Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Miért is voltam kövér?

Torolt_felhasznalo_495821
Torolt_felhasznalo_495821
Létrehozva: 2008. augusztus 10. 22:30

Nem voltam születésemtől kövér alkat. Sportoltam is nem kevés évig.

 

Kényelmessé váltam, ellustultam?

Lelki burok 'épült körém'.

Mert tudtam a tükörben, hogy kövér voltam, de nem

tettem ellene? Pénzhiányra hivatkoztam lustaságból,

kényelemből???

Igen!

Mert elkönyveltem magam annak, aki lelkemben nem vagyok?

 

Akarsz beszélni a saját alakodról?

 

Ha az "nlc" modik nem törlik ki,

talán erről is beszélgethetünk nemsokára.

Laci

 

Irj, ha akarsz és feltehetsz képeket is

előtte utána.

 

 

  1. 2008. augusztus 13. 23:0976.
    Freudi elszólás!
    előzmény:
    Hajneee (9)
    2008-08-10  23:01
  2. 2008. augusztus 13. 23:0375.

    Nem haragszom a világra, csak bonyolultabbnak tartom magamat annál, hogy egy vadidegen 20 sorból megfejtsen, úgy, hogy semmit nem tud rólam.

     

    Zongorán játszottam akkor, most orgonálok és kórust vezetek.

     

    Nem bántottál, csak okos próbáltál lenni, de nem jött össze - szerintem.

     

    Ennyi.

     

    Ági

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_495821 (74)
    2008-08-13  22:55
  3. Torolt_felhasznalo_495821
    Torolt_felhasznalo_495821
    2008. augusztus 13. 22:5574.

    Miért haragszol a világra?

    Milyen hangszeren játszol?

    Hallhatnánk?

    Mi a baj?

    Én nem bántottalak.

    Laci 

    előzmény:
    ÁgicaT (72)
    2008-08-13  22:49
  4. Torolt_felhasznalo_495821
    Torolt_felhasznalo_495821
    2008. augusztus 13. 22:5073.

    Kedves d.eniko,

     

    Van egy biztos módszer a kérdésedre, de meg se forduljon a fejedben, hogy megcsinálod, ha picit sem gondoltad komolyan a kérdesedet.

     

    Ez a módszer hihetetlenül gyorsan karcsúsít és lapítja a pocót.

     

    Kell hozzá egy rongyszőnyeg.  Nem bársonyszőnyeg!!!

    Azért rongyszőnyeg, mert fontos, hogy ne legyen kényelmes.

     

    Hasonfekvés.

    Karjaiddal hátra nyúlsz.

    Lábszáraidat felhúzod.

    Megfogod a bokáidat.

    Meghúzod lábaid és homorítasz.

    Hintalovat formázol

    és hasizmaid segítségével el kezdesz hintázni előre és hátra.

    Minden este. Nem baj, ha eleinte oldalra felborulsz! Csak csináld az ég szerelmére! :-)

    Eleinte elég felvenni a pózt.

    Azután hintázni kettőt. oda és vissza. Előre és hátra.

    Másnap megint négyet.

    Azután 8-at!

    Ha következetes leszel és

    egy napot sem hagysz ki!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    EGYET SEMMMMMMMMMM!!!!!!

     

    2 hét múlva láthatod a látványos eredményt a tükörben,

    de szerintem ismerőseid előbb észre fogják venni, mint 2 hét. 

     

    Szeretettel:

    Laci 

    előzmény:
    d.eniko (70)
    2008-08-13  22:20
  5. 2008. augusztus 13. 22:4972.

    Először úgy gondoltam, hogy nem bocsátkozom vitába. De azért a tényeket leírom.

     

    Tudod, én a keleti határszélen laktam akkor (30 km Ukrajn, ugyanennyi románia). A naaaagy büdös Budapest keleti széle 320 km hozzánk.... És mivel zeneművészeti jártam, ezért ilyen esetben az ember nem csak iskolát, hanem tanárt választ, SZEMÉLYRE SZABOTTAN... És igen, a szüleimnek sok verejtékébe került előkeríteni ehhez a pénzt, de nehogy azt hidd, hogy sétagalopp a nevenincs faluból a fővárosba feljutni.

     

    A menzapénzt többek között bagóra költöttem, ami marhára nem helyes (azóta már rég nem dohányzom). DE! Nem azért nem ettem, ezt értsd már meg, mert le akartam fogyni, hanem azért, mert minden mást fontosabbnak tartottam, mint az evést. Lesz.rtam, hogy nézek ki, ha 70 kiló lettem volna, azt is ugyanúgy lesz.rom, mint azt, hogy 48 lettem.

     

    Te is befejezhetnéd az okosnak vélt gondolataidat. Eddig ha jól láttam, senkinél nem sikerült bevágódnod vele...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_495821 (66)
    2008-08-13  21:05
  6. Torolt_felhasznalo_560931
    Torolt_felhasznalo_560931
    2008. augusztus 13. 22:3071.

    Húha....

     

    (még mielőtt messzemenő következtetéseket vonnál le ebből az egy szóból:

    -nem vagyok kövér

    -nem vagyok sovány

    -rendszeresen sportolok /de a Himnuszt érdemtelen vagyok énekelni/

    -tetszem a páromnak és magamnak is)

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2008. augusztus 13. 22:2070.
    en nem vagyok az a tipikus kover de viszont nagy a pocim!es foggalmam nincs hogyan szabaduljak meg tole,mert mashonnan nem akarok fogyni!!!!!!!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_495821 (1)
    2008-08-10  22:30
  8. Torolt_felhasznalo_495821
    Torolt_felhasznalo_495821
    2008. augusztus 13. 22:1169.

    :-) holdsarló,

     

    Mint látod visszafelé olvasok, de most tényleg megmosolyogtattál :-)

     

    Teljesen pontos az edzésmunkáról való leírásod az öcséd kapcsán.

    Nálam a különbség csak annyi volt, hogy legtöbbször vagy egy pohár málnaszörppel, vagy (jó napokon) egy túrókrémmel küzdöttem le a teljes napot.

     

    Utolsó éves serdülő koromban sikerült jogosulttá válnom a kalória pénzre és a helyzet kissé feljavult. :-)

    Ettől még a Hunfalvy-ban a padtársam szendvicsein nőttem fel.

     

    Azonban most, ha a (már nemigen bordás) pocómra tekintek,

    eszembe jut a Kádár banda, akik minimum 25 évig

    remegő tokával énekelték a 

    "fel-fel te éhes proletár" cimű toplistás hazugságot.

     

    ennyi.

    Van kérdésed?

    Laci

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_131132 (54)
    2008-08-11  07:11
  9. Torolt_felhasznalo_495821
    Torolt_felhasznalo_495821
    2008. augusztus 13. 21:5368.

    Kedves holdsarló,

     

    6-8 kiló az átlagon felül még jól is állhat egy nőnek.

    Pláne, ha magas.

     

    18 éves koromig én sem szerettem sovány lenni.

    Igen sok kínos emlék kisért a soványságnak köszönhetően,

    de ma már érzem, milyen jó is volt annyira szikárnak, fittnek és szálkásnak lenni annak idején.

     

    Az anyagcsere probléma sokkal nagyobb probléma és sokkal többeké, mint ahogyan gondolnánk.

     

    Te hiszel a bifidusz esszenziszben? :-)

     

    Örülök, hogy írtál,

    Laci

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_131132 (58)
    2008-08-11  07:47
  10. Torolt_felhasznalo_495821
    Torolt_felhasznalo_495821
    2008. augusztus 13. 21:3567.

    Megvallom, zavarba hoz a reakciód sárkányanyu.

     

     

    "Akkor neked nem is a magad kövérségével van gondod, ugye?

    Lassan leesik, hogy te inkább mások vélt-valós kövérégét akarod megoldani, vagyis amolyan Laci guruként akarod egészségre-elnempuhányodásra sarkallani kis topicod olvasóit?"

     

    Valóban nem a saját kövérségemmel van gondom,

    és emelni akarok mások lelkén, mert ilyen a természetem.

    Miért is zavar ezt Téged?

     

    "felhúznám magam a bordásfalra és felkúsznék a kötélre "

    Mi ez a sok feltételes mód sárkányanyu????????

    Éppen ez a pici na, ne

    nám-ném, ellustult gátló, láthatatlan falról szándékoztam beszélni itt, amely sokakat megakadályoz a cselekvésben!

    Miért fáj ez neked?

    Pont erről írok, ha hagynád és nem hülyéznéd a másik gondolatát!

     

    Az a sportoló, aki kijut egy olimpiára, ahol Magyarországot képviselheti, az lett-légyen előtte bármekkora ego,

    átérzi annak lehetőségét és súlyát, hogy

    büszkévé teheti saját nemzetét és

    ezért tesz rá még egy lapáttal, akár eről felül is.

     

    Nos az, hogy azután a saját kormánya (nem népe)

    szarik a fejére és éhezik rövid idős korára,

    az már egy másik kérdés.

     

    Ennek a Magyarországon  bűnöző gengszterbanda kormány mielőbbi felelősségre vonásának kérdése.

     

    Találkoztál már nyomorgó olimpikonnal, aki annak idején "megtapsoltatta" országunkat egy aranyéremmel?

    Magyarországon még ez is lehetséges!

    Szégyen Gyalázat,

    de örülök, hogy semmi nem ér fel Hozzád 

    e rablóbanda kormány mocskából!

    Laci

     

    előzmény:
    sárkányanyu (64)
    2008-08-11  11:34
  11. Torolt_felhasznalo_495821
    Torolt_felhasznalo_495821
    2008. augusztus 13. 21:0566.

    Némi túlzással kedvesnek mondható Ágica,

     

    6 sorod is elég volt most ahhoz, hogy megfejtsd Önmagad,

    mezítelenre vetkezz Mindenki előtt.

     

    Ha 220 km-en belül nem találtál magadnak olyan iskolát,

    amelynek Tenmagad megfelelni képes lehettél volna,

    akkor Téged igen sokan irígyelnek Ma Magyarországon!

    Csupán azért, mert ott lehettél, ahová szüleid verejtékéből eljutottál!

     

    Mi másra is költhetted otthonról - szüleidtől - kapott menzapénzedet, mint evésre? (wink)

     

    Van még valamilyen bölcsnek vélt mondásod?

    Laci

     

     

    előzmény:
    ÁgicaT (65)
    2008-08-11  13:44
  12. 2008. augusztus 11. 13:4465.

    Azt hiszed, okos vagy? Azt hiszed, 20 sorból "megfejtettél"? Tévedsz...

     

    Tudod, nem azért mentem kollégiumba, mert el akartam szakadni otthonról (dehogy akartam!!!!), hanem mert 320 km-re volt tőlem az egyetlen olyan iskola, ami nekem megfelelt.

     

    És nem azért ettem csupán 2 szendvicset, hogy lefogyjak, hanem azért fogytam le, mert csak 2 szendvicset ettem. Mivel a menzára kapott pénzemet inkább másra költöttem, mert arra már nem volt több pénze a szüleimnek, hogy külön zsebpénzzel finanszírozzanak.

     

    Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_495821 (39)
    2008-08-11  00:02
  13. 2008. augusztus 11. 11:3464.

    Kedves Laci!

     

    Köszi tegnap esti reagálásodat a hszmre, de kicsit magas, amit írtál.

    Akkor neked nem is a magad kövérségével van gondod, ugye?

    Lassan leesik, hogy te inkább mások vélt-valós kövérégét akarod megoldani, vagyis amolyan Laci guruként akarod egészségre-elnempuhányodásra sarkallani kis topicod olvasóit?

     

    Köszi a 3 gyerekért a dícséretet, de mint írtam, kevesebb mint egy évvel a 3gyerekem születése után még mindig csak 55kg vagyok, szóval hiába van rajtam kb. 5kg plussz, ettől én se kövér se elpuhult sem vagyok, a férjem se tesz rám egy bíráló megjegyzést sem -még a hátam mögött sem-, nincs is oka, így is csini vagyok

    Csak a magamban élő képhez képest, ami talán már sosem leszek, hisz szültem, öregedtem, nem érzem annyira jól magam a bőrömben.

     

    A fittségem pedig kirobbanó formában, egész nap lótok -futok mászókára, csúszdára mászok fel-le, simán felhúznám magam a bordásfalra és felkúsznék a kötélre

     

     

    Az olimpikonokról pedig szerintem hülyeséget írtál, nem azért teszik tönkre(???) magukat, hogy mi hallhassuk  a himnuszt.

    Profi sportoló a férjem, kicsit belelátok ebbe a világba, de mindenki azért sportol,hogy NEKI-MAGÁNAK jó legyen, nem másnak akarunk megfelelni.

    Az olimpikon is magát látja kiskorától az olimpiai dobogón és azért küzd egy életen át, nem azért mert kiskorában elhatározta, hogy megtapsoltatja az országot.

    Az, hogy az élsport és lassan már a hobby sport is ennyire elindult a

    negatív irányba, az meg már egy másik topic......

    a body builderektől kiráz a hideg -bocsi az érintettektől- mert számomra ők túl egók.

    Én azt szeretem, ha valaki a mozgás öröméért SPORTOL és attól izmosodik, nem pedig hogy azért gyúr naphosszat, hogy jobb legyen a tükörképe 

     

    Na, lépek, odaég az ebédem és még pár tornagyakorlatot is meg kell csinálnom, arra az esetre, ha kigyulladna  a ház az ebédfőzésemtől

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2008. augusztus 11. 10:3163.
    Ha beleolvasol a Kolonics halála után nyílt "járadékos" topicba, akkor rögtön megtalálod rá a választ...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_495821 (45)
    2008-08-11  00:18
  15. 2008. augusztus 11. 09:5762.
    a mfenekemet én akkor ültem véresre amikor tényleg nagyon sovány voltam és szinte szúrtak a csontjaim. hát az elég szörnyű volt. se ülni se feküdni nem volt jó állni se mert már a talpam is fájt meg semmi ruganyosság nem volt a lépteimben mintha minden egyes lépést odavágtam volna a talajhoz. :/ úgyhogy azokat az érzéseket nem sírom vissza. de a möostaninál nagyon már nem akarok nagyobb lenni. :S csak a menstruációm jönne vissza. =(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_131132 (59)
    2008-08-11  07:50
  16. 2008. augusztus 11. 09:4861.
    Megnézték, de az ok. A jobb oldali tömöttebb. Lehetett esetleg pajzsmirigy gyulladás. De 4 éve az UH negatív volt. de biztos ilyesmi volt.
    előzmény:
    eeeper (60)
    2008-08-11  08:54
  17. 2008. augusztus 11. 08:5460.

    sziasztok!

     

    Holdsarló, ugyanígy jártam. A második gyereknél megváltozott a pajzsmirigyem működése. Alulműkszik. Ha 400-500 kalóriát eszem és naponta kb 2 órát edzem, jó és fogyok. Viszont a hajam is elkezdett hullani és fájt a gyomrom.  Jó, hogy rájöttem(illetve a dokim) mi a titok...

    Nézesd meg a TSH szintet a véredben

     

    Üdv nektek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_131132 (58)
    2008-08-11  07:47
  18. 2008. augusztus 11. 07:5059.
    Vízhójagjai neki is voltak, sőt a fenekén is... Annyit ült a kajakban. Szerintem szép sport, és a  srácok a versenyeken....hmmm, igen csinosak a kajakos fiúk
    előzmény:
    géé (57)
    2008-08-11  07:44
  19. 2008. augusztus 11. 07:4758.

    Bocsi, azt hittem TE keresed magadnak a választ.....

     

    Rájöttem, hogy nem.

     

    Én mindig sovány voltam, világéletemben. Utáltam is nagyon. A 2. gyerek után szülés után lefogytam szépen, aztán 3 hónap alatt úgy, hogy nem is ettem (nem értem rá a kicsi mellett), visszajött 15 kiló, ami azóta is megmaradt. Valami hormonzavar. Mivel gyűlöltem sovány lenni (pedig annyit ettem, amennyit akartam és egy gr. se jött fel - a család nőtagjai sárgultak az irigységtől), nem bánom a gömbölyű formáimat. Lehetne 6-8 kg-mal kevesebb, de ha nem, hát nem. A 2. férjem így ismert meg (ő sovin nem ismert még) és így szeret. Minek kínozzam magam?

     

    Szóval mitől lettem kövér? A 2. szülés után kialakuló anyagcserezavartól.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_495821 (1)
    2008-08-10  22:30
  20. 2008. augusztus 11. 07:4457.

    de az csak a vacsora volt. :D

    egyébként evezős tuti nem lennénk. nekünk is van kajakunk /igaz túrakajak/ de néhány alkalom elég volt arra hogy egy életre megutáljam az evezés minden formáját. XD sajnos elég gyatrák oltak a lapátok illesztései ráadásul érzékeny is a kezemen a bőr nem volt rajtam kesztyű se úgyhogy az utolsó utazásunk alkalmával legalább egy hétig hatalmas vízhólyagokkal jártam-keltem a nagyvilágban. még jó hogy nyár volt és nem kellett a suliban írni. :D

    pedig egyébként utána tök jó kalandtúrákra ment az apukám de az unokatesómat vitte mert nekem még ez se volt elég csábító. XD

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_131132 (56)
    2008-08-11  07:36
  21. 2008. augusztus 11. 07:3656.

    Anno ott volt mellé a sport. A hét minden napján napi 2 edzés, hétvégeken is, nyáron gyakran egész nap fel se jött a Tiszáról a fiú.

     

    Ha a 6 krinolinhoz te is eveznél 30 km-ert, 1,5 km futás után, te se lennél kövér. Elég keményen edzették őket.

    előzmény:
    géé (55)
    2008-08-11  07:33
  22. 2008. augusztus 11. 07:3355.
    jesszusom. =o bár én is ehetnék ennyit úgy hogy ilyen vékony maradok. XD
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_131132 (54)
    2008-08-11  07:11
  23. 2008. augusztus 11. 07:1154.

    Aha, nagyreményű bajnok kajakos?

     

    Megmondom én neked, miért voltál (lettél) kövér! 

     

    Van nekem egy egykori többszörös korosztályos magyar bajnok, serdülőválogatott kajakos öcsém. Mikor válogatott volt (14-17 éves kora körül), kijárt a napi két edzés. Ha csináltad, tudod milyen. Több km. futás, erősítés, úszás, evezés.

     

    Sose felejtem el az egyik vacsoráját: 1 kg kenyér, 6 db krinolin, 1 liter tej. (akkoriban a serdülőválogatottak kalóriapénzt kaptak havonta, na az tényleg kajára ment) És nemhogy kövér nem volt, hanem inkább vékony.

     

    Aztán befejezte a kajakozást, de a 6 krinolin vacsorára megmaradt .... Megszokta. És az én egykor csini öcsém meg felszedett 1-2-sok kilót. Hát ennyi a trükk. Te nem így jártál valahogy?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_495821 (45)
    2008-08-11  00:18
  24. 2008. augusztus 11. 06:2653.
    nem voltam én kövér soha. csak kicsit husi. nem is volt semmi bajom az alakommal. csak aztán annyit hallottam a körülöttem levő nálam tényleg lényegesen vékonyabb csajoktól hogy ilyen kövérek meg olyan kövérek és ha azt mondtam nekik hogy akkor nézzenek meg engem akkor annyit mondtak hogy jaj de te jól nézel ki /holott nyilvánvaló volt a különbség/ hogy egyszercsak besokalltam. és úgy döntöttwem hogy na most már csak azért is jól fogok kinézni. szépen fogyogattam aztán egyszercsak leszaladt rólam jó pár kiló egyszerre és aztán már nem volt megállás. 35 kilót fogytam. ebből több mint 10 már visszajött de az utóbbi 1,5 évem csak erről szólt. úgyhogy ennyit a miért is voltam kövér és miért is lettem sovány témáról. egyébként tényleg csak a lustaság volt az oka hogy néhol kicsit től gömbölyded voltam. viszont a melleim jók voltak. XD de azok arányaiban most is jók úgyhogy erre büszke vagyok és ennek örülök. =D
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_495821 (1)
    2008-08-10  22:30
  25. 2008. augusztus 11. 01:0852.

    teny hogy igy kellene taplalkozni de nagyon nehez es sok lemondassal jar de amig teheti az ember szerintem erdemes csinalni. persze a mozgas nelkulozhetetlen hozzavalo.

     

    mellesleg nem olyan latvanyos ez mint ahogy te elkepzeled. ok csak azert fogynak olyan sokat mert a koxtol nagyon bevizesednek 10-15kilo viz siman megreked rajtuk ezenkivul a kox nem hoz fel 100%os izomtomeget csak 50-60at es a kura utan ez szepen lemegy roluk. szoval abbol a 20-30kilobol rogton csak 5-10kilo zsir lesz.

    előzmény:
    Passenger (25)
    2008-08-10  23:37

Címlap

top