Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Álomfejtés, segítség

manovár
Létrehozva: 2008. június 11. 07:34

Nem tudja valaki mit jelent foggal álmondni?

Harmadszorra álmodom ugyanazt, hogy a fogsorom a kezemben van egyenként belehullott a tenyerembe és pánikszerűen keresem a sebészt aki visszaülteti. A mai álmomban már eljutottam addig, hogy megtaláltam a sebészt.

Megjegyezném, hogy a fogaim rendben vannak, semmiféle ilyen jellegű fóbiám nincs.

  1. 2015. október 29. 07:4053.

    Kihullanak a fogaid


    A fogakról szóló álmok összességében szorongást, elutasítástól való félelmet tükröznek, vagy rettegést az idő múlásától. Jung szerint az álomban kieső fogak azt jelzik, hogy készen állsz az újjászületésre, a megújulásra, de a maguktól kihulló fogak esetén érdemes azt is felülvizsgálnod, hogy mondtál-e valakinek a közelmúltban bántó dolgokat. A fogak fontos szerepet játszanak a flörtölésben, és ezek elvesztése alapvetően azt is jelentheti, hogy nem tartod magad elég vonzónak, míg mélyebb értelmezésben szégyenérzetet mutat. A fogak kihúzása általában arra utal, hogy erős töltetű érzelmek munkálkodnak benned, amiket nem tudsz megemészteni. A kieső fogak gyakran a kommunikációs készség és a hatalomérzés szimbólumaként is értelmezhetők, ezért lehet, hogy úgy érzed, elveszíted saját életed felett a kontrollt, vagy tehetetlennek érzed magad egy adott szituációban.


     

    előzmény:
    manovár (1)
    2008-06-11  07:34
  2. 2008. augusztus 7. 17:3352.
    Köszi! Hát nem tudom... Nagyon kíváncsi lennék, hogy mit jelent, mert pl. az édesapámmal nem álmodtam még soha, pedig már több, mint 20 éve meghalt.   Természetesen őhozzá sokkal, de sokkal közelebb álltam, mint anyukám második férjéhez.
    előzmény:
    fibi75 (51)
    2008-08-07  09:17

Címlap

top