Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

A tökéletes bejgli

Torolt_felhasznalo_923558
Torolt_felhasznalo_923558
Létrehozva: 2003. december 20. 20:25
Sziasztok!
Nálam nincs karácsony bejgli nélkül. Sokféle receptet és sokféle praktikát kipróbáltam, de nekem sehogysem tökéletes. Az íze nagyon finom, de olyan bejglit még nem sikerült sütni, ami nem foszlott szét a tetején. A legrosszabb eredmény eddig az volt, amikor a sütőt kinyitva úgy néztek ki a bejglik, mintha dinamitot tettem volna melléjük. Ügyelek a töltelék mennyiségére, megfőzöm a mákot is, a diót is, hűvös helyen pihentetem sütés előtt... Mit csinálok rösszul? Aki tudja a tökéletes bejgli receptjét, kérem segítsen! Hátha az idén sikerülne gyönyörű bejglit tenni a család asztalára.
Köszönöm!
  1. Torolt_felhasznalo_435930
    Torolt_felhasznalo_435930
    2004. december 27. 11:5076.
    Schagleg!
    Én is a te recepted szerint sütkéreztem!! Az eredmény:))))))
    Végre arra is rájöttem, hogy kb. hogy kéne a gesztenyést csinálni, így azóta beiglivel kezdjük és zárjuk a napot! KÖSZI!
    előzmény:
    schagleh (75)
     
  2. 2004. december 26. 17:0775.
    Szia! A Dédike, akitől a receptet kaptam annakidején, sajnos már nem él, pedig biztosan boldog lenne, hogy ennyien örültetek neki. Egészségetekre, üdv: schagleh
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_154667 (74)
     
  3. Torolt_felhasznalo_154667
    Torolt_felhasznalo_154667
    2004. december 25. 20:3774.
    Szia Schagleh!
    Köszi a bejgli receptet, megsütöttem. Életem második bejgli sütése volt, az előzőről nagyon rossz emlékein voltak. Ez viszont nagy sikert aratott családi és baráti körben is egyaránt és tényleg nagyon egyszerű. Igazán nekem való recept. Én sütés előtt betettem 10 percre a hűtőbe és így nem repedt szét, gyönyörű lett.
    Köszi mégegyszer!!!
    Ticia2
    előzmény:
    schagleh (61)
     
  4. Torolt_felhasznalo_888408
    Torolt_felhasznalo_888408
    2004. december 23. 13:0073.
    Bekes, boldog beigli illatu karacsonyt Mindenkinek. :-)))*******
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2004. december 18. 13:2572.
    Koszi a biztatast makdaralo ugyben. A diora is ervenyes?
    előzmény:
    loma6 (71)
     
  6. 2004. december 18. 12:5871.
    Én mindig kávédarálóban darálom a mákot cukorral, kb. 3/4 rész a mák és 1/4 rész a cukor, és nem töltöm dugi. Jó párféle kávédaálóm volt már. Mindegyik birta.
    előzmény:
    masteko (69)
     
  7. Torolt_felhasznalo_199687
    Torolt_felhasznalo_199687
    2004. december 18. 12:2070.
    miylen kávédarálód van? mert ha a kicsi kerek, (pl. a Bosch-nak is van olyan) akkor abban sztem leeht darálni diót, mákot bitzos arra emlékszem anyukám mindig azzal darálta. . . . anyu porcukorral keverte a mákot, de az arányokra már nem emlékszem. . . . én a diót idáig műanyag kézi darálóval daráltam de most vettem egy gépet és azzal szoktam. . . . de sztem ha keveset raksz a dióból akkor a kávédarálóba is lehet. . . .
    előzmény:
    masteko (69)
     
  8. 2004. december 18. 12:1769.
    Tudom, szamotokra butasagot kerdezek (de kulfoldon elek es nem all rendelkezesemre minden otthoni eszkozom), de iden en is szeretnek beiglit sutni: makdaralo hianyaban lehet a makot/diot kavedaraloban is megdaralni? Ha igen, hogyan, hogy ne ragadjon oda a kavedaralo falahoz? Talan cukorral kevereve? Ha igen, milyen aranyban legyen a mak/dio es a cukor?
    Elore is koszonom megerteseteket es szives segitsegeteket.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2004. december 17. 20:4068.
    Ha valakit érdekel feltettem egy beigli receptet a Karácsonyi menü topikba 2793 szám alatt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_793355
    Torolt_felhasznalo_793355
    2004. december 17. 13:3267.
    Sziasztok, már megint közeledik a karácsony! Ahogy Benedek Tibor mondta: "És eljöve vala a karácsony, és eljöve vala a bejgli. " Tavaly Schlagleh tökéletes bejglijét sütöttem meg, óriási volt, még év közben is meg kellett vagy kétszer ismételnem. . . Idén is ez lesz A BEJGLI! Én kétszer 4 rudat készítek, és ha elfogy, mégegyszer 4 rudat január elején. . . Tavaly csináltam gesztenyés bejglit is, felvertem tejszínt habnak, és azt forgattam bele a felengedett, kikevert gesztenyemasszába - így nem lett olyan száraz. És legalább rájöttem, hogy hiszen én imádom a gesztenyés bejglit, mégse sütöttem még soha!
    Egyébként ne keseredjetek el, ha kireped a bejgli! A "tisztességes" bejgli az kireped. Tisztességes bejglinek pedig azt nevezi a családunk, amiben nagyon sok a töltelék. Hiszen a szabályok között (a tölteléket hidegen kell rákenni, a tepsiben villával meg kell szurkálni, stb. ) szerepel az is, hogy ne legyen benne túl sok a töltelék. Na de nálunk a töltelék sose lehet TÚL SOK. . . :-))))))
    Jó sütögetést kívánok Nektek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_471234
    Torolt_felhasznalo_471234
    2004. december 17. 10:0266.
    Én múlt héten mézespuszedlit sütöttem, hőléggel, 2 szinten, és teljesen egyenletes volt mindkét szinten.
    Próbálkozom. . . .
    Ha egy szinten sütök, akkor alsó-felsőt használok (eddig 1 alkalom volt meggyes piskóta. 3 hetes a sütőm :-) )
    előzmény:
    kitty59 (62)
     
  12. Torolt_felhasznalo_471234
    Torolt_felhasznalo_471234
    2004. december 17. 10:0065.
    Bocsi. . . :-)
    A kezdők még ilyen fogos kérdésekel vannak tele. . . :-)

    Meg fogom próbálni, ha mindne jól megy vasárnap. És ahogy ajánlottad, fél adaggal.

    Köszönöm: Titati
    előzmény:
    schagleh (61)
     
  13. 2004. december 17. 09:1264.
    Szia! Privi megy.
    előzmény:
    doknagyi (63)
     
  14. 2004. december 16. 22:4663.
    Szia voltál dokinál?Ugye nem kérdezek hülyeséget, Te panaszkodtál tegnap?
    előzmény:
    kitty59 (62)
     
  15. 2004. december 16. 20:4562.
    Szia! Én nem ajánlottam a hőlégkeverést! Nekem sose sült meg benne a sütim rendesen! A habcsókot is azon akartam, órákon keresztül bent volt, de semmi. Amikor a rendes sütésre tettem, az lett jó. Mást is próbáltam, nem jártam sikerrel.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_471234 (56)
     
  16. 2004. december 16. 17:5261.
    Titati, Te olyan keresztkérdéseket teszel fel nekem, csuda nézi az órát ennyi sütögetéssel eltelt idő után. Előmelegítem kb 10 percet a sütőt, berakás után 8-10 perc után közepesre mérséklem a hőfokot, aztán ha megsült, kiveszem. Negyven-ötven percet biztosan sül, ha mind a négy rúd benne van.
    Stoppolnám neked az időt, de nálunk a bejgli januári rendelésre készül a férjem szülinapjára vígaszul, ugyanis amíg tart a zserbó, a gyerekeink hozzá sem nyúlnak a bejglihez.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_471234 (58)
     
  17. 2004. december 16. 13:4360.
    Szia Maléna!
    Gyönyörű óriásak lettek. Csak ajánlani tudom. Most a Papámnak sütöttem, jövőhéten magunknak.
    Nézd meg, a mit főzzek holnap közös bemjére feltettem.
    Ezentúl , csak igy sütöm, bár én csak 2 rudat tettem a tepsibe, és hamar meg is sült.
    Éva
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_199687 (51)
     
  18. Torolt_felhasznalo_199687
    Torolt_felhasznalo_199687
    2004. december 16. 11:3759.
    ok:9
    köszi hogyválaszoltál, a tiédet csinálommeg:)
    előzmény:
    schagleh (55)
     
  19. Torolt_felhasznalo_471234
    Torolt_felhasznalo_471234
    2004. december 16. 10:5858.
    Nagyon köszönöm Neked!

    Még egy kérdés felmerült: hány percig kell süti kb?
    előzmény:
    schagleh (57)
     
  20. 2004. december 16. 10:5457.
    Szia Titati!

    A tepsit csak kivajazni kell, én csak friss élesztőt használok mindenhez, így gőzöm sincs, hogy működik-e vele bejgli.

    A hőlégkeveréses sütőt nem én írtam, hiszen nekem nincs, de szerintem még szebben , egyenletesebben kell, hogy süssön, mint a hagyományos gáz.

    Egyre figyelj, készíts oda mindent, evvel a bejglivel gyorsan kell dolgozni, ez benne a pláne. Először a tölteléket készítsd el, ha kihűlt, ugorj neki a tésztának. Ahogyan sejtem, nem lehetsz még begyakorlott sütögető, ez viszont hatalmas mennyiség, nem is olcsó, hiszen vastagabb a töltelék a tésztánál. Ha szabad ajánlani, kezd csak fél adaggal, és csak mákkal. Akkor viszont a leírt tészta mennyiségét felezni kell, hiszen az négy rúdhoz való.

    Ha van még kérdésed, írj, bár csak este fele tudok visszajönni, üdv, schagleh
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_471234 (56)
     
  21. Torolt_felhasznalo_471234
    Torolt_felhasznalo_471234
    2004. december 16. 10:4056.
    Szia schagle!

    Én idén fogom sütni az első beiglimet, és a Te recepted próbálnám ki, de van még 1-2 kérdésem tejesen kezdő lévén.
    A tepsit cska kivajazni kell, vagy lisztezni is?
    Lehet-e porélesztővel készíteni? (igazival még soha nem csináltam semmit)

    Olvastam, hogy nem ajánlod a hőlégkeverést. Miért? Pedig akkor egyszerre 2 tepsiben is süthetném.

    Előre is köszi a válaszokat.

    Titati
    előzmény:
    schagleh (55)
     
  22. 2004. december 16. 10:1155.
    Szia!

    Dehogynem nő meg, csak ez nem kelt tészta, vékonyabb tésztát képzelj el, csak mivel élesztő van benne, nem törik, morzsálódik, mint a linzer tésztás.

    Ha úgy készíted, ahogyan az elején leírtam, talán Linkantnak? plusz kiegészítés a 16-os hozzászólásban, akkor evvel az alapanyaggal egy nagy gáztűzhelybe való tepsi tele lesz, tehát nem olyan bolti kész kis rudakat képzelj el. Kifejezetten mutatós, nem lapos!! A hideg tej, és a lehűtött töltelék azért kell, hogy ne induljon annyira kelésnek, mint a hagyományos kelt tészta!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_199687 (54)
     
  23. Torolt_felhasznalo_199687
    Torolt_felhasznalo_199687
    2004. december 16. 09:5354.
    szia schagleh most hogy itt vagy inkább tőled kérdezek: a beiglid mekkora lesz? a hideg tej miatt nem nő meg?
    előzmény:
    schagleh (52)
     
  24. 2004. december 16. 09:5253.

    Nagyon szívesen, örülök, ha pozitív visszajelzést is kapok, nem csak azok írnak, akiknek nem sikerült. Csak általam kipróbált receptet adok tovább, fene érti, hogy miért nem sikerül mindenkinek. Üdv: schagleh
    előzmény:
    éva1961 (50)
     
  25. 2004. december 16. 09:4752.
    Szia Biszli!

    Még jó, hogy benéztem ide, a kis boríték nem jelezte, hogy írt volna valaki! : o((

    Na látod, ez az, amit sosem értek, azonos recept szerint készülnek a bejglik, mégsem egyformára sikerülnek mindenkinek. Tavaly írtam, hogy a régi sütőmben a két szélső következetesen hosszában megrepedt a szélén. A két középső sosem. Gondoltam, ha kettesével sütöm, és nem a tepsi szélére rakom őket, mindegyik szép lesz. Aztán letettem róla, ebben pont az a pláne, hogy dirr-durr kész van négy "faltól-falig nagyságú bejgli. A mostaniban már szép egyformák.

    Ha valaki esetleg még ezt szeretné sütni, az élesztőt HIDEG TEJBEN kell elkeverni, ezt később írtam be annakidején.

    További jó készülődést, szia!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_888408 (48)
     

Címlap

top