Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ruha turiból

punkey
Létrehozva: 2003. december 8. 14:09
Kiváncsi vagyok a véleményetekre a turis ruhákrol/ turizásrol. Mennyire ciki/ egyedi egy ilyen darab, stb...
(Mostanában nagyon elterjedt a kortársaim körében (18-20) az a nézet, hogy csak márkás cuccokban nézhet ki jol az ember és fontos, hogy mindig kövessük a divatot. Én ezzel nem értek egyet. A legtöbb cuccot 200 forintokért veszem turiban, általában nem jön velem szembe az uccán a saját ruhásszekrényem. Az ismeröseim viszont sokszor cikinek találjaák, ha megtudják egy egy szebb darab honnan van.)
  1. 2003. december 9. 09:1926.
    Eygébként az hiszem rossz helyre nyitottam ezt a topicot. . . na mindegy. :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2003. december 9. 09:1025.
    Az én gyerekem - még csak 11 hónapos lesz - tele van Espirites cuccokkal. Mindezt 400-500 ft-ért. Hát, hülye, aki nem használja ki az ilyen lehetőségeket.
    előzmény:
    punkey (24)
     
  3. 2003. december 9. 08:1724.
    Nekem a cuccaim nagy része egyébként turibol van. Ha anyussal beszabadulunk, nem lehet minbket orákig kirángatni. (Pedig nem vagyok egy nagy vásárlos) itt miskolcon találtam egy irto jo turit, vmi turi nagyker, (a kertészáruház fölött a buza tértöl kb 1 kilométerre). Az olcsoság egyáltalán nem megy a minöség rovására, mit ahogy ezt többektöl hallottam. Hol vásárosz máshol Marks&Spencer tiszta gyapju kardigánt 350(!!!) HUF-ért?! Csak az embernek vannak ugye osztálytársai, és rosszul esik ha ilyeneken kiakadnak. Egy kissé szüklátókörünek tarom az iylen fazonokat.
    előzmény:
    Mohagazda (23)
     
  4. 2003. december 8. 22:2023.
    Én miskolci vagyok, gondolom, Ti pestiek, itt a Széchenyi utcán van ugyanannak a tulajnak 2 gyerekruha turija, és mivel én már törzsvásárlónak számítok, mindig szól bontás előtti napon. Esetleg annyit tudok segíteni Nektek, hogy ha megírjátok, hányas méret és milyen ruhadarab szükséges, válogatok és mivel hetente járunk Pestre, elviszem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_384266 (15)
     
  5. 2003. december 8. 16:5022.
    Sziasztok, szerintem is nagyon jól lehet vásárolni a turikban kosztümöket és igazán elegáns szoknyákat is tudtam ott venni. Sajnos az én régi helyem nagyon szakadt lett. Tudtok olyan jó turit ami a kék metró vonalán van mondjuk Újpest és Kálvin tér között. Ezt még ebédidőben be tudom cserkelni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2003. december 8. 16:2221.
    csepel Kossuth l. u. 80 sz. körül van, ahova én rendszeresen járok, két részből áll, a benti darabáras, a gyerekruhák sokszor jók.
    Gyerekruha továbbá a Kolosi téri piac első emeletén, nem kilós, darabáras, de nagyon jó ( sok amerikai cucc van itt)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_601554 (19)
     
  7. 2003. december 8. 16:2020.
    szerintem tök jók a turis cuccok, nekem szinte csak az van. azért szeretem őket, mert egyediek, olcsón megszerezhetők. barátnőim sokszor irigykednek , hogy nekem van egy levis nadrágom 1500-ért, neki meg 16000-ért. EGYÁLTALÁN NEM CIKI!!!!
    előzmény:
    punkey (1)
     
  8. 2003. december 8. 16:2019.
    Javaslom, aki tud jó turit, írja már le a tapasztalatai mellett a címét is.
    Köszi előre is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2003. december 8. 16:2018.
    Nekem szinte csak turiból vannak ruháim, illetve még varrok is. Boltban egyrészt az L-es méret is csak a fél fenekemre jönne fel, másrészt drága és sokszor a minőséggel is bajok vannak. Nem beszélve arról, hogy szinte csak műszálas ruhákat lehet venni, azt pedig utálom.
    Egyáltalán nem ciki turiba járni, aki azt mondja az enyhén szólva sznob. Én akkor is járnék, ha milkós lennék. Ja, és 18-20 éves koromban is u. ezt gondoltam! (most 28 vagyok)
    előzmény:
    punkey (1)
     
  10. 2003. december 8. 16:1817.
    Én is kíváncsi lennék rá! Mivel "big" vagyok, a méreteim nem igazán a hagyományos mérettáblázathoz igazodnak. A német és a tengerentúli cuccok közül jobban találok magamnak holmit. Én is tudok egy-két használható boltot, ahol már régebben vásárolok. Persze mindnek van előnye és hátránya.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. nek
    nek
    2003. december 8. 16:0716.
    Szia

    Meg tudod mondani, hol van ez az uzlet, ahol vasarolsz?
    előzmény:
    Mohagazda (13)
     
  12. Torolt_felhasznalo_384266
    Torolt_felhasznalo_384266
    2003. december 8. 16:0415.
    Melyxik turiban találod ezeket a klassz dolgokat???
    előzmény:
    Mohagazda (13)
     
  13. 2003. december 8. 16:0014.
    Szia!
    Én is szoktam turiban venni, főleg gyerekruhákat. Szerintem ezerszer szebbek, mint amit piacon, üzletben lehet venni. (Tele van kínaival, szétesik, kijön a cérna belőle stb. És igazán márkás, szép egyedi ruhák jönnek velem haza. Viszonylag elfogadható áron. ettől még a kínai is drágább, noha korántsem tetszik annyira. szerintem nem ciki, de az biztos, hogy csak felsőruházatot veszek, bodyt, harisnyát stb. csak újat.
    előzmény:
    punkey (1)
     
  14. 2003. december 8. 15:5613.
    Sziasztok! A kislányomnak (17 hónapos) én is turiból vásárolok, a body és a harisnya kivételével mindent. A cuccok 90%-a vadiúj, angol ruha, volt már közte Marks&Spencer kabátka is. A múltkor 32 db-ot vettem neki 12ezerért, ezért egy gyermekruha üzletben jó, ha 4 darabot kapok. A férjemnek szinte az összes nadrágja turiból van, vadiúj Diesel meg Levi's gatyák, 2-2. 500-ért. De magamnak is vettem már olyan angóra pullóvert, amin rajta volt az árcédula, mindössze 800 forintért. De vettem már Jackpot pulcsit 1. 500 ért, félhosszú őzbarna velúrkabátot 8ezerért és még sorolhatnám. Hogy más meg mit szól hozzá, hogy egy adott darabom turiból van, nagy ívben lesz*om. Szerintem, ha meg tudok venni egy Levi's nadrágot 2ezerért, hülye lennék 16-ot adni érte csak azért, mert márkaboltban veszem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2003. december 8. 15:4012.
    Sziasztok! Én rendszeresen használt ruhákat veszek, főleg a kicsinek (5. 5 hónapos). Egyszerűen nem éri meg Nekem, hogy vegyek egy rugit 2-3 ezerért, amit kétszer ráadok, és már ki is nőtte. Nagyon jó állapotú ruhákat tudok venni, párszáz forintért. Például egy plüssrugi az üzletben k. b. 2 ezer, amit használtan megkapok 300-500 ft. -ért. És nem látszik meg rajta, hogy használt! Én szeretek turkálóban vásárolni, kimondottan élvezem a "vadászást"!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2003. december 8. 15:1111.
    Ha van pénzem épp, én az iguánába megyek, vagy esetelg a ciánkáliba, de erről leszoktam, mert kicsit sztem elszálltak, + a nagymező utcai ruhagalériába. Amúgy sztem abszolut nem ciki. Aki meg annak tartja. . . pffff. . . :P
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2003. december 8. 14:5010.
    Én is szokok turkálni, de azért nem akárhol - néhány helyen nem bírom a szagot, ami ezzel jár. A Flóriánban azonban pár éve nyílt egy Humana túrkáló, osztrák cuccokkal, és főleg a kölyköknek, de néha magamnak is kifogtam már jó cuccokat. Sajnos, nemrég költöztek egy kisebb helyiségbe, így kényelmetlenebb a dolog (ide nehezebben fér el a babakocsi), de múlt héten sikerült végül a kisebbiknek egy tök pompás téli anorákot kifognom 1200 pénzért :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_384266 (4)
     
  18. 2003. december 8. 14:449.
    Hello, szerintem nem ciki (bár én kicsit idősebb vagyok, mint a Te korosztályod), sőt én már többször találtam vadi új ruhákat. Olyan blézert vagy télikabátot, amiben még benne volta cimke, illetve be volt még varrva a zsebe. A blézer pl. 1500Ft volt bársony gallérral, gyapjú szövet, Made in England, Télikabát 4000 Ft kasmír szövet Made in Austria. Az volt az érzésem, hogy véletlenül került a turkáló kínálatába. Viszont soha nem vennék kötött pulovert, blúzt, meg olyasmit, ami közvetlen érintkezik a bőrömmel.
    előzmény:
    punkey (1)
     
  19. 2003. december 8. 14:428.
    Én egy kis városban lakom, de van egypár jó turkáló. Az a jó, hogy az egyiknek a tulaja mindig mondja, hogy mikor van bálabontás, így rendszerint elsőként megyek. Volt már olyan is, hogy valami nagyon megtetszett, de nem volt nálam pénz. El akartam rakatni, erre azt mondta, hogy nyugodtan vigyem haza, ráérek később is kifizetni. Meg olyan is volt, hogy anyukám csak próbára hazahozott valamit, és ha nem volt jó az sem volt probléma másnap visszavittem neki
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2003. december 8. 14:397.
    Imádok turkálóban vásárolni, és az egyik fiam - minő szerencse - kifejezetten azokat a cuccokat szereti, amiket valaki már rongyosra hordott. Hiába veszek neki vadiújat, az kényelmetlen. :-)))
    előzmény:
    punkey (1)
     
  21. Torolt_felhasznalo_633068
    Torolt_felhasznalo_633068
    2003. december 8. 14:326.
    En nagyon-nagyon szeretek turizni (meg kinai piacra jarni), irto buszke vagyok magamra, hogy milyen tok jo dolgokat tudok venni fillerekert! Anyosom mindig bamul micsoda klassz, nemegyszer markasabb cuccokat talalok!:) Szerintem egyaltalan nem ciki, de ha zavar, hogy a barati korod annak tartja, ne kosd az orrukra!:DDDD (En egy 10-essel tobb vagyok Nalatok, de mar egeszen "ifju" korom ota uzom ezt a "sportot". )
    előzmény:
    punkey (1)
     
  22. 2003. december 8. 14:315.
    X. ker. Kőrösi Csoma Stny. Filléres Flanc turkáló (de mostanában kissé emelkedtek náluk az árak, alaposan körül kell nézni!)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_384266 (4)
     
  23. Torolt_felhasznalo_384266
    Torolt_felhasznalo_384266
    2003. december 8. 14:254.
    Itt Pesten tud valaki ajánlani jó turkálót? Ahol tényleg jók vannak???Köszi.
    Egyáltalán nem cik, szerintem nagyon egyedi tud lenni, mert nem jön Veled szemben az utcán, jó minőségű anyagok, stb. . . . !
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2003. december 8. 14:243.
    Szia!
    Szerintem tök jó, hogy vannak turik. Én egy csomó ruhámat turkálóban veszem (és vannak közöttük márkások is!). Nálam eddig csak irigykedett mindenki, hogy milyen mázlista vagyok hogy olcsón jó rucikat túrtam. Egyáltalán nem ciki használt ruhában járni, ha jó állapotban van és jól érzed magad benne. Mi a munkahelyünkön még csereberélni is szoktuk a ruhánkat. Ha valaki kihízza vagy megunja már le is csap rá valamelyikünk.
    előzmény:
    punkey (1)
     
  25. 2003. december 8. 14:232.
    Én is szoktam turkálóban vásárolni. Szerintem egyáltalán nem ciki. Meg ha az embernek szerencséje van, akkor márkás cuccokat is kifoghat tök olcsón. Szerintem folytasd csak nyugodtan és ha szégyenled, akkor nem kell megmondanod, hol vetted. Mondd azt, hogy külföldi rokonaid küldték, anyukád vette, de nem tudod, hogy hol stb.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top