Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

A HIT gyülekezetről

farkasnora
Létrehozva: 2003. május 5. 11:48
Számomra olyan ellentmondásos ez a dolog. Egyrészt rengeteg riportot láttam, ahol a hozzátartozók mindenféle rosszat mondanak a HIT gyülekezetről, közben meg azt látom a közvetítésekben, hogy rengeteg boldognak, kiegyensúlyozottnak látszó, jólöltözött, jókülsejű emberek ezrei vesznek részt ezeken az istentiszteleteken.
Hipnotizálva vannak, vagy tényleg ilyen kiegyensúlyozottak és boldogok ezek az emberek? Nagyon sokat gondolkodom mostanában ezen, és irigylem őket, mert én mindig olyan feszült, zaklatott és kiegyensúlyozatlan vagyok, róluk meg sugárzik a béke és a harmónia.
Nagyon várom a véleményeteket!
  1. 2003. október 6. 12:07276.
    Szia, nagyon nehéz visszakapni. Te gondolom nem lettél hivő?? Ezért a férjednek azt tanácsolták, hogy hagyjon el, váljon el?!
    Irj többet kérlek.
    előzmény:
    khmelcsi (274)
     
  2. 2003. október 6. 12:03275.
    Csillag, örülök, hogy Isten segítségével ki tudtál onnan jönni, át tudom érezni a soraidat - én is onnan menekültem! Minden szó igaz amit írtál - tanusítom más előtt is!!!

    . . . és hogy Isten miért tartja meg a Hit gyülit? Emlékezzetek Sodomára és arra, hogy Ábrahám mit kért akkor az Úrtól - ha 10 igaz ember él abban a városban akkor Isten megtartotta volna Sodomát. Több mint 10 igaz van abban a gyülekezetben - mert tudom, hogy vannak igaz, őszinte, Isten-kereső emberek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_165075 (273)
     
  3. 2003. október 5. 08:37274.
    Sziasztok!
    Arra lennék kíváncsi, ha valakitől a hitesek "elvették" a párját, van-e esély arra, h. visszakapja??Vagy teljesen reménytelen a dolog?Kérele, ha vanvalakinek tapasztalata ezügyben-segítsen!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_165075
    Torolt_felhasznalo_165075
    2003. szeptember 26. 18:46273.
    A Hitesek mindenhol Demont latnak es annyira oszpontusultak erre a temara, hogy a szeretet es Isten mar csak ezek utan jon. A paraznasag demona van benned, a hazugasg stb. Minden mozzanatodra megnyilvanulasodra talalnak egy eppen odaillo Demonfalkat akik uralnak. Mar majdnem ott tartottam, hogy feltem embertarsaimtol, pl hitetlenektol vagy mas felekezetbe tartozoktol, mert ugye azokban is Demonok vannak:-) Szinte mer barataim sem voltak csak a Hitesek. Most mar vannak es ezek nagyon kedves emberek akik kozott van Istenfelo, Zsido vagy eppen hitetlen(apam), de szeretem oket ugy ahogy vannak es nem akarom oket megvaltoztatni senki kepmasara. Isten mindenki szivehez eltud jutni ugyis , hogy nem kell hozza eros agitalo szemely sem:-)) A szeretet vonzana az embereket, de ha azt nem latjak akkor miert nem valtoztatnak rajta. Apam amikor felsorolja a szeretetlenseget amit lat a felekezetekben, nem ugrok neki , hogy megvedjem oket, hiszen tokeletesen igaza van:-((((
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_165075 (272)
     
  5. Torolt_felhasznalo_165075
    Torolt_felhasznalo_165075
    2003. szeptember 26. 18:30272.
    Pontosan! Mintha az ugynezvezett vallas elfelejtett volna szeretni. Elkarhoztat az egyik felekezet ha eppe nem kozejuk tartozol. Az utcan szinte lepraskent kezelve atmennek a masik oldalra, mert tegyuk fel felebredtel es elorebb haladtal attol a ponttol ahol meg ok tartanak. Szeretet. . . kiabaljak de megelik????????A szeretetben minden mas parancsolat benne van. Hiszen ha szeretsz nem vagy onzo, nem itelsz, nem olsz es meg sorolhatnank. Ismertem valakit aki ongyilkos lett egy hazugsag miatt. A norol elterjesztettek valami borzalmat amihez talan regeny nem horror ironak kellene, hogy legyen az illeto aki ilyet kitalal. A no egyedul maradt. Honapokon at orlodott ugymond kedves hittestverei ragalma , csufolodasa miatt. Vegul mar nem birta es valami olyat valasztott ami eleg szomoru. A halalt. Most mondhatna valaki , hogy milyen hivo az aki megoli magat. Nos gyenge. Valaki aki bizott a keresztenysegben es a SZERETETBEN!!!Helyette mast kapott es feladta. A keresztenyek meg elsunnyogtak mondvan:OH , mert a SAtantol volt. Na szep vagy a Satanra fognak mindent, vagy Istent vonjak bele abba amihez valojaban semmi koze egyikhez sem. Emlekszem egyszer megfaztam telen es a Hit gyuliben alig mertem kohogni, azt mondtak:Kohogd ki a demonokat beled mentek. Majd meg fultam , mert nem mertem sem kohogni sem tusszenteni es lassan mar a sajat enemet sem mertem megelni. A valljatok meg buneiteket egymasnak igere emberek megbiztak elojaroikban es , hogy konnyitsenek lelkukon elmondtak feltett titkaik a multbol, amit a folyoson visszahallott kedves tesokaktol. Szomoru! Sot valaki megvalotta buneit Szentnek hitt eloljarofelesegeknek, s aztan kiderult kedves bunvallato testvernonk leszbikus volt vagy eppen tolvaj. A hiteletet nem feltetlenul a Hit gyuliben lehet megelni vagy mas templomhoz tartozva, hanem otthon csendesen is ahol csak te es O van. Isten. Istent mindenkinek onmagaban kell megtalalnia!
    előzmény:
    miyong (270)
     
  6. Torolt_felhasznalo_165075
    Torolt_felhasznalo_165075
    2003. szeptember 26. 18:09271.
    szia Ambra! En is hiszek bizonyos misztikus dolgokban:-) Na ezt tudja meg a Hit Gyuli:-)) Irnal errol a dologrol?? Koszi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_937026 (247)
     
  7. 2003. szeptember 26. 04:49270.
    Ngyon igazad van, Tisin. Ezeknek a "predikatoroknak" 99%-a sarlatan, es csak a penzt csaljak ki a szegeny mulya "hivek"-tol. Sajnalatramelto emberek azok akik annyira szerencsetlenek, vagy egyedul allok, hogy az ilyen "vallasokba" kapaszkodnak.
    Higyjel magadban, erodben, es tiszta agyadban, --es ha egy szep napon megtalalod majd szived parjat, akkor bizzatok egymasban es a szeretetben.

    Sajnos amit a legtobb "kereszteny" es mas vallasok is elfelejtettek a szazadok folyaman az a SZERETET tana volt. --- Most mar a kulonbozo" vallasok neveben olik es gyulolik egymast az emberek . . . :-(((
    előzmény:
    Tisin (262)
     
  8. 2003. szeptember 26. 04:12269.
    olvastam, nem is tudom, melyikőtök írta, hogy van villája, ha jól értettem.
    hát lehet is miből. . .
    előzmény:
    Tisin (266)
     
  9. 2003. szeptember 26. 04:08268.
    úgy gondolom, mindez csak a pénzről szól. egy ismerősöm, aki nagyjából ismeri őket, mondta, hogy fizetése elég szép százalékát kell befizetni minden hónapban, mondván, tiszteletdíj.
    erről nem tudok többet, nem is biztos, hogy igaz, de ezt is el tudom képzelni.
    úgy látszik, akkor a vallás is csak a gazdag embereknek szól, hisz ha jól belegondolunk, ezken az emberek mind a felső "tízezerből2 való. gondolom ezeknek az embereknek nincs gondjuk például a számlákkal, vagy ilyen általános dolgokkal. "szegény" ember meg se tudná fizetni azt a pénzt, ha akarná se.
    szomorító, hogy ilyenek vannak.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2003. szeptember 26. 04:02267.
    "mi az, mit nyugtalan kergetnek, senki sem tudja"
    ez jut eszembe róluk mindig.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2003. szeptember 26. 04:01266.
    hát nem tudom, én biztos nem mennék el egy ilyen hülyeséget hallgatni, mégha fizetnének, akkor se.
    aki hisz benne, higgyen, ha akar. egyszer majd úgyis rjön mindenki, hogy mindez csak illúzió.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_817112 (265)
     
  12. Torolt_felhasznalo_817112
    Torolt_felhasznalo_817112
    2003. szeptember 26. 03:59265.
    Nekem elég primitivnek tünik az a pali, és szépen hülyiti az embereket.
    előzmény:
    Tisin (262)
     
  13. 2003. szeptember 26. 03:59264.
    szia, itt vagyok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_165075
    Torolt_felhasznalo_165075
    2003. szeptember 26. 03:43263.
    tisin itt vagy meg??Egy idozonaban lehetunk:-)
    előzmény:
    Tisin (262)
     
  15. 2003. szeptember 26. 02:57262.
    Borzlamas embereknek tartom a hit gyülekezet embereit.
    hogy miért???
    hihetetlen, amit tesznek a képernyőn keresztül minden vasárnap.
    és az az ember, az a vezető. . . .
    már hadd kérdezzem meg, de mi jogon beszél ő arról, hogy ő Isten szolgája, meg küldötte, meg ezt meg azt üzeni Isten.
    én világ életemben nem hittem Istenben, mégcsak nem is neveltek úgy, és távol áll tőlem ez a vallás dolog is, de hogy szerencsétlen embereknek ilyen mesékkel előállni, amit ott mondanak, az felháborító.
    Testvérem, régen volt egy ilyen összejövetelen, ahol azt látta, nem vicc, hogy fetrengve rángatóztak a földön az emberek, kicsi gyerekek is, meg mindenki.
    megkérdezett valakit a végén, ezt miért csinálja mindenki, mire azt a választ kapta, hogy megszállta őket a szentlélek.
    hát ez elég nevetséges dolog, bocsásson meg mindenki a véleményem miatt.
    akik ott ülnek, ugyanolyan emberek, nem boldogabbak, és nem boldogtalanabbak, mint az átlag emberek, azért mert vigyorognak ott két órát, még nem biztos, hogy mindenki olyan nagyon kiegyensúlyozott, és boldog.
    Nem hiszek ebben, és sajnálom, hogy élnek köztünk ilyen emberek.
    én sose hittem Istenben, és nem is fogok, az ember azért ember, hogy higgyen, és reméljen, mert hit nélkül az meber meg is őrülne talán.
    Kell valami, amibe kapaszkodhatunk, ami megnyugvást hoz nekünk.
    ilyen az ima is.
    imádkozunk, mert hiszünk abban, hogy odafennt meghallgat minket valaki, és segít holott ez csak egy álomkép, egyfajta megnyugvás, mondván, most már biztos minden rendben lesz, hisz kértem Istent, segítsen.
    hányszor mondjuk mindezt, holott az embernek saját magában kéne bíznia, a saját erejében és életében.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_165075
    Torolt_felhasznalo_165075
    2003. szeptember 26. 02:27261.
    Meg valami. Sokan felnek felebredni rettegesben elnek lelkuk kiszabadulni vagyik, de felnek. Kitol?Emberektol!!! Sok embert ismerek akik vagy nem Hitesek vagy eljotek mint en. Tiszta kedves eletet elnek, de vegre szabadok es nem rabok!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_165075 (260)
     
  17. Torolt_felhasznalo_165075
    Torolt_felhasznalo_165075
    2003. szeptember 26. 02:25260.
    Szerintem Nemeth Sandor mar tobb mint csupan "valamibol elni kell" hiszen luxus villaja mar tobbet elarul. Szerintem alltalaban vezetok a penznel megbuknak. En a Hit gyuliben lattam szukolkodoket es szegenyeket akik az utolsot is odaadtak(no persze nem kotelezo), de. . . azert mielott adsz adnak egy jo kis tanitast, hogy Isten nem tud megaldani ha nem adsz stb. . . . . szegeny ember meg odaadja az utolsot talan most jon az aldas gondolatatol, de helyette csak koverednek masok ott elol. En 6 evig jartam oda. Nem nem bantam meg en meg ido elott eljottem es nem estem bele a Nemeth Sandor szent 'virusba" aki ellenall az az ordogtol van stb. Nagyon sok ember eszhez tert es en nem mondom jol indult , de valahol valami elromlott. Es hol??Hatalom, penz onzes. Emlekszem volt ugy adakoztam valakinek, hogy soha nem tudta meg kitol jott. Adtam, mert a sok adomanybol mar a szukolkodonek nem jutott csak pasztorok koveredtek, a zsirt leszedtek. (Errol is ir a biblia)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_827546 (252)
     
  18. Torolt_felhasznalo_165075
    Torolt_felhasznalo_165075
    2003. szeptember 25. 23:06259.
    ja megvalami. En talaltam olyan oriasi ellentmondasokat a bibliaban, hogy megprobalva megkerdeztem a hiteseket, de ahelyett, hogy ertelmes valaszokat adtak volna teljesen beporogtek, mert ugye a valasz helyett csak betanult mastol hallott dolgokat mondtak. Talan ha melyebben elgondolkoznanak es nem Nemeth Sandort ideznek tobbet latnanak. Egy apro megjegyzes. Nemeth Sandor nem egyszer ugymond szolt a Szent Szellemtol es mondta ezt mondja az Ur most nekem. Kazettara vettek , emberek elsajatiottak a szavakat, aztan ra egy honapra Sandor helyesbitett elnezest kerve az nem is az Ur volt aki szolt csak azt erezte. Nos azert ez igen erdekes. Tegyuk fel azt modta volna az Ur szolt, hogy xy lesz a ferjed. hozzamesz , mert ugye Nemeth Sandor nem akarki:-)) aztan rajossz az eleted szornyu azzal a ferfival mi a hiba?? Ja Nemeth Sandor tevedett. Most ez csak egy hasonlat volt. Nekem majdnem tonkrement igy az eletem, hogy az Ur ezt mondta azt mondta ez es az altalra hallgattam/
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_165075 (258)
     
  19. Torolt_felhasznalo_165075
    Torolt_felhasznalo_165075
    2003. szeptember 25. 22:55258.
    Szerintem itt sokat lehetne beszelni a vallasrol, hitrol es eleg szep vegyes velemenyeket alkotnank alkotunk. En eljutottam odaig(az ut hosszu volt), hogy mar nem itelek meg senkit. Szerintem reszigazsag mindenhol van ugy a hiteseknel mint a reformatusoknal stb. . . A baj talan az amikor mar nem Istenre akarunk nezni es figyelni, hanem emberekre vezetokre nezunk fel es istenkent kezeljuk hittarsainkat vagy a vezetoket. En tobb vallasban betekintettem mar es igy a Hit gyuliben is. Tenyleg boldog voltam , de sajnos egy ido utan belelattam a hatter moge es rajottem megsem olyan boldog ott mindenki. Nem szabadok ahogy azt mondjak hiszen mar alig mernek megtenni barmit is , mert elkarhozunk hirdetik. en megismertem Istent egy masik oldalrol akitol nem kell reszketni es elrejtozni ha valamit elrontunk. En lattam tapasztaltam olyan dolgokat ott amihez Istennek semmi koze szerintem. Lattam vezetoket akik megiteltek szinte mindenert, es mar alig mertem elmenni elottuk, mert gondoltam ki vagyok en senki hozzajuk kepest. Aztan lattam elesni oket pont olyan dolgokban amiert masok felett palcat tortek. Sot sok depresszios fiatal akik mar elni is alig mernek, (mert szinte minden bun amit teszel, es ugye biztos demonizalodtal stb. . . . jon fejmosas) kocsonyas tekintettel neznek a semmibe. Az persze, hogy ok valasztanak ki a tarsad azt meg nem hallottam. . . sot. Bar ha megis megszeretnel valakit aki nem tartozik kozejuk, de talan jobb Istenkereso csak nem hites nos annak biztos nem orulnenek. Talan probalnanak beszelni a fejedddel. . . En kozejuk tartoztam es az , hogy mar nem nem erzem elkarhozottnak magam:-)) Sot van egy csodalatos ferjem aki soha nem volt Hites, de sok hivo megirigyelhetne az eletet. Es sajnos sok hivo jobb ha letegadja koze van Istenhez. Ja es erdekes modon minden felekezet azt hiszi egyedul ok udvozulnek mindenki mas pokolra megy. Erre szinten az a valaszom Istent mar maskepp ismertem meg es szerintem vagy szomoru vagy mosolyog, hogy emberek , hogy eldontik masokrol ki es ki nem erdemes a mennyei eletre. Hu tudnek meg irni de nics tobb karakterem. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_946299 (8)
     
  20. 2003. augusztus 5. 14:38257.
    A Hit gyul. nehany adasat en is neztem a TV-ben. Tetszett addig az Isten tiszteletuk mig nem leptek tul a normalis ritualis szertartast -irom normalis mert van ami nekem ? a normalissag szempotjabol. Nem tetszik a taps, a bolongotasok stb. es az eroszakoskodasuk h a gyul. tagjava valjal. Varosomban is, mar letezik Hit gyul. , szekehellyel stb. Az utcan alitgatnak le es valjak a maguk hituket, probalva beallitani soraikban. Ilyen stilusba csak a Yehova tanui teszik meg dolgukat, mikor hazalognak es az utcan leszolitnak embereket.
    előzmény:
    kysslina (256)
     
  21. 2003. július 24. 01:37256.
    Azert jar diszkoba, mert szereti a zenet, talakozik a barataival, anelkul, hogy mellette a lelki udvet akarnak megmenteni MASOK.
    Az o dontese. Az is, hogy szul, az is, hogy drogozik, minden a SAJAT DONTESE.
    (nem mondom, hogy jo dontesek, de megiscsak onallo, autonom emberi dontesek, ami a felnotte valashoz hozzajarul)
    Azonban amikor valaki egy szekta tagja, akkor a masok altal beleplantalt dogmakat ismetelve zombiva valik. Mar nem autonom, mar nem egyeniseg, mar nem onmaga, hanem csak egy hivo Isten baranykai kozott.
    Ezt tartom en nagyon, de nagyon veszelyesnek. A vallasnak arrol kellene szolnia, hogy ne en legyek az egyazert, hanem a vallas adjon nekem kapaszkodot, utmutatast az eletem soran, de adja meg a szabad donteseim jogat! Ne a vallasivezetom dontson, hanem EN. Csupan segitsen esetleg HA KEREM. De ne szoljon bele az eletembe. Egy vallasnak elfogadonak es nem parancsolonak kell lennie. Fogadjon el engem olyannak, amilyen vagyok, hiszen Isten=szeretet.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_827546 (253)
     
  22. 2003. július 24. 00:44255.
    Mert nem megy oda másokhoz, és nem akarja ráveni őket, hogy gyere velem kocsmába, diszkóba, csalni a feleségemet, talán azért.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_827546 (253)
     
  23. Torolt_felhasznalo_827546
    Torolt_felhasznalo_827546
    2003. július 24. 00:00254.
    A felreertesek elkerülese vegett, nem mindenki aki diszkoba jar, az pial, drogozik stb. Nem ugy ertettem, csak ha valaki ezeket csinalja, azon erdekes nem szoktak kiakadni. Sz`al en szerintem ök közel jarnak az igazsaghoz, de sok a farizeus is. Bar neha en is az vagyok. :)))) Nem baj, dicserje mindenki Istent, ahogy es ahol akarja! Es ne feledd: JEZUS SZERET!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_827546 (253)
     
  24. Torolt_felhasznalo_827546
    Torolt_felhasznalo_827546
    2003. július 23. 23:52253.
    Erdekes, ha egy fiatal minden hetvegen diszkoba jar (ami meg nem baj) es esetleg rendszeresn pial, vagy drogozik, vagy/es minden hetvegen massal fekszik le, esetleg abortusza is volt, vagy 17 evesen szült-- ez normalisnak minösül. Az is , hogy csal, hazudik, lop, csalja a feleseget. Satöbbi. Ez normalis. Ezen senki nem hördül fel. De ha egy kisegyhaznak lesz a tagja: "Huuuu! Szektaaaas!!!" Hogy a hit gyüli agymosas? Akkor a media mi?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_827546 (252)
     
  25. Torolt_felhasznalo_827546
    Torolt_felhasznalo_827546
    2003. július 23. 23:40252.
    Sziasztok! En jartam 1 evig hozzajuk es szinte csak jot tudok irni. Egy ev alatt nem fizettem semmennyi tizedet, mert nem kötelezö, de illik. Egyebkent valamiböl nekik is elni kell, mert az allamtol nem kapnak. Ezzel szemben ne tudd meg, mit zsebbel be a katolikus egyhaz. Igy mondom, igy igaz, nem fizettem 1 ev alatt egy fillert se. Ami nekem nem teccet, az a szamar-letra volt. Vannak a "kivalasztottak, az elölülök" meg az egyeb. DE hat emberek csinaljak ezt is , nem lehet tökeletes. Ami a fetrengest illeti, el lehet olvasni az Apostolok Cselekedeteiben, hogy amikor betöltötte öket a Szentlelek, azt hittek a jarokelek, hogy reszegek a tanitvanyok. Vagy Pal apostol irja a Korinthusi level 14. reszeben, hogy egy kivülallonak ugy tünhetnek a Szenlelekkel betöltekezök: "Azt hiszik, örjöngtök:" Minden egyhazban vannak farizeusok, bigottak. Kicsit erös ez a sztereotipizalas, valamit hallok egy hitesröl, akkor az egesz gyüli olyan?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top