Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Aviva torna

pacsab
Létrehozva: 2003. szeptember 12. 10:45
Kedves Fórum tagok!

Én teljesen új vagyok itt. SZeretnék babát, de akadnak gondjaim, PCO, no peteérés, ilyesmi. Ajánlották nekem az Aviva tornát. El is mentem, megnéztem. Kicsit szkeptikus vagyok. Van valakinek konkrét tapasztalata?
Köszönöm a segítségeteket.
pacsab
  1. 2003. szeptember 12. 14:0426.
    Szó szerint, erősít, fogyaszt, átmozgat! Amíg én csináltam, nem is csináltam más tornát (egyébként nem is ajánlják, h. mellette mást is tornázz). Persze, attól függ, ki milyen testtáját szeretné jobban megmozgatni, erősíteni, ill milyen intenzv mozgáshoz van szokva. Hasizomra, fenékre, combra jó, talán egy kis súlyzózás karra még elfér mellette (némi nyújtás, nem túl megeröltető bicajozás sem árthat, de ez privát vélemény, nem szakemberé)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_747854 (24)
     
  2. 2003. szeptember 12. 14:0325.
    Tóth Lívia: (06-1) 321-2952
    A www. shape. hu oldalon az Archívumban az Egészség címszó alatt olvashatsz egy teljes cikket is. Fel kell hívni, mert alkalmanként vannak foglalkozások, tehát ha összegyűlik 3-4 emberke legalább. Egy alklommal meg tanulható, és utánna a könyv segítségével otthon tudod csinálni. A fglalkozás kb 4 órát vesz igénybe, ha jól emlékszem 4000 ft volt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_747854 (24)
     
  3. Torolt_felhasznalo_747854
    Torolt_felhasznalo_747854
    2003. szeptember 12. 13:5824.
    Mindenképp érdekel a száma!
    Ez a torna úgy egyébként is jó?
    Erősít, fogyaszt, átmozgat stb. ?
    előzmény:
    pacsab (5)
     
  4. 2003. szeptember 12. 13:4023.
    Köszi, megtaláltam.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_513057 (22)
     
  5. Torolt_felhasznalo_513057
    Torolt_felhasznalo_513057
    2003. szeptember 12. 13:3122.
    Szia,

    Az AVIVA könyvet az Alexandra könyváruházban lehet megvenni. (www. alexandra. hu)
    előzmény:
    szalaim (8)
     
  6. 2003. szeptember 12. 13:2621.
    Igen én is gondoltam rá, ezért az egyik topicban is felvetettem ugyanezt, ugyanezzel a bevezetővel, de 1 reakció jött csak rá, és utánna elfelejtődtem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_233320 (19)
     
  7. Torolt_felhasznalo_969639
    Torolt_felhasznalo_969639
    2003. szeptember 12. 13:2520.
    Ugy legyen :))))!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_233320 (19)
     
  8. 2003. szeptember 12. 13:2419.
    Köszi szépen! Titokban reménykedem, hogy a babát szeretnék-es, reménykedős stb. topikokon csevegő lányok betévednek ide, hátha nekik is segítene ez a torna (én ilyen Terézanya-lelkű vagyok, mindig úgy örülök, ha új babáról/babásról hallok :))).
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_969639 (16)
     
  9. 2003. szeptember 12. 13:1918.
    Dejó, dejó. Gratulálok. Jó neked nagyon. Én clostilbegitet szedtem be egyszer, de én is nagyon gyűlölöm a gyógyszereket, ezért is mentem el Líviához is. Mondjuk nekem ésszerűbb vol t a gyógyszer, mert nekem a ciklusom sem normális. De mondjuk azért nekem egy vérvéterlt csináltak gyógyszer előtt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_233320 (15)
     
  10. 2003. szeptember 12. 13:1917.
    Köszönöm!
    előzmény:
    pacsab (11)
     
  11. Torolt_felhasznalo_969639
    Torolt_felhasznalo_969639
    2003. szeptember 12. 13:1716.
    Gratulalok! :))))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_233320 (15)
     
  12. 2003. szeptember 12. 13:1415.
    Igen, most vagyok 13 hetes. Nekem Serophen-t írt fel, ami hatóanyagra ua. , mint a Clostibegyl, ha jól tudom. Én nem vagyok egy nagy gyógyszerpárti, és mindig elrettenek a mellékhatásoktól, ez esetben sem rajongtam az esetleges cisztásodásért, mint mellékhatás. Azt is furcsállottam, hogy amikor mondtam a dokinak, hogy babát szeretnénk, rögtön közölte, hogy jó, akkor erősítsük az esélyeket egy kis Serophene-nel (ez még azelőtt volt, hogy panaszkodtam volna neki a köztes vérzésről)Egyébként rendes és lelkiismeretes, de ez egy kicsit elgondolkodtatott a kórház- és orvosválasztást illetően.
    előzmény:
    pacsab (13)
     
  13. Torolt_felhasznalo_969639
    Torolt_felhasznalo_969639
    2003. szeptember 12. 13:0814.
    Nezd, artani biztos nem art. . . semmi kemiai akarmit nem kell bevenned. . . a kedved jo lesz tole. . . akkor meg miert ne?
    előzmény:
    pacsab (7)
     
  14. 2003. szeptember 12. 13:0013.
    Dehogy mondtam, én sem mertem. A dokik szerintem elég negatívan állnak a természetes dolgokhoz. kedden volt az új ultrahang, ahol láttam rajta a meglepetést, egyból vissza is rendelt hétfőn egy újabb kontrol vérvételre. (Kicsit kuncogtam is magamban, mert egyértelműen lerítt az arcáról a nemértem kifejezés).
    A te jeled azt jelenti ugye , hogy babát vársz? Mennyi idős? Ja és neked milyen gyógyszert írt fel annó a doki?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_233320 (12)
     
  15. 2003. szeptember 12. 12:5612.
    Szia! Utána nézek majd, mert a szept-i Kismama magazinban benne volt a könyv, biztos van ott valami lelőhely is!

    Pacsab!
    Azzal ne is foglalkozz, mennyi a probléma, ha már ilyen jó eredményeket produkált a torna! :))Én őszintén szólva nem mertem elmondani a nőgyógyászomnak, hogy úgy gondolom, hogy a torna segített a babázásban, féltem, hogy azt gondolja, h. nem bízom/bíztam benne. Te mondtad neki?
    előzmény:
    szalaim (8)
     
  16. 2003. szeptember 12. 12:5411.
    Tóth Lívia: (06-1) 321-2952
    A www. shape. hu oldalon az Archívumban az Egészség címszó alatt olvashatsz egy teljes cikket is. Fel kell hívni, mert alkalmanként vannak foglalkozások, tehát ha összegyűlik 3-4 emberke legalább. Egy alklommal meg tanulható, és utánna a könyv segítségével otthon tudod csinálni. A fglalkozás kb 4 órát vesz igénybe, ha jól emlékszem 4000 ft volt.
    előzmény:
    szalaim (10)
     
  17. 2003. szeptember 12. 12:4910.
    Elkérhetem Lívia telefonszámát?
    Mikor vannak az órák, mennyi ideig kell tanulni, mennyibe kerül?
    Köszi a válaszokat!
    előzmény:
    pacsab (9)
     
  18. 2003. szeptember 12. 12:459.
    SZia, ha jól tudom csak magánkiadásban jelent meg a könyv. AMúgy is mindenképp érdemes elmenni, hogy helyesen csináld a gyakorlatokat, meg sok kérdésedre kaphatsz választ Líviától. Ott helyben megveheted tőle a könyvet is.
    előzmény:
    szalaim (8)
     
  19. 2003. szeptember 12. 12:418.
    Sziasztok!
    Kapható ez a könyv most valahol?
    Vagy érddemesebb inkább elmenni a tornára és megtanulni?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_969639 (6)
     
  20. 2003. szeptember 12. 12:387.
    Én is akarok benne hinni nagyon, meg nagyon jó dolgokat mondott Lívia, csak tudod az orvosok eléggé el tudják keseríteni az embert. És csak kis motivációt kerestem még arra, hogy elkezdjem otthon az avivát. Nekem túl sok a probléma együtt, de hátha. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_969639 (6)
     
  21. Torolt_felhasznalo_969639
    Torolt_felhasznalo_969639
    2003. szeptember 12. 12:316.
    En is voltam AVIVA-n, mert Liviahoz jartam jogazni es erdekelt. A mai napig ha kesne a menstruaciom, akkor menten nekiallok az egyik gyakorlatnak. Bizonyitekok? Egy holgy aki az orara huppogve jott be, megpuszilgatta Liviat es csak annyit mondott: Baba lesz! Volt egy holgy akinek a cisztaja kezdett visszafele fejlodni az orvosi papirok szerint. En biztos, hogy kotelezove tennem az iskolakban, tanulja meg minden kistini!
    előzmény:
    pacsab (1)
     
  22. 2003. szeptember 12. 12:255.
    Én Tóth Líviánál voltam, ő direkt a kitalálótól tanulta, a könyvet is ő fordította. Mindjárt megkeresem a számát, ha érdekel.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_747854 (4)
     
  23. Torolt_felhasznalo_747854
    Torolt_felhasznalo_747854
    2003. szeptember 12. 12:194.
    Hol vannak ilyen tornák?

    niké
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_233320 (2)
     
  24. 2003. szeptember 12. 11:593.
    Kedves Pilla,

    Neked is köszönöm a választ. AZ az igazság, hogy amiket elmondott Lívia a folgalkozáson, az elég meggyőző volt, valamint az is, hogy nem éreztem, hogy a pénz miatta csinálná, sőt. Ráadásul míg előtte azt mondta a dokim, hogy nincs domináns tüszőm, meg peteérésem, addig a torna után most felépült a nyálkahártyám, volt egy tüsző ami 20 mm-s volt, a doki szerint tuti peteérésnek a jele. És láttam rajta, hogy ő maga is csodálkozik, mert PCO-nál ez nem jellemző. Lehet, hogy az aviva hatása. Csak annyira szerettem volna valakit találni, akin konkrétan ez segített.
    Köszi,
    pacsab
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_233320 (2)
     
  25. 2003. szeptember 12. 11:452.
    Szia! Én is tanultam az Aviva tornát, utána pedig 2 hónapig szépen csináltam is, az eredményét a jelemen látod :). Nekem nem voltak ilyen komoly problémáim, csak egy kis köztes vérezgetés, ami miatt - a nőgyógyászom szerint - nem tudott megtapadni a baba. Ő adott rá peteérést serkentő gyógyszert, amit 2 hónapig szedtem (még mielőtt az Aviva tornát elkezdtem volna), no eredménnyel. Úgyhogy én tényleg úgy gondolom, hogy a torna segített. Ha voltál már ilyen tornán, akkor ott biztos elmagyarázták a mechanizmusát: engem eléggé meggyőzött, mert nem valami nagy hókusz-pókuszról van szó, hanem világos "biológiai" magyarázata van, hogyan is hat. Múltkor a Kismama c. újságban (szeptemberi szám) is írtak róla, talán pont PCO-s esetek kapcsán is. Szerintem érdemes megpróbálni, főleg, hogy semmi mellékhatása nincs, csak pozitívan befolyásolhatja a babázást. :))) Aztán ha pár hónap múlva nincs eredménye, még mindig el lehet menni orvoshoz, kivizsgálásra, gyógyszeres kezelésre stb. Még egy fontos dolog: hormongyógyszer szedésével együtt nem lehet csinálni, mert összezavarhatja a hormonháztartásod! Tiszta szívből sok sikert kívánok! Ha van még valami kérdésed a tornával kapcsolatban, írj privátot, és szívesen segítek, ha tudok! Üdv. , pilla
    előzmény:
    pacsab (1)
     

Címlap

top