Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Magyar nők/lányok külföldön

Torolt_felhasznalo_112953
Torolt_felhasznalo_112953
Létrehozva: 2003. június 28. 13:06
Jó reggelt!
Van itt valaki?

  1. Torolt_felhasznalo_136039
    Torolt_felhasznalo_136039
    2003. június 29. 21:5726.
    Na, jól elszórakoztam ma is!

    Puszi mindenkinek!

    Ági! Csak annyit írj már, hogy semmi bajod! Légyszi!

    Jucus! A 3 hapsi = apa+fiú+fiú? ugye?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_136039
    Torolt_felhasznalo_136039
    2003. június 29. 21:5425.
    Márti! A zurad akkor köszönt be, amikor összeadtam, hogy mennyi az egy meg egy?
    Ő volt az?
    Mondd már, hogy igen, mert akkor én most rájövök, hogy zseni vagyok!
    (Na, leaglább ezé' Mondjad! :))

    Dinnye ízű bort meg ne igyál! Igyál borízű bort!:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_136039
    Torolt_felhasznalo_136039
    2003. június 29. 21:4624.
    Herzsóka! Az én uram magyar, nem tom milyen a külföldi. Illetve mostmár a lányoktól tudom.

    Ezt az ülvepisilést megemlítettem neki, márhogy a németeknél ez így dukál, erre ő gyanakodva rámnézett: eszedbe ne jusson! :))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_136039
    Torolt_felhasznalo_136039
    2003. június 29. 21:4423.
    Kedden jön a barátném családostul!!
    Ma telefonilag megjegyezte, hogy hoz azé' ezt azt, pl. sbaracklekvárt! Ő követte el!!

    Szóval, nagyszerűen vagyok.
    örüljetek velem!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_136039
    Torolt_felhasznalo_136039
    2003. június 29. 21:4222.
    2. 5 óra ringatózás után piknik, aztán vissza és grill Ianéknál.
    Visszafelé egyébként már Dávid fiam csáklyázott. irányítani is tudott, úgyhogy én csak hevertem a párnákon és nagyon elégedett voltam.
    Ügyességéért egyébként apja és fia is begyűjtött egy csomó gratulációt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_136039
    Torolt_felhasznalo_136039
    2003. június 29. 21:3921.
    De a magyar találékony! Úgyhogy mire az első hídhoz értünk (víztől számított magasság kb. 1 m), már egészen jól boldogultunk.
    A magyar menyecske (ÉN) is belejött az evező használatába. (Amiről egyébként először csak az a gondolatom volt, hogy "evező?! Hát nem csáklyázni megyünk?". ) Igaz elég egyedi módszerem volt. Betámasztottam az evezőt a csónak elejébe, oldalról és nem kormánylapátként használtam. Így egyszerre sokkal több vizet tudtam ellökni a csónaktól, szóval hatékonyabb volt, intenzívebben ment a fordulás.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_136039
    Torolt_felhasznalo_136039
    2003. június 29. 21:3420.
    Szombaton meg létrejött a punting találkozó Cambridgeben!!!

    Csajok! Ez valami csúcs!

    6 csónakot bérelt Ian, a férjem kollegája. (Ő ott lakik, Cambridgeben. )
    Aztán volt meglepetés, hogy nem olyan lájtos kis hajókázásba cseppentünk, hanem nekünk kellett csáklyázni is! Amikor a zuram kezébe nyomták a 4 méteres rudat, hogy "na, menjé'!, hát . . .
    A többiek már próbálkoztak ezzel, úgyhogy az első pár perc azzal telt, hogy elszórakoztak rajtunk. De mi is remekül szórakoztunk!
    50 méter, parttól partig. Amikor partnakütköztünk, akkor ellöktem magam az evezővel, így tudtunk előre haladni. (És ezóta értem, miért betonos az első 50 méteres partszakasz. )
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_136039
    Torolt_felhasznalo_136039
    2003. június 29. 21:2819.
    Itten azé' megjegyezném, hogy

    ÁGI, HOL VAGY?????
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_136039
    Torolt_felhasznalo_136039
    2003. június 29. 21:2718.
    Szóval, annak ellenére, hogy magyar, igazán nem az a kötözködős fajta.
    És annak ellenére, hogy sosem szid senkit, mégis mindig van miről beszélni vele.

    Szóval, én úgy felüdültem, kicserélődtem, kilazultam, megnyugdostam, hogy ihaj!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_136039
    Torolt_felhasznalo_136039
    2003. június 29. 21:2417.
    Pénteken megjött a dilis pasi. Ideért végre London alá. Kisebb gurbaranc után (megadtuk az esélyt egymásnak, hogy elekrülhessük egymást:)) Sikerült a Westminsternél találkozni.
    Az első "Mé' beszél ez magyarul" érzés után, nagyon jó volt végre magyar szót hallani!
    És imádom ezt a pasit, mert eszébe sem jut soha hülyeséggel terhelni, valahogy az a fajta, aki sosem panaszkodik. Ha valaki szemétkedik vele, akkor is csak azt mondja: Ugyan, emelkedj már felül a témán! Nézd higgadtan fentről a dolgokat!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_136039
    Torolt_felhasznalo_136039
    2003. június 29. 21:2116.
    Helló csajszik!

    Jucus! Én is imádlak! (Me', hogy hiányoztam, azé' írom. )

    Rövid élménybeszámolóm következik. Akinek lassú a gépe, nyugodtan ugorhat kb. 1 oldalt. Lehet ugyanis, hogy ezt az oldalt megtöltöm.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_112953
    Torolt_felhasznalo_112953
    2003. június 29. 19:1415.
    Bogi, de jó, hogy megint itt vagy!
    Én valahol azt hallottam, hogy azért nem írsz, mert "mostanában sokat van otthon a férjed", úgyhogy más jellegű "akadályok" jelentek meg szemem előtt. . .

    Akkor mit csinálunk ezekkel a rendetlen angol férjekkel? Én mára már feladtam. Ugyanis el se nagyon tudok pakolni utána, mert ha rossz helyre rakom, vagy összekeverem, akkor morgást kapok. Szóval kerülgetem napestig a cuccát és általában már csak nevetek rajta, hogy honnan nem kerülnek elő pl. félig üres teásbögrék (fürdőkád mellől, a telefon mellől stb. )! :-)))))))
    Neked van valami idomítási módszered?

    A férjemnek meg nincs is akcentusa, én attól olvadok! :-)) Igaz, ő nyelvtanár, francia-német szakos, és van hozzá "füle". De össze szoktak szaladni rá a magyarok, hogy milyen ügyes, én is kezdettől fogva csodálkozom. . .

    A lakással mi van? Végül is mi volt az az átvágás az elsővel kapcsolatban?
    előzmény:
    mbogica (12)
     
  13. Torolt_felhasznalo_112953
    Torolt_felhasznalo_112953
    2003. június 29. 19:0114.
    Elcsavarta a fejed. . . :-)))))))
    Ez jó program!!

    Az "Angol beteg" című film is Egyiptomban és Kairóban játszódik, igaz? Láttad? Abban van egy olyan szál, hogy egy kanadai ápolónőt elcsábít egy egyiptomi tűzszerész. Nagyon romantikus. Egyszer azt találja ki, ha jól emlékszem, hogy elviszi egy régi templomba, felköti a derekánál fogva egy kötéllel, és felhúzza, hogy gyertyafénynél csodálhassa a freskókat.

    Én eredetileg debreceni vagyok, ott él a családom, anyukám már csak. Egy bátyám van, aki szintén Debrecenben él, van családja, gyerekei. Mi már Egerben laktunk évekig azelőtt, hogy kiköltöztünk volna, úgyhogy oda is "haza" megyünk. És persze Pest, az kimaradhatatlan. Most Birminghamben élünk, az olyan Pest-nagyságú elővárosokkal együtt. Nem bánnám, ha lenne közvetlen repülőjárat Bp-re!

    Épp most beszéltem anyukámmal, megígérte, hogy csinál kovászos uborkát kb. 3 mázsát, mire megyünk, az ÚGY hiányzik! :-))) Nagyon szenvednek a hőségtől otthon.
    előzmény:
    herzsoka (11)
     
  14. 2003. június 29. 18:2813.
    Herzsonka latom kuldtel napocskat erre, mar reggel ideert:) koszi:)
    En 1 eve elek itt angliban, es babank meg nincsen. Nem nagyon szoktunk talcsizni a lanyokkal, mert nagy ez az orszag, de en lattam mar a Vlonat eloben:))), mert vele eleg kozel lakunk egymashoz. Otthon konnyebb osszehozni talikat. . .
    előzmény:
    herzsoka (11)
     
  15. 2003. június 29. 18:2412.
    sziasztok csajok, en is csak bekoszonok, hogy elujsagoljam a jo hirt, hogy van uj szamitogepunk:))) Nagyon jo, meg szep is:), ma vettuk, igy vegre tobbet tudok lenni itt is, mert miota meghalt a laptopom:( csak az uramet tudtam hasznalni. . . neki meg dolgoznia is kell sajna. . :((
    De most mar megoldva a problema, es le sem tudtok majd loni:))
    Marti az en ferjem is tud magyarul egy ici-picit, bar szerinte jol tud, legalabbis ezt hireszteli:) es o is csak hizelegni szokott nekem magyarul, mert en is elolvadok az akcentusatol:))
    nekem nincs olyan jo velemenyem az atlag angol hapsirol, legalabbis a sogornom pasija, nem egy alom. . . :( de ellenben az enyem igen:)) foz, ha faradt vagyok, vagy hoz take away-t:), szokott takaritani is, meg vasalni az ingeit, ha en nem vasaltam ki neki. . . ami gyakran elofordul:). . . szoval egy kis angyal:)) de annyira RENDETLEN!!!
    előzmény:
    baileym (10)
     
  16. 2003. június 29. 16:2511.
    Ketto dolgot csinalt a ferjem, az egyik, hogy ott kandidalt, biologus, a masik pedig, hogy elcsavarta a fejem. Az idevalosiak nagyon tudnak szediteni. . . nem tul szepek, de megall az esz toluk ha elkezdik. . . . En is otthon leszek aug. -ban, Te milyen varosban leszel? Elnek ugye a szuleid?Testverek is vannak?
    előzmény:
    baileym (6)
     
  17. Torolt_felhasznalo_112953
    Torolt_felhasznalo_112953
    2003. június 29. 11:3310.
    Jó reggelt, csak beköszönök, hogy lássátok, van ébren valaki. . .

    Most megyek takarítani. És jön az új mosógép!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_112953
    Torolt_felhasznalo_112953
    2003. június 28. 21:109.
    És persze, a rendetlenség relatív. :-))

    Nekünk elég sok német van a baráti körünkben, és ha hozzájuk megyünk látogatóba (No-ban vagy itt), akkor mindig kisül a szemem: minden króm és fém és üveg, és mindenből a legmodernebb és minden RAGYOG a tisztaságtól. A joghurtos dobozt kimossák, kétfelé veszik, szárítgatják és külön dobják ki. Ha a teafilterből nem nyomom ki TELJESEN a vizet, mielőtt kidobom, képesek kiszedni a szemétből, és kinyomkodni, nehogy "belerohadjon". Minden német barátnőm megköveteli a férjétől, hogy ne állva pisiljen, mert az nem higiénikus. Naponta súrolják a fürdőszobát.

    Én nagyon bírom a németeket, de majdnem elsüllyedek a szégyentől, ha egy német otthont meglátok.

    előzmény:
    E.Jucus (4)
     
  19. Torolt_felhasznalo_112953
    Torolt_felhasznalo_112953
    2003. június 28. 21:008.
    És ha már itt tartunk, Te milyen bort szeretsz?

    Azonkívül már akartam Tőled kérdezni, csak nem mertem, hogy amiket egyébként a francia férfiak magukról terjesztenek, az igaz? :-)))

    És jól főz a férjed? Az enyém, ha néha főz, nagyon jól, de utálja csinálni. Engem többnyire megnyugtat a főzés, őt meg úgy felidegesíti, hogy teljesen megtépázott idegekkel tálal. . . És végig ingerülten sóhajtozik és csapkod, miközben kavargat meg szeletel. Szóval nem az ő világa. :-))
    előzmény:
    E.Jucus (4)
     
  20. Torolt_felhasznalo_112953
    Torolt_felhasznalo_112953
    2003. június 28. 20:547.
    Jucus, a bor végül egész finom lett! Bár azt nem mondanám, hogy "vajas" íze volt, de a végén, mikor a Chardonnay minden fajtájától ki szokott rázni a hideg, tényleg kicsit dinnye-íze van. És nagyon szép zöldessárga színe. De úgy döntöttem, mégse leszek Chardonnay rajongó.

    Még kérdezek egy párat, hátha hallottál róluk:
    1. Sauvignon Blanc - az olyan, mint a Cabernet Sauvignon, csak fehérben?

    2. Viognier: ennek tényleg van tölgyfahordóíze, mint a testesebb vörösboroknak?

    3. Semillon: ilyet ittál már?

    Mert most fehér borra vadászok, de olyat keresek, ami testes, krémes, de száraz. Jó, tudom, Tokaji Furmint, de valami nem magyar, a változatosság kedvéért.

    Az a baj, hogy az angolok általában divatból meg sznobságból választanak bort - milyen elegáns az üveg, mennyibe kerül. 7 fontot kiadnak egy közepes francia borért, de ha egy román bor csak 2 font, akkor ki se próbálják, pedig sokszor jobb. Szóval nem az ízre mennek.

    előzmény:
    E.Jucus (3)
     
  21. Torolt_felhasznalo_112953
    Torolt_felhasznalo_112953
    2003. június 28. 20:456.
    Herzsoka, kérdezed, szoktam-e hazamenni. Általában igyekszem évi kétszer hazamenni, és mindkettőt a nyárra időzíteni: az egyiket kora nyárra, másikat augusztusra. Eddig még sikerült, úgy néz ki, az idén is. A hideg télbe nem vágyom, csak a nyári strandidőbe, hogy süttethessem magam a nappal. A férjem nem mindig jön velem, csak ha kedve van.

    Keszthelyen mit csinált a férjed, mikor megismerkedtetek? Szokott honvágyad lenni? És Te milyen gyakran mész haza?

    Magyarul beszél a férjed, ha mérges??!! Ez jó! Az enyém akkor beszél magyarul, ha udvarolni vagy hízelegni akar. Mert akkor rögtön elolvadok és mindent megbocsátok. Én sokat beszélek hozzá magyarul, főleg ha fáradt vagyok és mindent megért.

    Nekünk is volt egy takarítónőnk, mikor otthon éltünk, de itt eszembe se jutott még. Akkor elég stresszes állásom volt, és nem bírtam a házimunkával foglalkozni.
    Az ám a jó világ. . . :-)))
    előzmény:
    herzsoka (2)
     
  22. 2003. június 28. 19:495.
    Szia, Jucus, koszi, hogy irtal, akkor mar Fr. o. bol is tudunk kapni hireket. Elobb egy kis informaciot kerek rolatok!Miota elsz ott es melyik varosban? Kedves a leveled , valami jo csaladi hatter rajzolodik ki belole. Szemely szerint szeretem Fr. o. -ot, nem is tudom, miert!?Talan mivel beszelek kicsit franciaul es tetszik a nyelv, es annakidejen Algeriaban kozel kerultem a francia emberekhez. Remelem, egyszer eljutok oda is, a fiam mar volt ott tobbszor. Vannak-e sokan magyarok?Jarsz-e M. o. -ra?Csupa kerdes vagyok, de remelem valaszolsz! Es ki az a harom hapsi , akik utan rakodsz? Nalam is harom van, abbol ketto rendetlen , csak egy szolidaris velem. De itt a bejarono megszokott es olcso, szoval nem ezek a fo gondok. . .
    előzmény:
    E.Jucus (4)
     
  23. 2003. június 28. 17:034.
    Had én is! Had én is!
    Igaz az én uram francia, (lehet hogy itt van a kutya elasva?), de nem nagyon rendetlen. De az is lehet, hogy csak relativizalok, mert a sogorom rendrakasait ismerve az uram egy rendrakasmaniakus!!! Mondom relativ! maniakus. De az is lehet, hogy csak azért latom igy, mert allandoan pakolok a 3 hapsi utan a hazban, igy aztan nem tűnik föl az egy napra juto elpakolt összrendetlenség. Vagy az is meglehet, hogy nem is rendetlen??? Ez utobbit nem merném igy kijelenteni.
    Amugy had mondjam azt is el, hogy egy hazitündér, fôz, ha kell, takarit, ha kell, foglalkozik a gyerekekkel, ha kell. ( Ha kell= anyuka feje fölött összecsapnak a haztartas hullamai)
    S végül még azt, hogy beszél magyarul, ir is, még ha döcögôsen is.
    Szoval almodni sem mernék jobbat!
    Egy baja van, nem ajandékozos tipus! Bar ezen folyamatosan dolgozom, mar 9 éve. . . .
    előzmény:
    herzsoka (0)
     
  24. 2003. június 28. 16:493.
    Sziasztok lanyok!
    Latom mindenki massal van elfoglalva! Sebaj!
    Gabi!!! Neha annyira eltűnsz, hogy csak na! Gyere azta' mesélj!

    Marti! Remélem jol valasztottal. Ne ijedj meg, nem ilyen célbol irom, de sokszor irnak sok mindent a cimkére, a szamunkra legbiztosabb ertékelés viszont mindig az, amit a dugohuzo dönt el. (Csakis a sajat izlelôbimboid nem csalnak!) Szoval, ne aggodj, ha izlik, akkor megtalaltad a jo cimet, s lehet kartonszamra venni belôle, kellemes borivast! Milyen kajahoz adod? Esetleg félszaraz vagy édes ez a bor ?
    Arra, hogy miert nem szeretem a Chardonnay-t, csak azt irnam, hogy nem a kedvencem, amugy semmi bajom vele. . . De mondtam; kinek a pap. . . .

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2003. június 28. 16:172.
    Jo napot! Nalunk tegnap megvolt a hetvege, a pentek a munkaszuneti nap. Igaz is , szoktal-e hazamenni? EN 3 het mulva talan elutazom. A ferjem Mo. o. -on ismertem meg, Keszthelyen, o is jol beszel magyarul, foleg , ha merges. A gyerekek 21 es 18 evesek es majdnem 4 nyelven beszelnek. A nagyfiam is utazik Londonba jul. vegen.
    előzmény:
    baileym (0)
     

Címlap

top