Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyerekek esti bevizelése

Emese27
Létrehozva: 2006. szeptember 18. 09:45

Sziasztok!

Elsősorban olyan emberek véleményére lennék kíváncsi, akik találkoztak ilyennemű problémával. Kislányom 6 éves, esti bevizelési problémákkal küzdöttünk, mindent kipróbáltam, ami az ésszerűség határain belül volt. Miutána tarthatatlannak találtam továbbra is, elmentem egy urulógushoz, ahol megállapították, hogy alacsony a vizelete fajsúlyszáma. Erre kaptunk egy gyógyszert, aminek MINIRIN   a neve, tulajdonképpen egy orrcsepp, amit használnunk kell lefekvés előtt, egyik este az egyik orrnyílásba, másik este a..... Olyan véleményeket, hozzászólásokat várok, aki ismeri ezt a gyógyszert, esetleg több ideje adja a gyereknek. A környezetünkben minden ismerős orvost megkérdezetm, állítólag semmi baja nem lesz, de több informmációra lenne szükségem- aggódom-.

A hozzászólásokat előre is köszönöm 

  1. 2006. szeptember 18. 11:1326.
    Szia Emese!

    Látom, már mindenféle tanácsot, és tapasztalatot kaptál.

    Az én fiam már 7,5 éves, nálunk is ugyanez a probléma. Igazából soha nem volt szobatiszta, mert ugyebár az éjszakai bepisilés mindig megvolt. Nagyon sokan mondták, hogy nem kell vele foglalkozni, majd kinövi. Egy ideig nem is foglalkoztam vele. Elvittem ultrahangra, semmi szervi elváltozást nem talált a doki. Aztán elvittem urológushoz, aki megcsináltatta nálunk is a laborvizsgálatot (éjszakai és reggeli vizelet fajsúly), ahol mindkét mintának ugyanannyi lett az értéke, holott nem szabadna. Ekkor nekünk is felírta a Minirin nevű tablettát. Ezt 1 hónapig kellett szednie, de nála semmi változás nem volt, szóval nem használt. Visszamentünk az urológushoz, aki szerint ennyi idő alatt hatnia kellett volna a gyógyszernek. Rögtön azt mondta, hogy pszichológushoz kell vinni a gyereket, mert ennek pszichés oka lehet. Majdnem egy évig hordtam a pszichológushoz, aki minden alkalommal agyon dícsérte, hogy milyen okos, értelmes stb. gyerek. Itt is jöttek a tanácsok, hogy ne igyon lefekvés előtt; naponta x óránként járjon pisilni; ne nézzen egyedül tévét; ne legyen tv a szobában; nem jó, hogy mindenki egy szobában alszik (éppen lakásfelújítás közepette voltunk); külön szobája legyen; hagyjunk égve éjszakára egy kislámpát stb. De különben minden egyes alkalommal az volt a végszó, hogy hamarosan elmúlik. Ja, és egy füzetben kellett táblázatot csinálni (naptár), és a száraz éjszakákhoz piros pontot rajzolni a gyereknek. Aztán a sokadik ilyen "hamarosan elmúlik" után eldöntöttem, hogy nem viszem többet a gyereket, semmi értelmét nem látom.

    Közben felfedeztünk a helyi gyerekorvosi rendelő várójában egy plakátot, ami az éjszakai bepisiléssel volt kapcsolatos. Megbeszéltük a doktornővel, hogy ez tulajdonképpen egy orrspray (Nocutil), és hogy hogyan kell használni. Felírta, és most már 16 hónapja használjuk. Ehhez szintén van egy kis füzetke, amibe minden száraz éjszaka után egy-egy halacska matricát kell ragasztani. Nálunk már az első héten minden nap került halacska a füzetbe, óriási örömmel ragasztotta a fiam őket. Nem azt mondom, hogy teljesen megszűnt a bepisilés, mert azért előfordul néha (ált. heti 1, max. 2 alkalommal). Leginkább azonban akkor pisil be, mikor meg van fázva és szerintem nem tudja rendesen felszippantani a sprayt. Ha jól emlékszem, akkor 22 hónapig lehet egyfolytában használni, utána néhány hónapos szünetet kell tartani.

    Folyt.köv.
    előzmény:
    Emese27 (1)
    2006-09-18  09:45
  2. Torolt_felhasznalo_139423
    Torolt_felhasznalo_139423
    2006. szeptember 18. 11:1125.
    Szia''A fiuknal 6, a lanyoknal 5 eves kor az a hatar, amikor meg nem gond, ha ejjelnete bepisil, ugyhogy aggodalomra semmi ok'Es nyugodtan pelenkazzad, meglatod, lehet, par het mulva, egyszercsak azt veszed eszre, szaraz lesz minden ejjel, es akkor 1ü2 het utan lehet probalkozni, megbeszelni, levesszuk a pelust ejjelre. Es helyette alsonacit kap atvezetesnek. Meg akkor is tortenhetnek balesetek, de szep lassan ez is beall majd.
    előzmény:
    BGabella (19)
    2006-09-18  10:48
  3. 2006. szeptember 18. 11:1024.
    Valamilyen szinten egyetértek, de a pelust ő kéri! Persze levettem róla, de egyik éjjel arra ébredtem, hogy valami csobog. Hát bepisilt, de nem is ébredt fel rá! Minden este megbeszéljük, hogy nem kell pelus, éjjel felkel és szól, de sose szól, és kéri a pelust, sőt mióta megvan a baba kenőcsöt is kér... Van, hogy száraz marad a pelus, aminek nagyon örül ő is, de éppen így örül, ha van benne pisi. Oviban délután szépen elalszik, és olyankor nem is olyan gyakran pisil be, bár az óvónénik mikor látják, hogy ébred, már viszik is ki a wc-re...

    Gondoltam, majd ő egyszer kijelenti, hogy nem kell neki, de eddig még inkább kéri...

    Az alvást pedig már így is előrelépésként élem meg, mert a nagyfiú 3 éves koráig szinte együtt aludt velünk, mikor már tudtuk, hogy jön a tesó, kapott egy kis heverőt, azóta már ott alszik el, és a kicsi is szerencsére a kiságyban alszik, nem úgy, mint a nagytesója anno... Így aztán néhány hónap múlva, mikor már nem kell éjjel szoptatni, szépen átköltözünk egy másik szobába, de még így is 5 méteren belül maradunk a gyerekektől.

    Szerintem kell nekik a közelségünk!
    előzmény:
    Werbunga (21)
    2006-09-18  11:00
  4. 2006. szeptember 18. 11:0823.
    SziasztokEz a probléma nálunk is.
    Lányom 10 éves és még mindig előfordul nála a bepisilés. Mi is végigjártuk az orvosokat. Ultrahang szervi elváltozást nem mutatott ki. A neten olvastam a Nocutil nevű sprayről, nekünk bevált. Csakhogy kérdés meddig kell alkalmazni? Mi is voltunk természetgyógyásznál nekünk is felirta a pulsatilla és a equisetum hyemale nevű bogyókat. Több-kevesebb sikerrel alkalmazzuk kb. 1 hónapja. Pszichológushoz is jártunk 1 évet, de semmi problémát nem talált. Én is abban reménykedem, hogy kinövi. De mikor???
    előzmény:
    Emese27 (1)
    2006-09-18  09:45
  5. 2006. szeptember 18. 11:0622.
    Ha keresnétek egy két szobás albérletet, az Nektek is jobb lenne! Minden házasélet apró neszekkel, sóhajokkal jár. (Nem a gyerekfül számára!) S nektek sem kellene állandóan attól rettegni, hogy mikor és mire ébred fel, mit hall meg... Biztos, hogy anyagilag megterhelőbb lenne, de megérné. Arról nem is beszélve, hogy egy ilyen szitu még önmagában is okozhat az érzékenyebb kislányoknál enurézist. 
    előzmény:
    Emese27 (20)
    2006-09-18  10:49
  6. 2006. szeptember 18. 11:0021.

    Nem biztos, hogy ezzel a javát szolgálod. Sőt! Bébiként bepelenkázni egy 4 évest - az a bizalom hiányát jelzi számára. TE nem bízol benne, hogy valaha is szobatiszta lesz. Nem hinném, hogy jól esik neki, hogy ugyanúgy kezelik, mint a most született testvérét. Mégha ezt verbálisan nem is adja a tudtodra.

    A külön szoba pihenést szolgálja és a nyugalmat. Én még azt tanultam, hogy ha egyetlen mód is van rá, akkor azt biztosítani kell a gyermek számára...

    egy (ex)pszichopedagógus

    előzmény:
    BGabella (19)
    2006-09-18  10:48
  7. 2006. szeptember 18. 10:4920.
    Az ikon már nem számít, mert van párom/nevelőapuka/, tudom, hogy nem egészséges, de mivel albérlet nem tudom máshogy megoldani. Az este úgy zajlik, hogy halkan megy a tv, közben én olvasok neki mesét, amíg el nem alszik. A tv-nem látja, mert eléraktuk a ruhaszárítót, a szűk hely miatt.
    előzmény:
    Werbunga (17)
    2006-09-18  10:41
  8. 2006. szeptember 18. 10:4819.
    Hm... mi is közös szobában alszunk, de abban a szobában nincs tévé!!!!!!!!!!!

    Másrészről a fiam októberben lesz 4, de éjjelente még bepisil. De nem kínlódunk most vele, pelusban alszik, mert a kistesó 4 hónapos, és talán nem most a legideálisabb bekeményíteni nála. És főleg a pici miatt alszunk egy szobában, a nagyfiút meg így is megviseli, hogy nem ő van a középpontban, hát még ha külön szobába költöztetnénk...
    előzmény:
    Werbunga (17)
    2006-09-18  10:41
  9. 2006. szeptember 18. 10:4718.
    Mindenkinek, köszönöm a válaszokat, most téli időszak előtt állva nem merem abbahagyni a gyógyszer adását, mert nagyon megfázik, de valahogy megpróbálom mellőzni, hátha nekünk is sikerül EGYSZER.
    előzmény:
    Édesméz (14)
    2006-09-18  10:26
  10. 2006. szeptember 18. 10:4117.
    Ne haragudj, hogy megjegyzem, de ikonod szerint egyedül neveled a gyereket, ugyanakkor párod is van az irományaid alapján. S mindannyian egy szobában alusztok. Ez nem valami egészséges ám a gyerek számára, azt ugye tudod? Nem tudja magát úgy kipihenni, hogy Ti mellette mozogtok, TV-t néztek, hogy egyébről már ne is beszéljek.... (Mert gondolom, nem fekszetek le Ti is este 8-kor néma csöndben vele.)
    előzmény:
    Emese27 (11)
    2006-09-18  10:23
  11. Torolt_felhasznalo_382508
    Torolt_felhasznalo_382508
    2006. szeptember 18. 10:3216.
    Szia!
    Nekünk a fiam pisil be éjjelente...( 2x 3x) Mi is voltunk urulógusnál, teljesen kivizsgálták, u.h. meg minden, aztán adtak egy Nocutil(?) nevű orrba fújós gyógyszert, de nem használt .Azt is mondták h. 7 éves koráig normálisnak(???) számít ha bepisil...

    Nincs magánál ha felkeltjük éjszakánként pisilni, még az elmúlt hónapokban is előfordult, h. üvöltött , nem lehet megnyugtatni csak ha teljesen fel ébred... ( 5 éves volt a nyáron)
    Én gyakran ott szoktam aludni velük éjszakánként , de olyankor se változik semmi ...

    Nemrég voltunk egy homeopátiás dokinál, aki adott egy Pulsatilla nevü gyógyszert 1 hete használjuk, már előfordult egymás után 2x is h. nem pisilt be ...Ha ez nem használna ki fogunk próbálni egy másik gyógynövény készítményt, amit ugyanez a doki ajánlott ...( Korolens)
    Egyébként tervezem h. hamarosan elmegyünk egy pszichológushoz .
    előzmény:
    Emese27 (1)
    2006-09-18  09:45
  12. Torolt_felhasznalo_230934
    Torolt_felhasznalo_230934
    2006. szeptember 18. 10:2715.

    Szia Emese27!

    Ismerös a probléma, nekem az unokatesóm volt bepisilös, hiába nem kapott már este inni+ fel lett ébresztve éjszaka, bepisilt (kb olyan idös volt, mint a lányod) Ö kissé szorongós volt, nem szeretett oviba járni, így "könnyü" volt erre ráfogni. Volt pszichológusnál, természetgyógyásznál, eredmény nélkül. Végül valahogy eszébe jutott a körzeti orvosnak azt a vizsgálatot elvégeztetni, mint a lányodnál, ami hasonló eredményt hozott. Az orcseppel kb, fél év után teljesen megszüntek a problémák és fokozatosan el lehetett hagyni az orcseppet, viszont még utána is sokáig tartott, míg el mert menni pl. osztálykirándulásra, hiszen félt, hogy esetleg megint bepisil 

    Ìgy én az elöttem szólókkal ellentétben én bizony a "gyógyszerezés" mellett érvelek, hiszen ebben az esetben vizsgálatokkal diagnosztizált problémáról van szó!!!

    előzmény:
    Emese27 (1)
    2006-09-18  09:45
  13. 2006. szeptember 18. 10:2614.

    Nálunk is a kisfiam volt pisis.  Éjjel ugrás, ágyneműcsere.... mosolygások közepette. Arra mindig vigyáztunk, hogy soha ne érezze, hogy ez most valami nem normális dolog. Iskola előtt 2 héttel mintha elvágták volna a dolgot, soha többé nem volt probléma. Neki ennyi kellett, hogy biztosan tudja kontrollálni magát.

    Nekünk is mondták annak idején, hogy fél, stresszel valami miatt, de mivel én vagyok az anyukája, pontosan tudtam, hogy félelem és stressz kizárva, ezért disznó módon orvoshoz se vittem, tudtam, hogy be fog érni a dologra. Bérett mindenféle lelkiismeretfurdalás-keltés és összevissza vizsgálgatás nélkül. Persze azért a szemünket nem csukhattuk be, így megbeszéltük, hogy valaki már 1,5 évesen szobatiszta, van, aki később. Van, aki korábban áll fel, indul el, beszél.. stb., van, aki később.... de mindből gyönyörű, okos nagyfiú lesz!    

    előzmény:
    Emese27 (1)
    2006-09-18  09:45
  14. Torolt_felhasznalo_202565
    Torolt_felhasznalo_202565
    2006. szeptember 18. 10:2613.
    Igen, tudom. Engem érdekel is a pszichológia, foglakozok vele, tanulom. Most egy rajzpszichológi oktatásra fogok járni, ahol nem csak gyerekekkel foglalkozunk. Nagyon jól ráéreztél erre a dologra, hogy a rajzolásból vetted észre a gondot. Aztán persze rajzoltatással helyre is lehet hozni dolgokat. De ugyan ez a szerepjáték.
    előzmény:
    NTünde (10)
    2006-09-18  10:19
  15. 2006. szeptember 18. 10:2512.

    Szia!

    Segíteni nem tudok, csak a tapasztalatom leírni.

    Fiam ma már 18 éves, vele voltak ilyen gondok. kb 2-2,5 évig tartott az éjszakai bepisilés, mindent végig csináltam én is. Náal kb 9-10 évesen kezdődött. Voltam vele orvosnál, szervi baja nem volt, a laborja rendben volt, mi is alkalmaztuk az orrcseppett, és minden más technikát kipróbáltunk (nem ivott este, éjjel felkeltettem pisilni, átrendeztem a szobáját, hogy máshol legyen az ágy stb,stb) de semmi nem hozott eredményt. Soha nem tudtam semmihez sem kötni a bepisilés gyakoriságát, előfordulását.... aztán kinőtte. Egyszercsak nem pisilt be. Azóta sem jöttünk rá, hogy mitől volt, mitől múlott el, de szerencsére elmúlott. Akkor nekem is azt mondták: türelem, kinövi. Mást én sem tudok Neked mondani.

    Együttérezk Veled, mert nagyon rossz dolog. Minden reggel úgy kelteni a gyereket, hogy vajon vizes-e vagy nem? Volt, hogy felébredt rá, volt hogy nem. Soha nem toltam le érte, soha nem morogtam a pisis ágy, lepedő, ruhák miatt, pedig néha már a hajam az égnek állt a dolgtól, inkább biztattam, hogy majd rendbe jön...... Egy ágy teljesen tönkre ment, kidobtuk..... hát dióhéjban ennyi.

    előzmény:
    Emese27 (1)
    2006-09-18  09:45
  16. 2006. szeptember 18. 10:2311.
    Épp ez az, hogy nálunk még ilyen sincs, mert a gyerek velünk alszik 1 szobában, olyan filmet nem szokott nézni, ami nem neki való, de nem tudom leszoktatni. Szeretnék odáig eljutni, hogy ne kelljen ezt a gyógyszer adnom neki. Nagyon sokat játszunk vele a párommal és minden lelkiismeret furdalás nélkül állíthaom, hogy maximálisan törődünk egymással. Szóval szerintetek milyen a gyógyszer hatása a későbbiekre nézve, illetve mit tanácsoltok, hogyan hagyjam el a gyógyszert??????
    előzmény:
    NTünde (6)
    2006-09-18  10:14
  17. 2006. szeptember 18. 10:1910.
    Nagyon tudnak titkot tartani hidd el ha nem szeretné hogy te tudj róla akkor nem is fogsz tudni róla.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_202565 (7)
    2006-09-18  10:16
  18. Torolt_felhasznalo_202565
    Torolt_felhasznalo_202565
    2006. szeptember 18. 10:189.

    Nagyon örülök, hogy sikerült megoldanotok. Sokszor csak "ilyen kis" gond van, egy bepisilés mögött.

    előzmény:
    NTünde (6)
    2006-09-18  10:14
  19. 2006. szeptember 18. 10:178.
    Arra esetleg nem gondoltál hogy lehet hogy nem mondja el.a fiam is ilyen volt kimentünk éjjel is pisilni és nem is tudott róla .ezért biztos vagyok benne hogy valami félelem van a háttérbe.
    előzmény:
    Emese27 (5)
    2006-09-18  10:11
  20. Torolt_felhasznalo_202565
    Torolt_felhasznalo_202565
    2006. szeptember 18. 10:167.
    Minden anya azt hiszi, hogy mennyire ismeri a gyerekét. Közben ezeknek a pöttöm emberkéknek nagyon sok olyan apró gondjuk lehet, amiről nem tudhatunk, de még ők sem, mert tudatalatt történik minden.
    előzmény:
    Emese27 (1)
    2006-09-18  09:45
  21. 2006. szeptember 18. 10:146.
    Igen mert a saját hibámbol tanultam végig kinozták a fiam meg matricát ragaszgattunk hogy mikor pisilt be és mikor nem és egyszer rajzoltunk ketten sötét volt már vártuk hogy haza jöjjön az apukája és akkor a rajzbol döbbentem rá asötét és az egyedül kell feküdni a sötét szobában .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_202565 (4)
    2006-09-18  10:08
  22. 2006. szeptember 18. 10:115.

    Szia!

     

    nem-nem, szerencsére ilyen probléma nincs, abszolút kiegyensúlyozott, rengeteget szoktunk beszélgetni, többször megpróbáltam leszoktatni a gyógyszerről, akkor mindíg bevizelt. A másik probléma, hogy Ő nagyon mélyen alszik, ami azt jelenti, hogy nemegyszer kiviszem kb. 3-szor pisilni, úgy, hogy megpróbálom felébreszteni és reggelre nem emlékszik rá. Szóvla, ha nem adom úgy felfázik, hogy min.3 hét kimaradás oviból+munkahelyről. Nem tudom mit csináljak, sajnos az a tapasztalat, ha nem adom a gyógyszert hiába ébresztem fel-többször is- bepisil.

    előzmény:
    NTünde (2)
    2006-09-18  09:58
  23. Torolt_felhasznalo_202565
    Torolt_felhasznalo_202565
    2006. szeptember 18. 10:084.
    Az NTündével értek egyet. A gyerekeknek az éjjeli bepisilés valami félelemtől adódik legtöbbször (ha a testit ki lehet zárni). Ez lehet akár amit a tv-ben  lát, vagy az ovódában piszkálják, csúnya a szomszéd bácsi, hangosan ugat a kutya, apuka-anyuka nem érti meg egymást stb. Ne kikérdezd a gyereket, mert úgysem válaszol, hanem rajzolj, játszatok szerepjátékot stb.
    előzmény:
    Emese27 (1)
    2006-09-18  09:45
  24. 2006. szeptember 18. 09:593.
    A lányom is 6 évesen lett teljesen szobatiszta éjjelre . Mi 3 évesen voltunk nefrológusnál. Nem állapítottak meg szervi bajt. Még most 7 és félévesen is kijár éjjel lefekvés után 2 órával pisilni. Olyankor olyan mint a holdkóros.
    előzmény:
    Emese27 (1)
    2006-09-18  09:45
  25. 2006. szeptember 18. 09:582.
    nNem lehet hogy fél csak neked nem mondja el .a fiam nem kapott gyogyszert de három éjszakát ott aludtam vel de nem mellette és a negyedik éjszaka már se be pisilés se félelem.én biztos nem gyogyszerezném hanem meg probálnám meg tudni mitöl fél.Ovis még szerintem valaki riogatja valamivel probáld meg ha másképp nem megy rajzoltatni vele hogy ö mitöl fél biztos ráfogsz jönni és a bepisilés is elmarad.
    előzmény:
    Emese27 (1)
    2006-09-18  09:45

Címlap

top