Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

A tökéletes bejgli

Torolt_felhasznalo_923558
Torolt_felhasznalo_923558
Létrehozva: 2003. december 20. 20:25
Sziasztok!
Nálam nincs karácsony bejgli nélkül. Sokféle receptet és sokféle praktikát kipróbáltam, de nekem sehogysem tökéletes. Az íze nagyon finom, de olyan bejglit még nem sikerült sütni, ami nem foszlott szét a tetején. A legrosszabb eredmény eddig az volt, amikor a sütőt kinyitva úgy néztek ki a bejglik, mintha dinamitot tettem volna melléjük. Ügyelek a töltelék mennyiségére, megfőzöm a mákot is, a diót is, hűvös helyen pihentetem sütés előtt... Mit csinálok rösszul? Aki tudja a tökéletes bejgli receptjét, kérem segítsen! Hátha az idén sikerülne gyönyörű bejglit tenni a család asztalára.
Köszönöm!
  1. 2005. január 5. 19:11101.
    Szia Ejut, félreértettél, a szilvalekvárt főztem a sütőben az új módi szerint. Ahogyan látom, meglesz a recept, kíváncsi vagyok, erre gondoltál-e?
    előzmény:
    Ejut (96)
     
  2. 2005. január 5. 19:03100.
    Szia Ticia, a Dédike tősgyökeres pesti volt, a tágabb rokonság Dédikéje, szűkebb körben a sógor nagymamája, aki 96 évig élt, 94 éves koráig jóformán mindenki bejglijét ő sütötte meg, mondván, neki ez könnyen megy, a fiatalok meg úgysem érnek rá. Imádott sütni-főzni, és tudott is. Soha nem jött zavarba, ha váratlan vendég állított be hozzá, szaladt a kamrába, és hozta a dobozba csomagolt aprósütiket a teához, kávéhoz. Ez nem kelt bejgli, hiszen jó vékony a tésztája, csak az élesztő miatt puhább, és kevésbé törik. Ahogyan a zserbó is élesztővel készül, de ezt nem érzed, és a tésztája is csak 2-3 mm vastag.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_154667 (99)
     
  3. Torolt_felhasznalo_154667
    Torolt_felhasznalo_154667
    2005. január 5. 16:2699.
    Szia Schagleh!
    Szeretném megkérdezni, hogy hova való volt a Dédikéd, hogy vajon Magyarország melyik részén sütötték ezt a fajta kelt tésztás bejglit?
    előzmény:
    schagleh (95)
     
  4. Torolt_felhasznalo_462230
    Torolt_felhasznalo_462230
    2005. január 5. 16:1498.
    Szia, Dithe,
    hálás köszönetem. . .
    előzmény:
    Dithe (97)
     
  5. 2005. január 5. 15:5497.
    Sziasztok!

    Nekem meg van, megtaláltam. Majd bepötyögöm ide. Legkésőbb, holnapra meg lesz. Most a férjem bütyköl a gépen. :-)))
    előzmény:
    Ejut (93)
     
  6. Torolt_felhasznalo_462230
    Torolt_felhasznalo_462230
    2005. január 5. 15:1996.
    Szia Schagleh,
    örülök, hogy érdekel(ne), de nem sütőben kell sütni, hanem gázon(villanyon), bő, forrő olajban, és isteni. S a tésztája a mézzeskalács fűszerkeveréktől (őrölt szegfűszeg) valami nagyon finom ízesítésű. Először ódzkodtam a sütésétől, hogy ez a fűszerezés és a fánk hoggyan illik össze, de nem bántam meg. S most én is izgatottan várom, valaki rátalál-e erre a receptre, s megküldi-e?
    előzmény:
    schagleh (95)
     
  7. 2005. január 4. 21:0995.
    Na, ez engem is érdekelne, mert szilvalekvárom van, mióta megtanultam az új módi szerint sütőben főzni . Kíváncsian várom a hozzászólásokat!
    előzmény:
    Ejut (93)
     
  8. 2005. január 4. 21:0694.
    Szia! Ha én rászánom magam, mind a négyet egyszerre sütöm, majd leszakad a kezem, mikor a tepsit beteszem a sütőbe. Ha az oldala összekél, nem zavar, én már túl vagyok azon, amikor egyben kell mutogatni a bejglit, hogy lám, milyen tökéletes. A vendégeim is leredukáltam, akik nálam bejglit esznek, MINDENT megesznek, amit készítek, és nem azt nézik, hogy vajon van-e egy kis repedés, vagy összenönés a bejgli oldalán. Megelégszenek avval, hogy szívesen látom őket, a bejgli finom, és a konyhában és a cicáimnak nincs bejárása a konyhába:o ))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_416776 (92)
     
  9. Torolt_felhasznalo_462230
    Torolt_felhasznalo_462230
    2005. január 4. 16:4493.
    Lányok,
    más jellegű kérésem lenne: az elmúlt farsangkor, vagy azt megelőző időben jelent meg a Nők Lapjában egy nagyon finom szilvalekvárral töltött , s ha jól emlékszem mézeskalács fűszerkeverékkel ízesített fánk receptje. Formája nem a hagyományos fánk, hanem párnácska alakú volt, s nagyon finom. Nem találom ezt a Nők Lapját. Nincs meg valakinek, illetve nem küldené meg ezt a receptet? A családom nagyon nyúz érte, hogy süssem meg, de teljesen nem emlékszem tészta összetételére.
    Hálás köszönet!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_416776
    Torolt_felhasznalo_416776
    2005. január 4. 14:1092.
    Én is úgy gondoltam, hogy majd kettesével fogom kipróbálni legközelebb, hogy szép oldala legyen. Persze megérdemli a férjem, meg hát tényleg szebb lenne. Schagleh, te kettesével szoktad sütni? Eddig is sütöttem beiglit, de mindig kirepedt, kevés töltelékkel meg nem akartam, mert az úgy jó, hogy jó sok legyen benne.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2005. január 3. 22:3791.
    Gratulálok, további jó sütögetést, és Neked is boldog új évet kívánok: schagleh
    előzmény:
    tündike63 (87)
     
  12. 2005. január 3. 22:3390.
    Szia Biszli, ne túlozz, az érdem nem az enyém, én csak továbbadtam Dédike receptjét, emlékszem, hogy fiatalasszony koromban mekkora büszkeség töltött el, miután nekem is sikerült megsütnöm. Egyszerűen szerettem volna, hogy más is örüljön neki, és ne legyen egy nyűg a bejglisütés Karácsonykor. Örülök, hogy ennyiőtöknek volt sikerélménye. Nektek is nagyon boldog új évet kívánok, üdv: schagleh
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_888408 (88)
     
  13. Torolt_felhasznalo_583490
    Torolt_felhasznalo_583490
    2005. január 3. 20:5289.
    Csatlakozom, bár már én is irtam, szuper a beigli recept mindenkinek csak ajánlani tudom. És nagyon gyors is.
    Éva
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_888408 (88)
     
  14. Torolt_felhasznalo_888408
    Torolt_felhasznalo_888408
    2005. január 3. 19:3288.
    Szia!
    Csatlakozom azokhoz akik nem ertik miert reped meg az egyik es miert nem a masik. . :-))
    Viszont arecepted ugy tokeletes ahogy van!
    Te lettel a beiglik Anyja! :-))***
    Koszonom en is.
    Boldog bekes es s oromokben gazdag uj evet Neked es minden idelatogatonak! :-))
    előzmény:
    schagleh (86)
     
  15. Torolt_felhasznalo_171815
    Torolt_felhasznalo_171815
    2005. január 3. 19:0187.
    Kedves Schagleh!
    Megsütöttem az első beiglimet a Te recepted alapján. Mindent úgy csináltam, ahogy írtad. Fél adaggal dolgoztam, két rúd mákosat készítettem.
    NAGYON FINOM LETT! Igaz, egy picit kirepedt, de ez sem a látványát, sem az élvezeti értékét nem rontotta le! Egyszerűen fantasztikus!
    Nagyon köszönöm, hogy közkinccsé tetted! Óriási sikerélményem lett!
    Köszönöm! Köszönöm!
    Boldog új évet kívánok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2005. január 3. 17:3286.
    Szia tona!

    Legközelebb, ha a férjed kedvében akarsz járni, süsd kettesével, de úgy dupla macera. Persze Te tudod, hogy megérdemli-e? :o))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_416776 (84)
     
  17. 2005. január 3. 15:3885.
    Szia!

    Kicsit maximalista a férjed nem? :)))

    Én már azzal is megelégednék, ha nem repedne ki, de olyan még nem volt, hogy mindegyik tökéletes legyen.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_416776 (84)
     
  18. Torolt_felhasznalo_416776
    Torolt_felhasznalo_416776
    2005. január 3. 13:4184.
    Sziasztok! Megsütöttem schagleh beiglijét. Olyan szép lett, hogy csuda. Az elején nehezen akart összeállni, de aztán sikerült, ahogy olvadt a zsiradék, gondolom, meg ugye gyorsan kellett dolgozni. Szóval gyönyörű lett, sok töltelékkel, tökéletes tetővel, nem repedt ki, szép fényes és piros lett. A férjem csak egyet hiányolt, hogy nem lett mind a négynek szép gömbölyű oldala. Ugyanis a nagy tepsibe raktam mind a négyet és persze összekeltek. De mindenkinek nagyon ízlett. Én több citromhéjat és még levét is raktam bele, mert szeretem, ha kiérzik. Köszönjük, hogy közhírré tetted ezt a jó receptet.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_154667
    Torolt_felhasznalo_154667
    2004. december 29. 19:4583.
    Köszi, majd kipróbálom.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_435930 (81)
     
  20. 2004. december 29. 17:3182.
    Sziasztok!

    Minden évben én is készítek gesztenyés bejglit, de nem igazán lett jó egyik töltelék sem, leginkább száraz lett.

    Az idén én is a tejszínes verziót követtem el.

    Kicsit sok lett a tejszín (nem mértem, csak szemre), enyhén folyós lett a massza. Gondoltam, hogy üsse kavics, megpróbálom így.

    Az eredmény: kirepedt a bejgli, a massza egy része kifolyt, a tepsiből kanalaztuk ki, azért maradt a tésztában is rendesen, de a 3 fiú szerint még soha ilyen jó nem volt, mint ez.

    Tanulság: az nincs, vagyis, amikor azt hiszed, hogy elrontottad, az a legfinomabb :)))

    Üdv: Bedke
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_435930
    Torolt_felhasznalo_435930
    2004. december 29. 13:2781.
    Nekem legjobban az jött be, hogy felvert tejszínbe forgatom a gesztenyemasszát, pici cukorral, rummal ízesítve. Mikor tettem bele vajat, túl nehéz lett, a tojásos simán szétment, kifolyt, a kekszmorzsás sűrű lett. Szóval legközelebb is így csinálom: 3 rúdhoz 2 cs. gesztenyemassza, 2 dl tejszín, 2 tk. cukor. Nagyok lettek a rudak, legkozelebb 4-et csinálok ennyiből. A 4 rúd pont bele is fér a tepsimbe. A rudak közé 4-5 cm széles sütőpapírcsíkot teszek, így nem sül össze akkor sem, ha összeérnek, s mikor kiveszem, nem töröm meg a szétválasztásnál őket.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_154667 (80)
     
  22. Torolt_felhasznalo_154667
    Torolt_felhasznalo_154667
    2004. december 28. 22:5980.
    Szia Balú!
    Hogy csinálod a gesztenyés bejglit, mármint a tölteléket?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_435930 (76)
     
  23. 2004. december 27. 22:3879.
    Szia Bedke! Minden elismerésem a tied a 18 !!! rúdért. Már ketten vagyunk, akik nem értik, hogyan is van az, hogy egyszer sikerül, egyszer nem, pedig ugyanúgy csinálunk mindent.
    Örülök, hogy Te is hasznát vehetted a receptnek, szia: schagleh
    előzmény:
    bedke (78)
     
  24. 2004. december 27. 21:1378.
    Szia!

    Én már ezer éve sütögetek bejglit is, de most beálltam a Dédike rajongói táborába :)))

    Sokkal hamarabb készen lettem, mint eddig, nem kellett a kelesztést megvárni, pikk-pakk ment. Egyébként az idén 18 rudat sütöttem, úgyhogy az idő megtakarítás most nagyon jól esett.

    A fele megrepedt, a fele nem, úgyhogy én már semmi okosat nem tudok ez ügyben mondani. Egyszerre kevertem, nyújtottam, sütöttem, mégis megreped, de a családom szerint nagyon finom volt, (szerintem is) és így nem is érdekel :)))

    Köszönettel: Bedke
    előzmény:
    schagleh (77)
     
  25. 2004. december 27. 16:1377.
    Szia! A Te sikerednek is örülök, és a visszajelzésednek is, köszi : o))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_435930 (76)
     

Címlap

top