Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2008 Januárjától ÉLESBEN!

Torolt_felhasznalo_597485
Torolt_felhasznalo_597485
Létrehozva: 2007. szeptember 6. 13:03
Sziasztok!
Lehet nyilt ebben a témában topik csak nehéz beileszkedni egy új társaságban!
Tehát várok mindenkit szerettel aki januártól kezdi el a babprojectet
és most kezdi az előkészületeket (vitaminok,egézsséges életmódra való váltás stb.... )
Nekem ez lenne az 1-ső kisbabám de sok anyukát is várok akiktől tapasztalot szerezhetnénk és akár a 2-dik kisbabát tervezik jövöre!
Remélem jo kis topic lesz ez és lesz sok sok tanulni való amit egymástól tanulhatunk!

Várok SOK mindenkit szerettel!!!
Üdv Mrbaba
  1. 2009. június 28. 14:5491376.
    Na, akkor ezzel nem vagyunk beljebb.
    előzmény:
    susy09 (91375)
    2009-06-28  14:48
  2. 2009. június 28. 14:4891375.

    nem tudom mikor foganhatott az a baj lehet hogy csúnya dolog, de tényleg foggalmam nincs

     

    szept. 14.-én jött meg utoljára

    előzmény:
    Nokedlili (91374)
    2009-06-28  14:42
  3. 2009. június 28. 14:4291374.
    Ha tudod, hog ykb meyik nap fogant, ahhoz adsz 266 napot, így megkapod a szülés dátumát. Mi jön ki? (Gyanítom, hog yhülyeség, de mégis.)
    előzmény:
    susy09 (91373)
    2009-06-28  14:39
  4. 2009. június 28. 14:3991373.
    miből kell visszaszámolni?
    előzmény:
    Nokedlili (91372)
    2009-06-28  14:23
  5. 2009. június 28. 14:2391372.
    Akkor azért már sak készülődik kifelé. Igaz, hog y hetek óta ezt reméljük. Most olvastam valahol , hog ykereken 266 nap a terhesség. Ha a visszaszámolsz, akkor melyik napra jön ki?
    előzmény:
    susy09 (91371)
    2009-06-28  14:20
  6. 2009. június 28. 14:2091371.

    látod nagyon belép bújt...

     

    viszont ma már nem volt annyira jó a ctg........aludt végig felébresztették 2 percre fel is kellt és folytatta tovább az alvást 40 percig ültem a ctg.-n.

     

    és ilyen 120-130 között volt a pulsusa

    előzmény:
    Nokedlili (91370)
    2009-06-28  14:15
  7. 2009. június 28. 14:1591370.

    Hali!

     

    Csak egy visszolvasásra néztem be. Nem kellett sokat.

    Susy az örök terhes, már az lesz szürrelális, hogy megszült.

    Ez a kölök nagyon bevackolta magát a tutiba.

     

    Head: Nagyon kipihented magad az éjjel, hog y itt lebzselsz ilyenkor?

    előzmény:
    Headstar (91368)
    2009-06-28  14:10
  8. 2009. június 28. 14:1591369.

    köszi

     

    Hát igen erre gondolok semmi másra....

    és szerinem tuti bőgni fogok én is!Annyira várom már hogy nemigaz

    előzmény:
    Headstar (91368)
    2009-06-28  14:10
  9. 2009. június 28. 14:1091368.

    Szegénykém!Nem könnyű napok ezek de arra gondolj h hamarosan a kardban tarthatod a kislányodat.Igazán megható pillanat amikor először fogod a kezedbe.Én csak ültem és néztem és közbe bőgtem.

     Kitartás csajszi! 

    előzmény:
    susy09 (91367)
    2009-06-28  13:58
  10. 2009. június 28. 13:5891367.

    sziasztok

     

    gyors beköszönés ismét

     

    Hunci tényleg nagyon édes Brigi baba!

    Kismacnyi: igen tényleg jó h megvárta a dokit ebből a szempontból! Azért kcisit tartok ettől a ballontól, meghát mikor is fog így beindulni stb...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2009. június 28. 13:3991366.

    Iszonyat édes ez a kép!!!

     

    Majd ha mindenki bejutott a zárt topikba akkor ott folytatjuk.De már van ott is egy kis élet. 

    előzmény:
    Hunccutka (91365)
    2009-06-28  13:34
  12. 2009. június 28. 13:3491365.
    És a nagyágyban alvós kép...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2009. június 28. 13:1691364.

    No, látom itt zajlik még az élet, nem az új fórumon!

    Villámgyorsan visszaolvatam, nem mondom hogy nem volt felületes, de ami megmaradt!

     

    tadrika: DEJÓÓÓÓÓ, hogy itt vagy! 

     

     

    Altatás: Nálunk napközben az elringatás után tollpárnára való féloldalas letétel jött be. Ha simán a kiságy matracra teszem a csajt, akkor visszaébred. Ééés... Háton nem tud aludni! Vagy oldalt, vagy hason, de háton nem megy. Én úgy csináltam, hogy a kiságyban bent van egy tollpárna illetve a háta mögött egy hengerpárn, amivel kitámatsztom. (Képet mutatom)

    Éjjel a szopipárnán alszik, persze köztünk a nagyágyban . Ha pocakfájás van, akkor pedig hason a mellkasomon, mert úgy nem fáj. De tényleg, nem csak hiszti! És most még anya is élvezi, aztán majd még néhány plusszkiló és igyekszik erről leszoktatni.

    Egyébként én azt figyeltem meg, legyen bármekkora gondja Ficusnak, ha a mellkasomra teszem és hallja a szívverésem, akkor azt ott elvágták és nincs tovább! Megnyugszik és elszundizik szépen.

     

     Suzy: Kitartás neked, ezek már biztosan az utolsó napok! Az lebegjen a szemed előtt, bárhogy is alakul a szülés 1 hét múlva már egész biztosan otthon babázhatsz!

     

    kismac: Kistesó kérdés a jelenlegi álláspontunk szerint 3-4 év múlva lesz aktuális. Szeretném ha Ficus vmennyire önálló/önellátó lenne mire kistesót kap. Elég bevállalósnak gondolom magam, de két pelenkásra nem vágyom egyszerre. Nálunk nagy a család, mi is nagy családot szeretnénk, de nem hiszem hogy a kis korkülönbséges tesók bármivel jobb helyzetben vannak mint a kicsit nagyobb korkülönbségűek. Köztem és a tesóim között 2-4-6 év van, mindegyikkel ugyanolyan jó a kapcsolatom. Ettől függetlenül elfogadom azt is, ha vki 1-2 évet akar csak a gyerkőcök között és bevállalja a váltott altatás és pelenkázás esetét.

    Na és persze a kistesó érkezés előtt mindenképp szeretnék aludni egy jót!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2009. június 28. 12:1691363.

    Sziasztok!

     

     

    Itt iszonyat sotet van, mintha este lenne! Hihetetlen.

     

    Visszaolvasok, reagalok, aztan majd irok magunkrol is.

     

    Mikortol beszelgessunk a masik helyen?En arra gondoltam h mondjuk vmikor kiirom h elkoltoztunk es onnantol ide nem jon az, aki mar belepett az ujba, es masok meg jelentkeznek, ha szeretnenek jonni hozzank. Ezt ugy gondolom hetkoznap lenne erdemes megtennem, mivel akkor altalaban be van kapcsolva a gepem. Igyekszem mindig figyelni, h minel elobb be tudjalak engedni titeket!de ne haragudjatok, ha eppen nem avgyok akkor itt, mikor jonne valaki, es nem tudom beengedni, okes?

     

    Amugy azert nem biraltam el a kerelmeket m Szolnokon voltam. REMES volt!!!!

     

     

     

    BKA: Elhiszem h biztosan nehez Bene nelkul. Azert megis kb mennyi idod marad ra? A kozos programok (nalunk ilyen pl a vacsi, furdes utani  masszir, bar gondolom Benenel nincs ilyen, de olyanokra gondolok amit mindig veled szokott) azok megvannak meg?

     

    Bendi: Na ebbol tegnap nekem is kijutott, maximalisan megertelek. De magamrol kesobb. Az autoshelyzet nekem egyelore ismeretlen, tekintve h B utazasait meg tudjuk ugy alakitani h aludjon kozben, es nekunk nem is kell ilyen messzore menni. Hol vagy egyebkent? Probald meg elvezni h neha lepasszinthatod Lucat! Meddig lesztek? Legalabb a hazimunka nem rad  marad, ezek pozitivumok.

     

    Susy: Tudom azt szoktak mondani h csak nem marad bent ez a gyerek, de a te esetedben ketelkedes mar na jo persze csak vicceltem. Jo, h megvarta dokinenit, nem? Gondolj bele milyen megnyugtato lesz nala szulni! Ezt a sors igy akarta!

     

    Amugy pont en is azt gondoltam h lassan korbeerunk, meg Beni es Rosary van, (de o nagyon eltunt, mint Maki) es kesz, ugye? Vagy kihagytam vkit? Aztan Lettke kezdi az uj sort, es ha jol tudom Neszterr es en lennek a kovetkezok? Noki elobb akar hason aludni :)  

     

    Hunc, ti terveztek tesot? 

     

    TAdri: akkor jelentkezz felvetelre! Nagy a pocid mar!

     

    Nokikam, Bibi szotara izgalmas :) anya-apa majd kesobb jon, gondolom...nyilvan. Csakugy, mitn az atomvillanas. Emlekszem, Á ezt szerette volna kihuzni az akkor par napos Bibibol, jol tudom? :)))

     

    Csenci, adri: hééélóóó, na ti aztan NEM vagytok balnak. CSend legyen. Irgumburgum.

     

    Ja, Csenci, minitali lesz, elvileg csutortokon, a pontos idoben meg nem egyeztunk meg!

     

    Head es BKA:

     

    Fuszer asszem durvan jo kis listaval allt elo. Nekem ami bevalt eleinte:

     

    ringatas

    apa ringatta az alkarjara fektetve (elso 6 hetben kb)

    belebugyolaltam egy pokrocba, ugy h csak a feje volt kint. ez barbarnak tunik, de sokszor lenyugtatta ha fel volt porogve es kb 5 perc mulva aludt! ez csak kb 2 honapos koraig mukodott m utana eros volt es kibugyolalta magat barmibol.

     

     

    Most mennem kell, ebedelni fog Barnusom. Magunkrol kesobb, maskor.

     

    A gepem most kikapcsolom, este  fogom ujra sztem, es beengedlek titeket! Amrmint akit eddig nem. Ha van olyan.

     

    Cuppp

     

     

     

     

    előzmény:
    b.k.a (91317)
    2009-06-27  12:34
  15. 2009. június 28. 12:0991362.

    sziasztok

     

    még egyben!

    apa dolgozik így nem tudok jönni

     

    holnap délelött 10-kor derül ki minden! Vagy holnap este , vagy kedden kell befeküdni ballon és másnap reggel szülés! 

     

    majd írok

     

    puszi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2009. június 28. 11:2191361.

    Húúú micsoda lista.

     

    Bakker itt leszakadt az ég.  

    előzmény:
    fuszer (91359)
    2009-06-28  11:03
  17. 2009. június 28. 11:1491360.

    Hellóka!

     

    Tegnap 3. próbálkozás után sikerült letenni.Kakilt egy orbitálisat majd adtam neki egy kis teát ivott két kortyot és kómába esett. Fél 7-kor kelt enni és azóta is alszik.Sztm tegnap fájt a pocija és fáradt is volt mert a hülye idő miatt nem aludt túl sokat napközben.

     

    Én úgy altatom h az ucsó szopi után bevonulunk a kis szobába oldalt fektetem magam és elkezdem ringatni.Amikor elalszik abbahagyom a ringatást ás várok egy kicsit majd berakom a kiságyba.Innentől kezdve nem szokott felkelni kiv ugye tegnap. Rem nem sűrűn lesz ilyen mert amikor alap rossz napunk van és még este is ilyen nagyon nehezen viselem.Hiába én is ember vagyok és akármilyen szerelmes is vagyok a lányomba az én türelmem is véges.

     

    Bakker úgy be van borulva h rendesen sötét van.De unom már h ilyen béna idő van.Lehet h már az is a baja Lilinek h amióta ilyen esős idő van nem voltunk sétálni. 

    előzmény:
    b.k.a (91357)
    2009-06-28  10:35
  18. 2009. június 28. 11:0391359.

    Halihó!

     

    Helló Tadrika, hát magácskát erre is látni? Viccet félretéve, jó hogy visszajöttél.Ésháthogy mekkkora pocid van már!  Végül lesz légzésfigyelő mégis?

     

    Noki, köszi a diós diagnózist. Az "óriási" jelzőt jól érezted, hogy azért írtam, mert a permetezés már nem játszik. De legalább már tudom, mi baja.

     

    Csenci, te is jól nekiálltál pocakot növeszteni, hihetetlen, hogy már harmadik harmados vagy, sőt, mindjárt szülsz. Én emlékszem rosszul, vagy még nem tudjuk a kicsi lánykád nevét?

     

    B.k.a, írok neked egy listát. Én aztán mindent kipróbáltam

     

    -ringatás

    -sírnihagyás

    -éneklés

    -beszéd

    -simi-simi-puff-puff (popsiján, ritmikusan)

    -ritmikus dobolás a saját hasamon

    -zene (nálunk a hastánc zene bejött)

    -hullámverés (tenger) hangja

    -nagyágyba fektetés

    -cicin altatás (ha elalszik, kb. 10-20 percet várni kell, mielőtt bárhová átteszed, különben felébred,)

    - nappal ébren tartás

    -sétálgatás

    -hordozókendővel sétálgatás

    -hordozó felkötése, hintáztatás

    -hintáztatás pokrócban

    -hintaszékben közösen hintázás

    -pihiszék rezgő funkciója

    -mózest a járókába, tologatni

    -babakocsi

    -autó

    -bebugyolálás pólyába

    -sötétebb szoba/világosabb szoba

    -kevesebb/több inger a lefekvés előtt

     

    na asszem ezt a listát elteszem magamnak is

     

    Ja, tej: Nekem ezzel nem volt bajom, de minap volt egy érdekes tapasztalatom. Madártejeztem, 2 nap 2-3 bögre, és olyan szinten bedurrantak tőle a cickók, hogy aszittem, akkor most lesz mellgyulladásom...még fáj egy kicsit, de már sokkal jobb.

     

    Susy tessék lejelentkezni!

     

    Mentem, mert ébredt a kisasszonkám.

    előzmény:
    b.k.a (91358)
    2009-06-28  10:38
  19. 2009. június 28. 10:3891358.

    majdnem elfelejtettem... Bibi édes kis husigolyó

    csenci, a te pockód továbbra is csini és persze te is

    tadri, a kilók már csak ilyenek, ne foglalkozz vele... nekem se mondták meg sose hogy +20 van rajtam sztem rajtad se látszik. Márha magas vagy. Bár élőben nem is láttalak még

    léptem.

    előzmény:
    b.k.a (91357)
    2009-06-28  10:35
  20. 2009. június 28. 10:3591357.

    háj

     

    tadrika, üdv.újra  remélem mostmár nem tűnsz el

     

    head, sorstársam. Nálunk dettó ez van. Éjjel kb. 2-3 x 1 (!!!) órát szunyált a kisasszony, azon kivül csak a szenvedés megy  nem tudom mi lelte. Fél 4-től most szunyált be csak, közben a szokásos sírás, cicin nyammogás, beájulás, felébredés ha leteszem...Én is már a idegbetegség szélén állok  amúgy ha bejön vmi, mi jön be az altatásnál?? Mert már én is mindent próbálok, de néha semmi nem jön be...hiába ringatom vagy már próbálom a cumit is, de azt meg kiköpi...

    ez a kérdés mkinek szól, tessék ám osztani a jótanácsokat a újszülöttes anyukáknak

    na mentem is, mert nemsokára itthon vannak a fiúk (a hétvégén a hegyekben "nyaraltak" ) és utána duplán nincs nyugi

    ja és azt hiszem a tejem is apad, arra is kérnék tanácsokat mit csináljak!! 3 hetesen kinek mennyit evett és milyen gyakran a picur??

    Előre is köszi a válaszokat

    ma már nem leszek, holnap igyekszem benézni.

    Addig is szép napot

    előzmény:
    Headstar (91356)
    2009-06-27  22:47
  21. 2009. június 27. 22:4791356.

    Jó estét!

     

    Közel vagyok egy jó kis kiboruláshoz mert Lili eglsz nap üvöltött és most sem tudom rendesen letenni.Elalszik a karomba ahigy szokott s amint letszem felébred.2x próbáltam letenni most oldja meg maga.Szívtelen dög vagyok. 

     

    Adri: örülök h vissza jöttél. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2009. június 27. 22:4791355.

    JOEJT Neked is!

     

    csomagrol majd referalok legkozelebb.

     

    előzmény:
    Nokedlili (91354)
    2009-06-27  22:45
  23. 2009. június 27. 22:4591354.

    Kis szaros mindent megeszik, ha papírból van. Kis termesz!

    Egyébként mi van a csomagban?

     

     

     

    Bocs, de megyek aludni,mert olyan hamar itt lesz a reggel 8. (Na, ezzel a friss anyukák körében elintéztem magamnak egy felhördülést.)

    előzmény:
    csenciko (91353)
    2009-06-27  22:41
  24. 2009. június 27. 22:4191353.

    Vegulis akkor Te is bevaltottad Bibinel!

    Lehet, hogy Bibi igy jart jobban?

     

    Mindenesetre KOSZI!

     

     

    Tadrika, aludj jol! 

    előzmény:
    Nokedlili (91350)
    2009-06-27  22:32
  25. 2009. június 27. 22:3891352.

    Szabi nalunk is bekavar, ha hamarabb jonne a kisasszony. De ha megvarja a kiirast, vagy leghamarabb 3 nappal elotte erkezik, akkor ott lesz a doki. De ha meg hamarabb, akkor egy masik doki lesz velunk, ugyanolyan feltetelekkel, amely dokit juliusban fogok megismerni, az elso NST alkalmabol.

     

    Nalatok Tadrika, ha doki szabin lesz, akkor ugyeletes orvos, vagy atad valakinek??? 

    előzmény:
    tadrika (91349)
    2009-06-27  22:29

Címlap

top