Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szemhéj hámlása

::eszter::
Létrehozva: 2008. október 16. 15:47

Sajnos minden próbálkozásom ellenére nem tudok eljutni a szemészetre, ezért fordulok hozzátok, hátha történt már mással is ilyen.

Az a gondom, hogy egy ideje pöttyökben hámlik a szemhéjam. Kezdetben beduzzadt reggelre, aztán átfordult hámlásba. Az érdekesség, hogy a szemzugból a szemöldökömhöz haladó vonal mentén a bőröm tapintása is érdesebbé vált, hasonló lett, mint egy égés. Maga a jelenség csak a szemöldököm cca. felénél jelentkezik függőleges tagolásban.

Kozmetikumokat már régóta ugyanabból a típusból vásárolok, nem gondolom, hogy ez lenne az ok. Személy szerint valamilyen fertőzésre gyanakszom.

Próbáltam bejutni a szemészetre, de novemberre (!!!!) tudtak volna időpontot adni. Ha pedig nem jön egy időpontos, esetleg van realitása annak, hogy bejutok- ezt a tájékoztatást kaptam. Tehát ülhetek napokig, „hátha” ..

Kenni neogranormon kenőccsel kenem éjszakára, nappal pedig tetran géllel próbálom a hámlást megfékezni.

Van esetleg valamelyikőtöknek ötlete arra nézve, hogy mi lehet ez a hámlás és hogyan orvosolhatnám?

 

  1. 2020. január 2. 22:4029.

    Sziasztok! Nekem is évek óta ez a szemhéj szárazság a probléma.Már próbáltam sokminden krémet, semmi sem használt.A múlt napokban a patikus azt mondta hogy szerinte ekcéma lehet, adott rá Bepanten sensiderm kenőcsöt, csak szembe ne kerüljön arra vigyázzak. Két nap alatt elmúlt a hámlás!Nekem bevált. 

    előzmény:
    múmia04 (28)
    2015-06-11  13:05
  2. 2015. június 11. 13:0528.

    Szia, nekem ugyanezek a tüneteim, már megőrülök tőle...esetleg azóta rájöttél, hogy mitől van, vagy hogy mi az ami használ?

    előzmény:
    Farkaszs (27)
    2015-01-05  20:43
  3. 2015. január 5. 20:4327.

    Sziasztok!


    Sajnos nekem is ilyen problémám van lassan fél éve. Időszakonként jön ki. Se a szemész, se a bőrgyógyász nem tudott vele mit kezdeni. Egyébként allergia gyógyszert is szedek és az sem jó rá. Nem ekcéma, mert az gennyesedik, ha előjön. Nem sminkelem magam, mert egyébként is érzékeny a bőröm. Így számomra is hatalmas kérdés vajon mi lehet. Észre vettem, hogy akkor jön ki, ha rossz az immunrendszerem. Így azt ajánlom, hogy erre fordíts több figyelmet. A kamilla a lehető legrosszabb választás, hiszen szárítja a bőrt és mivel ez azért hámlik, mert ki van száradva és repedezik, talán nagyobb lesz a kár. A hidratáló a legjobb választás. Remélem valaki rájön, hogy mi lehet ez és leírja.

Címlap

top