Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Fogyi együtt?

baklava2
Létrehozva: 2008. június 20. 09:09

Sziasztok!

A cím azt hiszem mindent elárul a topicról: szeretnék egy új csapatot, hogy megosszuk egymással fogyókúrás céljainkat, módszereinket, segítsük, erősítsük egymást, ha kell. Várom azokat is, akik csak 5-6 kilótól szeretnének megszabadulni, és azokat is, akik 30 vagy 40 kilótól. Korábban már tagja voltam egy ilyen csapatnak és mindannyian szép eredményeket értünk el.

Ki csatlakozik?

  1. 2009. augusztus 31. 16:329376.

    Szia Tündi!

     

    Nagyon jó választás volt a Polar óra. Én is nagyon szeretem. Sokat fog segíteni az edzésben.

    előzmény:
    *Tündii (9368)
    2009-08-31  08:12
  2. 2009. augusztus 31. 15:349375.

    Helló Lányok!

     

     

    Tündim: jaj, édes a fiad nagyon!!! Az én kicsim is holnapkezdi az elsőt, uh.. izgulok ám rendesen!!!! Holnap évnyitó, mi  hozzuk el a könyveket, szóval egész este ezen fogok dolgozni... nálunk első nap mindent vinni kell a rajcucctól a tesin át a ceruzáig...:)

    Fogyi... hát... nem egyszerű, de menni fog meglásd!!! Most én is stagnálok, de lesz ez még így se! az óra nagyon jó, nekem is van, szólj ha segítség kell hozzá! Sztem annyit megér, jobb nem kell annál! Szép a fügönyöd is...:)

     

    Vicus: én egyértelműsíteném a fiatalokban, hogy mit lehet, mit nem. Mit várok el, mit adok stb. Ha tiszták, világosak a szabályok, akkor nincs min sértődni, van mihez tartani magunkat, s ez jó.

     

    TnKata: a párod is egy hős, komolyan, nem csak TE! Jaaaaaaaaaa, és kikéem magamnak :D én nem ott tartok mint mikor elkezdtük a topikot! :))))) Nektek fel a fejjel, ügyik vagytok, menni fog minden! Sok erőt hozzá!

     

    Évi: Hogy van Évikéd? Ti is izgultok a suli miatt?

     

    P. Évi... rossz ez a sok nemalvás...:( Valahogy ki kéne pihenned magad...

     

     

    Puszi mindenkinek!!!

    v.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2009. augusztus 31. 10:239374.

    Nem is újságoltam még, lecseréltem a nappaliban a függönyöket, végre kész lettem vele.

    Hoztam nektek képeket: ilyen volt - ilyen lett :)

    Azt képzeljétek hozzá, hogy össz. 3 ilyen ablak van, 2 elöl, 1 oldalt, + egy ajtónyílás, ahol nincs ajtó, csak ugyanilyen függöny.

    Még tervezem a fehér függönyöket is lecserélni, meg a kanapékra-fotelokra takarót venni, de most csak ennyire futotta, nem volt olcsó, de nekem tetszik. :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2009. augusztus 31. 10:139373.

    Ja, polar óra...

    Nem, a futópadom nem mérős, ez egy egyszerűbb kivitelű futópad, sebességet, távolságot és időt mér csak. Ez rajta a digitális, a hegymenetet már nem tudom közben állítgatni, mert azt kézzel kell felemelni, beállítani. De nekem nagyon jó ez is hogy van.

    Ezért gondoltam a polar órára, hogy majd az figyeli a pulzusomat, hátha segít hogy mikor égetem jobban a zsírt. Aztán hogy ebből is mi igaz, rejtély...

    Postával együtt 23 körül lesz ha jól emlékszem, van 80-90-ért is, de az már túlzás, nem akarok én versenysportoló lenni! Olcsóbbat meg nézegettem, de az már sokkal gyengébb kivitel, ez volt a legolcsóbb a jobbak között, aztán remélem tud is majd valamit. :)

    előzmény:
    Tőlem-Neked (9370)
    2009-08-31  08:28
  5. 2009. augusztus 31. 10:109372.

    A suli református és a városi nagytemplomban vannak a nagyobb ünnepségek. Annyiban jó, hogy nem a tűző napon kell állni, hanem árnyékban ülhetünk. Nem vagyunk nagyon vallásosak, nem is azért mentünk ide, csak itt volt az a tanító néni aki nagyon szimpatikus volt. Szerencsére nem csalódtunk. Martint vitte 2 évig, most Máté is hozzá fog járni. Nagyon örülök neki.

    Olyan furcsa volt már neki is írni a nevét a könyvekre, füzetekre. Hát igen, tényleg nemrég volt Martin is ovis és már harmadikos. Nagyon gyorsan szaladnak az évek. Mátén nem lehet nagyon könnyezni, max a röhögéstől. Ahogy felvette a fekete ünneplős cipellőjét, ő volt a katona és menetelt a lakásban míg nem indultunk, közben persze nyomta a dumáját is mellé. :) Aztán a templomban mikor a pap azt mondta, hogy imádkozzunk, hunyjátok le  a szemeteket, ő lehunyta, közben meg hunyorogva kukucskált jobbra-balra, ellenőrizte pl. hogy a tanító néni is csalt, mert nem csukta be. Persze, ha minden tanár becsukná, ott elszabadul a pokol! Olyan jókat nevettünk közben apjával rajta, mert pont ráláttunk ahogy ültünk. Szóval ő ilyen, nagyon más mint a tesója, de mindkettő úgy jó ahogy van. Épp most pakoltuk össze a cuccokat holnapra. Martin szépen jött pakolni, rendezgette a cuccait, Máté meg felszólt két falat csoki között, hogy "mért? te nem tudod egyedül bepakolni?"  Hát megvártam, mert akkor holnap semmit nem talál meg ha én rakom be. :) 

     

    Más: Fogyi terén meg ez a gondom amit írsz, hogy egy helyben toporgok, 1 lépés előre, 1 vissza. Csak most az a gond, hogy 1 lépés volt lefelé 5 meg felfelé, úgyhogy semmi halogatás, belevágok, már érzem, hogy nem jó így nekem.

    Mikor elkezdtem itt veletek ha jól emlékszem 75 kiló voltam. Aztán voltam 70-71 körül is, aztán beálltam a 73-ra, onnan nem ment lefelé, aztán jött a nyár............ és hát.......... most 77 körül vagyok min. Szóval, tényleg, ahol a part szakad..... de nem vagyok nagyon letörve, érdekes, ennél nagyobb gondom sose legyen! :)

     

     

     

    előzmény:
    Tőlem-Neked (9370)
    2009-08-31  08:28
  6. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. augusztus 31. 08:529371.

    Teki!

     

    Már biztos hazajöttetek, mikor látogatsz felénk?

     

    Üdv!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. augusztus 31. 08:289370.

    Jaj, ez édes lehetett és megmosolyogni való, hogy hát nem tudott várni a dolog, el kellett mondani!

    És ez a suli valami keresztény, hogy tempolomba kellett menni?

    És megkönnyezted a kisebbik fiadat, hogy már iskolás lett?

     

     

    Meg ez az eredeti feleslegedről szóló soraid!?

    Szóval ott tartunk sokan ahol a part szakad, amikor elkezdtük anno a fogyózást? Iszonyat! Hányszor futjuk még ezeket a köröket!

     

    De megy a drukk mindenkinek, részletes beszámoló legyen, hogy mit változtattok a rossz szokásokon, hajrá holnap már szeptember, indul a felvételi "csapó", már hanyadszor?????

     

    Tűzön-vízen keresztülvinni az akaratot, és minden nap megnézni a kitett hűtőmágnessel egy képet a régi szép időkbeli karcsú habtestetetkről, és semmi kísértés, oké?

     

     

    A polár órára miért van szükséged, hiszen a futópadod nem mérős?

     

    Amúgy drága volt?

     

     

    előzmény:
    *Tündii (9368)
    2009-08-31  08:12
  8. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. augusztus 31. 08:159369.

    Szió mindenkinek!

     

    A héten megyünk védőnőhöz és dokihoz is persze, úgyhogy majd mondanak valamit a vércukromra! Aztán kell kérnem a nőgyógyásztól egy igazolást az apasági nyilatkozathoz, mivel nem vagyunk házasok, amin feltünteti az utolsó mensi időpontját és a szülés várható időpontját is.

    Ma reggel voltam aláírni a munkahelyemen a szerződéshosszabbítást, ami október 31-ig szól.

    Aztán dec. 15-ig lesz az utolsó.

    Így fogok kapni Tgyás-t, gyedet, gyest!

     

    Ma hagyott aludni Bogyesz, ennek ellenére hülyeségeket álmodtam, meg sokat veszekedtem anyukámmal.

    Tegnap kiakasztott, hogy minek kell Iminek pluszmunkát vállalnia, mert ha kevesebb lenne az igényünk itthon lehetne.

    A kevesebb igényt a gyerek-körüli dolgokra érti, hogy szerinte sem kell venni neki semmit, jó a használt is, meg bla-bla-bla...

    Miért nem osztjuk be azt ami van, ő is így csinálja.

    Ja, de elmondja, hogy sok nyugdíjas ismerőse kiegészítésként lángost süt a Zsóry-fürdőben, meg varr, meg diót tör és eladja.

    Ő meg ül a babérjain és próbálja azt beosztani amit kap az államtól. Zavarja, hogy Imi meg ambíciózus egyéniség és különben is akkor talán szólhatna valamit, ha úgy melózna plusszban, hogy azt haza sem adná, hanem elinná, elkártyázná, elnőzné, elcigizné, eljátékautomatázná és emiatt nem lenne még itthon sem.

    De mivel nem így van, hanem tudunk gyűjtögetni mi ennek csak örülünk.

    Tudjuk, hogy fárasztó de megéri.

    Ő az a fajta, aki beletörődik, persze lázong, hogy kevés a nyugdíj, de beletörődik, semmit sem tesz, hogy többlete legyen.

    Anyósom persze bepróbálkozott tegnap míg ott voltak a fiúk, hogy pénzt mikor adnak, mert kellene neki.

    De le lett állítva.

    Ő ugyanúgy fortyog, hogy ha Imi másodállásban is dolgozik, nyilván akkor van pénzünk, és neki ebből nem jut egy fillér sem.

    Szóval mindenki irigykedik, pedig nem adják ingyen a fizetést, ráadásul nem olyan helyen van, ahol hát...majd eltöltjük az időt valahogy, hanem aktívan dolgoznia kell.

    Tök éhesen jött haza, mivel anyukájánál nem hajlandó enni semmit a fertő miatt. Jól bekajált itthon a saját sültjéből...

    Tegnap ráadásul este 7-re ért haza T.csegéről, és 9-kor már indult éjszakázni, de előtte még megmasszírozta a lábikómat. Reggel a szokásos zuhany, egyebek, készítettem neki szendvicset stb. aztán irány a Volán, majd huss elszáguldott dolgozni.

    Remélem ma már itthon alszik, de még lehet, hogy mennie kell amoda éjszakára, ha szólnak.

     

    Van egy ládikánk, ahol eddig a 100Ft-osokat gyűjtöttük, aztán hogy bejött a 200Ft-os most már azokat tesszük félre, szóval ehhez nem nyúlunk, ez egyfajta vésztartalék.

    Volt, hogy jól jött fizu előtt, mert tudtunk élelmiszert venni belőle.

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2009. augusztus 31. 08:129368.

    Sziasztok Lányok!

    Holnap reggel már nem írok (de később igen, nincs olyan szerencsétek hogy eltűnjek!), ugyanis holnap reggel azt sem tudom majd hol áll a fejem. Sajna vége a nyári szünetnek. Tegnap évnyitó előtt 1 órát rohangáltam, mire indultunk szakadt rólam a víz, újra is fürödhettem volna. Persze a gyerekek teljesen fel voltak húzva, alig bírtam lelőni őket. Az évnyitón minden rendben volt, nagyon ügyesek voltak, Máté is ment az osztállyal mint a nagyok. A templomban rá kellett szólnia a tanító néninek, hogy ne dumáljon már annyit. :)) De azt mondta, hogy fontos volt neki közölni valamit a barátjával, nem tudott várni a végéig. Hát ha fontos volt, akkor érthető, nem?!

     

    Képzeljétek, én nem ebbe a suiba jártam, ahová most a gyerekeim, és a régi osztályfőnököm most átjött ide tanítani. Úgy örültem neki, remélem valamelyik gyerekem kifogja majd felsőben, nagyon jófej a pasas, meg jó tanár is volt szerintem. Olyan furcsa, hogy esetleg ugyanaz tanítja majd a gyerekemet aki anno engem is. :)

     

    Vicus  holnap szeptember, csak szólok, mert te is ezt vártad fogyi szempontjából nem? Várjuk a csodát! Na jó, nem, mert tenni is kell azért... :)

    Rendeltem egy polar órát, még nem érkezett meg, remélem segít majd a fogyásban. Jó lenne karácsonyig legalább ezt a nyáron felszedett 5 kilót leadni, meg persze még ott van az "eredeti" felesleg is. SZóval van dolgom na... 

     

    Vicus nem egyszerű a helyzeted a fiadékkal, főleg ha ilyen nehéz beszélni vele. Pláne, hogy már át is esett ilyenen ahogy írod. De ha meg megtiltod nekik, hogy odaköltözzön a lány, akkor meg rád fognak haragudni hogy milyen gonosz vagy és esetleg a fiad megy hozzájuk, aztán meg felétek egy jó darabig nem is néznek a végén.  De hagyni sem szabadna, persze legfőképp a lány anyjának nem. Nem irígyellek. Remélem jól sikerül megoldani  a helyzetet, bár ez mindenkinek nem lesz jó, az biztos. Nehéz. Majd írj, hogy mik a fejlemények. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2009. augusztus 31. 07:029367.

    Sziasztok, Kata milyen érdekes, hogy a vércukor picit emelkedettebb, pedig odafigyelsz az evésre. Nekem minden vizsgálati eredményt meg kellett mutatnom a dokinak, neked is meg kell mutatnod és ő dönti el, hogy most aggódj vagy ne, kell-e diéta vagy nem.

     

    Én előszedtem az összes terhességemről szóló orvosi papírokat, de nem találtam a terheléses vércukor vizsgálatról szólót, pedig csináltak. De az is lehet, hogy már nem tudom mit kell nézni.

     

    Nekem szerencsém volt, a terhességeim alatt ettem mindent amit csak megkívántam, mégis jók voltak az eredményeim. Még 2 hét és elvileg a babócátok önálló életre képes. Persze maradjon csak végig bent, csak a könyvek így írják, hogy a baba elvileg a 28. héttől életképes.

     

    Vicus, valamiről lemaradtam, mert most hirtelen nem tudom miről van szó. Te nem vagy rosszindulatú, ha úgy érzed, hogy valamit meg kell tenned, akkor tedd. Vannak dolgok, amikor az embernek meg kell tennie bizonyos dolgokat. Én most pl. a volt albérlő miatt idegeskedem, mert ezt a lakást albérlőnek adta ki az anyu, egy család lakott itt 4-5 évig. Rendesen fizettek anyunak, amíg itt laktak, most a nyáron mikor elmentek, mondta anyunak a hapi, hogy tudja a júniusi rezsit még nekik kell fizetni. Mindenféle kifogással tologatták a fizetést, most már egy hete a telefont sem veszik fel, meg kinyomják, kikapcsolják, úgyhogy anyukámmal próbáljuk cseszegetni őket, hátha fizetnek, ugyanis anyukám kifizette a júniusi rezsit, 54 ezer forintot. Én már kinyomoztam a nő munkahelyét, mert kórházban dolgozik, most oda készülök bemenni. Nem lehet mindig humánusan viselkedni. Persze, nem balhézni akarok, hanem normális hangon beszélni vele.

     

    Bizony kezdődik a suli, mi is voltunk pénteken Brigivel bent a suliban, megvettük a könyveket. Nekünk szerencsénk van, mert mivel Brigi 9-edikes lesz, azaz nulladikos, most csak az angolt kellett megvenni, és a 8-adikos könyvekből fognak tanulni. Évi, láttunk téged Évikével a metróban pénteken. Ti bent voltatok, mi meg kint, vártunk metróra, mert pont becsukódott előttünk az ajtó, úgyhogy megvártuk a következőt.

     

    Tündi, én ismerek több olyan családot, ahol a gyerek bizony már 8-10 éves kora óta egyedül kénytelen közlekedni, mert a szülők olyan munkarendben dolgoznak, hogy nem tudják hordani. Én sem engedtem Brigit, inkább nem járna sportolni, vagy átirattam volna közelebbi suliba, de van ahol nem tudják megoldani. Én sajnos megértem ezeket a családokat is. Ráadásul nehogy azt higgyétek, hogy egy 15 éves gyerek nem ugyanannak a veszélynek van kitéve. A tv-ben látom, hogy 17-20 éves fiatalok is eltűnnek, de kalitkába nem zárhatjuk őket.

     

    Vicus, kezd kibontakozni a kép előttem. A bátyámék úgy oldották meg a dolgokat, hogy kerek perec megmondták a fiaiknak, hogy hozzájuk márpedig nem mehet lakni senki. Ők nem beszéltek senkivel, nem csináltak ügyet belőle. A tesóm ki is rakta volna az biztos, ha megjelent volna náluk lány a cuccaival.

     

    Én ritkán írok, de akkor velősen, jó sokat. Ma megint hajnali fél 4-től virrasztunk Biankával. Olyan elegem van, 2 hete hajnalban mindig virrasztunk. Jó lesz, ha kezdődik a fejlesztés, mert akkor legalább lefárad és aludni fog.

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    előzmény:
    Tőlem-Neked (9349)
    2009-08-28  11:26
  11. Torolt_felhasznalo_376505
    Torolt_felhasznalo_376505
    2009. augusztus 30. 21:409366.

    Ugyanezek és hasonló kérdések járnak a fejemben, és teszem fel a fiamnak is.

     

     

    3 évvel ezelőtt,pont ilyentájt ideköltöztette az akkor 19 éves barátnőjét, nem volt sok neki, 27 éves kora ellenére. Az akkori barátnő dolgozott, volt szakmája,  nem volt anyukája, mert megölték neki évekkel korábban.  megengedtük, hogy idejöjjön, olyan kis gyámolításra szoruló volt. Egy hónap után megszűnt a munkahelye, és hiába próbálkozott nem tudott elhelyezkedni, mert nem tudott nyelveket, nem volt számítógépes ismerete, felénk ez a nyelvtudás alapkövetlemény. Hosszú hónapokig itthon volt, tavasszal elment messzebbre dolgozni, ami nem tett jót a kapcsolatuknak és vége lett.

     

    Fiam úgy összeomlott, hogy egy hétig mentem vele fuvarba, bárhova ment.  Délelőtt Pozsonyba voltunk, délután már Bécsben, közben dolgoztam én is esténként egy étterem konyháján, meg itthon is főznöm kellett a többi 3 férfira. Nagyon sok idő kellett, hogy talpra álljon, és tudjon újra nevetni.

     

    Ő ilyen fajta, nem tehet róla. Ez a kislány a harmadik komoly kapcsolata, és nagyon félek, hogy most is csalódni fog.

    előzmény:
    Tőlem-Neked (9365)
    2009-08-30  21:25
  12. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. augusztus 30. 21:259365.

    Szia!

     

    Na, Téged sem irigyellek!

    Ez több, mint kellemetlen helyzet!

    A fiad szerelmes, mint egy nagyágyú, ez mondjuk érthető, de azért vannak olyan élethelyzetek, amikről neki is meglehetne a véleménye. Most persze ő annyit érzékel ebből, hogy hú de klassz lenne, minden nap együtt ébredni a csajszival.

    És abba bele sem gondol, hogy mi az, hogy otthagyni a sulit, mit vár a leányzó az élettől, sajnos még több végzettséggel is sokszor nehezen boldogulni, nemhogy anélkül!

    Meghát nektek is van egy megszokott életetek, csak úgy bepottyanni egy családba, és ő mivel tudna hozzájárulni a költségekhez hosszabb távon? Vagy tök természetes, hogy a fiad eltartja? Elvégre dolgozik...

    Ezzel kellemetlen helyzetbe hozni Titeket, erre nem gondol?

    És még megannyi kérdés felmerül bennem, de már nem is sorolom.

     

    Pedig e mellett nem lehet szónélkül elmenni, össze kell gyűlni a családnak, mert többeteket érintene, nemhogy elfutni, és hagyjál már anyu békén, tipikus esete!

     

    Csak leírtam a véleményem.

     

    Kati

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_376505 (9363)
    2009-08-30  18:38
  13. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. augusztus 30. 21:159364.

    Hali!

     

    Hú, ez a 9 éves kisfiús sztori...a mai világban?

    Nem igaz, hogy nincs más megoldás!

    Én sem engedném, és nem azért, hogy az ördögöt a falra fessük, ugye, szóval ez nagyon durva!

    De hát vannak olyan szülők, akik túl lazák!...vagy máshogy kéne fogalmaznom?...

     

     

     

     

    előzmény:
    *Tündii (9362)
    2009-08-30  14:04
  14. Torolt_felhasznalo_376505
    Torolt_felhasznalo_376505
    2009. augusztus 30. 18:389363.

    Sziasztok!

     

     

     

    Kata nagyon gondolkodok rajta, egész nap beszélgetek a fiammal, próbálom jobb belátásra bírni, hogy ö az idősebb, hasson a kislányra. A vége mindig az, hogy felmegy az emeletre. :(

     

     

     

    Tündi, ezt én sem helyeslem, én is nagyon aggódós fajta vagyok. Most, hogy a 18 éves fiam Pestre ment, nem voltam addig nyugodt, míg ki nem értek Dunakeszire.

    előzmény:
    *Tündii (9362)
    2009-08-30  14:04
  15. 2009. augusztus 30. 14:049362.

    Sziasztok!!!

     

    Na végre megjavult az nlc, legalábbis látszólag. Napok óta csak egy kusza egyveleget láttam a helyén, így nem tudtam írni sem.

     

    Ma lesz a suliban az évnyitó, megyünk mind a négyen, mert a közös után a termekbe mennek az osztályok és egyszerre nem tudok kétfelé menni, így apa megy Martinnal, én meg Mátéval. 

    Cuccok nagyjából egyben vannak már a sulira, remélem ma kapunk valami összeírást, hogy miket kell első nap vinni. Mátééknál tuti lesz lista, az új tanító néninél nem tudom, csak remélem, mert azt sem tudom milyen füzetet csomagoljak be. 

    De még holnap itthon leszünk, úgyhogy lesz idő összepakolni.

     

    Martin elkezdett járni foci edzésre, már kétszer volt, tetszik neki, de nagyon elfáradt. Remélem suli mellett is fogja bírni, meg lesz rá ideje.

     

    Vicus a "gazgaságosabb" megoldásról jutott eszembe,  focin volt egy anyuka, akik a szomszéd kisvárosból járnak be, és mondta, hogy a fia már busszal jár be ide suliba, meg a foci edzés után mivel már nem megy busz, majd vonattal!!! fog hazamenni, mert olcsóbb mint a benzin! De a lényeg, hogy itt egy 9 éves gyerekről van szó, akinek egyedül kell vonatoznia, nemsokára sötétben, este 7 órakor!!! Biztos nem tenném ki a gyerekem ilyesminek, bár lehet hogy én vagyok a túlaggódós szülő, de szerintem ez már nagy felelőtlenség. De azt mondta, hogy muszáj neki önállósodni. Hát.......

     

    Kati én még interneten semmit nem tudtam lemondani, telefonban viszont rögtön sikerültek. De neked hátha összejön.

     

    Évi nálunk sem volt csak éjjel eső, tegnap nagyon meleg volt még, ma jobb az idő. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. augusztus 30. 10:479361.

    Helló!

     

    Interneten gondoltam a lemondást, majd a hivatkozási számra utalok, hogy ezt meg ezt szeretném.

    Mert telefonon nem csevegek, mire kapcsolnák, utálom, mert várakoztatják az embert.

    A pénz meg folyik...

     

    Sulira kész vagytok?

     

    Tankönyvek, füzetek stb. becsomizva?

     

    Sok új ruhát kellett venni Zsoltira?

     

    Gondolom nemcsak a lába nő, nanem úgy egy-az-egyben, nem?

     

     

    előzmény:
    Évinene (9358)
    2009-08-30  10:36
  17. 2009. augusztus 30. 10:449360.

    TNKata még kerületenkenként is változik Pesten a dolog Kispesten Évikével zsmelésen nézték a cukit ugyanakkor tavaly év elején a 11.kerületben cukros löttyel..

     

     Kisfiam barátnőmnél aludt a gyerekeivel

    Mindjárt megyek érte 

     

    Anyuméknál is elvették az étkezési utalványt de nekik nincs feltűntetve már hanem rendesen vették el...

    TNkata

    Azért valahogy rá kéne illetékeseknél kérdezni olyankor mi van hogy a papíron van étkezési de valóságban már nem fizetik ki...  tudod olyan utána érdeklődés szinten nehogy párodnak baja legyen belőle...

     

    cukiértéked szuper éhgyomorra

    előzmény:
    Tőlem-Neked (9356)
    2009-08-29  08:31
  18. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. augusztus 30. 10:419359.

    Hát szia Vicus!

     

    Itt már majdnem mindenki eltűnt, aztán előbb-utóbb csak meg lesz!...

     

    Na most ami a költségeket illeti valóban olcsóbb lenne, de ne hivatkozzunk már a praktikus megoldásokra, mert szerintem ez nem jó ötlet.

    Mondjuk ha tényleg felhívnád a leányzó anyuciját, lehet meglepő dolgokat hallanál, mert ki tudja anyuci mit sem sejt a tervről.

    Mert nem normális dolog, ha egy szülő ilyen kiskorú gyerekét akinek még tanulni is kellene, nem szól bele, hanem hagyja?

    Egy telefont simán megér!

     

    Tegnap itt volt este eső, de minimális, ma ugyanúgy 7 ágra süt a napocska.

    Nálatok úgy láttam az előrejelzést, hogy napközben csak 17 fok lesz?

    Az brutál hűvös, felénk azért nincsenek ilyen kilengések!

     

    Párom tegnap reggeltől 2-ig melózott, aztán hazajött, hogy ennyi volt a beugrás, ki is fizette a góré rendesen. Lezuhanyzott, ettünk,

    aztán jött a telefon 4-kor, épp vásárolni volt, mikor újra hívták, hogy tönkrement a gép és be tudna-e menni még most 5-re, de úgy, hogy reggel 6-ig. Nem mondott nemet.

    Ma reggel hazaért zuhany, reggeliztünk, aztán sütött, főzött, aztán meg indult Tiszacsegére, mert a tesója ott van, és segít neki fát vágni. Délután 4-re csak hazaér, mert le kellene feküdnie legalább 5-től fél 9-ig, mert menni kell éjszakázni, aztán reggel egy frissítő zuhany stb, és mehet a hivatalos munkahelyére is.

    Szóval pörgés van ezerrel, de most látom rajta, hogy neki ez tesz jót. Így megint elmaradt a hétvégi takarítás, és a virágföldek rendbetétele, de egyszer csak meglesz az is.

    A pénzt meg tesszük félre.

    Aztán jövő héten megint pihenhet.

    Azt mondja, ilyen alkalmakra nem lehet nemet mondani, úgysem tart örökké, mert akkor tényleg kibukna.

     

    Szóval ma is egyedül vagyok, egyedül fogok ebédelni.

    Pulykafelsőcomb fűszerezve, krumplipüré(mostanában imádom) és készítettem megint franciasalátát hozzá.

    Tegnapi cukoreredményem 2 órával reggeli után 5.1 lett.

    Ma reggel kakaót ittam és debreceni kiskondást(LIDL) ettünk zöldségekkel, korpás kenyérrel, aztán 5.8 lett a terheléses cukrom.

    Szóval rendben van nagyon.

     

    Az előbb egy kis görögdinnye lecsúszott.

    Fini volt mit mondjak...

     

    Na hosszúra sikeredtem.

    Szép napot!

    Kati 26 + 3

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_376505 (9357)
    2009-08-30  07:41
  19. 2009. augusztus 30. 10:369358.

    Sziasztok mindenkinek szép napot kívánok!!

     

    Hiszterikusz ezt add össze észak pesten abarátaimnál viharos szél és eső kb 15órától itt megs emmi pedig egy városban lakunk Mivel mi délkeleten lakunk Pesten

    Lényeg itt csak szemerkélt azt eső fél 6felé szél az erős volt de más nem volt és ez egy városon belül

     

    TNkata egyszerűen lemondtam mivel már nem voltunk hűségnyilatkozatban ennyi...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_376505 (9357)
    2009-08-30  07:41
  20. Torolt_felhasznalo_376505
    Torolt_felhasznalo_376505
    2009. augusztus 30. 07:419357.

    Szép jó reggelt és kellemes vasárnapot mindenkinek!

     

     

    Nem tűntem el, csak nagyon nem volt jó hangulatom. De már elmúlt.

     

     

    Tegnap elmentem a fiammal Oroszlányba, próbáltam vele a kislányról beszélgetni, de nem sok sikerrel jártam. Lehet,hogy tetű leszek és felhívom a leányzó anyukáját, hogy mégis hogy engedhet meg ilyent neki.

    Férjem szerint még mindig kevesebb kiadással jár majd, ha ideköltözik, mint hogy ha két hetente lekocsikázik, és éjjel-nappal telefonál. Itt nem a pénzről vagy csak szó. Szerintem.

     

    Kellemes idő van felénk, tegnap egész nap eset az eső. Most kicsit hüvős van, de már süt a nap.

     

     

    Remélem mindenki jól van.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. augusztus 29. 08:319356.

    Helló!

     

    Jók a képek!

    Buli buli hátán?...

    Na jó, a sok bosszantó marhaságok miatt kell is valami, ugye?

     

    Ez a tele2 lemondás engem is érdekelne, mert még azt a havi kb. 77 Ft-ot sem vagyok hajlandó fizetni, a semmiért!

     

    Hogy ma munkanap van, ezt Tőled tudtam meg, mert én manapság ilyen téren nagyon le vagyok maradva.

    Pároméknak nem kellett bedolgozni, mert nincs meló, de pénz se, és szabi sem jár érte, szóval fizetésnélküli az a nap.

    Nagggyyyooon szemetek, mert ez teljesen illegális módszer.

    Nem beszélve a havi ígért 3000Ft-os hideg étkezési jegyről, ami mindenkinek fel van tüntetve a bérpapíron, de senki nem kap.

    Szóval irtó nagy csalások folynak egyes helyeken...

    És még szóvá merték tenni, fizumegvonást kaptak, (-5000Ft) és ha mégegyszer szóvá merik tenni, viszlát!

     

    Iminek szóltak megint másodállás ügyben, úgyhogy ma hajnalban újra ment B.ábrányba dolgozni, lehet délutánosra is marad, úgy vitt kaját is, de ez csak dél kürül derül ki, hogy maradnia kell-e.

    Legutóbb aug. 17-én éjjel volt utoljára.

     

    Már tudtunk félrerakni egy kis pénzecskét is.

     

    Bár a szeptember most húzósabb lesz rezsi szempontjából, mert be kell fizetni a súlyadót és a kötelező negyedéves biztosítást is.

     

    Szóval mindenkinek van fizetnivalója, ez már csak így szokott lenni.

     

    Reggel mértem újra vércukrot éhgyomrit: 3.9 lett!

     

    Megreggeliztem 1 szelet korpás kenyeret túróval és sonkával, főtt tojás 2 db, paradicsom, paprika, 2 dl tejjel.

     

    2 óra múlva megmérem a cukromat.

     

    Most tesztelek.

     

    Szóval érthetetlen számomra, hogy egyes helyeken a terheléses cukor úgy néz ki, hogy egyél meg 1 zsömlét 2 dl tejjel.

    Nálunk meg megitatnak egy fél literes pohárral félig öntve szőlőcukorral.

    És persze a határérték ugyanaz az eredmény értékelésekor.

    Utána olvastam, hogy sok helyen már nem alkalmazzák a zsömlés módszert, mert közel sincsenek olyan értékek, mint a jóval erősebb cukros víz hatására.

    Furcsa, mert azt gondolná az ember, hogy ennek egységesnek kellene lenni Magyarországon, de nem így van.

    Ugyanez van az AFP-vel is, ami tökre elavult módszer, már helyette egyre több helyen az integrált tesztes vérvételt készítik, ami jóval megbízhatóbb.

     

    Kati

     

     

     

     

    előzmény:
    Évinene (9353)
    2009-08-28  18:13
  22. 2009. augusztus 28. 18:209355.

    TNkata még egy holnap szombaton augusztus 29-én

    MUNKANAP LESZ!!!!!!!!

    vAGYIUS NÁLUNK BIZTOSAN LEZS GYEREKDOKI HOLNAP 8-12IG MEG HÉZI ORVOSOS IS RENDEL meg a bankok is nyitva lesznek ma kérdeztem meg!!!!!!!!!! Tehát még péntek!!!!! lesz a múlthete dolgozzák le anyum is melózik az összes barátom melózik holnap így csak este talizunk ma is mindjárt

    előzmény:
    Évinene (9354)
    2009-08-28  18:18
  23. 2009. augusztus 28. 18:189354.

    TNkata én még gyorsan barátkozom ebben ajó időben amíg lehet aztán jövőhéttől indul a suli kisfiamnak de napközi biztosan nem lesz még így mindent amit lehet addig oldok meg amíg tudom őket cipelni vagy leadni anyumnak.

    Aztán a fejlesztések is beindulnak akkor aztán csak gép marad meg a telefon ha barátkozni szeretnék...

     

    Van kép is...

    előzmény:
    Tőlem-Neked (9352)
    2009-08-28  15:38
  24. 2009. augusztus 28. 18:139353.

    Sziasztok mindenkinek szép estét kívánok!!!

     

    P.Évi hát igen én is most szabadulok meg a telekttős dologtól ( ami már Invitel igaziból mert megvette a cég így marad a T_hom e és kész a tripla csomag)

     

     

    Akkor oké csak nekem a vonalast a legolcsóbb hívni vagy a te 20as számodat amit nem vettél fel aminap ( ugyanis arra van 5perc után nulla ft kedvezményem) tényleg érdekes rokonok vannak a családotokban éppen jól jött, hogy messzire költöztetek az ilyen bagázstól fú...

     

    Nah ma voltunk páromnál is beszélőn és kaptam egy rakat csokit ( ugyanis taertoztak neki és csokiban kaptam meg)

     

    Jah dárgalátos önkormi is bejelentette kapom az utolsó lakásfenntartásit csak bactka feladni ne ijedjek meg az ünnep miatt csúsztak mondom oké de 24én miért nem tudták feladni így csak szeptben kapom már meg mivel kedd már szept elseje áááá

     

    TNkata áéh nem mondtam vissza a Colonhidrót az majd szept 10én lesz

     

    Tegnap voltam Dorogon a két csemetémmel nagyon jó lett a pofám mint a baba bőre

    Barátnőmnek ma van a 31.szülinapja erre mit felejtettem el neki az ajit levinni,

    Jövőhéten csinál párom grafikát és azzal együtt adom át az ajit mert a csajnak egy galéria készül kiadnia képeit ( kozmetikus e mellé festeget és verseket is ír és kiadták CD-n a verseket azt szeretnék majd kiadatni könyvben is gyerek még nincs ( őt is 23éve ismerem egy brancsban voltunk gyerekkorunkban)

    Lényeg próbálom párom tehetségét mutogatni mivel nekem nincs semmilyen ismeretségem e téren jól is jött a kozmetikus barátnőmmel a tali

    Nah másik végre megvannak a gyilkosok/ mellesleg Debrecenben találták meg a 4gyilkost akik faji alapon öltek,) is és  egy párom ma is mondta ott ült  CSERE PŐADON A VOLT OSZTÁLYTÁRSA Ő IS BEJUTOTT BLcsoport körbe Debrecen csapatával

    Mondtam is csak párom volt fekete bárány ( ugyanis a többi osztálytársa tanár lett akkor focista mérnök  és még egy egyedül ő volt roma az osztályban

    Nah ezt cska azért mert amikor lemegyek sokan vannak és nem csak a rokonai..

     

    Nah mindegy most így állunk Évike lábán vízhólyag lett

    Sokat sétált a szandáljában ( kézen fogva)

     

     

     

    előzmény:
    P_Évi (9347)
    2009-08-28  07:03
  25. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. augusztus 28. 15:389352.

    Hali!

     

    Tündi: voltak látogatóba tanárnénjéék?

     

    Georginánk: kutyus remélem jobban van, vagy nagyon szomorkodsz? Ugye nincs baj?

     

    De most felsorolhatnék mindenkit, szóval hol vagytok?

     

    Nincs kedv, vagy hirtelen mindenki most kap észbe és iskola-óvodakezdéshez vásárol, netán nagytakarítás, vagy még strandoltok?

     

    Na, majdcsak találok én is valamilyen elfoglaltságot magamnak, bár nem lesz egyszerű, ugyanis itt a 4 fal közt "mozgáskorlátozva" kissé bonyolultabb a kelleténél, mint bárki gondolná...

     

    Na, csövi mindenkinek, jövő héten talán már leszünk!(vagy nem?)

    Jó pihit, kellemes hétvégét!

     

    Kati

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top