Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kollagén indukciós terápia

sulinet
Létrehozva: 2008. május 28. 13:47

Sziasztok,

 

Próbáltátok már a kollagén indukciós terápiát? A múltkor az Aktívban mitatták be, pattanásos sebhelyes bőr kezelésére is ajánlották.

köszi

zs

  1. 2009. október 27. 22:3726.

    Juj.

    azt hiszem ezt nem ide szántam. :-)

    előzmény:
    Adrenaleen (25)
    2009-10-27  22:36
  2. 2009. október 27. 22:3625.

    Köszönöm a válaszokat.

     

    Azzal tisztában vagyok, hogy az autizmus nem gyógyítható (sajnos), viszont az jó lenne, ha a tüneteit csökkenteni tudná. 

     

    Az, hogy higany került e a szervezetébe és az, hogy hogy került oda soha nem fogjuk megtudni. 

     

    Jó lenne, ha lenne lehetőség arra, hogy a tünetek egyrészét ki tudjuk küszöbölni. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_296596 (24)
    2009-10-27  16:54
  3. Torolt_felhasznalo_296596
    Torolt_felhasznalo_296596
    2009. október 27. 16:5424.
    Csütörtök este csinálom a dermarollerezést, éjszakára semmi. Pénteken kb déltől lehellet finom áttörlés kamilla teával desztillált vízből, szombat ugyanez, de már normál erőséggel, aztán vasárnap  éjszakára lefekvés előtt azért már én sem bírom tovább kence nélkül...Hétfőtől pedig már minden a szokásos...
    előzmény:
    Adrenaleen (23)
    2009-10-25  18:38
  4. 2009. október 25. 18:3823.

    Először is köszönjük a segítséged.

    Nagyon jó ötleteket adtál. Valószínű én is, hogy ha sok pénzem lenne én is egy szépségfarmon csináltatnám meg a 10 kezelést kb 700000 Ft.-ért. Sajnos nincs. Így próbálok információhoz jutni, hogy a legkevesebből a legtöbbet hozzam ki. 

    Én úgy hallottam, hogy havonta  - hat hetente érdemes csináltatni. Szerintem a 8 hét azért jó, mert addigra elfelejted a fájdalmat. :-)

     

    Még annyi kérdésem lenne, hogy a kezelés után  szoktál e kozmetikai krémet, pakolást feltenni? Akár rögtön a kezelés után akár másnap-harmadnap?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_296596 (22)
    2009-10-25  16:41
  5. Torolt_felhasznalo_296596
    Torolt_felhasznalo_296596
    2009. október 25. 16:4122.

    Sziasztok! Orvosi dolgokban, nem szívesen írok le semmit. Tanácsot, ötletet pláne nem akarok adni. Én ezt kevertetem ki gyógyszertárban:

     

    Benzocain

    gta 20,0

    Lidocain

    gta 8,0

    Tetracain

    gta 4,0

    Hydrophil nonion.

    ad gta 100,0

    MDS.: Külsőleg

     

    Amúgy arcra igenis használnak 2mm-est, de nem vitatkozom, javaslom kérdezz szakembert. Mindenki olyat használ, amivel eredményt érhet el. Én még az érzéstelenítő krém mellé be szoktam kapni erős fájdalomcsillapítót (Contramal) is. A kezelés első 5 perce alig észrevehető, a középső 5 perc már fájdalommal jár, az utoldó 5 perc pedig már erős fájdalommal jár, de ki kell bírni...

     

    Többen kérdeztétek, hogy 15-20-30e Ft-os kezelés már jó árnak számít e? Ezt én nem tudhatom, ha lenne 10 kezelésre 300.000 Ft-om, és csepp lenne a tengerben, én biztosan szakemberhez mennék. Nekem nincs ennyim. 40-50e Ft-ért lehet venni (persze nem hivatalosan) többször használatos rollert (kb 10X használható), pár 1000 Ft-ból megvan az egyéb szükséges cucc, így 5-6e Ft-ra jön ki a kezelés alkalmanként egy 10 db-os ciklust nézve...

     

    Kérdeztétek még, 2 kezelés között mennyi szünet kell? Nem tudom, szakembert kell megkérdezni. Azt tudom, én 8 hetente csinálom, nekem ezt javasolta az első két alkalom után a bőrgyógyász Bp-en, majd kértem tanácsot orvos-kozmetológustól is, Ő is ugyanezt mondta.

     

     

     

    előzmény:
    Adrenaleen (21)
    2009-10-22  00:21
  6. 2009. október 22. 00:2121.

    Szia.

    Ne add fel. Kértem, hogy írja meg a krém milyen arányban lett kikeverve. 

    Nekem is csak az hiány zik már. :-)

    A

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_260897 (20)
    2009-10-21  12:09
  7. Torolt_felhasznalo_260897
    Torolt_felhasznalo_260897
    2009. október 21. 12:0920.
    Na ! Sziasztok!   Így kezdem mert megint belefogtam és költöttem olyan dologra ami otthon nem használható. Vettem egy 1mm rollert ,beszereztem kórházból a fertőtlenítőt mindent ami kell  csak egy dolgot nem kaptam zsibbasztókrémet  .Amit leírtratok hogy kilehet kevertetni krémet arányok nélkül senki nem válalja. 5% lidokain kenőccsel elkezdtem csinálni de majd be sztam.Szóval aki nem fakír nem ajánlom otthonra az 1mm rollert .Különben pedig  arcra nem is használnak 2 mm -est 1.5mm -t is erősen heges és dúrva bőrű férfiaknak. Ez biztos 2mm-est semmi képpen.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2009. szeptember 24. 05:1119.

    Szia.

     

    Először is köszönöm a mindenre kiterjedő, részletes leírást.

    Nekem nem hegeim vannak, hanem tág a porus a T vonalban. Az a vicc, hogy rajtam kívül ezt senki nem látja. :-)

    A koromnál kb 5-10 évvel fiatalabbnak néznek. 

    Én is alaposan körbejártam már a témát és nagyon egy srófra jár az agyunk. Én is hasonló képpen képzeltem. Én szerencsére nem csináltattam meg az általad említett klinikán. Nekem is azt mondták, hogy 70 és legalább három kell havonta.

    Nekem van egy kozmetikus barátnőm. Nekem Ő fogja csinálni. Ha működik az arcomon, akkor felveszi a repertoárjába. Én az 1 mm.-est fogom kipróbálni.

    A menzesz nem befolyásolja azt, hogy mikor csinálod?

     

    A.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_296596 (18)
    2009-09-18  12:21
  9. Torolt_felhasznalo_296596
    Torolt_felhasznalo_296596
    2009. szeptember 18. 12:2118.

    Sziasztok!

     

    Rég jártam itt, gondoltam írok pár sort, ha már bekukkantottam...Túl vagyok immáron a 7. kezelésen, melyből hagytam 2X, hogy lehúzzanak a pénzéhes orvosok (70.000Ft/kezelés 2008-ban az Aesthetica-ban) majd rengeteg utánajárással vásároltam 0,5-ös majd pedig 2-es Rollert...A 0,5-el 2 kezelést, és a 2mm-essel 3 kezelést végeztem otthon. Én nem vettem észre még ennyi kezelés után sem eredményt, leszámítva, hogy pár hétig nem zsírosodott a bőröm annyira, és tényleg élettel telibb, finomabb lett a bőröm. DE A HEGEK ELLEN NEM ÉRT SEMMIT!!!! De 10-ig már nem adom fel.Totál sok energiával jól körbejártam a témát, így egy picit segítek nektek. A 0,2-es és 0,5-ös otthoninak mondott rollerek semmire nem jók. Szakemberek szerint 0,7-0,9 mm-nél kezdődik az a réteg, ahová be kéne hatolni a tűnek, így az otthoni rollerek csak azért vannak, hogy kidobj némi pénzt. 1,5-ös, 2-es az ami már (talán) használható valamire, de ezeket nem nagyon fogod megkapni kereskedelmi forgalomban. Mi kellett még a 1,5-2 mm-es rolleren kívül nekem? Ezek:

     

    Érzéstelenítő krém: Gyógyszertárban keverték ki, és nem mindenhol vállalják el, összetevői:

    -Benzocain

    -Lidocain

    Tetracain

    Hydrophil nonion

     

    Bőrfertőtlenítő: Octenisept

    , seb bőr és nyálkahártya fertőtlenítőszer

     

    Roller fertőtlenítő:

    Sekusept Professzionális eszközfertőtlenítő (vízben oldodó por) 

     

    Steril gumikesztyű, Desztillált víz, steril mullap, kamilla... 

     

    Végezetül gyorsan összefoglalom a lépéseimet:

    1. Langyos Vízben feloldok 2 mérőkanálnyi Sekusept port.

    2. A Rollert áztatom benne 1 órán keresztül.

    3. Kiveszem a fertőtlenítőből, és alaposan lemosom DESZTILLÁLT vízzel. Csakis DESZTILLÁLT, sima csapvíz nem jó!

    4 Fél órára leteszem száradni a fertőtlenített rollert, és egyúttal pont ennyi időre felkenem a gyógyszertárban kikevertetett érzéstelenítő krémet.

    5. Fél óra elteltével lemosom a trutymót az arcomról vízzel, majd szappannal is átmosom az arcom, majd alaposan szárazra törlöm kb 15 db steril mullap segítségével.

    6. Octenisept bőrfertőtlenítővel nagyon alaposan telefújom az arcom, majd ismét letörlöm steril mullappal.

    7. Ismét lefújom az arcom Octenisept-el, de most már nem törlöm át, és a rollert is átfújom vele...(Várok 1 percet, kb ekkorra párolog el és ekkor már nem csípi a szemem a fertőtlenítő. (sosincs annyi eszem, hogy letakarjam a szemem a fújás előtt, pusztán becsukom, így amikor kinyitom mindíg jut a szembe is)

    8. Elindul a rollerezés. Hát mit mondjak a 2 mm-essel, és ha alapos akarok lenni, keményen megkínzom magam...Nekem szó szerint vérezni szokott az egész arcom az apró mikrosebekből...Kb 15 perc alapos (teljes arcfelület, nem pedig csak a problémás rész!!!) rollerezés után már nem bírom tovább...15 perc alatt, kb 10X mentél át alaposan minden területen. Én kb 5X föl-le és 5X balról-jobbra és jobbról-balra irányban.

    9. Újra Octenisept telibe az apró mikrosebekből vérző arca, majd a véres folyadékot steril mullappal letörlöm. Tovább már nem nagyon vérzik, mégis úgy fejezem be, hogy mégegyszer Octenisept, de ezt már nem törlöm le, így szárad meg az arcom.

    10. Eszközfertőtlenítés a már leírt 1 órás módon, majd alapos száradás után mehet minden a helyére pihenni 2 hónapot...

     

    Mindíg csütörtök este csinálom. Próbáltam pénteken is csinálni, de akkor hétfőn még látszott, a nyoma. Ráadásul 2. és 3. nap lehámlik a bőr teteje, így ezért sem elég a 2 nap pihenés. 3 nappal számolok, és a kezelés 4. napján megyek utcára...

     

    Azt tanácsolták először, hogy 3 napig ne érje víz az arcot, ezt lehet nem jól csinálom, de én kamilla teát főzök és a kezelést követő 24. órától kezdődően napi 3X áttörlöm vele, gyorsítván a gyulladás és égő érzés, vörösödés elmúlását...

     

    Amint láthatjátok nem egyszerű és eléggé nagy körültekintést ígénylő folyamat ez. SENKINEK nem ajánlom ezt, mindenkinek azt mondom, csináltassa szekemberrel. Senkit nem bíztatok, hogy így csinálja, ahogy leírtam!!!! Szal ezek nem tanácsok, nem vállalok felelőséget, ha netán bárkinek gondja lenne belőle...

     

    előzmény:
    Adrenaleen (17)
    2009-09-03  14:47
  10. 2009. szeptember 3. 14:4717.

    Szia.

     

    Hol vetted a rollert? Milyen anyaga van? Hány mm.-es tűkkel?

    Mit használsz érzéstelenítőnek? Milyen krémmel kened a bőröd rollerezés után?

     

    A.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_245321 (16)
    2009-06-16  00:18
  11. Torolt_felhasznalo_245321
    Torolt_felhasznalo_245321
    2009. június 16. 00:1816.

    Szia fro17!

     

    Leirom ide is, hátha olyan gyakran nézed a postaládád mint én. :)

     

     

    Magát a rollert 14000 forintért vettem, ez valami új tipusú cucc, mert 600 tű van rajta. Vettem hozzá még egy vitaminos szérumot (Vitapep a neve) is, amiben mindenféle tápláló anyagok vannak. Ez, ha jól emlékszem 10000 Ft körül volt.

     

    Mióta megkaptam, kb 2naponta használom, és már többen megdicsértek azóta, hogy sokkal élettel telibb lett a bőröm. (Azelőtt elég nyúzott volt) Persze még korán sem tökéletes, de én már ennek a változásnak is örülök.

     

    Úgy szoktam csinálni hogy bekenem az arcom ezzel a szérummal, és aztán meghengerelem :)

     

    Üdv

     

    Ercsi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_144282 (15)
    2009-06-06  15:10
  12. Torolt_felhasznalo_144282
    Torolt_felhasznalo_144282
    2009. június 6. 15:1015.

    molnarercsi-nek

     

    Írtam már neked privit is, egy pár napja, hát így is leírom, hátha előbb észre veszed!!!

     

    A Mezoroller otthoni használatra nagyon érdekel!

     

    "Azt szeretném megkérdezni tőleg, mivel azt írtad, hogy neked van, hogy mennyiért vetted (azt láttam, hogy hol, csak árat nem találtam sehol)?

    A másik kérdésem pedig, hogy használtad-e már? És persze mit kell még megvásárolni, hogy használhasd? Milyen érzéstelenítőt, milyen hatóanyagokat, és egyáltalán hogyan használod.

     

    És persze mik a tapasztalatok? Tudom a hatás csak 4-6 hét után látszik, de milyen lett az arcod a kezelés után és mikor tüntek el a nyomok?

     

    Háát ez igen sok kérdés nagyon örülnék, ha válaszolnál!!"

     

    Köszi!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_245321 (14)
    2009-05-28  19:03
  13. Torolt_felhasznalo_245321
    Torolt_felhasznalo_245321
    2009. május 28. 19:0314.

    Olyan kozmetikusoktól vagy orvosoktól vehetsz otthoni mezorollert, aki ilyen kezelésekkel foglalkozik. De szerintem jobban jársz, ha közvetlenül a forgalmazótól rendeled meg. Én is kerestem egyet, aki magánszemélyeknek is elad.  

    (http://www.pro-mezoterapia.hu/Mezoroller.html).

    Ké t napja kaptam meg, majd megirom hogy hogy működött.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_533719 (13)
    2009-03-20  11:40
  14. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. március 20. 11:4013.

    Sziasztok!

     

    Állítólag létezik ennek egy otthoni használatra gyártott típusa a mezo-roller. Nem tudja valaki, hogy hol lehet kapni?

     

    Köszönöm

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_676990
    Torolt_felhasznalo_676990
    2009. február 18. 16:2212.
    Dél-Magyarországon (Szeged, Pécs, Szekszárd, Baja) egy orvos csinál dermarollert, a pesti árak töredékéért. www.mezomedicina.hu
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_296596
    Torolt_felhasznalo_296596
    2008. augusztus 11. 12:0611.
    Szóval letelt egy újabb hónap. Összességében 2 kezelés 5 kivárt hónap. Nulla eredmény a hegek ellen. Az, hogy frisebb lett a bőröm, élettel telibb, az igaz. De amiért a kezelésbe belefogtam, semmit sem ért el. Ezek után tuti nem megyek el egy 3. kezelésre, újabb 70.000 Ft-ért... Ennyi... Jól félre lettem vezetve...
    előzmény:
    sulinet (1)
    2008-05-28  13:47
  17. Torolt_felhasznalo_296596
    Torolt_felhasznalo_296596
    2008. július 7. 11:5410.

    Sziasztok!

     

    Én próbáltam, fiatalkori pattanásokból visszamaradt heges arcbőr javítására/korrigálására...29 éves nő vagyok, (pont emiatt) kisebbségi komplexussal... Nagy reménységgel futottam neki, mint "megváltó" lehetőség. 2 kollagén indukciós kezelésen vagyok túl 4 hónap alatt. 150.000 Ft-ba van eddig a kettő és nulla az eredmény, csak azért mondom, hogy óvatosan ugorjon mindenki bele, mert a weboldalakok minden szépnek tűnik. Én is beleestem ebbe a csapdába. Mujahid Zoli blogját, mint bibliát olvasgattam nap, mint nap... Szal, lehet hogy lesz eredmény, de egyenlőre 0 azaz nulla eredményt produkált a két kezelés. Addíg amíg 10-20 átlagember (átlagember = Nem a TV2 által felkapott, és nagyon nagy reklám értékkel bíró "híresség") nem írja, hogy vágjatok bele, mert nálam bevált, addig ne dobáljátok a hetvenezreket 1 órás frissítő/agyonszurkálós kezelésekért.... Amúgy sulinet leírása egész jól lefedi a lényeget. Szal, csak ésszel mindenki...

     

    Üdv:

    Boriska

    előzmény:
    sulinet (1)
    2008-05-28  13:47
  18. 2008. május 28. 15:219.

    ezt a neten találtam

    előzmény:
    sulinet (7)
    2008-05-28  15:16
  19. 2008. május 28. 15:198.
    köszi,ez elég alapos leírás.
    előzmény:
    sulinet (7)
    2008-05-28  15:16
  20. 2008. május 28. 15:167.
    Kollagén indukciós terápia / DERMAROLLER
    CIT / Collagen Induction Therapy

     

    A kollagén felel bőrünk rugalmasságáért, ám az évek során a szervezetünkben található kollagén vízmegkötő képessége csökken, emiatt bőrünk elveszti rugalmasságát, és ráncosodni kezd. A kollagén indukciós terápia tulajdonképpen fokozza a bőr kollagén termelését, s az újabb kollagén magasabb vízmegkötő képessége révén az arc újra fiatalossá, üdévé válik.

    Néhány hónapja már hazánkban is elérhető ez az igen újszerű arcfiatalító eljárás, amelyet egy német plasztikai sebész dolgozott ki. A dermaroller használata során egy apró, de sűrű tűfelületű (192 db tű, 8 sorban) hengert görgetnek végig az arcon, s ezzel 0,55 mm-es mélységű mikrosérüléseket okozva beindul a bőr természetes regenerációs folyamata. A dermis átalakul, a III.tipusú kollagénből (alacsony vízmegkötő képességű) I. típusú (hidratált) keletkezik. 3-4 hónap után újraépül a rugalmas kollagénháló, feszessé válik az arcbőr, valamint összeszűkülnek a tágult pórusok, a besüppedt hegek kiemelkednek, és így az egész arc fiatalossá, üdévé válik.

    A DERMAROLLER kíméletes megoldást nyújt:

    • tág pórusú

    • aknés hegek eltüntetésére

    • bárányhimlő után visszamaradt kis besüppedésekre

    • idősödő bőrre, apró ráncokra

    • seborrheas bőrre

    • terhességi csíkok halványítására

    • hypopigmentációra

    • cellulit csökkentésére

    Ajánlott 25-50 közötti korosztályba tartozó nőknek és férfiaknak is!

    A Dermaroller kezelés menete:

    -arc előkészítése, amely során az egész arcot bekenik egy fájdalomcsillapító krémmel (fél óra)

    Dermarollerrel az egész arcot kezelés alá veszik, a tűshengert kb. tizenötször végiggörgetik rajta kikerülve a letakart szemeket Ellenjavallt a Dermaroller alkalmazása:

    ha valamilyen aktív bőrbetegség áll fenn, mint például herpesz, vagy akkutan pattanásos a bőre, esetleg keloid képződésre hajlamos a páciens. Pattanásos arcbőr estében az akut gyulladást antibiotikumos és vagy retinoid kezeléssel lecsendesítik , s majd csak ezután végezik el a dermaroller kúrát.

     

    Tekintse meg galériánkat e beavatkozásról!

    Időtartam

    Előkészülettel együtt 50-60 perc

    Szövődmények

    Minimális fájdalommal jár és nincs semmilyen káros mellékhatása. A dermaroller használata után egy-két bőrpír észlelhető.

    Kockázati tényezők

    nincs

    Gyógyulás

    Az arcpír néhány napon belül eltűnik

    Eredmény

    A dermaroller kezelés első két alkalma után már meglepő javulásról számolnak be a páciensek, de az igazi eredményre csak 2-3 hónapos kezeléssor után várhatunk. A kezelések között 8-10 hét szünetet kell tartani. Ha valakinek súlyosabb a bőrproblémája, akkor 3 havonta meg lehet ismételni a kezeléseket, és a bőr folyamatosan javulni fog.

    Érzéstelenítés

    Lokálisan, érzéstelenítő krém

    Ellátás módja

    ambulánsan

    előzmény:
    D@lma (6)
    2008-05-28  15:01
  21. 2008. május 28. 15:016.
    én nem láttam,de érdekelne.Sajna érintett vagyok a témában
    előzmény:
    sulinet (5)
    2008-05-28  14:48
  22. 2008. május 28. 14:485.

    GRATULÁLOK, AHHOZ KÉPEST, HOGY LASSAN A 40-HEZ KÖZELEDSZ ÚGY VISELKEDSZ MINT EGY ÓVODÁS

    előzmény:
    blogoscsajszi (4)
    2008-05-28  14:27
  23. 2008. május 28. 14:274.
    Szívesen, máskor is kérdezz nyugodtan. Imádok segíteni, van is egy ilyen topikom, segítek címmel. Oda is írhatsz ha gondod van. Széles körben segítek!
    előzmény:
    sulinet (3)
    2008-05-28  14:23
  24. 2008. május 28. 14:233.
    KÖSZI. EZZEL SOKAT SEGÍTETTÉL
    előzmény:
    blogoscsajszi (2)
    2008-05-28  14:13
  25. 2008. május 28. 14:132.
    persze, minden marhaságot kipróbálok.
    előzmény:
    sulinet (1)
    2008-05-28  13:47

Címlap

top