Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Asztrológiai jegyek és karmák

mamóka67
Létrehozva: 2008. március 30. 08:11

Többen kértétek, hogy írjak az asztrológiai jegyekről, hogyan áll össze egy horoszkóp képlete, hol látható benne a karma?

Kérdéseitekre szívesen válaszolok, amennyiben tudok és az időm is engedi.

  1. 2013. szeptember 26. 13:3513651.

    Természetes, hogy figyelembe kellene venni, hisz létezik, de én ezeket nem tudom elemezni, mert nem tanultam róluk.

     

    Találtam valamit a Markebről Szűz 28°02'-en.

    Eszerint Szaturnusz-Jupiter jellege van, a kezdeti nehézségeket követően minden jóra fordul a földi inkarnációjában.

    Ez így nagyon kevés.

     

    Jelentésértelmezési iránymutatásokat csak azokról az állócsillagokról kaptam, melyek hatása nagyobb fontossággal bír..

    Ugyanis a szakirodalomban szereplő ismeretanyag ezekben az esetekben a legmegalapozottabb.

    előzmény:
    Bibo09 (13648)
    2013-09-26  11:04
  2. 2013. szeptember 26. 13:2113650.

    Gemelli72 a párjáról kért fejtést.

     

    A Nap és a Hold is a Halak jegyében volt a születésed pillanatában, egymás mellett álltak, tehát Újhold konstellációban jöttél erre a világra.

     

    Ettől mindkét égi fény hatása elmélyül, és te ezt belülről érzed, mint szmbolizált erőket.

    Amit életed során meg kellett tanulnod, az a világosság és határozottság, a jó döntőképesség és a kitartás.

     

    Azokról, akiknek a Hold és a Nap is a 8. házban volt születésükkor, a következőt mondta Eckhart mester:

    "Ezeknek az embereknek mély krízisen kell túlesniük ahhoz, hogy lelki rezdüléseik szene a lélek élményének gyémántjává nemesedjen."

    Ezt a krízist a karma fényszögek is igazolják a képletedben, melyekről lejjebb írok.

     

    Várhatóan nagy örökségben volt, vagy lesz részed.

     

    Oroszlán Aszcendenseddel szívesen segítesz másokon, de a hiúságodon keresztül könnyen kihasználható vagy és becsapható.

    Sokkal nyitottabb vagy, mint a Halak jegyűek általában.

    Szívesen jársz társaságba, és nem okoz gondot számodra az idegenek előtti "szereplés".

     

    Családszerető, nagyvonalú és szolgálatkész ember vagy, aki általában népszerű az emberek között.

    Mivel könnyen tudsz azonosulni mások gondolatvilágával, nagyon sok színész kerül ki ezzel az Aszcendenssel.

    De ez a képességed a társadalmi életben is jól kamatoztatható, és ha egy eszme mellett elkötelezted magadat, akkor azért a széles nyilvánosság előtt is képes vagy harcba szállni.

     

    Szeretetéhséged határtalan, és mert a Holdad a születésedkor a párkapcsolatot jelképező területen állt, szívesen veted alá magadat a párod akaratának, annak ellenére, hogy az Oroszlán Aszcendens arra késztet, hogy te viseld a kapapot a kapcsolatban.

     

    Egy ügyes partner ezt a szolgálatkészséget meghálálhatja azzal, hogy becézget, kényeztet és a külvilág felé megadja azt a látszatot, hogy te vagy az úr a háznál!

     

    Mivel az Oroszlán jegy határán állt az Aszcendensed a születésedkor, ezért érezhető bizonyos Szűz "hozadék" is a karakteredben, a kritikusság, esetleg bizonyos esetekben a szőrszálhasogatás.

     

    Természetedben az érzelem a szenvedéllyel keveredik. Időnként tzartózkodó, máskor túl rámenős vagy.

    S mert az Aszcendens szerinti jegy érvényesül erősebben, így a Halak örök kétkedését elnyomja az Ooroszlán nyugodt önbizalma.

     

    Természetedben a tűz és a víz keveredik.

    Nehezen fogsz hoizzá a feladatokhoz, aokáig töprengsz, elmélkedsz, aztán amikor megjön az ihlet, nagy energiával állsz hozzá terveid megvalósításához.

    Sok esetben az ihletet pótolja a hiúság.

     

    Általában azokkal tudsz jól együtt dolgozni, akikhez valamilyen érzelem is fűz.

    A szerelemben szenvedélyes vagy és romantikus.

    Vízöntő Marsoddal kissé önfejű vagy, szakmai pályafutásodban pedig robbanékony.. Ilyenkor vitákba bonyolódsz és türelmetlenné válsz.

     

    Ötven éves korod körül értél életed zenitjére, karriered kiteljesedésére. 

    A 8. Házban lévő Napoddal sok olyan dolgot kellett megélned, ami nem nevezhető könnyűnek, mivel olyan karmát hoztál, melyet ebben az inkarnációdban kellett törlesztened.

    Te amit lehetett már mindent visszaadtál, tiszta lélekkel nézhetsz tükörbe.

    Mivel ebből a házból szerencsére 30 éves korod körül kijött a Napod, utána kinyíltál, intenzív tanulási fázisba léptél, és sikerrel kijártad az élet iskoláját.

    Aztán amit tudtál, azzal karriert csináltál olyannyira, hogy még nevet is szereztél a szakmádban.

     

    Utad során a Holdadat igencsak megtépázta a Szaturnusz, ha kudarcok értek, akkor telítette depresszív energiákkal, de szerencsésen kilábaltál ezekből is, mert a Napod mindig ott állt, és bevilágította áldásos fényével az utadat.

     

     Sok karmikus fényszög van a horoszkópodban, mindent nem tudok kifejteni itt, de úgy látom segítséget is kaptál olyan sugárzásokkal, melyek mindig, még  a legnehezebb helyzetekben is kihúztak a gödörből.,

    Az a párkapcsolat, amiben most élsz áldásos, a szerető társban megtaláltad a lélektestvéredet.

     

    Ennyit tudtam írni, Gemelli72, remélem jó dátumot adtál!

     

  3. 2013. szeptember 26. 12:1813649.

    Hát igen. Nagyon magányos lesz a milliárdjaival

     

    Persze csak addig, amíg lesznek milliárdjai.

    Remélem, mikor felébred az első sokkból, azért még meggondolja magát...:))))

    előzmény:
    girl27 (13645)
    2013-09-25  21:54
  4. 2013. szeptember 26. 11:0413648.

    Szép Napot Mamóka !

     

    Köszönöm szépen a választ, annyi kérdésem lenne, hogy ha ilyet talál az ember valaki horoszkópjában akkor nem írok róla mivel nincs információ az adott csillagról....biztos hogy az illető erről az állócsillagról jött mert szinte kevesebb mint 1 fokkal együtt áll az ascendensével a Szűz jegyben. A többinél nagyobb eltérés van. 

    előzmény:
    mamóka67 (13636)
    2013-09-25  10:13
  5. 2013. szeptember 26. 10:2513647.

    A türelmedet kérem, vannak, akik már fél éve várnak.

     

    Mindenkiét elkészítem, akinek megígértem, de a megértéseteket kell kérnem.

    Igyekszem mindenütt helytállni, de ez nem mindig sikerül.

    M.

    előzmény:
    Elenabella (13637)
    2013-09-25  15:16
  6. 2013. szeptember 25. 22:2013646.
    köszönöm! átolvastam, már elsőre is találtam "abszolút én vagyok" dolgokat de átfutom többször és lehet h kérdezek, ha vmi nem világos teljesen
    előzmény:
    mamóka67 (13640)
    2013-09-25  18:33
  7. 2013. szeptember 25. 21:5413645.
    A lottónyertes napok óta részeg és állítólag azt mondta, h nem ad senkinek a pénzből. Na tessék, máris megrészegült. :))
    előzmény:
    girl27 (13644)
    2013-09-25  21:52
  8. 2013. szeptember 25. 21:5213644.

    Ez nagyon jó! :)

     

    Rendben, megvizsgálom a képletet én is. A tananyagot még nem olvastam végig, de a jelenlegi tudásommal azért majd mondok pár szót.

    Az érdekelne leginkább, hogy hol volt az a pontja, amikor szabad akaratából mehetett volna más irányba, mert a betegséget maga teremti az ember és azt elvileg elkerülhette volna.

    Így első körben talán azt tudom mondani, hogy a gyerekkori traumáját szerette volna kompenzálni magában azzal, hogy maradandót alkotott, hogy az önértékelése, összetört önbecsülése helyreálljon. Talán sosem tudta feldolgozni az örökbefogadás tényét. 

    5 retrográd bolygó és Holdcsomók jelzik a nehezítettséget, de "segítségére" volt a Szaturnusz, a Jupiter és még a Mars is. Mars a saját házában, 8. házban adta neki az erőt, a lendületet és az akarást, hogy amikor látszólag mindent elveszített, ne adja fel. 

    Igen, a Halak érzékenységének túl sok volt a megpróbáltatás, a Kos Holdjával meg indulatos volt és hirtelen haragú, dühkitöréses, ideges típus ami hosszútávon nem tesz jót az egészségének.

    De ezt most csak így első ránézésre mondtam, később még belemélyedek.

    előzmény:
    mamóka67 (13643)
    2013-09-25  19:46
  9. 2013. szeptember 25. 19:4613643.

    Nagyon jó! Kérlek másold be!

     

    én pedig ezt:

     

     

    "Szeretem azt hinni, hogy valami megmarad a halál után... De az is lehet, hogy ez olyan, mint a kikapcsoló gomb. Csak egy kattintás és már itt sem vagy. Lehet, hogy ezért nem akartam soha ki-be kapcsoló gombot tenni az Apple-eszközökre." ”

    – Steve Jobs

    előzmény:
    Penelopé (13642)
    2013-09-25  19:33
  10. 2013. szeptember 25. 19:3313642.

    Én még csak most járok az asztrosuli 41 órájánál, így érdemben nem nagyon tudok a fejtésekhez hozzászólni.

    Azonban most kölcsönöztem a könyvtárból egy asztrológiai könyvet amelynek a végén található egy frappáns összefoglaló a betegségekről, az egészségügyi elemzésről. Szívesen bemásolom ide a fórumba ha valakit érdekel.

    Elnézést kérek előre is Mamókától, ha már ő ezt valahol a fórumban összefoglalta csak én még nem találkoztam vele. Szerencsére rengeteg hozzászólás van . És  úgy megkedveltettétek velem az asztrológiát, hogy nem győzöm olvasni a fórumot, az aszto sulit és a könyveket.

    előzmény:
    girl27 (13639)
    2013-09-25  17:26
  11. 2013. szeptember 25. 19:1413641.

    Szia Girl27!

     

    Első pillantásra már sokat elárul a képlete, mert a Szűz házában a Halak és ott a Nap, az előbb utóbb egészségproblémákat okoz.

     

    A karma azért majd többet fog mutatni.

     

    A Szűz Aszcendens is elárul így ránézve ezt-azt: gonoszkodó, megszállott, tökéletesség utáni vágy, nehéz vele élni és dolgozni, stb.

     

    A Rákban az Uránusz szintén sokat mondó: lázadó a családban, akaratos stb.

    Arról nem is beszélve, hogy örökbefogadták, ezt pedig az Uránusz egyértelműen mutatja...

    Négy fényszöge is van a retrográd Uránusznak.....

     

    Ha gondolod, mondd el te is a véleményedet, aztán közösen fejtjük.

     

    Jó lenne megismerni mások gondolatait is!

    előzmény:
    girl27 (13639)
    2013-09-25  17:26
  12. 2013. szeptember 25. 18:3313640.

    Szia Születettszingli!

     

    Örülök, hogy rád került a sor, mert nagyon érdekes a horoszkópod, már az első pillanatban ránézve is.

     

    Napok óta próübálom fejteni, elő-elő vettem, aztán sokat töprengtem, hogy mit emeljek ki belőle, ami ide fér a topikba, és a legjellemzőbbek közé tartozik.

     

    A Chiront és a Holdat kivéve, minden a horoszkópod északi félgömbjén található.

    Ez nagyon erőteljesen meghatározza a karakteredet, mert zárkózott ember képét mutatja, aki nem szívesen teríti ki a lapjait

     

    5 planéta van a Nyilasban: a Nap, a Merkúr, a Jupiter, az Uránusz és a Neptunusz is. De ott van még a Leszálló Holdcsomópont is.

    Mindez a IV. Házban a képletedben.

    Két dolgot tudhatunk biztosan: egyik az, hogy nagyon erős Nyilas jellegű a karaktered, és hogy a család házában van a legtöbb teendőd.

    (persze, ha pontos a születési dátumod!)

     

    Szűz Aszcendenssel jöttél, először most azt próbálom összehozni a Napjegyeddel.

     

    Bizonyos fokig félénk vagy, aki sokat ad mások véleményére, de ezt igyekszik titkolni, még saját maga előtt is. Megpróbáltál, de nem igazán sikerült mások elvárásai szerint élni.

     

    Könnyen lelkesedsz, de a küzdéshez nincs sok erőd, hamar feladod. Elemző és meglehetősen kritikus természeted miatt , bár sokan forognak körülötted, igaz barátod csak kevés van.

    Örökké versenyt futsz az idővel, mindent szeretnél megismerni, minden érdekel, de időnként időzavarod miatt ez nem jön össze.

     

    A szerelemben elbűvölhet a látszat, de időben rájössz, hogy a szépség mögött nincs igazi érzés, így aztán gyorsan szakítasz, elnyomod érzéseidet és vágyaidat, és mivel félsz a csalódástól, inkább egyedül maradsz.

     

    Egy Szaturnusz-Hold karma fényszög igyekszik megkeményíteni a szívedet, kérlek ezt ne hagyd! Van ennek a bolygónak egy olyan kegyetlen hatása is, hogy addig dögönyöz, amíg szeretetre méltatlannak érzed magadat, de odáig is elmegy, hogy értéktelennek. Ezt ne hidd el!

     

    A Hold a Vénusszal szembe száll ezzel a kemény tanító mesterrel, és bebizonyítja neked - ha hagyod - , hogy olyan bájos és nőies nő vagy, aki lélekben mindig készen áll a szerelemre, aki nagyon vágyik a gyöngédségre, odaadásra. Tudsz te a kapcsolatodban gyengéd, szeretetteljes és simulékony lenni, és ezt észreveszik az értékes emberek, ha te is így akarod, és nem zárkózol el.

     

    Az igaz, hogy nem megy könnyen egy XII. Házban álló Holddal, de mindenképpen sikerülni fog, ha ennek tudatában vagy. Márpedig a horoszkópod ezt mutatja. 

     

    Ebben a házban szeretsz visszavonulni a csendbe, hogy misztikus tapasztalatokat gyűjts, de ezt  felhasználhatod meditálásra is, és a tapasztalataidat összhangba hozhatod a felettes éneddel.

     

    A Jupitered mutatja, hogy nagyon jószívű és megbízható ember vagy, aki megnyerő és jóindulatú, és bizalmat tud kelteni másokban.

     

    Bár sok dologban bizonytalan vagy, tudsz te határozott is lenni, mert egyik karma feladatod pontosan az, hogy vedd a kezedbe a sorsodat, és használd fel a jó konstellációkat a képletedből, mert úgy alapjaiban tudod megváltoztatni az életedet.

    Amikor valakit ilyen érzelmi gazdagság jellemez, mint téged, és aki nagyra becsüli az anyaságot, annak ezzel az öt Nyilas planétával meg kell hódítania a világot!

     

    A IV. Ház a horoszkópunkban az otthon, a család, a haza, a belső világ, és a saját lelkünk megélésére ad felhatalmazást. 

    Itt a Merkútrod miatt nagy fantáziád van, prímán tudsz mesélni, a Jupiterrel pedig jó, nagyszerű otthont tudsz teremteni!. A Neptunusz növeli a beleérző képességedet.

     

    Az Uránusz az egyetlen, ami egy kissé ellened dolgozik itt, mert azt akarja, hogy a saját utadat járd (talán már korán el is jöttél a szülői háztól?).

    El akar szakítani a családi köteléktől, de a Nap itt a segítségedre siet (ismét csak akkor, ha te is akarod), mert támogatja az egyéni törekvéseidet, de nem akar elszakítani a családtól.

    Amikor ilyen kapcsolódása van az Uránuszhoz, nem ritkán zseniális a szülött, aki sokszor megelőzi a korát.

     

    Ezeket kell kihasználni, és nem mindent egy szellemi szűrőn nézni,.

    Sok olyan konstelláció van még a képletedben, mint pl. a Mérlegben lévő Vénusz nagyon áldásos fényszögekkel, melyek a Holdhoz és a Jupiterhez kapcsolódnak, és nagyon ígéretesek a boldogságod érdekében. (erről feljebb is írtam)

     

    Ha mélyebben belenézünk a karmádba, ill. annak egyik jelölőjébe, akkor egy kissé zűrös gyermekkort mutat, és titkokat a családban.

    Az is látható, hogy voltak inkarnációid, amikor okkult képességekkel mágus, vagy boszorkány voltál. Ez a múltban erőszakos halált is provokált.

    Mindezt látva, úgy érzem, hogy nincs előtted titok, és életed végéig tanulni fogsz, nem biztos, hogy iskola padok között.

    Birtokodban lesz egy átfogó tudás, az is lehet, hogy pontosan az ezoteria terén.

     

    Ennyit tudtam kiemelni, mely azért összefüggő, de a teljes képlet és sorselemzés azt te is tudod, hogy árnyaltabbá teheti.

    Ám ez a terület erről szól!

     

     

  13. 2013. szeptember 25. 17:2613639.

    Szerintem átmeneti a probléma. Állítsd be 100-asra, ami egy oldalon megjelenik, hátha kidobja. Nekem megvannak ezek a hsz.-ek, mármint hogy nem tűnt el.

     

    Látta valaki a Steve Jobs filmet? (Nemrég feliratoztam ezt a filmet) és nagyon érdekelne, hogy a képlete alapján lehetett-e látni mi vezetett a súlyos betegségéhez, amiben meghalt. Mert tudjuk, hogy a betegség a felborult lelki egyensúly eredménye. A film alapján nagyon erős akaratú volt és harcos típus, aki előtt semmilyen akadály nem létezett. Ha becsukták az ajtót, bemászott az ablakon. Neki köszönhetjük a felhasználóbarát PC-ket. Azt akarta, hogy a leghétköznapibb ember is könnyedén tudja használni, mint egy háztartási eszközt. Eléggé rögös volt az útja, mire ezt elére, más már rég feladta volna. Akit esetleg érdekel ez a téma, beszélgessünk róla.

     

    San Francisco, 1955. február 24. este 19:12.

    előzmény:
    mamóka67 (13635)
    2013-09-25  09:51
  14. 2013. szeptember 25. 17:1413638.

    Ha arra gondoltál, hogy azok, akik fejtést kérnek tőlem, akkor a válaszom igen.

     

    A tiéd is köztük van, csak nagyon ritkán jutok hozzá, mert az sokkal nagyobb munka, mint egy-egy kérdésre válaszolni.

     

    És bevallom, a topikra csak ritkán jövök.

     

    Ha elkészül egy, akkor őt priviben értesítem.

    előzmény:
    Elenabella (13637)
    2013-09-25  15:16
  15. 2013. szeptember 25. 15:1613637.

    Szia!

    Ennyire sokan vannak? 

    előzmény:
    mamóka67 (1)
    2008-03-30  08:11
  16. 2013. szeptember 25. 10:1313636.

    Én Markeb állócsillagról nem tanultam, ill. nem elemeztük.

    Ezért ehhez nem tudok hozzá szólni. Melyik jegyben állt amit kérdeztél? És hány fokon?

     

     Amikor én tanultam ezeket, akkor hangsólyozottan csak a jelentős állócsillagokkal foglalkoztunk. Lehet, hogy ez nem tartozott közéjük.

     

    A Pegazuis béta csillagáról-bár nem tartozik a kérdésedhez - elmesélek egy érdekességet, nem tudom, hogy a tankönyvünkben ezt említettem-e.

     

    Jelesen most a Sheat állócsillagról beszélek. (A Pegazusban található)

     

    Az állócsillagok 72 év alatt tesznek meg 1 fokot, a Sheat 1972 óta a Halak utolsó fokában tartózkodik, tehát Halak 29°-on.

     

    A karma asztrológia azt tanítja, ha valakinek a Napja, vagy a Felszálló Holdcsomópontja Halak 2-on áll, akkor a jelen inkarnácó egy kiszállási pont a lélek számára.

    Mindegy, hogyan értelmezzük: "utolsó" vagy csupán egy ciklust lezáró inkarnációnak, a lényeg az, hogy a lélek elérkezik egy olyan ponthoz, ahol maga határozhatja meg, vajon akar-e legközelebb testben inkarnálódni, vagy inkább pihen egy kicsit.

     

    Szabadon szárnyaló gondolatok, különleges és gyors intellektus jellemzi ezeket a lelkeket, hiszen Pegazus a fejünkből kitörő gondolatokat, az emberi gondolat szabad szárnyalását jelképezi, és azt a tényt, hogy a gondolatainkat csak ideig- óráig lehet korlátozni.

     

    Itt érdekes ismét a mithológia: Pallasz Athéné segíti Preseust abban, hogy Medúzát legyőzze, és a bölcsesség istennője nagyon hasonló funkcióval rendelkezik a születési képletben.

     

    A Sheat egyáltalán nem a győztes lelkek mennybemenetelének a helye, hanem inkább a menekülő lelkeket juttatja el olyan állapotba, ahonnan végre vállalhatják a további inkarnációkat.

    Ez a csillag 2044-ben jut majd el a KOS 0 fokára, és akkor bizonyosan minőségi változásokon mehet át.

    Akkortól lesz majd az innen inkarnálódó, vagy ide menekülő lelkeknek energiája!

     

    Ezt csak mint érdekességet meséltem el nektek, de most ismét mennem kell......

    előzmény:
    Bibo09 (13633)
    2013-09-24  21:00
  17. 2013. szeptember 25. 09:5113635.

    Eltűnt egy oldal (13550-13593-ig) a topikomból.

     

    Ha valaki tud válaszolni arra a kérdésemre, hogy ez hogyan történhetett, akkor megköszönöm.,

     

  18. Torolt_felhasznalo_681905
    Torolt_felhasznalo_681905
    2013. szeptember 25. 09:4013634.
    Valami ennél fontosabb nincs abban a horoszkópban véletlenül?
    előzmény:
    Bibo09 (13633)
    2013-09-24  21:00
  19. 2013. szeptember 24. 21:0013633.
    Markab állócsillag a pegazus csillagképben van ?! Én ott találtam meg de amiről Én kérdezek az Markeb állócsillag ami engem a hajófar -vitorlacsillagképhez vezet. Most egy és ugyanaz a kettő vagy teljesen más csillgról beszélünk mert nem találok konkrétumot.
    előzmény:
    mamóka67 (13631)
    2013-09-24  19:26
  20. 2013. szeptember 24. 20:5513632.
    Köszönöm :-)
    előzmény:
    mamóka67 (13629)
    2013-09-24  19:08
  21. 2013. szeptember 24. 19:2613631.

    Markab állócsillag. (Halak)

     

    Mars- Merkúr jellege van, inkább mentális, semmint fizikai hatásai vannak, esetleg felerősítheti a tehetséget propaganda terén.

    Összességében leginkább nyughatatlanná tesz, elsősorban a Marssal, a Holddal és a Merkúrral alkotott kapcsolataiban, és különösen akkor, ha ezek a horoszkópban diszharmonikusan helyezkednek el.

     

     

    A bolygók és  Holdcsomópontok tekintetében az állócsillagoktól maximálisan egy fok orbist tartunk elfogadhatónak, de az ASC-DSC és az MC-IC tengelyek vonatkozásában is csak legfeljebb két fokot.

     

    Erre figyeljetek minden esetben

     

    Mi a karmában minden bolygónál fejtjük, de pl. Vehlow azt mondja, hogy az állócsillagok csak akkor "hatnak", ha rajta állnak a fontos horoszkóp tengelyek valamelyikén.

     

     

    Az Állócsillagokról az 5834 hsz-ban kezdtünk el tanulni, ha valakit tüzetesebben érdekelne a téma.

    előzmény:
    Bibo09 (13628)
    2013-09-24  17:38
  22. 2013. szeptember 24. 19:1313630.

    Ahhoz, hogy a Lilitheket megértsük, ismerni kell a mitológiájukat, mert, mint már sokszor mondtam, a karma asztrológia arra épül.

     

    A topik 4007 hsz-ban, még a tananyag elején tanultunk róla, most bemásolom ide ezt az anyagot, hogy egy kicsit érthetőbb legyen a jellemzés a Lilithről.

     

    Majd leírom a mitológiáját részletesebben, csak most egy darabig a türelmeteket kérem, mert rengeteg a dolgom.

     

    Ha visszatérek folytatom a jellemzéseket is.

    Tehát:

     

     

    A három asztrológiai LILITH.

     

    Mielőtt konkrétan tárgyaljuk őket, meg kell ismerkednünk a mithológiájukkal, illetve a biblia eredeti történetével, mely Lilithről szól.

     

    Ez ősi bibliai történet. Eredetileg ez a történet Elochimról szól, és nem Jahveról.

    Elochim egy kapocs a férfi és női istenek között. (Androgün isten - megtestesíti a férfit és a nőt egyszerre).  Átmenetet képez az eredeti, a matriarchális kozmológia és a legújabb: maszkulin istenhit között.

    Miután Elochim (Isten) megteremti Lilithet és Ádámot, Lilith közli Ádámmal, hogy "nem akar alul maradni". Ádám nem ismeri el az egyenlőséget Lilithel, mert nem tűrné el, ha Lilith fölötte lenne, mivel férfiként ez a hely őt illeti meg. Pedig Lilith csak egyenlőséget akart.

    Mikor Ádám visszaviszi asszonyát, már istenhez, az már a maszkulin kozmológia képviselője, és megparancsolja Lilithnek, hogy engedelmeskedjen Ádámnak. Lilith ezzel szemben kimondja Jahve (Isten) kimondatatlan nevét, és otthagyja a Paradicsomot.

    Ekkor Isten megátkozza, hogy soha ne szeresse senki, szüljön 50 démon gyermeket, és legyen ő a keresztutak démona.

    Olyan hatalmas átok ez, ami még a mai napig nyomasztja az emberiséget.

    Lilith pedig vállalja a kiátkozott szerepét inkább, mintsem engedelmeskedjék Ádámnak.

    Ebben a történetben az Ószövetség istene megtagadja a teremtés női részét.

    Később Lilith visszajön kígyó képében hogy elhozza Évának a tudást.

    Ez a történet több ezer évig benne volt a Bibliában, 2800 éve dobták ki belőle. Az Ószövetség istene közösségi isten, az Újszövetségé pedig személyes istenség.

     

    Lilithnek tudása van, a Plútó asztrológiai párja, csak a Plútó maszkulin, férfi energia, a Lilith pedig női. Azért tér vissza kígyó képében, hogy átadja Évának az ősi tudást.

     

    Mivel az istennő az ősidőkben is három alakban létezett, (jelent meg, szűz - anya - banya), az asztrológia is három Lilithet tart számon.

     

    1/ Aszteroida Lilith.

     

    A helye a horoszkópban az, amikor a sarkunkra állunk, amikor nem engedjük, hogy a nőiességöünkben lenézzenek bennünket.

    Akkor fontos, amikor valamilyen személyes bolygóval áll együtt, vagy ha valamilyen nagyon erős fényszöge van.

    Hasonlít a Pallasz Athenére.

    Házhelyzete jelzi, hogy hol kell a sarkunkra állnunk.

     

    2/ Sötét Hold Lilith

     

    Porfelhő, hipotetikus égitest, története misztikus.

    Liccioli fedezte fel 400 éve. Ő térképezte fel először a Holdat. Sötét Holdnak nevezte el. Amberlain 300 évvel később találta meg a leírást, és elkezdte kutatni. Látja, hogy pályája majdnem köralakú, valódi tömeggel nem bíró porfelhő, vizsgálható.

    Minden hathónapban akkor követhető legjobban, amikor a Napot szeli ketté, onnan a szimbólum. Egy kör áthúzva.

    Moszkvában obszervatóriuma van, 80 éve kutatják. Háromszor távolabb van a Holdnál, nem égitest, hanem egy fekete pont.

     

    Harcos, tiszta női energia. Az az állapot, amikor Lilith megkapta az átkot, és nem megy vissza. Lelkiismeretfurdalás, önsajnálat, reménytelenség, öngyűlölet, teljes mértékű veszteség, elhagyatottság érzés. (az a pont a horoszkópban, amikor útáljuk magunkat, sötét tervet szövögetünk - a sötét magányunkban, ez a tehetetlen bosszúvágy.) Jelzi a zsibbadt mozgásképtelenséget. Ha személyes bolygóval áll együtt, azon az energián keresztül éli meg a szülött ezeket.

    A Lilith az anti Hold, mindennek az ellentéte, mint a Holdé.

     

    3/ Fekete Hold Lilith.

     

    Ez sem égitest, fekete pont a térben. Elipszis alakú pályán kering a Föld körül.

    A Föld - Hold viszonynak a sötét oldala a Lilith.

    Az anyaság kersztjén ül a Hold a szimbólumában. Energia örvényként működik, kifejezetten itt tudjuk a legnagyobbat tenni magunkért, ez az amikor visszaviszi Lilith az almát Évának, ez az az energia.

    Ez a legjobb vetülete a Lilithnek. Kitörési pontunk, amikor megélhetjük az ősi női tudásunkat.

    Ha jó helyen van, a nőiességünket ott tudjuk legjobban kifejezni. Megélhetjük és kifejezhetjük a tudást is.

    Hasznosíthatjuk, mert az ősi női dühöt nem magunk, hanem más felé fordítjuk.

    A képletben ez a törvényszerű áldozathozatal jelölője.

    A házhelyzete megmutatja, hogy milyen életterületen vívjuk a harcainkat.

    Rámutat, hogyan vállaljuk önmagunkat., és akkor nem fogunk hamis képet mutatni a külvilág felé, csak azért, hogy elfogadjanak bennünket.

    Így nem leszünk sérülékenyek, és nem kerülhetünk csapda helyzetekbe. Nem kell megtagadnunk önmagunkat.

    Megmutatja, hogy hol kell megszabadulnunk a színlelt szerepeinktől.

     

    A Lilithek kozmikus helyzete a horoszkópban mindíg azokat a helyzeteket mutatja, amikor el vagyunk nyomva, amikor nem tudjuk szabadon kifejezni magunkat, és nem értékelnek bennünket azért, amik vagyunk, és nincs mozgásterünk.

    Ám egyszer csak eljön a lázadás pillanata.

    Férfi horoszkópokban nem szoktuk vizsgálni, esetleg arra mutathat, hogy voltak - e lázadó, női életei.

     

    előzmény:
    mamóka67 (13629)
    2013-09-24  19:08
  23. 2013. szeptember 24. 19:0813629.

    Kos Fekete Hold Lilith

    Komoly vadászszenvedély jellemzi. Kényszeresen keresi a kihívásokat, majd amikor célt ér, szinte azonnal odébbáll.

    Ha nem talál szellemi vagy fizikai kihívást, párkapcsolati szinten élii ki vadászösztönét.

    Az érzéketlen viseékedés hátterében az elhagyatottságtól való félelem húzódik meg, annyira retteg attól, hogy elveszíti társát, hogy inkább elébe megy a dolgoknak, és ő hagyja el partnerét.

    Ha ugyanis engedné felszínre törni az érzelmeit, hamar felébredne erős kötődési ösztöne, ami szerinte túl sérülékennyé tenné.

     

    Bika Fekete Hold Lilith

    Az érzékiség kényelme és függősége jellemzi - a végletekig ragaszkodik ahhoz, aki az örömöket biztosítja számára, és mindenáron birtokolni akarja az illetőt.

    Hálája jeléül elkényezteti ugyan a párját, ám közben a szabadságától is megfosztja a másikat.,

    Nem tűri azt sem, ha kedvese teljes érzelmi elkötelezettsége mellett is szeretné megőrizni a szuverenitását.

    Ha párja nem hajlandó belenyugodni a rabszolgaságba, fokozatosan elhidegül tőle, és új társ után néz.

     

    Ikrek Fekete Hold Loloth

    Állandó racionalizálási kényszer jellemzi. Nem veszi észre, amíg mindent  az objektívnek tűnő szempontok alapján méricskél, nem láthatja meg a nagyobb  összefüggéseket.

    Az abszolút igazságot kutatja- amikor kiábrándulás követi a próbálkozását, rögtön más úton indul el így állandóan váltogatja az álláspontját.

    A szerelemben is ugyanígy működik, kezdeti rajongását hirtelen elutasítás váltja fel, aminek általában valamilyen számára racionálisnak tűnő meggondolás az oka.

     

    folyt. köv.

    előzmény:
    Bibo09 (13625)
    2013-09-24  13:56
  24. 2013. szeptember 24. 17:3813628.
    Bocsi Markeb.....
    előzmény:
    Bibo09 (13627)
    2013-09-24  17:37
  25. 2013. szeptember 24. 17:3713627.

    Kedves Mamóka !

     

     

    Egy kis segítséget kérnék, mit lehet tudni arról a lélekről aki a Merkabról jött hozzánk ? 

    előzmény:
    Bibo09 (13625)
    2013-09-24  13:56

Címlap

top