Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Flór Ferencben szülni :)

Kacsa21
Létrehozva: 2008. szeptember 18. 11:47
Helló váranós kismamák és tapasztalt anyukák! Várok mindenkit aki hasznos információkkal tudnak szolgálni a Flór Ferec kórházzal kapcsolatos szülési tapasztalatokról.
  1. 2008. szeptember 24. 10:3526.

    Igen mindjárt itt a nagy nap :) csak polgári esküvő lesz ami kb 50fős a vacsora pedig csak szűk család 26fővel... a 3. kerületben lesz mind az esküvő mind a vacsora.. a legnagyobb aggodalmam ,h mikor kezdek el kipattogni az arcomon ?? hát persze ,h most... :((( gyönyörű leszek... na mindegy remélem elmúlik ,meg kenem addig mindenfélével... :)

     

    hát azt nem mondanám ,h sokan voltak ,de mondjuk jobbat vártam... ennyi pénzért... :)

     

    reméljük azért nem fog már 2szeresére nőni a pocid.. az utazás meg sztem felejtős az első 2-3 hónapban azt hiszem a nővérem is eddig fog 4 fal közé szorítva utána tudta csak kivinni babakocsival sétálni Milost aztán neki nem volt gond az utazás.. kocsiba ülésbe be a picikét és uccu neki... szóval ezzel nem hiszem,h gond lesz ,csak mondjuk nehogy depis legyél azalatt a 6 hét gyerekágyi időszakban ,mert sajnos pont egy napmentes idősztakot fogtatok ki a picikével. de tuti nem lesz gond :)  de jó neked 2 hét és bármikor jöhet :D viszont én jövőhéten nem leszek mert megyünk Sopronba nászútra de ha tudok megpróbálok bejelentkezni :)

     

    A doki meg biztos megcsinálja az ultrahangot hisz neki nem mindegy?? ha kifizetem a 8ezret akkor van rám fél órája :) sajnos ez így működik :(

     

    hál istennek már látom a végét az esküvőszervezésnek.. már csak 2 nap ami húzós lesz mert én fodrász vagyok hivatalosan és az egész familynak én csinálom a haját és akit tudok megcsinálok pénteken akit nem azt szombaton délelőtt és délután ,h estére rendben legyünk... holnap meg megyek szemöldökszedésre aztán dokihoz aztán a páromhoz aztán haza szóval rohangálós lesz... de hál istennek vasárnap megyünk sopronba és akkor 1 hét pihi... már alig várom :)

    előzmény:
    kovácsági (25)
    2008-09-24  09:57
  2. 2008. szeptember 24. 09:5725.

    Szia...  

     

    Jujj ne hülyéskedj... gondoltam, h nagyon pörögsz... hiszen mindjárt itt a nagy nap... És lesz templomi is meg polgári is, vagy csak polgári...? Lagzi is vagy csak vacsora? Mesélj... ha van időd.  

     

    Hát elég szégyenletes dolog, h így nem foglalkoznak ott az emberrel, dehát ha ez azért van, mert sokan járnak oda, akkor mégsem lehet annyira rossz Klinika.  

    Remélem megnéznek majd uh-on, h mitek lesz... Sztem tényleg mondd el a dokinak, h miért is szeretnéd tudni... hátha megenyhül, ha alapból nem tenné. 

     

    Igen, én is mindig ezen filózok, h sztem a testalkatomhoz képest elég nagy a pocakom, és azért még hátra van az utolsó hónap, még hízhat, nőhet a pocak. Az én sógornőmnek (a bátyám feleségének) is hatalmas pocakja volt, és nekik is jó nagy, 4,25 kg-os bébijük lett. Császáros. Nővéredéknél simán meg tudott születni, vagy császár lett a vége?

     

    Nem vagyok egy nagyon jövős-menős típus, csak imádok vezetni, saját kis autókám van, és sztem most pánikolok, h a bébi után majd nem tudok majd sehová menni egyedül. De lehet, h nem is fogok majd arra gondolni, h mennék valahova... Meghát a bébivel is lehet utazni... nah majd meglátjuk.

     

    Én meg számolgattam és rájöttem, h még kb 4 hetem van csak hátra. Ez tök jól hangzik, már nagyon kíváncsi vagyok rá, h milyen lesz az egész szülés és Barbink is... h tényleg olyan kis pisze orra van-e mint Apának...  De ha számolok meg gondolkodom egy kicsit, akkor rájövök, h hát nem mindenki húzza ki még ezt a 4 hetet, tehát 2 hét múlva már bármikor időben leszünk... Nagyon izgi...  

     

     

    Sok van még hátra az esküvő szervezéséből??

    előzmény:
    Kacsa21 (24)
    2008-09-24  09:25
  3. 2008. szeptember 24. 09:2524.

    Na bocsánat ,h tegnap nem jelentkeztem ,csak annyira lefáradtam mert annyi fele rohangáltam ,h eldőltem és aludtam :)

     

    Túl vagyok az AFP-n és most várom a csütörtököt ,h mehessek ultrahangra :D

     

    próbáltam beszélni a jelenlegi dokimmal de hallod ami ezen a Róbert Károly Magánklinikán megy az kész KÁOSZ! 250ezrért ekkorra káoszt azért nem gondoltam volna.. senki nem tudja mi merre aki először jár ott az esélytelen ,h kiigazodjon mert nincs ott senki aki útbaigazítaná... no mindegy.. nekem szerencsém volt ,mert szembejött a dokim elvette a kiskönyvem és közölte ,h majd hívnak..azt ennyi..nem is tudtam vele beszélni ... szóval majd néz csütörtökön ,h mit keresek ott... :D

     

    lehet ,h csak képen tűnik nekem nagynak a pocid ,de sztem pont jól áll neked.. (nővéremből kiindulva akinek jó nagy hasa volt ,de igaz volt benne egy 4kg 10dkg-s gyerek ) szóval sztem pont a méreted :D

     

    hát szomorúan hallom ,h akkor le kell mondanom a fürdésről... :( de inkább minthogy baja legyen bogyókának :(

     

    Én egyenlőre nem érzem ezt a hű de mehetnékem van dolgot inkább azt érzem h nincs semmi bajom elvagyok mint a befőtt..néha rámtör egy ilyen nagy álmosság ,de nem jellemző..nem mindennapos... :)

     

    na de összepakolok mert rohan a lakás... ja és nagyon elegáncsos volt a bátyódés a menyasszonya és te is jól néztél ki :) gratula mégegyszer :)

     

    Pusz még jelentkezem

    előzmény:
    kovácsági (23)
    2008-09-22  21:13
  4. 2008. szeptember 22. 21:1323.

    Mézeskalács... hmmm...  nyamiii...  

     

    Hát nem tudom, mennyire nagy, sokaktól azt hallom, h még kicsi is... dehát 2 kiló a pindúr, sztem rendben vagyunk. Ahoz a lapos pocakhoz képest meg sztem még nagy is.  

     

    Nekem azt mondta a védőnő, h kicsit több lehet ilyenkor az anyag odalent, de ez természetes, mert így tisztul a szervezet.

     

    Hűűű hát én sem tudom, h mit fogok mondani fiúnévnek. Mondjuk nekünk azért már elég biztos, h kislány, de állítólag még születés előtt kell mondani lány- és fiúnevet is... Úgyhogy azért majd egy tartalék nevet gondoljatok ki.

     

    Hát igen, ez a fürdés-téma... nekem azt mondták inkább ne, én is szeretek fürödni néha, pláne pont az ilyen hideg telek még hidegebb estéin... de én nem kockáztatok. A nyáron még a Balatonban sem fürödtem, valahogy nem merek... nem kockáztatok, h Neki vmi baja legyen...

     

    A fáradás az durva... én napokat töltöttem az ágyban sokszor... Aztán a közepe a legjobb sztem... akkor olyan aktív voltam... még mindig pörögnék, jönnék-mennék, de mostmeg már képes lennék néha vezetés közben bealudni, úgyhogy mostmár kevesebbet vezetek... lassan le is mondhatok róla.  

     

    Ez még egy nagyon jó oldal... http://anyaleszek.hu/mi-micsoda-az-ultrahangos-papiron--ci kk 

     

    Nah megyek aludni... jóóó éééjt...

    előzmény:
    Kacsa21 (22)
    2008-09-22  20:43
  5. 2008. szeptember 22. 20:4322.

    na bocsánat ,csak mézeskalácsot kellett sütnöm :D jó nagy pocid van a képen :) de hát reméljük 35hetesen nekem is ekkora lesz :D félek ,h görögdinye méret leszek :)

     

    nekem alapból több volt a hüvelyváladékom amúgy mint kellett volna szóval drasztikus növekedést nem veszek észre és nem nem mondta egyik doki sem ,h normális ha több vagy kevesebb.. normális színe van nem fáj ha pisilek és nincs semmi szokatlan panaszom... ennyi nekem elég :)

     

    a Dóra is és a Barbara is szép név ,bár nekünk ha kislányunk lesz akkor Niki lesz hál istennek ezt megbeszéltüka párommal... de ha fiú lesz... na akkor vannak bajok... akkor ötletem se lesz :)

     

    huhh kicsit elfáradtam... nah örülök ,h akkor legalább kakót ihatok :) Jah mega másik dilemmám.. a fürdés..én imádok órákig melegvízben ázni ,de hát a védőnő azt mondta ,h nem szabad..ezt tényleg nem szabad ??? még fél órácskára sem? :) hisz ilyen hideg időkben zuhanyozni????

     

    amúgy én biztos ami biztos kenem a pocakom ,mert nincs tapasztalatom ,h mennyire vagyok hajlamos vagy nem hajlamos a csíkokra :)

     

    na de lassan megyek zuhanyozni ,mert elfáradtam :(( ez egy kicsit bosszant ,h elfáradok...és nem az a baj ,h úgy teljességében elfáradok hanem h a derekam kezd el sajogni és az katasztrófális....

     

    no mindegy..ismét köszönöm a hasznos infókat :D jah és nagyon teccik az oldal amit belinkeltél :) teljesen feldobta a napomat!

     

    Pusz

    előzmény:
    kovácsági (21)
    2008-09-22  16:53
  6. 2008. szeptember 22. 16:5321.
    Offline gyermeket várok kovácsági 5935. 2008-09-22 16:49

    cia...

     

    Hát akkor szia Zsófi...  Örülök, h találkoztunk...  

     

    Nagyon szép a név, csak fura, ezért kérdeztem. Én is vmi különlegeset szerettem volna, csak Apának egyik sem tetszett.

     

    Kovács lesz a vezetékneve, Apa után. Gondoltam arra is, h lehetne mindkettőnké kötőjellel, de azt csak akkor lehetne, ha házasok lennénk. Legalábbis így hallottam. A keresztnév talán Barbara. Ez már hónapok óta tetszik mindkettőnknek, de esélyes még a Dorottya, h Dórinak lehessen hívni.

     

    Remélem megcsinálja az uh-ot... Drukkolok...  

     

    Hát ez a testsúlydolog is nagyon egyénfüggő. Nekem az elején a védőnő azt mondta, h kb 12 kg lenne a megfelelő, mert ugye akkor még csak 50 voltam. Én meg majdnem kinevettem, mert egész életemben kb 10 év alatt híztam 10 kilót, sportoltam is, így mindig rendben volt a súlyom, nem híztam, nem fogytam.

    És hát igaza lett a védőnőmnek, most tartok 12 kg-nál, és még azért van kb 5 hetem max. Most 2 kg a csöpp, és még lehet, h 3 kg-ra is felhízik, akkor viszont én is még legalább 2-3 kg-ot felszedhetek.

    Igaza van sztem is a nővérednek, észre sem fogod venni, h hízol... én is csak abból vettem észre, h elkezdett szorítani a nadrág a combomon.

     

    Itt van előttem a kiskönyvem, itt az áll, h...

     

    10. hét --- 51 kg (+1)

    13. hét --- 50,3 (mínusz fél kiló)

    17. hét --- 52,8

    22. hét --- 54,2

    26. hét --- 56

    30. hét --- 58,3

    32. hét --- 61

    34. hét --- 62,2

     

    Nah így állok most. Tehát eddig +12 kg és még nincs vége.

    A védőnő mesélte, h volt olyan kismamája, aki harmincvalahány kilót hízott és mégis visszanyerte az alakját. Hm... szerencsés.  

     

    Igen, a koffein-kérdés. Sokan sokmindent mondanak, de én a legtöbb helyről azt hallottam, többek között a védőnőtől is, h nyugodtan ihatok akár kávét is, teát is, csak ésszel. Mármint ha eddig napi 3 pohárral ittam, akkor azt csökkentsem 1 pohárra, vagy ha az íze miatt iszom akkor lehet koffeinmenteset.

    Teából is lehet nyugodtan napi 2 pohárral is inni, csak ne legyen ennél több.

    Én sem iszom soha kávét, teát csak nagyon néha, igazi citrommal jobb most, kakaót simán...

     

    A terhességi csíkokkal kapcsolatban... Én éveken keresztül aktívan sportoltam, hosszútávot futottam, háromtusáztam és magasugrottam, szinte minden nap mozogtam elég komolyan. Ekkoriban 43-45 kg voltam, ami tökéletes volt nekem, mert az szín izom volt. Aztán abbahagytam és felcsúszott úgy 5 kg. Nah nekem már ennyi elég is volt ahoz, h az egész fenekem és a felső combom csíkos legyen. Ez azért 15-16 évesen gáz volt. Megszoktam, ott vannak, ez van.

    Állítólag ez ellen semmit nem lehet tenni, mert ha olyan az ember bőre akkor úgyis lesz csík, de én is inkább mindent megteszek. Sok folyadékot, főleg vizet kell inni, h hidratált legyen a bőr. Mert ugye pisilünk minden 10 percben, és azt pótolni kell. ÚÚÚÚÚtálom a vizet, mégis iszom, ezt az Óbudai Gyémántot, narancssárga a kupakja, na ez kifejezetten babavíz.

    Plusz van ez a Johnsson's baby olaj gép... reklámozzák is, h a vizes bőrre kenve 10x több nedvességet zár a bőrbe mint más ilyenek... Hát én előtte is használtam, imádom, mert tényleg tök jó puha lesz az ember bőre. Én ezt minden nap zuhany után még vizesen bekenem a pocakomat, a combomat, a fenekemet meg a ciciket is, tuti ami fix. Eddig rendben vagyok, egyetlen csíkom sincs... kopp-kopp-kopp!!!  

     

    Hogy ettől, vagy mástól, nem tudom, de nekem bevált. Sztem érdemes ezzel játszani esténként.

     

    Más... neked mondták a hüvelyváladékot? Mármint, h több lesz?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2008. szeptember 22. 14:2320.

    huhh hát ez a 14 hetes után a 20 hetes képed hát nem semmi... én most vagyok 16 hetes ugye és kb akkora a pocim mint neked 14hetesen... ez azért így elég hirtelen változás legalábbis képek alapján ,de tök jó :DD

     

    És te kened valamivel a pocidat? mármint ,h ne legyenek terhességi csíkok meg ilyenek?

    előzmény:
    kovácsági (18)
    2008-09-22  14:13
  8. 2008. szeptember 22. 14:2019.

    Jah igen bocsánat a Kacsából nem nagyon derül ki ,de Zsófi vagyok :D Igen a nővérem babáját Milosnak hívják.. ez egy rendes név.. szláv eredetű a név ,de az anyuka isés az apuka is magyar 100%ig :) hogy is mondjam ,nem akartak snassz nevet :) Ezen én is nagyon gondolkodom ,h milyen nevek jöhetnének szóba:) tényleg ti tudjátok már a nevét a kislányodnak?

     

    Hát holnap megyek a dokimhoz a magánklinikára az AFP miatt ugye és akkor majd előadom neki ,h szeretném tudni mert ez lesz az ajándék akkor csak megcsinálja nem? :) meg ha úgyis fizetek neki akkor nem tök mindegy nékije :D

     

    Na most ez a pocakdolog akkor tényleg egyénfüggő ,mert nekem a védőnő elmondása szerint is nagyon fent van már a méhem.. a hasam alja nem is volt megpuffadva egyből fent nőtt :) de akkor még várok türelmesen :)

     

    A felfázásokra nagyon figyelek ,de inkább túlöltözöm mostanában mint alul :) szóval hál istennek eddig minden ilyen ártó dolog elkerült :)

     

    és amúgy te sokat híztál vagy tudtad tartani ezt a 12 kg-t ha em vagyok túl indiszkrét :D mert bár a pocim nőtt 1 picit ,de még nem híztam sőt fogytam 1 kg-t .. de a nővérem azt modja ,h nyugodjak meg egyik pillanatról a másikra csak úgy hipp-hopp fel fog csúszni 6-7kg ez igaz? :( azt nem szeretném..mondjuk én 178cm vagyok és 63kg szóval nincs gondom a testsúlyommal pont jó csak így belegondolva ,h 70kg sőt 80is lehetek  kicsit sokkol...

     

    És az mennyire igaz ,h nem szabad fekete teát inni meg kakaót se nagyon meg semmiféle koffeinforrást..,mert az oké ,h nem iszom kávét mert azt soha nem is ittam ,de kakót sem ,meg teát sem???

     

    megnézem az oldalt addig :)

     

    Pusz

    előzmény:
    kovácsági (17)
    2008-09-22  14:08
  9. 2008. szeptember 22. 14:1318.

    A pocaknövésről ennyi képem van így hirtelen...

     

    De mindenkinek máshogy alakul, szóval ne izgulj, ha egyidőben nem ugyanúgy nézünk ki...  

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2008. szeptember 22. 14:0817.

    Jajj én egy percig sem ítéllek el, h akkor már ott aludtál... nekünk is csak pár nap kellett...  

    Ugye, h nem az idő meg a kor számít? Csak az érzelmek.  

     

    Jah és még annyit szeretnék kérdezni, h mi a keresztneved? Gondolom látod, h az enyém Ági.  

     

    A nővéred babája "Milos"????? Ez eredeti név, vagy bece, vagy külföldi...??

     

    Ne félj az AFP-től, csak egy vérvétel, és biztos nem lesz gond... csak pozitívan mindig... rendben???  

     

    Hát ha így már többször ugyanazt érzed, akkor biztos ő az már.  

     

    Azért ha így meg akarod nézetni, h kisfiú vagy kislány... akkor azért előbb szólj a dokinak, mert nem tudom, h csinálnak-e csak úgy ultrahangot, ha kéred. Elvileg csak a kötelezőket csinálják meg, ezért mondom. Nehogy menj és közölje, h bocs-nem-megy.  

    Meg azért ha meg is nézi, azért ne éld bele teljesen magad, hátha pont úgy fog fordulni, h nem mutatja meg... Csak nem szeretném, h csalódj.

    Amúgy ha kiderül, akkor nagyon-nagyon szép és emlékezetes pillanat lesz, h pont az esküvőtökön mondod meg neki, és h pont így... én támogatom az ötletet!!!!!!  

     

    Látványosan nőni a pocak? Hát ha így visszagondolok... Úgy kezdtem 50 kg-mal, h kockás volt a hasam, tényleg ott egy deka felesleg sem volt. Nagyon sokáig, kb a 20. hétig csak nagyon a hasam alja volt megduzzadva, aztán egyre jött feljebb. Meg mi azt fedeztük fel rajtam, h bizonyos időközönként beindul, nő pár centit amit észreveszünk aztán egy darabig megint csak úgy van.

    De ez nagyon egyénfüggő én úgy tudom.  

     

    A nappali és éjszakai nagyon sok pisilés most nagyon aktuális ebben az időben... mert pont kb most indul úgy igazán be a méhed növésben, és ezért nyomja a hólyagodat. Ez nekem nagyon változó volt, volt h pár napig naponta 20x is kimentem, de volt, h csak 3-4x. Ha kell, menj, csak figyelj, h ha csíp, akkor az felfázás vagy fertőzés és akkor tünés dokihoz mert a fertőzés hathat a babóra is.

     

    Én most 34+4 vok, tehát a 35. hétben vunk, és a 28. héten már lefelé volt fordulva a lány, azóta éjjelente legalább 1x de inkább 2-3x kimegyek és már aludni sem tudok.

     

    Itt van egy cím...

    Itt nyomon tudod követni, h mikor kb hogy néz ki a csöpped, és h mikor mi történik odabent. Én az elejétől kezdve a mai napig nézem... Nagyon jó érzés tudni, h mi folyik bent.  

     

    http://www.babanet.hu/ultrahang.php?t=fejl&h=2 

     

    pusz...

    előzmény:
    Kacsa21 (16)
    2008-09-22  13:40
  11. 2008. szeptember 22. 13:4016.

    Huhh még csak 21 vagyok igen ,de valami hasonló van nálunk is ,csak mi nem tudtunk eddig összeköltözni! Anyukám az apukája cégénél dolgozott én odakerültem nyári munkára és hát a legelső benyomás az volt ,h te atya úristen mi a fenét gondol ez magáról aztán elkezdtünk beszélgetni elmentünk kajálni..moziba..de csak haveri szinten és egyik nap amikor megvették a jelenlegi házukat mert ők sokan vannak tesók (pontosan 6an plusz anyuka apuka plusz rajtam kívül még 1 barátnő) akkor áthívott ,h nézzem meg aztán elmegyünk mozizni... erre elkezdtünk este iszogatni és hát ott aludtam :) pedig nem ez a típusú lány vagyok de nagyon beleszerettem és ő is belém és azóta együtt vagyunk. Ez 3és fél éve volt :) azóta minden hapyy és teljes az egyetértés. :)

     

    Hát igen ,te már közel vagy a fogható valósághoz a kislányoddal kapcsolatban :D de az ösztönök majd beindulnak hidd el ezt.. ezt a nővéremen tapasztalom.. első nap még megfogni sem akarta Milost az 5nap meg már úgy öltöztette mintha világéletében ezt tette volna és hát biztos elfogult vagyok ,de nagyon okos az öcskös és napról napra több mindent tud szóval nem hiszem ,h ezzel gond lesz.. :) (Könnyen dumálok majd ha ott leszek én is biztos tiszta paragép leszek :) )

     

    Amúgy pont ma vagyok 16. hetes 0napos :) holnap megyek AFP-re amitől 1 picit félek ,de csak nem lesz gond :) Amúgy a mozgást beírtam a naptáramba szóval ezzel nem lesz gond :) Nem számítottam rá ,h mindennap rugdosni fog ,de tegnap este is volt 2 puffanás és ez biztos ő volt úgyhogy már alig várom ,h elmesélhessem a dokinak meg a védőnőnek :D

     

    Nem isteníted magad ,de tényleg nagyon örülök ,h rád találta mert tényleg nagyon megnyugtató és hasznos dolgokat írsz ,úgyhogy teljesen egyetértek veled nagyon örülök ,h egymásra találtunk :D

     

    Akarjuk e tudni ,h milyen nemű? Hát az az igazság ,h csütörtökön el akarok menni a dokimhoz ,h megpróbáljuk kideríteni milyen nemű ,mert a szombati esküvőmre szeretnék beszerezni egy vagy rózsaszín vagy kék kiscipőt ami ajándék lesz a férjemnek :) ezzel akarom meglepni :) úgymond az első ajándékom :) remélem sikerül.. vagy szted reménytelen? úgy örülnék ha összejönne sztem ez tök jó ajándék lenne... :)

     

    4D : úgy terveztem ,h a 18.hét elején felhívom őketés kérek időpontot.. de ugye oda jöhet a párom is ? A képeid alapján láttam ,h a Mátyásföldi Klinikán csinálták ,úgyhogy majd rákeresek és bejelntkezem hozzájuk :) Már alig várom :D olyan furi...

     

    Ja meg azt akartam kérdezni ,h neked mikor kezdett el látványosan nőni a hasad? mert nekem egy ideje van egy kis "dudorom" de semmi extra... szóval akik tudják azok tudják ,h nem meghíztam ,de amúgy még nem nagyon veszik észre.. ez mikortól várható ,h beindul?

     

    Jaés azt is szerettem volna megkérdezni ,h az is normális ,h naponta legalább 7szer pisilek és éjszaka is 3szor megyek ki?

     

    Na de ennyi elég belőlem :D és előre is köszönöm az időt és energiát amit szánsz a válaszírásra...

     

    Puszi

     

    Ui: Ja és persze ,h kapsz majd képet ha lesz 4d-s :D

    előzmény:
    kovácsági (15)
    2008-09-22  10:36
  12. 2008. szeptember 22. 10:3615.

    Szia!!

     

    Hát nagyon jó volt az esküvő... bekötötték a bátyám fejét... fura.  

    Huh... még csak 21 vagy? Én azt mondom, h marhára nem számít az idő, a kor... Asszem élő példa vagyok erre. Az interneten, itt az nlc-n talált meg a párom anno a társkereső rovatban... E-mail-eztünk, sms-eztünk, egy hónapra rá találkoztunk, aztán 2 hét múlva már költöztem is hozzá.  Ez már 3 éve volt... és mindjárt itt lesz a baba. És én is még csak 24 vagyok, most töltöttem.  Jóóó, mondjuk a párom (Attila) már 32... de már egyikünk sem akart tovább várni, hiszen megtaláltuk egymást.

    Nálatok hogy volt ez az egész???  

     

    Teljesen megértem, h mit érzel... "a döntés súlya"... Mi nem vagyunk házasok, még csak eljegyzés volt, aztán meg fontosabb volt a bébit tervezni és "csinálni" mint az esküvőt.   Én mostanában kezdek pánikolni egy csöppet, h úristen, most én leszek valakinek az anyukája... felelősséggel tartozom már most, és mi lesz, ha tényleg a karomban lesz... meg tudom-e neki tanítani mindazt, amit nekem az anyukám...  De majdcsak belejön az ember... ezt mondják.  

     

    Ha jól számolok akkor most már a 16. hétben vagy... és pontosan mennyi idős is vagy? Hány hetes+napos? És milyen testalkatod van? Én is hiszek neked, h lehet, h már Őt érzed...  Én a 17. hét közepén éreztem először a konkrét rúgást, mondjuk én 50 kg-mal kezdtem és azt mondták ezért, h nincs rajtam zsír, ami tompítaná az érzést. Amúgy már a 7. héten mozognak, csakhát akkor még nagyon csöppek...

    Én sem hittem el magamnak, h ez már az, de úgy voltam vele, h később úgyis kiderül. De nagyon jegyezd majd meg, h melyik héten, napon volt ez, mert a doki majd beírja a kiskönyvedbe meg a védőnő is jó, ha tud róla.

    Én amúgy ezt a bugyborékolást már a 15. héten éreztem, szóval sztem sem képzeled be... és ha izél valaki, h ez még nem lehet, akkor meg oda se figyelj, mert igenics CSAK te tudod, h mit érzel, nehogymár más mondja meg... nekem meg akarták mondani, és a sírógörcs kapott el.

    Szóval hiszek neked... figyelgesd... csodás érzés... Eleinte viszont nem biztos, h minden nap fogod érezni, elfáradnak ám...  Ne idegeskedj emiatt!!!  Rendben?

     

    Tegnap este meséltem rólad Attilának, h a közelben laksz és h majd a Flórban szülnél és h mennyi kérdésed van... És tudod mit mondott? H hát igen... nekünk is jól jött volna, ha lett volna egy ilyen ember, aki már tájékozott a dolgokkal kapcsolatban...

    Jujj... nehogy félreértsd... nem sztárolom magam... csak úgy örülök, h segíthetek, annyira a helyedbe tudom magam képzelni...  

     

    A 4D-t nemtom tudod-e hol van... de én csak ajánlani tudom.   A 18-19. héten még nagyjából belefér a képbe, érdemes akkor menni. Ugye én is akkor voltam és már volt arcocskája meg akkor már meg tudták mondani tutira, h kisfiú-e vagy kislány... Tényleg... Akarjátok tudni, h mi lesz?

    Monjuk ha a 18. hét elején felhívod őket, egy héten belül tuti kapsz időpontot. Majd remélem kapok képet... És mesélsz majd...

     

    Mikor lesz az esküvő???  

     

    pusz

    előzmény:
    Kacsa21 (14)
    2008-09-21  14:07
  13. 2008. szeptember 21. 14:0714.

    Örülök ,h jól érezted magad az esküvőn már én is kezdek ráhangolódni a sajátomra így h egyre közeledik a Nagy nap... bár mondjuk kicsit félek is ,hisz 21évesen örök életre párt választani.... :D de eddig mindig minden rendben volt a párommal ne értsd félre ,csak kicsit kezdem érezni a döntés súlyát :D

     

    A másik dolog! Az lehet ,h már érzem bogyócskát a pocimban? :D tegnapelőtt reggel egyszer csak 1 puffanós érzés volt a hasamban mármint a hasfalamon pont ott ahol bogyócska elhelyezkedik :) Odakaptam a kezem ,h i a fene volt ez már megint bugyborékol a hasam ??és egyszercsak mégegy puffanás de kivehetően egy helyről egy helyre és annyira furi volt és ezmég 2szer megismétlődött és ma reggel is éreztem..és én reméle ,h ő volt mert annyira más mint amiket eddig éreztem ,h nem tudom mire gondoljak.. nővérkém azt mondta h simán lehet ,h ő volt de az igazi rúgásokra még várjak ,de h lehet ,h őt éreztem de anyira jó érzés volt.. Olyan jéé tényleg van valaki odabent :D szóval szted lehet ,v csak beképzelem?

     

    Megnyugtató ez az orvosdolog mert akkora magándoki maradhat ,nem kell szélnek ereszteni és mégis lesz egy doki aki tud rólam ,h na szülni fogok valamikor és rá számítok ... ez pozitívum. :D

     

    A 4D is megnyugtatott ,h nem kell hónapokat vári ert midenhol máshol azt olvasom ,h már ost kérjek időpontot ha a 22. hétre akarok kapni helyet mert annyian vannak... ,de én inkább megvárom vele a 18.19.hetet ,h elmenjek mert biztosan akarok látni mindent :D

     

    Na most el kell rohannom virágot intézi de ma még leszek és akkor  tudunk többet is dumcsizi!

     

    Köszönöm szépen mégegyszer a segítséget!

     

    előzmény:
    kovácsági (13)
    2008-09-21  11:46
  14. 2008. szeptember 21. 11:4613.

    Ohh köszönjük szépen a gratulációkat és a bókokat...  

     

    Én először a 17. héten voltam ilyen 4D-s uh-on Apával együtt, de nagyon el volt bújva a pici, úgyhogy adtak egy másik időpontot. Egy hétre rá, a 18. héten voltunk megint, és nagyon szépen megmutatta magát... Itt a kép róla.

    Mint látod itt is elég szép és éles a kép... Nagyon tud az a nő, aki kezeli a gépet. És még kedves is...  

     

    www.babamozi.hu Itt mindnet megtalálsz, címet is, itt van a 16. ker-ben, mi ezért is ide mentünk, és árban is megfelel. Csak felhívod őket, mondod, h babamoziznál, és már kapsz is időpontot. Ami még jobb, h nem kell heteket várni, hanem kb egy héten belül megvan az időpont, nekem a mostaninál már másnapra adtak volna időpontot, csak nekünk az nem volt jó.  

    12.000 és kapsz egy leletet, egy dvd-t tokban és egy fényképet. És mondhatom, h a legjobb fényképet választja ki a nő, mi teljesen meg vagyunk elégedve.

    A gép pedig... hát igen... A nő is dicsekedett vele, h az országban csak két ilyen szuper gép van, és a kórházban is mondták, h ez a gép a legújabb technika és a nő aki kezeli, ő már több mint 20 éve csinálja. Tehát nem egy kezdő, biztos látott már néhány ezer kismamát és magzatot és hallott több száz történetet, ezért én bíztam benne, amikor megnézett mindent és rendben talált mindent.

     

     

    Az én dokim is ilyen... Megnéz mindent, lemér, de egy szót nem mond. Mondjuk hallottam már sok embertől, h inkább örüljek neki, ha nem mond semmit, mert akkor nincs gond. Ha meg mindig magyarázna, lehet az lenne a gyanús, nem??  

     

    Sztem bízhatsz a dokidban, h legalább ezt elmondja, h ne aggódj, mert minden érték rendben.  

     

    Teljesen nyugodtan kérdezz... én nagyon örülök, h segíthetek.

    Én is nyitottam egy topic-ot a kórházi dokiról, h mégis írjanak már vmit, h mire számítsak, milyen az ember, mert egy-két találkozásból nem lehet leszűrni. Senki nem tudott konkrétat mondani. És ez azért rossz volt... Úgyhogy átérzem a helyzeted, és nagyon szívesen segítek ahol tudok.

     

    Itthon vagyok táppénzen, ráérek mint állat, szinte egész nap a gép előtt ülök...

     

    Várom a kérdéseket... várlak vissza... dumcsizzunk...

    előzmény:
    Kacsa21 (11)
    2008-09-19  21:33
  15. 2008. szeptember 21. 11:3212.

    Cia...

     

    Tök jó volt az esküvő, most ébredtem... azért kicsit elfáradtam... mindenki meg is volt lepődve, h 35 hetesen ilyet bevállaltam. De megérte, a bátyámról volt szó...

     

    A magándokik nem várják el, h ha hozzá jársz akkor nála is szülj. Nem törvényszerű. Én is ezt hittem, de megkérdeztem és alapból nem kell, csak ha akarsz, akkor azt külön meg kell vele beszélned. Szóval ha a kórházból akarsz dokit, akkor válassz egyet és párszor talizz vele...

    Én nem fogok külön dokit választani ezért, egyszerűen azért, mert a rengeteg sztoriból egyetlen egy ismerős mondta azt, h korrektül ott volt a dokija, nem pattogott, h éjjel ébresztették és tényleg ott volt mellette.

    Én meg leszek elégedve azzal a dokival és szülésznővel, aki az ügyeletes lesz. Pénzzel hála az égnek úgy állunk, h adunk majd neki, és ha megéri a pénzét, akkor akár többet is kaphat.

    Bár mondják, h ha dokit nem is, azért szülésznőt érdemes választani. Én is gondoltam rá, mert mindenki azt mondja, h nem is a dokik vezetik le a szüléseket, hanem inkább a szülésznők. És végülis igaz. A dokin csak a döntés függ, de a szülésznő adja a beöntést, ő készít fel, van veled, beszélget, ellát tanáccsal, hát így meg inkább fizetne az ember, nem? Én sajnos nem ismerek egyet sem, ezért nem lesz választva.

     

    Érdemes megfogadni a védőnő tanácsát, h kihez menj, mert azért ők mindent visszahallanak a kismamáktól azt hiszem. Nekem a Veresné László Zsuzsa a védőnénim, egy tündér a nő, nagyon aranyos, és mindig mindenben segít. És nem ciki tőle bármit is kérdezni, én még a szexuális életünkkel kapcsolatban is kérdeztem tőle és igenis jó tanácsokat adott.

    Tehát ha én ilyet megbeszélek vele, gondolom azért mindenki elmondja, h mégis milyen volt a szülése, és így adják tovább a tapasztalatokat a következő kismamáknak. Én is hallottam ám sztorikat.  

     

    Én azt tanácsolom, h menj be a kórházba, keresd meg mindkét nőt egy konzultációra és akkor próbálj meg vele konzultálni, h mégis mennyiért vállalja, dícsérd egy kicsit, h őt ajánlották... így biztos megismered egy kicsit mindkettőt és könnyebb választani.

    Az a legjobb, hogy bemész a kórházba, felmész az 5-re (szülészet, nőgyógyászat) és a recepción bejelentkezel. Ott mindig egy szőke nő ül, aki egyszerűen baromi kedves... ő kapta elő nekem anno ezt a dokit... nem szórakozott, látszott rajta, h segíteni akar. És mindig kedves, mindig mindenben segít, elmagyaráz mindent. Ott nála kérhetsz időpontot. Csak mondd neki, h ehez és ehez a dokihoz konzultációra.

    Telefonon nem érdemes, szinte fel sem veszik, egyszerűbb személyesen sztem.

     

     

    folyt. köv. ...

    előzmény:
    Kacsa21 (11)
    2008-09-19  21:33
  16. 2008. szeptember 19. 21:3311.

    Ó én csak örülök ezeknek a dolgoknak ,h ilyen szépen taglaltan leírtad! :D Hát pozitívum ,h a kórházzal alapjáraton meg vagy elégedve ,de az anyira már nem ,h sokat kell várni.. na most az a kérdés ,h vajon a magándokim belemegy e abba h hozzá járok terhesgondozásra de nem nála szülök... és ezt hogy tudnám összehozni? mert azért mégiscsak kéne egy doki ott a kórházban... nekem a védőnénim itt a 16ban az Antal Katalin ő ajánlott két dokinénit akik nagyon aranyosak és rendesek ,de 4órát nem ér meg egy doki sem nekem ,h annyit ott csücsüljek... :D

     

    Gratulálok a kislányodhoz :) nagyon cuki a képen :) én is alig várom már a 4d-s uh-t... Tényleg te azt hol csináltattad? Mert hallottam ,h nem mindegy h hol csináltatod mert jó ha nem a leggagyibb gép van hanem egy jobb minőségű :)

     

    Hát ez a tarkóredő sztori tényleg elég kiborító...nekem csak annyi bajom van ezekkel a vizsgálatokkal ,h a dokim mident néz csak semmit nem mondd el mindig csak anyit mond ,h tökéletes a terhességem nincsen semmi probléma nem kell aggódni minden a megfelelő mértékek közt mozog ... de majd azért rákérdezek a dolgokra. Köszönöma sok tanácsot!

     

    A szobák is hízelgőek ,de tényleg felesleges az egyszobás bőven jó a 2szobás :) de ez még hál istennek odébb van nekem ,h ilyeneken problémázzak! :)

     

    Hirtelen nem is tudom mit kérdezzek! Jah gratula a házasulandóknak ,nekem jövőhéten lesz az esküvőm ,kicsit már izgulok :D de holnap még összeszedem a gondolataim és lebombázlak pár kérdéssel ,de én is rohangálós voltam ma szóval megyek szunyálni! Mégegyszer grat a kislányodhoz és akkor holnap írok kérdéseket amikre majd ha tucc és nem túl fatálisak válaszolsz amit előre is köszönök!

     

    Jóéjt és pusz!

    előzmény:
    kovácsági (10)
    2008-09-19  20:36
  17. 2008. szeptember 19. 20:3610.

    Szia...

     

    Bocska, csak most tudok jönni. Holnap megyünk bátyám esküvőjére, és egész nap rohangáltam...

     

    Kislányom lesz... Huh már csak max 6 hét...

    Az AFP-vel együtt nézik a Hepatitis B-t. Arra figyelj majd, h megkapd. Nekem elírták a címemet és ezért csak most kaptam meg... a 34. hét végén. Kell majd vinni a szüléshez, szóval figyelj, h meglegyen.  

     

    Hát igen... ezek a szülések... iszonyat mennyi pénz. Én nemcsak ezért, de nem fogadtam orvost. Amikor pozitív lett a tesztem, mentem az sztk-ba ide a 16. ker-be. Megnéztek, vizeletminta és oké. Az a doki viszont már nyugdíjas-korú, ezért ő nem csinált ultrahangot. Ekkor úgy találomra választottam ezt a dokit, h majd hozzá fogok menni az első ultrahangra és nála is ragadtam. Nagyon kedves, odafigyel mindenre. Nem mondom, h felismer, de normális és ennél több nekem nem is kell.  

     

    A kórházas dokiválasztásban nem tudom, h tudok-e segíteni. Sajnos én egy kellemetlenség kapcsán kerültem velük közvetlen kapcsolatba. A lényeg, h az sztk-ban a dokim (Csősz György) éppen szabadságon volt úgy egy hónapig. És pont akkorra hívott engem vissza a genetikai uh-ra. Amikor mentem, már 21 hetes voltam, és a genetikai uh-ot meg a 18. héten csinálják kb. Mindegy, ennek nem kell annyira pontos időpontnak lennie, a lényeg, h megcsinálják. Egy helyettesítő doki megcsinálta, és képzeld... megmérte a nyaki redő vastagságát.

    Hát igen, ezt a 12. héten csinálják, és ha akkor rendben van, akkor nem is vizsgálják tovább a dolgot. Hát nekem meg ekkor is megnézte és közölte, h vastag. Ami ugye a Down-szindrómára is utalhat. Gondolhatod, mennyire kész voltam.  

    Továbbküldött az I.sz. Női Klinikára, h ott mégis hozzábbértő emberek vannak. Ott meg nem akartak időpontot adni, csak aug. végére, ez az eset pedig júniusban volt. Képzelheted... úgy kivertem a balhét, h rögtön adtak időpontot.  Ott minden rendben volt persze, még a szívét is megnézte egy magzati szív-kardiológus, úgyhogy teljesen átvizsgáltak. Rendben volt minden, de mikor visszamentem ehez a baromhoz -hát bocsánat, de nem tudok rá mást mondani- még közölte, h ő ennek nem hisz. Pffff...  

    Persze többet nem is mentem hozzá. Hála az égnek amikor visszajött a dokim, megnyugtatott, h a Klinikában bízhatok, ott biztosat mondanak már ennyi idősen.  

     

    Persze Apa is nagyon aggódott... úgyhogy elmentünk egy magánklinikára, h megnézzék ott is biztosra, és teljesen megnyugtattak. Azóta még egyszer voltunk ott 4D-n, itt is a kép az én drágámról...  

     

    Na szóval lényeg a lényeg... jól elpofáztam a sorokat...  bocsi...

    Tehát még ekkor is biztosra akartunk menni és ekkor egyszerűen besétáltunk a kórházba a védőnőm tanácsára. Merthogy itt lakom a 16. ker-ben és így ehez a kórházhoz tartozunk és beutaló nélkül foglalkoznak velem. Bementünk egy reggel, és mindenkit megállítottunk, h egy dokit keresünk, azonnal...  Nagyon rendes nő segített nekünk, elmondtuk a problémánkat és elszaladt egy dokiért. Visszajött ezzel a rendessel... Megnézte minden papíromat, és nem sajnálta ránk az időt, több mint fél órán keresztül magyarázta a dolgokat, h nem lehet gond... nyugodjak meg... és észérvekkel meg is nyugtatott.


    Aztán amikor már kijöttünk, ott az a rendes pultos nő még meg is kérdezte, h rendben van-e minden, nagyon aranyos volt. És akkor mondta nekem ezt a dolgot, h mivel oda tartozom hozzájuk, ezért ha vérvételre mennék, menjek csak nyugodtan.

    A lényeg, h lent a portán be kell jelentkezni és azt kell mondani, h a nőgyógyászati vérvételre jöttem, mert ennek az osztálynak teljesen külön van a vérvétele és másnapra már kész is az eredmény, nem ülnek rajta...  Csak egy doki-nevet kell mondani, h kihez tegyék a leletet. Én akkor utána csak mondtam ennek a dokinak a nevét és hozzá tették a leletem. De másnap már mentem is érte, simán kiadják és kész.  Ennek a dokinak a neve... Szabó László !!!

     

    Tudok ám magyarázni... nem tudom, h minden érthető volt-e... ha nem, akkor tömören is leírom a választ a lehetséges kérdésekre.  

     

    Azt viszont még hozzáteszem a dolgokhoz, h én nem járnék a kórházba terhesgondozásra. Én mentem a Szabó doktor úrhoz ultrahangra... a második genetikaira... és nem csalódtam, de 4 órát vártam. Előre egyeztetett időpontom volt, mégsem jött össze. És ahogy ott ültem, beszélgettem lányokkal, nőkkel akik nst-re vártak. Ezt nem tudom tudod-e, h micsocsa, ez a szívverés meg méhösszehúzódás-vizsgáló, egy 20 perces hallgatózás. Na és ők mesélték, h órákat várnak majdnem mindig, és volt olyan, amikor egyszerűen vége lett az nst-s doki rendelésének, hazament és kész. A lány meg nem került sorra. Másnap visszament és akkor fogadták. Na ez milyen...

     

    Én tuti nem megyek többet ha nem muszáj...   

     

    Csak vérvételre. A harmadikra megyek 2 hét múlva...  És nst-re is ide az sztk-ba fogok járni, mert itt alig szokott lenni páciens... eddig egyszer volt, h 20 percet vártam, a többi alkalommal max 5-10-et.

     

    A szobák meg úgy vannak, h alapból 6 ágyasak vannak. Én alapítványiba fogok menni. Van 1 és 2 ágyas. Az egy ágyas, az teljesen külön van, külön zuhanyzóval, mikróval, vécével, hűtővel. Ez 10.000 naponta. Én kétágyasat szeretnék majd, az csak 3.000 naponta és ugyanígy külön mindened van csak max 1 emberrel kell megosztani. Mégis jobb sztem mint a folyosói zuhanyzót használni.

    Barátnőm tavaly karácsonykor szült, és ilyen sokágyas szobában volt... az a szag... nagyon nagyon durva volt.  A babák alapból a mamával vannak, de lehet kérni, h elvigyék. Amúgy csak fürdeni viszik el.

     

    Nah tényleg befejezem... kérdezz nyugodtan...

     

    Sok pusz.... és ígérem a többi hsz-em nem lesz ennyire hosszúúú...

    előzmény:
    Kacsa21 (7)
    2008-09-18  14:59
  18. 2008. szeptember 18. 15:169.
    Oksi örülök ,h "egymásra találtunk":D
    előzmény:
    kovácsági (8)
    2008-09-18  15:14
  19. 2008. szeptember 18. 15:148.

     

    most mennem kell dokihoz, de valószínű, h még ma leszek....

     

    Ha ma nem, akkor holnap biztos leszek.

     

    Amúgy minden nap, csak most szombaton nem.

     

    Sok pusz.... folytatjuk.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2008. szeptember 18. 14:597.
    Hát igen én még babacipőben vagyok. Jövőhét kedden megyek AFP-re... az orvosprobléma meg csak annyi ,h a nővérem orvosához járok viszont ő magándoki és kicsit sokba kerül és átment 1 magánklinikába és közölte ,h 250ezer egy szülés ott... és mivel már az AFP miatt nem akarok ugrálni azt még vele csináltatom meg h ne kelljen hirtelen rohangálnom és utána szeretnék egy dokit ott a kórházban mert egyszerűbb lenne... és akkor odajárnék hozzá terhesgondozásra és ott is szülnék nála csak meg kéne találni azt az emberkét :) Azt láttam ,h nagyon fullos szobák vannak ,de gondolom ezek plusz pézesek vagy nem?
    előzmény:
    kovácsági (6)
    2008-09-18  14:40
  21. 2008. szeptember 18. 14:406.

    Én is úúúgy örülök, h itt vagy...

    Huh hát akkor még nagyon az elején vagy... Megcsinálták már az AFP-t?

    Én is a 16.-ban lakom...

    Hová jársz terhesgondozásra? Én az sztk-ba és egy nagyon aranyos és jó fej dokim van...

    Milyen orvosprobléma? Bunkózás? Mert abból is van tapasztalatom.

     

    A kórház nekem tetszik. Ami a legjobb, h a szülészet teljesen fel van újítva, mindenféle extra, különszoba ha akarod meg hasonlók. Mesélek mindenről, csak kérdezz.

     

    Hát először is, ha nem ismersz ott dokit, akkor én ajánlhatok egyet. Nem fogadott orvosom, de csak őt ismerem ott, és baromi rendes, lelkiismeretes.

    Telefonon őket elérni szinte lehetetlen, ha megteszed, h bemész, akkor csak egy sort kell végigállni, ami általában nem olyan hosszú és ott adnak időpontot.

     

    Kérdezz... szívesen válaszolok, csak annyit tudnék írni, h félelmetes...

     

    Jah és ami fontos lehet... a lényeg, h mivel a 16. ker-ben laksz, mármint ha itt van vmilyen lakcímed, nekem csak ideiglenes van de az is megteszi, akkor helyileg ehez a kórházhoz tartozol és így nem kell soha semmilyen beutaló. Simán mehetsz szülni is, vizsgálatra is, vérvételre is.

    előzmény:
    Kacsa21 (4)
    2008-09-18  14:04
  22. 2008. szeptember 18. 14:065.
    Ja és amúgy kisfiad vagy kislányod lesz? Gondolom már izgulsz :)
    előzmény:
    kovácsági (3)
    2008-09-18  13:28
  23. 2008. szeptember 18. 14:044.
    Jajj de örülök ,h van valaki :) Én a 16.kerületben lakom és orvosprobléma miatt kell másik helyet keresnem. Milyenek ott az orvosok? Meg vagy elégedve a hellyel? És h lehet oda bejutni? Mármint csak telefonálok egyet és kapőok időpontot 1 dokihoz? Amúgy én még az elején vagyok a 15. hét végén tartok :D 
    előzmény:
    kovácsági (3)
    2008-09-18  13:28
  24. 2008. szeptember 18. 13:283.

    Szia!

     

    Én is a Flórban fogok szülni. Ma lépek be a 35. hétbe, szóval max 6 hetem van hátra.

     

    Merről, honnan fogsz majd jönni? Hányadik hétben vagy? Mit szeretnél tudni?

    Én járok oda ilyen "Szülésfelkészítő tanfolyamra", nagyon hasznos, pont most voltam kedden, végre sikerült bejutni a szülőrészlegre, szobát is láttunk, előkészítőt is, és sok hasznos infót mondtak el.

     

    itt azért sokmindent leírnak... www.florkorhaz.hu

     

     Nyugodtan kérdezz, szívesen segítek, beszélgessünk.  

    előzmény:
    Kacsa21 (1)
    2008-09-18  11:47
  25. Torolt_felhasznalo_698367
    Torolt_felhasznalo_698367
    2008. szeptember 18. 11:542.
    Most már gyorsan lehet odajutni, mert kész az M0
    előzmény:
    Kacsa21 (1)
    2008-09-18  11:47

Címlap

top