Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Az anyós véleménye

Torolt_felhasznalo_904145
Torolt_felhasznalo_904145
Létrehozva: 2008. június 30. 18:01

Sziasztok!

 

Olvasgattam ma is és mint mindig,feltűnt,hogy mennyi menyecske nincs megelégedve a "mamával"... Ami megint csak édekes,hogy mindig a fiús mamákkal van a baj,a lányosok -két három kivételével- földreszállt angyalok.

 

Gonoszkodni akartam igazándiból,hogy azok írjanak most ide,akiknek a MENYÜKről van meg a véleménye.Persze nem azért,mert a lány így vagy úgy csinálja a tökfőzeléket,hanem tényleg vélt vagy valós sérelmekről.Mert kiváncsi vagyo,hogy egy anyós hogyan éli meg,ha utálják.Nem baj,ha hamvába hal a topik,csak gondoltam,megosztom veletek mi jutott eszembe.

  1. Torolt_felhasznalo_904145
    Torolt_felhasznalo_904145
    2008. július 5. 23:16151.

    Nemis olvastam a topicot, csak az indító szöveget, már bánom is hogy írtam.

    Ez is egy borzalmas és közönséges topic!

     

    Ezt most én nem értem...végigolvastam az indítót és semmi közönségeset nem találtam benne,de még borzalmasat sem.Nem mondom,P.-vel lezajlott csörtém vége valóban elfajult,de rosszul reagálok rá,ha valaki szidja az anyámat,főleg azért,mert nem egyezik az anyósokról kialakított (többnyire és a sajátomból kiindulva pozitív)véleményem az ő fröcsögésével.De azt mondod,hogy csak az indítót olvastad,abban mi a borzalmas és és közönséges szerinted?Az hogy a TI véleményetek is érdekel?A TI szemszögetek?Hogy hogyan éleitek meg azt,hogy napról napra szembesülnötök kell azzal,hogy valaki csak azért utál,mert "anyós" a titulusod?Mert amig nem volt az,addig még kedvelt is esetleg?

     

     

    Sajnálom,hogy te nem így értelmezted vagy félremagyaráztál valamit,de tudod a két lehetőséget...Azért ha alkalmasint errejársz,magyarázd meg,mit találtál a topikindítóban közönséges?

    Oké,ha Nóra nem is jön vissza,akkor valaki más is elmondhatja...Mert én esküszöm,nem látom...

    előzmény:
    i.nora (147)
    2008-07-04  23:49
  2. Torolt_felhasznalo_904145
    Torolt_felhasznalo_904145
    2008. július 5. 23:04150.
    Nem,nem vagyok pukkancs a legkevésbé sem,de mint írtam,nem nagyon birom,ha kioktatnak,vagy debilnek néznek.Merthogy eléggé kioktatás szagú és enyhén gúnyos hangvételű volt a hszed.És még azt is írtam,hogy remélem viccnek szántad.Erre jössz nekem ezzel a hsz-el:"Jó ég! Hogy Te micsoda pukkancs vagy! ha így felkapod a vizet, akkor nem értem, miért teszel fel tök egyértelmű kérdést. Ha meg már felteszel, miért akadsz ki, ha valaki leírja rá a tök egyértelmű választ... Amúgy tényleg csak poén volt, soha senkit nem szotam kioktatni. Te olyan ember vagy, aki mindig mindent támadásnak érzékel?? "Ez nem ingerült szerinted?Mondjuk ezen a pukkancson is megsértődhetnék,de nem teszem.Írhattad volna egyszerűen azt is,hogy ne haragudj,viccnek szántam.Mivelhogy kérdeztem is.Abból,hogy nem tetszett a szerinted humoros hszed,miből gondolod,hogy mindent támadásnak veszek?Meg:ha valóban egyértelmű volt a kérdés,akkor nyilván nem az a válasz,hhogy mert zömében csak nők vannak itt.Vagy ha igen,akkor egy utalás egy vigyorgó pofával,vagy kacsintás,vagy mittomén,helyére rakta volna a dolgokat.De most őszintén:ha te ezt a választ kapod,hogy a NŐKLAPJA café frumán zömmel nők fórumoznak,nem arra gondolnál,hogy valaki gúnyt űz belőled?
    előzmény:
    énke6 (149)
    2008-07-05  08:19
  3. 2008. július 5. 08:19149.
    Jó ég! Hogy Te micsoda pukkancs vagy! ha így felkapod a vizet, akkor nem értem, miért teszel fel tök egyértelmű kérdést. Ha meg már felteszel, miért akadsz ki, ha valaki leírja rá a tök egyértelmű választ... Amúgy tényleg csak poén volt, soha senkit nem szotam kioktatni. Te olyan ember vagy, aki mindig mindent támadásnak érzékel??
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_904145 (129)
    2008-07-04  18:53
  4. 2008. július 5. 00:08148.

    ezt mire írtad?

     

    még nem vagyiok anyós talán nem is olyan sokára

     

    de az ember nem tagadhatja meg magát

    ha hozzák a szerelmüket elfogadom, de nem azért mert jaj de tetszik

    azért mert az én gyerekem szereti

    de van hogy az előző jobban tetszett

    vagy az egyiké szimpatikusabb mint a másik választotttja

     

    de ahogy a saját véreimet nem válogathattam össze

    úgy a vérfrissítést sem:)

     

    anyukám nagyon jó anyós

    az én anyósom már nem él

    bizony nem volt jó,sose mondanám,   hiányzik a férjemnek  

    előzmény:
    i.nora (147)
    2008-07-04  23:49
  5. 2008. július 4. 23:49147.

    Uhhh!

     

    Nemis olvastam a topicot, csak az indító szöveget, már bánom is hogy írtam.

     

    Ez is egy borzalmas és közönséges topic!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2008. július 4. 23:36146.

    Nálam apukám próbálkozott be, hogy megmagyarázza hogyan kell vaddisznó pörköltet főzni. Ő sósan szokta, gombával, jó szaftosra, én pedig édesen csináltam gyümölccsel és krokettel. Megmondtam neki, hogy ok, te úgy szoktad, de ezt most én csinálom. Egyébként anyósom nekem a főzésbe sosem szólt bele. Nagyüzemi konyhán dolgozott, és egyszer próbálta megmagyarázni, hogy három szem tojással is be lehet panírozni két kiló húst, mert szórunk hozzá kis lisztet, meg felengedjük vízzel, de mondtam neki, hogy csirizt nem eszünk. Egyébként nemigen tud főzni, sajnos rengeteg olajat használ, engem mindig meghajt a főztje, de nagyon jó palacsintát süt. És a lányom imádja a krumplifőzelékét, mert nagyon apróra vágja a krumplit.

    Egyébként így két év külön élés után és 25 km távolból egész jól megvagyunk egymással. Azt hiszem ha nem lett volna ez a faramuci helyzet nálunk a házzal kapcsolatban, nem is lett volna probléma köztünk. De hát mindegy, túl vagyunk rajta.

    előzmény:
    manóka70 (142)
    2008-07-04  23:17
  7. 2008. július 4. 23:33145.

    Azt nem!

     

    De voltak érdekes dolgai, de már elfelejtettem!

    előzmény:
    Gabri80ke (139)
    2008-07-04  22:59
  8. 2008. július 4. 23:32144.

    Ez csak természetes!

     

    Egyébként az unokáim is szépek okosak, komolyan! A nagyobbik az ötosztályos gimiben most volt negyedikes, 4.9-el , a 13 éves, 4.7, az elsős csupa dícsérettel, ők lányok, a csillagszemű négyéves fiú unokám  meg a legjobb pasi lesz akit láttam!

     

    a picurka meg integetett a 4D-s UH-n nekünk.  

    előzmény:
    Gabri80ke (140)
    2008-07-04  23:01
  9. 2008. július 4. 23:27143.

    Nekem valóban sokáig rossz volt a kapcsolatom az első menyemmel, pedig nagyon szerettem amíg együtt jártak.  Aztán a fiam egy alkalommal vacsora közben tett egy olyan megjegyzést, hogy még nem akar pár évig nősülni hanem ha végez a sulival majd még eljárkálnak kicsit csavarogni és majd utána összeházasodnak. Akkor láttam hogy ez nem tetszik a barátnőjének. Még viccesen meg is jegyeztem, hogy gondolod, hogy megvár az x olyan sokáig? Ő meg mondta, hogí nem megvárni kell, hanem együtt csavarognak kicsit.  Egy halvány mosoly volt a reagálás és három hónap múlva bejelentette, hogy babát vár.  Pedig előtte gyógyszert szedett. Hazudnék ha azt mondanám, hogy örültem neki, hisz a fiam másodéves volt a főiskolán. Nem szóltam én semmit, a sulinak ugye vége nappalin, hogy majd estin folytatja, aztán kapásból azonnal behívták katonának. Igen, akkor már sírtam is, mert se lakás, se pénz, nálunk még három iskolás gyerek, a kislányéknál kettő, kinek volt ez az egész jó. Ráadásul még nagy esküvőt is akart, hogy náluk így illik. Akkor már nagyon mérges lettem én meg azt mondtam, hogy nálunk megy úgy illett, hogy aki terhesen ment férjhez az elment két tanúval és egy kosztümben megházasodtak egy szük családi körbeni vacsorával. Hát ezzel a mondattal évekre megutáltattam magam. Többet nem szólt hozzám, pedig nálunk lakott.

     

     Az esküvő után albérletbe mentek és többet nem engedte a fiamat hozzánk, azzal az indokkal, hogy nem örültem a leendő unokámnak. Az unokámat titokban láthattam a képernyőn keresztül és egy éves koráig nem is láthattam. A fiammal meg titokban randiztam egy-egy kávé erejéig az ellopot félórák alatt.

     

    Életemben senkinek annyit nem pitiztem mint a menyemnek, hogy láthassam az unokámat, a fiamat. Aztán amikor dolgozni járt már és nem volt aki elmenjen a bölcsödébe érte mert rendszertelenül dolgoztak,  akkor rájött, hogy szüksége van rám és mehettem az unokámért a bölcsibe, oviba, később az iskolába. Ma már jóban vagyunk, de tíz évem ment el arra, hogy megértse, hogy nem ellene szólt a sírásom, hanem a körülmények ellen. Ma már belátja, hogy igazam volt és valahol el is ismeri hogy akkor igazam volt, túl fiatalon házasodtak és azóta is úgy élnek, hogy se vele se nélküle.

     

    Egyébként annyira nem vagyok beleszólós, rájuk telepedős, hogy a közel húsz év alatt a két kezemen megtudom számolni, hányszor voltam náluk akkor is két óránál többet nem.

     

    De nemcsak hozzájuk nem megyek a másik fiamhoz is csak akkor ha hívnak, de még a lányomhoz is akkor.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_904145 (1)
    2008-06-30  18:01
  10. 2008. július 4. 23:17142.

    A rántáskeverést nevetem.

     

    Nagyon sokszor elmondtam az Anyukámnak, hogy szerencse, hogy lányaid vannak, mert te rossz anyós lennél ő tényleg még abba is beleszólt volna / HA HAGYTAM VOlNA/, hogy merre keverjem a rántást.

     

    Ez nem anyós szokás hanem, hogy sajnos nem vagyunk egyformák és nyílván az "idegennek" a menynek rosszul esik egy-egy ilyen megjegyzés és nem mer úgy visszaszólni mint a saját Anyjának.

     

    előzmény:
    Gabri80ke (139)
    2008-07-04  22:59
  11. 2008. július 4. 23:12141.

    Lehet, hogy igazad van.

     

    Minden anya sír az esküvön legalábbis könnyezik legyen az lányos vagy fius anya. Sőt még az apák is könnyeznek. Ez az élet rendje.

    Aki ezt kigúnyolja az úgyis visszakapja az élettől.

     

    Az én anyósom soha nem törődött azzal, hoy hogyan hámozom a krumplit / mással sem / annál inkább az Anyukám na és a férjem.

     

    Én aztán a kezükbe adtam akkor hámozzátok ti.

     

    Talán azért sincsenek itt az anyósok "panaskodni", mert egyszerüen nem AKARNAK vitát szítani.

    előzmény:
    i.nora (135)
    2008-07-04  22:47
  12. 2008. július 4. 23:01140.
    Szuper, jaj de jó lesz nektek! Az én lovacskám már 4 éves, 120 cm és 23kg. És természetesen gyönyörű és okos. Már ha ez kérdéses.
    előzmény:
    i.nora (138)
    2008-07-04  22:58
  13. 2008. július 4. 22:59139.
    Gondolom azt is megmutatta, melyik irányba kell helyesen keverni a rántást!
    előzmény:
    i.nora (137)
    2008-07-04  22:57
  14. 2008. július 4. 22:58138.

    Szia!

     

    Majd szeptember végén! De nekem már az ötödik unokám lesz. Csak a lányaimnak az első.

    előzmény:
    Gabri80ke (136)
    2008-07-04  22:56
  15. 2008. július 4. 22:57137.

    Hát tévedsz!

     

    Én új krumli érés idején ismertem meg az anyósomat, ugyebár azt nem lehet vastagon megpucolni és évekkel később amikor ott volt nálunk tél végén és krumplit pucoltam nem vékonyan, majdnem rosszul lett, hogy én becsaptam őt, mert azért tetszettem meg neki, hogy vékonyan pucoltam a krumplit és nagyon finom ebédet főztem és örült, hogy spórolós menye lesz. De már látja, hogy nekünk soha nem lesz semmink és megmutatta hogyan kell krumplit pucolni és én még olyan rögös pucolt krumplit nem láttam életemben mint ahogy ő pucolta.  Ja és egy krumplit kb. öt percig pucolt. Na nem is vettem át a módszerét.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_904145 (128)
    2008-07-04  18:34
  16. 2008. július 4. 22:56136.

    Szia Nóri!

     

    Megszületett már az unoka?

    előzmény:
    i.nora (135)
    2008-07-04  22:47
  17. 2008. július 4. 22:47135.

    Vagy azért nincsenek itt, mert szégyellik hogy azért a lányért aki szereti a fiúkat, a szívüket is odaadták volna, cserében a kákán is a csomót keresték.

     

    Tiltanak, unoka eltíltásával zsarolnak, gúnyneveket adnak és szerencsétlen anyós meg töri a fejét hogy mi rosszat tett, mert csak az a bűne, hogy anyós és sírni mert az esküvőn.

    előzmény:
    manóka70 (130)
    2008-07-04  19:12
  18. 2008. július 4. 22:41134.

    Ne kívánj magadnak rosszat, mert azok még rosszabbak. NIncs semmilyen minta előttük és nagyon érzékenyek.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_839481 (9)
    2008-06-30  18:31
  19. 2008. július 4. 22:26133.

    Konkrétan az én anyósom várt el tőlünk erőn felül anyagi segítséget. Mikor én GYED-en voltam. Többek közt ezért kellett korábban (másfél év után) visszamennem dolgozni. Mert a párom két gerincsérvvel éjszakánként rakodómunkásnak állt, hogy meg tudjunk élni. Sajnos egy fizetésből nem tudtuk négyünk szükségleteit fedezni. És hiába kértük szépen, hogy keressen magának munkát, hiába vesztünk össze vele, a füle botját nem mozgatta. Négyen éltünk egy házban, anyósom, a párom, a kislányunk és én. Anyósom egy fillérrel sem járult hozzá a közös költségekhez, mert az ő munkanélküli segélye az éppen a cigarettájára elég. Rezsit már nem tud fizetni. Bevásárolni sem volt soha, és ha jöttek az unokái, vagy a "vőlegénye", vagy meghívta a sógornőméket ebédre abból főzött, amit én vettem. Nem sajnálom tőlük, de szerintem ezt nem illik.

    Egyébként ahogy elköltöztünk, másnap talált magának munkát. És tök jó nézni, hogy mennyit változott azóta. A saját lábára állt.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_904145 (128)
    2008-07-04  18:34
  20. 2008. július 4. 22:00132.

    Jol van na nem "haragszom" Tényleg sokan nem neteznek a korombeliek sőt még a fiatalabbak sem csak az általánosítás esett egy kicsit rosszul, de ELFELEJTVE.

     

    Én egyébként 59 évesen tanultam meg netezni és amit tudok azt mind itt tanultam meg és mondhatom, hogy leginkább a saját korosztályomtól.

     

    Igaz a fiam lehetne a "tanítómesterem", de tudod mikor van egy 25 éves fiatalnak türelme az öreg rókához.

     

    Igaz a netet én a munkámhoz is használom.

     

    Jó éjt és kellemes hétvégét .

    előzmény:
    Gabri80ke (131)
    2008-07-04  21:52
  21. 2008. július 4. 21:52131.
    Manóka, te egy olyan kedves ember vagy, imádom a verseidet, idézeteidet és nem állt szándékomban megbántani, attól, hogy valaki nem tudja használni a számítógépet még nem hülye! Az én anyám sem tudja, az anyósom sem, sőt a nagymamám sem, de még a 40 éves sógornőmnek sincs róla elképzelése sem. A két nagynéném közül is csak az egyik, de az internetet már ő sem. Ha végiggondolom a mi környékünkön az asszonyok többsége (ötvenes korosztály) nem ért hozzá. Persze, mindig vannak kivételek.
    előzmény:
    manóka70 (130)
    2008-07-04  19:12
  22. 2008. július 4. 19:12130.

    Megmondom mit gondolok, azért nem láttok itt anyósokat, mert a többségüknek fogalma sincs hogyan kell használni egy fórumot! Ötven-hatvan évesek, sosem használtak számítógépet, sosem próbálták

     

     

    Szerintem az lenne a legjobb ha ezt a mondatodat minnél előbb visszavonnád. Nézz már körül mennyien vagyunk tul az 50-en 60-on és akár a 70-en is.

    Képzeld el nem vagyunk hülyék csak azért mert megértük ezt a kort, mert akár még 60 évesen is megtanultuk a netezést és lehet még többet is tudunk mint egyes korodbeli fiatalok.

    előzmény:
    Gabri80ke (116)
    2008-07-04  15:25
  23. Torolt_felhasznalo_904145
    Torolt_felhasznalo_904145
    2008. július 4. 18:53129.

    NEM MONDOD???!!! Ki hitte volna,hogy egy női fórumon a zöm nő,következésképpen meny??!!

     

    Éééérdekeees...Az a néhány férfi,aki talán vő,miért nem fikázza az anyósát?EZ a kérdés lényege.Rajtad kívül elég sok női lénynek sikerült ezt felfogni,mint ahogy azt is,hogy miért fikáznak viszont a nők.

     

    Mielőtt humorheroldkodsz legközelebb,olvasd el inkább kétszer hogy miről van szó.Esetleg magát a topikot is végigböngészheted.És akkor nincs szükség viccesnek szánt(remélem csak viccesnek szántad)kissé kioktató hszre.

     

    előzmény:
    énke6 (125)
    2008-07-04  16:46
  24. Torolt_felhasznalo_904145
    Torolt_felhasznalo_904145
    2008. július 4. 18:34128.

    Na hallod,a szemétben kotorászni az már több mint túlzás,meg beleszólás...Elképesztő.Ez már tényleg a kákán is csomókeresés.Mint ahogy a "túl vastagon pucolod a krumplit-zöldséget" is az.Hát kinek mi köze hozzá,hogy mennyit farigcsál le róla az ember?

    Ezt az erőn felüli elvárást viszont kérlek fejtsd ki,mert nem igazán értem,mire gondolsz.

     

    A gyógyszerfüggő,magát csak himbálni képes kommunikálni képtelen egyénnel nem beszélgetni kell,hanem butaltatni a megfelelő helyre.Ott vagy meggyógyítják,vagy nem,de mindenképpen jobb helyen van ott,mégha élete végéig látogatni is kell.

    előzmény:
    Gabri80ke (122)
    2008-07-04  16:39
  25. 2008. július 4. 16:51127.
    Bocs, tenyleg rosszul olvastam......kozben ingajaratban vagyok a gep es az oltozkodes kozott...tenyleg megyek a dolgomra....Szoval ne haragudj ram, en voltam a figyelmetlenul olvaso....
    előzmény:
    Gabri80ke (122)
    2008-07-04  16:39

Címlap

top