Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2008.02.15-től. győri Kaáli

Tia...
Létrehozva: 2008. február 4. 16:22
Sziasztok!

2008.02.15-én megyünk az első konzultációra Győrbe.
Amikor az időpontot kaptam el határoztam,hogy indítani fogok egy saját topicot a témában.
Ha ti is most vágtok bele abba a bizonyos nagy"FÁBA" akkor írjatok és osszuk meg egymással a tapasztalatokat.

Üdv:Tia
  1. 2014. március 21. 08:278976.
    Sziasztok!

    Van itt mostanŕban valaki?

    Nalam is polip merült fel jo lenne valakivel beszélni aki volt méhtükrözésen.
  2. 2014. március 11. 15:338975.

    Sziasztok!

    Nem tűntem el teljesen,néha benézek és olvasgatom kivel mi történik.Velem egyenlőre nem történt semmi,szeptember után azt gondoltam, hogy alig várom majd hogy újra Győrbe mehessek, de ez nem így van. Nagyon félek egy újabb rossz élménytől

    Aztán el kezdtem gondolkozni a minap és arra jutottam, hogy tavaly január elején nekem csináltak egy pajzsmirigy izotópos vizsgálatot nem biztos hogy van össze függés, de lehet hogy ez miatt lehetett ez a genetikai probléma?Nektek mi a véleményetek erről?

    Igazából már jelentkezhettem volna méh üreg vizsgálatra, hogy aztán fagyiból legyen beültetésünk de egyszerűen még nem érzem úgy hogy mennem kell.Talán majd nyár környékén valamikor.

    Ritus:Örülök hogy bele vágtok!

     

     

    előzmény:
    RiTuska (8974)
    2014-03-07  20:12
  3. 2014. március 7. 20:128974.

    Nálam semmi, apánál szörnyű spermakép...

    Marcsi 1/1, szóval nagyon jó az arányunk, nem is lacafacáztak

    előzmény:
    Ggemma (8973)
    2014-03-06  22:27
  4. 2014. március 6. 22:278973.

    De izgalmas olvasni! Nekem is az volt az érzésem amikor kistesóért mentünk, hogy semmi nem változott, és tényleg jobb érzés volt, hogy már tudom mi a dörgés. 

    Szóval a nyuszi nemcsak tojást hoz majd nektek, hanem babát is a pocakba?

    Nem vészes amit kértek, hamar összeszeditek. Mi is volt nálatok a probléma? És elsőre sikerült Marcsi? Nem emlékszem, bocsi.

     

    Jobbulást szemügyben, pihentesd amennyit tudod! 

     

    Tiával mi lehet???? 

    Pár napja folyton egy harmadik babán jár az eszem. Olyan jó lenne egy kislány! Persze a párom nem szeretne, mindkettőnknek éppen elég elfoglaltság két gyerek is, de mégis kacérkodok a gondolattal... 

    előzmény:
    RiTuska (8972)
    2014-03-06  22:09
  5. 2014. március 6. 22:098972.

    Helló LÁnyok!

     

    Nagyon érdekes érzés volt visszamenni. Komolyan, először tele voltunk feszültséggel, kérdésekkel, minden bizonytalan volt, izgultunk, aggódtunk.

    Most teljesen nyugodtak voltunk, és ugyan  elsőre teljesen furcsa, torokszorító érzésem volt a recepciónál, utána azért csak otthon éreztük már magunkat

     

    Fél 2-re volt időpontunk, 2 körül fogadott minket a Dr. Úr. Hát komolyan, semmit sem változott az elmúlt 4 évben. Vittünk friss - farsangos képeket a Marcsiról, kedvesen megnézegette, mosolygott, és kérdezte is, hogy kistestvért szeretnének?

     

    Naná

     

    Lényegében a vérvizsgálatok elkészülte határozza meg, hogy mikor kezdjük. Jövő héten sztem el tudunk indítani mindent, de mivel pont most jött meg, és 3. napi vérvételt nem tudok produkálni szombaton, ezért csak a köv. ciklusban tudok elmenni, tehát áprilisban tudunk indulni, megint húsvét körül :) Vagy utána.

     

    A változás annyi, hogy mivel épp elmúltam 35, kell egy mammográfiát is vinnem. No, ilyenen még soha nem voltam.

     

    A helyzetet megspékelte, hogy hétfőn a suliban rovancsolás volt egy régi irodában, és totál begyulladt a régi portól mindkét, de főleg a bal szemem, úgyhogy előtte még szemészeten pucolták a kötőhártyagyulladt, vérvörös brutálisan kinéző szemeimet, úgyhogy úgy mentem oda, mint egy horrorfilm főhőseVérben forgó, püffedt szörnyű szemekkel. 

    Dr. Úr rámnéz, megkérdezi: Valami történt a szemével

    Ó, dehogy, csak nem jól sikerült a reggeli sminkem

     

    No, a lényeg az, hogy mondtam neki, hogy ez jó előjel, mert amikor Marcsival indítottuk a stimulációt, előtte való nap kificamítottam a bokámat, és alig bírtam felülni a székbe a nőgyógyászati vizsgálat előtt, a bokám kb. 3-szor nagyobb volt, annyira be volt dagadva... Ez az én formám. 

     

    Keveset javult azóta a szemem, de nem lehet még dicsekedni. Azt hittem gyorsabban gyógyul majd az antibiotikumos szemkenőcstől, de 5-ször kell kennem, de úgy érzem, túl sok neki, mintha ez is irritálná.

    Mindegy, majd helyrejövök...

    Majd írok, hogy haladunk a magyar egészségügy útvesztőiben... 

     

    Sem méhüreget, sem petevezeték-átjárhatóságit nem kell csinálni, mert hüvelyi szülés volt, még apának van a vizsgálata, nekem a laborok és EKG, és indulhat a 2. stimuláció

     

     

    előzmény:
    Ggemma (8971)
    2014-03-06  10:38
  6. 2014. március 6. 10:388971.
    Nos??? Mi volt tegnap??
    előzmény:
    RiTuska (8970)
    2014-03-03  18:32
  7. 2014. március 3. 18:328970.
    ... kevésbé jól készít fel az iskolára... - akartam írni
    előzmény:
    RiTuska (8968)
    2014-03-02  22:38
  8. 2014. március 2. 22:408969.

    Ja, és mi is fülesek vagyunk, bár legutóbb is megúsztuk egy csíkkal és fülcseppel antibiotikum nélkül, most pl. egyáltalán nem fájlalta...

     

    Igen kinövik, ahogy változnak a koponyán belül az arányok, egyre jobban tud szellőzni a fül a garat felé...

  9. 2014. március 2. 22:388968.

    Magas, magas persze, de nekünk volt már 40,2 is, és többször 39 felett felett vastagon tüszős mandulagyuszival múltkor. Semmi baja nem volt, sőt ahogy megfigyeltem 38-39 között rosszabbul viselte, mint 39 felett, élénkebb lett.

     

    Utána megszűnt már  a magas láz, de sajna nem úsztuk meg antibiotikum nélkül, mert felülfertőződött: egy kis tüszős mandulagyuszi, kis hörghurut...

     

    Szóval ennyit arról, hogy vírusra nem kell antibiotikum... Úgyis legyengül annyira a vírustól, láztól, hogy utána ami egyébként benne van, ledönti. Nagyon szövődményes idén az influenza.

     

    Nem volt vészes a tüszős mandulagyuszi most, nem is fájlalta, csak amikor belenéztem a torkába, láttam 5-6-ot össz-vissz. Kapott egy injekciót a dokinál, most azóta szépen beveszi az Aktil duót, remélem így is marad. Jövő héten nem megyünk végig oviba...

     

    Szerintem is jó a vegyes csoport, Marcsi a korosztályában a sok bőgős között tuti bőgött volna hetekig, így nagyon gyorsan beszokott, és van egy nagycsopis barátnője, aki matekozik, és akkor nem szabad zavarni...

    Mondja ő Egyébként én nem gondolnám, hogy kevésbé jól készít fel az ovira, ugyanúgy, ahogy kevesebb beszoktatós van szeptemberben, és jobban tudnak rájuk figyelni az óvónénik ekkor, ugyanúgy megkülönböztetett figyelemben részesülnek a nagycsoportosok is az utolsó évben.

     

    Szerdán megyünk Győrbe

  10. 2014. március 1. 19:108967.

    Én is a vegyes csoport felé hajlok. Azt mondják könnyebb abba beszokni, mert kevesebb az új-sírós gyerek és családiasabb, ahogy írtad is, a nagyok segítik a kicsiket, nagyon édesek lehetnek egyébként ilyenkor! Hátrányként azt hozzák fel, hogy kevésbé lehet felkészíteni a gyerekeket a sulira, mert kevesebb idő van velük foglalkozni, de ez nem érdekel, az ovis legyen csak ovis, majd az iskolában ráérnek tanulni. Amúgy annyira durva, hogy 25 gyerek van egy csoportban, annyira sok!

     

    Kuki nálunk sem tökéletes, egy kicsit le van tapadva. A gyerekorvos azt mondta, hogy fürdéskor húzzuk fel neki és felírt egy krémet is (Diprosalic). Egy darabig csináltuk rendesen, amíg a párom fürdette I-t, aztán én sajnos elhanyagoltam, mostanában kezdtem újra, még mindig le van tapadva picit. 

    Nekem abból van elegem, hogy a biliből folyton kicsorog a pisi, sokszor a ruhája is olyan lesz. Azt hittem nem dugja bele rendesen a kukiját, folyton szóltam neki, de múltkor láttam, hogy rendesen csinálta, mégis kispriccelt. Gondolom túl későn ment már. 

  11. 2014. február 28. 13:248966.

    Ggemma kb. egyformák a manóink. 1-2 cm-el vagyunk magasabbak, és 20-30 dkg val többek. A hallást a 3 éves státuszon nálunk sem lehetett megcsinálni, de most a fülgyulladás után a dokinéni csinált nála egy hallásvizsgálatot, és gyönyörűen együttmüködött. Mutatta a kezével melyik oldalon hall, szépen válaszolt a kérdésekre is. Nagyon büszke voltam rá!

     

    Én egyértelmüen a vegyes csoportra szavazok. A nagyok nagyban segítik a kicsiket, annyira hogy pl. a Zs.-t egy nagyobb lány öltözteti, és kiséri ki pisilni. Mikor megy du-n a papa, akkor mindig beszámol, hogy mit csináltak együtt. Jó ez -mert nagyon nagy a létszám 25 fő, és 1 óvónő van, azaz nem tud mindenki mellett ottlenni. Viszont így a nagyobb gyerekek vannak már olyan ügyesek, hogy pártfogolják  a kicsiket. Ahol egyforma korú gyerek van, ott szinte csak az az 1 óvónő van mindenkire, így nagyobb a nem odafigyelés is esetleg. Én azt mondom jó ez a vegyes csoport. Arra sem volt még panasz, hogy esetleg a nagyobbak bántották volna  a piciket, inkább az azonos korúak között van nagyobb összeugrás. 

     

    Nekem is van kérdésem, kuki ügyben mi újság nálatok? Mi most kaptunk kenőcsőt , huzogatni is kell, mert nagy a letapadás. A környezetemben a fiús anyukák azt mondják, senki nem úszta meg doki közbeavatkozása nélkül, remélem mi leszünk a kivételek.

    /Amugy most már tapasztaltam is, miért pisis a csempe minden fiú wc-ben. A múltkor későn értünk ki, és szépen félkörívben megtiszteltük a WC mögött a csempét Hát mit mondjak, jobb ha szokom a gondolatot, hogy ilyenből lesz még 1-2 biztos./

    előzmény:
    Ggemma (8964)
    2014-02-28  12:43
  12. 2014. február 28. 13:228965.

    igen,még fél évet mindenképp várnom kell,meg még egy műtét is lesz.

    Bogához kerültem 

    előzmény:
    Ggemma (8964)
    2014-02-28  12:43
  13. 2014. február 28. 12:438964.

    Nálunk is már másodszor ment rá a fülére I-nek a gyulladás. A fülcsepp ellen nagyon küzdött, aztán megunta mert allergiás lett rá. Ijesztő volt azért. Első alkalommal semmi, másodszor a csepegtetés után 10 perccel csupa folt lett az arca meg pár helyen a teste, a folt közepén apró hólyagocskákkal (azt hiszem ez a csalánkiütés), a harmadik alkalommal meg már pár másodperc múlva jött a kiütés viszketéssel párosulva, meg is ijedtem.

    A lázat én is 38-38,5 felett csillapítom, főleg, ha nagyon nyűgös, de egyszer utánaolvastam és valahol írták, hogy nem kellene ilyen hamar, jóval magasabb lázat is "kibír" a szervezet és hasznosabb lenne ha hagynánk, hogy magasabbra szökjön a láz. 

    Marcsinak jobbulást!

     

    Voltuk 3 éves státuszon. Arra számítottam, hogy I nem lesz együttműködő, de meglepett és hagyta, hogy letakarjam az egyik szemét, ő meg sorolta, hogy vijja, ató, csíjjag, mókus... olyan édes volt, olyan kis komolyan csinálta, én meg csak kuncogtam közben (főleg, hogy a mókus valójában cica, a csillag meg virág volt ). A hallásvizsgáltot nem engedte, de számítottam erre, mert itthon sem hagyja a füllhallgatót a fejére tenni. Amúgy 99 cm és 15 kg.

     

    Netty: Ezek szerint még várnod kell sajnos , gondolom nagyon türelmetlen vagy már. És milyen benyomásaid voltak a Kaáliról? Melyik dokihoz kerültél?

    Tapasztalatok vegyes / tiszta ovis csoport ügyben?

  14. 2014. február 27. 20:478963.

    Sziasztok csajok! Mi is megvagyunk, betegek voltunk, persze megint füllel. Rögtön rámegy neki a megfázás. Állítólag 5-6 éves korra kinövik, remélem.

    Ritus 39,4 az nem  nagyon magas? Nekem a gyerekorvos azt mondja, hogy 38,5 felett azonnal lázcsillapítás, mert könnyen kialakulhat a lázgörcs, és az sokkal nagyobb veszély, mint a láz. Ugyhogy én max 38,5 -ig engedem gyógyszer nélkül, aztán adom a gyógyszert.

     

     

     

    előzmény:
    RiTuska (8962)
    2014-02-26  22:10
  15. 2014. február 26. 22:108962.

    Uh Lányok!

     

    Sajnálom Ggema, ez az enyhe idő tényleg mindent előhozott. Nálunk a suliban is vannak cifra kórok, Marcsi most influenzás lett.

    Semmi extra baja, csak lázas. Ma 2. napja, de a szirup is elég a lázcsillapításhoz. Ma délután itthon voltam, engedtem, hogy 39,4-re felszökjön.

    Kíváncsi leszek, a doki szerint is vírus, úgyhogy várunk...

     

    Igen, elérkezik lassan

  16. 2014. február 26. 12:048961.

    Sziasztok,

     

    fél évig kell szednem a visanne-t,utánna ha van még egy lapar,aztán azt mondta a doki ha van türelmünk próbálkozhatunk,de ha nincs menjünk és indítjuk a lombikot. 

    előzmény:
    Ggemma (8960)
    2014-02-25  22:00
  17. 2014. február 25. 22:008960.

    Sziasztok Lányok!

     

    Mizu??? 

    Netty, ma volt a konzultációd ugye? Mit mondtak?

     

    Ritus, lassan eljön a te időd is!

     

    Huh, lányok, nagyon durva volt a februárunk, ha tehetném kitörölném úgy ahogy van! Az egész hónapot végigbetegeskedtük. Anyukám kezdte, aztán jöttem én, majd a két gyerek, torokgyulladás, fülgyulladás, kötőhártya gyulladás... . A párom jó darabig kitartott, de aztán kidőlt ő is. Ilyen még nem volt, hogy ennyire ledöntött a lábamról a nyavaja, de úgy, hogy közben két szintén kripli gyerkőcöt is el kell látni... Egy hétig úgy fájt a nyakam is, hogy majdnem az ügyeletre mentem vele, azt hiszem nyirokcsomó gyulladás lehetett, aztán köhögés, a végén már mellkasfájdalom... most kezdek magamhoz térni, de azt hittem sosem keveredek már ki belőle. De most, hogy helyrejöttünk, visszatértünk a szokásos napirendhez, nagyokat sétálunk, élvezzük a tavasz első jeleit, végre! 

     

    Ovisoktól kérdezném, hogy kinél mi vált be? Vegyes csoport, tiszta csoport? Mi a véleményetek?

     

    Tia, Kismanó, Eső, többiek?

  18. 2014. január 30. 22:138959.
    Lassan 7 éve
    előzmény:
    Netty31 (8958)
    2014-01-30  09:40
  19. 2014. január 30. 09:408958.

    Rituska? Ti házasok vagytok? Mi nem és mondta a csaj akitől az időpontot kaptam,h kell közjegyző által hitelesített élettársi papír.

    Jövő héten csináltatunk ilyet,szeptemberben fogunk össze házasodni. Csak most ez a plusz papír is tök drága. 

  20. 2014. január 28. 23:168957.
    előzmény:
    RiTuska (8955)
    2014-01-28  15:22
  21. 2014. január 28. 15:268956.

    Gratula 

    Akkor neked is sikerült. 

    előzmény:
    RiTuska (8955)
    2014-01-28  15:22
  22. 2014. január 28. 15:228955.
    Március 5. 13.30
  23. 2014. január 27. 16:288954.

    Szia,

     

    nem győriek vagyunk,de itt dolgozunk.

    ÉN 31 éves leszek a nyáron a párom pedig 27.  

    2 éve vagyunk együtt és másfél éve döntöttünk arról,h bővülhetne a család.

    Sajnos nekem már az előző párommal sem sikerült a baba. 2010 óta nem szedek semmit. Akkor nyáron volt egy halvány pozi tesztem,de már másnap barnáztam is és meg is jött mire elértem a dokihoz. Elküldött azonnal vérvételre de nem volt a véremben hcg.Szóval nem tudom mi volt az akkor de azóta sem volt ilyen tesztem sajnos.

    Tavaly februárban kezdtük a kivizsgálásokat. A hormonokkal ami a doki szerint rendben vannak.

    Majda párom következett,neki találtak egy here visszeret amit meg is műtöttek, így neki tökéletes lett az eredménye.

    Ismét én jöttem. HSG, átjárható mindkét petevezetékem.

    Majd két hete lapar. A diagnózis endo.

    De képzeljétek el még csak nem is vett szövetmintát. Az endós központban is csak azért írták fel a gyógyszert mert itt műtöttek náluk.

    Ha megjön akkor kéne elkezdeni szedni,de nem nagyon akarom.

    Ezért más véleményét is kikérem.

    Csütörtökön megyek egy másik dokihoz neki mi a véleménye.

    A központban nem is mondtak semmit csak annyit a továbbiakat beszéljem meg a saját dokimmal.

    Ekkor végleg úgy döntöttem bejelentkezek a kaáliba hátha ők tudnak segíteni.

    Hát ennyi a mi történetünk.

    Itt tartunk most.  

    előzmény:
    Ggemma (8953)
    2014-01-27  15:57
  24. 2014. január 27. 15:578953.
    Győri vagy egyébként? Mesélj picit magatokról. Jó, hogy idekeveredtél ám, mert itt mindenkinek összejött a baba!
    előzmény:
    Netty31 (8952)
    2014-01-27  11:47
  25. 2014. január 27. 11:478952.
    Én is meglepődtem :-)
    előzmény:
    Ggemma (8951)
    2014-01-27  11:46

Címlap

top