Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Műfogsor probléma

Zhadi22
Létrehozva: 2007. július 4. 22:55

Sziasztok!

Anyukámnak most lesz aktuális a teljes műfogsor készítése.

Nagyon aggódik, hogy mennyire lesz könnyű ezt megszoknia, lehet-e egyáltalán műfogsorral trendesen enni pl, ilyenek.

Azért hozom létre ezt a topicot, mert nagy segítség lenn ha azok akiknek már van ilyen tapasztalata írnátok pár sort erről.

Így meg tudnám nyugtatni anyukámat, hogy ne aggódjon ennyire  

Köszi előre is!  

  1. 2007. július 15. 21:0526.

    És mennyi a külföldi? Egyáltalán Magyarországon ilyet lehet csináltatni?

    És a procelán csak esztétikailag éri meg jobban, vagy más miatt is?

    előzmény:
    palmacica (25)
    2007-07-15  16:47
  2. 2007. július 15. 16:4725.

    Porcelán Egyértelmű.

    A Valplast kicsit húzós,pontos magyar árat nem tudok,csak külföldit 

    A Valplast kivehető pótlás 

    előzmény:
    Zhadi22 (24)
    2007-07-14  12:40
  3. 2007. július 14. 12:4024.

    Sziasztok!

    Felmerült még egy kérdésem, szerintetek melyik a jobb a porcelán vagy a műanyag (nem procelán) protézis?

    És még egy kérdés, a Valplast hol kapható? Valaki tudja esetleg az árát is?... És ezt otthon lehet-e használni vagy orvos helyezi fel?

    Köszi!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2007. július 6. 05:4723.
    ez lenne jó, mert ezekről a ragasztókról nem sok jót hallottam.
    előzmény:
    Zhadi22 (15)
    2007-07-05  22:01
  5. 2007. július 5. 22:5522.
    Éjjel állandóan viritykolók, de ha áztatom, akkor tök mindegy, hogy iszom vagy sem, mert hát nem lesz a számban.
    A párom úgy szokta hívni az ilyen fogsorokat, hogy: "nappal ugat, éjjel úszik".
    előzmény:
    palmacica (19)
    2007-07-05  22:48
  6. 2007. július 5. 22:5321.
    Saját fog nyista. Korona van, amire akasztani lehet, a másik oldalon.
    Hacsak nem nyerek a lottón, és azt az oldalt is meg nem csináltatom ilyenre.
    előzmény:
    palmacica (20)
    2007-07-05  22:49
  7. 2007. július 5. 22:4920.
    Ja és a kampót nem ragasztja .Az azért lesz kampó,mert a saját fdogadba kapaszkodik,és az tartja a fogsort.
    előzmény:
    gyerkőcök (18)
    2007-07-05  22:23
  8. 2007. július 5. 22:4819.

    Hát nem igazán lehet mit tenni sajnos.

    A Valplast anyaga hasonlit a fóliához(természetesen csak messziről rokonok&nbsp.Amikor csinálom,akkor is nagyon hamar kiszárad,ha nem áll vizben.Ezért éjszakára vizbe kell rakni,mint a régi kaucsuk fogsorokat.

    Hiába iszol sokat,mert a nyálat "szivja el",vagy hogy mondjam.De nem hiszem hogy annyira észrecehető,csak páran jelezték már.

     

    előzmény:
    gyerkőcök (18)
    2007-07-05  22:23
  9. 2007. július 5. 22:2318.
    Köszi!
    Igen, valami olyasmit mondott, hogy észre sem fogom venni. Bár most a másik oldalam elkezdett fájni, amire azt a kampót akarja majd ragasztani, szóval egy kicsit be vagyok ijedve tőle, de reménykedem, hogy sikerül majd ügyesen megoldani.
    A száj kiszáradásra mit ajánlasz? Lehet ellene tenni valamit? Tudom, igyak sokat.
    előzmény:
    palmacica (17)
    2007-07-05  22:12
  10. 2007. július 5. 22:1217.

    Szia!

    Az orvos sztem Valplast-ra gondolt.

    Tényleg nagyon drága.

    És száritja a szájat.De észrevétlen,nagyon vékony.

    Én már sokat csináltam ilyet 

    előzmény:
    gyerkőcök (5)
    2007-07-04  23:43
  11. 2007. július 5. 22:0916.

    Egy jól elkészitett fogsorhoz nem kell ragasztó.Baromság hgoy muszáj használni

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_954437 (2)
    2007-07-04  23:14
  12. 2007. július 5. 22:0115.

    Egyébként még egy érdekesség, azt hallottam, hogy Németországban valamilyen vákumos megoldást alkalmaznak, ezáltal nagyon jó a rögzítése a fogsornak.

    Esetleg hallottatok róla valamit? Magyarországon csinálnak ilyet?

    ÉS még egy kérdés merült fel, a fogsorrögzítő dolgokkal kapcsolatbn, melyik a jobb a ragasztó vagy vannak ilyen ragasztócsíkók?...

    Köszi!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2007. július 5. 21:5914.

    Sziasztok!

    Ezer köszönet mindenkinek a sok ötletért, bátorításért.

    Azt hiszem sikerült nagyjából megnyugtatni anyut, hála nektek  

    Egyébként mostanában fog elmenni a fogdokihoz konzultációra, hogy mi legyen, hogy legyen  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2007. július 5. 09:2313.

    köszi azért, semmi gond, ez van!

    alapjaiban ugyis a maszekhoz kellett volna először mennem, mert amiket felrakott koronát, hidat, stb. még ha van is rtg, sztem ő tudja lebontani, de akkor már ciki is lett volna, hogyha utána az sztk-ba megyek, ez csak egy gondolat volt.

    A gondom az, hogy nem tudom merjem-e a kivehetőt vállalni, elég sok macerát hallottam róla.....  már a viselésével kapcsolatban, főként alsó, az uj inplantátumtól pedig félek, mint ahogy már leirtam, 10 éve is nehezen viseltem a beültetéssel járó procedurát, fájdalmat, problémákat.....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_543465 (12)
    2007-07-05  08:52
  15. Torolt_felhasznalo_543465
    Torolt_felhasznalo_543465
    2007. július 5. 08:5212.
    szia sajnos rossz hírem van Sztk-ra csak akkor tudsz fogsort csináltatni ha betöltötted a 60. életéved, ez a szabály :-(. Sajnos sok konfliktusunk van ebből.
    szép napot
    Judit
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_874072 (8)
    2007-07-05  05:17
  16. 2007. július 5. 08:4411.
    Szia Zhadi!  én csak az én tapasztalatomról tudok beszélni.Nekem is nagyon elkeserító volt, főleg lelkileg amikor odáig jutottam,hogy alsó-felső műfogsor kell. Addig nagyon sokat  "szenvedtem  ", amíg nem készült el. Nekem szerencsém volt és jó házifogorvosom, de nem volt vele problémám, sőt már nagyon örültem, hogy nem kell fogatlanul járnom. Még azzal is szerencsém volt,gogy alul maradt két fogam, amihez hozzákapcsolódik a műfogsor.A felső megtapad a szájpadláshoz és azt mondja a fogorvosom, hogy az alsó a kritikusabb. Szerintem nappal nem szabad kivenni,csak étkezés után    lemosni/én legalábbis így szoktam/ Minden évben el kell menni ellenőrzésre,mert az minden bajt kiszűr. Nekem 5 éve van meg és most úgy mentem oda,hogy újat akarok csináltatni, de a fogorvosom azt mondta,hogy nem kell, mert ezt megtudják csinálni, és nem kerül annyiba.Nem tudom anyukád hány éves, de 60-on felül nem drága.Tehát nem kell privát menni, most már a házifogorvosok is jók, nem úgy mint régen.Most nagyon sok fiatal van és értik a szakmájukat. Üdv egy 63 éves nagymama                        ui.éjszakára kiszoktam venni.  
    előzmény:
    Zhadi22 (1)
    2007-07-04  22:55
  17. 2007. július 5. 08:2910.
    Szia, meg lehet szokni. A gyógyszertárban árulnak 1450 Ft-ért egy gyógynövényes kenőcsöt, (a neve nem jut eszembe A betűvel kezdődik) direkt arra, hogyha a műfogsor először feltöri az ínyt, azzal be kell kenni, és pillanatok alatt rendbehozza.
    előzmény:
    Zhadi22 (1)
    2007-07-04  22:55
  18. 2007. július 5. 07:019.
    Anyukádnak nem kell aggódnia.Ha betartja az orvos utasitásait, (nem eszünk kebyérhéjat,kemény almát,stb.nem harapunk)akkor kb 1.hónap alatt megszokja.Tudom,én ugyan igy vagyok.Sajna.A ragasztást,és a speciális áztató,tisztántartó tabletta használatát nagyon javaslom.Jobb lesz a közérzete,és nem megy tönkre a fogsor sem idő elött. Szoritok anyukádnak,és kivánom,mindnél elöbb ehesse a kedvenc ételeit.Jó izüen.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2007. július 5. 05:178.

    sziasztok, nekem is ilyen gondjaim vannak, és most választás előtt állok, ugyhogy nem tudom mitévő legyek.

    Alapjaiban az alsó felső már "felujitásra" várna, alsóban kb 10 éve van egy inplantátum, jó is, szuper, csakhogy közben a másik oldalon, ugye a kor is, romlottak a fogaim, így aztán a másik oldal hátsót ki kellett huzni, nos, most jobbalsónál hátsótól nincs jónéhány fogam, nemhogy randa, hanem az evésnél is gondot okoz. Inplantátumot nem akarok, ahogy visszaemlékszem, bár a másik oldal szuper, de elég sokat kinlódtam vele, ráadásul nagyon drága is volt, most uezt a szenvedést nem akarnám végigcsinálni, begyullad, kiesett, fáj, huhh, stb.stb. de valamit kellene csinálni.  fogorvosnőmmel már többször beszéltem régóta maszek orvosom, de mindig csak megbeszéljük, és huzom halasztom, mert kivehető alsóban gondolkodtam, bár az ára szinte uannyi mint az inplantátumosé,  de ódzkodom a kivehetőtől.

    Mostmár nyugdijas leszek (57) megcsináltathatnám akár sztk-ra is talán, de a fogorvosnőm ismeri a fogaim a-cettig, és rtg.meg minden, de sok gondot hallottam a kivehetőről.

    Gondban vagyok emiatt, nem tudom mit csináljak.

    Egyébként örökletesen kiskoromtól rosszak a fogaim, ugyhogy mindig szenvedtem emiatt elég sokat. Sztem a fogfájásnál nincsen rosszabb. 

    előzmény:
    Zhadi22 (1)
    2007-07-04  22:55
  20. 2007. július 5. 01:187.

    Őszinte részvétem , szerintem ezt a büdös életben nem lehet mexokni . ( más szerint semmi gond vele- pölö szüleim , akiktől örököltem a nyavalyát )

    Persze , az elején történő "kidobások" hetek alatt elmúlnak , milliószámra élnek emberek ilyen segédeszközzel , végül is műlábbal , tolókocsiban is lehet élni.... Enni persze lehet vele , szinte bármit .

    Már gondolkodtam a beültetésen , de talán annyit nem ér meg a sebészeti beavatkozás , szenvedés.... arra a kis időre  

    Talán csak azzal tudod megnyugtatni , hogy sokan elviselik , bár szerintem elviselhetetlen . Annó... huszonéves kolleganőm szorult ilyen szörnyűségre , hát ez nem igazán korfüggő . Túl lehet így-úgy élni , az nagyon fontos , hogy az elején minden kis "sérelemmel" menjen vissza az orvoshoz , picinyke csiszolgatás nagyon sokat számít . Remélem , Anyukád kevesebb töréssel fogja átélni a megváltoztathatatlant . Részemről akkor kezdődött a teljes összeomlásom , nyilván ez csak hab volt a tortán , sokkal súlyosabb tényezők "vetették meg az ágyat" .

    (gyerekkorom rémálma , amikor alig 50-es nagymamám fogsora nélkül rohant ki leszúrni bennünket az öcsémmel    Hát nem a leszúrástól voltunk teljesen ledöbbenve....&nbsp .

    előzmény:
    Zhadi22 (1)
    2007-07-04  22:55
  21. 2007. július 5. 00:136.
    Szia majdnem olyan lesz mint a teljes fogsor csak a még leendő s megmaradt fogaidnak a helye ki lesz hagyva a fogsorbol s esetleg a meglévő foghoz kis kapocsal fog csatlakozni.De a felső fogsor még nem annyira vészes inkább az alsót nehezebb megszokni.mert a felső hozzátapad az inyhez s igy kevésbé esik is le.A szájpadlás része olyan mint a teljes fogsoré.
    előzmény:
    gyerkőcök (5)
    2007-07-04  23:43
  22. 2007. július 4. 23:435.
    Szia!
    Nekem lenne kérdésem! Bocsi, hogy saját dologgal jövök, de hasznos lehet esetleg másnak is.
    A fogorvosom mondta tavasszal, hogy van valami olyan fogsor, ami műanyag, és a szájpadlásra fog feltapadni, ha megcsináltatom, mert az egyik oldalon sajnos nem lesz fogam, amire a hidat rárakhatná.
    Ismered-e ezt a fajta fogsort, és mit kell az ilyenről tudni? TB alapon fogom megcsináltatni, így is a félfogsor 60 ezerbe fog kerülni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_952364 (4)
    2007-07-04  23:24
  23. 2007. július 4. 23:244.
    Szia az én anyukámnak már régota van s megszokta.csak az a gond az ujjal hogy sokat vissza kell majd járni a fogorvoshoz hogy igazitson rajta mert lehet az inyt nyomni s törni fogja.Sokan ilyenkor nem mennek vissza mert már szégyenlik ezt de ez ezzel jár.kicsi tle köszörülnek belőle s előbb utóbb jó lesz Ezt tudom mert dolgoztam fogászaton.S ma már lehet venni fogpótláshoz ragasztó anyagot is ami jobban rögziti az inyhez.de akkor is ki kell venni este s fogkrémes tisztitás vagy lehet kapni fogsor tisztitót amiben be lehet áztatni reggelig s olyan mint ha uj lenne .ha van még kérdésed kérdezz nyugottan ha tudok választ is irok.

    Szia
    előzmény:
    Zhadi22 (1)
    2007-07-04  22:55
  24. 2007. július 4. 23:143.
    "ne aggódjon ennyire "
    Jogosan aggódik!!!
    Még ha totál tökéletesre is sikerűl, akkor is úgy érzi eleinte mintha zabla lenne a szájában.
    Mindenesetre nem kell szívbajosnak lenni, és ha nem sikerül, újat kell helyette csinálni, garancián belül.
    Na már most minden pénz kérdése.
    TB-re nyilván tovább tart stb.
    Lassan a fogatlanok országa leszünk (látom, ill. nem látom &nbsp.Utána gyomorbajosok a fogatlanság miatt. Meg siketek, mert 100 eFT-okba kerül egy jó hallókészülek. tralalla trallala ...
    előzmény:
    Zhadi22 (1)
    2007-07-04  22:55
  25. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2007. július 4. 23:142.
    nagyon jó műfogsor ragasztók vannak! biztosan eltart egy ideig míg megszokja, de én ismerek olyan nénit is akki éjjel nappal viseli és nagyon kényelmes
    előzmény:
    Zhadi22 (1)
    2007-07-04  22:55

Címlap

top