Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2009 júliusi babák

Rumer
Létrehozva: 2008. október 21. 17:13

...hogy legyen egy társalkodóhelye a 2009 júliusi babásoknak is...

  1. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. szeptember 10. 10:2330151.

    Shisha: Boldog névnapot kívánok sok-sok szeretettel!!!!!

     

    Zárt topik? Jeeeh

    Lindus! Jó lenne  a társ! Rumeranyu árván hagyott bennünket!

     

    ...egyenlőre ennyi, a főnököm igen nyűgösködik ma.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2009. szeptember 10. 10:2130150.

    Tényleg most szombaton lesz? Na, erről lemaradtam, most utazunk haza először. Remélem, lesz még. Egyébként hol lesz?

     

    Ja, erről jut eszembe:

     

    Bluenose: mi pályáznánk Iza kezére, ha még nem maradtunk le róla! És ha nem baj, hogy Noé fiatalabb egy kicsivel...  (Már csak amiatt is, mert olyan közel lakunk.)

    előzmény:
    .Anda. (30147)
    2009-09-10  10:10
  3. 2009. szeptember 10. 10:1730149.
    szerintem mondjuk azt a topiktalival kapcsolatosan, hogy mondjuk szombat délután 3-6-ig a Lágymányosi öböl játszótér körüli része és ki akar jönni? a könnyebb megtalálhatóság miatt ki az aki tuti jön, ha annak a táblában benne van a telszáma, akkor lehet ő(ke)t hívni, ha nem talál valaki oda. Ötletet lehet továbbfejleszteni. ugye változatos szabadidős tevékenységek vannak, így akár rögtön meg lehet hirdetni a jövő hétre is, legfeljebb nem lesz ott seni vagy csak kevesen.
    előzmény:
    .Anda. (30147)
    2009-09-10  10:10
  4. 2009. szeptember 10. 10:1430148.

    Sziasztok!

     

    Képzeljétek, visszaolvastam tegnapelőtt estig!

     

    Linduska: ez a számlás dolog jó durva... Nekünk múltkor a netet és tévét kapcsolták ki egy napra ugyanígy, hogy egy kb. áprilisi számlát elfelejtettünk, de az összes többi be volt fizetve... OK, nem létszükséglet, az áram kikapcsolása sokkal durvább. De így legalább számolhatnak még egy kis kiszállási meg szerelési költséget is...

     

    Csongiangi: tegnap reggel gondoltam rád, mert a csak csajokban a borostyánról volt szó! (Ha jól látom, senki nem írta.) Nem az elején kapcsoltam be, de úgy vettem ki a szövegből, hogy nem csak fogfájáskor, hanem egyébként is megnyugtatja a babát, meg a felnőttet is. Elő is kotortam a karkötőmet és betettem a kiságy sarkába, ki tudja...  Nekem meg a megnyugváshoz kb. borostyánba kéne öltöznöm tetőtől talpig...

     

    Shisha: nagyon boldog névnapot!  

     

    (Amikor a GNR-t írtam, gondoltam rád, mert emlékeztem, hogy neked a kedvenc zenekarod. )

     

    Az a babákról szóló köremil, amit idéztél, tényleg igaz az első betűtől az utolsóig! Egyfolytában röhögtem, jó volt újra elolvasni, köszönöm! Nekem az tetszik még, hogy "babának körmöt vágni nehezebb, mint futó vadra lőni", de az lehet, hogy nem ebben a részben van.

     

    Kukuc: még mindig tündéri (És szintén kezdő rocker )

     

    Bisóka: a photostory tényleg allergizál. Gyönyörűek vagytok!

     

     

     

    Avass: nekem is csak az jut eszembe, hogy nagyon büszke lehetsz magadra a kitartásodért. És végignéztem Bendő képeit: csodálatos, mosolygós kisbaba.  Amit Ylva írt, az nagyon ott van szerintem: hogy a közelség a lényeg.

     

    BCG: valahányszor írtok róla, megijesztetek. Már nagyon félek, mi lesz, én tuti bőgni fogok, ő meg pláne, ismerem Mostanra már arra se érzem magam képesnek, hogy megmérjem a lázát, még emiatt is parázok...

     

    Zárt topic: tudtam, hogy ez is eljön. Persze támogatom. (Egyébként megfigyeltem, hogy egy csomót gondolok a fórumra attól függetlenül, hogy nem mindig tudok jönni - gondolatban gyűjtöm, mit írnék, aztán, mire ideérek, persze már nem aktuális.)

     

    Tegnap nagyon durva napunk volt: a Kisnyúl rengetegszer hányt, mert nem büfizik rendesen. Már úgy vagyunk vele, mint páran írtátok, hogy utáltok etetni: na mi büfizni utálunk. Evés után azonnal fel kell kapni, különben visszabukja az egészet (én fekve szoptatom, úgy vettem észre, hogy neki így jobb). Ha fogom és járkálok vele, félek, hogy a hasát nyomom meg, azért bukik/hány. Így fel szoktam húzni a térdemet, a hasamra ültetem, és majdnem függőlegesen van így a háta, de még így is van, hogy bukik...

     

    Aztán van, hogy már sokkal az evés után hány nagyon sokat. Persze, hogy utána ordít, mert éhes... Etetés-bukás-ordítás-etetés-bukás-csuklás-erre kis tejecske, hogy elmúljon... Ördögi kör.

     

    Ennek ellenére tegnap olyan sokat mosolygott, mint még soha, de én az egész napot végigrettegtem a hányás miatt. Estére szerencsére rendbejött.

     

    Ja, és tegnap bealudt a reggeli etetéskor, és amikor felébredt, ott aludtam mellette. Olyan boldog volt! 40 percen keresztül csak vigyorogtunk meg beszélgettünk, pedig máskor ébredéskor rögtön enni kér...  Már arra gondoltam, visszaszoktatom magunkhoz a nagy ágyba, hogy ilyen mosolygós legyen...

     

    Na jól van, elegem van, hogy a gépem percenként gördít 2 hozzászólásnyit az oldalon... Majd újratelepítés után jövök, asszem.

    előzmény:
    Linduska85 (30134)
    2009-09-10  08:38
  5. 2009. szeptember 10. 10:1030147.

    Sziasztok!

     

    Csigakex, írtam privit, a Tiédet nem kaptam meg :S

     

    Bluenose, kicsi fiam már el van ígérve Bisóka Lillájának (akinek gratulálok a videójához, tök jó lett, gyönyörű a kiscsaj!! szép menyem lesz

     

    Azért mókás lenne, ahogy törölgetik egymás hajlatait Izával

     

     

    Zárt topic: támogatom.  Aki akart, már tényleg itt van, van még ezer más helyen fórum, aki új, csatlakozzon oda.....végül is mi együtt kísértük végig a terhességeinket, és igen, amíg csak pocakképek voltak, hagyján, de jobb lenne a kölköket, pláne ahogy egyre jobban felismerhetőek, nem a nyilvánosságra bízni.  Szerintem....

     

    Avass, gratulálok a kézmegtaláláshoz:)))az anytej meg az első 6 hétben a legfontosabb.....

     

    Ha ki van száradva a bébi bőre, mivel kenjem???? mosakodókrémmel fürdettem....

     

    Ylva, a bcg nekünk kb 6 hetesen jött ki, tehát az oltástól annyi időt adj neki (úgy rémlik Lina később kapta, nem születéskor, nem?)

     

    TOPICTALI LESZ SZOMBATON?

     

     

     

    előzmény:
    csigakex (30117)
    2009-09-09  22:01
  6. 2009. szeptember 10. 09:5730146.

    Képzeljétek tegnap volt apa, hogy elintézze a keresztelőt és a közeli katolikus templom visszautasította. A pap azt mondta, ő nem kereszteli meg, mert mi nem vagyunk házasok meg nem is járunk misékre. Hát nem agyrém? Ilyen ősi felfogás és  nem hogy örülnének, hogy valakit még meg akarnak keresztelni... szóval új templomot kell keresnünk.

     

    Meg apa elkezdte szervezni az esküvőt.Pedig megbeszéltük hogy akkor lesz, ha kicsi már 1,5-2 éves lesz. Mert nem akarom ebből kihagyni (még ha ne is emlékszik majd rá). Meg a nászútra is vinni akarjuk :D De most fejébe vette, hogy ilyen jó lenne 2010 augusztusban. Na még csak a teremfoglalásnál tart. :) Nekem meg kiadta, hogy intézzem a kicsi útlevelét. Az meddig érvényes? Mert ugye a babák havonta máshogy néznek ki és a kép...hát hm...

    Ha minden jól megy, addigra megvesszük a lakás is és a sajátunkba jövünk majd haza :) Szóval beindította a nagytávú terveit :)

     

    Anyatej: Nem értem hogyan tudnak más anyukák litereket lefejni, hogy aztán eladják. Én vért izzadok, amíg egy etetésrevalót össze tudok hozni neki 1 nap alatt. És ha mégis sikerül, akkor inkább lefagyasztom :)

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2009. szeptember 10. 09:4730145.

    Nálunk általában napi bodyváltás van, nem szokott igazán bukni, ha meg igen azt is apa vállára, de pl volt már olyan, hogy átaludta za esti fürdetést is, nos akkor éjszaka már nem viszem el fürdeni, kibírja két napig is ugyanabban a ruhában is. A nadrágokat, rugikat sokszor megkapja másnap is.

    Fürdőlepedő: kicsiknek-nagyoknak heti váltás van, hacsak nincs baleset - heti mosás van nálunk. Van annyi mosás, hogy beosztva kell mossak, fehér, világosszínes, sötétszínes, törülközők, bébiruhák, ágynemű, úszáscuccok. Takaró: nagyjából kéthetente, ha nincs vele baleset. Egyik héten a kiságyából mosom a takaróját, másik héten a babakocsijából.

     

    előzmény:
    drszilvicica (29847)
    2009-09-05  23:38
  8. 2009. szeptember 10. 09:4130144.

    Sziasztok

     

    Most számoltam utánna, már 11 hetesek leszünk :)

    Az oltása már ilyen 3 hete. Mindig lehámlik, de nem fakad ki.  És szerintem érzékeny is neki, mert amikor megsimizem, elhúzza a kezecskéjét.

    Nem tudom mi történt tegnap kiscicával, mert azóta folyamatosan nevet. Csak ránézek és már teli szájjal mosolyog.

    A zárt topic jó ötlet.

     

    Cukorfagyiról tud valaki valamit?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_333405
    Torolt_felhasznalo_333405
    2009. szeptember 10. 09:3830143.

    Bluenose,

     

    írtam privit!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2009. szeptember 10. 09:2030142.

    Az élesztőtabletta amúgy is jó! Egy próbát megér.

     

     

    Avass: sok sikert a mellszívóhoz!

    És irtó büszke lehetsz magadra, hallod-e!

    Jómagam is ellelkiznék (hmmm... szép szó) a kérdésen és nekem se lenne szívem apasztani.

    De én olyan hülye mártír típus vagyok. Csak nektek még nem tudtam bemutatni... pedig mennyit szívok miatta nap mint nap!!

    Képes vagyok magamat szívatni, csak hogy másnak (és végül a lelkemnek) jó legyen.

     

     

    Ylva: a fél literen még mindig ki vagyok... elképesztő!

     

    Jut eszembe: Shisha, jó a G-s melltartó?

     

     

    Lindus: 66e Ft?

    Azért jó fejek, hogy csak úgy kikapcsolják...

     

     

    Gübike, most hogy írod: Izának kétszer gyűlt be az oltása. El is felejtettem. Mintha olyan rég lett vón...

     

     

    Csak csajok: szülés utáni keksz a téma.

     

     

     

    előzmény:
    merc (30130)
    2009-09-09  23:22
  11. 2009. szeptember 10. 09:1930141.

    12ezer volt a 4.havi számla, de be kellett fizetni még az augusztusit (amit 20.-ig kell), meg a szeptemberit előre (ők kalkuláltak nekünk egy árat) plusz a kiszállási és szerelési költség.

     

    Ja, felszólítót nem küldtek, vagy postásom megint béna volt. Gecik (bocs, de ez jut róluk eszembe)

    előzmény:
    csongiangi (30135)
    2009-09-10  08:57
  12. 2009. szeptember 10. 09:1630140.

    Shisha!

     

    Nagyon Sok Boldog Névnapot!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2009. szeptember 10. 09:1430139.

    Shisha: sok boldogot....

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_333405
    Torolt_felhasznalo_333405
    2009. szeptember 10. 09:0730138.

    Shisha,

     

    Nagyon Boldog Névnapot Kívánok! (torta, virág, koccintás)

     

    Bocs, nem mennek a hangulatjelek...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2009. szeptember 10. 08:5930137.

    Shisha: bóóóódogot!!

     

     

     

    Most megyek .

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_333405
    Torolt_felhasznalo_333405
    2009. szeptember 10. 08:5830136.

    Sziasztok!

     

    Zárt topikot én is támogatom!

     

    A bcg-re reagálva, Zénónak nagyon csúnya volt, nagyobb mint egy borsószem, aztán egyszercsak kifakadt és a genny végigfolyt az egész karján, annyira tele volt (bocs a részletezésért...)

    És azt mondták, hogy még 2-3-szor ki is fog fakadni, azóta megint be van gennyesedve, de már nem annyira!

     

    Miért nem tudok hangulatjeleket beilleszteni? Már 2 napja nem engedi!

     

    Avass, szerintem se rágd magad, mert egy nyugodt anyuka mindennél többet ér.

    Nekem is nehéz volt feldolgoznom, hogy elapadt a tejem, mikor Zénó kórházba került, de mára már megbékéltem vele. Ettől úgy érzem nem vagyok rosszabb anya, mint azok akik szoptatnak.

    Nagyon sok kitartást kívánok Neked!

     

    A hajam nekem is borzalmasan hullik, csoda, hogy van még haj a fejemen, de az élesztőtablettát ki fogom próbálni. Köszi merc!!

     

    Puszi mindenkinek

     

    Gübike+Zénó

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2009. szeptember 10. 08:5730135.

    reggelt...

     

    Cucuka megint öleb...

     

    Bcg: nekünk olyan lehet, mint merc nálatok, mélyre adták...

     

    avass: romantika elmaradt, lelkiztünk helyette...

    És még mindig olyan kitartó vagy...

     

    Linduska: csupán 66 ezerért mentek ki? Mennyi volt a számla, amivel "tartoztatok"? Gondolom pár ezer... Röhej

     

    Angie és BendeBogyó, aki holnap lesz 2hós

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2009. szeptember 10. 08:3830134.

    Jó reggelt Anyucik!

     

    Este 10-től reggel hatig aludt Morgó, szóval egy szavam se lehet. Most meg itt nyüglődik a hasamon, nem kakál egyedül.

     

    Avass, tegnap 20percet sikerült a LegMagiccel tornáznom, pancsi után meg a kölköt lóbáltam a babahordozóban fél órát. (ő beszart, én meg kifulladtam)

     

    El is felejtettem mesélni, hogy jártunk tegnap...

    Elkeveredett egy áprilisi áramszámla (igen, kidobtam véletlen, de úgy emlékeztem, befizettük) úgyhogy kikapcsolták a villanyt, persze egyből hívtuk őket, hogy mi a fákk van, aztán úgy sikerült elintézni, hogy be kellett fizetni 66ezer pénzt, és már jöttek is visszakötni. Azért fasza lett volna, ha gyertyafény mellett fürdik a csájé, gázon melegített vízben

     

    Én is segítek az új topikban, ha gondoljátok, én tudom hogy kell nyitni. Na meg szeretnék társtulaj lenni Annyi a jelentkező már erre, kéne szavazni

     

    L + Nóri (holnap hat hetes)

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2009. szeptember 10. 08:1530133.
    Sziasztok

    Az anyatej aranyat er de meg mindig nem veszi fel a harcot egy boldog es kiegyensulyozott anyaval. Hugom is igy jart o azt mondta megszulne meg egy csomo gyereket csak ne kelljen szoptatni. Utalta az egeszet o is es borzasztoan csunyan nezett azokra akik azt mondtak hogy a szoptatas milyen jo elmeny. Mondjuk neki annyibol volt jobb hogy szeretett szopizni a gyerek csak rosszul csatlakozott es kisebesitette a bimbojat. Szerintem o sem csinalta volna ha a gyerek nem akarja. Ne legyen lelkiismeret furdalasod, annyira nem fontos az anyatej hogy kikeszuljel miatta, a vilagon a legfontosabb Te vagy a gyerekednek!! 

    Nekem mar nem durrannak be a cicik, azaz jo nagyok feszulnek es fajnak egy ido utan (meg ha hajnalban megebredek es tobb mint 5 ora telt el akkor mar nem birok visszaaludni ha nem jovok le fejni) de akkor ugyi egy fellityo van bennuk  mondjuk meg szoktam kezzel nezni hogy csomosodik-e a fejesek utan, mert egyszer begyulladt es olyat nem szeretnek tobbet. 

    Jaj... a gyerek kiterult  marha helyes. Eddig itt sikongatott.  eeeeees annyira jol aludt, nem keltette fel az apjat csak egyszer aztan reggel 7kor kelt. De tegnap este toltotte a tankot, megkajalt 120at majd nem egesz 2 oraval ra 130at szivott levegoig (azaz azert annyit mert nem volt tobb az uvegben )

    Merc: itt az egvilagon semmi reakcio nincs az oltasra, sajnos.  annyira nem fogom szeretni ha ujra kell oltani szegenyt
    előzmény:
    avass (30132)
    2009-09-10  07:43
  20. 2009. szeptember 10. 07:4330132.

    Bluenose >>> Végül nem vonatoztam, mert kölcsön kaptam mellszívót, így nem kellett kölcsönözni pénzért.

     

    Megy a Rettenthetetlen zenéje, lassan bealszik. Reggelente nyűgi.

    Jó lenne, ha sunyna, mert el kéne készülnöm, mire anyu jön. Plussz vasalni.

     Bár mindjárt leesik a fejem.....

     

    A mellszívó elég jól kiszívta a cuccot, bár kézzel kellett fejnem még és időben sajnos nem gyorsabb. Eléggé lájtos a vákuumja, de azt hiszem az erősségen nem lehet állítani, csak  a sebességen. És Bendőnél is az volt a baj, hogy nem szívott rendesen, valamiért nehezebben jön a tejem.

    De legalább a csuklóm nem megy szét.

     

    Csongiangi >>> Romantika??? Ezért lelépsz innen???? Persze csak viccelek ám!

     

    Rám is férne, Maci is készült estére, de nem volt kedvem. Keksz és utána még fejés úgy, hogy nem látok? Na nem! Így maradt a fejés..... És ez nagyon nincsen rendjén.

     

    Elmélkedem, bocsi a nyűgömért, de eléggé rányomja a bélyegét a mindennapjaimra a filózás.

     

    Totál elgondolkoztam ma azon, hogy ér-e annyit az anyatej, hogy cserébe fáradt, nyűgös, ingerült és türelmetlen vagyok néha??? Szerintem nem.

    Főleg akkor jön ki a dolog, ha próbálom cicire tenni és nem megy. Persze ezek a próbálkozások is már 3-4 naponta vannak.

    Aztán akkor is fáj az élet, ha ki kell öntenem több ml-t a csapba. Ilyenkor igazán be tudok rágni.

     

    Bendő érzi rajtam. Ez a legrosszabb. Ilyenkor nincs ajnározás meg babusgatás.

     

    Szóval nem sértődnék meg, ha elapadna a tejem és végre lezárnám ezt a tetves mizériát, de nekem nincs szívem apasztani.

     

    Vagy inkább így kéne húznom, ameddig kell és kész. Csak néha nehéz és kiborulok. Aztán megint jönnek a jó napok.

     

     

    Másnak is fáj a popója aranyér miatt? Félek wc-re ülni minden nap.

     

     

     

     

    előzmény:
    bluenose (30126)
    2009-09-09  22:56
  21. 2009. szeptember 10. 05:5430131.

    Már nem. Mondhatom, hogy egyik-napról a másikra beállt, hogy 6-7 óra alvás után sem durran be, de mint ahogy merc is írta, kifolyik. A melltartóbetétet kilóra lehet adni.

     

    Kezdetekben egy 1.5 órás délutáni alvás után azonnal csatlakoznom kellett a mellszívóra.

    előzmény:
    avass (30124)
    2009-09-09  22:31
  22. 2009. szeptember 9. 23:2230130.
    Hajhullásra élesztőtablettát szedtem Koppányt mikor szopiztattam az elején, nekem bejött vagy addigra szűnt meg ( az élesztő tabletta szedés elkezdése után úgy két héttel már nem a fél hajkoronám mareadt a fésűben. Bár az is igaz, hogy akkor a terhesség alatt sűrűsödött a hajam, az elsőnél meg elvesztettem a szép szőke természetes hajam, úgy néztem ki, mintha korábban festettem volna és lenőtt. Most igazából nem sok minden változott, talán csak annyi, hogy a terhesség alatt korpásodott, de mostanra múlóban.
    előzmény:
    Frizante (29954)
    2009-09-08  09:58
  23. 2009. szeptember 9. 23:1630129.
    ha jól látom már kiderült, hogy nem lehet lezárni egy topikot, hanem újat kell nyitni és a topikgazda jelölhet ki társtulajokat és nagyjából hasonló jogaik vannak, törlés, beengedés, stb ( 5 társtulaj bizti lehet, a másik topikot ( 2007. februáriak) is zároltuk már, így van róla néhány infom.
    előzmény:
    bluenose (30101)
    2009-09-09  19:29
  24. 2009. szeptember 9. 23:1330128.
    Bcg oltás az is reagálás ám, ha csak a jobb válla környékén a bőr alatt göböt tapintasz ( ez akkor van, ha mélyre adják, ez a verzió kevésbé fakad ki). Nálunk mindhárom manónál ugyanaz a gyerekorvos volt a kórházban az ügyeletes, amikor megkapták, így mindhárom ilyet kapott , max. kicsit halványpiros lett felette a bőr vagy volt amelyiknek még annyi sem, de a göb rendesen kitapintható volt, a gyerekdoki szerint megeredt. Ez egyébként azért is előnyös, mert nagyobbként kisebb az oltás helye, mint akinek kifakad azokhoz képest.
    előzmény:
    Ylva (30105)
    2009-09-09  20:34
  25. 2009. szeptember 9. 23:0830127.
    bedurranni nem, még hosszabb idő alatt sem, helyette elfolyik a fölösleg, így a melltartó betétestől úszik ilyenkor, na de ugye nem volt ez mindig így, mondjuk az én cicijeimben lassan, de biztosan az 5 év cuppogás benne van már, szóval volt idejük megedződni, ráadásul ugye most alig telt el 2 hónap a használatok között.
    előzmény:
    avass (30124)
    2009-09-09  22:31

Címlap

top