Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2009 júliusi babák

Rumer
Létrehozva: 2008. október 21. 17:13

...hogy legyen egy társalkodóhelye a 2009 júliusi babásoknak is...

  1. 2009. szeptember 16. 15:4430726.

    Sziasztok.

     

    Itt egy újabb eltűnt jelentkezik.Most olvastam,hogy zárt lesz a topik,csak a véletlennek köszönhetem,mert nem nagyon jutok ide,ha igen akkor sem tudok rendesen visszaolvasni,nemhogy reagálni!Ugyhogy ezt "isteni jelnek" veszem,hogy apa bekapcsolta a gépet.Szeretlek titeket olvasgatni,mégha írni nem is tudok,de talán ha rosszabbra fordul az idő,nekem is több lehetőségem lesz.

     

    Mi jól vagyunk,már 5600g és 58 cm.Tejem sajna már nincs.Hála istennek már mi is kezdünk beállni,szavam nem lehet rá.Nappal is sokat alszik,éjjel sincs már fennt mindig.Nem kell altatni,magától elalszik,ha letedzem a kiságyba,ha felkel akkor még nézelődik,nem sír egyből.Áldott egy gyermek.

     

    Tegnap kaptuk a két hónapos oltást,szegénykém az éjjel lázas is lett.

     

    Miért lesz egyébként zárt a topic?És hogy fog ez működni?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2009. szeptember 16. 15:4430725.
    Megjöttünk mi is, de oltás nélkül . Nem tudom, h sírjak, vagy nevessek, de inkább az előbbi. Jobban hörög, mint kellene, ezért nem volt szuri. El vagyok keseredve, féltem ezt a kis makingert (újabb állatkerti tag ).
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2009. szeptember 16. 15:3130724.

    Polc >>> Igazán kedves vagy, köszi!

    Én pont a Prevenáron nem gondolkoztam, bár nekünk automatikusan adták.  A rotát szerintem nem adjuk be. És magunkat sem oltatjuk influ ellen.

     

    Éjjeli keltés >>> Én már csináltam mindent, de a legjobbnak az bizonyult, ha kb. fél 5 - 5 körül eszik hajnalban, mert így fél nyolcig húzza. Ha nem adok neki enni, akkor 6-kor kel, aztán nem alszik vissza.... na ez nekem nem jó, mert csinálni nem tudok semmit, aludni meg főleg nem.  Fél 5 körül nyöszörög, ezt kihasználva lenyomom a kaját a torkán és alvás van még kicsit.

     

    Lindus >>> Kb. annyit ettünk mi is! Szerintem nem gáz, engem meg nem érdekel mi van a dobozon. Azért 3 dl-ig nem tornázom fel az adagját..... bele se férne... így meg egyen annyit, amennyi kell neki. Mi stagnálunk jó pár hete már, nálatok is beáll szerintem egy idő után.

     

    Betét gyár rajtam fog meggazdagodni..... pedig már álmodtam a tangáimról!!! De cseszhetem! Ezután minden vérmentes napon gyorsan keksz, mert itt már semmit se lehet tudni. Mire "rászánnánk" magunkat mindig beüt a piros.

     

    Mi a teendő, segítség!!!!

     A gyerekem súlyos megrázkódtatáson mehetett át kajaügyileg, mert nem akar javulni az evési rítusunk még üveg hatására sem. Eleve üvölt, mire a szájához érek (mert melegítés miatt csúszhatok néha, aztán el is kell helyezkedni), na nem tűr semmit el.... ha már összehorpadt a cumi, kicsit húzom, hogy jobb legyen neki, de üvöltés.... na aztán egyszercsak a kaja közben elkezd üvölteni... gondolom én, hogy böfi... kijön, kaja visszadug, üvölt... gondolom elég, erre abbahagyjuk, de az üvöltés folyik.

    Aztán mikor kilöki magától egy nyugodt pillanatában, ugyan oda ne próbáljam még egyszer tenni, mert kiborul a bili. Na ezután 5 perces néma csend és üvölt.

     
    Ölben sincs el....

     

    Nem úgy működik a baba általában, hogy kaja után megnyugszik, jól érzi magát, anya a közelben és akkor csendben honol?????

     

    Nálunk ez miért nincs így???

     

    Ezért nem érek én rá fórumozni se basszus

     

     

    előzmény:
    polc80 (30715)
    2009-09-16  14:54
  4. 2009. szeptember 16. 15:2930723.
     

    Csurikám jóllakott,most éppen a lámpával beszélget 

    Folyt.

    Shisha:Én is ragyásodom sajnos,és sokkal zsírosabb a bőröm.

    Örülök,hogy túlvagytok rajta.

    Vigantol:hát én most már semmit sem értek.Sokkal könnyebb lenne ha nem kéne a kiskanállal szarakodnom,de azt mondta a gyerekorvos hogy nem cseppenthetem egyből a szájába,hanem kiskanál-tápszer-csepp,merthogy a D-vitamin zsírban oldódik,ezért nem lehet közvetlenül a szájába cseppenteni,mert felragadhat a szájpadlásra pl.és akkor ott hogy nem tud feloldódni.Vagy ez hülyeség?

    Rota már felirattam,de most egy kicsit elbizonytalanodtam,hogy megkapja e.?Vélemény?

    Linduska:Szerintem,nem gáz,h ennyit adsz neki. Nóri tudja,mennyire van szüksége!Nekem ez a véleményem.

     

     

     

     

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2009. szeptember 16. 15:2830722.

    Rumer: Micsoda megtiszteltetés!!!!!! (A másik topicban is társtulaj vagyok, így még tudom is mit kell csinálni.)

     

    Lányok!

     

    Én egy HŐSNŐT szűltem! Annyira büszke vagyok rá!!!!!!!!!!  Míg beszúrt a doktornéni addig volt kis sírás, aztán felkaptam, két hüppögés és már minden rendben is volt. (Bezzeg a fiúk csak úgy visítottak, az egyiket még cicire is kellett tenni, hogy megnyugodjon. Persze azért sajnáltuk őket.)

     

    De ha kihevertük a szurit, mehetünk a nyelvét "felvágatni", mert sajna le van tapadva és a későbbiekben a beszédfejlődését akadályozni fogja.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2009. szeptember 16. 15:2130721.

    Tapasztaltabbak!

     

    Nem gáz az, ha 133ml-t adok egy kajára tápból? Mert a 100 nem elég neki, de még csak pénteken lesz 7hetes. 8hetesig (doboz szerint) elégnek kéne lennie a 100-nak. Már két napja így eszünk.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2009. szeptember 16. 15:1130720.

    Eddig úgy tudtam, hogy 1 üveg=1 év kb és náluk nem is fogyott el, a fiúknál is csak még egyet írattam fel pluszban, és a Koppány második üvegjéből még van, majd októbertől neki is kell adjak időnként egy-egy cseppet.

     

    Ekcémásoknak, ekcéma gyanús bőrre a Babe testápolón túl a Sanatopic krém is jó lehet, az egyik anyuka felváltva használja és náluk bevált.

     

    Ada ruha mániaiból nekem is van és hasonszőrűek, de már írtam belőlük. Ing alá is bodyt is. Ruházkodás erősen függ attól, hogy mivel, hová, mennyi időre megyünk is, főleg télen. Később ha már saját lábon közlekednek csak olyan overall, ami tuti vízhatlan és abból inkább 1, mint naponta több overallt szárítgassak.

     

    Hegre a Staphysangria lehet tényleg jó, én használtam a második és harmadik után és most a dokim asszisztense a prof  volt, de most a legszebb, szinte már csak a közepe lilás, a többi szép testszínű már. ja és rendesen trenírozza főleg Koppány.

     

    Láz, ha érzem melegebb, akkor előbb én hónajban, ha ott több mint 37,5 akkor jöhet a popó, hogy tudjam mennyi is az annyi és 38 fok felett lehet előbb hűtőfürdözni is, vagy 37,5 fölött borogatni az oltást kapott lábat. Ha a hűtőfürdő lejjebb viszi és utána sem megy 38 fölé, akkor jó, ha nem akkor jöhet a kúp. A szirupok inkább csak 38 fokig jók, na meg fájdalomcsillapításra. 38 fok felett egyértelműen kúp, főleg ha a hűtőfürdő nem csökkenti. Ha a 39 felé közelít, akkor jöhet a kétféle hatóanyagú kúp kombója úgy 2 órás eltéréssel, csak utána nem 4 órát nem lehet mást adni, hanem 6 - legalábbis nekem ezt mondta anno a doki. Bár nekem cseresznyém van, eddig még a hűtőfürdő majdnem mindig elég volt, összvissz, ha 5 kúpot kellett még beadjak ( lehet annyit se).

     

    Bolt: nagybevásárlás, internyet, groby ritkábban a nehezebbek

    egyébként babakocsi alja jól terhelhető, no meg a rendszeres programjaink közelében van blt és onnan ez-az.Pl a Csongor uszija mellett van egy kisbolt, ahonnan a téliszalámit hozzuk, mert nagyon vékonyra szeletelik, a Koppány úszásról hazafelé a Sparból a szörp, a tejtermék, A Csongor táncáról hazafelé van egy Rotschild, ott is vannak finomságok. JA és a játszó mellett, ahová délelőttönként eljutunk van egy kispiac (zöldség és hús (ott a kedvenc hentesem, aki hajlandó előttem azt ledarálni, amit kérek, ha kell két, háromféle húst akár egybe is), meg egy kisbolt ( kenyér meg ami lemarad). Dm az orvosi rendelőtől nem messze, vagybabakocsival buszra és az szinte a ház ajtajától a dm ajtajáig visz, igaz lenne közelebb is, de az a legjobban megközelíthető.

    A legtutibb amikor tolom a babakocsit, a bevásárlókocsiban meg ül Koppány és azt meg húzom, érdekes látvány lehetünk olyankor. 

     

    NA ez most csak kisregény lett:))

    előzmény:
    Delila22 (30651)
    2009-09-16  09:34
  8. 2009. szeptember 16. 15:0730719.

    Polc, melyik kerület ilyen jó fej? Bejelentkezhetek hozzátok lakni?

     

    Hú, én fel nem keltem Izát éjjel, örülök, hogy végre alszik!

     

    Az oltásokról egyébként a doki mit mond? Mit tanácsol?

     

     

    Shisha: Zéténynek

     

    Lindus: én is tétlenkedek, lakás romokban, majd este eltakarítom, meg csak vacsi lesz: grillhusi és zöldséges rizs. Slussz.

     

     

    előzmény:
    polc80 (30715)
    2009-09-16  14:54
  9. 2009. szeptember 16. 15:0530718.

    KisMuci, jegyeztem, akkor a többieken múlik az időpont.

     

    szega12, rendben, akkor téged is jegyezlek.

     

    Társtulajoknak támogatom Shishát, Bluenoset és Manócskát is.

     

    EEEEE, el ne tűnj még egyszer...

     

    Jajj, ébredezik, majd még jövök.

    előzmény:
    kisMuci (30698)
    2009-09-16  13:31
  10. 2009. szeptember 16. 15:0230717.

    Lányok, bevallom őszintén egész nap itt meredek a gépre, egyszerűen nincs hajlandóságom mindent megcsinálni.

     

    Ölebem (Bubu, aki egyfolytában a kezemben akar lenni, és ott is morog) most a bölcsőben nyög, hát, nem veszem ki, gonosz vagyok, na meg úgyis alszik, amíg totál nem ébred fel, addig én be nem megyek hozzá.

     

    Írtam az üzenőfalra egy nekem fontos dolgot, aki hozzá tud szólni, küldjön már privit, lécci.

     

    Alig várom hogy zártak legyünk, bluenose-nak van egy jó képem

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2009. szeptember 16. 14:5730716.

    Itthon vagyunk, túléltük!

    Még jövök!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2009. szeptember 16. 14:5430715.

    Rumer  írtam privit, remélem átment, mert az elküldöttek között nem jelzi. Szólj légyszi, ha gond van

     

    Bluenose gratulálok Izának a 3 hónaphoz, milyen nagy lány! Flóra még csak most volt két hónapos, én nagy változtatásokat tervezek akkora, pl nem fogom mérni és nem keltem éjszaka enni. Kíváncsi leszek.

     

    Delila szerintem a neten ne nézz utána betegségeknek, mert az én tapasztalatom az, hogy minden a ráknak meg a legsúlyosabb betegségeknek a tünete. Biztos nincs semmi baja a kislányodnak, szépen fejlődik, nevetgél.

     

    Avass azt elhatároztam, hogy ha egyszer írok erre a fórumra, akkor neked mindenképp megírom, hogy nagyon csodálom a kitartásod a fejéssel kapcsolatban és minden elismerésem, hogy ennyit megteszel a kibabádért

     

    Flóra ma is nagyon jó kislány, 8-kor kelt, akkor szopi, majd alvás. Utána 11-kor kelt, délben szopi, azóta megint alvás. Majd 4-kor kel megint elvileg és utána megyünk sétálni fürdésig.

    Mi múlt héten kaptuk az oltást, a Rotát is kértük, a Prevenáron (asszem így hívják), még gondolkodom. Nálunk a kerület olyat tett, hogy minden oltást ingyen ad, a kötelezőt meg az ajánlottat is, csak nem akarok túlzásokba esni, nem tudom, mi a még hasznos. Szerintetek? 

     

    É+F (9+5) 

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2009. szeptember 16. 14:4230714.
    Nah, elmegyünk sétálni, ha visszajövök, megcsinálom a zártat.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2009. szeptember 16. 14:3930713.

    Csuklás >>> Nálunk is van csuklás, de evés után... amikor tele van ugyebár. Ennek hatására vissza a kaja, mert inni már nem akar rá.

    Vagy mikor elalszik szegénykém. Murphy ismét

     

    Rumer >>> ZÁRJUNK!

     

    Mézike >>> Tüneményes, milyen kis szomorkás.

     

    Adonna >>> Cumi >>> Én biztosan írtam a gy.tári cumit... semmi extra. Valami német gyártmány, párszáz forint. A miénk sötétkék, zöld karikával.

    Sima kicsi cseresznye. Igazság szerint azért sem vettem drága cumit, mert ha hozzászokik (már hozzászokott), akkor a méregdrágát pikk-pakk szétrágja, ha kijöttek a fogai..... én meg hetente nem fogok venni 800 ft-os cumit az tuti.

     

    Hason alvás >>> Eszembe jutnak a felhőtlen idők, mikor én is tudtam, de 2 éve én nem aludtam hason... néha hiányzik. De a közérzetem jobb lett (méretnövekedéssel), így nem foglalkozom vele.

     

     

     

    előzmény:
    Frizante (30670)
    2009-09-16  10:28
  15. 2009. szeptember 16. 14:3830712.

    Vicus: puszi a kis hősnek!

    Megyek én is hozzátok enni...

    Ha étvágy van, baj nem lehet!!

     

    barka, téged is üdvözöllek itt! Mikor szültél? Hogy hívják a lányodat?

     

     

    Friza: nem kifizethetetlen, de van, akinek az lesz...

     

    kisMuci: sebaj, nem gond, ha van konkurencia...

    Tőlem is kérdezték már, hogy nem azért csuklik, mert fázik? Azt hittem hülyéskednek...

     

     

    Rumer, ok, legyen!! ÁMEN

    És köszönöm a jelölést!

    Shisha és Manócs is jó ötlet! Avass és Angi is van minden nap.

    Megnézem azt az üzenőfalat!

     

     

     

    Megy a DD? Persze a tv el van forgatva, mert mögötte szerelik a csövet... miééért nem este adják?

     

     

    scholler, min vesztetek össze?

    Ingyen rota?

     

    Szép szülés volt!!  Aki nem szült azt gondolná ez alapján, hogy fájdalommentes.

     

     

     

    Ildi: hááát, nekem olyan 1,5-2 hét alatt jött meg a kód...

     

     

    EEEEE: semmi extra teendő nincs, csak gyere! Tényleg rég voltál. Remélem semmi komoly baj nem volt!

     

     

    eeda: nekem egy diesel pulesz jött az egyik csomagban. Banyek, az maga tök drága lehetett, én meg az egészet vettem valami ezerpárszáz forintért.

     

     

    előzmény:
    vicus2009 (30694)
    2009-09-16  13:12
  16. 2009. szeptember 16. 14:1830711.

    Sziasztok!

     

    Alszik a babám,én meg fórumozok.

     

    Bluenose:Én is az otásban bíztam

     

    Ildi06:Édesek a képek! Nekem már egyszer megjött teljesen kivoltam,ráadásul majdnem 2 hétig tartott.

     

     

    sziccyca:Sajnálom a cicádat. Nekem kutyusom volt 16 évesen kellett elaltatni,nagyon hiányzik,pedig már 3 éve történt.

     

    Para gondolataim nekem is vannak,szörnyű,szerintem már beteges vagyok:éhes,szaladok tápot készíteni,és azon parázok,hogy most  fog leesni az ágyról(a mi ágyunkon fekszik 2 méteres az ágy középen fekszik párnákkal körberakva)és mire visszaérek már biztos leesett,betört a feje.....Tiszta hülye vagyok,annyira féltem,és mostanában vagyok ilyen...

     

    Avass:Én sem tudom mikor van Dominik névnap,mert a naptárba nincs,a net több napot is ír,úgyhogy aug.4-én tartjuk.

    Első alkalommal az én dokim azt mondta ne használjak még tampont,csak betétet.

    Nálunk apa jár nagybevásárolni,mióta megvan aDomi, meg azt mondja ő tud spórolni.

     

    Megyek mert felébredt a drágám.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2009. szeptember 16. 14:1730710.
    Sziasztok!
    Köszönöm mindenkinek, tündérek vagytok. Meg is leptem magam 3 cserepes virággal, egy CK dzsekivel (turi, sztem 1500-ból kijött). És nem jött meg a kendőm:(
    Szicc, a Te módszereddel sikerült, köszi még 1*.
    Blue, boldog negyedévet Izának.
    Normális az éjjeli nempisis pelus, nyugi.
    Zizimami, úgy tusom 2hónaposan kettőt szúrnak.
    Ada, nem vagy semmi a meló miatt. Mit fogsz csinálni? Már ha publikus. Ha meg már írtad, és elkerülte a figyelmem, sorry.
    Shisha, szépen gyarapodtok.
    Adonna, normális, ne aggódj. A dokim mondta, h az elvágott idegeknek is újra össze kell barátkozniuk.
    Noémi, hátha, nem az a baja az ismerősötöknek. Drukk.
    Shisah ,Neked tényleg jó nagy volt ám a pocid. A fejed neeeem. Császáros seb: nekem az első undorító volt, a doki szerint kötőszöveti rendellenesség (selejt Eda), ezért most nem intrakután varrt(itt lemennek az irháig, v mi a szösz), hanem összeillesztette a két bőrfelületet és 5 kicsi öltéssel oldotta meg. Ez sokkal szebb lett, pedig ez a régebbi fajta öltés. De Vikinek is csúnya volt az első, ha jól emlékszem.
    Ildi, a Dirty Dancing DVD-ről. Ha hasfájós inkább ne egyél szőlőt.
    Főzés: volt rá ma fél órám a csavargás miatt: cukkini 4 felé, mag kikapar. 1 nagy tojás, 1 üveg gomba, vegetával kikavar, bele a cukkinibe, rá a reszelt sajt, alá pici olaj és irány a sütő. Mire kész, megfő mellé a rizs is. Oszt csókolom.
    Vigantol: egyik este míg magyaráztam Misikének a közel fele a pelusozón landolt.
    Rumer édes lehetett Marci. Misike olvasni szokott Hajnalkának. Tegnap meg rudival akarta jobb belátásra bírni.
    Avass, nálunk Misi is szívesen elmegy vásárolni, de általában én szoktam. Én hetente, kéthetente járok, annyi meg kell. Igaz a kenyeret sütöm, a tej meg házhoz jön.
    Delila, mi a narancsosat szeretjük.
    Megyek kimosom a turis szerzeményeket (Manónak Nike pulcsi is volt, nagyon vagány)
    pusz e
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2009. szeptember 16. 14:1330709.

     

     

    ITT VAGYOK ITT VAGYOK ITT VAGYOK!

    Szerintem én vagyok a legrégebben eltűnt, de nem elveszett...

    Sokszor olvastalak beneteket, de írni nem tudtam vagy nem akartam mert voltak rossz időszakaim, amivel nem akartam senkit boldogítani... De olvastam, ezzel nem voltam egyedül. 

    Most pedig jól "megrémültem" hogy Rumeranyánk ultimátumot intézett a zugolvasókhoz, bár ezen kívül hogy jelentkezem,nem tudom mi teendőm van még, hogy a zárt topikban is résztvehessek?!

     

    Rólunk:Netti nő mint fűben a gomba, már 2 hónapos, hétfőn kapta az oltást, hát nem köszönte meg, szegény egész nap sírt.De másnapra elfelejtette a merényletet, helyreállt a lelki béke. Már 5600 gramm és 59 cm. Egész nap tevékeny, beszélget, mosolyog mindenkire, dumál nekik, szóval kenyérre ken mindenkit. Az éjszakák kezdenek beállni, de a nappalok még mindig kicsit összevisszák..  Hála Istennek tejem van, eszik is rendesen,néha  kisebb fennakadásokkal.

     

    Csajok igérem próbálok normálisabban és többet jönni, de ez nem csak rajtam múlik. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2009. szeptember 16. 14:1330708.

    LÁNYOK

     

    Tettek az oldalra (főoldal - jobb oldalsáv) egy üzenőfalat, ahol név nélkül megírhatjátok, kire bíznátok. Így nincs sértődés. Többször szavzó csalókat kiszűröm, ha akarom. De bízom bennetek.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2009. szeptember 16. 14:1230707.

    ezennel elkezdem enni a szőlőt!!!!!!!!!!!

     

    MÉG MINDÍG ALSZIK!!!!!!!!!!!!!ébresszem fel?? ÁÁ, nem!!

     

    blue: tudom hogy uncsi vagyok, de szerinted, küldték a kódot??? Szerda van!A ..................... és ........................ na meg .....................!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2009. szeptember 16. 13:5930706.

    Sziasztok!

     

    Alig bírok lépést tartani veletek...

     

    Csigu: Semmi gond, én sem tudom mindig végigolvasni a hsz-ket. Annyit írnak a lányok!!

    Terveztek tesót Johannának?

     

    D vitamin: Én tejjel adom be a gyereknek kiskanállal. Eszembe sem jutott, hogy belecsepegtessem a szájába.

     

    Ildi: Én is ettem szőlőt és nem fájt a gyerek hasa, úgyhogy szerintem nyugodtan egyél!

     

    Monszun: Ne haragudj, nem tudtam, hogy nem itthon éltek. (Még nem vagyok képben, hogy ki merre lakik) Szerintem nem rossz a Baby Björn kenguru.

     

    Nekem is mindig van pisi a pelusban, soha nem ébredt még egyik gyerekem sem száraz pelussal.

     

    Rumer: Olyan megható lehetett! Bízom benne, hogy nálunk uis eljön ez a korszak. Most mi még ott tartunk, hogy vigyáznom kell a kicsit testi épségére.

     

    Szicc:Sajnálom a cicádat :-(

     

    Én mindig adok bodyt a babára, sőt még a nagyra is.

     

    Delila: Tudom, hogy most nagyon ideges vagy, de hétfőn biztos megnyugtatnak teljesen. Nincs baj a babádnál!

     

    Én kivagyok, összevesztem anyámmal :-( Petya nem akar aludni.

     

    Hívott a védőnő és ingyen megkapjuk a rota elleni védőanyagot. Teljesen meg voltam lepődve.. Örülök neki nagyon!

     

    Szüléstörténet:

     

    A szülés nagyon szuoer-gyors volt. Bármikor újra kezdeném.  Nekem Petya is nagyon gyorsan jött (4 óra alatt kibújt), Benedek még gyorsabb volt.

    Júl.30-ra voltam kiírva, de 25-ig szülni akartam, mert a dokim akkortól ment el szabira. Már a 35. héttől voltak elég kemény jóslóim. Fel voltam készülve, hogy ő is a 36. héten érkezik, mint Petya. De Benedek nem jött. Annyira nem,hogy a szülés előtti héten semmi fájásom nem volt, de annyira nem,hogy a doki is megkérdzte, hogy hová tüntek a fájásaim? Mondta,hogy azt én is szeretném tudni. Így elkeseredtem, hogy akkor nem az orvosommal szülök.

    Aztán 20.-án hajnali 1-kor tudtam elaludni és hajnali 3-kor felébredtem, hogy tompán fáj a hasam. (Férjem ekkor indult dolgozni) Bevettem 2 MagneB6-ot, még tompább lett a fájdalom, visszafeküdtem. Hajnali 4-kor megint arra ébredtem, hogy tompán fáj a hasam. -Ekkor hívtam férjet,hogy remélem hamar hazajön, mert szerintem ma szülök. - Megint bevettem 2 Magne B6-ot, megint tompult a hasfájás. De ekkor már nem tudtam visszaaludni. Reggel fél 7-re megérkezett az apukám vigyázni Petyára, mert nekem CTG-re kellett mennem. Beültem az autóba és bementem a kórházba. Az úton végig megvolt a tompa hasfájás. (De nem olyan volt,hogy jött és ment, hanem tompán folyamatosan fájt a hasam) A CTG mutatta a fájásokat, így a dokim megvizsgált. Ekkor már 2 újjnyira nyitva volt a méhszáj, így azt mondta az orvosom, hogy sétáljak 2 órát megint megvizsgál és megnézi, hogy ment-e a dolog tovább, és ha igen, akkor maradok, ha nem akkor hazaenged. Ekkor délelőtt fél 10 volt. 2 óra múlva már a méhszáj 3 újjnyi volt, úgy hogy köbzen csak a tompa alig érzehető hasfájásom volt. Még nevetve beszélgettem a barátnőmmel, sőt azon viccelődtünk, hogy Benedek úgy fog kipottyan, hogy észere sem veszem :-) Így modnta az orvosom, hogy innen már csak a gyerekkel a kezemben mehetek haza:-) Felvettek az osztályra,majd olyan fél1 körül kerültem a szülőszobára. Megkaptam a beöntést, borotválást és fél2-től 2-ig CTG-n voltam közben burkot repesztettek, majd levettek róla és elkezdtem sétálni. Na ekkor kezdődtek igazán a fájások egyből 2 percesek lettek. Aztán kb 3/4 3-kor elindultak a tolófájások és 15.15-kor a hasamon volt Benedek. Most gátvédelmes szülés volt, aminek nagyon örülök.

     

    Bocsaánat, hogy nem tudtam mindenkinek írni....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2009. szeptember 16. 13:5830705.
    Én megvárnám a féléves kort az almalével, de ez az én lökésem, hogy lehetőleg féléves korig csak anyatej és 1 éves koráig szeretném ha enne még anyatejet, mindhárom gyereknél ez a kiindulási alap ( na jó az első kettő jól túlszárnyalta ezt, de akkor is). Tudom, ha gond van a szopival, akkor másként is lehet, de én akkor is így tennék, most ezt gondolom.
    előzmény:
    Ildi06 (30645)
    2009-09-16  09:23
  23. 2009. szeptember 16. 13:5430704.

    nem bírom megállni..

     

    ...és persze Shisha, mert amíg vezettem a jelenléti ívet a kölök születéséig, Shisha egyik nap sem hiányzott.

     

    aztán mondanám Manócskát, ő írta a legtöb hsz-t ebbe a fórumba

     

    Szerintem velük kettőjükkel mindenki egyetért, nem?

     

    és még kik??? Indoklás kell!!!

    előzmény:
    Rumer (30702)
    2009-09-16  13:51
  24. 2009. szeptember 16. 13:5230703.

    Sziasztok!

     

    Angi-Frizante-Benne vagyok a Kecskeméti taliba!szóljatok mikor hol?

     

    Angi-igen ott lakok ami T-vel kezdődik

     

    avass-Nálunk a férjem jár boltba  minden reggel szerencse mert 2 gyerekkel mire elindulok kihullik a hajam!

     

    Sziccya-sajnálom a cicust

     

    császár-Én mind 2 gyerköcöt császárral szültem az első hegg az elég vastagra sikeredett de most a 2. csazsinál meg csinálta a doki szépre és már nem is vastag,a hasam nekem is érzéketlen ez így is marad egy ideig(már nem emlékszem meddig tartott)

     

    áááááááááááááááá már megint sír a kókusz!!!Egész nap csak ordít!!

    majd még jövök!

    előzmény:
    csongiangi (30632)
    2009-09-16  07:31
  25. 2009. szeptember 16. 13:5130702.

    Na meg csajok, meg kéne beszélni, hogy kik lesznek a társtulajok.

     

    Annak nem nagyon látom értelmét, hogy 50 aktív beszélgetőből 40 társtalulaj, bár nem tudom, mennyi lehet a maximális?

     

    SZERINTEM kéne mondjuk 5, akikre nem jellemző a rendszeres eltűnögetés (egyszer-egyszer előfordulhat, hogy magamat mentsem  ) de tényleg maximális részt vesznek a topik életében.

     

    Gondolkodtam hogy merjek-e írni listát, én kikre szavaznék, de nem akarok megbántani senkit.

     

    Bluenose mindenképp, mert ő az oldalon is nagyon sokat dolgozott, hozzá mindenképp ragaszkodom.

     

    A többit hogy szavazzuk meg? Írtok privit, Ti kit jelölnétek?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top