Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Házasság-meddig jó?

Torolt_felhasznalo_228777
Torolt_felhasznalo_228777
Létrehozva: 2008. július 21. 21:56

Csak úgy eszembe jutott a kérdés ahogy így olvasgatom a topicokat.

Persze nem kell ahhoz nlc-t olvasni, hogy ellaposodott házasságokat lásson valaki, de itt könnyebben beszélnek róla.

 

Eleinte gondolom van a szerelem, vagy nincs csak olyan érzés, hogy vele le tudom élni az életem.  Vagy kell egy család, gyerek...

 

De meddig jó vagy élhető  egy házasság? 3év? Vagy 4? Nem válik unalmassá a házastárs? És ha van más szerelem, nem börtön már a meglévő kapcsolat?

 

Egyáltalán, minek a házasság?

 

Állítólag a férfiaknak ingyen háztartási alkalmazott kell...

 

Biztosan van akit kellemetlenül érint a kérdés, nem kell komolyan venni, csak elfilóztam... 

  1. Torolt_felhasznalo_264332
    Torolt_felhasznalo_264332
    2008. augusztus 7. 16:0358.

    Nahát,én épp  most rágódom azon,hogy váljak vagy ne. Persze ez nem egyik pillanatról a másikra jött,már évek óta húzodik a gondolat,de úgy érzem mostmár kezd a finisbe érni.Egyszóval kiborul (t) a bili. Miért? Mert az én férjem egy unalmas ember,aki még 47 évesen sem tudott a szülői háztól "elszakadni" érzelmileg - amúgy normális értelemben. A család,a gyerekei csak másodlagos.

    Nincsenek tervei,céljai,ül a pocsolyában és sápítozik. De nem tesz semmit azért,hogy az életünk kicsit jobb irányba forduljon.Szerinte az már valami,hogy ő ledolgozza a napi műszakot, utána indulás az apjához - mert ott mindig van mit csinálni. A panelben utál lakni,de soha nem mondta,hogy költözzünk családiba,egy lépést sem tenne/tett ezügyben.Ugyanis egyszem fiú és azt hitte,hogy mi majd odaköltözünk a szülői házba.  Ja,és a napi pia: Az már kell,hogy a "borzasztó" családját eltudja viselni.

    Lehetne még sorolni...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2008. július 23. 20:3457.
    Hogy lehessen kivel gyakorolni az anális szexet.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_228777 (1)
    2008-07-21  21:56
  3. 2008. július 22. 21:2156.
    Sokan nem szeretik kiteregetni a családi szennyest, ám egyszercsak nem bírják tovább elviselni a rossz házasságukat.
    előzmény:
    vila (49)
    2008-07-22  11:33
  4. 2008. július 22. 21:0255.
    Igazad van, nem mindig érdem, ha két házasfél együttmarad. Sokszor tehetetlenség, lustaság és az anyagiak hiánya tartja egyben a házasságot.
    előzmény:
    kyssLINA (33)
    2008-07-22  06:50
  5. 2008. július 22. 20:5454.

    Én úgy látom, hogy a szüleink példája ragadós, jó és rossz értelemben is: akik elvált szülők gyermekei, maguk is könnyen hajlamosak a kenyértörésre, akik szülei meg egymás mellett élték le az életüket, azok nagyobb valószínűséggel maradnak együtt.

    Arról persze lehetne vitatkozni, érdemes-e egymás mellett mindenáron kitartani. Környezetemben láttam olyat, hogy valaki alkoholista és/vagy csapodár lett egy rossz házasságban vergődve, az idegbeteg gyerekekről már nem is beszélve. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_652128 (30)
    2008-07-22  00:53
  6. Torolt_felhasznalo_228777
    Torolt_felhasznalo_228777
    2008. július 22. 20:0553.

    Nem:),képzeld!!!! Másnap kidobott!!! Azt mondta, hogy a gyűrű bizsu, 200ft-os, a palota csak egy makett és különben is

     

     

     

    Egyébként lehet, hogy egy házasságot leginkább lángoló szerelmből kelle kötni és 3-4 évente megújítatni...

    Nekem most nincsnek ilyen terveim,csak kíváncsi voltam mert sok olyan topicot olvasok, amiben arról írnak nők, hogy 5- 10-20 éve szeretik a régit és még mindig belé szerelmesek, vagy másba....nincs jól "kitalálva" a házasság intézménye...szerintem

    előzmény:
    Melinda80 (51)
    2008-07-22  19:31
  7. 2008. július 22. 19:3352.
    A házasságkötéskor senki sem kap garancialevelet. Minden kapcsolat addig működik, míg mindketten egyformán fontosnak tartják, és tesznek érte. Feltéve, ha azonos alapról indultak. Ha nem, akkor valamelyik fél szívni fog, vagy akár 1 év után is szív.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_228777 (1)
    2008-07-21  21:56

Címlap

top