Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Asztrológiai jegyek és karmák

mamóka67
Létrehozva: 2008. március 30. 08:11

Többen kértétek, hogy írjak az asztrológiai jegyekről, hogyan áll össze egy horoszkóp képlete, hol látható benne a karma?

Kérdéseitekre szívesen válaszolok, amennyiben tudok és az időm is engedi.

  1. Iza
    Iza
    2019. szeptember 11. 22:1216701.

    Kedves Penelope!


     


    Koszi a visszajelzesed es az idot, amit ram szantal.


    A legjobbakat kivanom Neked!

    előzmény:
    Penelopé (16695)
    2019-08-28  19:39
  2. 2019. szeptember 3. 08:3416700.

    Kedves Penelopé,


    köszönöm szépen, persze várok türelemmel. Az adatokat elküldtem. 

    előzmény:
    Penelopé (16698)
    2019-09-02  18:40
  3. 2019. szeptember 2. 20:3916699.

    Kedves Penelope!


    Parkapcsolat es csalad teruleten meg tudnad nezni mi varhato a kovetkezo evben?( nem Mo-n lakok...)


    Gyerek, koltozkodes, vagy haz vasarlasa valoszinu-e?


    A tranzitalo Uranusz a 8. hazamban milyen valtozast hozhat??? Olvastam hogy ilyenkor vmi kozeli hozzatarozo halala varhato....


    A horoszkop az nem a sorsunk leirasa ugye, a szabad akarattal mi alakitjuk a sorsunkat...Az en horoszkopomban mi mutatja hogy mekkora az akaratom, milyen akaratos vagyok? (Szerintem az vagyok, nem vagyok tulzottan befolyasolhato mint egy Halak)


    Koszonom!

  4. 2019. szeptember 2. 18:4016698.

    Kedves Lari !


    Igen. Küld át az adataidat a penelope.nlcforum@gmail.com címre. Most egy teljes elemzést készítek, de ha azzal készen vagyok akkor nézem a tiédet is. Addig is köszönöm a türelmed.


    Kérlek a születési adatok mellé írd meg azt is hogy a szülinapodon hol tartózkodtál.


    Szép napot!

    előzmény:
    lari (16697)
    2019-09-01  21:59
  5. 2019. szeptember 1. 21:5916697.

    Kedves Penelopé, 


    Ha időd engedi, rá tudnál nézni a képletemre? Elsősorban egy éves előrejelzés érdekelne (párkapcsolati, családi, munka, egészségügyi területen), elsősorban párkapcsolati téren vagyok nehéz helyzetben. Privátban elküldöm az adataimat. 
    Hálás köszönet előre is. 

  6. 2019. augusztus 28. 19:5116696.

    Kedves Pinkcloud!


    Én a hízásodnál az életmódra gondolok. Valóban ahogyan telnek az évek fölöttünk valahogy jobban is ragadnak a kilók. Legalábbis ezt mondják. Én saját példámon azt tudom mondani, hogy amikor felszedtem pár kilót akkor észrevétlenül többet is ettem, kevesebbet mozogtam.  És évek múlása ide vagy oda a lánykori súlyomnál vagyok.  Csak a tejszíntől nem fogsz hízni. Próbálj cukor helyett mézet enni. Sajnos a fogyasztott cukor mellett a feldolgozott élelmiszerekből még legalább annyit megeszünk, azaz többet mint kellene.


    Az egó problémái: Azok a betegségek amiket ez után soroltam föl abból adódnak, ahogyan az egó szerint élsz.


    Foglalkozás. Nem is tudom mit mondjak Neked, mert úgy látom szegény Merkúrt nagyon megbélyegezted. Pedig az Mc Ikrek , a X ház Ikrekkel indul. J

    előzmény:
    pinkcloud (16693)
    2019-08-21  23:00
  7. 2019. augusztus 28. 19:3916695.

    Kedves Iza !


    Valóban bonyolult a helyzet, hiszen valahol az egész radix összefügg. De én azt vallom, hogy ha az ember elkezd foglalkozni egy konkrét dologgal. Pl a Lilith-el, akkor kezdetnek elég annyi ha tudatosítjuk milyen alaptulajdonságokkal tud felruházni, és azt elkezdem figyelni a hétköznapokban magamon. Sok felismeréshez vezet ez el, és utána szépen lassan lehet tovább lépkedni. De bizonyára ezekben már van sok tapasztalatod, hiszen sokat tudtál fejlődni, sokat foglalkozol magaddal. 

    előzmény:
    Iza (16694)
    2019-08-24  13:42
  8. Iza
    Iza
    2019. augusztus 24. 13:4216694.

    Kedves Penelope!


    Koszonom a valaszod. Attol tartok nalam ez egy osszetettebb ugy. A bika Lilithem a 8-as hazban, a skorpio hazaban van, egyutt a Sednaval, a csaladi arulas aszteroidajaval, a karma leszalloval es a Chironnal es szemben a 2. (bika) hazas venuszommal (szuletesi uralkodommal), uranuszommal es karma leszallommal a skorpioban. itt tenyleges vesztesegek vannak arulasok, csalasok stb. miatt, olyan dolgokkal kapcsolatban amiert kemenyen megdolgoztam. Valamint kapcsolatok gyorsan tunnek fel es gyorsan valnak kodde es kozben nagy energiakat kepesek mozgatni. Hosszutavu kapcsolatok csak egymas kolcsonos tiszteletbentartasa mellett mukodnek. Mivel a karmaleszallom uralkodoja az elso hazamban van egyuttallasban a napommal, az onallosag, fuggetlenseg, alkotas nekem kotelezo. Es mintha ezt sugna az uranusz is. Csak olyan kapcsolatot tudok elkepzelni, ahol nem akarnak megvaltoztatni vagy lehuzni. Ahol ertik az alkoto lelkem es egyenrangusagon alapulnak. Ezekben nem kotok kompromisszumot. Ma mar isteni kegyelemnek elem meg ha egyedul lehetek es nem erzek masokat. Ilyenkor kapok levegot.


     

    előzmény:
    Penelopé (16691)
    2019-08-21  13:57
  9. 2019. augusztus 21. 23:0016693.

    Hat ennel pontosabban most nem tudjuk. Amugy megneztem az astroseeken 18:21 el kezdve egeszen 18:29 g. Minden marad abban a jegyben es hazban. A hold fenyszoge valtozik egy piciket...


    Nem fojtok evesbe semmit.....ez a furcsa....inni se iszom meg a kaloriat( vizet iszok es kavet- az orvos 3-4 eve azt mondta, persze hogy hizok hat tejszint teszek a kavemba...persze azota nem teszek bele ...es mi tortent ...semmi....hiztam meg utana is)....Nem tudom...Lehet csak oregszem, mert anno nem voltam hizos. Megszultem a legkisebbet es utana 2.5 honappal mar ereztem hogy hizok (es kb. 5 hetig tartott hogy leadjak kb 10-12 kg annyira vizes voltam-tul sok volt az oxytocin amit belem pumpaltak...)


    Amugy ha megnezem a fiam horoszkopjat a Napja Halak(mint en), Asc Nyilas (az apja nyilas) A Pluto 1. haz (nekunk is( anya, apa). Neptune 3. haz (nekunk is) Szaturnusz Oroszlanban (nekunk is) es megkapta a Jupitert a 12s hazba (apjanak all ott) Mennyi hasonlosag 


    A Szuz ascendensemmel valahogy nem igen erzek jo kapcsolatot a szuz napu anyukammal(nagyon maskepp gondolkozunk). Vagy azert mert a pluto egyuttall a holdammal?


    Mit jelent az hogy ego problemai es utana kezdodik a felsorolas hogy belek stb?


    Milyen foglalkozasok lennenek(lettek volna) a legjobb valasztasok (ilyen allassal). Azt tudom hogy mi nem (ami beszeddel kapcsolatos) Sajat vallalkozassal erdemes lenne foglalkozni?(erdekelnek crafty dolgok)


    Koszonom!

    előzmény:
    Penelopé (16692)
    2019-08-21  19:06
  10. 2019. augusztus 21. 19:0616692.

    Kedves Pinkcloud!


    Pontatlan születési idővel nem érdemes az előrejelzéseket nézni, mert sok a tévedési lehetőség. Pl időintervallumban is hogy mi mikor várható, illetve a fényszög kapcsolatoknál sem mindegy, hogy létrejön e vagy sem.  Pár perc is sokat számít.


    Egészségügy: Kifejezetten az ego problémáit jelezi, azokat amelyeket a születéskor kaptunk gyöngeségeinket. Neked itt a  belek,  a gyomor, a méh, a mell, a kisagy, a nyálkahártyák, a jobb  szem, tobozmirigy, nemi szervek az érintett.


    Az életmód által szerzett betegségek. Lábfej ,nyirokrendszer, a szív, a vérkeringés, a nagyagy, a gerinc, a bal szem. A tüdő, a légzőszervek, az idegrendszer, a bal agyfélteke, az emésztés.


    Műtét: Pajzsmirigy, visszér, esztétikai műtét.


    A Vizesedést én a szerzett betegségekkel hoznám összefüggésbe, ami az életmódodból adódik.


    Az elhízás külső teltség,mint abelsőteljesség,bőséghiánya;külsővédősáncabelsőbiztons ághelyett. Az evés egyfajta kényeztetés a mai ember számára. Ez egy eléggé nagy téma, hogy mi lehet az oka.  Mindenképpen érdemes végiggondolni, hogy miből eredően indult meg a hízás. Pont házhatáron áll a Jupitered és Vénuszod is, és mivel nem pontos az időpontod kérdéses, hogy melyik hová esik. Betegség jelölő e vagy sem.  De ettől függetlenül a hízás mindenképpen az élvezettel , védelemmel vagy annak hiányával van összefüggésbe. Mit kompenzálsz az evéssel?

    előzmény:
    pinkcloud (16689)
    2019-08-16  20:37
  11. 2019. augusztus 21. 13:5716691.

    Kedves Iza!


    Bika Lilith 


    A birtoklási – birtokszerzési, vagy birtokvesztési, illetve birtok kezelési  módok, vagyis az anyagi javakhoz való téves és rossz viszonyulások és állapotok negatív megnyilvánulásának a karmájára utaló asztrológiai jel. 


    Titkos félelmed, hogy megcsalnak, becsapnak, kihasználnak, és hogy nem tudod meg az igazságot.


    Kisugárzásod , csábító, érzéki,megközelíthetetlen de ugyanakkor  sokat ígérő. Akit végül lassan közel engedsz magadhoz nagyon el tudod kényeztetni, minden jóban részesíted, de kevés mozgásteret adsz neki. Ő lesz szigorúan őrzött kötődésed tárgya.  Amennyiben társad oldódni kíván e kötelékből és lazítana ezen a szorosra font kapcsolaton, elveszíted életkedved és szépséged, kisugárzásod elhalványul. Majd lassan, megszenvedve a történteket elengeded választottadat. A Bika Llithnél  sokkal inkább a partner által megteremtett kellemes helyzet, mintsem párja személye tartja fogva, valódi társfüggőségről nem beszélhetünk. Bár alapvetően társas lény, amennyiben tartós kapcsolatai nem adják meg számára a testi-lelki kielégülést, inkább az egyedüllétet választja, és lustálkodással, élete kényelmes, alkalmazkodásmentes berendezésével kompenzálja magányát.


    Feloldás: A bizalom elsajátítása, amely által nem érzel késztetést arra, hogy mástól várd az érzelmi anyagi stabilitás megteremtését oly módon, hogy magadhoz láncolnád.


    Tudom ez furán hangzik, miután teljesen önállóan éled az életed, és igyekszel megadni magadnak mindent, de ott a 8 házban megbújt ez a Lilith. Valahol a lélek mélyén ott lakozik.

    előzmény:
    Iza (16690)
    2019-08-17  14:12
  12. Iza
    Iza
    2019. augusztus 17. 14:1216690.

    Kedves Penelope!


    Irtad a Lilithemnek jelentos szerepe van a parkpcsolatomban, Te hogy latod hogyan befolyasolja? Koszonom a valaszod elore is.

    előzmény:
    Penelopé (16685)
    2019-08-15  12:05
  13. 2019. augusztus 16. 20:3716689.

    Kedves Penelope!


     


    Nem, a szuletesi idom meg sohasem volt pontositva. Anyukam azt mondja este 18:20 es 18:30 kozott (hat ugye az anyakonyvi kivonataba nem tarjtak nyilvan).


    Azt nem tudom hogy mennyire szamit, hogy programozott szulese volt, vagyis 7-re volt kiirva es el is inditottak a szulest(mert mar zavaros volt a magzatviz). Raadasul vacuummal szulettem (ami eleg veszelyes es manapsag mar nem is nagyon hasznaljak).


    Lehet a sajat csaladom (mert az van... 3 gyerkoc)???? Szulok vagy eredet az nem....


    Mindig is nagyon csendes voltam. Az ovodaban azt mondtak anyukamnak hogy olyan "koraven" gyerek vagyok (milyen kedvesek voltak)


    Igazabol nem is almok voltak, csak ejszaka tortentek (hallottam hogy vki beszel hozzam, lattam dolgokat, vagy nem tudtam mozdulni es beszelni mert...) de csak kb abban az 5 evben.


    Valamelyik nap a progressed chartomat neztem meg...hat eleg ijeszto!


    Egy par eve elkezdtem hizni/vizesedni ezt a holdamnak koszonhetem (esetleg tranzitalo Jupiter)? Pedig eppen valtoztattam az etrendemem...


    Milyen betegsegekre kell figyelni?


    Koszonom!

    előzmény:
    Penelopé (16688)
    2019-08-16  18:58
  14. 2019. augusztus 16. 18:5816688.

    Kedves Pinkcloud !


    Mennyire pontos a születési időd? Volt valaha pontosítva?


    A Szolár Napod és 2 tranzitáló bolygó is ott áll  és azt mondod semmit nem érzel ebből?  Mármint a család, az eredet, a szülők…. Az hogy üres valamelyik ház nem rossz kapcsolatot jelöl, csupán azt, hogy azon az életterületen nem várható sok esemény az életedben.


    Az hogy  Te magad nem szeretsz intézkedni, nem szereted a nyilvánosságot, az az alapszemélyiségedből adódik. hiszen  látszik rögtön, hogy nem vagy egy extrovertált személyiség, továbbá negatív  túlsúly van a képletedben, tehát szintén nem leszel cselekvő, vagy mondhatnám még azt is, hogy változó jegyben vannak többségben a bolygóid, tehát nem leszel egy kardinális, kezdeményező személyiség, inkább változtatsz ha valami nem úgy van ahogyan szeretnéd.


    A csendességed. No látod ez azt jelenti, hogy nem alacsony rezgésen éled meg a Merkúrodat. Mert a Halakban álló Merkúr tud ám nagyon cserfes is lenni. De nálad ahogy érzem már egy letisztult gondolkodás van. Tehát íme egy pozitívum ahogyan Te nevezted. J


    Visszatérnék kicsit erre, a nem hiszed hogy jó vezető lenne belőled.  Sorsfeladatod, a másokért való vezetés, uralkodás. Szolgálni kell alázattal egy közösséget.  Eszközül anyagi javakat kapsz a célokhoz, de csak ha másoknak teremtesz. Fontos az érzelmi és anyagi biztonság amit akkor élhetsz meg igazán, ha másoknak adsz.


    A misztikus dolgokra az ezotériára való nyitottságodat jelöli, a Halakban álló Napod, Merkúrod, valamint a 3 házas Neptunod is.  Ne félj az álmoktól, misztikus dolgoktól. Valójában egyfajta bizonytalanság teremtődik ilyenkor az emberben, mert kilép a megszokott biztonságosnak hitt világából,  de hidd el érdemes vele foglalkozni. Nagyon sokat segítenek az önismeretben és a blokkok feloldásában.

    előzmény:
    pinkcloud (16687)
    2019-08-15  20:32
  15. 2019. augusztus 15. 20:3216687.

    Koszonom Penelope!


    Egy koltozesnek mar itt lenne az ideje...De valoszinu ez evben meg nem lesz semmi valtozas (ha csak nem ut be egy kis nyeremeny).


    Hogy jo vezeto lenne e belolem...azt nem nagyon hinnem (a Napom es a Neptunom -lehet mas is -nem szeret beszeltetni).


    Ugye a Merkur az uralkodo bolygom de inkabb csendes vagyok mint cserfesHa telefonon kell vmit elintezni akkor is a legutolso pill. hagyom annyira nem szeretek beszelni (vagy pl. ha van vki mellettem akirol tudom hogy nem banja megkerem beszeljen O...mint tesom)


    Szervezonek esetleg (a csaladi vakaciokat szoktam megszervezni).


    Nagyon jo a memoriam viszont (hogy emlited a multbeli dolgokat). Viszont az hogy vissza emlekszek dolgokra az nem jelenti azt nalam hogy a multban elek (nem ragom magam belulrol- azt anyukam csinalta es igy tette magat betegge). Magunkban meg kell beszelni a dolgokat es tovabb lepni (ugye nem jelenti azt hogy elfelejteni is el fogjuk)


    A 10s es 4s hazam is ures. Ez nem jo kapcsolatot jelol a szulokkel???


    Kulonos dolgok tortentek velem 2010-2015 kozott egy jo par alkalommal. Megmagyarazhatatlan, "misztikus" dolgok este almomban de biztos nem alom volt (ez tobbfele dolgot is magaban foglal)....es mind ugy megijesztett hogy utana alig mertem aludni. 


    Van olyan haz/bolygo ami az ezoterikahoz kapcsolodik nalam?

    előzmény:
    Penelopé (16686)
    2019-08-15  19:32
  16. 2019. augusztus 15. 19:3216686.

    Kedves Pinkcloud!


    Igen persze, kérdezz csak nyugodtan.


    Valójában nem a legszerencsésebb megfogalmazás ez a pozitív és negatív aspektus. Minden analógia megélhető alacsony és magas rezgésszinten, ezért így látatlanból nehéz megmondani mi a negatív. Mit élsz meg alacsony rezgésen.


    A Vízöntő Mars. Ha csak magában vizsgáljuk, akkor nem szereti a korlátokat, mindig mást akar mint a többiek, viszont tud humánus lenni. Szeret új megoldásokat keresni, átmenteni a múltból dolgokat amit megtart, vágyai, hogy valami különlegesebb, jobb legyen, fontos a szabadság érzete…. és még sorolhatnánk.


    De ugye ezt színezi, hogy melyik házban áll  és milyen bolygókapcsolatai vannak. Nálad hozhatna túlzásokat a vágyéletben, amit a Kos Vénuszod erősítene is, de a 8 ház miatt lemondat.


    Jó szervező, vezető, irányító lehet belőled ezzel a Mars állással.  Vagy a vállalkozásnak is jót tesz. J


    Kérdezed még a család/otthon területén a változást. Érdekesnek tartom a  kérdésed, mert pont ez a Szolár éved szól erről.  Most van itt az ideje annak, hogy dönts és kilépj az eddig megszokott otthonból . Múltbéli dolgok, szülőkkel való kapcsolat az ami most foglalkoztat. Lehet költözés, ingatlannal kapcsolatos ügyek. Előbukkannak benned a múlt emlékei, amelyeket most újraértékelhetsz és jobban megérthetsz. Régi szokások korlátozónak tűnhetnek, talán megakadályoznak önkifejezésedben és abban, hogy életutadon előbbre juss.

    előzmény:
    pinkcloud (16681)
    2019-08-14  02:56
  17. 2019. augusztus 15. 12:0516685.

    Kedves Iza !


    Köszönöm az infókat, megnézem. Ismerem a Lilitheket csak még nem találkoztam olyan programmal ami mindhármat kirajzolná.  Nekem 5 asztrológiai programom van amit használok 1 netes és 4 hivatalosan meg is vásárolt. De csak a Fekete Hold Lilithet rajzolják ki , meg persze sok aszteroidát is. A Fekete Hold Lilithet szoktuk fejteni azt is inkább csak női horoszkópokban. De minden esetre érdekes a 3 Lilith helyzete, és összefüggéseiben.


    A Fekete Hold Lilithetedet már elemezted?  Jelentős szerepe van a kapcsolatokban, párkapcsolaban.


    Valójában sok féle ember van. Van aki "tudja" mit akar és azt érzi csak maga tudja megoldani a problémáit, van aki mindíg másokra vár ezzel. De azt hiszem azok vannak többségben akik másokkal foglalkoznak önmaguk helyett. :)


     

    előzmény:
    Iza (16684)
    2019-08-14  20:44
  18. Iza
    Iza
    2019. augusztus 14. 20:4416684.

    Kedves Penelope!


     


    Az AstroKarma 2, ami kirajzolja mindharmat. Nekem nincs meg egy baratnom kuldte at.


    A Lilthekrol ezt irta;


    A fekete hold lilith- jelzi a képletben azt a bölcs istennői minőséget ami egyenrangúságért kiált, elfogadásért önmagunkban. Azt a feminin tudást képviseli ami egyenrangú helyet követel magának. Ez a feminin őserő tudja mire képes, ennek része szexualitása, teremtő képessége, bátorsága, és az hogy nem alkuszik meg. A patriarchális társadalom természetesen félt ettől az erőtől így démonizálta az erős női archetípust, szajhává, démonná minősítve ezt a megkerülhetetlen minőséget. 


    Az aszteroida Lilith- jelzi azt a pontot amikor Lilith fellázadt és kivonult az édenkertből. Az aszteroida lilith a képletben azt jelzi hol kell fellázadnunk, hol kell képviselni önmagunkat és kiállni azért amit igaznak tartunk. 


     A sötét hold lilith- azt a pontot jelzi amikor Lilith visszatért és elkezdte átadni tudását az embereknek.  


     De pl. ezzel sokmindent megnezhetsz: https://serennu.com/astrology/ephemeris.php


    Es itt ha beallitod sokmindent kirajzol, a fobb asteroidakat mindenkepp/


    https://www.astrotheme.com/horoscope_chart_sign_ascendan t.php


    De a Sotet Hold Lilith-et csak az AszroKarma.


    Kenytelen vagyok onallo lenni. Irtad, hogy onervenyesito vagyok, en ugy fogalmaznek azza kell valnom, ha eletben akarok maradni, azt gyakoroltatjak velem, nem viccelnek vele. Oszinten szolva nem latom meg mive, de olyan mitha kikepeznenek valaminek. Es igaz be tudok feszulni, de ha hosszan tartasz nehez sulyt es meg pakolnak ra, lehet, hogy bekapcsol a "habelefeszulokiskibirom-uzemmod". Hogy ez a tudasatados Sotet hold lilith nekem mit fog hozni, nem tudom. Nincs irigylesre melto eletem megis irigyelnek. Csak a Joisten tudja miert. Talan, mert nem ismerik fel sajat kepessegeiket, talan mert nem kockaztatnak es nem tesznek erte, talan mert konnyebbnek tunik a masikat megprobalni elgancsolni vagy lehuzni hazugsaggal, intrikaval. Azzal persze nem szmolnak ez milyen kovetkezmenyeket hoz majd az eletukbe elobb-utobb.


    Halas lennek, ha az a vedohalo erosodne korulottem. :-)


     

    előzmény:
    Penelopé (16682)
    2019-08-14  19:54
  19. 2019. augusztus 14. 20:0116683.

    Kedves Pinkcloud!


    Igen holnap tudok válaszolni Neked. Addig is szép estét !

    előzmény:
    pinkcloud (16681)
    2019-08-14  02:56
  20. 2019. augusztus 14. 19:5416682.

    Kedves Iza!


    Igazából az egész horoszkópodból azt érzem, hogy sugárzik belőle az önállóság, és valahol az általad említett konstelláció is ezt erősíti. A Veszta a képletünkben jelöli azt a képességünket, hogy hol tudunk energiát összpontosítani, fókuszálni. A Veszta megmutatja, hol tudunk függetlenek maradni. A Sötét Hold Lilithre pedig úgy kell tekintened, mint a száműzetésre amikor kiátkozottan bolyongott a démonvilágban. Egyfajta lelki tehetetlenséget jelöl.


    Te milyen programot használsz? Kirajzolja mindhárom Lilithetet?


    A Jupiter a 11 házban, igen a segítők háza. Egyfajta védőháló övez, a bölcsesség vezérel. Számíthatsz a barátokra. Megélhető a kreativitásban vagy új ideákban is.

    előzmény:
    Iza (16680)
    2019-08-11  20:00
  21. 2019. augusztus 14. 02:5616681.

    Kedves Penelope!


    Szeretnem tudni hogy tudsz e segiteni  a szuletesi horoszkopom elemzeseben. Mik a legfontosabb pozitiv es negativ aspektusok.(Az 5os hazban, Vizontoben levo Marsomat nem erzem magamenak....nem vagyok ramenos, kezdemenyezo)


    Szuletesi ido: 1977.03.07. 18:29 Kecskemet


    Kovetkezo evben varhato e valtozas csalad/otthon teruleten.


    Koszonom!

  22. Iza
    Iza
    2019. augusztus 11. 20:0016680.

    Kedves Penelope!


    Pont ezt a 4-5 honapot erzem, ahogy betoltodik, majd levezetodik az elozo es kovetkezo ev es utana a fel ev eros hatas is igaz.


    Meg azt vettem eszre, hogy ezen a szolar asc.-en (+ szaturnusz+Pluto+karma felszallo) all pontosan a sotet hold lilithem a radixomban (ez a 3. fazisa a lilithnek) es ezzel pont szemben van a vesztam a szuletesi horoszkopomban, ami igy a desc.-re kerul. Te ezt hogy ertelmezed?


    Titkos kapcsolatom nincs es nem is vagyom ra, jelentkezok lennenek boven. Figyelek akkor meg jobban huvos tavolsagtartasra.


    Amig nem jon normalis kapcsolat egyedul vagyok. Ennyi.


    A Jupiter a 11. hazban, az baratokat, tamogatokat jelenthet?


    Koszonom a valaszod elore is

    előzmény:
    Penelopé (16679)
    2019-08-11  13:57
  23. 2019. augusztus 11. 13:5716679.

    Kedves Iza !


     


    A Szolár évet szülinaptól szülinapig nézzük, de van egy átfedési idő, kb 5-6 hónap ami alatt az előző év analógiái lecsendesülnek és a következőé felvezetődik. Tehát a szülinapod előtti 4-5 hónapban már érzed a következő hatását. Legerőteljesebb a szülinapodtól számított fél év.


    A születési képletedben a Plútó az 1 házadban áll ami mindenképpen meghatározó az újjá szültések, belső munka tekintetében. Valójában azért is kell mindig újjászületned, mert magadtól újrakezdeni nem igazán tudsz. Szolártól függetlenül. És a 9 házadban álló Jupiter külföldön hozza meg a szerencsédet.


    A Szolár nem tud mást mutatni mint a születési radix, csak arra tud rámutatni, hogy adott évben mi lesz abból a hangsúlyos és mely életterületeken.


    A Szolár Bak AC, rajta a Szaturnusz és Plútó. Alapból ugye Mérleg AC-d van. Ezt fogja átszínezni kicsit komolyabb és céltudatosabbá a  személyiséged. Míg a Mérlegben van némi bizonytalanság addig ebben az évben a környezeted azt érzi rajtad, hogy tudod, hogy mit csinálsz és merre haladsz.  A 12 Szaturnusz mutat egy idősebb férfit aki képes ártani neked. Fegyelemmel, rendszeretettel lehet ezt kivédeni. Vagy mutat titkos kapcsolatot aminek komoly ára lehet.


    Analógiának a 8 ház analógiáira gondoltam (belső út, hitel, pályázat, szexualitás, lemondás…), mert az itt a hangsúlyos, de nyílván a mundán értelmezésben a Skorpió Plútó is idetartozik.


    A 2 Szolár Neptun azt jelenti, hogy ebben az évben a spórolás nem fog menni. A pénz jön és megy. Kiváltani Neptuni pénzkeresési lehetőséggel lehet mint pl nálad a művészi tevékenység.


    Alapjában véve azt látom, hogy az Ego negyede a hangsúlyod nálad. Önérvényesítő vagy és csak magadban bízol. A dolgok elérésére és megszerzésére törekszel,aztán félsz azok elvesztésétől. Minden felelősséget magadra vállalsz és akár önpusztító is tudsz lenni, önmagad marcangolásával. Valahogy meg kellene próbálni lazulni, elengedni dolgokat és nem belefeszülni.


    A radixban álló Skorpió Vénuszod ad egy elégedetlenség érzetet, azaz bár hogyan alakul és bárhogyan csinálod mindig azt fogod érezni, hogy lehetett volna jobb is. Bízom benne , hogy a művészi tevékenységek oldanak Neked ezen annyit, hogy szebbnek tudod látni majd  a világot.

    előzmény:
    Iza (16678)
    2019-08-10  19:36
  24. Iza
    Iza
    2019. augusztus 10. 19:3616678.

    Kedves Penelope!


    Koszonom, hogy szansz ram idot. Valamiert nem erzem, hogy a szolar szuletesnaptol szuletesnapig tart, legalabb 4-5 honapos atfedesek vannak. Emellett ugy tunik semmi uj temat nem mutat az uj evem. Az egesz eletemet a lezaras es ujjaszuletes jegyeben toltom? Az analogiaknal itt a Plutora es a skorpio jegyere gondolsz? Latom, hogy ez hangsulyosan megjelenik ebben az evben. Te hogy ertelmezed a szolar acsendensen a Pluto, Szaturnusz egyuttallast?


    Az otthonnal kapcsolatban annyi uj gondololatom van, hogy talan sosem fogok visszakoltozni Mo-ra. Nem latom a jovomet ott. Es ebben van fajdalom is, elengedes, mitha masfele vinne az aramlas. Mitha kimosna belolem vmi. pedig a szivemben orzom es egyre buszkebb vagyok ra, hogy magyar vagyok.


    A venusszal kapcsolatos ertelmezesnel, nekem kiemelten hangsulyos, hogy alkoto palyan vagyok es ujra bejott az eletembe a film, video, media, animacio vonal. Lehetosegem van most foiskolara jarni itt kinn, mert a munkahelyem fizeti az iskolat. Az iskolai temak, feladatok rendre olyanok, hogy multbeli torteneseket van alkalmam feldolgozni. Kozben nagyon melyre kell asnom magamban, de az alkotoi folyamat vegere, mire elkeszul az adott projekt atertekelodnek dolgok bennem es mindig megelek egyfajta felszabadulast.


    Ra vagyok kenyszeritve, hogy szembenezzek a sajat erzeseimmel, le nem zart ugyekkel.


    Elvonulni azt pont nem tudok, mert feszitett a tempo, de dolgozni a melyben, ralatni a rejtett reszre, azt igen.


    Mit jelent a Neptunusz a 2. szolarhazamban? Ez a media, film analogiaja is lehet? Vagy hogy kepekkel, erzesekkel dolgozom vagy vizualis kommunikacios terulet, amivel penzt keresek?


    Teyleg az az erzesem ez a szolarev mar legalabb aprilis/majusban elkezdodott vagy meg dobnak ra egy lapattal?


     


    Elore is koszonom a valaszod.

    előzmény:
    Penelopé (16677)
    2019-08-10  13:21
  25. 2019. augusztus 10. 13:2116677.

    Kedves Iza !


     


    A Szolárod 2019 szeptemberétől azt mutatja, hogy életed egyik szakaszának a vége és egy másiknak a kezdete van itt jelezve. Egyfajta újjászületésről van szó. Bak Aszcendensed lesz, így nagyon céltudatos leszel. Valószínűsítem, hogy az otthonodban a családodnál lesz valamilyen változás ami rád is hatással bír. Talán a költözés gondolata merül fel benned.


    Abban a hangulatban érzed magad, hogy még egyszer elölről kezdd és magad mögött hagyd a régi életedet Mélyre kell hatolnod a bensődbe, hogy megtaláld a terveid keresztülviteléhez szükséges erőt. Bármilyen döntést is hozol ebben az évben, mindenképpen szépen átgondoltan lépésről lépésre valósítsd meg, és ne bocsátkozz kockázatokba. Meg kell most dolgoznod azért amit el szeretnél érni, de kitartásod lesz hozzá, úgy érzem.


    Megélhető ez a szolárév abban is, hogy a szexualitásnak nagy jelentőséget tulajdonítasz.


    Talán belebonyolódsz egy szerencsétlen afférba (szerelmi viszony), vagy kényszeresen kötődsz egy elérhetetlen személyhez. A kapcsolatokban most rendkívül aktívnak mutatkozol.. Érzéseid mélyek és mindent átfogóak, és régóta elfojtott fájdalmak és emlékek jönnek most felszínre. Sok mindent megtudsz most szexuális igényeidről.  Előfordulhat, hogy kapcsolataidban féltékenységre és hatalmi harcokra kerülhet sor.


    Lehetséges, hogy ebben az évben olyasvalamit építesz be magadba, ami számodra rendkívül jelentős, és ami önmagad megítélését alapjaiban megváltoztatja. Erősebbnek fogod érezni magad, másképpen fogsz hinni magadban.


    Mivel a Napod és az MC-d is olyan , ezért én mindenképpen a belső munkát ajánlanám célnak. Elvonulás, meditáció. Ami azt hiszem eddig is életed része volt, de most hatékonyabb önismeretre, több mélyebb felismerésre juthatsz mint máskor.


    Lehet most örökségre is számítani, vagy nyertes pályázatra. Támogatott a hitel felvétel is ( a visszafizetése már nem itt mutatkozik).


     


    Mint láthatod többféle analógia kínálkozik az évben a megélésekre, de a belső munka mindenképpen benne van. Sok sikert kívánok hozzá. Ha kérdésed adódna még, várom szeretettel. 

    előzmény:
    Iza (16676)
    2019-08-10  11:30

Címlap

top