Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2008-ban ikreink lesznek

Torolt_felhasznalo_815785
Torolt_felhasznalo_815785
Létrehozva: 2007. június 28. 10:59

Sziasztok! 

Szeretettel várnék ide minden olyan kedves kismamát, aki a tervek szerint 2008-ra várja az iker babáit. Természetesen szívesen látunk tapasztalt, már meglévő ikrekkel "rendelkező" szülőket is, ha kedvük van megosztani velünk a tapasztalataikat.  Mi január végére vagyunk kiírva, de azt gondolom jó ha a január elejéig, egészségesen egyben maradunk. 

Üdv 

  1. 2010. december 15. 20:221901.

    Sziasztok lányok!

     

    Úgy látom nem ír senki. Hátha kedvet kaptok, írok pár sort, de engem is érdekelne mi van veletek?

     

    SZóval fiúk három hónapja bölcsisek. Elég jól bírják, bár néha reggel Bálint nem akar menni. Volt néhány nap hogy sírt reggel amikor elbúcsúztunk, de nem sokáig tartott. Meg vagyok elégedve a bölcsivel és már én is megszoktam hogy kevesebbet látom őket. Így  hogy nem vagyunk egész nap együtt több türelmem van hozzájuk:).  Volt most egy idő hogy sokat veszekedtek, de javult a helyzet, mostanában már többször együtt játszanak. Nagyon édesek.

     

    Szobatisztaság felé is nagy léptekkel haladunk. Zsombi már két éves kora óta éjjel-nappal az, Bálint pedig most ott tart hogy nappal nincs rajta pelus, de azért még kb. napi egyszer baleset történik. De már nagy az előrehaladás. Van remény. Beszédben is van haladás. Ugye most voltak  31 hónaposak, Bálint sok szót ismétel és már kis mondatokat is mond, Zsombi most kezdett el kb. három hete és elég sok mindent ő is próbál mondani. Elég hihtetlen a fejlődés nála, eléggé el voltam keseredve hogy mikor tanulnak már meg beszélni. Legalább elkezdték.

    Votl mikulás ünnep, tetszett nekik.

    Ja de nagyon sokat betegek. Sokszor csak úgy hogy köhögnek meg folyik az orruk, de nem lázasak. Ilyenkor mennek bölcsibe, de már táppénzen is voltam velük kétszer. Zsombi már 5 doboz antibiotikumot szedett be három hónap alatt. Pedig reménykedtem hogy nem lesznek sokat betegek. Tévedtem.

     

    Ti hogy vagytok? Kivel mi a helyzet? Írjatok!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    előzmény:
    Ticcó (1900)
    2010-10-16  14:37
  2. 2010. október 16. 14:371900.

    Szia Szimoni!

    Hogy bírjátok az új helyzetet?

    Nálunk továbbra sincs beszéd, egyedül Máté kakil bilibe,Bercus nem.Mi maradunk itthon még egy évig, akkor mennek oviba.Veletek miujs, lányok???

     

    előzmény:
    szimoni (1899)
    2010-09-30  11:45
  3. 2010. szeptember 30. 11:451899.

    Sziasztok lányok!

     

    Helyzetjelentés nálunk. Fiúk bölcsisek! Ez már a harmadik hét, ugye két hét volt a beszoktatás. Elég jól ment, rosszabbra számítottam. Azt hittem majd jobban sírnak utánam, de jól bírják. Első héten délutánonként volt egy kis sértődés, láttam rajtuk hogy azért nem tetszik teljesen nekik a helyzet. Meg amikor hazajöttünk akkor mindkettő nagyon ragaszkodik, ki akar sajátítani. De nem sírnak amikor megyünk, elvannak, játszanak, alszanak is. Az evés rosszabb Zsombinál. Ő itthon is elég válogatós, és ott is alig eszik, remélem majd "betörik". Addig esténként itthon tunningolom. Bepótolja az egész napos nem evés.

     

    Ja betegség, Zsombi kb. két hete taknyos, még antibiotikumot is kapott, Bálint ezen a héten kezdte. Köhögnek stb. Mivel nem lázasak azért mehetnek sőt mondják is hogy menjenek. Orrszívás este reggel ezerrel. Az aztán a nagy show. Sajnálom szegénykéket, de hát ez van. Kíváncsi vagyok mikor keverednek ki belöle és lesz e olyan hogy teljesen egészségesek. A bölcsibe valaki mindig beteg. Majd ha elkezdik a fűtést akkor talán jobb lesz a helyzet.

     

    Nagyon fura volt az elején a fiúk nélkül. Még jó hogy van ez a beszoktatás, mert ez nekem is kellett, hogy szépen fokozatosan szakadjak el tőlük. Hiányoznak nagyon, de azért bírom, azt hittem én is rosszabbul fogom viselni.

    Jővő héten megyek dolgozni. Nem nagy kedvel és így már a fiúk is több időt lesznek a bölcsibe.  Innentől már komolyodik a helyzet. 

     

    Veletek mizujs?  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_116446 (0)
     
  4. 2010. szeptember 29. 22:001898.
    hmmmmmm, megoltem volna a topicot?......
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_116446 (0)
     
  5. 2010. szeptember 27. 10:411897.
    Ú, ez marha idegesítő tud lenni...:-)
    előzmény:
    Drosera (1896)
    2010-09-23  18:24
  6. 2010. szeptember 23. 18:241896.

    írtam DE ELSZÁLLT, MERT BÉNA VOLTAM.

    :((

     

     MAJD HA KIDÜHÖNGÖM MAGAM, ÚJRA BELEFOGOK..

     

    ADDIG IS ÍRJATOK!!! 

    előzmény:
    mbogica (1895)
    2010-09-09  13:43
  7. 2010. szeptember 9. 13:431895.

    Haho csajok :)

     

    Erdekes temat vetettetek fol, igy en is elobujok az olvasok kozul :)

     

    Ticco, mi is szeretnenk 3.babat (vagy negyediket is, ha ujra ikrek....) es neha en is elbizonytaladom.... igazabol nekem nem hianyzik a kislany, totalis kiteljesedtem a ket fiammal, de az ujbol babazas, plane eggyel! ujra pocakosnak lenni, mit csinalnek mashogy.... azert jo lenne :)

     

    ami visszatart, azok az ejszakak.... nalunk meg nincs vegigalvas, csak ha veluk alszom, igy egyutt alszunk egy agyban harmasban :) neha nem a legpihentetobb, de meg jobb, mint a ket emelet kozotti ingazas... most a foguk miatt ebrednek, mar csak 4 van hatra, ugyhogy mar lassan vege remelem. en nem tamogatom a  sirni hagyjuk elvet valokat, majd megtanulnak aludni egyedul is, ha megertek ra ;) par ev mulva ugyis nosztalgiaval gondolunk majd vissza a nehez idokre!

     

    Segitsegem nekem sincs, a ferjemen kivul, es bolcsiben sem mennek majd, hanem jovore 3 evesen oviban... mondjuk itt angliaban mas a rendszer....

     

    es igen, nehez neha nagyon, es en is elvesztem a turelmemet, de szerintem erre szuletni kell, valakit kielegit valakit nem ha otthon a gyerekeivel van, oket tanitja, okositja, vagy csak gyonyorkodik benne, esetleg a hajat huzza ki szalankent mert az asztal tetejen ugralnak, egymas fejet verik a fakockakkal, kiontik a vizet, szetszorjak a mazsolat :) de amikor egymast etetik, olelik, simogatjak, beszelgetnek, egyutt jatszanak, odadadjak egymasnak a kedvenc jatekot, hogy 'tettek!' azt nem adnam oda semmiert, hogy ne en lassam, hanem valaki mas.....

     

    Mi a zurammal szerencsesek vagyunk, mert 10 evig voltunk egyutt a gyerkocok szuletese elott, igy kiutaztuk, kibuliztuk magunkat, rengeteg helyen jartunk, sok jo etteremben, kiallitason stb voltunk, most gyereket nevelunk erre vagytunk olyan regota, nem is hianyzik mas. este amikor alszanak a sracok, osszebujva megnezunk egy dvd-t, megeszunk egy pizzat ez az egyutt toltott ido :)

     

    bocsi, iszonyu hosszuuuuuu voltam...... 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  8. 2010. szeptember 7. 20:261894.

    Sziasztok!

     

    Ticco, azért kell olyan korán beadnom őket, mert fél 8-ra járok majd dolgozni (köztisztviselő vagyok) és 25 km-re dolgozom a lakásunktól. Férjem előbb megy, de így ő korábban  tud jönni. Ő megy majd értük  és ő lesz velük amíg hazaérek.  Nagyon nehéz lesz pedig így is kocsival járok majd dolgozni, hogy hamarabb haza és odaérjek.  Ha busszal mennék akkor már  kb. 6-ra be kéne vinnem őket. Így elég lesz a 3/4 7.

     

    Betegségről annyi, hogy nekem még a fiúk el sem kezdték a bölcsit de már egy hete náthásak, Zsombinak hőemelkedése volt és köhögnek. Igaz én is. Remélem mire megyünk elmúlik. Én is mindig azon gondolkodom hogy hol és miért fázhattak meg, nem jól öltöztettem őket. stb.

     

    Ticco nehogy lebeszéljünk az újabb babáról!! Az meg nehogy érdekeljen hogy nem csilivili a lakás. Hihetetlen hogy ezt valaki is szóváteszi. Még jó hogy nekem nem. Megmondanám a véleményemet.  

     

    előzmény:
    Ticcó (1893)
    2010-09-06  14:00
  9. 2010. szeptember 6. 14:001893.

    Helló lányok!

    Drosera, én is mániákus magamat hibáztató vagyok. Úgyhogy ebben nem segíthetek. Ha betegek, lepereg előttem, hányszor ettek olyat, amit nem kellett volna(pl.cukorka) és hogy tuti az én hibám...Szerintem ez normális, hogy lebetegedtek, a bölcsi-ovi első éve erről szól.

     

    Szerintetek a nem ikreseknek is ilyen kemény ez?

     

    Szimoni, ki lesz velük, amíg hazaérsz? Hol fogsz dolgozni, hogy ilyen korán be kell őket adni?

     

    Én mostanában kezdek elbizonytalanodni a 3. gyerekkel kapcsolatban. Lehet, a Ti hatásotok is, de elkezdtem félni, hogy 3 gyerekkel már tuti nincs esély "normális" életre. Például nyilván nincs tökéletes háztartás vezetve. Tudjátok, olyan "Bree"-féle. De persze ezt valaki mindig meg is jegyzi.Anyám, anyósom...Dehát hogy a fenébe legyek mindenben a topon...??

     

    Drosera, te aztán szemléletesen le tudod írni a valóságot.Imádom.

    előzmény:
    Drosera (1892)
    2010-09-04  21:01
  10. 2010. szeptember 4. 21:011892.

    nem iszonyú...ne mond!!! :)) fogod őket látni, egész hétvégén együtt lehettek, és az este is hosszú...:)) ne aggódj!!!

     

    beszéd ügyben az nem segít, ha úgy tesztek, mintha nem értenétek őket, mert lehet, hogy  csak lustik, ha úgyis megértik őket.. hm??

     

     

     

    amúgy az normális, hogy 3 nap bölcsi után máris benyeltek egy jó kis vírust a fiúk??? :((( folyik tanyuk-nyáluk, hőemelkedés...brrr.... 

     

     

    Én már előre rosszul vagyok, hogy át kell mennem ápolónőbe... Úgy be tudok parázni, ha lázasak.  valamiért rosszul működöm, mindíg úgy érzem én rontottam el valamit, nem öltöztettem, vagy etettem őket rendesen... 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  11. 2010. szeptember 2. 13:011891.

    Sziasztok,

     

    Drosera, nekem a fiúk 13-án kezdenek, illetve akkor kezdjük a beszoktatást. Én majd reggel 3/4-ed 7-re viszem őket és 1/4 4 körül megy értük a férjem. Én viszont csak fél5-5 között fogok hazaérni. Alig fogom látni őket!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Iszonyú.

     

    Szerintem ezt a "munkát" csak úgy lehet bírni hogy tényleg imádod őket és ezért mindent megteszel és mindent ennek vetsz alá. Nem?

     

    Írhatnál tapasztalatokról a beszoktatással kapcsolatban.

     

    Tico, igen nekem sem beszélnek. Azért van némi fejlődés. Bálint mostanában sok mindent ismétel és tényleg próbálkozik. Zsombi is minimálisan fejlődött de ez még messze van a beszédtől.

    úgy gondolom hogy ha csak csoki ellenében beszélnek neked, akkor alapból nem is akarnak beszélni még és persze ha van kilátásban valami jutalom akkor megerőltetik megukat.  Egyszer csak majd rájuk jön aztán biztosan nekiállnak beszélni.  Számukra még nem fontos, egymás között így is megértik egymást. Nekem is mutogatnak és így "vezénylik" egymást. 

     

    írjatok 

    előzmény:
    Drosera (1890)
    2010-09-01  20:57
  12. 2010. szeptember 1. 20:571890.

    halihó!!! Szimoni!!

    Épp így érzek én is. Imádom őket, szerelmes vagyok beléjük, de maga a meló és az állandó stressz (kiabálás, veszekedés, hiszti, veszélyek stb.) totál lemerít, és képtelen vagyok feltöltődni. annyira kéne már egy hétvége, hogy ne legyen feladat. de ugye ez meg még nem járható út...

     

    Én gyakran tűnődöm azon, hogy ha nem gyerekről volna szó, ti el tudnátok képzelni egy munkahelyet, ahol évek óta  napi 12 órát dolgoztok, és hétvége sincs, és szabi sincs???

     Mert mi ezt csináljuk, holott, ez tiszta képtelenség ..éveket melózni pihenés nélkül.

    régen 3-4 hónap hajtás után, ha nem lett volna egy hét utazás, vagy pihi, hát nem tudom mit csináltam volna... Most meg: pár óra strand, kozmetikus vagy ilyenek a kikapcsolódás max. szóval azt hiszem, nem semmi, amit egy anyukának végig kell csinálni. És én ennek a felét sem sejtettem előre...

     

    Na de képzeljétek: ma volt az első nap a bölcsiben, ma kezdtük a beszoktatást!!  9-re viszem őket, és fél 4-4 -re fogok értük menni majd. így gondoltam.

     

    hát ugye eddig semmi gond...:)))

     

    Szimoni, neked mikor mennek bölcsibe??? 

     

     

     

    előzmény:
    szimoni (1888)
    2010-08-24  08:16
  13. 2010. augusztus 31. 21:521889.

    Én megértelek, Szimoni.Én is másképp gondolnám, ha teljesen egyedül kellett volna végigcsinálni.És egyáltalán nem tűnt panaszkodásnak, mi aztán tényleg tudjuk miről beszélsz.Még a te fiaid sem beszélnek? Az enyéim akkor mondanak bármit is, ha cukorkát/csokit...stb. ígérek érte. Ez gáz?

    Drosera, neked van segítséged, de te meg másképp gondolkodsz és kész.Így van jól.

    előzmény:
    szimoni (1888)
    2010-08-24  08:16
  14. 2010. augusztus 24. 08:161888.

    Sziasztok!

     

    Itt vagyok én is olvasgatok, csak sokszor lusta vagyok írni.

    Mi nem szeretnénk harmadik babát. Valahogy én is úgy vagyok hogy az idegrendszerem nincs több gyerekre "hitelesítve". Sokszor még ezt is soknak érzem.

    Persze imádom a fiúkat, nagyon örülök hogy vannak, de nagyon kikészülök néha. Nagyon elevenek és mivel nem beszélnek ez az állandó nyögés már kikészít, meg hogy azt próbálom kitalálni hogy mit akarnak. Ehhez persze veszekednek mert mindig ugyanaz kell nekik. Ja hozzá kell tennem hogy mi nem tudjuk senkire hagyni őket, így szinte mindig velük vagyok. Mindig és mióta megvannak összesen háromszor voltunk valahol kettesben a férjemmel. 

     

    Na most aztán panaszkodtam egy sort, pedig nem azt akartam. Nem tudok elképzelni még egy gyereket és ezzel a férjem is így van.  Persze néha én is gondolom hogy jó lenne egy kislány, de mégsem vágnék bele újra. Projektnek vége.

     

    Ugyanakkor én nem vágyom vissza a munkába, pedig másfél hónap múlva megyek. Nagyon félek, hogy hogyan bírom majd nélkülük és hogy alig fogom őket majd látni. Nagyon nehéz lesz megszokni nekik is meg nekem is. 

     

    Ahogy visszaolvastam nem hangzik valami jól a levelem pedig kimondhatatlnaul szeretem a fiúkat... 

    előzmény:
    Drosera (1887)
    2010-08-23  18:20
  15. 2010. augusztus 23. 18:201887.

    Igen, ez így van...:)

     

    nem is nagyon értem itt a fórumozókat... más témában. Sokan alapvetően elítélik azt, aki nem pont úgy gondolkodik, mint ők. pedig hát annyifélék vagyunk, annyiféle tapasztalattal, jó és rossz élményekkel, amik meghatározhatják a viszonyulásainkat.

     

     

    Lányok!!! Más nem akar hozzászólni?? Olyan jó lenne hallani felőlelet? Ki szeretne harmadik babát pl? :) és ki nem???

     

    Más téma is jöhet!!! 

    előzmény:
    Ticcó (1886)
    2010-08-17  15:18
  16. 2010. augusztus 17. 15:181886.

    De jó, hogy te is leírtad őszintén!

    És így kerek a világ: hogy mindenki más.:-)

    előzmény:
    Drosera (1885)
    2010-08-17  12:22
  17. 2010. augusztus 17. 12:221885.

    szia Ticco!!!

    igen, ezeket mind megértem. jó, hogy így leírtad.

     

    Én is szerettem volna egy kislányt...  ezt nagyon sajnálom, hogy nem lesz... de azt hiszem nálam itt ki is fújt az érvek sora..:))

     

    Én meg teljesen máshogyan érzek:

     - ahogy nőnek egyre szerelmesebb vagyok beléjük...de:  

    - végtelenül örülök, minden nap hálás adok, hogy a fiúk már nagyok,       hogy önállóak

    -  ha meglátok egy pocakos nőt, elszorul a gyomrom, és rám tör, hogy soha többé nem szeretnék 1 évre bezárva lenni két síró babával 

    -   nagyon boldog vagyok, hogy végre beszélnek, és nem csak sírnak

    -   hogy végre 2,5 évesen mehetnek bölcsibe, és én végre visszatérhetek a felnőttek és a munka világába. és: végre reggel elmehetek itthonról!!!:) 

    -   nekem így is túl zajos, és túl pörgős a ház, vágyom a nyugalomra 

    -   és nekem olyan 60- 40 %, már ami a gyerekek "élvezetét" jelenti, és a fáraDTSÁgot.

     

    Mi nagyon szeretünk sokat utazni, és kettesben lenni a férjemmel, és a társasággal. szóval mi nem lennénk annyira odaadóak. dehát másképp csinálni meg nem akarjuk, úgyhogy mégis azok vagyunk.

    de ennek ellenére a gyerekekről szól az életünk, és maximálisan igyekszünk nekik tartalmas, boldog gyerekkort biztosítani : ) 

    előzmény:
    Ticcó (1884)
    2010-08-16  22:59
  18. 2010. augusztus 16. 22:591884.

    Legyen egy ksitesó, akit lehet babusgatni, tanítgatni a nagyoknak.

    Hogy nagyobb legyen  a család, hangosabb, színesebb...:-)

    Hogy hátha lány lesz....

    Hogy babázhassak mégegyszer...

    Hogy nehogy unatkozzak, ha  a nagyoknak már nincs rám szükségük...:-))(Ez csak poén)

    De tényleg, nekem a gyerek nem teher, mi a férjemmel 90%-ban kifejezetten élvezzük. A maradék 10 % a fáradtság és a "de elmennék moziba... "érzés.

     

    előzmény:
    Drosera (1883)
    2010-08-11  11:07
  19. 2010. augusztus 11. 11:071883.

    a fogamzásgátló akkor eredményezhet ikreket, ha abbahagyod, és akkor rögtön sokat "dolgoztok" a gyereken..:) hogy szalonképesen fogalmazzak. ugyanis nekem ugye ők lombik gyerekek, és a mesterséges megtermékenyítésnél is van olyan, hogy fogmazásgátlót szedsz, hogy amikor abbahagyod, akkor ún. visszacsap a dolog, és elkezd ezerrel dolgozni a petefészek, petét érlel, ilyenkor akár többbet is. fogamzásgátló abbahagyása után azért lehet nagyobb eséllyel teherbe esni.

     

    úgyhogy lehet...

     

    akartok  még egy gyereket???:)) nahááát. annyi három gyerekes ismerősöm van... olyan furi... sokna-sokan akarnak.

    Mi vezérel téged???? miért jó egy harmadik gyerek???? nagyon érdekel. 

     

    Én meg: nekem még a kettő is sok. kizárt , hogy bevállalnék. még egyet.

     

    Én amúgy nem szedek semmit, óvszer van..:)) nagyon  tinisen csináljuk...

    előzmény:
    Ticcó (1882)
    2010-08-10  14:35
  20. 2010. augusztus 10. 14:351882.

    Helló Lányok!

    Drosera, NAGYON édesek lehetenek! Már én is várom ezeket. Mi idén a strandig jutottunk az építkezés miatt.

    Lenne egy kérdésem csajok:

    Ti szedtetek fogamzásgátlót, mielőtt az ikrekkel teherbe estetek?

    Mert én ugyanazt szedem, mint a terhesség előtt (Yasminelle, régebbbi neve Yadine) és mostanában nagyon fájnak  a petefészkeim peteéréskor. Mind a kettő. Pont mint amikor teherbe estem. Attól tartok, a tablettától lettek ikreim.

    De mivel szeretem ezt a fog.gátlót(szép tőle a bőröm, tudom tartani a súlyom, minimálisak a hangulatingadozásaim) habozok, hogy abbahagyjam-e.1 év múlva jó lenne teherbe esni, de ezúttal egy gyerekkel.

    Mit gondoltok, a fogamzásgátló szerepet játszhatott abban, hogy ikreim lettek?

    Puszi

    előzmény:
    Drosera (1881)
    2010-07-31  14:56
  21. 2010. július 31. 14:561881.

    Örülök, hogy minden ok Ticco !!!!:)))

     

     

    Olyan jó lenne, ha hallanék rólatok többet!!!

     

    kivel mi van???

    hogy telik a nyár? kinek hogy jött be ikrekkel a nyaralás???

     

    én fontos tapasztalatokkal lettem gazdagabb: ) Az Adrián ugyanis jó volt, a Balcsin meg borzasztó.

    Ugyanis nekünk jobban bejött Rovinjban a kis dohos, földszinti önellátós apartman, kis kerttel, ahol jól behatárolt területen lehetett mellettük pihenni is,  mint a balcsin a félpanziós nagy parkos szálloda... ahol ezerfelé rohangáltak ketten, és semmi nem volt szabad a hotelszobában, meg ráadásul 3. em. erkély....

     

    Kinek mi a tapasztalata?

     

     

    ja, és a fiaim 2,5 évesek lesznek egy hét múlva, már gyűjtöm az aranyköpéseket..:))

     

    bemásolom:

     

    (remélem hamarosan ti is élvezkedhettek, mert ezeket imádom hallgatni..)

     

     

    Krisztián (felveszem. Felcsimpaszkodik a nyakamba, puszilom) :  - Anya, ne ne harapj meg,… ne ne ne puszilj meg, mert.. Krisztiánba bemegy a levegő. ... (átöleli a nyakam) Csak szeress!...

     

      

    Én: - csinálok kovászos uborkát.

    Norbi: - ana, megszagolhatom a kolbászos uborkát?

     

    Én: - hú de finom torta, finom süti..

    Norbi: - nem süti, már kihűlt…

     

     

     

    Én: - fogd meg a nyakam, hogy le ne ess! (miután felvettem)

    Norbi: - jó, ana, megfogom a nyakad hogy le ne essen…

     

     

    Én: - vigyázz, nehogy megcsípjen a fülbemászó bogár.

    K.: - ott a fülbevaló bogár…

      

    előzmény:
    Ticcó (1880)
    2010-07-21  23:19
  22. 2010. július 21. 23:191880.

    Sziasztok!

    Mostmár jobban van Máté, szerencsére. De dinnyét nemigen eszünk 1 évig.:-) Igen, Drosera, jó sokat ettek, egész nap. Én (a marha) az igyekvő anyuka örültem, hogy szeretik.

    Nálunk sincs beszéd, csupán "apa-anya" és rengeteg hablaty. Még énekelnek is hablatyolva. Az a durva, hogy egymással is úgy kommunikálnak, hogy mutogatnak és bólogatnak.Írtó aranyosak.

    A bölcsi biztosan sokat fog lendíteni a beszéden,Szimoni, sok anyukától hallom ezt.

    Jó nyarat mindenkinek!

    előzmény:
    szimoni (1878)
    2010-07-20  08:54
  23. 2010. július 20. 11:361879.

    jaj, te szegény! jól megijedhettél!!!

    most gondolom egy darabig nem kapnak szegények dinnyét. nagyon sokat evett???

     

    majd mostmár odafigyelek én is, mert erről én sem tudtam.

     

     

    amúgy mi újság veletel lányok???? : ))))

     

    nyaralunk-nyaralunk????

    jó a nyár, igaz???????????????   

    előzmény:
    Ticcó (1877)
    2010-07-19  22:12
  24. 2010. július 20. 08:541878.

    Szia Ticco!

     

    Durva, én sem tudtam hogy nem lehet sok dinnyét enni. Mondjuk nekem most egyáltalán nem eszik a dinnyét. Ez a veszély nem fenyeget. 

     

    Már helyre jött Máté? Egyébként hogy vagytok? Beszéd? Nálunk még mindig nemigen megy.  Szeptemberben mennek bölcsibe a fiaim. 

    előzmény:
    Ticcó (1877)
    2010-07-19  22:12
  25. 2010. július 19. 22:121877.

    Helló csajok! Van egy sztorim, kiváncsi vagyok a ti gondolataitokra is ezzel kapcsolatban.

    Ma a klinikán kötöttünk ki Mátéval, hasfájás, ultrahang, vakbélgyulladás-frász. És mi volt az oka, valószínüleg? A töménytelen mennyiségű DINNYE.

    Ezt eddig nekem SENKI nem mondta, hogy a dinnyétől nem hogy szorulása, de súlyos bélcsavarodása is lehet egy kisgyereknek!!!

     

    Szerencsére ezzel meg is úsztuk, de rendkívül pipa vagyok...

    előzmény:
    Ticcó (1876)
    2010-06-03  14:17

Címlap

top