Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ötletbörze tanítóknak

mokka69
Létrehozva: 2007. december 27. 11:16
Sziasztok!
Azért hoztam létre ezt a topicot, mert a saját tapasztalatomból tudom, hogy milyen sokrétű tájékozottság kell a tanítói munkához. Tudnunk kell tanítani, gyereket nevelni, kreatívnak kell lennünk, műsort kell betanítanunk, értékelnünk kell, dekorálni a tantermet, ajándékot készíteni, tanmenetet írni és még sorolhatnám!
Itt szabad a pálya, segítsünk egymásnak, mert így könnyebb lesz!


  1. 2009. október 25. 01:364801.
    Rágica: nem tudok aludni, így nézelődöm és eszembe jutott egy ötlet is a lyukasztáshoz. Mondjuk, ez annak jó, akinek van varrógépe. Amennyi a tű alá fér, annyit lehetne egyszerre lyukasztani (szerintem 6 is aláférne), s nem menne sokkal lassabban, mint kézzel. Nem tudom, mert nem próbáltam még, mert nincsen varrógépem.
    előzmény:
    rágica (4786)
    2009-10-23  20:44
  2. 2009. október 24. 23:304800.

    Zsuzsinyka: Üdv köztünk! Nézz körül itt:

     

    Tök.lap.hu
    Halloween.lap.hu 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_252392 (4792)
    2009-10-24  17:34
  3. 2009. október 24. 22:594799.
    Juj, de cukik a boszijaid! Nagyon tetszik!
    előzmény:
    citromfű69 (4796)
    2009-10-24  21:26
  4. 2009. október 24. 22:564798.
    Vityuka:  Küldtem a közösbe 4 színdarabot. Ebből mi a 4 gyertyát adtuk elő nagy sikerrel. Ezt a darabot én dolgoztam fel, két darabot összedolgoztam, a Négy gyertyát és az Advent angyalkáit. Nagyon jól sikeredett. Én harmadikos gyerekekkel adtam elő.
    előzmény:
    VITYUKA (4794)
    2009-10-24  18:07
  5. 2009. október 24. 21:294797.

    Szia! Üdvözöllek köztünk. Nekem nagyon tetszik ez a "tökös" hét.

    Mekkora tökökből készítitek a töklámpásokat? 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_252392 (4792)
    2009-10-24  17:34
  6. 2009. október 24. 21:264796.

    Nagyon szépek a boszik!

    Tegnap én is készítettem kettőt. Igaz, én csuhéból:)

     

    Látom senki nem unatkozik:) Elég mozgalamasan telik mindenhol. 

     

     

    előzmény:
    adorka (4791)
    2009-10-24  12:11
  7. 2009. október 24. 19:364795.

    Szép estét!

    Vityuka: Tavaly a negyedikeseimmel mi adtuk a karácsonyi műsort.

    Így állt össze:

    1. Adventi hírnök- dal a négy adventi gyertya meggyújtásával

    2. (Egy szép karácsonyi vers)

    3. Melyiket a kilenc közül? -színdarab

    4. Dalcsokor zenével (3 téli -karácsonyi gyermekdal - eleinte cikisnek-dedósnak tartották a gyerekeim, de végül még élvezték is)

    5 Betlehemes jelenet (szlovákul, mert nyelvoktató iskola vagyunk.)

        15 gyerekkel adtuk elő, nagyon szép volt. Annyira aranyosak voltak, bár előtte azt hittem megüt a guta, egyszer sem volt olyan próbánk, hogy mindenki ott lett volna, sajnos betegek voltak. Meg is fogadtam, hogy ezentúl csak csoportosat adunk elő, ha valaki hiányzik attól még ne boruljon minden...

    De aztán nagyon jó lett!

    Ha akarod előkeresem...persze másnak is, szívesen!

    előzmény:
    VITYUKA (4794)
    2009-10-24  18:07
  8. 2009. október 24. 18:074794.

    Köszönöm szépen, hogy ennyien segíteni akartok, igazán jól esik.

    Adorka: 4. osztályosoknak való műsorra lesz szükségem, nálunk mindig ez az évfolyam felelős a karácsonyi műsorért.

    előzmény:
    adorka (4784)
    2009-10-23  20:11
  9. 2009. október 24. 18:054793.

    Szép estét mindenkinek.

    Mostmár van egy kicsit több időm, újra nekikezdtem feltölteni a picasa-t. Most kifestők jönnek egy jó darabig.

     

    Csináltunk tököt a suliban 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_252392
    Torolt_felhasznalo_252392
    2009. október 24. 17:344792.

    Sziasztok kedves és segítőkész Mindenki!

    Néhány napja találtam rátok és ma regisztráltam is. Harmadikban tanítok. Rengeteg programot szervez az iskolánk a gyerekeknek, de az osztályoknak is készülünk programokkal. Alig van olyan hét, hogy ne szerveznénk valamit. Rögtön segítséget és ötleteket szeretnék kérni. Szünet utáni héten "tökös" napjaink leszenek, ami elvileg azt jelenti, hogy néhány napig töklámpásokat kellene faragnunk. Csütörtökre reggelre pedig néhány szülő segítségével sütőtököt kellene sütni és reggel minden betérő gyerkőc kapna egy ki kockát. Én arra gondoltam, hogy akkor egész hétre kiterjeszteném a tökölést. Hétfőn valamilyen tökös, szellemes, boszis dekorációt szeretnék készíttetni a gyerekekkel, amihez ötletekre lenne szükségem. Kedden előkészítenénk a boszis, szellemes és feketemacskás jelmezeket, amiket szerdán magunkra öltenénk, még a körmüket is kifestenénk feketére, vagy pirosra, csütrökökön és készülnénk egy sütőtökös sütivel, csütörtökön lenne a sütőtök kóstolás. Ha valakinek van esetleg ötlete, mit csinálhatnánk még, azt szívesen olvasnám.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2009. október 24. 12:114791.
    Ilyen kis boszikat alkottam maradék anyagból, a fej pingpong labda. Nagyon gyorsan elkészül. Ragasztópisztollyal rögzítettem  mindent.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_441943
    Torolt_felhasznalo_441943
    2009. október 24. 11:024790.
    Sziasztok! Én még teljesen új vagyok itt, bár már egy ideje olvasgatom a fórumot, és nagyon hasznosnak tartom! 2 éve dolgozom, napköziben vagyok, nagyon élvezem. Az okoz nehézséget, hogy a 4 osztály össze van vonva egy csoportba, ezért rengeteg dologra kell figyelni, és bizony sokszor gondban vagyok a plusz foglalkozásokkal, mert nehéz lekötni egyszerre egy 6 és egy 11 éves gyerkőcöt...itt már nagyon sok érdekes és jó ötletet találtam, köszönöm!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2009. október 24. 08:184788.

    Angyallány: Itt egy link. Itt ugyan liba nincs, de van gólya fonalgrafikával. Hátha tudsz vele valamit kezdeni.

     

    http://www.stitchingcards.com/section.php/2/1/ animals-and-birds

     

     

    előzmény:
    Angyallány (4787)
    2009-10-24  05:49
  14. 2009. október 24. 05:494787.

    Na, mindjárt felteszem a közösbe azt a kis könyvet, amiből én is megtanultam. Nagyon egyszerű tulajdonképpen.

     

    Rágica: ki mondta, hogy egyesével lyukasztom? A karton vastagságától függ, hogy hányat tudok egyszerre lyukasztani. Van olyan, hogy csak kettőt, de van, hogy a 4 is megy. Persze a Kedvesem is besegt, így még gyorsabban megy.

    előzmény:
    rágica (4786)
    2009-10-23  20:44
  15. 2009. október 23. 20:444786.

    Liba ugyan nincs, de nyúl van!  (fonalgrafika)

    Ez a fonalgrafika is izgat!

    Csak azt nem értem, hogy hogy van türelmetek annyi gyereknek egyesével kilyukasztgatni a lapokat?!  (Vagy lehet ezt "gépesíteni?! )

    előzmény:
    Angyallány (4781)
    2009-10-23  17:36
  16. 2009. október 23. 20:304785.
    A Picasa-ra tettem fel karácsonyi filigrán csengőket és gyertyákat. A közösből láthatjátok, mert különben titkos.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2009. október 23. 20:114784.

    petty21: A buszsöfőr főnökével beszéltünk. Nagyon elnézését kérte, kevesebbet számláztak ki és megígérte, hogy ezt a sofőrt többé nem küldi. Egyébként most is kértük, hogy ne ő legyen,mert egyszer állítólag már megjárták vele. Mégis őt küldték. Ennyit az ígéretről.

    Ez a Márton nap nálunk össze lett kötve Halloweennel. Kifelejtettem a menüből, hogy a zsíroskenyéren kívül még sülttök is van. :) 

     

    rágica: Te aztán pörögsz! Birsalma, kert stb. Hát van dolgod. 

     

    Vityuka: Nekem van kartácsonyi műsorom, nagyon szép. Csak írd meg, hányadikosoknak kell, mert akkor olyat rakok fel.

     

     Angyallány: Olvasom ezt a Márton napotokat. Az jutott eszembe,de ez csak most,ilyen hirtelen ötlet,hogy lehetne puhább papírra előre kirajzolni libát és ezt a kicsik körbetéphetnék. így a széle olyan tollas hatású lenne. Ezt ugye fehér papírból kellene tépni, ezt rá lehetne ragasztani egy sötét alapra, rá kis keretet egy másikszínből, a libát esetleg kis masnival díszíteni és kész a kép.

     

     

    előzmény:
    petty21 (4776)
    2009-10-23  15:44
  18. 2009. október 23. 18:044783.

    Ó, de jó volt ma neked! Nálunk éjjel óta egyfolytában esik.

     

    Értek mindent. Sajna fonalgrafikában nem vagyok jártas. A képelap tényleg bosszantó, plusz a legmunkásabb időszakban (adventi, karácsonyi készlődés) kell még azzal is foglalkozni.

    előzmény:
    Angyallány (4781)
    2009-10-23  17:36
  19. 2009. október 23. 17:564782.
    Újabb albumot (kreatívkodós könyvet szkenneltem) nyitottam, ment róla a meghívó.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2009. október 23. 17:364781.

    Sziasztok!

     

    Egy igazi, kellemes őszi kirándulásunk volt ma Zsámbékra. Az ebéd utáni szieszta helyett döntöttünk a kirándulás mellett, de jól is tettük. Nagyon jó volt sz idő, igaz még mindig kellemes.

     

    Rágica: a terveim szerint ezen a hétvégén megtanulom a gesztenyeszív elkészítését. Kedvesem nem szereti a gesztenyét, de meg fogja kóstolni.Remélem sikerülni fog.

     

    Petty: A suliban a karácsonyfa díszítése nálunk is a napközi feladata, hosszú évek óta. A díszek elkészítésével együtt.

    Köszönöm az újabb Liba Leontin ötletet. Beteszem a többi közé, meglátom melyikre lesznek akkor éppen alkalmasak a manók.

    A képeslapokat más iskoláknak, óvodáknak, régi és nyugdíjas kollégának küldik. Komolyan mondom, hogy ezen már mindenki fel van háborodva, hogy mi kézzel készítettet küldünk, de cserébe egy egyszerű, 'bótban' vettet.

    A Márton napot tavaly indítottuk el, a néphagyományokat imádó kolléganőm javaslatára. 

     

    A Márton naphoz lenne egy kérdésem: a fonalgrafikánál nem találkozott valaki kacsával esetleg? Ha a nyakát megnyújtom, tudnék csinálni belőle Liba Leontint. Ugyanis az is ki van adva, hogy a Márton napra mi készítsünk portékát. Tavaly a szülők bevállalták önként ezt a dolgot, de most nekünk kell. Ha a nap 48 órából állna is kevés lenne, ha mindazt meg akarjuk csinálni, amit kiadtak.

     

    Na, megyek és kutatok tovább Liba Leontin fonalgrafika után. Azt még be tudnám (talán) kis tételben vállalni.

    előzmény:
    rágica (4775)
    2009-10-23  09:54
  21. 2009. október 23. 17:094780.
    Köszönöm szépen!
    előzmény:
    mokka69 (4770)
    2009-10-22  19:32
  22. 2009. október 23. 17:024779.
    Vityuka!Teszek a közösbe egy karácsonyi darabot, saját munkám, használd bátran!Egy meséből írtam pár éve.Elküldtem a sulihálóra is, ott is nézz szét, találhatsz még karácsonyi jeleneteket.Ha kérdésed van, szívesen segítek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2009. október 23. 16:574778.

    Vityuka: azt hiszem Porozan tett fel nemrégiben a régi közösre sok műsrtervet, volt közte karácsonyi is.

     

    Adorka: megnéztem az osztályodat, nagyon szép, ötletes. Öröm lehet ilyen teremben tanulni, tanítani. 

     

    Tudom, hogy többen gyűrik itt a kompetenciát, esetleg valaki nem IPR-ezik? Mi most kezdjük és meglehetősen nagy a homály bennünk. 

    előzmény:
    VITYUKA (4777)
    2009-10-23  16:38
  24. 2009. október 23. 16:384777.

    jÓ PIHENÉST mindenkinek!

     

    Mi már utolsó nap nem tanítottunk, tantestületi kiránduláson voltunk. 

    A szünetben sem fogunk unatkozni, úgy érzem.  Már most gondolkodhatom a karácsonyi ünnepségen, a mi osztályunknak kell előadni. Ráadásul az adventi készülődés jegyében is elő kell adnunk dec. közepén. Még önállóan sohasem csináltam, így akinek van karácsonyi műsora örömmel venném. Idén is lesz adventi vásár, tavaly egész jól sikerült, de most új ötletek kellenek . Ja és még mindenszentekig meg kellene 10 koszorút csinálnom. azt hiszem ennek fényében gyorsan el fog szaladni ez a pár nap. De azért pihenni is fogok, szigorúan!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2009. október 23. 15:444776.

    Sziasztok!

     

    Kicsit eltüntem, elnyelt a munka. Tanultam zh-ra, írtam óratervezetet a fősulira, tanítottam jó sok órát (ebben a hónapban én voltam a munka hőse, 30 helyettesítésem van), plusz a házimunka. Minden este olyan fáradt voltam, vagyok, hogy már a gép elé ülni nem volt erőm. Mondta anyósom, hogy pihenjek a szünetben. Mondtam neki, hogy ez szép elgondolás, csak nem fog menni, annyi mindent kell a főiskolára csinálni, jönnek anyukámék pár napra, holnap mi megyünk mamámhoz (oda 3 tortát sütöttem tegnap és ma). A párom (illetve ketten) lett a suliban az IPR vezetése, azt is keményen gyúrni kell.

    Megpróbálok visszaolvasni, de nálatok egy hét kimaradás is nagyon veszélyes, több száz hszt kell elolvasnom. Na de soha rosszabb programot.

     

    Közben azért egy könyvecskémet beszkenneltem, picassára feltettem, küldtem is meghívót róla a héten.  

     

    Krea: házi feladat hiányáról jutott eszembe. Abban az osztályban, ahol most helyettesítettem huzamosabban, napi rendszerességű, hogy nagy részüknek hiányzik valamelyik felszerelése, vagy annak valamelyik darabja, és általában 5-6 gyerek készít házit. Anyósom mondta, hogy kellene egy táblázat az ajtóra, nevekkel a vízszintes sorokban, az oszlopokhoz írni, hogy pl. nincs könyve, nincs mf-e, nincs házija, nincs rajzlapja, stb. Ide jelölni, hogy mindenki lássa, aztán ha mondjuk 5 jeölés összegyűlik, valamilyen módon szankcionálni. De hátha maga a kiírás is hatna pozitív irányba. 

     

    Citromfű: nagyon jók lettek a mandalafák. Kérdezni akartam a sablon után, de már olvasom közben.

     

    Rágica: tök jók a mandalák, lementegettem őket. A lányaim egy része nagyon szeret színezni, nem győzöm őket színezővel. Illetve az iskola (fénymásolással). 

    Én is az idén sírtam ki, hogy vegyünk már a napközinek ollót, ragasztót, mert a gyerekeknek órára sincs felszerelésük, nemhogy délutánra. Úgy meg alig lehet valamit csinálni. Zsírkrétát, színest, színes papírt is én veszem, viszem. 

     

    Angyallány: én is szeretek a karácsonyra készülődni, bár extra kreatívkodásra nem vagyok alkalmas. Azért szoktam üvegfestékkel matricát készíteni az ablakra és persze a közös mézeskalácssütés se maradhat el a fiúval. A suliban pedig a napközi feladata a karácsonyfa díszítése. De mi még nem kezdjük.

    Libás dologra, rögtön a krepp-papír galacsinos megoldás jutott eszembe, de már látom, hogy ajánlották. Esetleg hajtogatni libát? Bár olyan origamis könyvem nincs, amiben liba lenne. 

    Kinek külditek karácsonyra azokat a képeslapokat? A többi iskolának? Jó kis feladatokat találnak ki nektek mindig. A Márton napi portré mit takar? 

     

    Adorka: olvasom a szürnyű kirándulásotokat. Nagyon kimerítő lehetett az a nap. És akkor még a végén a szülők rúgnak belétek egyet. Mondjuk én ezen nem csodálkozom, nálunk is így reagáltak volna. De ez a sofőr se való az állásába. Nem lehetne szólni a főnöknek?

    Jó kis program ez a Márton napotok. Lehet, hogy el is lopikálom az ötletet, jól beilleszthető az IPR egyik részébe. Érdekes, nálunk abszolút nincs hagyománya Márton napnak. Mióta itt dolgozom még soha nem volt. És általános iksolás koromban sem emlékeztünk meg róla. Mindjárt nézem a termed is.

     

    Aric: egészségnevelési hónap: Én még ugyan se tanárként, se diákként nem vettem ilyenen részt, de hirtelen annyi jutott eszembe, hogy gyűjtsenek a gyerekek cikkeket, képeket az egészséges életmódról, készítsenek belőle plakátot. Ez lehet egy vetélkedő előzetes feladata, vagy maga egy feladat. Az egészséghez a mozgás is hozzátratozik, lehetne focimeccsek az osztályok között, ez több délutánra kiterjedő körmérkőzéses rendszerben. Alsósoknak lehetne egy délután váltóversenyt tartani. VAgy esetleg meghívni egy szakembert, aki az egészséges táplálkozásról beszélne.    

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  26. 2009. október 23. 09:544775.

    Szépjóreggelt kívánok mindenkinek!

    Kitört a szünet, tesék pihenni!  (Én 9-kor keltem fel. )

    Ezért aztán annyi mindent kitaláltam magamnak, hogy  lehet, lassítani kell!

    1 nagy láda birsalmából sajtot főzök, meg aztán kipróbálom a sütőtök lekvárt is, meg ablakot is kell pucolni, meg a kertet is rendbe kell tenii, meg, meg...

    Mellesleg ma délután természetesen nekünk is meg kell jelenni az ünnepségen! (Nem kötelező! ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ! )

     

    Kellemes hét végét kívánok mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  27. 2009. október 22. 22:054774.

    Na, akkor nekünk ebből a szempontból könnyű. Ma megvolt az iskolában az ünnepség, a két tagozatnak külön-külön. Egy felsős osztály meg megy a városira holnap.

     

    Amúgy szerintem hülyeség, hogy nem lehet előtte való nap ünnepelni!

    Kétszemélyes, összecsukható, ágyneműtartós kanapét szeretnék (ha más nem lesz, akkor 2 egyszemélyesből tesszük össze). Nem tudom miért, de a franciaágyat nagyon nem szeretem!

    előzmény:
    Emke64 (4773)
    2009-10-22  20:27
  28. 2009. október 22. 20:274773.

    Sziasztok!

    Angyallány: Nekünk is be van osztva minden napunk, sőt, még holnap is mehetünk az ünnepségre, mert nálunk nem lehet előestén ünnepelni...

    Kiváncsi lennék, milyen ágyat veszel? Kb:egy éve szeretnék egy jó széleset...de még csak keresgélek...

    Szép estét, jó szünetet mindenkinek!

    előzmény:
    Angyallány (4765)
    2009-10-22  16:38
  29. Torolt_felhasznalo_585847
    Torolt_felhasznalo_585847
    2009. október 22. 19:594772.

    Hozzáadok nullát vagy elveszem azt, az eredményem a másik szám marad.

     

     

    Lehet, hogy így jobb lett volna? Hmmm

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_585847 (4771)
    2009-10-22  19:54
  30. Torolt_felhasznalo_585847
    Torolt_felhasznalo_585847
    2009. október 22. 19:544771.

    Angyalka! Köszi!

    Többieknek is a korona ötleteket a közösben. :)

    Ma reggel törtem a fejem, hogy hogyan kellene megértetni az elősöket a nullával való összeadásra, kivonásra, és költöttem egy verset :

     

    Hozzáadok nullát, 

    vagy elveszem azt,

    az eredményem mindig

    ugyanaz marad.

     

    Ma már tudták azt is, hogy mennyi 312+0  :)

     

    Kisfiam második éve jár oviba, én szeptember óta dolgozom, olyan érdekes, hogy tavaly állandóan beteg volt. Mióta dolgozom ,egy napot sem hiányzott az oviból. Mintha tudná, hogy most szükségük van rám a gyerekeknek. Őszi szünet kezdődik: ma estére belázasodott :(  

    előzmény:
    adorka (4769)
    2009-10-22  19:29
  31. 2009. október 22. 19:324770.

    Ha belépsz a közösbe, akkor ott fent bal oldalon van egy pár kék szó, közötte az, hogy fényképek, kattints arra, és ott vagy!

     

    De ez is odavisz, mentsd el!

    előzmény:
    aric (4767)
    2009-10-22  18:44
  32. 2009. október 22. 19:294769.

    Mosifej, Emke: Köszönöm, örülök, hogy tetszik a terem. És persze, nyugodtan vigyetek ötleteket, hiszen ezért osztottam meg veletek. Csak örülök, ha valami tetszik és segíteni tudok vele.

     

    Ma kis boszikat gyártottam nekik, most majd lecserélem a díszítést ősziről Halloween-re. Majd hozok megint fotókat.

    előzmény:
    mosifej (4768)
    2009-10-22  18:53
  33. 2009. október 22. 18:534768.

    GRATULÁLOK!

    A termed nagyon szép, az ötleted pedig eredeti. Loptam is belőle, utólagos engedelmeddel.

    Jó szünetelést!

    előzmény:
    adorka (4755)
    2009-10-21  19:28
  34. 2009. október 22. 18:444767.

    Sziasztok!

    Végre itt az őszi szünet!

     

    Kérem egy kicsit az "informatikusok" segítségét, a Picasa-val kapcsolatban. Hogyan lehet ott megnézni a Ti kincseiteket? És én hogyan rakhatnék fel oda képeket? Egyáltalán mi az, és honnan kell megnyitni?

    Szóval az alapoktól.

    Előre is köszönöm.

     

    Ma adtuk fel a német fordítási pályázatot, amit egy közeliiskla hirdetett meg. Az öszi szünet után is sok versenynek lesz határideje.

    Hoztam haza javítanivalót is! De ennek a picasának nekiülök a szünetben, már ha segít valaki!

    És jó lenne egy kicsitkörülnézni a neten böngészgetni a videók, meg egyéb segédanyagok közt!

    ja és pihenni is jó lenne.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  35. 2009. október 22. 17:274766.
    Szüneeeeeeeet van!!!!
    előzmény:
    Angyallány (4765)
    2009-10-22  16:38
  36. 2009. október 22. 16:384765.

    Sziasztok!

     

    A középiskolai óráim előtt van most kis időm, így bekukkantok.

     

    Krea: én használaton kívüli, hegyes végű körömollót kértem. Olyan mintát választottam most, amihez szike nem kell. Míg meg nem tanulják rendesen, hogyan kell filigránt készíteni, addig ezzel dolgozunk. Amúgy a mintákat minimum A4-es méretre nagyítom. Mutatósabb is dekorációként. Képeslapnak majd kisebb lesz, s azt én csinálom csak (nem a gyermekeknek, hanem az iskolának).

     

     

     

    Nyah, unatkozni én sem fogok, pihenésről meg szó sem lehet. Olyan tetemes mennyiségű munkát kaptunk személyre szólóan, hogy ha egy napot elcsípek, az már jó lesz. Már pedig el fogok csípni, mert hétfőn Pestre megyünk ágyat nézni/venni!

    Rám a napközis Tisztaság projekt (jaj de gyűlölöm ezt a szót!) számítógépes értékelésének kivitelezését osztották. De eszemben sincs a géppel megszerkeszteni, megcsinálom kézzel. Aztán tegyék, ahová akarják. A végeredményt hozni fogom!

     

    A Márton napra is "portékát" kell gyártanom! Ez márcsak azért is furcsa, mert tavaly egyáltalán nem így volt. De majd csinálok néhány fonalgrafikát és kész.

     

    Az iskola részére meg képeslapokat kell csinálnunk, amiket karácsonyra elküldenek. Az egész városban csak a mi iskolánk küld kézi képeslapokat, mindenki más a 'bótban' veszi és azt küldi nekünk.

     

    Szóval, ha ezek után valaki azt mondja, hogy sok a szabadságunk, kiegyelem a frizuráját!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_933435 (4760)
    2009-10-21  21:04
  37. 2009. október 22. 08:514764.

    Mokkának is sok a dolga,biztos nem jutott még oda,hogy elküldje neked s azoknak a hozzáférést, akik már hozzájárultak a kincstárhoz.

    A gmailes címre küldted a dolgokat?

     

    Addig is pár dolog az újonnan jövőknek (is :) ):

     

    Írogató

     

    Varázsképek

     

    Dehogy akarok én verekedni (könyv-ehhez kell egy kis progi,djvu,a netről letölthető)
    előzmény:
    Julis (4761)
    2009-10-21  21:04
  38. 2009. október 22. 06:384763.

    Sziasztok!

    Szép napot mindenkinek!

    Holnaptól szünhet, pihenjetek, töltődjetek!

    Sajnos az utóbbi időben nem nagyon voltam itt, mert gépem se volt,a fenmaradó kevés időmben meg webboltot szerkesztettem. (http://hobbysokkk.unas.hu) 

     

    De a szünetben folytatom tovább a picasa feltöltését, mert van még rengeteg könyv.

    Jók legyetek, de ne nagyon!

    előzmény:
    rágica (4762)
    2009-10-21  22:47
  39. 2009. október 21. 22:474762.

    Tavaly a negyedikesekkel csináltunk.

    A/3-as lapra nagyítottuk fel, "egyenes hegyű" kisollóval vágták ki, majd felragsztottuk 1-1 színes kartonra. A folyosót díszítettük vele.

    (Talán most kapok vagy 10-12 kisollót az iskolától, így azonnal kezdjük is szünet után az őszieket. Igaz, majdnem késő, de még a karácsonyit nem akartam.)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_933435 (4760)
    2009-10-21  21:04
  40. 2009. október 21. 21:044761.

    Sziasztok!

     

    Az elmúlt napokban nem nagyon volt időm, épp csak annyi, hogy be-bekukkantottam hozzátok.

    A héten "Őszváró" nap volt nálunk az ovisoknak. Nagyon klassz kis gombát készítettem velük, ha jól emlékszem az alapötletet innen szereztem. Hozok róla majd képet, illetve a sablont is fel tudom tenni a közösbe. Apropó! Már két-három hete legalább, hogy feltettem néhány dolgot. Akkor azt választ kaptam, hogy Mokka adja meg a jelszót. Hát én meg csak várok és várok, de semmi. Nem mintha nem lennék türelmes, de mondjátok meg légyszí, hogy ilyenkor mi van. Valamit rosszul csináltam??

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  41. Torolt_felhasznalo_933435
    Torolt_felhasznalo_933435
    2009. október 21. 21:044760.

    Lehet, hogy buta kérdés, de mit használnak a nagyok a filigránok kivágásához? Csak nem szikét v. tapétavágót? Vagy a sablonjaid olyanok, h. nem kívánnak apró kivágásokat???

    :-)

    előzmény:
    Angyallány (4752)
    2009-10-21  18:46
  42. 2009. október 21. 19:594759.

    Szép estét mindenkinek!

     

    adorka:Megnéztem a termedet, nagyon szép!

    Jó ötleteket láttam benne. Bár nekem elsőseim vannak, de már tanulgatunk olvasni, így lopom is a "KÉREM..." táblád ötletét, ha nem bánod! Köszi, hogy megosztottad velünk!

    Angyallány: Ilyen libára gondoltam, nem tudom mennyire látszik. Sajnos a kopogtatót (amin ült anno) már szétszedtem, de örültem, hogy a libát még megtaláltam. Kissé öregecske a drága.

     

     

     

    előzmény:
    adorka (4755)
    2009-10-21  19:28
  43. Torolt_felhasznalo_841239
    Torolt_felhasznalo_841239
    2009. október 21. 19:384758.
    IWIW MEGHIVÓ?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  44. Torolt_felhasznalo_841239
    Torolt_felhasznalo_841239
    2009. október 21. 19:384757.
    SZIASZTOK MÁR ANYI HELYRE ÍRTAM DE SAJNA SENKISEM NEKTEK VÉLETLENŰL IWIW MEGHIVÓ?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  45. Torolt_felhasznalo_578306
    Torolt_felhasznalo_578306
    2009. október 21. 19:354756.

    Sziasztok!

    Érdekel titeket, hogy a párkapcsolati elégedettség mennyiben függ össze azzal, ha valaki inkább korán szeret kelni és korán szeret  feküdni, vagy inkább éjszakai bagoly típus? Szakdolgozatomban ezt szeretném megvizsgálni, ha van 10 percetek, kérlek töltsétek ki a kérdőívemet amennyiben párkapcsolatban éltek! :) Köszönöm:)

     http://spreadsheets.google.com/viewform?form key=dF83WndSZGtRZVFqaWs4d2ZZR2x5MWc6MA

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  46. 2009. október 21. 19:284755.

    Régen ígértem az általam készített ceruzatartóról képet. Végre teljesítem az ígéretemet. Ha emlékeztek a tárolódobozra, ez ahhoz készült.

     

    És tegnap felraktam a picass8ba az oszt8lyomról is elög sok köpet, de senki nem kommentálta. Talán nem tudjátok, hogy hozzám tartozik, mert ott más néven szerepelek. Ildóka11. Ez én lennék.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  47. 2009. október 21. 19:234754.

    Sziasztok!

     

    Nálunk ez a Márton nap a következőképp zajlik.

     

    Minden alsós hoz egy tököcskét suliba, amit délelőtt kifaragunk lámpássá. Délután átmegyünk az oviba, ahol már várják a gyerekeket egy Tökfilkó-partira. Itt elszórakoznak a gyerekek, kapnak libazsíros kenyeret, teát. Több kézműves akció van. A nap végén mindenki fogja a saját töklámpását és világító lámpásokkal átvonulunk a kultúrházba, ahol aztán kiállítást rendeznek a lámpásokból. A legszebb lámpások díjazva vannak. Nálunk ilyen formában zajlik a Márton napi felvonulás.

    előzmény:
    Angyallány (4752)
    2009-10-21  18:46
  48. 2009. október 21. 18:514753.

    Sziasztok!

    Végre lesz néhány nap szünet!

    Nálunk az iskolában az őszi szünetben lesz a teremfestés...

    Mivel év elején mindent feldíszítettünk, most szedhetjük le. A szünet végén pedig kezdhetjük előről a dekorálást. Közben örüljünk a tiszta teremnek...

    Ilyen szép napok várnak ránk.

    Üdv: abittera 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  49. 2009. október 21. 18:464752.

    Lépek is kreatívkodni, hogy holnap a kicsikkel meg tudam csinálni (a nagyok már karácsonyi filigránt készítenek).

     

    További kellemes és szép estét kívánok!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  50. 2009. október 21. 18:264751.

    Szia!

     

    Elérhetőséget csak Mokka, a fórumindító ad, hozzá fordulhatsz segítségért.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_150766 (4749)
    2009-10-21  17:46
  51. 2009. október 21. 18:254750.

    Sziasztok,szép estét! :)

     

    Egy szusszanásnyi szünet...

     

    Szia kika84!:) Majd válaszolni kell a belépési nyilatkozat kérdéseire,amit az osztályfőnök "szegez" neked. :)

    Ezután várunk tőled 5 hasznos anyagot a közös emailcímre.Utána kaphatsz hozzáférést a kincsekhez Mokkától.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_150766 (4749)
    2009-10-21  17:46
  52. Torolt_felhasznalo_150766
    Torolt_felhasznalo_150766
    2009. október 21. 17:464749.

    Sziasztok!

     

    Kérek segitséget, hogy hogyan tudok belépni a közös " Segédanyagokba" a gmail-en keresztül, mert írja, h az 5letek felh. nevet kell használni, de a jelszót honnan tudom meg? 

    Új belépő vagyok, és a tanitásban is új vagyok, idén szeptembertől dolgozok. Segitségemre lennének a közös ötletek, és én is szivesen megosztom eddigi "gyűjteményemet". 

     

    Kata

    előzmény:
    Angyallány (3539)
    2009-08-30  20:43
  53. Torolt_felhasznalo_150766
    Torolt_felhasznalo_150766
    2009. október 21. 17:374748.

    Sziasztok!

     

    Szintén újonnan csatlakoztam a topikhoz, szeptembertől tanítok. 

    Várok minden ötletet, és szívesen olvasnám a "Segédanyagokat", amiket az 1. hozzászólásban adtak közzé, de nem tudok belépni. ( 5letek - gmail-es ) Kérhetek segítséget? 

     

    Előre is köszönöm!

     

    Kata

    előzmény:
    Linzy83 (3747)
    2009-09-10  16:21
  54. 2009. október 21. 17:184747.

    "Kis méretű" tökfesztivál volt ma az iskolánkban, holnap Csibe- és Bocsavató.

    Ez az elsős és ötödikes gyerekekről szóló vidám program, aztán végre szünet!!!!

    Pihenjetek, mert kell az erőnk továbbra is!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  55. Torolt_felhasznalo_100516
    Torolt_felhasznalo_100516
    2009. október 21. 09:574746.
    Nagyon aranyos a libusod! Ez adta az ötletet, hogy igazi tollakból is meg lehetne csinálni a testét. Na, majd megkérdezem a Kdvesem, hogy van-e otthon elhullajtott fehér pihetoll a baromfiudvarukban. Hozhatna magával...a kuka helyett.
    idézet:
    Angyallány (4746)
    2009-10-20 22:08:39
    :) Örülök:)
    előzmény:
    Angyallány (4745)
    2009-10-20  22:08
  56. 2009. október 20. 22:084745.
    Nagyon aranyos a libusod! Ez adta az ötletet, hogy igazi tollakból is meg lehetne csinálni a testét. Na, majd megkérdezem a Kdvesem, hogy van-e otthon elhullajtott fehér pihetoll a baromfiudvarukban. Hozhatna magával...a kuka helyett.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_100516 (4734)
    2009-10-19  23:01
  57. 2009. október 20. 21:144744.

    Sziasztok!

     

    Hááát, azt kaptam, és csudijók!

     

    A délelőtti felsorolásból Citromfű kimaradt, így utólag köszönöm meg neki is!  Vityuka: Neked is köszönet a versért! Ezt nagyban kinyomtatom és ezt is kitesszük!

     

    Közben annyiban módosult a jhelyzet, hogy vásár lesz csak. Majd valami libás, eladható mintát készítek én (a Kedvesem is itt lesz, bevonom őt is a dologba...ha tudná, mire jön hozzám). A játszóházas dolgot meg megcsinálom a csoportomban!

     

    Emke: só-liszt gyurmás, kiszúróval készül libuci már lesz. De azért hozhatod, hátha másnak is jól jön majd!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  58. 2009. október 20. 20:144743.
     Szép estét mindenkinek!!!
    előzmény:
    Emke64 (4742)
    2009-10-20  20:13
  59. 2009. október 20. 20:134742.

    Angyallány: Sok-sok jó ötletet kaptál liba ügyben.

    Szerintem jó kis sólisztgyurma libát is lehet készíteni, (akár ajtókopogtatóra kis szénával), esetleg terméssel ragasztott képet... Valahol van egy mintám a suliban. Megpróbálom előbányászni holnap.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  60. Torolt_felhasznalo_933435
    Torolt_felhasznalo_933435
    2009. október 20. 20:034741.

    Más tollával ékeskedem....... libácska!  :-)

     

    előzmény:
    Angyallány (4732)
    2009-10-19  21:21
  61. 2009. október 20. 19:514740.

    Sziasztok!

     

    Feltettem a közösbe egy fejlesztő játék gyűjteményt-most találtam,valamint egy idézetgyűjteményt:" 62 db inspiráló idézet, melyek a gyerekneveléssel és életvitellel kapcsolatosak
    Forrás: Alkér Orsolya: Csodasuli"

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  62. 2009. október 20. 18:264739.

    Sziasztok!

     

    Már csak két nap őszi szünetig! Akkor kell megterveznem az egészségnevelési hónapot! Ha van ötlet...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  63. Torolt_felhasznalo_100516
    Torolt_felhasznalo_100516
    2009. október 20. 18:184738.

    sziasztok!

     

    annyi kérdésem volna, hogy pályakezdőként mikortól kell elkezdeni gyűjteni a krediteket?

    én 3. éve dolgozom, és már tavaly is kellett továbbképzésre mennem és idén is rámsóztak kompetenciás tréninget (szombaton is)!!! de én úgy tudom, hogy nekem most 7évre megvan a kötelező kreditem (a diploma ugye).

    vki vett már rész kompetencia szint mérő tanfolyamon?

    köszönöm szépen!!!

    Brigi

    idézet:
    brigitakacs (4478)
    2009-10-07 21:17:28

    Sajnos még nem kaptam erre a korábbi bejegyzésemre semmi reakciót...vki tudna segíteni?

    Köszönöm

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_100516 (4477)
    2009-10-07  21:17
  64. 2009. október 20. 16:324737.
    Sziasztok! Ma lefotóztam az osztályomat,bár még rengeteg dolgot tervezek, de most ilyen. Kukkantsatok be hozzám. Néhány kép nem a legjobb minőségű, de mobillal fotóztam.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  65. 2009. október 20. 07:554736.

    Angyallány!

    Márton napi köszöntő

     

    Márton lúdja totyog,

    a karácsony locsog.

    Márton lúdja melle veres,

    lészen a tél hideg, deres.

    ha pedig a Márton fehér,

    lészen hideg, havas a tél. 

    Márton-napi nagy hidegre

    szükséges a hó,

    jobb ha ázik, mintha fázik 

    ilyenkor a hó.

    Népi játékként a Gyertek haza ludaim.. vagy a Hatan vanak a mi ludaink "klasszikus" jut eszembe.

    A régi hagyomány szerint ezen a napon volt a lúdvágás és az új bor megkostolása.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  66. Torolt_felhasznalo_100516
    Torolt_felhasznalo_100516
    2009. október 19. 23:044735.

    És egy kép az őszi dekor egy részletéről.

     

    A héten összeszedem minden erőmet, és k üldözgetek a közösbe....kicsit el vagyok havazva....

     

    Ráadásul a másodállásomhoz is kéne a sok jó ötlet, és azt hiszem, mélyponton vagyok!!!:(

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  67. Torolt_felhasznalo_100516
    Torolt_felhasznalo_100516
    2009. október 19. 23:014734.

    Én két éve az elsős napköziseimmel ezt csináltam a Márton-napi játszóházban!

    Eszközigény mininális, még fejlesztő hatása is van.....kis krepp-papír, vagy szalvéta galacsinokból ragasztották ki a libát, a hátteret s zínezhették, de aki gyorsabban kész volt, színes papírból befejezhette azt is:)

    előzmény:
    Angyallány (4724)
    2009-10-19  19:51
  68. Torolt_felhasznalo_182278
    Torolt_felhasznalo_182278
    2009. október 19. 22:144733.

    Ma délelőtt tanítottam, délután napköziztem, este szülői értekezlet volt...de képzeljétek! 20/20 szülő volt jelen. Ez már a második találkánk volt, mindkétszer 100%-os részvételi aránnyal. Egész jól kezdjük!

    Aztán hullafáradtan hazakeveredtem, de itthon meglepi várt: megérkezett a néptánc tanmenet! VITYUKA!!! Millió köszönet érte! Ezzel asszem el tudok indulni! A könyveket jövőhéten szerzem be Pesten!

    Jóéjt mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  69. 2009. október 19. 21:214732.

    Rágica, Libi: jaj, nagyon szépen köszönöm az ötleteiteket!

    A mappáidban még nem jártam, de a szünetben azt ismegejtem. A héten nincsen időm arra, meg jön egy vendég, arra kell takarítanom.

     

    Rágica: Te még rajtam is túlteszel netre tételből! Bár, mióta mamim kórházban van, azóta nem tudok annyit a neten lenni, mint szeretnék.

     

    Na, lépek, mert furcsán érzem magam.

     

    Jó éjszakát!

    előzmény:
    rágica (4727)
    2009-10-19  20:59
  70. 2009. október 19. 21:154731.
  71. 2009. október 19. 21:134730.

    No, még ez a kalapos!

    (Eldugultam! )

    előzmény:
    rágica (4729)
    2009-10-19  21:11
  72. 2009. október 19. 21:114729.
    Ilyen libuskák is vannak.
    előzmény:
    rágica (4728)
    2009-10-19  21:01
  73. 2009. október 19. 21:014728.
    Ilyesmikre gondoltam.
    előzmény:
    rágica (4727)
    2009-10-19  20:59
  74. 2009. október 19. 20:594727.

    Esetleg a "TAVASZ" és az "ÁLLATOK" mappában nem találtál valamilyen jó libát?  Ha nekem kellene ilyesmit csinálnom, esetleg olyat tudnék elképzelni, hogy valamilyen "bővíthető" papírlibát csinálnék.  A kicsik megcsinálnák a libát, a nagyobbak esetleg kalappal, esernyővel vagy egyébbel kiegészíthetnék. (Lehetne csoportban dolgozni, akár különböző korú gyerekek is, mert akkor tudnának egymásnak segíteni.) Vagy nem tudom.

     

    Azért mutatok párat.

    (Lehet, hogy a spatula nem liba, hanem kacsa? )

    előzmény:
    Angyallány (4724)
    2009-10-19  19:51
  75. 2009. október 19. 20:324726.

    Találtam neked valamit:)

     

    Lampionos felvonulások

    Nem sokkal Márton napja előtt (St.Martins Tag) az óvodások és a kisiskolások világító lampionokat (St.Martins Laterne) barkácsolnak, és este ezekkel vonulnak az utcákon. Gyakran tűnik fel a menetben egy római legionáriusnak beöltöztetett lovas, aki piros kabátjában Szent Mártont testesíti meg. A felvonulást mindig hangos énekszó kíséri a szokásos Márton-napi dalokkal. Az esemény végén sokhelyütt játsszák el Márton és a koldus találkozását, majd libasült helyett kelt tésztából készült perecet, "emberkét" falatoznak.
    A szokás nem maradt Németország határain belül, ma már Hollandiában, Svédországban, de sok magyarországi német településen is találkozhatunk ezzel a hagyománnyal.

     

      

    előzmény:
    Angyallány (4724)
    2009-10-19  19:51
  76. 2009. október 19. 19:584725.
    A főiskolán hallgattunk Varró Dániel verseiből másfél órányit, de nem tetszettek nekem. Lehetséges, hogy nagyon el vagyok maradva ezen a téren, de valahogy nekem nem jöttek be. Elő kellene vennem és magamban elolvasni?
    előzmény:
    libi (4721)
    2009-10-19  15:34
  77. 2009. október 19. 19:514724.

    Sziasztok, szép estét Mindenkinek!

     

    Most nekem lenne nagy szükségem segítségre, ötletekre!

    Szünet után lesz november valahanyadikán a márton napi vásár és játszóház a napköziben. Arra kellene nekem valami ötlet, amit a gyerkőcökkel meg tudnék valósítani. Olyan nagyon bonyolult dolog nem kell, csak én ennek a napnak nem vagyok nagy ismerője. Lehet kézműves ötlet, de lehet játékos is (népszokásos).

     

    Nekem ugyan a liba-filigrán eszembe jutott, de az a kicsiknek túl bonyolult még. A láncliba még nekik jó lenne, de a nagyonnak már kevés. Olyan lenne jó, amit mindenki meg tudna csinálni. Persze én is nézelődök még.

     

    Köszönöm!

     

     

    Az iskola által kiküldött képeslapokat már évek óta a napközisek csinálják (nevelők). Most kérnek tőlünk képeslap ötleteket. Én egy fonalgrafika és egy filigrán ötlettel rukkolok elő. Na, azért olyan filigrán mintát keresek, ami nem túl bonyolult, mert 30-40 lapot legyártani belőle, nagyon hosszú ideig tartana.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  78. 2009. október 19. 19:114723.

    Szia!

    Köszi ez nagyon édes. ÉS neked is köszi libi, lementettem, néhányat. Viszem holnap a gyerekeknek, csemegézhetnek belőle, kinek melyik tetszik.

    előzmény:
    VITYUKA (4722)
    2009-10-19  18:12
  79. 2009. október 19. 18:124722.

    Másodikos korában a kisfiam ezt mondta:

    Fürödni kell!Óránk alig ütött hetet,
    anyu máris sürgetni kezd:
    - Fürödni kell, aztán ágyba,
    holnap mész az iskolába.
    Aludni kell, ezt megértem,
    de fürödni minek nékem?
    Holnap úgyis piszkos leszek,
    anyu ebből mégsem enged.
    A játéknak vége mára,
    dugnak máris be a kádba.
    Hideg a víz, most meg meleg,
    szappan csípi a szememet.
    Kiabálnék: - Van már jogom!
    De félek, hogy jön a pofon.
    Itt a kisszék, lépj csak ide!
    Fürgén töröl anyu keze.
    Aztán felvesz a hátára,
    így indulunk a szobába.
    A nyakába kapaszkodom,
    közben egyre mondogatom,
    hogy fürödni felesleges,
    holnap úgyis piszkos leszek.   Juhász Magda

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  80. 2009. október 19. 15:344721.

    Küldök a közösbe (a régibe) néhány verset, hátha találsz közöttük.

    Ma vettem egy könyvet, versek kisiskolásoknak, Négy évszak a címe. Találtam benne néhány jót:

       Devecsery László: Évszakok

       Tóthárpád Ferenc: Tavaszünnep Mezőalján

       Andók Veronika: Virágzik a gesztenye

       Gergely István: Vajon mit lát a sárkány?

       K. László Szilvia: Zivatar

       Gazdag Erzsi: Napraforgó

       Gazdag Erzsi: Itt az ősz!

     

    Ajánlom még Varró D. verseit, azoknak nagy sikere szokott lenni.

    előzmény:
    mosifej (4720)
    2009-10-19  13:16
  81. 2009. október 19. 13:164720.

    Sziasztok!

    Versmondó versenyre kell készülnöm a másodikosaimmal. Nincs valaki ötlete, hol lehetne neten utánanézni versnek ill. verses mesének?

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  82. 2009. október 19. 08:394719.

    Bazsga: mióta papára vigyázok, azóta sok mindenről lemaradok, későn informálódok. Na, de majd hamarosan...

     

    Amúgy meg végre valaki megelőzött engem valamiben!

     

     

    Na, megyek, mert értekezésünk lesz hamarosan arról, kinek mi lesz a feladata a szünetre, nehogy unatkozni próbálunk!

    előzmény:
    bazsga696 (4717)
    2009-10-18  21:31
  83. 2009. október 18. 21:594718.

    Nincs mit!

    Klra a régi közösbe küldött egy jelenetet, amit ebből írt. És a könyvet is érdemes elolvasni:)

    előzmény:
    Angyallány (4716)
    2009-10-18  21:13
  84. 2009. október 18. 21:314717.

    Angyallány!

    Kivételesen gyorsabb voltam. Bár Téged elég nehéz megelőzni!

    előzmény:
    Angyallány (4712)
    2009-10-18  19:16
  85. 2009. október 18. 21:134716.
    Juhé, nagyon köszönöm. Kinyomtattam, elolvasom elalvás előtt.
    előzmény:
    citromfű69 (4715)
    2009-10-18  20:51
  86. 2009. október 18. 20:514715.

    Rágica, sajnos ebben nem tudok neked segíteni. Ennyire nem ismerem a Picasát. Nekem még az is új, hogy lehet rajta kedvenceket jelölni. Pedig elég régen használom. Igaz, én fényképeket gyűjtök rajta elsősorban.

     

    Anygyallány, a Trapiti egy gyerekkönyv. Vagy meseregény. Nekem nagyon tetszett. Az egyik legjobb gyerekkönyv, amit mostanában olvastam. Találtam róla egy ismertetést a neten.

     

    Klra, a jeleneteket köszönöm! Még nem volt időm elolvasni, de megnéztem, megérkeztek. Persze én sem az egész könyvet szeretném a manókkal feldolgozni, csak részleteket. A Farkas nem eszi meg nagymamát nekem is az egyik kedvenc részem:)

    előzmény:
    rágica (4714)
    2009-10-18  20:36
  87. 2009. október 18. 20:364714.

    A Picasáról kérdeznék én is.

    Időnként olyanok is kedvencként jelölnek, akiknek nincs nyilvános albumjuk.

    Hogy lehet velük felvenni a kapcsolatot, mert azért én is bekukkantanék az ő albumjaikba.  (Ha már számukra nem természetes az, hogy viszonzásul megmutassák. )

     

    előzmény:
    edit-a (4687)
    2009-10-17  15:09
  88. 2009. október 18. 20:214713.
    Átküldtem a közösbe ( Picasa-ra)néhány olvasónaplót. Remélem tudjátok használni. Holnap majd még lesz több is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  89. 2009. október 18. 19:164712.
    Na, így jártam, nem olvastalak el. Az én ajánlatom akkor tárgytalan.
    előzmény:
    bazsga696 (4710)
    2009-10-18  19:07
  90. 2009. október 18. 19:154711.

    Szia Marika!

     

    Emlékeim szerint nekem van, de csak csütörtökön megyek haza (este) és a hétvégén tudom megnézni. Az késő Neked?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_585847 (4708)
    2009-10-18  17:05
  91. 2009. október 18. 19:074710.

    Marika 78!

     

    Küldök a közösbe képeket koronáról. Visegrádon kaptuk egy étteremben. Bescanneltem, de csak 3 részletben fért el, átfedésekkel. Kinyomtatva, esetleg műszaki kartonra, meg tudod csinálni, némi ragasztó segítségével  a mintát .

    Néhány perc és megtalálod!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_585847 (4708)
    2009-10-18  17:05
  92. 2009. október 18. 19:044709.

    Sziasztok!

    végre itthon!!!

    Csak gyorsan bekukk és megyek a családomhoz.

    Pomáz:A társaság jó volt,de az ellátást inkább hagyjuk....Vacsorát sem kaptunk,akik ott aludtak.Vehettünk magunkank,hogy éhen ne haljunk....Az oktató rendes volt,csak elintézte,hogy 2000-ről kérhetünk számlát.

     80000 ft-ba került ez a hétvégém a sulinak.És ebből nem jutott vacsora!Ez egy ilyen Kft.quali-co(ha jól emlékszem)

    Szóval :végre itthon!

    És már megyek is! Jó éjt mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  93. Torolt_felhasznalo_585847
    Torolt_felhasznalo_585847
    2009. október 18. 17:054708.
    korona készítéshez van valakinek sablonja?
    előzmény:
    klra (4707)
    2009-10-18  13:08
  94. 2009. október 18. 13:084707.
    Citromfű: A Trapiti szerintem nagyon jó, de elég hosszú.Csináltam belőle egy jelenetet, azt elküldöm a közösbe, hátha fel tudod használni.
    előzmény:
    citromfű69 (4701)
    2009-10-17  22:25
  95. Torolt_felhasznalo_709659
    Torolt_felhasznalo_709659
    2009. október 18. 11:144706.
    Sziasztok, üdvözlök mindenkit! Most regisztráltam erre az oldalra.....azzal a reménnyel hogy sok új dolgot tanulhatok itt. Én is tanítóként dolgozom...elsősökkel...és nagyon nehéz velük....szinte vért izzadok.....mivel pályakezdő vagyok elég nehéz a helyzetem....szívesen vennék a matekhoz és a környeztehez ötleteket. Előre is köszönöm a segítséget nektek
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  96. 2009. október 18. 09:174705.

    Lányok! Komolyan mondom, elkapott a röhögőgörcs, amikor olvastam a Picasa-n a fordítást. Az egyik német Picasa-s egyik képéhez írtam megjegyzést...németül. Meg is jött a válasz, amit ma reggel olvastam. De már két nyelven ment oda-vissza a szöveg. A fordítás olyan "én nem tudni magyar" stílusban íródik. Banyek! Akkor legalább ne csinálnának fordítást.

     

    Na, megyek kicsit dolgozni, utána meg keresek kongrét a keresztszemeseknek. További szép napot mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  97. 2009. október 18. 06:334704.

    Mosifej: kicsi ország nagy meglepetésekkel.

     

    Citromfű: mi az a Trapiti? Életemben nem hallottam róla.

     

    Adorka: 1.) ilyen esetben a sofőr főnökének jelezni kell(ene) a történteket, 2.) a legközelebbi kirándulásra kiemelten kérni, hogy ezt a sofőrt NEM kéritek.

    A gyerkőcök viselkedése ismerős, bár amikor én mentem kirándulni, olyan kirívóan  rossz nem volt akkor. Pedig vonattal is mentünk már.

    A szülőkről is meg van a véleményem, pláne azok után, hogy engedi dohányozni a 14-15 éves lányát/fiát (vagy elhiszi, hogy a bejárati ajtótól a kapuig csak úgy, merő véletlenből került a kezébe a cigi...a hülye anya(?))

     

    Más: néhány idézet és '56-os idézet.

    előzmény:
    mosifej (4699)
    2009-10-17  22:02
  98. 2009. október 17. 23:244703.

    Visszafele pedig szintén bamba volt a sofőr, nem az autópályán ment, hanem városokon, falukon keresztül, mert szerinte arra rövidebb. A városban akkora dugó volt, hogy egy óráttartott, míg kikeveredtünk.  

    A buszban a gyerekek persze rendetlenkedtek, főleg az én elsőseim. Egyik gyerekem pont a helyettes mögött ült, végig rugdosta a székét, nyihelődzött, kiabált, felállt, mindent csinált, csak nem maradt nyugton, pedig rengetegszer szóltunk neki. A csúcs az volt, mikor egy hatalmasat eresztett a helyettes orra alá, én gyorsan az Avonos parfümmel fújtam, hogy ne érezzük a bűzt, erre a gyerek hangosan közhírré tette, hogy: Akkorát fingottam, de elment a büdös hátra. És jókorát röhögött is hozzá.

    Persze késve érkeztünk haza is, a szülők a tanítókat hibáztatták.Egyik anyuka, mikor leszálltam a buszról köszönés helyett így fogadott:

    És most tapsoljunk, hogy megérkeztek?
    Na ennyit a szülőkről.
    Hogy mi egész nap mennyit kínlódtunk a gyerekeikkel és mit kellett kiállnunk, az mellékes.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  99. 2009. október 17. 23:164702.

    Helló lányok!

     

    Tegnap kirándulni voltunk a gyerkőcökkel, de nem sikerült túl jól a kirándulás,hála a sofőrnek.

    A sofőr bunkó volt. Mikor megrendeltük a buszt, leadtuk az uticélt, pontos címet. Szerintem ha egy sofőr elvállal egy utat, akkor nézze meg a térképen,hová kell mennie és vigyen el. Vagy nem így van? Mert velünk az történt, hogy a sofőr egy teljesen más helyre vitt minket, de még csak megközelítőleg sem abba az irányba, ahová mennünk kellett volna. Mi mondtuk neki, hogy olyan helységnév tábla nem is volt, ahová mennünk kell, de állította, hogy jó helyre megyünk. Végül az erdőben kötöttünk ki egy irtó szűk utacskán, a busz alig fért el. Hangosan mondtam neki, hogy most már csak reménykedjünk, hogy szemközt nem jön semmi, mert nem férünk el. Aztán már gyanús volt a hely, voltak ott favágók, megállt és megkérdeztük, hogy merre kell menni. Persze mutogattak, hogy visszafele. Megfordulni nem lehetett. Azt mondták, hogy menjünk előre 3km-t, ott egy tavacska körül körbe megy az út, ott megfordulhatunk. Mentünk, jó sokat elmentünk, erre egy faág előttünk keresztbe az úton, nem lehetett tovább menni. Tolatott hátra a busz, aztán egy picike útelágazásnál megfordult. De én komolyan azt hittem, belecsúszunk a patakba. Szörnyű volt. Ráadásul úgy felvitt minket a hegyekbe, hogy sűrűn havazott, nagy foltokban hó volt mindenütt.


    Ahogy mentünk lefele, jött velünk szembe egy nagy teherautó. Szerencsére pont ott volt egy leálló, oda félreállt, el tudtunk menni mellette. Aztán lejjebb megint egy még nagyobb szállító autó állt az úton. Na ő is rendes volt,mert bement az erdőbe, hogy el tudjunk menni. Mire leértünk az erdőből, kiderült, hogy nem jó helyre hozott minket. Két órát buszoztunk, mire megtaláltuk a helyet, ahová kellett mennünk. Reggel 8-kor indultunk, 11-re értünk oda, pedig 9-re vártak bennünket. 

    Papírmerítés készítését mentünk megnézni a gyerkőcökkel. A papírmerítés a gyerekeknek nagyon tetszett, tartottak egy előadást a papírt történetéről, nagyon érdekes volt. Aztán bemutatták a papírmerítést is és végül minden gyerek csinálhatott magának egy papírt.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top