Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kollagén indukciós terápia

sulinet
Létrehozva: 2008. május 28. 13:47

Sziasztok,

 

Próbáltátok már a kollagén indukciós terápiát? A múltkor az Aktívban mitatták be, pattanásos sebhelyes bőr kezelésére is ajánlották.

köszi

zs

  1. 2012. január 23. 16:34133.

    Sziasztok

     

    Szerintem sajna ez a topic be van halva,......

     

    Pedig jó lenne a témában infokat megosztani stb....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  2. 2012. január 8. 10:50132.
    én kollagén facelift-et iszom, kúraszerűen. (nekem hullott a hajam, és száraz volt a bőröm), és én belsőleg kerestem vmi megoldást. 
    előzmény:
    sulinet (1)
    2008-05-28  13:47
  3. 2012. január 8. 10:46131.
    Sziasztok! Vannak, akik striára használták már a dermarollert otthon? Milyen tapasztalataitok vannak? Előre is köszi!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  4. 2011. szeptember 13. 17:08130.

    Sziasztok Sorstársak. Pár évvel ezelőtt eltökéltem, hogy a 10-15 évvel ezelőtt ronda aknék után visszamaradt csúnya hegeket bemélyedéseket javítom. Kb 6-7 db "száraz" dermarolleres kezelésem volt. Ebből 2 alkalom bőrgyógyász által jó drága pénzért, majd 4-5 db itthon a megtanultak és körbejártak alapján, rendkívül komoly odafigyeléssel, sterilistással. A 6-7 kezelés után feladtam, mert semmit nem értem el, pedig az utolsó kezelés már 2mm-essel történt. (0,5-1,5-2mm sorban) Ezután elkalandoztam másféle kezelések irányába, IPL, Fraxel, stb...Be kellett látnom, hogy a 10-15 éves hegek, bemélyedések ellen beígért csoda nem létezik, de persze jó sokba kerültek. Most, hogy ismét jön a fényben szegény időszak (ősz és tél) megint nekifutnék 5 db rollerezésnek itthon, de immáron valamilyen hatóanyaggal/hatóanyagokkal. Ebben kérném szíves segítségetek, hogy mi az amit meg tudok vásárolni kresekedelmi forgalomban, és hatásos lehet hegkezelésre, vagy bőfeszítésre {ha a fülemnél meghúzom a bőrt, olyan szépen kisimulnak a hegek, amiről pont álmodom:) } és mindemellett ugye a nyilt apró sebekbe berollerezhető? Továbbá érdekelne a rollerezés után valami szintén maszkban felvihető hatóanyag is, mert e téren sem vagyok túl jólinformált. Köszönöm előre is segítő szándékotok...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  5. 2011. január 22. 21:57129.

    Kedves Frankiboy!

    Nem igazán értem, hogy egy rolleres kezeléshez, hogy kapcsolódnak a kőolajszármazékok? Vannak bizonyos kozmetikumok amik ilyet tartalmaznak, de kőolajszármazék mezoterápiás bevitelét szakember

    biztos, hogy nem végzi!!! A mezoterápiában csak steril hatóanyagokat használunk mivel a bőrnek nincs szüksége semmilyen felesleges adalék anyagra. Nics színezék és illatanyag, azért ezt egy egészségügyisnek tudnia kell.

    Nem emlékszem a szabályok betartására, mivel a bőrnyugtatásról szó sem volt. Az Ön által leírt kezelés megvalvalósítása egy érzékeny bőrű vendég esetében bőrgyógyász kezelésének igénybevételét eredményezheti. A fertőtlenítés is hagy kivetni valót maga után. Bőrfertőtlenítőt használni eszközfertőtlenítésre? Nem hiszem, hogy a munkahelyén is így csinálják.

    Különben pedig, hogy ki mit csinál a saját bőrével az az a felelősége, de ezt másoknak ajánlani...

    Kozmetikusként soha nem állítom be bonyolultabbnak a kezeléseket mint amilyenek, de 1.5-ös görgős kezelést valakinek otthoni kezelésre

    ajánlani több mint felelőtlenség. Pont egy egészségügyben dolgozónak kell ezt magyaráznom?

    Az meg, hogy miből élek szerintem nem igazán tartozik ide, de megnyugtatom, hogy ez a kezelés csak egy töredéke azoknak az eljárásoknak amit végzek. Semmi köze nem volt annak, hogy reagáltam az Ön tanácsadásaira annak, hogy vendéget szeretnék szerezni innen. Szerencsére nem vagyok erre ráutalva.

    Mivel a véleményemmel kapcsolatban csak a kőolajszármazékokkal való maszatolást tudta felhozni, aminek nagyon örülnék ha meg is magyarázná, remélem minden olvasó számára elgondolkodtatóvá tette

    az Ön "hozzáértését".  

    Annak, hogy Önnek eddig nem volt gondja a kezeléssel kapcsolatban szívből örülök. Reméljük másnak sem lesz az Ön buzdítása eredménye képpen. Sok olyan kezelés van amihez nem szükséges szakember, de pont ez pláne ilyen "nagy" tű mérettel nem tartozik közéjük.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_760098 (128)
    2011-01-16  17:29
  6. Torolt_felhasznalo_760098
    Torolt_felhasznalo_760098
    2011. január 16. 17:29128.
    Nézze hölgyem.Természetesen jó a hatóanyag bevitel de klinikákon is csinálják szárazon több helyen.Nekem a fő gondom a hegek és arra megfelel.Mindenki maga döntse el sinálja vagy nem.Nekem eddig nem volt gondom.Az emberi szervezet csodákra képes önmagától és nem szükséges feltétlenül bele maszatolni.Kőolajszármazékokkal.Mindenki döntse el csinálja vagy nem.Én a szabályokat betartom és bizony a kozmetikusok sokszor úgy állítják be ,hogy még bonyolultabbnak tünjön haszon reményében.Ön ebből él megértem.
    előzmény:
    Rubellit (127)
    2011-01-16  17:07
  7. 2011. január 16. 17:07127.

    Kedves Frankiboy!

     

    Ez már a második fórum ahol ugyanazokat a hozzászólásokat leírod. 19éves kozmetikai gyakorlattal nem értem, hogy mer valaki ilyen felelőtlenül tanácsokat osztogatni egy olyan kérdésben

    amihez igazából nem is ért. Annak aki megfogadja ki fog garanciát vállalni ha a végén mégsem úgy sikerül mint ahogy elsőre gondolta.

    Legyünk őszinték a kollagén indukciós terápia komoly kezelés. Nem értek egyet azzal sem, hogy Frankiboy szerint felesleges mezoterápiás koktél használata tű nélküli mezoterápiás gépről már nem is beszélve. Senkinek nem ajánlom, hogy otthon elkezdjen barkácsolni. Itt tényleg mindenki a "bőrét viszi a vásárra" és abból csak egy van. Igen lehet "száraz mezoterápiás" másnéven rolleres kezeléseket csinálni, de ha már megnyitottuk a bőrt a rollerrel sokkal hatékonyabb lesz a kezelés hatóanyagbevitellel. Ami nem azt jelenti, hogy csak rá kenjük az anyagot a bőrre hanem a bőr megfelelő rétegébe kell juttatni a hatóanyagokat. Ennek a kezelésnek minden lépése szakembert igényel. A befejezésről nem is beszélve, itt meg kell nyugtatni a bőrt. Az nem hozzáállás, hogy majd megnyukszik magától. A sterilitás fontossága sincs hangsúlyozva, nem megfelelő egy bőrfertőtlenítő készítmény eszköz fertőtlenítésre. Nem véletlenül van különböző készítmény.

    Remélem, hogy aki olvassa ezt a fórumot elgondolkodik és szakember segítségét kéri a problémája megoldására.

    Végül pedig tényleg jól lehet kezelni heges bőrt, de én mindenképpen ajánlanék előtte vagy a kúra közben mikrodermabráziót. Sokkal szebb lesz az eredmény és kevesebb alkalomra lesz szükség. A rollerekről pedig csak annyi, hogy nagyon eltérő minőségű termékek vannak a piacon.

    Abban biztos vagyok, hogy egy heges, megvastagodott keretinú bőr kezeléséhez több rollerre van szükség. Ezt nem azért mondják a szakemberek, mert el akarnak adni hiszen nekik is meg kell venni az újabb rollert. Annak a sok pici tűnek amik a rollerből kiállnak megkopik a szúró felületük, minnél vastagabb, durvább a bőr annál hamarabb. Átlagosan 6 kezelés végezhető el egy rollerrel.

    Mindenkinek szép hegektől mentes bőrt kívánok!

    Bárányos Zsuzsa 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_760098 (126)
    2010-12-26  11:03

Címlap

top