a jelek, mikor mit kell tenni...

    Neked még további jó babavárást! És könnyű és szép szülést kivánok!
    előzmény:
    Kiinga (1)
    2006-04-04  18:17
  16. Torolt_felhasznalo_429131
    Torolt_felhasznalo_429131
    2006. Április 4. 18:5211.
    Szia!! En is 37 hetben vagyok .
    Elso szulesnel elozo nap egy nagyot setaltam, masnap reggel jelentkeztek a fajdalmak, 38 hetes voltam,du. 3/4 4 kor megvolt a lanyom.A nyakdugo akkor mar kb.egy hete tavozott volt.
    előzmény:
    Kiinga (1)
    2006-04-04  18:17
  17. Torolt_felhasznalo_693319
    Torolt_felhasznalo_693319
    2006. Április 4. 18:5010.

    Szia! Én a 38. héttől már minden egyes nap szülni szerettem volna! Nem így lett! A kislányom pontosan a "kiírt időbent indult útnak. Nálunk két héttel előtte távozott a nyákdugó, a hátam minden nap le akart szakadni.  Jóslófájásaim is voltak naponta többször is... 
    A dokim azt mondta, hogy nagyon sokan mennek szülni, ha előtte szeretkeznek.   (na ettől aztán megijedt a kedvesem....)
    Ja, és ittam málnalevél teát! Segíti a tágulást!
    KITARTÁS! Már nemsokára találkozhattok a babuccal!  

    előzmény:
    Kiinga (1)
    2006-04-04  18:17
  18. 2006. Április 4. 18:499.

    Szia!

    3 csemetém van.....egyiknél sem ritkult a terhesség végén a magzatmozgás,sőt!A méhem sem szállt le,csak a szülés előtt közvetlenül... ...ráadásul akkor születtek meg,amikor ők akartak..... Mindhármat a kiírt idő után szültem(5,4,4 nappal) és hiába mondogattam én előtte,hogy ideje kibújni-ők másképpen gondolták! 

    A középső gyermekemnél volt szülés előtt közvetlenül egy kézzel fogható jel...iszonyúan rázott a hideg és egy késszúrásszerű fájdalmat éreztem....ezután kezdődtek a fájások és 2,5 óra múlva már a karomban is tartottam a srácot! 

    Rövid vajúdást kívánok neked! 

     

     

    előzmény:
    Kiinga (1)
    2006-04-04  18:17
  19. 2006. Április 4. 18:498.

    Szia Kinga!!

    Hasonló cipőben járok... nekem már csak 9 nap van a kiírt időpontig. Én is minden apró új jelre figyelek, de eddig sajnos még semmi nem utal egyenlőre a közelgő szülésre...  pedig már olyan türelmetlenül várom!!!! Talán ez is baj...

    Praktikaként hallottam még: apával összebújni, állítólag ha érett a méhszáj, a kiskatonák "ösztönözhetik" a szülés beindulását...

    Meg állítólag a tonik is "szülésindító" - de hogy mitől??? (talán a kinin??)

    Nálatok mi lesz, kisfiú, kislány? Nálunk is első baba, kislány...

    Kitartást és sok türelmet!!  

    előzmény:
    Kiinga (1)
    2006-04-04  18:17
  20. 2006. Április 4. 18:477.
    Jaj, gratulálok, nagyon izgalmas ez az idő .

    Hát, a fiam egy óriási (de tényleg óriási) séta után indult meg éjszaka. Más jel nem volt, talán csak egy kicsit még erősebbnek, feldobottabbnak éreztem magam azon a napon, azért is indultunk sétálni. De ez a feldobottság lehet csak a tavasz miatt volt - ő március 6-ai és 38 és fél hétre jött. A lányom pont 39 hétre jött (bár mindkettő lapján az szerepelt, hogy 40. gest. hétnek megfelelő fejlettség ). Ő áprilisi és előző nap kertet rendeztünk, másnap még egy nagy bevásárlást lebonyolítottam, a cipekedés megtette a hatását, vele délben indultunk.
    A nyákdugóval csak a lányomnál találkoztam , ott egy héttel a szülés előtt. A hasam is csak a lányomnál ereszkedett le látványosan. Az arcom változásáról ahány emberrel találkoztam, annyi variációt hallottam.

    Hallottam egyébként még azt is, hogy az asszonyok régen fürödtek és utána kiszaladtak a szélre . hát ezt nem próbáltam, tavaszi babáknál nem biztos, hogy kellemes lenne
    előzmény:
    Kiinga (1)
    2006-04-04  18:17
  21. Torolt_felhasznalo_444651
    Torolt_felhasznalo_444651
    2006. Április 4. 18:476.

    Hát! Nem ma volt mikor szültem. az bitos volt, hogy au elsőnél nem volt seemi igazán előjele. egyszer csak éjszaka távozott a nyákdugó, utána elfolyt a magzatvíz. És ennyi.

    A másodikat megindították.

    1. Az arc "torzulása" az biztos. Sok kismamát láttam szülés előtt "torzultnak". (megvastagodott száj stb.)

    2. Amikor a pocak leszáll (a baba beékelődik.)

    3. Berékfájdogálás.

    Sok sikert! Ez a legizgalmasabb időszak!

    előzmény:
    Kiinga (1)
    2006-04-04  18:17
  22. 2006. Április 4. 18:445.

    Szia!

    Éjjel egy kicsit élesebb fájdalom ébresztett fel. Elmentem pisilni és mikor végeztem még mindig folyt valami. A magzatvíz. Irány a kórház. Nekem ennyi volt. A fájásokat mindneki megérzi és magadtól érezni fogod, hogy mi a jó és kényelmes neked.

    Ami még nekem is új volt a harmadik gyerek születésénél, hogy azt mondta a szülésznő, hogy amikor nagyon fáj akkor egy kicsit nyomjak és ez tompítja a fájdalmat. Tényleg úgy volt.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2006. Április 4. 18:414.
    erre én a táguló, szétcsúszó izületeket látom magyarázatnak.
    előzmény:
    Kiinga (3)
    2006-04-04  18:40
  24. 2006. Április 4. 18:403.
    Az ébredéskor jelentkező kézfejcsont-lábfejcsontok sajgására nincs nagymamás magyarázat??? Napok óta vannak ilyen gondjaim-de hogy mit jelenthet:-))???
    előzmény:
    Sáraanyu (2)
    2006-04-04  18:37
  25. 2006. Április 4. 18:372.
    ezek mind jelek, hasonló jel még a nyákdugó távozása, bár innen még 1 hét is lehet a szülésig.
    Régi, nagymama praktika, h szülés elött megváltozik az arcod.Az orr kifejezetten laposabb, a száj vastagabb lesz.

    ezek már nagyon izgi napok.De jóóóóóóóóó
    előzmény:
    Kiinga (1)
    2006-04-04  18:17

Címlap

top