Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Mosógépről mindent

Árpi1979
Létrehozva: 2006. november 23. 17:33
Kedves Fórumozók!

Az egyik szakmám háztartás-elektronikai műszerész, és elsősorban a mosógépek érdekelnek. Szívesen válaszolok akár itt, akár priviben minden mosógéppel kapcsolatos kérdésre, ha szükséges. Egyébként pedig laikusok számára is érthető cikkeket és tanulmányokat is szeretnék itt megjelentetni, ha valakit érdekel, nyugodtan búvárkodhasson...

Ha esetleg van még itt valaki, aki szintén ért a mosógépekhez, azt is várom, szívesen tanulnék én is!

Jó kiindulópont: www.mosogep.lap.hu
  1. 2008. július 31. 02:32251.

    Az Indesit time for you programjait néztem, de valahogy nem szimpi a márka. Azon túl keresgélek.

     

    előzmény:
    hokifli (250)
    2008-07-31  02:26
  2. 2008. július 31. 02:26250.

    Sziasztok!

    Nagyon tetszik ez a fórum. :) Sok hozászólást végigolvastam, de az én kérdésem még nem hangzott el. Talán azért, mert egyáltalán nem ismerem a mostani mosógépeket, egy veterán hajduval mosok, és biztos nem vagyunk sokan. ;) Már aktuális lesz a vásárlás.

    Nézegettem a mosogépek leírásait, és feltűnt, hogy mindegyik kb 2-2 és 1/4 órán keresztül mos egy 60 fokos programnál.
    Olyat vennék szívesen, amin van gyorsmosás, illetve van olyan program is, ami 60-75 perc alatt végez egy 40 fokos mosással.

     

    (Minden mosás előtt előkezelem a makacsabb foltokat, így egyrészt jobban ki is jön, a mosógép úgysem a foltot kezeli célirányosan... másrészt jobban óvom a ruháimat. Tovább maradnak szépek, mintha 2 órán át nyuvasztja egy ilyen masina.)

    A kérdésem az lenne, hogy minden átlagos mosógép 2 órán keresztül mos egy mosást? Nincs rajtuk 1 órás program?

    Köszönöm,

    előzmény:
    Árpi1979 (1)
    2006-11-23  17:33
  3. 2008. július 24. 13:28249.

    Van még egy potkérdésem: azért gondoltam keskeny mosogépet,hogy elférjen a 60 cm széles pult alatt,ne logjon ki az eleje.Ugyanis nem tudom,hogy a 60 cm szélességuhoz még hozzájon a bekotés,mint + pár cm?Vagy nem?Van esetleg valakinek így pult alá berakva mosogépe?Kérem az írja meg,neki milyen van,és hogyan néz ki.

    koszike!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2008. július 24. 12:12248.

    Sziasztok!

     

    Nekem egy 18 éves Whirpool felultoltos mosogépem van,aminek eddig még nem volt semmi baja.Viszont nem fért el a furdoszobában,ezért kint volt a kamrában.Augusztusban viszont felújítjuk-nagyobbítjuk a furdoszobánkat,ezért úgy dontottem,hogy vennék egy új mosogépet.Eloltoltoset szeretnék,mert azt be tudnám tenni az épített mosdopult alá. /a régit is megtartanám,azon tudmám mosni a férjem olajos,erosen szennyezett munkaruháit,viszont lenne bent is egy gép kéznél,és kulonben is,ki tudja,a régi mikor mondja be az unalmast,és nem szeretnék akkor kapkodva egy újat venni/ .

    Végigolvastam a topicot,sok hasznos infot kaptam.Mielet sajna nem engedhetek meg magamnak,így maradnak az AEG és ELEKTROLUX gépei /gagyit nem szeretnék venni/.Ami fontos:keskeny típus, 5 kg ruha,késleltetett indítás,centrifuga szábályozhatosága,gyorsmosás-progi,és jo lenne,ha nem gyurné a ruhát.Ha van valakinek ilyen,légyszi írja be a pontos típust.

    Még valami: mennyi helyet kell a pult alatt hagyni a gépnek?Tehát ha 60 cm széles,akkor mondjuk 65-70cm elég?Nem szeretném,ha centrizés kozben ugrálna,és leverné a csempét. 

    Várom a tippeket,elore is koszi mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2008. július 9. 22:58247.

    Zanussi TL 883 CV tipusú mosógépem valószinüleg dobcspágya kivan,a csapágy cseréhez kérnék tanácsot.

     

    Előre is köszönöm!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2008. július 7. 13:03246.

    Kérdezni szeretnék éppen mosógép vásárláson töröm a fejem, de nemtudom, hogy milyen márkát vegyek. Melyiket ajánlanátok ill. melyiket nem.

    Előrre is köszi mindenkinek.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2008. június 24. 18:23245.

    Sziasztok!

     

     

    Ma reggel elég kellemetlen élményben volt részem. Elkezdtem mosni aranyos mosógépemmel (Eudora, elég régi) és az öblítés után a vizet nem szivattyúzta ki, és nem is centrifugázott. Mivel elöltöltős a ruhákat csak úgy tudtam kivenni, hogy úszott az egész fürdőszoba.  

    Kérdésem: Mi lehet a baja? Javítattni érdemes (feltéve, hogy egyáltalán kapható még hozzá alkatrész) vagy inkább vegyünk egy újat?  

    Köszönöm a választ!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2008. május 6. 16:48244.

    Régi energomathoz kapcsolási rajra lenne szükségem

    Köszönöm 

    előzmény:
    Árpi1979 (1)
    2006-11-23  17:33
  9. 2008. május 5. 16:14243.
    Nekem Electrolux 1012 mosogépem van és hát nem nagyon vált be!Drágán vettem mert úgy voltam vele én kis naív,hogy tizen évre veszem akkor jó legyen.2év alatt most hibásodott meg másodjára pont pénteken.Hangosan mos szerintem is.Az igaz hogy annyiszor öblít mint állat mert az öblítőt nem lehet érezni száradás után.Vagy attól kéne éreznem??
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2008. május 5. 14:54242.

    Sziasztok!

    Kedves Elektrolux EWT 10120-as tulajdonosok! Hogy vált be a mosógép? Én is ezt néztem ki. A centrifugálás tényleg olyan hangos, mint egy űrhajó felszállása? 

    Kösz!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2008. Április 30. 11:33241.

    szia!

     

    Elkövettük azt a hibát, hogy vettünk egy samsung silver nano 6kg-os mosógépet. Már több topicban leírtam, hogy milyen kálváriát jártunk/járunk végig vele, igazából nem is tanácsot kérnék, csak másoknak tanulságul írom le...ahány helyre csak tudom.

     

    Már az első(!) mosásnál beragadt az ajtó, csak a szervizes tudta a nedves ruhát kiszedni a gépből. Akkor kicserélték a 72 órán belüli hibára tekintettel. Két-három hétig működött a legújabb új gép szépen, szépen is mosott, csöndes volt. De kb akkoriban elkezdtett zörögni, pont mint egy faltörő kos, de nem ugrált.  Ez a dolog egyre romlott, persze amikor a szerelő itt volt, akkor csöndben dolgozott. Annyira zajos, hogy egymás szavát nem lehet tőle hallani. Azt mondták, kapunk a samsungtól lábakat. Ezeket ma hozták ki KETTŐT(!). Mondta a szervizes, hogy ez nem lesz jó, meg szerinte abszolút nem ez a baj, de a samsung diktál, így ő beszereli. Nem is lett jó, ma délelőtt, így a hosszú hétvége előtt meghalt a mosógépünk ...(folyt.köv hétfőn délután)   

    előzmény:
    Árpi1979 (1)
    2006-11-23  17:33
  12. Torolt_felhasznalo_305128
    Torolt_felhasznalo_305128
    2008. február 25. 08:09240.
    Szia!
    Mi is most vettünk egy elektrolux 10120 mosógépet.
    A kérdésem az lenne hogy amikor bekötöttétek a rajz alapján akkor a hátulján alsó részen bal és jobb oldalt volt két csavar amit a rajz szerint el kellett távolítani, és a felső részen is ki kellett cserélni egy csavaros gumit egy lezárható kupakkal.
    Ez így jó? Ti is így csináltátok?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_290849 (239)
    2008-01-29  17:35
  13. Torolt_felhasznalo_290849
    Torolt_felhasznalo_290849
    2008. január 29. 17:35239.
    Szia!

    Én most, január elején vettem ugyanilyet, nagyon szeretem. Volt egy kisebb problémánk a bekötéssel (lásd kettővel ezelőtti hozzászólás), de azóta semmi baja, nagyon megszerettem. Csendes és szépen mos. (A régi gépünkhöz képest - az még Energomat volt - .)
    Arra azért kell számítani, hogy az áram-vezeték, és a vízbafolyó-cső elég rövid, kb 130 cm.
    előzmény:
    del (238)
    2008-01-28  15:30
  14. del
    del
    2008. január 28. 15:30238.

    Sziasztok!

    Új mosógépet szeretnénk venni, kinéztünk az Electrolux EWT 10120-t. 79.900 Ft-ért, többet nem igen adnánk egy mosógépért.
    Valakinek van ilyen? Meg van vele elégedve?

    Köszi,
    del

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_895923
    Torolt_felhasznalo_895923
    2008. január 23. 10:00237.

    Szia!

    Nekem olyan jellegű problémám lenne mosógéppel kapcsolatban,hogy albérletbe költöztem ahol volt(van) egy BOSCH MAXX 4 WFC 1200 tipusú mosógép de leirás nincs róla.Sajna sehol nem tudnak segíteni,én pedig nem minden ábrát tudok értelmezni:-)többek között azt sem tudom van-e rajta fél ruhatöltetes program?Nagyon örülnék ha tudnál segíteni, ha mást nem,legalább hogy hol tudnak érdemi információt adni nekem.Előre is köszönöm

    előzmény:
    Árpi1979 (1)
    2006-11-23  17:33
  16. Torolt_felhasznalo_695519
    Torolt_felhasznalo_695519
    2008. január 14. 22:57236.

    A Mosógépet nem kell visszavinni. A gép jó!

    Csak arra kell ügyelni hogy a kifolyócső,  a mindenkori legmagasabb vízszint fölé legyen emelve egy pontján, hogy ne tudjon kifolyni belőle a víz. Az ENERGOMATON ehhez volt egy akasztó a gép hátulján.

    A NAP süssön rád!

    Tódor

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_290849 (235)
    2008-01-14  03:52
  17. Torolt_felhasznalo_290849
    Torolt_felhasznalo_290849
    2008. január 14. 03:52235.
    Sziasztok!

    A következő problémában szeretnék segítséget kérni:

    Most vettünk egy Electrolux felültöltős mosógépet, (EWT 10120) és a bekötését házilag gondoltuk megoldani. A problémánk a kifolyócső bekötésével van szerintem. A régi (Energomat) úgy volt megoldva, hogy a kád szifonja alatt, volt egy Y-alakú elágazás, a padlótól max. 8 cm magasan, és abba a plusz csővégbe volt belerögzítve a kifolyócső. Mi az új gépet is ugyanoda gondoltuk bekötni. A helyzet viszont az, hogy a gép amikor kicentrifugázza a mosóvizet és utána teleszívja magát az öblítővizzel leáll, és a Start/szünet gomb pirosan villog. Végigzongoráztuk a használati utasításban szereplő hibalistákat és a következőre jutottunk: ha a kifolyócsővet a kád szélére akasztjuk semmi gond nincsen, hibátlanul végigmegy a program. (többször tesztelve)

    Lehetséges az, hogy a kifolyócsőnek mindenképpen fel kell mennie 60-70 cm magasra? Vagyis mindenképpen kell bele egy óriási ∩ alakú kanyart? És hogy van meg ez a kanyar, ha mondjuk valamelyik szifonba kötöm? Vagy a bekötés csak úgy megoldható, mint a használati egyik rajzán, hogy a mosógép mellett van egy jó kis "vezetékrendszer"?
    Netán a gép lenne hibás?

    Várom válaszotokat, mert ha a gép hibája a 72 órás csere holnap lejár.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. január 12. 12:16234.

    Kedves Arpi!!

    Indesit szaritos mosogepem van. A szarito program hasznalata utan a ruhaknak mosoda szagjuk lesz. A hasznalt oblito szagja teljesen eltunik es a ruhak budossek lesznek. Normalis jelenseg ez? Amugy a centrifugajaval sem vagyok megelegedve, 1200-es. A regi mosogepem csak 1000-es volt es jobban csavart mint ez (Miele volt, nagyon regi, hasznaltan vettem). Most nagyon nehezen szaradnak ezert a ruhak, pedig ketszer allitom a centrifugara.

    előzmény:
    Árpi1979 (1)
    2006-11-23  17:33
  19. 2008. január 8. 14:03233.

    Kedves Árpi!

    Szombaton történt egy kis gond a gyakorlatilag új (novemberben vettük)mosógépünkkel, és ezzel kapcsolatban szeretném a tanácsodat kérni. Samsung WF-R862 elöltöltős mosógépről van szó. Amikor elindítottam a mosást, a víz nem a dobba folyt, hanem a mosóporadagoló rekesznél foly kifelé.... Az első ilyedtség után a párom megállapította (szerencsére elég jó műszaki érzékkel van megáldva), hogy valamivel eltömődött a lyuk amin át a víz a gépbe folyik. Nos én rögtön mondtam neki, hogy ez csakis mosópor lehet, mert mást a mosószer adagolóba én nem teszek. Ameddig az ujjával bele tudott nyúlni a lyukba, addig eltömődés nem volt, ezért fogta a zuhanycsövet,beletette a lyukba jól megeresztette a forró vizet,és abban a pillanatban ki is dugult, mert láttuk a mosógép ablakán, hogy folyik befelé a víz. Azóta többször mostam és minden jól működik, bár néhyány csepp víz (de tényleg csak pár csepp) megjelenik a mosószeradagoló külső részén.

    Nos a kérdéseim a következők:

    Létezik-e hogy ilyen rövid idő alatt (2 hónap) ilyen durván elduguljon a gép a mosóportól.

    Lehet hogy én raktam bele túl sok mosóport (párom munkás ruháit mostam éppen)? Bár azt hozzá kell tenni,hogy annyi mosóport raktam bele, amennyit a mosópor (tomi) erősen szennyezett ruhához ajánlanak. Igaz

    A legnagyobb problémám az, hogy ez egy időzíthető mosógép, de így én nem merem használni az időzítőt, mert ha megint eldugul, amikor éppen időzítővel mosok, eláztatom az egész lakást, de még az alattunk lakókat is.

    Kiküszöbölés????

    Folyékony mosószer?? Igen tudom hogy létezik, használtam is már, de azért az ára még mindig magasabb mint a hagyományosoké... De ha egy mosógépszerelő azt mondaná, hogy ezzel, sokkal jobban kímélném a gépet, bizos átállnék rá.

    Másik, hogy a dobba rakom a mosóport. De ez elöltöltősnél picit macerás nem? Apukámék a felültöltősnél, csak rászórják a mosóport a dobra, de őszintén szólva elöl töltősnél nem nagyon hallottam még ezt a megoldást. 

    Megelőzés?

    Valóban érdemes ecettel időnként átmosni a gépet (üresen beindítok egy mosást, úgy hogy ecet van a gépben). De ha igen milyen gyakran? Havonta? Kéthavonta?

    Válaszod előre isköszönöm

    Nóra

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2008. január 3. 11:05232.

    Sziasztok!

    Létezik olyan mosógép, amely a mosási rész után is centrifugázik egyet? Mert én mindig duplán engedem rá az öblítőprogramot, mert az első után még habosan jön ki a víz. A mostani elektronikus vezérlésű gépeknél meg tudom szakítani a programot, és valahova máshová tekerhetem a tárcsát, vagy ha elindítok egy mosást, az megszakíthatatlan?

    Köszönöm!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2008. január 1. 18:46231.
    Sziasztok!

    Most kell felszerelnem a lakasomat egy hutovel es egy mosogepel (mikroval is, mast hirtelen nem tudok..). Tudtok-e javasolni valamit, vannak-e tapasztalataitok, milyet igen, milyet ne. Pl elso nagy dilemmam: elol vagy felultoltoset vegyek. Helyem van barmelyiknek. Milyen funkcio fontos, mi felesleges? Nem sok szemelyre kell, igy nem kell 7-8 kg-os, nagy gep. Hogyan induljak el? Egyaltalan erdemes-e most venni gepeket, vagy varjak meg egy kis idot, mikor esetleg mennek le az arak? Barmi infot szivesen veszek, kozben probalok visszaolvasni. Penzem kb 100e van ra, inkabb kevesebb. De nem tudom, ha kicsit felette van es nagyon megeri, akkor ok.

    Koszonom
    Manna
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_695519
    Torolt_felhasznalo_695519
    2007. november 13. 22:11230.

    Szia!

    Amint azt a topik elején írtam, ezek a típusok átfedik egymást, hogy minden igényt kielégítsenek. A paraméterek amik számodra fontosak azok azonosak. A szervizelést egy cég csinálja, az alkatrészellátást is. Szerintem elég korrektek. Konkrét típust nem tudok írni, mert annyira azért nem ismerem őket, de körülnézhetsz az ELEKTROLUX honlapján, vagy a www.markabolt.hu-n Talán van valami összehasonlító keresőjük.

    A NAP süssön rád!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_964764 (229)
    2007-11-13  17:48
  23. Torolt_felhasznalo_964764
    Torolt_felhasznalo_964764
    2007. november 13. 17:48229.

    Sziasztok!

    Remélem, tudtok segíteni! Nagy dilemmában vagyunk!

    Végigolvastam a topikot, és arra jutottam, hogy vagy Electrolux vagy AEG felültöltőset kéne venni, csak az a kérdésem, hogy melyik típust???

    Ahogy láttam, a rendelkezésünkre álló összegből vagy egy legolcsóbb AEG, vagy egy jobb Electrolux jönne ki. Melyikkel járunk jobban?

    Ami nekünk fontos, az

    az élettartam /AEG?/,

    a szervízelhetőség /Electrolux?/,

    a garancia /??/,

    az időzíthető bekapcsolás /ez csak jó lenne/,

    a 30 perces- és/vagy 30 fokos gyakori mosás /ez sem muszáj, de azért jó lenne/

    és hogy jól működő ajtaja+adagolója+kezelhető menüje legyen

    Amit néztem legalapabb Electroluxot, annak pl. rémes volt a dob-ajtaja, viszont az eggyel drágábbnak már sokkal jobb, lassabban nyílós-műanyagos.

    Tódor, te mint szakember, és többiek, mint tapasztaltak! Mit ajánlotok? Konkrét típusokat írjatok plíííz!

    Segítsetek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_695519 (228)
    2007-11-12  23:28
  24. Torolt_felhasznalo_695519
    Torolt_felhasznalo_695519
    2007. november 12. 23:28228.

    Szerintem ezt már nem gyártják. Minden gyártó fejleszt, és újit.

    De ma már szinte mindegyik gép így kezdi a centrifugát.

    előzmény:
    Erika103 (226)
    2007-11-11  17:15
  25. 2007. november 12. 15:38227.
    Szia! Nem tudom tudsz e segiteni de megkérdezem!  Van egy 3-4 éves Whirlpool mosógépem! És most pár hete azt veszem észre hogy a mosószert nem nyomja ki az adagolóból de az öblitőszert meg korábban kifolyik a gépbe! Szépen kimostam az adagolót csillog villog! Mi lehet a hibája?
    előzmény:
    Árpi1979 (1)
    2006-11-23  17:33

Címlap

top