Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hiperaktív

Zsanya
Létrehozva: 2007. január 7. 21:22
Sziasztok!

Hiperaktív figyelemzavaros gyerkőcöt nevelgető szülőkkel leveleznék! Jó lenne egy topik, ahol beszélgethetünk!
Várom a hsz-eket!
  1. Torolt_felhasznalo_284236
    Torolt_felhasznalo_284236
    2007. Április 10. 19:281.
    Sziasztok!Végzős gyógypedagógus hallgató vagyok, most írom a Szakdolgozatom, témám Hiperaktivitás a szülő szemével.Arról szeretnék írni, hogy a hiperaktív gyermekek szüleinek milyen problémákkal kell megküzdeniük,hogyan élik meg gyermekük állapotát.Egy kérdőívvel fogom ezt felmérni.Szeretnék minél több véleményt, ezért az volna a kérésem,hogy akinek lenne kedve kitölteni(emailen el tudom küldeni, tehát nagyjából negyed órát vesz igénybe) és ezzel segíteni dolgozatom hitelességét, kérem jelentkezzen az e-mail címemen: evanyiri@hotmail.com Természetesen a dolgozatban semmilyen személyes adat sem fog szerepelni! Előre is köszönöm a segítségetetket! Várom a megkereséseket! Üdvözlettel Nyíri Éva
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2007. január 13. 18:1663.
    Majd írd meg mit mondtak, kíváncsi vagyok!
    Amúgy jól vagytok?
    előzmény:
    csámpás (61)
    2007-01-13  13:15
  3. 2007. január 13. 17:1762.
    Sziasztok.   Bele-bele olvasok a topikba, de mindent még nem néztem át.     Amiért írok ide: 20-hónapos a kisfiam, még nem volt 1-éves mikor a pedagógus szomszéd ráaggatta a hiperaktiv jelzőt. Azóta kész vagyok, gyemekovostól-orvosig hurcolom,nyugtatnak nincs semmi baj, túl aggódom. Tény viszont hogy a kortársainál jóval elevennebb, nem ül meg egyhelyben. Minden idegen és ismeretlen helyen is úgy érzi magát, mint otthon, mindent megnéz, mindenre felmászik. Mindenki azt mondja, az ő gyereke nem volt ennyire eleven. Ugyanakkor rendkivül értelmes, okos, jólelkű, kedves.     Kérlek benneteket adjatok tanácsot, mit csináljak. Hova forduljak.Mikor lehet diagnosztizálni a hiperaktivitást?     nagyon köszönöm előre is a válaszotokat.   Tabtab    
    előzmény:
    csámpás (61)
    2007-01-13  13:15
  4. 2007. január 13. 13:1561.
    Mopst csak megbeszélés volt, jövőhéten befog járni minden nap, ott lesz 9-13 ig, megfigyelik, feladatokat csinálnak vele gondolom, és aztán mondanak csak valamit.
    előzmény:
    Banilla (60)
    2007-01-11  19:27
  5. 2007. január 11. 19:2760.
    Volt már ennél rosszabb is!

    Mit mondtak a Budaiba?
    előzmény:
    csámpás (59)
    2007-01-11  11:03
  6. 2007. január 11. 11:0359.
    Hú ez tényleg durva velem azért nem szokott ilyen durva lenni.
    mit értesz kényszeres dolgok alatt?

    retimici! Kösz a könyv tippet, majd ma ha megyünk a városba épp könyvásárlásra készültem

    edesnyuszi! Kicsit hasonló cipőben járunk, az én fiam is kicsi még, egy rendes diagnózishoz és valahol nem is szeretnék ilyen "jelzőket" ráaggatni, de közben szeretném tudni, hogy mi lehjet, mitől van ez, mit tehet én?
    Mindenképp figyelt a fiadat továbbra is, ha ez továbbra is fenáll, vidd el valahova, ártani szerintem nem árt.

    Nos ma megyünk a Budaiba! kicsit izgulok, Máté is érzi és elég feszült ettől. Bármi lesz, remélem pozitívan fog végződni!
    előzmény:
    Banilla (45)
    2007-01-09  21:42
  7. 2007. január 10. 20:2058.
    Sziasztok!

    Ma elég jó napunk volt, még sétálni is voltunk!
    Nektek?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2007. január 10. 14:0157.
    Szia!
    Köszi az ajánlót, majd utánajárok.
    előzmény:
    retimici (55)
    2007-01-10  12:42
  9. 2007. január 10. 13:5856.
    Igen ezeket próbálom alkalmazni én is! Igyekszem türelmes is maradni.

    Az a baj, hogy a figyelemzavar miatt, nehéz kizökkenteni!
    És nem tudom mindig!
    Mi a Heimbe járunk, eddig 3x voltunk pszihológusnál, ahol lakunk nem foglalkoztak velünk a nevelésibe.
    Nem vagyok igazán letörve, nem engedhetem meg magamnak, meg van egy kistesó is!
    Csak néha jól esne kikapcsolódni - néhány órára legalább!
    Szóval azért, bármennyire is nehéz, imádom, és tudom, hogy lesz majd jobb, csak addig még futunk néhány kört!
    De köszi a biztatást!
    előzmény:
    nagycsalad (54)
    2007-01-10  06:01
  10. 2007. január 10. 12:4255.

    Sziasztok!Van egy könyv ami tele van hasznos tanácsokkal.Nekem ezt egy gyógypedagógus ajánlotta.A címe:Dr László Zsuzsa     Az örökmozgó gyerek.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2007. január 10. 06:0154.

    hello.......nagyon szomorúan olvasom írásodat....nekünk hálaIstennek nincsenek ilyen dühkitöréseink, maximum agresszív játék és ilyenek... de úgy gondolom, kislányod dühkitöréseit mindenképpen kezelni kellene. hogyan? nem tudom...a budaiban mit szóltak? adtak tanácsot, hogy pld tömegközlekedés környezetben mit tegyél? ilyenkor látom csak, hogy a mi gondunk szinte semmi, a tiétékhez képest. amikor látom, hogy valami nem az igazi, akkor mindenképpen az egyszemélyes gondoskodás, tehát a magamhoz ölelés, a nyugtatgatás, a csendes beszéd, mese, tehát, hogy lenyugodjon - dehát ez nálatok nem lehet ilyen egyszerű. nálunk nagyon bejött a motiválás, tehát hogy apró célt kitűzni, azonnali jutalmazás olyannal, amit a gyerek nagyon szeret. az anya táskájában sok minden elfér, talán a kedvenc játék és mesekönyv is. ha nem tudom a figyelmét valamivel lekötni és fontos lenne, akkor mindig igyekszem valami új témát bedobni, van úgy, hogy talán a 10.dolog az, ami éppen megfogja. türelem, rengeteg türelem...fel a fejjel és még egyszer türelem!

    a pszihopedagógusról ne kérdezd a véleményem...

    előzmény:
    Banilla (43)
    2007-01-09  21:31
  12. 2007. január 9. 22:5753.
    Tényleg nagyon érdekes lehet!
    Jó éjt Neked is!
    előzmény:
    retimici (50)
    2007-01-09  22:07
  13. 2007. január 9. 22:5652.
    Igazad lehet, mindenképp kérdezz meg hozzáértőbbet, és hallgass az Anyai ösztönödre!
    Lassan "jön elő", de lényegében igen. Nálunk sincs feltétlen összefüggésben semmivel, az epilepsziával sem.
    Van a startlapon olyan hogy Hiperaktiv.lap.hu ott találhatsz linkeket.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_172445 (46)
    2007-01-09  21:46

Címlap

top