Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Maple syrup,beavertai l

Bogie
Létrehozva: 2006. október 12. 19:56

.....ebbe minden belefér

Ui: fotokat kerem a bem.oldalatokra/fotoalbumba tenni, akit erdekel az majd ott megnezi Igen, tudom ez a lassunk vilagot csatorna, de itt inkabb irjunk/olvassunk vilagot   

 

 

  1. Torolt_felhasznalo_450656
    Torolt_felhasznalo_450656
    2010. július 18. 19:2010651.
    Bocsánat, elfelejtettem Kormival kapcsolatban,hogy rendbe jött a lába, van amikor kicsit még biceg, de lehet csak én veszem észre, ugyhogy remélem végleg rendbe jött, sokat masszirozzuk a lábacskáját, ez a rehabilitáció nálunk.Ingyé és pontosan,meg naponta többször. Szereti és nem hadakozik ellene. Biztos jót tesz neki.
    előzmény:
    WestHill (10646)
    2010-07-18  03:37
  2. Torolt_felhasznalo_450656
    Torolt_felhasznalo_450656
    2010. július 18. 18:5910650.

    Szia Julcsikám

     

    ezt alaposan elintézte ember, de remélem most már megjavitottak mindent, anyám, te akkor idehaza alaposan kifogtad a hőséget meg a jövés menést,még mindig meleg van, alig hült a levegő,legalább is itt nálunk, de a jövö héttől megint melegszik és nekem elegem van az egészből már. Nem tudom meddig fog tartani,de már igen unom. Eső semmi,de most mondja a meteorológus,hogy jövö szombaton megint ide ér egy hideg front, de hidegtől nem kell tartani, vicces mi? és ez az időjárás változás viszi el az embereket, a betegeket, annyira de annyira elegem van már az egészből és ahogy öregszem,egyre rosszabb a hőérzetem, biztos másnak is. Na nem sopánka.

     

    Remélem a babátok örülni fog az ajándéknak,kivánok kellemes hét végét szeretettel

    előzmény:
    Bogie (10645)
    2010-07-17  19:04
  3. Torolt_felhasznalo_450656
    Torolt_felhasznalo_450656
    2010. július 18. 18:5610649.

    Szia Évikém

     

    Köszönöm a nyaralás finom volt, csak árnyékban lehetett elviselni és a vizben, az üdülőnek van saját medencéje és ott voltam sokat a gyerekekkel, de lementünk a Balatonba is, akkor viszont a szülők is ott voltak,mert 3-n 3-felé kellett figyelnünk rájuk,de aranyos szótfogadók voltak, semmi gond nem volt az evésen kivül. Kormos nem birja és én sem a meleget,teljesen ki vagyok már borulva, a kutyát hiába vizezem,nem igen használ,már azon gondolkodtam,hogy lenyiratom a ruháját,mert ez a fekete meg pláne vonza a meleget, nagyon szenved szegénykém,még a cica is bejön a hideg kőre lefekszik, felszedtem a szőnyegeket a szobában is,hogy a parketta is hütse,ha rajta fekszik, de hát igen kevés sikerrel, és még ezután következik megint a hőség, ez a vihar sem csillapitott semmit jóformán, eső nem esett itt nálunk, szél is csak épp hogy van. A te kutyád hogy birja a meleget? Itt nincs légkondi, ugyhogy a ventilátor ment éjjel-nappal és azt az állatok nem szeretik,én sem,mert a szemem begyullad tőle. Ez van, majd jönnek még hüvös napok,amit alig várok.

     

    Remélem kicsit pihentél a nyaralóban? Vigyázz magadra, további kellemes napot szeretettel

    előzmény:
    WestHill (10646)
    2010-07-18  03:37
  4. 2010. július 18. 03:5310648.

    Szia Julika,

     

    akkor alaposan megjartatok, de sajnos elofordul ilyesmi, alaposan el lettetek zarva a vilagtol, meg szerencse, hogy ilyen gyorsan kijottek es megcsinaltak.

    Kivancsi leszek, hogy hogy fog tettszeni EmmaRosenak a csattogos szarnyu lepke, biztos fog, hiszen zajt csinal es az minden gyereknek tettszik.

    Remelem megnyugodva jottel haza hiszen a toled telhetot megtetted anyukadert.

    Mar dolgoztal a heten,vagy a jovo heten kezdesz?

    előzmény:
    Bogie (10645)
    2010-07-17  19:04
  5. 2010. július 18. 03:4510647.

    Szia Editke,

     

    itthon vagyunk, tegnap jottunk haza, meg jo, hogy rajtahagytam a legkondit, mert lehet hogutat kaptunk volna,  nekem mar eleg ebbol a melegbol, a jobol is megart a sok.

    Ma volt delutan olyan tobbszorosen visszatero zaporos eso,  de nemhogy egy kis lehulest hozott volna a paratartalma a levegonek meg novekedett.

    Osszeraktak a fiuk a barbeque sutot? Fel is avattatok?

    előzmény:
    csipogo (10644)
    2010-07-17  16:36
  6. 2010. július 18. 03:3710646.

    Szia Bozsem,

     

    hogy birod ezt a nagy meleget, ami M.O-on is van, remelem nem nagyon visel meg. Hogy sikerult a nyaralas, legalabb akkor is jo melegek voltak hat azt nem mondom, hogy elvezted a Balaton huvos vizet, mert a nagy melegek amikor voltak igencsak jol felmelegedett nem okozott felfrissulest.

    Kormikad teljesen meggyogyult?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_450656 (10643)
    2010-07-16  11:08
  7. 2010. július 17. 19:0410645.

    Szia mind :))))))))))))))))))))))

    Na, hat jol ki lett velem cseszve, a ferjem penteken vitt a villastargoncaval hatra dolgokat es sikeresen kiszakitotta az osszes kabelt a hazbol, telefon, tv, internet.......Tegnap jottek a tv-t es a netet megcsinalni, a telefonosok ma jonnek. Igy aztan nem tudtam senkivel se beszelni, irkalni stb

    Ma mar eleg turhetoen vagyok, valahogy nehezebben ment az atallas most, mint maskor. Takaritok most ezerrel, utana meg sutok egy kis cseresznyest, holnap jonnek a gyerekek, alig varom , hogy magamhoz olelhessem oket , kulonosen a picikenket ))))))) 

    Egy napom volt otthon kis kiruccanasra a keresztfiammal mentunk Szentendrere es Visegradra. Nagyszeru volt, es ott vettem Emmacskanknak egy edes pamut babat, meg egy lepket, amit ugy maga elott tologat, tudjatok, regen a vasarokban lehetett azokat kapni es csapkodja a szarnyat ahogy tolja a gyermek )))))) remelem orulni fog neki a kis tunderem ))))))))

    Most pedig vissza a porszivohoz allandoan megallok valamiert, igy sosem leszek kesz

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  8. 2010. július 17. 16:3610644.
    Sziasztok lanyok.Merre vagytok? Lina eltunt.Donna mar megint elmaradt. Gyertek,mert kihalunk itt a vegen. Ma kimenmtem locsolni.Es kepzeljetek olyan forro viz jott a kerti csapbol,de vagy 5-percig,hogy neztem,rajott a melegviz a kerticsapra.Nagy nehezen aztan elkezdett  hulni.Ha tudom a kicsi medencebe  engedemmagamnak.Hamarabb melegedett volna a viz fel. Na most mar keson van.Mar van erett malnank.Es a nagy cserepekbe ultetett paradicsom is mar van,ahol rajta van a pici paradicsom.A paprikaval vagyok elmaradva.Nem regen vettem.es meg nem tul nagyok.De remelem utolerik magukat ebben a melegben. Jol befutenek ma is.30-fokot igertek.tegnap is 29-fok volt. Jobb kint,mint bent. Bramton hogy van a piciketek? Nallunk meg jott Istvan.Igy 3-an vagyunk. Meg alsznak.Csak tudnam meddig.Mert mar mindent csinaltam,de csak nem ebred senki sem. Pedig utalok ebresztgetni.Jobb ha mindenki magatol kel fel.Julikam,hogy telnek a napjaid itthon? Pihenjel sokat.Remelem anyud jol van. Evike lassan jossz haza te is Ebony-val. Jo melegetek volt a nyaraloban is . hat ilyen pompas nyarra nem is szamitottam itt. Nagyon tetszik. Ha a medence is fent lenne,mar regen uszkalgatnek benne. A kicsibe meg nem birok bemenni mert tegnap ujj hejre raktak,es melegszik a viz meg benne. Majd talan estefele. Lanyok szep napot mindenkinek. Sziasztok
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_450656 (10643)
    2010-07-16  11:08
  9. Torolt_felhasznalo_450656
    Torolt_felhasznalo_450656
    2010. július 16. 11:0810643.
    Természetesen én is örülök,legalább oly annyira, mint a kiskutya,hogy megérkeztél szerencsésen a családodhoz. Csóválnám is de mivel nincs,igy lemarad az entenna, de az öröm azért marad. Pihend ki magad, fujd ki magad, és futás az uj napnak, de vigyázva, nehogy gond legyen. Remélem minden rendben lesz anyukáddal, megoldódott minden? Vigyázz magadra, pusszantás és kellemes szép napot nektek
    előzmény:
    Bogie (10640)
    2010-07-15  14:31
  10. 2010. július 16. 05:2610642.
    Szia Julikam.Remelem jo utad volt visszafele. Es nem nyaggattak agyon a vamnal sem. Jo meleg van nallatok is. Itt is 29-fok volt ma. Most varjuk Istvant haza. Egy orahossza es megerkezik remelem. Isteni kukoricat foztem.Mast nem igen eszik ma mar o sem. Sok puszi nektek. Erezd magad megint jol otthon. Gondolom hetvegen mentek a gyerekekhez,vagy ok jonnek. Jol kijatszod magad Emmacskaval majd. A lenyeg anyudat ugy hagytad ott,hogy remelhetoleg egyenlolre nem lessz gondotok. En is ma beszelgettem  anyummal.O is nehezen viseli ezt a nagy meleget.Ket ventillatort is jarat,hogy elviselheto legyenneki. Sok puszi. Es irjal sokat.    Szia.      Szep estet mindenkinek lanyok.
    előzmény:
    Bogie (10640)
    2010-07-15  14:31
  11. 2010. július 15. 15:0210641.

    Le vagyok maradva ugyancsak.. 

    Voltál otthon, s vissza is jöttél, anyukádat vitted haza. 

    Nem szeretett volna itt maradni?  Igaz biztos hiányzott neki az otthona.

    Sikerült valakit találnod aki vele lesz, vagy otthont találni?

    Férjem családjában is jönnek hasonlo problémák, az anyosom az ok, a lánya vele lakik most. De a testvéreinél vannak hasonlo gondok. Egyedül élnek, s ök sem akarnak mozdulni a megszokott környezetükböl, ami érthetö is, de ugyanakkor meg szükségük lenne segitségre. S egyre többre. 

     

    Nálam a computer nem müködött elég hosszu ideig. Illetve müködött, de az oldalakat nem nyitotta ki. Hosszu percekig kereste s aztán kiirta, hogy a szerver nem találja. Azokat sem amiket elözöleg nagy nehezen kinyitott. Ez azota tartott miota kijöttek megcsinálni a Belltöl. Aztán a férj neki állt s vagy 2 napba tellett mig megjavitotta a Bellel közösen. Kiderült valami alap beállitást elcsesztek, elállitottak. Nem fogadta el a passwordokat sem a régieket sem ujakat. Megkergült az agya a gépnek...

    Na megyek aludni egy kicsit, most jöttem haza a dolgozobol. Jo idönk lesz, olyan jo gatyarohaszto humid megint.  

    előzmény:
    Bogie (10640)
    2010-07-15  14:31
  12. 2010. július 15. 14:3110640.
    Sziasztok lanyok, megerkeztem, az utazas termeszetesen hosszu es faraszto volt. Aludtam vagy negy orat az ejjel, sajnos tobbet nem tudtam, igy most hajnali negy ota itt kukorekolok magamnak. Harry tisztara megorult amikor meglatott, azota se tudom levakarni magamrol....na es a ferjem is orult termeszetesen )) Mindnyajatoknak szep napot )))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_450656
    Torolt_felhasznalo_450656
    2010. július 12. 20:2110639.

    Sziay Drágaságom

     

    nem tudom ezt még elolvasod -e ha nem akkor majd otthonról, remélem minden rendben anyukáddal és veled is, igen nagyon sajnálom,hogy nem tudtunk össze meg akadni, mint irtam el voltam a gyerekekkel Balatonon.Jó volt, kicsit elfáradtam. Ágival sem tudtam beszélni, majd felhivom telefonon,mert ma lejárt szerintem a vigyázása.

     

    Vigyázz magadra nagyon, és várunk hogy ismét közöttünk legyél,ha már kicsit majd kipihented magad,mert itthon is igen nagyon meleg volt és melegbe is mész vissza.

    Ez van, itt van most az ideje a nyárnak,csak kicsit már elegem van belőle.

     

    Pussz neked szeretettel

    előzmény:
    Bogie (10637)
    2010-07-11  14:45
  14. 2010. július 11. 15:0010638.

    Julikam, a csigateszta csinalot ahogy olvastam, hangos nevetesbe tortem ki, nekem is van, de csak egyszer csinaltam vele, pedig a ferjem kedvence volt, idom az lett volna, na de idegem csigatesztat csinalni az nem.

    Elhiszem, hogy hianyol Harry, remelem megemlitetted a ferjednek, hogy jo lenne a medence, amire hazaersz, meg nem keso, ha eddig nem tetted.

    Kicsi EmmaRose is biztos hianyol, hat meg te hogy hianyolod ot, meg par nap, aztan visszazokkensz a megszokott kerekvagasba. Mikor kezdesz dolgozni? 

    előzmény:
    Bogie (10637)
    2010-07-11  14:45
  15. 2010. július 11. 14:4510637.

    Evikem,jo pihenest, kikapcsolodast nektek a cottageban, mondja a ferjem, hogy nalunk is jol befutottek otthon, nagyon remelem, hogy felrakja a medencet mire hazamegyek :))) Harry meg szenved, nem talaljaa helyet, csak keres, keres bennunket anyuval :(((( A bankrol meg ne is beszeljunk, meg most is elonti a sz*r az agyamat az egesztol.....

    Editkem, gyonyoru a patio, itt aztan pihenhetsz kedvedre :)) Latom van fuggo szeked is,abban is nagyon jo himbalozni, uldogelni. vigyazz magadra, remelem javulgatsz es nincs semmi gond mar )))

    Brampton miujsag  hogy van a csopp es a csalad ?? Jajj elokerult a regi csiga teszta csinalo, anyukam ideadta hogy hozzam el, van vagy szaz eves :)) most aztan gyarthatom majd a csigatesztat :))) tudod, a nokedliszaggatorol jutott eszembe ;))))

    Lina, Nekezd, Bozsem, Donna pusszzz nektek is *******)))

    előzmény:
    WestHill (10636)
    2010-07-11  14:04
  16. 2010. július 11. 14:0410636.

    Ez igen, meg Editke mondja, hogy nincs forgalom nalunk, hat igaz, ha nem is a kis forumonkon, de repules formajaban.

     

    Julikam orulok, hogy sikerult sikeresen intezkedj, ami az Erste bankot illeti tudod nekem is meg van a velemenyem rola, hiszen emlekszel ra, amikor irtak nekem, hogy menjek be az egyik pesti fiokjukba a szukseges nyomtatvanyert.

    Vigyazz magadra es jo utat kivanok hazafele.

     

    Kirandulas neked meg jo utat odafele es te is vigyazz magadra es erezd jol magad.

     

    En jovo heten nem leszek megyunk a cottageba egy hetre, vartam volna, hogy ez a pokoli hoseg egy kicsit szunjon, vagyis a parassag egy kicsit csokkenjen, de nem tartott csak egy napig, igy holnap koran reggel nekivagunk, hogy a tul meleg elott odaerjunk.

    előzmény:
    Bogie (10634)
    2010-07-11  12:58
  17. 2010. július 11. 13:5410635.

    Sziasztok Lanyok,

     

    Editke, jo nagy lett a terasz, van helyed, hogy alaposan tele tudod pakolni, meg a vegen ezt is "kinovod".

    Hogy vagy? Remelem minden nap jobban.

    előzmény:
    csipogo (10628)
    2010-07-10  16:41
  18. 2010. július 11. 12:5810634.

    Szerdan erkezem vissza. Jo pihenest neked anyukadeknal, gondolom te tudsz maradni nehany hetig. 

    a leves fincsi volt, meg a tobbi is :)))))

    előzmény:
    kirandulas (10632)
    2010-07-11  12:39
  19. 2010. július 11. 12:4210633.
    Editke nagyon szepen berendezted a teraszt. Valamelyik nap nalunk is nagy eso volt, gondolom az ert most hozzatok
    előzmény:
    csipogo (10628)
    2010-07-10  16:41
  20. 2010. július 11. 12:3910632.

    Bogie, jo etvagyat a hagyomanyos husleveshez. En is rendeltem anyukamtol. Kedden erkezem es azzal varnak otthon szeretettel

     

    Te mikor josz haza?

    előzmény:
    Bogie (10630)
    2010-07-11  12:29
  21. 2010. július 11. 12:3510631.

    Ilyeszto amit irsz az orvosi ellatasrol. De a korhazat is megertem hisz mint business dolgoznak egyik sem akar csodbe menni.

     

    Elso perctol gondoltam en hogy az ingyenes orvosi ellatas az sosem lesz meg. Egyszeruen nem tudtak hogy vezesenek be egy uj adot anelkul hogy a tomeg visitson.

     

    Nalunk az HST-t vezettek be igy. Ez egy osszetet ado a helyi (provincial) 8%  es a federal tax 5%. Hivatalosan nem emeltek adot de azt elfelejtettek az emberek hogy amin idaig csak egy ado volt mondjuk a provincial tax az mostantol HST koteles (vagyis 13%)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176444 (10629)
    2010-07-10  22:28
  22. 2010. július 11. 12:2910630.

    Sziasztok lanyok :))) Lehet nyugodtan a masik oldalatokra fordulni, hiszen otthon meg ejszaka vagy kora hajnal van. Nem volt netem, de ma megint megszant a keresztfiam es lehozta a wirelesst, hogy netezhessek. Kellemes nyar van Magyarorszagon, harminc korul kodorog a homero. Jol vagyunk, anyukam is, es lassan pakolom a borondomet visszafele. Itt elinteztem mindent amit kellett es amit tudtam. Egy dolgon viszont totalisan kiakadtam..... kellett itt bankszamlat nyissak, hurra, van netbanking lehetoseg, irtora orultem, hogy igy otthonrol (Kanada) siman tudom a magyaroszagi penzugyeimet intezni.....korai volt az oromom, mert a kedves holgy akinel fel kellett volna allitani a felhasznalo nevet stb, kozolte hogy keri a mobil telefon szamomat....mondom minek az neki,hiszen en Kanadaban elek, nem mobilozok Magyarorszagra....erre o kozolte, hogy ahanyszor belepek a netbankra ok mobilon kuldenek valami kodot,hogy hasznalni is tudjam !!Minden egyes alkalommal !!! Eloszor azt hittem nem ertem jol, pedig igazan igyekszem magyar nyelvet nem elfelejteni, de kiderult, hogy igenis ez itt igy mukodik, mobil telefon nelkul nincs netbanking ! Nada, nuku,nyet !!!!.....Kisse felment a pumpam, mert ez sima atveres volt, hiszen a mobil uzengetesrol senki egy kuma szot nem szolt amig a bankszamlat nyitottam, sot a holgy ezerszer megnyugtatott, hogy a netbank siman ok. Mondtam a netes ugyintezonek, hogy ha pl a Royal Bank kepes olyan systemmel dolgozni ami biztonsagos, akkor az Erste is kepes lenne ra, igencsak szep profitjuk van nekik is, jutna ra......most itt allok egy Magyarorszagi bankszamlaval, ahol ha valamit akarok, akkor telefonon kell hivjam oket....meg szerencse, hogy vonalas telefonrol "szabad"oket hivni......egyenlore....mert lehet majd mar azt sem lehet csak mobilrol.....uhhh mekkora reszesedest kapnak a mobil telefontarsasagoktol erre ????

    Elnezest kerek minden itthonitol, de qrvara atvagnak benneteket.....ezzel is......

    Mindnyajatoknak pussz, ha tudok meg jelentkezem innen :)))))))) most ebedelunk, hagyomanyos husleveses, rantotthusos ebedet :)))))

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_176444
    Torolt_felhasznalo_176444
    2010. július 10. 22:2810629.

    szia Edit

    hat hallod, nagyon kenyelmesen csucsulsz!

    Ha szereted a meleget, itt kene lakjal! itt aztan van!

    en szeretek nyitott ajtonal aludni (a halonk emeleten van, es erkely van, nagy uvegajtoval) szeretek ugy ebredni hogy hallom a maradkakat...de most mar vagy 1 honapja csukott minden, muszaly hogy menjen a legkondi. Kiulni?????? almunkban!

     

    Kezdi a korhaz erezni az uj "biztositast"... az idosek biztositasa (az allami) nem fizet, el vannak maradva, allitolag milliokkal... es a korhazban igy persze nem rendelik meg az orvosok a kezelest!

    No mit szolsz?

    Mi lesz itt!!!!!!!!!!! 

    es a szomoru...hogy az a 30 millio akinek megigertek, es tapsikol, fogalma sincs MIROL VAN SZO! 

    azert valahogy nem okay hogy igy at lehet verni embereket, elhitetni veluk hogy lesz valami... (majd fizetunk tobbet januartol ezert ) kozben meg az orvsok nem fogadjak el, (eroszakolni meg ugye nem lehet) es a korhaz meg nem kap penzt a kezelesert, igy aztan nem veszi be a beteget.

     

    No ehhez mit szolsz?

     

    meg ilyen nem volt... de 34 ev utan az egeszsegugyi palyan kezdodik...a megtapasztalas!

     

    mi lesz itt, el sem tudom kepzelni...mert addig amig valakinek nincs szuksege orvosra...EZT NEM IS TUDJA!

     

     

    előzmény:
    csipogo (10628)
    2010-07-10  16:41
  24. 2010. július 10. 16:4110628.
    Sziasztok lanyok. Szep napot mindenkinek.Mi van veletek? 5-napja egy lelek nem jart itt. Gyertek,mert akkor szet megy ez a jo kis tarsasag.Azt meg nem akarnam. Mindenki nyaral? Itt isteni jo meleg ido van.Eddig mindennap kint levegoztem a teraszon.Mert bent 35-fok volt.Most is mennek,de most meg esot igernek.Holnap estig el sem all,igy nem merek kipakolni.Mert aztan nem lessz ido visszapakolaszni es elazik minden. En imadom a meleget igy nem komplenolok.Nagyon jol erzem magamat. Tegnap Frankfurti levest csinaltam.az meg mara is boven eleg lessz.nem igen kivanunk sok kajat. Ez nekem csak jol jon. Megint ketten vagyunk a fiammal. Hallgatjuk a kismadarakat.Amugy csondes minden.Itt nincs nagy zaj soha. Remelem hamarosan jottok beszelgetni.mert igy nekem sincs mit valaszolni. Vigyazzatok magatokra.sziasztok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176444 (10627)
    2010-07-05  16:53
  25. Torolt_felhasznalo_176444
    Torolt_felhasznalo_176444
    2010. július 5. 16:5310627.

    Julika, sajnalom hogy veletek is ezt tortent! Ez ugylatom mindnyajunk "buntetese". Hogy a vegen a mamakat nem tudjuk megtartani.

    Orulok hogy ti is talaltatok megoldast. Es hosszu tavon ha sajnos ez nem is a 100%....talan mindenkinek igy jobb... Tudod mirol beszelek, mar megirtam. 

     

    előzmény:
    Bogie (10623)
    2010-07-03  08:54

Címlap

top