Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Fogyi együtt?

baklava2
Létrehozva: 2008. június 20. 09:09

Sziasztok!

A cím azt hiszem mindent elárul a topicról: szeretnék egy új csapatot, hogy megosszuk egymással fogyókúrás céljainkat, módszereinket, segítsük, erősítsük egymást, ha kell. Várom azokat is, akik csak 5-6 kilótól szeretnének megszabadulni, és azokat is, akik 30 vagy 40 kilótól. Korábban már tagja voltam egy ilyen csapatnak és mindannyian szép eredményeket értünk el.

Ki csatlakozik?

  1. Torolt_felhasznalo_376505
    Torolt_felhasznalo_376505
    2009. szeptember 10. 17:439451.

    Sziasztok!

     

     

    Évinene, ennyire nem tudják kezelni a fiadat? Iskolába kell járnia, valahogy csak megoldódik a helyzet.

     

    Te szegény elég lehet a bajod. 

    előzmény:
    Évinene (9446)
    2009-09-10  12:29
  2. 2009. szeptember 10. 16:089450.

     

    Tekibaba igen emlékszem a kutyudra akkor tetél is fel képet, mondjuk most is tehetnél.

    A kutyunknak az utolsó cicéjénél mindkét oldalon daganat lett és  egyik alaklommal eltávolították ( 3 hete) az egyik oldalrol és most hétfőn a másik oldalrol és "ki is pakolták" mert muszáj volt emiatt.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_953362 (9439)
    2009-09-10  10:15
  3. 2009. szeptember 10. 16:059449.

    BrKata

    Nagyon szép baba!Édes!

    előzmény:
    brkata (9440)
    2009-09-10  10:54
  4. 2009. szeptember 10. 12:409448.

    Brkata gratulálok atyaég már 4.hónapos is elmúlt azta mindenit tényleg rohan az idő

     

    Hugim babája is lassan 13.hónapos már

     

     

    Mindjárt megyünk aludni mert ezt asok borzalmat szeretné magam mögött tudni. Mostanában senkihez sincs kedvem átmenni sem csak gyorsan telón elmondom amit akarok aztán ennyi és már 22órakor álmos vagyok

    előzmény:
    brkata (9440)
    2009-09-10  10:54
  5. 2009. szeptember 10. 12:379447.

    Georgina de jó, hogy a kuytitok jól van.

     

    Nekem a jövőhéten lesz zür, mert meg fog jönni.

    Hétfőn fel a  sok rucit fiamnak aztán keddtől csak fejlesztés a lánynak szerdán is..

     Be sem tudok menni hozzá látogatóba mert annyia  dolgom megint most nics tavaszi szünet mint áprilisban.

    Fiam így kezdi a 2.osztályt kórházban

     

    Én is csak olyan gépet láttam aminél van olyan sielős kar vagy mi simát még nem.

    előzmény:
    Georgina10 (9430)
    2009-09-10  06:54
  6. 2009. szeptember 10. 12:299446.

    Sziasztok mindenkinek szép napot kívánok!!

     

    Hát topic pörgés 

    sok a hiányzónk ezért sem írunk sokat.

    Kisfiam tegnap megint alakított de olyan borzalmat, hogy 12óra 35kor hívtaka suliból, hogy azonnal menjek de Budáról nincs olyan hogy azonnal Pestre.

    Nah kb 2kre értem oda mert akkor már az áldolzat segítőben voltam és kaptam pénzt..

    Közben máshonnan is kaptam szóval valamennyire alakulunk.

    Nah alényeg fiam jövőhéten megint 2-3hétig nem járhat suliba, fent lesz a gyerek és ifjúsági diliházban

    Ma ezt intéztünk 12ig

    mert Ugye 9re értünk fel a hegyre, mivel 25percenként jár a tetű bsuz arra.

    akkor késetta  doki fél 10ig ott voltunk fel is veszik hétfőn még beutaló sem kellett.

    Utána a hegyről 3/4 11re értünk vissza kisfiam sulijába ott kikértük a tanszereit könyveit füzeteit mert neki kötelező a suli!!!!! 

    Ő nem lehet magántanuló...

    Holnap sem mehet be a közösségbe, a gyerekek rettegnek tőle és csak újabb balhé volna miatta.

    Így itthon lesz velem ( milyen jó hogy csak suliban ehet ingyen )

     

    Szóval most ott tartunk hogy lehet nem is lehet sulis a gyerekem..

    máér nem bírta csak 6napig a dolgot.

    Velem meg egy angyal a gyerek

    Pedig én aztán minden szarért rászólok tehát edzésben lehetne...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_953362 (9426)
    2009-09-09  09:04
  7. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. szeptember 10. 11:559445.

    Ez még számos más tényezőtől is függ, simán, vagy császárral szülünk stb.

    Nem kell általánosítani, sem beleélni magunkat, úgyis úgy lesz, ahogy lesz!

     

    Csak pozitívan gondolkodok, ez fontos!

    Vagy úgyis írhatnám, csak ez a fontos!

     

     

     

     

    előzmény:
    brkata (9444)
    2009-09-10  11:39
  8. 2009. szeptember 10. 11:399444.
    Nekem is volt előtejem. Mégse nagyon tudtam szopiztatni Bogit...
    előzmény:
    Tőlem-Neked (9441)
    2009-09-10  11:21
  9. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. szeptember 10. 11:299443.
    ÉDI!
    előzmény:
    brkata (9440)
    2009-09-10  10:54
  10. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. szeptember 10. 11:289442.

    Ízelítő a napi menümből:

     

    Reggeli:

     

    1 db korpás zsömle, fél sertésmájkrém, 2 db kis paradicsom, 3 dl citromos tea.

     

    Tízórai: 1 db nagyobb alma

     

    Ebéd: 1 tányér palócleves

     

    Uzsonna: 1 natúr aktívia

     

    Vacsora: 1 db korpás zsömle, vékonyan megvajazva, 1 szelet sonka, 1 db nyers uborka, 2 dl tej

     

    Napközben: 3 liter rózsaszínkupakos ásványvíz Natur Aqua

     

     

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. szeptember 10. 11:219441.

    Újra itt!

     

    Ó, most fel vagyok villanyozva!

     

    Volt a védőnő, megbeszéltem vele, hogy csak 30-án tudnánk menni, semmi gondot nem csinált, megértő volt.

    Aztán el volt ájulva, hogy foglalkozásából kifolyólag sok helyen megfordul, de ritkán találkozik ilyen tisztasággal, renddel, és milyen harmónikus a házikónk, nagyon tetszett neki.

    Mondtam az előtejet is, ez jó jel, akkor nincs kétsége lesz tejcsim. Említettem, hogy anyukámnak egyikünkkel sem volt teje, és hogy féltem, hogy ezt öröklöm, de megnyugtatott, hogy mi annyira harmónikus pár vagyunk Imivel, ez látszik, hogy nincs semmi ok az aggódásra, nem törvényszerű az öröklés ez ügyben.

    De erről még később úgyis beszélünk vele.

    Ja, és kérte, hogy tegeződjünk.

    A diétát inkább tartom, mert a babát tartom a legfontosabbnak!

    Bár mondtam neki is, hogy rettentő éhes vagyok, de kibírom.

    Nem hiányzik visszeresség, lábdagadás, és extrém súlynövekedés.

    Dícsérte, hogy látszik jó a közérzetem, csak a pocim növöget, és csinos vagyok.

    Szóval most annyi bókot besöpörtem, próbálok nem elszállni, jó?

     

    Kati 27 + 6

     

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2009. szeptember 10. 10:549440.

    Na, én is megérkeztem.  Sziasztok mindenkinek!

    Nagyon ügyes itt mindenki, csak úgy mennek le a kilók Rólatok. Nekem is újra fogyizni kellene, csak nem visz rá a lélek....  Teki! A barátnőd hogy csinálta ezt a sok fogyást? Érdekelne a dolog.

    Nagyjából olvaslak benneteket. Nem mndig van időm Bogi mellett. Már elmúltunk 4 hónaposak. Hihetetlen, hogy hogy megy az idő. Mégcsak most született..... Már átfordul hasra. Olyan kis ügyike. Ezerrel dumál (mint az anyja ) 4 óránként eszünk, éjszaka egyszer ébredünk enni. Nagyon jó kislány. A fogai készülődnek kibújni, ettől néha nyüszike. Próbálok segíteni Rajta. Vettem homeós bogyókat, direkt fogzásra, meg mindenféle rágókát beszereztünk már.

    Kati! Én 20 kilót híztam kismamaságom alatt, ebből még 10 rajtam van...

    Évi! Sajnálom, hogy kiraboltak. Nagyon vigyázni kell.

    Igyekszem majd jönni még. Most mennem kell, ébredezik a kis Hercegnőm.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_953362
    Torolt_felhasznalo_953362
    2009. szeptember 10. 10:159439.

    Jó reggelt!

    TN KATA: NEHOGY ELTŰNJ! Miért nem érdekelne minket a babázás? Hiszen nők vagyunk! És örülök ha olvasok mindenféle praktikát, illetve írsz a terhességedről, mert még előtte állok és lélekben azért jó felkészülni és tapasztalatokat szerezni, ha csak elméletben, akkor is A diétát ezek szerint a cukor miatt kell tartanod? Mert mondtad hogy nem híztál, csak a babu nő a pocakban, Ez nagyon jó. Az ismerősöket meg el kell küldeni a fenébe, ha ilyen hülyeségeket beszélnek? Attól, hogy valaki kicsit husisabb, még nem törvényszerű hogy terhesség alatt elhízzon. A mozgás valóban fontos, de én részben lusta vagyok, részben pedig sajnálom rá az időt. Bevallom, ez tény. Inkább rohanok haza meló után 6körül haza érek és inkább vagyok Drágámmal, a kutyussal, elmegyünk sétálni, együtt főzünk, beszélgetünk stb. De tervezem kolléganőmmel elmegyünk legalább heti 1 aerobikra. Régen annyira rákattantam, hogy megvolt a heti 3 alkalom is. Igaz, akkor szingli voltam, nem volt kihez haza sietnem Átérzem, milyen rossz lehet hogy nem  mozoghatsz. Nekem 2004ben volt, hogy 3 hónapon keresztül nem tudtam lábra állni a visszerem miatt, betegállományban voltam és otthon feküdtem. Képzeljétek, a 2. hónapban már azt álmodtam, hogy futok egy tóparton! Ezt a mozgássérülteknél lehet hallani... szóval amennyit lehet, sétálj, ameddig úgy érzed hogy nem fáraszt és jól esik.

    GEORGINA: lemaradtam a dologról, mi baj a kutyusoddal? miért kellett műteni? Remélem, minden rendben lesz vele, én nagy kutyaimádó vagyok. Talán emlékszel, karácsonyra kaptam Drágámtól egy boxer kislányt, már nagy culi, 10 hónapos elmúlt, imádomnyáron elkapott valami bélbetegséget, valószínűleg a Duna vize okozta. Nagyon beteg volt és aggódtam érte, de szerencsére már semmi baj .

    Hiszterikusz: én még sosem sütöttem lángost, csak töki pompost, a kemencés kenyérlángost. Imádjuk! Minden évben kivonulunk az etyeki Kezes-Lábos Fesztiválra, ott isteni finomat árulnak. Ismered? Érdemes kipróbálni, egyszerű, gyors és olcsó kaja.  Egy kis kedvcsináló: www.kezes-labos.hu

    Remélem, a modik nem tiltanak ki reklám miatt

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_376505
    Torolt_felhasznalo_376505
    2009. szeptember 10. 08:479438.

    Kata, nyugodtan mond meg neki, ne tőrődj vele, hogy mit mond. Párodnak épp elég akkor szabin maradnia, ha dokihoz kell menned.

     

     

    Menyem könnyen volt, mert tudták, hogy elköltöznek, és az ottani védőnő nem ment hozzájuk, ahova költöztek, az meg csak szülés után kereste fel. Na, de azóta két-három hetente megjelenik.

     

     

    A harmadik szülés után jött egy nálam jóval fiatalabb védőnő, de csak kétszer. Második alkalommal azt mondta, hogy nekem úgyse tud újat mondani, és leszokott rólunk.

     

     

    előzmény:
    Tőlem-Neked (9434)
    2009-09-10  08:27
  15. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. szeptember 10. 08:479437.

    Annyi még, hogy este a párom megmasszírozza.

    A lábikóm, meg oldalfekvésben hátul a combimat, fenekemet.

     

    A lábdagadásom elmúlt, vajon tényleg egy jó papucs ennyire helyre tudja hozni?

     

    Pedig azt hittem, ez már végig így lesz, hogy bedagad, de mégsem.

    Ennek örülök nagyon.

     

    A diétával kapcsolatban:

     

    Olyan drasztikus ez a napi 150 gramm szénhidrát, hogy csuda!

     

    Éhes vagyok nagyon...

     

    Úgy próbálom csillapítani, hogy egyel több natúr actíviát eszem, meg egyel több gyümölcsöt.

    Meg este ennem kellett egy Jó reggelt fügés kekszet is, 8 körül.

    Amit nem lehet, de megőrültem volna.

    A védőnő szerint be kell tartanom, a dokim valamivel lazábban veszi, mert szerinte hogy lesz a gyerek bőre alatt zsírpárna, ha nincs szénhidrát, szóval szerinte nem kell túlzásba esni, mintha tényleg cukorbeteg lennék.

     

    Utálatos, hogy mást mond a védőnő, mást a nőgyógyász, mást a gyerekorvos, mást a háziorvos.

    Most kinek higyjünk?

     

    Na, és itt jön be, hogy még a szüleink is!

    Szép kis káosz!

     

     

    előzmény:
    Tőlem-Neked (9436)
    2009-09-10  08:38
  16. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. szeptember 10. 08:389436.

    Alig várom, hogy reggel legyen, és óvatosban jöhessek-mehessek itthon. Ennyi jut nekem.

    Ezért is várom, hogy szülés után jövőre valamikor elkezdhessem a tornázást, mert rettentően hiányzik.

    Erre kellett rájönnöm, hogy milyen rossz mozgás nélkül, és milyen öröm lehet, aki tud.

    Ez valami olyasmi érzés, hogy aki lát annak természetes, de ha elvesztenénk a látásunk, akkor tudnánk meg milyen nagy kincs igazán...

     

    Meg előnyben van az szülés szempontjából, aki ideális súllyal kezdi, tornázhat kedvére, mert nem veszélyeztetett, talán hamarabb túl is van a szülés fázisán, szóval zökkenőmentesebb.

     

    Én izomzatilag le vagyok topva!

    Ez hogy is mondjam, egyáltalán nem előny, de próbáljunk ne erre gondolni. Bízom azért magamban, a babócában, hogy tudjuk majd egymást segíteni szüléskor.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_376505 (9435)
    2009-09-10  08:31
  17. Torolt_felhasznalo_376505
    Torolt_felhasznalo_376505
    2009. szeptember 10. 08:319435.

    Szia Kata!

     

    Sokan voltunk, néha már sokalltam. De a szűk család a fiúkkal, menyemmel, barátnővel 7 embert tesz ki.

     

    Hétköznap nem nagyon szoktam unatkozni, mert délután mindig jövés-menés van nálunk.

     

     

    Már akartam kérdezni, hogy nem fájnak az izmaid? Én mikor beteg lettem 6 hétig feküdtem, de utánna alig bírtam lábra állni. Hosszú hónapok teltek el, mire az izmaim rendbe jöttek.

    előzmény:
    Tőlem-Neked (9433)
    2009-09-10  08:18
  18. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. szeptember 10. 08:279434.

    Amúgy ma délelőtt 10 körül ígérte a védőnő, hogy eljön.

    Elsősorban azért a diétás papírösszeállításért, amit kaptam tőle, ugyanis 1 db volt nála összesen, itthon lemásoltam, aztán most vissza kell adni.

    Meg mondta, hogy különben is aktuális már egy családlátogatás.

    Még meg sincs a gyerkőc, és már jön?

    Hogy van ez?

    Máshol is szokás?

     

    Na, nagyjából rend van, Imi még reggel elmosogatott egy pár maradék edényt, meg összehúzta a szemetet és felmosott.

     

    Tündi figyelmébe: remélem nem fog a tűzhelybe benézni, mert az még nagyon gáz(amúgy villany az a része)!

     

    Elvileg jövő hétre 16-ára hívott be magához már megint a védőnő, de meg fogom neki mondani, hogy sajnos nem tudunk menni, csak 30-án mert a doki meg akkorra hívott.

    Iminek nincs annyi szabadsága, én meg köztudott nem gyalagolhatok oda, jó messze van. Igaz bicajra is pattanhatnék, vagy seprűnyélre, az méggyorsabb, igaz?

    Lehet, hogy berág, mert ez egy rossz pont, de most mit tegyek?

    Mi a francnak kell olyan sokszor menni?

     

    Mert az utolsó hónapot megértem, bár még azt sem tudom hogy fog összejönni, hogy minden héten NST és egyebek...

     

    Hú, ezt ciki lesz közölni!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. szeptember 10. 08:189433.

    Cső!

     

    Hát, nálatok jó sokan megfordulnak, süthetsz-főzhetsz, trécselhetsz kedvedre, bár lehet nekem ez néha sok(k) lenne!...

     

    Az unoka terén talán még jól el is vagy kényeztetve, ez már kérem luxus, hogy ennyit Veled van Ákos!

     

    Mondjuk ebből is érződik, hogy Rád merik bízni, tehát jó jel, szóval akkor nem kell elgondolkodni, hogy jó anyós vagy-e, mert valószínű IGEN!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_376505 (9431)
    2009-09-10  07:09
  20. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. szeptember 10. 08:139432.

    Helló!

     

    Örülök, hogy kutyusod jobban van, túl van a műtéten, aztán figyelj rá, szeretgesd, hogy hamarabb gyógyuljon. A szeretet a legfontosabb!

     

    Majd megszokod az új spinning helyet, elvileg már hiányzott a mozgás, nem?

     

    Nekem is veszettül hiányzik, nagyon le vannak tapadva az izmok, főleg a hátsó combomon és a fenekemnél érzem.

    Amúgy oda sem híztam, csak előre és nem hájként, na még szerencse.

     

    előzmény:
    Georgina10 (9430)
    2009-09-10  06:54
  21. Torolt_felhasznalo_376505
    Torolt_felhasznalo_376505
    2009. szeptember 10. 07:099431.

    Szép jó reggelt!

     

    Sziasztok!

     

     

    Kata el ne tűnj! 

     

    Tegnap reggel 9-kor jött a menyem az unokávla és este 6-kor mentek haza, közben itt hagyta a lurkót, mert neki dolga volt.

    Itt volt egy kamionos barátunk is, aki meg 10-kor ment haza. 

     

    Gulyáslevest főztem, meg lángos volt.  HA jól számolom 4x álltam neki lángost sütni, mert mindenki más időponban evett. Megfogadtam soha többet nem lesz lángos hétköznap, csak szombaton, amikor mindenki itthon van.

     

    Még az evésről is elfelejtkeztem, egész nap csak 3 db öszibarack sütit ettem. Volt olyan, hogy egyszerre 9-en voltunk a nappaliban, és mindenki beszélt mindenkihez. Hullafáradt voltam estére.

     

    Georgina jobbulást a kutyusnak.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2009. szeptember 10. 06:549430.

    Sziasztok! Szép napot!

     

     

    Kata el ne tünj!!!!! Nagyon jó, hogy írsz magatokrol és pont ide való vagy.

     

    Kissé zürös napjaim voltak azért nem írtam, de olvasó üzemmódban voltam.

     

    Jaj és le kell írnom. hogy Tündi TE HŐS vagy. ( mert aki palacsintátsüt és nem eszik belőle az csak az lehet)

     

    Én tegnap voltam új spinning helyen , egész jó csak még furcsa a régihez képest, de majd megszokom.

    Itt nincsenek karmozdulatok a bicajozás közben csak tekerés kiállás. De hát mozogni muszáj!!!!

     

    Hétfőn megvolt a második műtétje is a kutyunknak és jól van ( úgy örülők, nagyon ideges voltam mostanság miatta).

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2009. szeptember 9. 15:449429.

    Ugyan, Kata!

    GYere, kellesz a csapatba!

    ÍRj mindenről!

    Nekem ma ezer a dolog, ezért nem jelentkezem...

    előzmény:
    Tőlem-Neked (9428)
    2009-09-09  15:32
  24. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. szeptember 9. 15:329428.

    Sziasztok!

     

    Teljesen igazad van, tényleg nem pörög a topic!

     

    Pedig reméltem, ha jövök délután benézni, lesz egy csomó hozzászólás, de nem...

     

    Mi van Veletek??????

     

    Lehet nekem sem ide kellene írnom?

    Mert tudom, engem most a babavárással kapcsolatos dolgok foglalkoztatnak, ami nem biztos hogy itt sokakat érint, érdekel stb.

     

    Igazán, nem szeretnék innen eltűnni...

     

    De ami a fogyózást illeti csak jövőre jöhet szóba!

     

    Kati

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_953362 (9426)
    2009-09-09  09:04
  25. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. szeptember 9. 09:219427.

    Szia!

     

    És azokból a fotókból nekünk nem juttatsz valami kis ízelítőt?

     

    Légyszi!

     

    Ezek a kilók úgy ugrándoznak...

     

    Meló után mozogsz valamit?

     

    Mert csak az étrendváltoztatás kevésnek bizonyulhat!

     

    Én ahhoz képest, hogy semmi mozgást nem végezhetek, de sok vizet, zöldségfélét, gyümit igyekszem enni, nem hízok csak a babára. Wc-re is tudok menni rendszeresen, tehát eddig azzal sincs gondom.

     

    Pedig azt hittem nem leszek ilyen szerencsés, meg ahogy egyes "kedves" ismerőseim mondták, ha terhes leszel: szét fogsz folyni, mint a balaton! - Kedvesek ugye?

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_953362 (9424)
    2009-09-08  16:35

Címlap

top