Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Az esküvő költségei

d.panka
Létrehozva: 2003. május 27. 14:52
Ha mostanában volt az esküvőtök, biztosan tudjátok, hogy milyen sokba került. Eléggé meg vagyok döbbenve, mert a vendéglőben, ahol a vacsora helyszíne lesz, azt mondták, egy 50 literes hordó sört 28. 000. -Ft-ért számolnak fel nekünk (Arany Ászok). Egy korsó tehát 280. -Ft. Megkérdeztem valakit, aki a nagykerből a boltjába hozat ilyet, egy hordó 10. 800. -Ft-ba kerül. Majdnem 200%-os haszonnal dolgozik a vendéglős! És ez csak a sör, a tömény italt és a borokat, meg az ásványvizet még nem is tudom. Szerintetek ez normális, vagy nagyon nyerészkedni akar rajtunk?
  1. 2003. június 26. 15:24226.
    Nektek hol volt ?
    előzmény:
    Lenke (224)
     
  2. 2003. június 26. 15:22225.
    Gabácska, szabad tudni, hogy merre laksz?
    előzmény:
    gabácska (218)
     
  3. 2003. június 26. 15:22224.
    Persze nagyon fontos, hogy az ár és a kapott minőség azért arányban legyen, és ha lehet, akkor ne fordítottan.
    Inkább egy drágább és színvonalasabb, mint olcsóbb és pl. kevésbé tiszta vagy igényes.
    Mert mi is sok helyre járunk kajálni, de azért egy esküvő mégis más.
    Nálunk pl. szempont volt az is, hogy székes hely legyen, ne pedig olyan, ahol padok vannak, és 1 ember miatt másik 3-nak kell felállnia, ha ki szeretne menni.
    előzmény:
    Szandra24 (221)
     
  4. 2003. június 26. 15:18223.
    Azért a helyet foglaljátok le időben !( még azért időben vagytok :)) Mi dec. -jan környékén kezdtünk el helyet nézni és már nagyon sok akkor foglalt volt . Itt pl. : már csak ez az egy szabad szombat volt ( nekünk pont jó , 26-án van a hófordulónk , akkor leszünk 140 hónaposak :)) , sőt már 2004. aug-a is végig foglalt !
    előzmény:
    gabácska (222)
     
  5. 2003. június 26. 15:10222.
    Ó, majd jövőre.
    Egyenlőre piackutatok.
    (A jókívánságot addig talonba teszem. Köszi!)
    előzmény:
    Szandra24 (220)
     
  6. 2003. június 26. 14:58221.
    Tudom , hogy nem választottunk olcsó helyet , de a környéken kerestünk valamit , lett volna olcsóbb is csak az nem tetszett annyira !
    előzmény:
    Lenke (219)
     
  7. 2003. június 26. 14:56220.
    Köszi !Nektek is !
    Mikorra tervezitek ?
    előzmény:
    gabácska (218)
     
  8. 2003. június 26. 14:53219.
    Nálunk nem volt terembérlet, éjfél után volt 1 fő szakács és 1 fő felszolgáló, 1500 Ft/fő/óra díjat kellett fizetnünk.
    A kaja 3300/fő volt, ebben a leves, főétel, kávé, éjféli terítés (töltött káp, mini fasírt) volt benne + ital, ami 70 főre 148, 390 Ft volt.
    előzmény:
    Szandra24 (214)
     
  9. 2003. június 26. 14:48218.
    . . . tőlünk 70 km . . .
    Szép helyen lesztek, már amennyi a honlapon látható.
    Sok boldogságot!
    előzmény:
    Szandra24 (216)
     
  10. 2003. június 26. 14:07217.
    Bocs , Érd !
    előzmény:
    Szandra24 (216)
     
  11. 2003. június 26. 14:07216.
    Pest megye érd , www. festal. hu!
    A tó közepén van egy pagoda , ott lesz a szertartás ! :))
    előzmény:
    gabácska (215)
     
  12. 2003. június 26. 13:55215.
    És szabad tudni (elárulod) merre van ez a nagyon szép hely? (csak úgy nagyjából, megye?)Mert nekem pl. az az egyik ellenérvem a vendéglősös ellen, hogy nem tudok a környékünkön olyan szép helyet, ahol el tudnék képzelni egy esküvőt. Főnleg a sajátomat! A vendég sereget meg csak nem illik 50 km-re cipelni. . .
    Vannak éttermek, de teljesen snassz. Semmi szép előkert vagy ilyesmi. Ha meg igen, akkor forgalmas főút mellet van, oda hogy parkolunk 50 autóval. Hát ez nagyon nem egyszerű. . . . Köszi!
    előzmény:
    Szandra24 (214)
     
  13. 2003. június 26. 13:29214.
    Bocs , lehet , hogy félreérthető voltam ! Szóval : 5. 500Ft/fő -ebben benne van , leves , három féle húsi +köretek , fagyi+ hajnalban töltött káposzta . Az italt külön kell fizeni , de lehet be is vinni ( ha mmi viszünk vmit , ő ad mellé +1-et ) Így a kaja+pia kb . 8-9000 Ft/fő lesz . Ehhez jön a teremdíj : 150. 000 +zenekar : 85. 000 és hagy ne soroljam. . . . rengetek!!!! De a hely annyira szép , hogy nem tudtunk lemondani róla :))) Szóval erre gyűjtünk már jó ideje :))
    előzmény:
    gabácska (212)
     
  14. 2003. június 26. 12:24213.
    Szia Lányok!talán segít a friss tapasztalatom a hozzánk hasonló "csóró" pároknak, akik mindent maguknak fizetnek. . .
    a meghívót mi csináltuk számítógépen - sose feledjük majd el a cégnél töltött 2-3 estét, a közös alkotás örömét! -, egyedi szöveg és idézet, szerencsére szuper színes nyomtató is volt, a papírt + borítékokat én vettem. A hatás leírhatatlan volt, mindenki sokkal jobban örült, mint egy kommersz meghívónak. Kértük, hogy - mivel már jó ideje együtt élünk és mindenünk, ami fontos a háztartásban, megvan - ne ajándékot adjon, aki akar, hanem a nászutunkra pénzt fizessenek be a bankszámlánkra (és azt is névtelenül). Ez is bejött. A ruhát kinéztem egy magazinból, és anyukám megvarrta (persze ez privát szerencse. . . ), az anyag 20 ezernél nem volt több a kesztyűvel együtt. Nem akarták elhinni, hogy nem profi munka! A frizut a fodrász barátnőm csinálta egyedire, azt is lapból néztem ki magamnak. Kocsi: céges Super B kölcsön, felvirágozva. A partyt 40 főre terveztünk, 35-en lettünk. Igaz, alapvetően se nagy a rokonság, de így legalább tényleg csak azok voltak ott, akik sokat jelentenek nekünk, és az egész olyan meghitt lett! Egyelőre csak polgári esküvő volt, de kijött az étterem kertjébe az anyakönyvvezető is, így nem kellett "vonulni". Utána grillparty salátabárral (kb. 150 ezerből ki is jött a kaja-pia, bár a nagy melegben a szesz nem nagyon fogyott, és különben se nagy italos a banda), sütik a 2 nagy torta kivételével házilag - még a menyasszonyi tortát is anyuval csináltuk: szív alakú volt, rajta csokival festve kettőnk sziluettképe - CSÚCS! Csendes zene CD-kről (a zenei anyagot is mi állítottuk össze), beszélgetés - mégis mindenki nagyon jól érezte magát. Az esketés fél 2-kor volt, és 8-ra mindenki el is ment, igaz, a többség vidéki volt. A virág és a fotó persze húzós, de azon nem akartunk spórolni. Igaz, a kertet szerényen mi díszítettük: különböző méretű piros szíveket vágtam ki fotókartonból, azokat lógattuk be kül. hosszokon a borostyán girlandra. Visszafogottan kedves volt!
    És ha hiszitek, ha nem, a saját megvalósítás bele is fért az egyébként munka mellett igen elfoglalt programunkba. 3 napot voltam csak előtte szabin, párom egyet se. Csodás nap volt, feledhetetlen! És bár nem összegeztünk, de mindenestől sincs többen 250 ezernél.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2003. június 26. 12:01212.
    Valaki lentebb írta a 3500 Ft/. . . -ot, azért a példa.
    És Nektek ilyen, hogy terembérlet, vagy zenészekért + nincs. Tényleg csak 5500/koponya és az ital? És ebben mennyiszeri (hú de szép szót találtam) szóval mennyi étkezés van benne. Felénk vendégváráskor ebéd (3 fogás), este vacsi (4-5 féle), éjszaka csipegetős (általában virsli) szokott lenni.
    És meg van szabva, hogy meddig lehettek ott?
    előzmény:
    Szandra24 (209)
     
  16. Torolt_felhasznalo_711476
    Torolt_felhasznalo_711476
    2003. június 26. 11:46211.
    Gabácska, nálunk is külön szokott lenni a fiús meg a lányos ház. Ez nálunk azért nem játszik, mert a páromék több 100 km-re laknak, és az ő családjukban nem divat a nagy lagzi.
    Viszont ha nálatok a családok ragaszkodnak ehhez a verzióhoz, akkor biztos nem lesz könnyű meggyőzni őket. . Kívánok hozzá sok sikert!
    előzmény:
    gabácska (208)
     
  17. Torolt_felhasznalo_711476
    Torolt_felhasznalo_711476
    2003. június 26. 11:44210.
    Szandra, ezzel megnyugtatsz, azért én is remélem, hogy valamivel olcsóbb lesz, ugyanis macera az tényleg sokkal több van vele, mint ha csak beülsz egy étterembe.
    előzmény:
    Szandra24 (209)
     
  18. 2003. június 26. 11:32209.
    Szia !

    Nekünk étteremben lesz , pont 1 hónap múlva ! Nálunk 5. 500 Ft/fő /kaja+ ehhez jön az ital . Szóval a sátras biztosan olcsóbb!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2003. június 26. 11:09208.
    Szia! Nálunk is a szülőké a költség, csak az a gond, hogy az én részemről a sátras van előnyben, míg a másik részlől (az anyós jelölt) a vendéglőst díjjazza.
    És az nehezíti a dolgot, hogy a párommal mindenképp egy helyen (lányos ház, fiús ház együtt) szeretnénk a pereputtyot tudni. Felénk is az általad leírt rendszer működik. Gazdasszonyostul, tyúkostul.
    Még nem érdeklődtem utána, hogy vendéglősöknél miként van, de nem tartom valószínűnek, hogy "3500 Ft/fő"-ből le lehet tudni az egészet. És mi van a terembérlettel, italfogyasztással, zenésszel, stb. ???
    Nem vagyok még nagyon képben, de lassan el kell kezdeni informálódni, hogy legyen ütőkártyám az anyóssal szemben! ;)

    Na.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_711476 (191)
     
  20. 2003. június 26. 10:55207.
    Ezzel mi is bajban voltunk az elején, mert az egész vendégsereg 40 főre lett tervezve. És a gyerekeket persze kihagytuk, úgyhogy mikor szólt egyikük, hogy ő akkor hozza a kislányát, gyorsan újraszámoltunk mindent. Csakhogy gyerekekkel együtt ugye még vagy 10 fő lett. Aztán lemondták páran és így végül tényleg kb. negyvenen leszünk :-)
    előzmény:
    Lindus77 (196)
     
  21. 2003. június 25. 20:06206.
    Ne aggódj Gitta, ezzel nem vagy egyedül :) Majdnem egy évvel ezelőtt tartottuk az eljegyzést, és a ruhámat lefoglaltam az időpontkérés előtt. Egyszerűen nem bírtam kivárni még azt az egy hetet :))
    előzmény:
    Gitta404 (204)
     
  22. 2003. június 25. 10:44205.
    Nincs is jobb az ilyen jellegű várakozásnál, aminél tudod, hol a vége:-))))
    Én imádtam menyasszony lenni, szervezkedni. A legizgisebb időszaka volt addigi életemnek.
    előzmény:
    Gitta404 (204)
     
  23. 2003. június 25. 10:43204.
    Köszönöm! Néha már izgulok (vagy inkább félek), ha eszembe jut, pedig még jóval odébb lesz, még az eljegyzés megtartásást is csak decemberre tervezzük. . . :)))
    előzmény:
    Lenke (203)
     
  24. 2003. június 25. 10:37203.
    Van egy ilyen fórum, hogy Esküvői fotózás, itt a linkje, ha nem találod:

    http://www. noklapja. hu/forumkifejt. php?id=6&forumid=11556
    előzmény:
    Gitta404 (200)
     
  25. 2003. június 25. 10:31202.
    Nem feltétlen kell esküvő előtt még de. megejteni a fotózkodást. Nekünk a vacsi helyszínén, az étterem parkájban volt, addig a vendégek kicsit iszogattak, csipegettek, akik ott aludtak, elfoglalták a szállásaikat.
    Strapás szerintem reggeltől harci díszben lenni.
    És persze ott volt a fotós a menyasszony (vagyis én:-)))öltöztetésétől, egészen hajnalig. Remek képek lettek.
    előzmény:
    Gitta404 (200)
     

Címlap

top