Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

BESZÉLGESSÜNK

genie
Létrehozva: 2007. július 29. 20:22

Reménykedem.

Talán vannak még olyan korombeli idősebbek, nyugdíjasok, akik még nem találtak topikot maguknak.

Gyertek, próbáljuk meg együtt. 

  1. 2011. január 7. 17:3038151.

    Sziasztok Lanyok!

    Szeretnek kavezni

    Meg nem olvsatam mirol beszeltetek.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_149627 (38149)
    2011-01-07  17:26
  2. 2011. január 7. 17:2938150.
    Sziasztok +Képzeljétek Nyuszkomnak elmult a tűdőgyulladása már csak köhög és köptetöt kel szednie.nekem meg petefészek cisztám van ami most durrant ki és vérzek plussz a me nstruáciom is megjött.nem elég hogy 9 napja vérzek még a mensim is megjött az még plussz 5 nap.teljesen gyenge vagxyok.enni is alig birok csak ha kicsiot segitenek.cupp nektek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_149627 (38149)
    2011-01-07  17:26
  3. Torolt_felhasznalo_149627
    Torolt_felhasznalo_149627
    2011. január 7. 17:2638149.

    finom lett a bejgli!

     

    A mákosat már majdnem eltüntettük, a kakaósból még maradt. 

     

    Kicsit aludtam délután, most kávézok. Kávéztok velem?

     

     

    Hoztam teát is, és természetesen a bejgli. Aki siet, annak még mákos is jut.

     

    Ancika, te inkább tartsd be a diétát. Jobb lenne ha elmennél orvoshoz, nehogy baj legyen. De társaságot csinálhatsz azért

    előzmény:
    Ancikka (38146)
    2011-01-07  15:31
  4. Torolt_felhasznalo_855465
    Torolt_felhasznalo_855465
    2011. január 7. 15:3638148.
    Görcsoldó diéta

    A diéta első napján csak folyadékot fogyassz, de a teák mellé még rostjától megszűrt természetes gyümölcslevet is beiktathatsz. Természetesen ilyenkor beteg epédnek egy kis lábadozásra van szüksége, így, ha enni kezdesz, étrendedben akkor is csak főtt krumpli és sovány pulykasonka szerepeljen az első napokban. Fokozatosan kezdheted fűszerezni is az ételeket, de a zsírokat legalább egy hétig mindenképpen kerüld. Édesítőszerként lehetőleg ne cukrot használj, mivel ez is megterheli epédet. A kávét pedig kizárólag hígra főzve fogyaszd, de a legjobb, ha inkább lemondasz róla.

    Ezeket kerüld! Zsíros tej. Cukor. Erős fűszerek - chili, bors, torma. K-betűs zöldségek - durva rosttartalmuk miatt -, például karfiol és káposzta. Zsíros húsok, olajos hal. Nyers hagyma, fokhagyma.

    Nem csak a helytelen étkezéssel teheted azonban tönkre az epédet. Az állandó idegesség legalább annyira rossz hatással van rá - ilyenkor besűrűsödhet, és nehezebben ürül ki a vékonybélbe. Ha ideges epebántalmaid vannak, diétával azt is kúrálhatod, azonban fontos, hogy mihamarabb változtass életmódodon!

    előzmény:
    Ancikka (38146)
    2011-01-07  15:31
  5. Torolt_felhasznalo_855465
    Torolt_felhasznalo_855465
    2011. január 7. 15:3338147.

    Sziasztok!

     

    Ancikk , ne egyél most csak valami könnyüt. kekszet,vagy sóskruplit.

    nem szabad viccelni az infatrust zárják ki előbb ha epegörcsöd van hasonlóak a tünetek.

     

     

    Epekövesség

    EPEKÖVESSÉG (CHOLELITHIASIS)

    DEFINÍCIÓ

    Az epehólyag a máj alatt elhelyezkedő szerv, melynek feladata a májban képződő epe tárolása és szükség esetén /étkezéskor/ a patkóbélbe való ürítése. A patkóbél és az epehólyag az epevezetékkel kapcsolódik egymáshoz. Az epe egy sárgászöld színű folyadék, amelynek a zsírok emésztésében és lebontásában kiemelkedő szerepe van. Fő alkotóelemei az epesók, a különböző epefestékek /bilirubin/ és a koleszterin. A széteső vörösvérsejtekből származó haemoglobin /vérfesték/ a májba kerül, ahol epefestékké alakul, majd egy része az epével a bélbe kerül. A széklet barna színét ez a festék okozza.

    Az epe 80%-át víz alkotja. Abban az esetben, ha epe besűrűsödik epekő jöhet létre. Az epekő az esetek döntő többségében az epehólyagban alakul ki, jóval ritkábban az epevezetékben képződik. A kövek különböző nagyságot érhetnek el, ritkán az epehólyagot csaknem ki is töltik. Gyakrabban több, kis kő van az epehólyagban, melyek különböző alakot és formát képeznek.

    Anyaguk szerint az epekövek 80%-a koleszterinkő, 20%-uk pigmentkő /bilirubin kő/

    ELŐFORDULÁS

    A népesség kb. 13-15%-a érintett, a nők kétszer gyakrabban betegszenek meg, mint a férfiak. Kifejezetten gyakran fordul elő a világos bőrű, 40 év körüli, elhízott nők között.

    TÜNETEK

    Az epeköves betegek 3/4-e panaszmentes.

    A panaszok epeköves roham formájában jelentkeznek. A roham az epeutak görcsös összehúzódása miatt alakul ki. A görcsös panaszok gyakran zsíros étel fogyasztását követően lépnek fel, néhány perctől több órán keresztül eltarthatnak, a jobb bordaív alatti területen kifejezettek, azonban a hátba is, valamint a jobb karba is kisugározhatnak. Böfögés, hányinger, hányás a görcs idején előfordulhatnak. Abban az esetben, ha a kő az epe elfolyását akadályozza úgynevezett epepangás jön létre, amely sárgaságot hoz létre a széklet világos színével.

    Néha nem jelentkezik epegörcsös roham hanem puffadás, teltségérzés alakul ki.

    DIAGNÓZIS

    A tünetmentes epekő laboreltérésekkel nem jár. Epeköves roham esetén, abban az esetben, ha az epeutakban elzáródás van, akkor jellegzetes májenzim- valamint vérképeltérések alakulnak ki.

    A hasi UH (ultrahang) egy gyors és fájdalommentes eljárás az epekövek kimutatására. Nemcsak az epekövek kimutatására alkalmas, hanem az epehólyag falának vastagságát, a fő epevezeték tágasságát is meg lehet vele állapítani. Létezik néhány speciális röntgen vizsgálaton alapuló eljárás, amely során az epeutakat kontrasztanyaggal meg lehet festeni és ezáltal akár terápiás beavatkozásra is mód nyílik. /az epekő a fő epevezetékből eltávolítható ERCP/

    TERÁPIA

    Néma epekövek esetén kezelés nem szükséges.

    Epegörcs megszüntetésére görcsoldót kell alkalmazni. Súlyos epegörcs esetén azonban a hagyományos görcsoldó már gyakran nem elég, ekkor a beteg kábító fájdalomcsillapító adására szorulhat. A gyógyszerek mellett legalább 24 órás koplalás, majd szigorú zsírszegény diéta szükséges. Fertőzésgyanú esetén antibiotikum adása szükséges.

    Visszatérő epegörcsök esetén a választandó kezelés sebészeti, amely az epehólyag eltávolítását jelenti. Az utóbbi években teret nyert az úgynevezett laparoszkópos eljárás, melynek során néhány kis metszésből, endoszkópos módszerrel eltávolítható a köves epehólyag. A módszer egyértelmű előnye, hogy nem történik nagy metszés, a betegek gyorsan felépülnek, rövid a kórházi tartózkodás, szövődmény igen ritkán alakul ki. Ritkán a laparoszkópos epehólyag-eltávolítás nem sikeres. Ekkor hagyományos nyílt hasi műtétre kerül sor.

    Kis koleszterinkövek eltávolítására alkalmas módszer lehet az úgynevezett orális epesavterápia, amikor olyan gyógyszert kell a betegeknek huzamosabb ideig szedni, amely az epeköveket feloldja. A módszer nem kifejezetten hatékony, 5 év alatt a kövek 40-50%-a visszatér.

    Az úgynevezett extrakorporális lökéshullámterápia során a kövek széttörésére kerül sor. A sikeres kezelés aránya megegyezik az előbb említett gyógyszeres kezeléssel.

    Abban az esetben, ha az epekő a fő epevezetékben található, akkor vagy endoszkópos kivétel, vagy műtét szükséges. Az endoszkópos módszer egyértelmű előnye, hogy nincs műtéti metszés. Ekkor egy szájon keresztül bevezetett eszközzel jutnak el egészen az epevezetékig és így távolítják el a követ. Az eljárást nagy kő esetén az előbb említett extrakorporális lökéshullámterápiával lehet kiegészíteni.

    A KEZELETLEN EPEKÖVESSÉG ESETLEGES SZÖVŐDMÉNYEI

    Heveny epehólyaggyulladás: az epehólyag és az epeutak leggyakrabban bakteriális fertőzése esetén. Tünetei: jobb bordaív alatti görcsös fájdalom, láz, hányinger, hányás.

    Perforáció: az epehólyag kilukadása, leggyakrabban a belek irányában.

    Idült epehólyaggyulladás az epehólyag falának megvastagodásával, annak rosszindulatú elfajulása következhet be.

    Elzáródásos sárgaság az epekőnek az epevezetékbe kerülése esetén. (forrás: OAN, dr. Igaz)
    előzmény:
    Ancikka (38144)
    2011-01-07  14:36
  6. 2011. január 7. 15:3138146.

    Közben rájöttem,  mit főzöl, mivel írtad is, hogy borsólevest, és bejgit.

     

    Hogy sikerült a beijglid?

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_149627 (38136)
    2011-01-07  11:14
  7. 2011. január 7. 14:3838145.
    Van salaktalanító tea ithon, ezt akartam írni az előbb, de valami kuszaságot  írtam helyette.
    előzmény:
    Ancikka (38143)
    2011-01-07  14:32
  8. 2011. január 7. 14:3638144.

    Ettem reggel palacsintát, és képzeld már, megint piszkálta az epémet, vettem be emésztőt, most már jó.

    Most meg az a baj, már megint éhes vagyok, és megkívántam a rizsehúst.

    Na most mit csináljak, egyek, vagy ne egyek.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_149627 (38141)
    2011-01-07  14:24
  9. 2011. január 7. 14:3238143.

    Köszi a tanácsot, majd beszerzem azt is, úgy tudom az jó a szívre is.

     

    Van saltalanító gyógytea ithon, azt főztem, azt írja többféle növény van benne.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_149627 (38141)
    2011-01-07  14:24
  10. 2011. január 7. 14:2838142.

    Akkor megvolt az öröm, mindketőttöknek. 

     

    Mit főztél? 

     

    Én ma semmit, csak itt ültem a gép előtt, néha tettem vettem, de nem valami, lényegeset.

    Van még gulyáslevesünk, papacsinta, káposzta, rizsehús. 

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_149627 (38140)
    2011-01-07  14:22
  11. Torolt_felhasznalo_149627
    Torolt_felhasznalo_149627
    2011. január 7. 14:2438141.

    Itt is jobb az idő. Nincs hideg.

     

    Látod, nem érdemes össze-vissza falatozni. 

     

    Bár, hiába tudja az ember, néha olyan jól esik, aztán meg isszuk a levét. De az a fontos, hogy jobban vagy.

     

    Nekem van itthon cickafark teám, ilyen esetre ideális, igaz kicsit rossz az ize, de nagyon jó hatása van gyomorpanaszkora.

     

    Kár hogy nem jutott hamarabb eszembe, mondhattam volna

    előzmény:
    Ancikka (38139)
    2011-01-07  11:39
  12. Torolt_felhasznalo_149627
    Torolt_felhasznalo_149627
    2011. január 7. 14:2238140.

    Szia Ancika!

     

    Képzeld, sikerült. Nagyon szép fürdőrucit találtunk, és ami érdekes, hogy szép is és a méret is pont jó neki. Az első boltban találtuk, ott ahová mentünk is érte. 

    Imádok igy vásárolni. Elmegyek, megveszem, kész.

    Attól kapok hideg lelést, ha valami kell mondjuk holnapra, vagy holnap utánra, és sehol sem találok. Ráadásul hideg van. 

     

    De ez most jó volt.

    előzmény:
    Ancikka (38139)
    2011-01-07  11:39
  13. 2011. január 7. 11:3938139.

    Kellemes napot mindenkinek.

     

    Millyen marhaságot találnak ki már megint, bezzeg arról nem írnak hogy senkit nem küldhetnek el a munkahelyről, meg arról sem hogy fizessék meg a munkákat, meg arról sem hogy a munkáltatót büntessék meg amiért nem fizetik ki a dolgozójuk esztékáját, meg a nyugdíj hozzájárulását.

    Jól írtad, engem is bosszantanak az ilyen rossz döntések.

     

    Amúgy már nem görcsölök, biztosan megterheltem a gyomromat.

    Össze ettem mindent, most már kevesebbet eszek közben teázok is.

     

    Sikerült venni fürdőruhát?

     

    Itt is enyhül az idő, -1 fok van. A szivem megérzi a meleg frontot, olyan nyomott vagyok pedig takarítanom kellene, de nincs hozzá kedvem, hátha holnapra megjön.

     

       

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_149627 (38133)
    2011-01-07  10:18
  14. Torolt_felhasznalo_114605
    Torolt_felhasznalo_114605
    2011. január 7. 11:2438138.
    Előtted a pálya Kedvesem ! Nyugodtan pufffffffoghatsz, megértő lelkekre találsz.. Bennem biztosan! - Bojana *
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_149627 (38136)
    2011-01-07  11:14
  15. Torolt_felhasznalo_114605
    Torolt_felhasznalo_114605
    2011. január 7. 11:2138137.

    Hu! A mindenségit! Egyenlő postaláda?! No ezért külön berzenkedem ! Más mondja meg, hogy milyet akasszak a kerítésemre? Hogy mibe dobják a számláimat! Szétpukkadok, fogjatok le. .... Jajajajajaaj!

    Igaz, ha egyen, akkor nem lesz ,,csoki "- akinek megteccccccik és ellopja...

    Mert itt Pesten lehet ám kapni 6 ezer forintért is, igaz szép piros, meg csilivili... No, nem ilyenre gondoltam....

    Azért hízelgő , hogy gondoltad, nem állom meg szó nélkül, mennyire ismersz! Valóban szétpukkadtam volna ....

    *

    Itthon pedig a kutyák oltási könyvét kell lecserélni 1 db 500 forint. Hja, sok kicsi sokra megy. De ezt sem értem? Mi a fenének! Kuty nem változik, gazdi sem, akkor az oltási könyvet miért? Mindenhol vannak ilyen lüke nem is lüke - okos emberek -, akik agyalnak valamit, amiért pízt kapnak... nem is keveset... hogy mit kellene kicserélni?!

    Az életünket?

    Azt nem, a pénztárcánkat? Azt igen - néhány politikussal.

    Szólj, kérlek, mikor lesz a pénztárca csere, hogy időbe beálljak a sorba! - Ölel barátsággal - Bojana *

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_149627 (38135)
    2011-01-07  11:11
  16. Torolt_felhasznalo_149627
    Torolt_felhasznalo_149627
    2011. január 7. 11:1438136.

    Mondjuk azzal, hogy ma borsó levest főzök és mákos- kakaós bejglit.

     

    Isten bizony, már szeretném csinálni. Megyek is

     

    És ne haragudjatok a puffogásomért, néha nekem is szabad, ugye? Ugye?

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_149627 (38135)
    2011-01-07  11:11
  17. Torolt_felhasznalo_149627
    Torolt_felhasznalo_149627
    2011. január 7. 11:1138135.

    Tudtam, hogy osztod a felháborodásom, de ne ijedj meg, ez nálunk lesz, nem nálatok. Tudod, én nem magyarorszábon élek -

     

    A lelopott postaláda már eszembe se jutott, csak az eredetileg is drága első beszerzés.

     

    És eszembe jutott, hány olyan ház van, ahol keritésre sem telik, kidőlt bedőlt deszka tákolmány keriti körül a fűtetlen kis házat. Biztos jót fog rajta mutatni a vadi új, csilli-villi postaláda.

     

    Nem lenne ez baj, ha már minden más rendben volna. De iiiigy???

     

    Nálunk most cserélik le az útlveleket, igazolványokat, regisztrációs táblákat, hajtási engedélyeket újra! 

     

    Ezzel még ki is békülnék, mert jobb minőségűek, biztonságosabbak stb., de annak is meg kell csináltatni akinek nem futja rá. Igazolvány nélkül ugye nem lehet lenni, de sok helyen még a kanalizáció sincs kiépitve, ellepi az utcát a trutyi, ha több eső esik. Az utcán bátran lehet randalirozni esténként, a rendőr legfeljebb azt mondja, hogy na-na, ejnye bejnye. Aztán mikor elmegy már lehet is folytatni a bulit.

     

    Meg még sorolhatnám, természetesen. De legalább egyformák lesznek a postaládáink. Már ez is valami.

     

    Részemről befejeztem ezt a lelombozó témát, inkáb valami vidámabbal kellene folytatni.

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_114605 (38134)
    2011-01-07  10:42
  18. Torolt_felhasznalo_114605
    Torolt_felhasznalo_114605
    2011. január 7. 10:4238134.

    Micsoda újabb baromság! Bevallom töredelmesen, hogy nekem egy cső van felerősítve a kerítésre. S beletettem egy nagyobb múanyag flakont levágva az egyik oldalába, hogy ne fújja ki a leveleket a szél. Nagyon megfelel a célnak, hiszen nyögdíjasként itthon vagyok, s alig, hogy beleteszi a postás, máris trappolok és ki is veszem a leveleimet, SZÁMLÁIMAT, mert főként azok gyűnnek a fene őket... - ez a csodálkozás a számláknak szólt.... ! Esküszöm egy röhej!

    *

    Azután  majd jönnek a ,,csokik" , s éjszaka leple alatt leszerelik a drága postaládákat, s a piacokon, aluljárókban majd fele áron értékesítik. A kukára is kell vigyáznom. A szomszéd utcában is, mivel dolgoznak, hajnalban ki is tették a kukákat, reggel jött a szemetes, s az üres kukák estig ott ,,dekkoltak" a házak előtt.
    Amíg egy élelmes ,,csoki" család fel nem ismerte az óriási lehetőséget. Egy kuka 6 ezer forint körül, a 80 literes. A nagyobb még többe kerül. A szépeket elszállították, kimosva értékesítették másutt... Ha csak a felét kérték, akkor is jól jártak... A szerencsétlenek pedig ismét vásárolhatnak jó drágán a boltban...

    Most a postaládák lesznek az újabb lehetőségek/áldozatok. Meg az, aki komolyan veszi az újabb idétlen rendelkezést. Mikor lesz arról szó, hogy u.annyi lesz a nyögdíjunk, mint a többi eu-s országban? No, ezt ki tudná megmondani?! Aztán ott egye meg az egér a kukát is meg a postaládát is... Meg a ,,csokikat" is.... Bízom benne, tudjátok kik a ,,csokik"..... - életünk örömei: sok, meg még több gyerekük van, színes ruhákban járnak, ordítoznak, lopnak, s ott állnak segélyért a hivatalok előtt... S, közben bizonygatják, hogy ők pontosan olyanok, mint mi, s mi vagyunk a gazemberek, hogy nem tudunk velük élni....Ennyi. - Bojana * De azért dübörgünk az EU-ban, ha kell postaládával...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_149627 (38133)
    2011-01-07  10:18
  19. Torolt_felhasznalo_149627
    Torolt_felhasznalo_149627
    2011. január 7. 10:1838133.

    Most olvastam a hirekbe, hogy 2015-ig mindenki ki kell hogy cserélje a postaládáját!!!!

     

    A postaládát! - Tudniilik, vonulunk mi is Európába és meg kell felelni az ottani elvárásoknak.

     

    És a postaláda egy fontos dolog, lássuk be.

     

    Ha elmondom, hogy a szociális segély mennyi és ki mindenkinek nem is jár, mert hatalmas vagyona van, vagy a munkáltatók csak akkor fizetik ki a munkást, ha akarják. Ha nem akarják, akkor, hát istenem, nem fizetnek. Azon kivül bejelenteni sem kell a melóst, nyugdij alapot befizetni, vagy egészség biztositást fizetni (kötelezőre gonolok), azt sem kell.

     

    Minek?

     

    És kidobni is lehet bármikor. Elfelejtik a munkakönyvbe beirni az éveit, aztán mikor szerencsétlen azt hiszi, hogy megvannak az évei a nyugddijra, megkapja a felmondást, szépen rendesen, kivételesen ahogy illik, átadja a nyugdij kérelmet, akkor észreveszik, hogy 2-3-4 év be se lett fizetve a nyugdijalapba és hát sajnáljuk. Még 2-3-4 évig nincs joga nyugdijra. És addig? Mi a fenéből éljen? visszacsinálni már nem lehet, de mindenki a vállát vonogatja. Ez van. Sory!

     

    De lesz standard postaládánk. A munkanélkülinek pont jól fog jönni +3000 forint plusz költség.

     

    Cinikusra sikerültem ma, mindenkitől bocsánat, de jólesett leirni.

     

    És akkor hálát adhatok a jóistennek, és adok is, hogy én legalább gond nélkül meg tudom venni az a rohadt postaládát.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_149627
    Torolt_felhasznalo_149627
    2011. január 7. 10:0638132.

    A férjednek kivánom, hogy most legközelebb valami boritékot kapjon inkább, jó kövéret!

     

    Nincs még joga nyugdijba menni? Mennyi hiányzik? Mit terveztek?

    Á, inkább nem mondok semmit, tudom, hogy nem szereted, ha sajnálkozunk. Nem is teszem. Maradj mindig ilyen Rózsám!

    előzmény:
    rózsa59 (38127)
    2011-01-07  08:55
  21. Torolt_felhasznalo_149627
    Torolt_felhasznalo_149627
    2011. január 7. 10:0138131.
    Akkor boldog, békés karácsony kivánok neked és a családodnak!
    előzmény:
    margaret3711 (38124)
    2011-01-06  22:33
  22. Torolt_felhasznalo_149627
    Torolt_felhasznalo_149627
    2011. január 7. 10:0038130.

    Nem is tudom. Még sosem jutott eszembe, mi mindig a katolikus karácsonyt ünnepeltük. Nincs senki a családban, aki a szerb karácsonyt ünnepli. Persze mindenkit felköszöntünk, de ünnepelni nem szoktuk.

    Más szokások.

     

    Meg aztán amire én emlékszem gyerekkoromból az az, hogy olyan nagyon nem is volt szabad ünnepelni (egyiket sem).

    előzmény:
    margaret3711 (38124)
    2011-01-06  22:33
  23. 2011. január 7. 09:0038129.
    Kellemes ünnepet Marika! Pihend ki magad, jobbulást kívánok!
    előzmény:
    margaret3711 (38125)
    2011-01-06  22:50
  24. 2011. január 7. 08:5838128.
    Remélem már jól vagy minden rendben Ancika!  Nem lehet hogy az epéd miatt szenvedtél? 
    előzmény:
    Ancikka (38109)
    2011-01-06  13:22
  25. 2011. január 7. 08:5538127.

    Inkább kétszer mint egyszer se.Nem maradt parányi morzsa abból a sajt tálból? Itt ábrándozom milyen jó lenne megkóstolni

     

    Ilyen mókamester mellett nem unatkozol. Az én páromnak is van humorérzéke , szabadságon volt és behívták a munkahelyére, kérdeztem 

    -Miért kellett bemenni? A válasz: Kapott jutalom könyvet karácsonyra! Na persze a munkakönyvét kapta ajándékba így karácsony előtt. Munkanélküli lett  negyven év munkaviszony után. 

     

    előzmény:
    PUSZKATA (38122)
    2011-01-06  19:12
  26. 2011. január 7. 08:4138126.

    Sziasztok Lányok!

     

    Meghoztam a friss kávét Marika neked mézes gyümölcsös teát teázzunk együtt mert le kell mondanom a kávéról. 

     

    Mildóóóó

     

    Itt szomorú az idő, olvad a hó és esik az eső. A gyerekeket elvittem az óvodába, iskolába. Édesanyámnak ma krumplis pogácsát és sajtos rudat sütök, holnap disznótor lesz nála. Ma köménymagos leves lesz pirítós kenyérrel.

     

    Legyen mindenkinek hasznos, vidám napja. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  27. 2011. január 6. 22:5038125.

    Szia Ancikka!

    Sajnalom,hogy nem erezted jol Magad.

    Alma es uborka rossz konbinacio.

    Nekem sem volt jo az utolso 2 napom.  Tenep reggel ota a hatam faj. Talan csak faradtsag. Holnap a masodik Karacsonyt fogjuk unnepelni.

    előzmény:
    Ancikka (38109)
    2011-01-06  13:22
  28. 2011. január 6. 22:3338124.

    Sziasztok Lanyok!

     

    Mildo, miert nem unnepeled?

    Mi  2 Karacsonyt unnepeltunk gyerekkoromban. Gyerekeim nem bocsajtanak meg ha elfeledkeznek.Itt csak en unnepelem csaladommal.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_149627 (38106)
    2011-01-06  06:07
  29. Torolt_felhasznalo_149627
    Torolt_felhasznalo_149627
    2011. január 6. 20:2038123.

     Vehetném annak is, megfordult a fejemben

    előzmény:
    PUSZKATA (38121)
    2011-01-06  19:10
  30. 2011. január 6. 19:1238122.

    Amúgy sziasztok!

    Az előbbi hozzászólásom elment...

    Ha megjelenik,akkor kétszer köszöntem,ugye,nem bánjátok?

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  31. 2011. január 6. 19:1038121.
    Ez egy üzleti ajánlat?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_149627 (38116)
    2011-01-06  17:18
  32. Torolt_felhasznalo_149627
    Torolt_felhasznalo_149627
    2011. január 6. 17:5438120.

    Szerintem nem az almától puffadsz fel, ilyent még soha nem is hallottam. Inkább az uborka lehet a ludas. Savanyú volt, vagy saláta?

     

    De engem a lányom az előbb rábészélt, hogy menjünk be a városba, szeretne fürdő ruhát venni, mert szombaton megyünk Mórahalomra fürdeni, és eléggé kinőtte már a régit, meg nem is szép. 

     

    Remélem dolgoznak a boltok, nálunk a szerb karácsony miatt, holnap nem dolgozik semmi, ma meg karácsony bőjtje van nekik. Nem tudom dolgoznak e a boltok ilyenkor. Ha  nem, hát sétáltunk egyet.

     

     

    ha ezt a magyar tanárnőm elolvasná, olyan egyest adna rá, hogy füstölnék - szerencsére kicsi az esély rá, hogy látja, én meg már nem javitok semmit

    előzmény:
    Ancikka (38119)
    2011-01-06  17:30
  33. 2011. január 6. 17:3038119.

    Szia. 

    Nem szeretném mégegyszer ezt átélni, nagyon szörnyű volt, és hosszú időnek is tünt, először nem akart szünni, csak erősödött, nagynehezen kezdett a fájás gyengülni, boztosan jót tett az emésztő.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_149627 (38117)
    2011-01-06  17:19
  34. Torolt_felhasznalo_149627
    Torolt_felhasznalo_149627
    2011. január 6. 17:2038118.
    Jobbulást nektek
    előzmény:
    napsugar78 (38108)
    2011-01-06  13:02
  35. Torolt_felhasznalo_149627
    Torolt_felhasznalo_149627
    2011. január 6. 17:1938117.
    - ne legyél beteg, az nagyon egészségtelen
    előzmény:
    Ancikka (38109)
    2011-01-06  13:22
  36. Torolt_felhasznalo_149627
    Torolt_felhasznalo_149627
    2011. január 6. 17:1838116.

    Szia!

     

    Mindig vannak ilyenek, akik szeretik játszani az okos tojást! Nyilván te is tudod, mit szabad mit nem. Nekem átjött amit mondani akartál.

     

    Hogy miért nincs kutyusom, vagy macskám? 

    Van egy anyósom. Aki kijelentette, hogy ha kutyát hozunk a házba, akkor őt vihetjük a temetőbe

     

    előzmény:
    Lena86 (38114)
    2011-01-06  16:20
  37. 2011. január 6. 16:4038115.

    Elírtam,     " a sapka alá megteszi,,     na így akartam.

    és nem meteszi  , kimaradt a  "g,,  betű.

    előzmény:
    Ancikka (38109)
    2011-01-06  13:22
  38. 2011. január 6. 16:2038114.

     jah jól le is ugattak, hogy anno 12 évesen miért "tömtem" csokival a nyuszimat....hollott szerette és ha eldugtam megtalálta és megkezdte a falatozást.

     na mind1 is...nem a lényeget fogták meg asszem, hogy imádom az állatokat. 

    és mi tart vissza hogy legyen kisállatod? a kutyusok is nagyon cukik tudnak lenni, ha nem ilyen idegbeteg chivavák(ezt még az életbe nem írtam le. )

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_149627 (38098)
    2011-01-05  18:08
  39. 2011. január 6. 16:0238113.

    Szia genikém.  

     

    Bizony jó, hogy nem vagyok beteg.

     

    Örülök neki, hogy te is gyakrabban jársz közénk.   

     

        

     

     

     

    előzmény:
    genie (38111)
    2011-01-06  15:51
  40. 2011. január 6. 15:5838112.

    Szia napsugár.  

     

    Rosz lehet nektek, hogy nem járhattok szabadon a lakásban.  

     

    A nyuszkódnak javulást kívánok.  

     

    előzmény:
    napsugar78 (38108)
    2011-01-06  13:02
  41. 2011. január 6. 15:5138111.
    Ancika, örülök hogy már nem vagy beteg.
    előzmény:
    Ancikka (38109)
    2011-01-06  13:22
  42. 2011. január 6. 15:4838110.
    Jobbulást Nyuszkódnak Napsugár.
    előzmény:
    napsugar78 (38108)
    2011-01-06  13:02
  43. 2011. január 6. 13:2238109.

    Kellemes napot mindenkinek. 

    Mildókám, köszi a kávét teát.

    Én nem keltem ma hamar, mert tegnap görcsöltem, valami kajától a lapockám alá szút, de rendesen, már azt hittem ki kell hívni az orvost. Még sosem volt ennyire vészes, néha szúrkált az epém felé, de egy bogyóval elintéztem. Most négy orvosság hatott, félóránként vettem be emésztőt, nagy sokára hatotott, este nyolc óra körül elkezdte, 11-óráig görcsöltem már a hideg is rázott, leizzadtam, a szívem ki akart ugrani.

    Azzal kezdődött, hogy elkezdett szúrni a lapockámnál felpuffadtam, már a tarkóm, szivem felé is nyomást éreztem, szörnyű volt, járkáltam, mert nem jó volt se ülni, se feküdni, köhögtem, trüszköltem, mint akinek elhatalmosodott az alergiája.

    Rizses húst ettem uborkával, almát is ettem a nap folyamán (az alma nem igazán jó, mert felpuffadok)  Estére a görcsölés előtt egy Hols cukorkát megettem, mire végeztem, kijött a köhögésem, utána a görcsölésem, máskor ettől nem voltam rosszul.

    Az uborkán, éreztem hogy nagyon tartósítószeres, nem is sokat ettem belőle, csak két kicsit. Gondolom az alma, az uborka, gázos volt a hasamban, és rátett a mentholos cukorka, lehet ez a három hatása volt.

    Most már kutya bajom, mintha nem is velem történt volna meg. Lekopogjam, még ilyen bajom, ez idáig nem volt, remélem ezután sem lesz, most már vigyázok a kajákkal, almát csak evés előtt eszem, azt mondják így kell.

     

    Itt még mindég minuszok vannak, de már -3 fok, az már tűrhetőbb, mint a -15 fok.

    Látom jól elbeszélgetettek az este.

    Kata, a fizurádról készült képet kivárom.

    Már az enyém is jó hosszú, most nem vágatom le, csak ha jó idő lesz, a sapka alá meteszi.

     

     

    előzmény:
    genie (38107)
    2011-01-06  10:18
  44. 2011. január 6. 13:0238108.
    Sziasztok lányok! Nyuszkom még beteg ma megyünk vissza a dokihoz tegnp rtg vltunk de még a tűdőgyulladása nem ment vissza.kap másik ggyogyszet biztos! én elég jol vagyok fogjuk rá.Panaszkodhanék de az estig tartana.Apu anyu stb.mindegy.És ti jol vagytok?? majd irok még de most készülönk ebédelni.Ma csak kukoricás rizst eszünk és husikát.Anyu végre kicsit kimozdult itthonrol elment barátnöjéhez pletyizni és egyben ö a fodrásza is.Jajj de jooooo most:))))kicsit mi is kijöhetünk a szobábol végre és a lakásban lehetünk itt ott.:)9
    előzmény:
    genie (38107)
    2011-01-06  10:18
  45. 2011. január 6. 10:1838107.

    Szép napot mindenkinek.

    Köszike a sok finom teát, kávét. :))

    Visszaolvastalak benneteket. Tegnap itt volt anyukám, aztán már csak a postám néztem meg, itt nem volt senki, úgy hogy elég hamar kikapcsoltam.

    Mildo olvasom hamar jössz haza és ünnep lesz nálatok. Akkor a héten már nem mész dolgozni, biztos a gyerekek se mennek iskolába még a héten.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_149627 (38106)
    2011-01-06  06:07
  46. Torolt_felhasznalo_149627
    Torolt_felhasznalo_149627
    2011. január 6. 06:0738106.

    Jó reggelt a hölgyeknek!

     

    Csak csendbe teszem le a kávét, aludjatok még, korán van. Csak az keljen fel, akinek muszáj!

     

     

    Én ma csak délig dolgozok, nálunk most van karácsony, ami állam ünnep. Én már nem  ünneplem, de a pihenő jól fog esni. Megismétlem a múlt heti lustálkodást, azzal a külömbséggel, hogy szombaton elmegyünk Mórahalomra a  fürdőbe.

     

    Marijka, neked gyümölcs teát főtem lefekvés előtt - jó éjszakát, a többieknek pedig csodálatosan szép napot.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  47. Torolt_felhasznalo_149627
    Torolt_felhasznalo_149627
    2011. január 5. 19:1138105.

    Hogynem zavarna!

     

    Hozzám az irodába is nagyon sokan jönnek olyanok akik után sürgősségi eljárásban kell ablakot nyitni...

     

    Engem is nagyon zavar, most télen is, mert ilyenkor hideg van ablakot nyitni. És az az érdekes, hogy nyáron nem is annyira büdik, mint ilyenkor, mert nyáron talán az ember gyakrabban is cseréli a ruháit, gyakrabban tusol, de ilyenkor télen, átveszi a kabát a sültkrumpli, a cigaretta, a hagyma és miegymás szagát és hát ne fokozzam... Zárt helységben jobban érződik talán mint a buszon. 

    előzmény:
    PUSZKATA (38103)
    2011-01-05  18:21
  48. 2011. január 5. 18:2338104.

    Szeretném tudni,mit szólna hozzá?

    Szerintem útlevele sincs... Ha meg nagyon nem sietne,nálad babázna le... 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_149627 (38102)
    2011-01-05  18:17
  49. 2011. január 5. 18:2138103.

    Mildo,szerintem ez a téma is van pont olyan jó,mint bármely más,ami valamelyikünket foglalkoztatja...

    Tudod,én egy szempontból örülök a télnek...Nincs olyan erős emberszaga a zsúfolt déli busznak...

    Jaj,tudom,nálam ez foglalkozási ártalom is,de nagyon zavar a testszag,az ápolatlanság bűze...Az áporodott mosatlan ruhaszag...pl. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_149627 (38100)
    2011-01-05  18:16
  50. Torolt_felhasznalo_149627
    Torolt_felhasznalo_149627
    2011. január 5. 18:1738102.
    Adjad, csak induljon el időben, főleg mert csúszik
    előzmény:
    PUSZKATA (38099)
    2011-01-05  18:15

Címlap

top