Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Távkapcsolat - meséljetek!

Torolt_felhasznalo_554422
Torolt_felhasznalo_554422
Létrehozva: 2006. október 26. 19:10

Sziasztok!

Tudom, minden eset egyedi, mindenki másként éli meg... De jó volna olvasni a véleményeteket, tapasztalataitokat, több szem többet lát. Éltetek már távkapcsolatban? Mármint olyan igaziban, ahol tényleg nagy a távolság. Hogyan éltétek meg? Mi volt a legnehezebb benne? Megérte?

Épp egy ilyen körvonalazódik nálam és erősen gondolkodom, hogy érdemes-e... A szívem meg az eszem harcol, ugyebár  

  1. Torolt_felhasznalo_805388
    Torolt_felhasznalo_805388
    2006. november 18. 23:50101.
    Izgulni én sem izgulok,csak nagyon rossz hogy nincs velem,de bízom abban hogy ez az állapot nem lesz ennyire nehéz,csak 3 nap telt el azóta hogy hazament. Lehet hogy a friss "élmény" miatt ennyire nehéz.
    előzmény:
    VW (100)
    2006-11-17  22:18
  2. VW
    VW
    2006. november 17. 22:18100.

    Sziasztok,

    Nálam is most van körvonalazódóban egy távkapcsolat; nyáron ismertük meg egymást, és most, októberben találkoztunk.
    Úgy gondolom, hogy mivel már én sem vagyok annyira fiatal, ő meg még annyira sem, elég gyorsan eldől majd, hogy mi lesz velünk.
    Én nem izgulok, hogy ez évekig így marad.

    Egyébként nagyon szeretjük egymást, és én kifejezetten rosszul érzem magam, hogy nincs a közelemben.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_554422 (1)
    2006-10-26  19:10
  3. 2006. november 17. 22:1299.
    Hát, ez tényleg nehéz helyzet... Nem kell feladni az életeteket egy közös jövő érdekében, max. egy kicsit módosítani kell rajta. Kitartás, előbb-utóbb biztos megtaláljátok a legjobb megoldást! 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_805388 (98)
    2006-11-17  12:18
  4. Torolt_felhasznalo_805388
    Torolt_felhasznalo_805388
    2006. november 17. 12:1898.
    Sziasztok!

    Kerestem minden féle fórumot,hogy kibeszélhessem magamból,amit érzek!
    Remélem itt meghallgatásra találok
    Az én storym igen kacifántos! Megismerkedtem egy Angliában élő fiúval neten keresztül. Hihetetlen jól éreztük magunkat,elöszőr chat,majd msn,majd webkamera,minden ami kell! Ahogy teltek múltak a hetek,hónapok egyre egyre jobb és jobb volt vele,mindenről tudtunk beszélgetni,és ha nem voltunk "együtt",nagyon hiányzott!
    És megtörtént,amire vártunk,eljött hozzám! Fantasztikus egy hetet töltöttünk együtt,és bár,míg nem találkoztunk személyesen,a vonzalom addíg is megvolt,de a fizikai kontktus után már biztos volt ez szerelem a javából! De még mindíg ott van az a hatalmas akadály,hogy egyikünk sincs abban a helyzetben hogy feladja az életét,így marad a távszerelem
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2006. november 17. 10:2097.

    5 hónapja tart. Nem tudjuk mikor lehetünk végleg együtt, ez majd talán nyár környékén derül ki. Ő úgy volt, hogy itt tanulna tovább, de abbahagyta,  én sem itt sem Japánban ne élnék szívesen így aztán a végső megoldás még várat magára 
    Legközelebb 3 vagy 6 hét múlva találkozunk. Nálatok mekkora a távolság? Ha jól olvasom ti is decemberben találkoztok? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_554422 (96)
    2006-11-17  07:53
  6. Torolt_felhasznalo_554422
    Torolt_felhasznalo_554422
    2006. november 17. 07:5396.

    Szia!

    Hát, nálatok is van távolság! Tudjátok, hogy még mennyi ideig lesz ez így? Mióta vagytok együtt?

    előzmény:
    FlOoOw (94)
    2006-11-17  00:40
  7. Torolt_felhasznalo_554422
    Torolt_felhasznalo_554422
    2006. november 17. 07:5195.
      Napi 4-5, az nem rossz! Már csak egy hónap, és találkozunk, az már mindjárt itt van, pláne, hogy én ezalatt lezavarok egy költözést, tegnap meg új munkát is kaptam a meglévők mellé (juh&eacute, el fog ez repülni. Kíváncsi vagyok, hogy fog elsülni. Igazából kétfélére számítok: vagy megbeszéljük az ittléte végén, hogy akkor most búcsúzzunk, vagy elkezdődik valami... Nekem egyenlőre nincsenek elvárásaim, ami szerintem jó. Bár tegnap azért feldobott, hogy "élőben" gratulált a melóhoz  
    előzmény:
    jucus1979 (93)
    2006-11-16  23:11
  8. 2006. november 17. 00:4094.
    Én is távkapcsolatban élek, nálunk valóban nagy a távolság úgy egy fél földgolyó, de valójában nem ez számít , élhetne a szomszédban is a lényeg, hogy nem lehetünk együtt.   
    Mi a kapcsolattartáshoz msn-t használunk meg telefonálunk olykor-olykor és utazunk...Budapest-Japán, ami  1-2 havonta elég költséges és hát lássuk be hosszú távon nem a legmegfelelőbb megoldás de egyenlőre működik . 2 hét 1-2 hónap együtt itt vagy ott   aztán 1-2 hónap külön  .
    Egy távkapcsolat szerintem akkor működhet ha van rá remény, hogy a párok végül együtt lehetnek. Az internettel hosszú távon az a baj, hogy sokszor egy ember teljesen másnak tűnik a világhálón keresztül mint élőben és még ha régóta ismeritek is egymást ez félre értésekhez fura érzésekhez vezethet.
    Szerintem a távszerelem teljesen jól működhet ha a felek megbíznak egymásban és van remény az együtt létre.  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_554422 (1)
    2006-10-26  19:10
  9. 2006. november 16. 23:1193.

    Sok sikert!Majd mesélj, hogy haladtok  

    Még valami eszembe jutott, ahogy említetted a telefonos beszélgetést...

    A távkapcsolatokban az egyik legnagyobb segítség a korlátlan és ingyenes telefonálás, úgyhogy mindenképp legyen skype vagy msn-etek, rengeteget segít! főleg hogy a webcamera is potom összeg ...  ( amúgy is ezek megtérülő kiadások   )

    Mi naponta 4-5ször beszélünk, és chatelünk  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_554422 (92)
    2006-11-16  19:28
  10. Torolt_felhasznalo_554422
    Torolt_felhasznalo_554422
    2006. november 16. 19:2892.

    De jó, hogy ti is így gondolkodtok!  

    Ma felhívott, beszéltem Vele telefonon is, nem csak a számtalan mailben... Holnapra már meglesz a repülőjegye, azt hiszem, tényleg komolyan gondolja ezt a kiruccanást    Kíváncsi leszek nagyon... Már akkor is megéri, ha utána nem is lesz belőle semmi.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_554422
    Torolt_felhasznalo_554422
    2006. november 16. 19:2691.

    Szia!

    Szerintem a távolság vagy még jobban megerősíti a kapcsolatot (és akkor ez egy jó, stabil kapcsolat), vagy kimúlasztja az érzelmeket, akkor viszont "annyit is ért"... De lehet, hogy túlidealizálom, mindenesetre sok sikert a döntéhez, nem vagy könnyű helyzetben!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_215822 (84)
    2006-11-07  15:09
  12. 2006. november 16. 13:5090.

    Azért szerintem beszélj vele már most, és szoktasd a gondolathoz, mert ha mégis februárban mész, akkor hidegzuhyanként fogja érni...Nálunk is úgy volt, hogy már hónapokkal előtte terveztük, szoktattuk magunkat a gondolathoz, és győzködtük egymást, hogy ez kihagyhatatlan lehetőség, és mikor ha nem most? , 1év nem is olyan hosszú idő, főleg ha havonta tudunk találkozni.Ez sokat segített, mert közösen döntöttük el, közösen rágtuk át.

    Persze amikor összejött, hidegzuhanyként ért..főleg mert pénteken szóltak, hogy lehet jövőhéten menni kell, aztán hétfőn reggel a munkhelyemen hívott fel délben, hogy azonnal menjek haza, mert d.u.4kor megy a gépe ...ez így elég erős volt  , de legalább nem volt időnk hosszasan búcsúzkodni, mert azt utálok, rohantunk inkább  .

    Szóval hozd fel a témát, konkrét dátumok nélkül, beszéljetek róla sokat, és ha úgy érzed maximálisan támogat, mond meg, hogy talán előbb is kezdődik.Hamarabb túl lesztek legalább rajta  

    Félni pedig ne féj, bízz magadban és benne is! Ha erős a kapcsolatotok, simán ki fogja bírni,és meg fogjátok oldani, hogy tudjatok többet találkozni.Hidd el gyorsan elrepül az az 1év!

    Ha meg nem bírj ki a kapcsolatotok, akkor jobb, ha most derül ki.Az életben sokkal nagyobb megoldásra váró problémáitok is lehetnek (betegség, anyagi gondok, akármi---bár remélem nem lesznek!) ha ezt nem tudjátok közösen megoldani, akkor azokat sem fogjátok. Egy igazi próbatétel, de az őszinte, igazi kapcsolatok kiíbrják!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_215822 (89)
    2006-11-16  09:34
  13. Torolt_felhasznalo_215822
    Torolt_felhasznalo_215822
    2006. november 16. 09:3489.
    Az egész már most olyan,mint egy hullámvasút!Februárban kéne mennem,ami nem biztos,pont ezért még nem mondtam a páromnak.Ő úgy tudja,hogy talán nyár végén,mert eleinte így volt.Csak nem merem neki előhozni,mert bár támogat ebben a történetben,de úgy érzem,jobban szeretné,ha nem mennék.
    Azt meg nem szeretném,hogy lebeszéljen,mert kihagyhatalan lehetőség!Csak attól félek,hogy nem fog kitartani mellettem!Azt meg nem tudom,hogy fogom kibírni!Én tényleg csak vele szeretnék lenni,de a közös jövőnk érdekében ezt muszály lenne megtennem!Mind1,valahogy úgy is lesz!
    De jó,hogy van ez a fórum,itt legalább kiírhatom magamból a bánatomat!
    Ha már kint leszek,biztos,hogy gyakran fogok ide látogatni!!!Köszönöm ismét a bíztató szavakat!!!
    előzmény:
    jucus1979 (88)
    2006-11-13  23:38
  14. 2006. november 13. 23:3888.

    Biztos nem lesz könnyű, és majd meglátod, olyan az egész mintha egy hullámvasúton ülnél..néha jobb, néha nehezebb, de ki lehet bírni. és sokat fogsz megtanulni magadról, a párodról, és át fogod értékelni az egész kapcsolatodat.

    Kívánom, hpogy sikerüljön, és ha majd bíztató szavakra vágysz, vagy csak egyszerűen beszélgetni akarsz, gyere nyugodtan, vagyunk itt néhányan akik hasonló cipőben jártak/járnak, érteni fogunk fél szavakból, még ha segíteni túl sokat nem is fogunk tudni, mert ezzel mindenkinek magának kell megküzdeni.

    Amúgy most én is megint egyedül vagyok, párom maradt kint, én hazajöttem 1,5hónapra nélküle családi okok miatt.Vártam hogy hazajöjjek, de azért persze már nagyon hiányzik...karácsonyig kell kibírnom valahogy   de rutinom már van, úgyhogy menni fog  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_215822 (87)
    2006-11-13  09:43
  15. Torolt_felhasznalo_215822
    Torolt_felhasznalo_215822
    2006. november 13. 09:4387.
    Köszönöm a tanácsot!
    Valahogy én is így gondolom,ahogy írtad,csak elhatározni,elindulni nagyon nehéz!De az nagy igazság,hogyha nem bírja ki a kapcsolatunk,akkor nincs is értelme ezen görcsölni!Ha viszont kibírja,akkor meg csak jobban járunk,hiszen több lesz a lehetőségem,könnyebben boldogulunk utánna együtt.A bíztató szavakat nagyon köszönöm!!!
    előzmény:
    jucus1979 (86)
    2006-11-11  23:18
  16. 2006. november 11. 23:1886.

    Szia Smoxi!

    Ismerős a szituáció  ..átéltem, csak nálunk a párom kapott egy jó lehetőséget.Én a kezdetektől fogva támogattam őt ebben a dologban, és így utólag nagyon örülök, hogy így tettem.

    Ha tudod hogy csak 1évről van szó, és bízol a kapcsolatotokban, vágj bele bátran! Biztos nehéz lesz, de hidd el megerősíti a kapcsolatotokat , ha kibírjátok.Veszteni valód nem sok van, hiszen ha nagyon nem bírod az egyedüllétet, meg fogod találni a módját annak, hogy többet tudjatok találkozni(extra munka, több pénz, több fapados jegy   ...Párizs közel van, és sok fapados társaság van,de akár vonat is).

    Én azt mondom, ha tényleg nagy a lehetőség, ne mondj le róla! Még akár valami nagyon jó is kisülhet belőle, és jövőre már mehet ő is utánad (nálunk ez történt   ) . Ha meg nem jön be, és azt érzed,nem éri meg az áldozatot, akkor hazajössz...de legalább megpróbáltad! Ha nem próbálod meg, később meg fogod bánni ez tuti.

    A kapcsolatotkban meg bízzál, hogy ki fogja bírni,mert mint írtad szenvedélyesem szeretitek egymást, ennek ki kell tartania nem csak 1 de még sok-sok évig..

    Drukkolok nektek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_215822 (84)
    2006-11-07  15:09
  17. Torolt_felhasznalo_983116
    Torolt_felhasznalo_983116
    2006. november 10. 07:4385.
    Sziasztok.Először elmesélem a MI történetünket: 2003 decembereben ismekedtunk meg, szilveszterkor jottunk ossze. En ekkor vegzos diak voltam. Minden nap talalkoztunk, egyutt voltunk...szokasos. Aztan kellett valasztanom: Hova megyek egyetemre? A mi varosunkban is van egyetem, de az a szak, amit en szerettem volna, nem volt, csak 300 km-re tolunk, egy masik varosban. Nagyon nehez volt donteni: Maradok otthon, es vegzek egy olyan egyetemet, ami nalam masodik helyen van, de kozben minden nap a parom mellett lehetek, stb. vagy 5 evre kockara teszem a kapcsolatunkt(ami akkor meg feleves volt), de a szivemhez legkozelebb allo egyetemre megyek. A masodikat valasztottam. Ugy gondoltam:'' nem eri meg, hogy felaldozzam magam, csak azert, hogy ne keruljunk egymastol 300 km-re. Ha nagyon szeretjuk egymast, akkor kibirjuk ezt az 5evet, nekem meglesz a diplomam,es utana boldogok leszunk. ha meg nem, hat...kerul mas.Ki tudja, itthon maradok, aztan idokozben rajovunk, hogy megsem illunk ossze, es ott maradok pasas nelkul egy olyan egyetemen, amit nem is szeretek annyira.'' Es jol valasztottam nem mondom, az elejen nagyon nehez volt megszokni, eleinte meg beszelni sem tudtunk telefonon, mert mindig elsirtuk magunkat. De amikor kethetente talalkoztunk, eppe fel nem faltuk egymast. Szerintem mi, sokkal jobban tudjuk ertekelni egymast,mint azok akik cakk-pakk osszekoltoznek. Hiszen,amikor nem vagy a paroddal, akkor erzed igazan, mennyit jelent neked, amig ott voltam minden nap mellette, nem tudtam felbecsulni, hogy mekkora Kincs o nekem.
    ...es azota eltelt 3 ev, es a langok meg mindig egnek...es mar csak 2 ev van hatra, es utana tervezgetjuk az eskuvot...meg ilyenek.
    Es ki fogjuk birni

    Na, mindezzel csak azt akartam mondani, hogy megeri kockaztatnod. Ha igazan szeretitek egymast, akkor kibirjatok ezt az 1 evet, majd akkor fogjatok ti is igazan eszrevenni, hogy milyen sokat jelentetek egymasnak. Es utana hosszu meg az elet...

    Az elvalas olyan, mint a tuzzel a szel: Ha kicsi a lang, kioltja, ha meg nagy, akkor meg nagyobb lesz
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_215822 (84)
    2006-11-07  15:09
  18. Torolt_felhasznalo_215822
    Torolt_felhasznalo_215822
    2006. november 7. 15:0984.
    Sziasztok!

    Élég nehéz helyzetben vagyok,azért kerestem fórumokat amik a távkapcsolat kérdésével foglalkoznak.Kiváncsi lennék a véleményetekre!
    A párommal négy és fél éve vagyunk együtt,igaz nem együtt élünk,de szinte olyan,mindennap találkozunk,hetente többször együtt is alszunk.A hosszú évek ellenére is szenvedélyesen szeretjük egymást,persze vannak hullámhegyek-völgyek,de mindenesetre stabil párkapcsolat,ami még mindig szerelem.
    A problémám az,hogy kaptam egy nagy lehetőséget Párizsban,egy évre kéne elmennem,de a párom nem tud velem jönni,mert ide köti a munkája.Ha viszont elmegyek csak 5-6 alkalommal tudnánk találkozni abban az egy évben.
    Én a saját érzéseimet elég erősnek érzem ahhoz,hogy kibírjam valahogy ezt az egy évet és utánna,ha visszajöttem összeköltözzünk.Csak azt nem tudom,hogy vajon kibírja-e a kapcsolatunk ezt a távolságot.Mit gondoltok erről?Válaszaitokat előre is köszönöm!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2006. november 5. 22:1083.
    Ne mondd hogy olyan nehéz találni!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_169828 (82)
    2006-11-05  21:23
  20. 2006. november 5. 21:2382.
    Nem is annyira hüjeség, pont egy ilyen netes ismerős kellene nekem is
    előzmény:
    ildo86 (74)
    2006-10-29  17:15
  21. Torolt_felhasznalo_554422
    Torolt_felhasznalo_554422
    2006. november 5. 21:0681.
    Ha nem lennék már szerelmes a szakmámba...  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_409732 (80)
    2006-11-05  18:33
  22. Torolt_felhasznalo_409732
    Torolt_felhasznalo_409732
    2006. november 5. 18:3380.
    Tök jó, hogy jelentkeztél Igazad van, jól látod a helyzetet, élvezd azt ami most van, ne görcsölj! A jövővel meg majd ráérsz foglalkozni, ha eljön az ideje. Kicsit korai még azon gondolkodni, hogy mit kellene feladni, ha... Egyébként meg ha egymásba szerettek, és együtt tervezitek az életet, akkor szerintem bármit fel lehet adni  De az még a jövő zenéje!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_554422 (79)
    2006-11-05  16:00
  23. Torolt_felhasznalo_554422
    Torolt_felhasznalo_554422
    2006. november 5. 16:0079.

    Sziasztok!

    Bocsánat, hogy eltűntem, húzós napjaim voltak, munka-munka-munka...

    Köszönöm a tanácsot mindenkinek! Igen, azt hiszem, kicsit túlaggódom a dolgot   Majd igyekszem lazítani, aztán meglátjuk. Egyenlőre marad a napi mailezés, és nagyon határozottnak tűnik, hogy ő jön decemberben... Kíváncsi leszek. Igazából amiatt aggódom csak, mert ha komolyra fordulna, én nem tudnék kiköltözni, hacsak mindent fel nem adok, ő meg aligha jönne. De addig még sok víz lefolyik a Dunán...

    Felteszem a képeket!

    előzmény:
    jucus1979 (78)
    2006-10-29  22:29
  24. 2006. október 29. 22:2978.

    Egyetértek az előttem hozáászólókkal  

    Egy kicsit engedd el a problémát, mert minél többet görcsölsz rajta ( a jövőn) annál ijesztőbb lesz!!

    Próbálj meg a mának élni , ismerd meg a fiút mindenféleképpen(mert mi van, ha mégis ő az igazi, te meg veszni hagyod???) de mint korábban is mondtam...ne járj csukott szemmel  .

    Veszteni valód egyelőre nincs, tehát nem kockáztatsz!

    A giccses naplementés képet pedig tedd fel légyszi-légyszi  , mert én nem otthon élek, hanem egy bazi nagy hegy tetején, és a naplementét sose látom, mert a szomszéd hegy eltakarja  .

    Köszi előre is   

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_554422 (75)
    2006-10-29  20:01
  25. Torolt_felhasznalo_968269
    Torolt_felhasznalo_968269
    2006. október 29. 20:3477.
    Kérdem én: egy úgymond "normális" párkapcsolat kezdetén is azt mérlegeled, mi lesz belőletek pár év múlva? Nem hiszem... Ha a pasi kedves, érdekes, és szerinted bármi lehet belőle, akkor meg kell próbálni. Azt hiszem, nem veszíthetsz vele, csak nyerhetsz. Mivel megismersz közelebbről egy olyan fiút, aki ennyire érdekel. Szerintem  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_554422 (75)
    2006-10-29  20:01

Címlap

top