Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Vesekő. Segítsetek :(

Torolt_felhasznalo_113862
Torolt_felhasznalo_113862
Létrehozva: 2007. október 30. 12:27

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Elég valószínűnek tartja a doki, hogy vesekövem van. Du. megyek rtg-re, utána rögtön vissza hozzá. Szeretnék felkészülni addig is a legrosszabbra, nem szeretnék a lelettel a kezemben elájulni

Minden vesekövet műteni kell, hogy eltávolítsák? Úgy tudom van vmi zúzás is... Mitől függ (mérettől?) hogy mit kell műteni és mit zúzni?

Nekem okoz panaszt (már ha az van egyáltalán) azért is mentem dokihoz.

Köszönöm előre is.

  1. Torolt_felhasznalo_113862
    Torolt_felhasznalo_113862
    2007. november 2. 09:4351.
    Csütörtökön megyek az Istvánba a dokihoz, majd jól kifaggatom... Majd elmesélem mit mondott....
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_332192 (50)
    2007-11-01  20:27
  2. Torolt_felhasznalo_332192
    Torolt_felhasznalo_332192
    2007. november 1. 20:2750.

    Szia, akkor is van vesegörcs, ha nem zúzzák szét, hanem spontán elindul a veséből. Nekem csomószor volt, tudom: sosem kértem orvosi beavatkozást, max. görcsoldó injekciót.

    Ha ott van a vesében, s nem indul el, nem kell piszkálni... :-))

     

    úgy van, ahogy aswekihu2 írja... :-) sorstárs

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_113862 (48)
    2007-11-01  19:16
  3. 2007. november 1. 19:4349.

    Szia Gigóca!

    A férjem nemrégen szült meg egy kb. akkora követ, mint a Tiéd (egy nagyobb borsónyit). Sajnos hajlama van rá, Anyósomnak vannak állandóan kisebb-nagyobb kövei. Rovatinex cseppeket szokott csepegtetni kockacukorra és Nos-pát, attól általában enyhülnek a panaszai.

    Anyósomnak Kalcium okozza a termelődést (nála néhány éve egy sínt vezettek ki az oldalán, ahol a kő távozott belőle)...sajnos folyamatosan termelődik neki, ezért félő, hogy bármikor újra begörcsölhet.

    A férjem még nem ment dokihoz, de egy üvegcsében őrzöm a kövét. (férfiból van, fél az ilyesmitől) 

    Anyósom erősen csontritkulásos, arra szükséges lenne sok kalciumot fogyasztania, ámde a veséjében kicsapódik és kristályos alakú kövekké képződik. Nála ez egy ördögi kör... nagyon fájdalmas... a férjem is és Anyósom is "szülni" szokott, amikor elindul náluk a kő. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_113862 (45)
    2007-10-30  21:10
  4. Torolt_felhasznalo_113862
    Torolt_felhasznalo_113862
    2007. november 1. 19:1648.

    Hú köszi

    Érdekes, ahogy egyre több infót tudok, úgy nőnek a kérdéseim... Most pl. beszéltem vkivel akinek van köve évek óta, de nem foglalkozik vele. Nem töreti, nem pisili, nem műteti. Jól elvannak mindketten Azt hittem a kő csak fáj amikor kipisilem, de a vesegörcs az azoknak van, akiknek nagy a kövük, és még zúzásra várnak... Erre kiderül, hogy törés után jön a vesegörcs, aztán meg az iszonyú fájdalom pisilés közben???? 

    előzmény:
    aswekihu2 (47)
    2007-10-31  19:35
  5. 2007. október 31. 19:3547.
    Szia,nem kell félned.Én is gyakorlott kőtermelő vagyok,tudom,miről van szó.. Nagyon,de nagyon tud fájni,amíg lehalad a hólyagba! DE!!!! ne tűrd,hívd ki azonnal az ügyeletet,és kapsz "megváltó" szurit,azt hiszem,no-spa és algopyrin kombi. Ettől elmúlik  a fájdalom,és ha megszűnik a görcs,akkor tud haladni lefelé a kő,mert a simaizmok ellazulnak,nem tartják fogva.Ekkor aztán inni,inni,ész nélkül/ilyenkor hetekre megútálom a teát/,és lépcsőn ugrálni.Ki fog jönni,ha nem túl nagy.De már biztos túl vagy a vizsgálaton,tehát tudod,mekkora. Lényeg,hogy hívj mindig ügyeletet,ha görcsölsz,mert az iszonyú,de nem kell tűrnöd,hisz a szuri segít! Gyógyulást,és jó egészséget kívánok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_113862 (1)
    2007-10-30  12:27
  6. 2007. október 31. 13:0646.
    Szis Gigóca!
    Istvánban van az orvosod? S ha igen akkor megkérdezhetem, hogy ki?
    Én pénteken megyek kőzuzásra, de egy szeptemberi mütéten már tulvagyok. Ha van kedved, "konzultáljunk" erről a kőzuzásról. ERika
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_113862 (45)
    2007-10-30  21:10
  7. Torolt_felhasznalo_113862
    Torolt_felhasznalo_113862
    2007. október 30. 21:1045.

    Nem tudom jár-e még vki errefelé, de gondoltam megírom:

    Kideürlt, 7 mm-es vesekövem van...   

    Már kizokogtam magam az UH-s dokinak és az urológusnak is Ez utóbbi úgy megszánt, hgoy hétfőn már megyek is zúzásra az Istvánba.

    Fura, hogy mostanra az is kiderült, hogy van akinek a zúzás fáj, van akinek nem...

    De ahogy olvasom a kőkipisiléstől mindeknépp össze fogom sz..ni magam... Ez remek hír  

    Köszönöm mindenkinek aki írt.

    Csak azt nem tudom még, hogy ha a gép nem zúzza össze a követ, akkor jön a műtét? Szóval melyik az az eshetőség, amikor műtét a vége???

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2007. október 30. 14:3544.

    Szia!

    Bocs, nem olvastam el az elozo hozzaszolasokat, de a SOR-t hatarozottan ajanlom. En, 10 evvel ezelott igy szabadultam meg 2 keserves ejszaka es nap utan - egy csaladi barat-orvos tanacsara. Persze nem mindegy a ko merete sem; en ebbol a sz.p.-bol szerencsesebb voltam, mert kicsike volt, de a fajdalom szerintem ettol fuggetlenul is iszonyatos.

    Hala Istennek, (kopp-kopp-kopp) nem jott vissza es az is igaz, hogy rengeteg gyogyteat illetve vizet iszom azota is.

    Remelem, meguszod kinok nelkul!

    Udv,

    Zhen

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_113862 (1)
    2007-10-30  12:27
  9. 2007. október 30. 14:2443.

    nekem volt hogy 5 db volt 3 bazi nagy 2 kisebb. azt mondtak hat ezt nem uszom meg mutet nelkul. adott az orvos 1 hetet hogy elmenjen magatol, aztan ha nem akkor irany a muto...nagyon be voltam tojva nah aztan beszeltem az itteni orvossal hogy akkor hogy alljak az elhajtashoz. azt mondta vizet minden mennyisegben! a magyar orvos azt mondta sort igyak az a legjobb, plusz ugraljak a lepcson paros labbal fel meg le amennyit birok. ne fekudjek mozogjak sokat, hogy elmozduljanak es kijojjenek. plusz tartsam vissza a pisilest ameddig birom, hogy nagyobb erovel jojjon ki es ugy kimosodik a ko.

    nem az elso koveim voltak iszonyu fajdalom az tuti...es nincs ra gyogyszer csak a nagyon eros fajdalomcsillapito. de csinaltam amit mondtak es lass csodat mind az 5 kijott! az orvos nem is hitte el hogy nincsenek meg. 

    akinek 1szer van annak lesz tobbszor is. en azota nem iszok semmifele szensavas cukros lottyot csak vizet es rengeteget! mindenki csak nez hogy hogy birok ennyit meginni egy nap utalom a sort de neha az is lecsuszik mert jobb felni mint megijedni. amugy kb fel eve a szomszedunkat is bevittek bennt is tartottak 2 napig aztan hazakuldtek hogy szabaduljon meg a kotol ha tud, neki is a sort ajanlottam o itta is boszen de neki is elment a kove. azota is issza a sort azt mondja mindenkinek ez az o gyogyszere   

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_113862 (1)
    2007-10-30  12:27
  10. 2007. október 30. 14:1742.
    Párszor bent tartottak már, amikor az ügyeletre beestünk, és annyira rossz állapotban voltam, de már mindenféle eshetőségen keresztül mentünk, ezt priviben most írtam le. A jelenlegi eü-s helyzetben nehezen tudok elképzelni egy korrekt kivizsgálást, pláne így, egy 3 hónapos baba mellett. A férjem egyik barátja nem tud járni, be van dagadva a térde, november végére kapott időpontot az ortopédiára, azt mondták, addig pihentesse - három gyerek és fizikai munka mellett. Szerintem rám is valami hasonló várna, és most tényleg nem tudnék félnapokat vizsgálatokkal tölteni, bár tudom, ez így hülyén hangzik, ha görcsölni meg "van időm".
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_131132 (40)
    2007-10-30  14:04
  11. 2007. október 30. 14:0641.
    Nekem vesekatéterem volt, de az fekvős volt. Azzal nem lehetett fel se kelni. Kegyetlenül fájt a felhelyzése. (műtét utána heg nem forrott össze, mert szar volt a cérna, a vizelet a műtéti hegen jött ki, és emiatt tették fel)
    előzmény:
    ercsa1 (31)
    2007-10-30  13:33
  12. 2007. október 30. 14:0440.
    Nem fektettek még be egy jó alapos kivizsgálásra?

    Nephrológust kéne megkereseni! Az urológusokat a kövön kívül más nem nagyo érdekli...MOndjuk az enyém mindig néz vesefunkciót, de aztán ez a max. Van, aki még ezt se....A nephrológusok nézik az okokat. Engem 18 éves koromig a miskolci Megye Kórház nephrológiáján gondoztak.
    előzmény:
    HJuice (39)
    2007-10-30  14:00
  13. 2007. október 30. 14:0039.
    Nálam az induló adag 2 No-Spa és egy Algopyrin, a kórházban vagy az ügyeleten is ezt adták. (Egyszer adtak hozzá valami enyhe nyugtatót is, úgy még jobb volt, de azért ebből nem csinálnék rendszert, pláne szoptatás alatt.)
    Egyszer Bukarestben görcsöltem (3 napra utaztam ki, és pont ilyen szerencsém volt), ott receptre írtak fel görcsoldó szereket ampullás kiszerelésben, és a gyógyszertárban adták hozzá a fecskendőt minden további nélkül. Egy konferencián voltam, és az egyik résztvevő adta be az injekciót, egy moldáv pasi (talán ápoló volt, vagy mi), akivel semmilyen nyelven nem tudtunk kommunikálni - hát, bizarr egy élmény volt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_131132 (34)
    2007-10-30  13:41
  14. 2007. október 30. 13:5938.
    No*Spa a mensinél nekem se segít. A kőhajtó meg egy bizonyos követ hajt és old, a többit nem. Illetve segít esetleg.

    Régen volt a Cystenal, mostanában a Rovatinex.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_560640 (35)
    2007-10-30  13:47
  15. Torolt_felhasznalo_692608
    Torolt_felhasznalo_692608
    2007. október 30. 13:4937.
    Nem tudom, miért, de akkor nekünk tavaly szerencsénk volt. Páromnak volt veseköve, nagyon görcsölt egész nap. A háziorvosa azt mondta, ha hányna, azonnal menjünk a kórházba. Másnap hajnalban hívtam a mentőket. Ki is jöttek rögtön, be is vitték. Igaz, azt megkérdezték, hogy be tudom-e vinni a kórházba. Nem tudtam, mert a gyerekeket nem hagyhattam magukra, mást meg segíteni hívni nem tudtam. Szerencsére egy nappal később saját magától távozott a kő. Sok-sok folyadékot itattak vele. Azt mondták a végén, csoda, hogy ekkora kő magától elment.
    Hogy miket kapott rá, már nem tudom. Úgy emlékszem, hogy neki is No-Spat írt fel az orvos.
    előzmény:
    HJuice (33)
    2007-10-30  13:39
  16. 2007. október 30. 13:4736.

    Műtétre (klasszikus műtétre) az esetek csak kis hányadában kerül sor, előtte még sok módszer van, hogy megszabadítsanak tőle!

    Igen, a mérettől is, de méginkább az (kő) összetételtől is függenek a továbbiak. (Zúzás is, ott a méret alig, inkább az anyaga számít)

    Nem mindegy az elhelyezkedés sem. (pl lezárja e az urétert)

    Ha tényleg kő, akkor még "foglalkozol vele eleget", de vesekőbe még nem nagyon haltak bele! (mondjuk az elmúlt évtizedekben már nem nagy ügy)

    Van ennél jobb szórakozás is, de elájulni nem kell, ráadásul nem is nagyon fogod tudni felmérni, mikor kell ájuldozni! Azt majd egy jó urológus megmondja!

    Gyuriur

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_113862 (1)
    2007-10-30  12:27
  17. Torolt_felhasznalo_560640
    Torolt_felhasznalo_560640
    2007. október 30. 13:4735.
    Csak én akkoriban úgy tudtam,hogy van rá vmi kőhajtó, meg a doki is mondta,hogy van csak nem írta fel. De nálam a nospa a menstruációs görcsöknél sem segít, hiába veszek be 3-at, még az algoflex m sem ér nálam sokat.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_131132 (34)
    2007-10-30  13:41
  18. 2007. október 30. 13:4134.
    A No-Spa-nál jobbat nem nagyon tudnak rá adni.....

    A német urológus tudod mit ajánlott??? Paracetamolt vagy Diclofenacot. Na, annál a no-spa sokkal jobb a vesekőre.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_560640 (9)
    2007-10-30  12:39
  19. 2007. október 30. 13:3933.
    A felnőtt ügyelet se ment volna ki. Én hét hónapos terhesen görcsöltem be egyik éjszaka (terhesség alatt az epémmel "szokott" baj lenni sajnos, szóval tudtuk, mi a baj), közben a lányom magas lázzal kínlódott, félóránként hányt, aztán mindig hirtelen, ájulásszerűen elaludt (másnap kiderült, hogy skarlátja van!), szóval esélyünk se volt elindulni otthonról bárhová, a férjem hívogatta az ügyeletet, a mentőket, de mindenki azt mondta, ők ilyenhez nem tudnak/nem szoktak kijönni. Bocs az offért, de aki görcsölt már nagyon, akár vese-, akár epegond miatt, az tudja, milyen helyzet ez, hát még szülés előtt másfél hónappal.
    Nem tudom, melyikőtök írta az előbb a vonatos dolgot, de amikor így elkap valami erős görcs (mint már írtam, nálam sajnos mindkét kövesség előfordult már, nem is egyszer), szóval én is kívántam néha, hogy legyen vége inkább mindennek... Lehet, hogy ez gyengeség, és igen, ott a két édes gyerekem, klassz az életem, de ezek a több órás rosszullétek épp ezért is megviselnek, de nagyon. Szörnyű érzés, mikor egyedül vagyok itthon velük, aztán jön egy görcsroham, és még felvenni se bírom a kicsit, csak mondogatom a lányomnak, hogy most rosszul vagyok...
    Ez újabb offolás volt, tudom, de így legalább nem nyitottam ezért újabb topikot (pedig pár hete még szándékoztam). Bocsánat, hogy így kijött belőlem!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_560640 (16)
    2007-10-30  12:46
  20. 2007. október 30. 13:3832.
    A legrosszab az, hogy keresztben felvágják a vesédet. Ma már nagyon ritkán csinálják.

    Nem kell minden vesekövet műteni. A méretétől függ és attól, okoz-e gyulladást. A görcsökkel simán hagynak együttélni, ha más baj nincs.

    HA operálnak, akkor vagy zúzzák, vagy a "lyukfúrós" technikával szedegetik ki.

    Nem kell parázni, 3 éves korom óta van vesekövem, 3 műtét, 32 év alatt tucatnyi, ha nem több vesekő (volt, hogy évente 3). Mégis elvagyok. Soha nagyobb bajod ne legyen!

    Igyál SOKAT, NAGYON SOKAT! Ajánlott a lépcsőzés, az ugrálás és Budapesten a 47-es villamos.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_113862 (1)
    2007-10-30  12:27
  21. 2007. október 30. 13:3331.
    Sziasztok!
    Hát az én jobb vesémet egy hónapja mütötték, laparoszkópiás mütét volt, mert egy szemét kövecske ugy elzárta a vesémet hogy teljes pangás alakult ki, kis hija volt hogy nem kellett kivenni a vesémet. És mindezt ugy tette, hogy semmiféle tünetet nem okozott egészen julius közepéig.
    Ráadásul nem is egy, hanem 3 kő volt a vesémben és nagyon különböző helyeken, ugyhogy csak a legrosszabb helyen levőt tudták kivenni, a többit jövő héten fogják zuzni. És ez még nem elég, mert betettek egy katétert a vesémbe, hogy a kő törmelékek nehogy elzárják a hugyvezeték kivezetését és ez bizony nagyon kellemetlen. Ráadásul hónapokig lesz benn a vesémben.
    Gondolom ez most elég rémesen hangzik, tulajdonképpen számomra is az a legfőbb tanulság a dologban, hogy legalább évente, ha fáj, ha nem el kell menni ultrahangra, mert tünetmentesen is nagy bajt csinálhat a vesekő.
    Egyébként szeretném megkérdezni, hogy közületek valakinek volt már ilyen katétere /ugynevezett dupla J/ mert erről szivesen "konzultálnék",
    Erika
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2007. október 30. 13:2830.
    Szia. A nagybátyjámnak azt mondta az orvos, hogy sokat kell villamoson ülnie, az majd kirázza belőle... egy hét alatt meg is születtek   
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_113862 (1)
    2007-10-30  12:27
  23. kma
    kma
    2007. október 30. 13:2629.
    Mikor nekem vesekövem volt, azt mondta a doki: igyon sok sört, és ugráljon a lépcsőn. Kaptam még vmi gyógyszert, mert picike volt, de okozott tüneteket. Azóta semmi bajom. Azóta mondjuk sokat iszom - na nem sört, hanem olyan ásványvizet, amiben nem haladja meg az összes oldott ásványi anyagtartalom az 500mg/l-t. Erre nagyon figyelni kell, ha már megvolt a beavatkozás!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_113862 (1)
    2007-10-30  12:27
  24. Torolt_felhasznalo_972860
    Torolt_felhasznalo_972860
    2007. október 30. 13:1528.

    Szia! Nekem tavaly tavasszal volt vesekövem. Fogalmam sem volt, hogy nekem ez a bajom, egyszer csak olyan erősen elkezdtem görcsölni, hogy rohanni kellett az ügyeletre...

    Onnan át a Jahn Ferenc kórházba, ahonnan saját felelősségre hazajöhettem, de sajnos másnapra újból erős fájdalmaim voltak, így befeküdtem az István kórházba. Nekem zúzták a köveket, ami egy elég humánus dolog, állítólag nem fáj( Nekem nagyon fájt, az előttem, illyetve utánnam lévők meg sem érezték...) Nem kell vágni, a gép megcélozza a kövedet, és hangos kattogó hangok kíséretében összezúzza azokat. Kb fél órát vesz igénybe a művelet.

    Onnan egyenesen haza lehet menni. Nekem csak azért volt ekkora felhajtás, mert nagy fájdalmaim voltak, és elképesztő nehezen tűröm a fájdalmat. Sok szurit kaptam, hogy átvészeljem. Örülj neki, hogy nincsenek ilyen panaszaid, jó időben sikerült elkapni a kis kavicsaidat... Ne aggódj, hamar túlleszel rajta.     

    Üdv:

    Juci

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2007. október 30. 13:1327.

    Oksi!

    Kercselics Imréről van szó.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_113862 (24)
    2007-10-30  12:50

Címlap

top