Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Yermekem fejlodese

edeseim
Létrehozva: 2008. november 2. 18:27
Sziasztok.A csaladommal elkoltoztunk Magyarorszagrol Angliaba es van egy 18 honapos kisfiunk!Abban szeretnem a segitsegeteket kerni,hogy adjatok tippeket,otleteket,hogy hogyan segitsem a gyerek szellemi fejlodeset!Otthon nem volt problema minden adta magat,mert a tobbi gyerektol mindent elleshetett,amire azt lehetett moindani ,hogy fejlesztette a udasat!De itt  nincsenek egyenlore mas  gyerekek csak sokkal nagyobbak es meg keves jatekot tudtunk neki veni,amivel  lefoglalhatjuk es tanul a veluk toltott ido alatt!Szoval mit tehetnek hogy  jol is erezze magat es tanuljon is uj dolgokat?Az otthoni sracok mar  kicsivel elore haladottabbak mint o!De mig otthon voltunk o volt az ugyesebb es az okosabb!Egy honapja vagyunk itt,de ez alatt nem mutatott semmi ujat a kicsi!Segitsetek mivel segithetnem a picikemet?Elore is koszonom!
  1. 2008. november 2. 20:2826.

    NEM VARNAL EGY KICSIT?!

     

    kiragadtad a megszokott környezeteböl, SEMMI nem azonos, meg az agya sem, az utcan nem erti a nyelvet, holot eddig ertete, ismeretle gyerekek vannak ismertek helyett...

     

    VARJ. Most figyel, tanul es raktaroz.

     

    Es par het mulva VIDD GYEREKKÖZÖSSEGBE, ugyanannyit, mint otthon!!

    előzmény:
    edeseim (1)
    2008-11-02  18:27
  2. Torolt_felhasznalo_940001
    Torolt_felhasznalo_940001
    2008. november 2. 19:5725.
    "vegye figyelembe, hogy ha azt mondom, kicsim nem szabad" - hát ez nem tudom, 18 hónaposan mennyire reális elvárás, mindenesetre a kamaszaimnál sem ennyire egyszerű a dolog
    előzmény:
    edeseim (14)
    2008-11-02  19:17
  3. 2008. november 2. 19:3824.
    Bocsi, de az nem  igazán jó, ha te az igazán fontos házimunka mellett (mert az tényleg fontos) nem tudsz a kicsiddel egyidejűleg is foglalkozni. Jó, régen volt, de még emlékszem, mikor még csak 1 gyerekem volt, kicsúszkált hozzám a konyhába, leültettem egy díszpárnára, és a kezébe adtam valami konyhai tárgyat (fedőt, lábost, főzőkanalat, bármit, amire nekem nem volt szükségem, őt viszont jól lefoglalta), hogy együtt lehessünk, úgy, hogy ő szem előtt lehessen, nekem pedig ne legyen utamba. Mindez 1 kétszobás óbudai panelben volt. Valahogy mégis elkészült az ebéd, és ő sem unatkozott, én sem maradtam el a házimunkában. 2 gyerekkel ugyanez már nem így  ment. De a te esetedben 2 kicsiről nincs szó.
    előzmény:
    edeseim (18)
    2008-11-02  19:23
  4. 2008. november 2. 19:3323.
    O koszonom igazad van!Nem tudom mert parazok ennyire!
    előzmény:
    andi92 (19)
    2008-11-02  19:23
  5. 2008. november 2. 19:3022.
    Igen jatszoterre en is hordom!Es rengeteget ugralok vele meg csikizgetem,sokat puszilkozuk es imadunk eggyutt csinalni mindent!koszonom
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_235715 (20)
    2008-11-02  19:25
  6. 2008. november 2. 19:2821.
    Dehogyis versenyzek csak masoktol hallottakbol tudom ugye felmerni hogy megfeleloen fejlodik-e!Es most feltem ot hogy nem  fejlodik mar egy ideje!De persze nem eroltetek semmit!Torodok vele,szeretem es ez remelem eleg is!koszonom!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_940001 (16)
    2008-11-02  19:21
  7. Torolt_felhasznalo_235715
    Torolt_felhasznalo_235715
    2008. november 2. 19:2520.

    Szia!

    Szerintem a fejlődéshez nagyon fontos a torna,maszírozás,hintáztatás.

    A fiam is másfél éves,mióta ezeket csináljuk sokat fejlődött.

    Közösségnek elég egy játszótér is még az ő korában.

     

    előzmény:
    edeseim (1)
    2008-11-02  18:27
  8. 2008. november 2. 19:2319.

    Szia !

     

    Nekem egy ketevesem van, es szinten kulfoldon elunk. Otthon nyilvan sokkal tobbet jarnank kozossegbe, nekem is tobb baratnom volt...de nem erzem ugy, hogy a lanykamnak kellene a tarsasag (jo, van ket batyja, nem csak engem lat egesznap, de vele egykoru gyerekekkel nem sokat talalkozik egyelore). Nagyon jol elvagyunk kettesben amig a fiuk suliban vannak. A delelott elmegy az itthoni teendokkel, aztan amikor ebed utan visszakiserjuk a batyjait a suliba, setalunk egy hatalmasat. Kozben beszelgetunk vegig. Jatszoterre is sokat jatszunk, de meg nem keresi a gyerekek tarsasagat, teljesen mindegy neki, hogy ott vannak, vagy csak mi vagyunk. Ami meg jo, es biztos nalatok is van ilyen lehetoseg, beiratkoztunk babatornara. Kicsi meg ahhoz, hogy egyedul hagyjam valahol, es nem is igazan erett meg ra, latom, de ez igy szuper : egyutt vagyunk vegig, mas kicsikkel es a szuleikkel.

    Itthon meg sokat meselunk, olvasunk, jatszunk (bar azt inkabb a tesoival szokott), szerintem ez boven eleg ebben a korban. Az biztos, hogy nem fejlesztem semmivel, fejlodik magatol elegge, most van abban a korban, hogy naprol napra lathatoan okosodik.

    előzmény:
    edeseim (1)
    2008-11-02  18:27
  9. 2008. november 2. 19:2318.
    Igen tudom csak ugye van fozes van minden napi hazi munka es o kozbe vagy meset nez vagy maga jatszik nehe meglesi mit csianlok de csak aztan tudok vele torodni na kozbe is torodok vele csak  gondolom az keves neki!Eggyutt furdunk eggyutt csinalunk egy csomo mindent csak meg is aggodok hogy lemarad de igazad van!koszi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_859897 (2)
    2008-11-02  18:34
  10. 2008. november 2. 19:2117.

    Nem kritizalni akarlak, felre ne erts! De vigyazz arra a kenyes egyensulyra, hogy vajon tenyleg a kisfiad hianyolja-e a "szorakozasi lehetosegeket" vagy esetleg az anyukaja... Ugyanis a gyerekek sokkal inkabb a monotonitasban, (szamunkra) unos-untalan ismetlodo dologokban, ritmikussagban szeretnek furodni, nem ok azok, akik mindig az ujat, ismeretlent keresik, hajszoljak. Mar ha nincsenek elrontva persze. Gondolj csak arra, hanyszor vegighallgatnak ugyanazt a versiket, dalocskat, mikor te mar ujat akarnal mondani, es megint ugyanazt kerik.

     

    Szoval, ha jol figyelsz a kisfiadra, es tenyleg az o erdekeit tartod szem elott, akkor most elsosorban egy uj biztonsagos ritmikus "monotonitast" probalsz meg felepteni. Olyat, amire a kis erzelmi biztonsaga szempontjabol szukseg van. Olyat, amibol neha-neha majd, ha mar beleszokott, jo lesz "kikalandozni" egy-egy erdekes esemenyre...

    előzmény:
    edeseim (13)
    2008-11-02  19:11
  11. Torolt_felhasznalo_940001
    Torolt_felhasznalo_940001
    2008. november 2. 19:2116.

    Szia, nagyon egyetértek a 8-as hsz-ben megfogalmazottakkal: a kisfiadat most igencsak lefoglalják a változások maga körül, amiket még ráadásul meg sem tud fogalmazni. Amúgy is teljesen normális, hgoy a gyerekek lépcsőzetesen fejlődnek, vannak stagnáló időszakok, mikor látszólag nem történik változás. Lehet, hogy éppen egy másik területen gyarapodik ilyenkor: akár testileg fejlődik az intellektus helyett, vagy az érzelmei gazdagodnak. Vagy mint a gyereked esetében, az új körülményekhez való alkalmazkodás foglalja le. A mindennapi tevékenységekből egy másfél éves pont eleget tanul, nincs szüksége mindenféle direkt fejlesztésre.

     

    (Kicsit úgy érzem, valamiféle versenyben vagy másokkal a gyermeked fejlődését illetően. Szerinted használsz neki ezzel?)

    előzmény:
    edeseim (1)
    2008-11-02  18:27
  12. 2008. november 2. 19:2015.
    Az a baj,hogy meg az angolommal vannak problemak es addig mig nem  megy jobban nem nagyon merek vele kozossegbe menni!koszonom!
    előzmény:
    mmoss (3)
    2008-11-02  18:35
  13. 2008. november 2. 19:1714.
    Hat ez csaodalatos dolog!Hat persze hogy nem verseny csak szeretnem ha minden rendbe lenne vele!Olyan ujra gondolok mint pl:2-3 szo a regiek melle,vagy vegye figyelembe mikor azt mondom kicsim ezt nem szabad!Vagy mongyuk mostanaban nagyon ra szokott a sivakodasra,barmit akar ordit es nem tudom vele megertetni hogy nem szbad!Par nap es remelem elmulik nala ha nem figyelek ra mikor ordibal!Koszonom
    előzmény:
    pilcsi (5)
    2008-11-02  18:40
  14. 2008. november 2. 19:1113.
    Ez igen komoly valsz,koszonom!Persze rengeteget simogatom es kenyeztetem!Csak ugye itt most minden mas es feltem hogy most kevesebb a szorakozasi lehetosege!koszonom!
    előzmény:
    pilcsi (7)
    2008-11-02  18:43
  15. 2008. november 2. 19:0812.

    Persze igazad van!De mongyuk itt nem hiszem,hogy valahais merem kozossegbe adni ugy,hogy nem vagyok mellette!Amitol tartok az az,hogy rengeteget nez meseket,mongyuk otthon is igy volt,de mellette voltak haverjai,szoval,hogy tul maganak valo lessz!De  sokat foglalkozok vele!koszonom

    előzmény:
    foka (8)
    2008-11-02  18:44
  16. 2008. november 2. 19:0511.

    Szia!

     

    En azt gondolom, hogy egy ilyen kis picurka meg nem a kortarskozossegben fejlodik elsosorban, hanem otthon, nem a tobbi masfel-ketevestol tanulja meg az igazan fontos dolgokat, hanem az anyukajatol. Ehhez pedig hidd el, nem kell neki sok jatekot megvenni, sot... De direktben tanitani, fejleszteni sem kell.

     

    Nem aggodnek azon, hogy egyelore nincsen korulotte sok gyerek (hanem orulnek neki...).

     

    Kulfoldre koltozes szempontjabol is viszonylag jo koru, hiszen neki meg a szulei a legfontosabb kozosseg, es azok ott vannak.

     

    Ugy erzem, picit tanacstalan vagy. Feltetelezem, olvasol angolul, igy tudok ajanlani egy nagyon-nagyon jo konyvet, amely sokat segithet neked. Nem elmeletieskedo, inkabb gyakorlatias, es csodalatosan szep modon kozeliti meg a kerdest.

     

     

    előzmény:
    edeseim (1)
    2008-11-02  18:27
  17. 2008. november 2. 19:0310.
    Nagyon kedves vagy koszonom,es valoszinu igazad van!Koszonom
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_932274 (9)
    2008-11-02  18:58
  18. Torolt_felhasznalo_932274
    Torolt_felhasznalo_932274
    2008. november 2. 18:589.
    szia, szerintem ami a gyerkőcöknek ilyenkor fontos, h Veled részt vehessen a mindennapokban:főzés,vásárlás,mosás,takarítás...ennél jobb "fejlesztés" nem kell,ha most még nincs lehetőségetek rá. A mindennapok tárgyai,konyhai cuccok,szerintünk "szemét"-nek titulált dolgokkal tök jól eljátszanak .a spontán éneklések , épp ami kapcsolódik a történéshez, értékesek. persze ha van kedvetek eljárni foglalkozásokra, biztos jó,de nem lesz kevesebb egy gyerkőc, ha nem jár semmi ilyesmire.a költözés nagy változás a picinek, most biztos a befogadás zajlik, :) aztán majd mutat újat is!
    előzmény:
    edeseim (1)
    2008-11-02  18:27
  19. 2008. november 2. 18:448.
    Lehet, hogy konzervatív nézeteket vallok. De sztem egy másfél éves kisgyereknek az lenne a legfontosabb, hogy amihez addig kötődött, az eztán is megmaradjon neki. Tehát: anya, apa, kiságy a játékaival. A környezet már eltűnt a közeléből, legalább legyen kibe/mibe kapaszkodnia. Te meg az apukája. Ha ide-oda viszed magaddal: vásárolni, sétálni stb, rá fog jönni, ott mások vannak, mint akik otthon körülvették. Adj neki időt az "akklimatizálódásra". Nem kell "fejlődnie", mert az is fejlődés, ha meg tudja a változást maga körül emészteni. És csak akkor add közösségbe, amikor már érett arra, hogy újabb benyomásokra is nyitott legyen. Min. egy fél év múlva.
    előzmény:
    edeseim (1)
    2008-11-02  18:27
  20. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. november 2. 18:437.

    Még egy dolog. Egy ekkora gyereknek rengeteg érintésre, simogatásra, becézésre és ringatásra sokkal nagyobb szüksége van, mint állandó csoportos foglalkozásokra. Így lesz bátor, magabiztos és önmagát elfogadó. A későbbi életben pedig ez nagyon fontos, a további tanulás és a célok elérése érdekében... Én a mai napig nagyon odafigyelek, hogy a gyereket eleget "kényeztessem" 

     

    Tehát a fejlesztés a te kezedben van! 

    előzmény:
    edeseim (1)
    2008-11-02  18:27
  21. 2008. november 2. 18:426.

    Igen ! Kinyitni egy könyvet es minden kepet , illusztraciot elmeselni : latod , ott all a neni , a kiskutya ugat , hogyan ugat a kiskutya? Ugassal Te is!!szep kek az eg , a kismadarak mit csinalnak ? stb... mindent elmeselsz neki , ez fejleszti . Masodszorra , harmadszorra mar maga mutogatja a kutyat , a nenit , amit latott a konyvben , meseli es imitalja , amit Toled hallott . A piciknek vannak kedvenc konyveik , szeretik ujra es ujra ezeket kerni . Ilyen korban egy-egy üres dobozzal es kockajatekkal a kisgyerek nagyon jol el tudnak jatszani .

    a rossz az a Tv ele ultetni..

    Sokat kell setalni vinni es ott is elmagyarazni a kornyezetet , az autokat , a fakat , az embereket . Mindig beszelni vele

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_859897 (2)
    2008-11-02  18:34
  22. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. november 2. 18:405.

    Egy kérdés: Mi újat kéne a kisfiadnak mutatnia? Ez nem verseny.  Azt is elárulom, hogy az első 2-3 éveben a gyerek fejlesztése inkább az anyán és a családi környezeten és csak azután a közösségen múlik.

     

    Az én lányom külföldön született és nagyon jól fejlődik, pedig 2 éves koráig neki se volt rajtam kivül sok társasága. Nem is nagyon mentünk sehova. Ellenben én nagyon sokat játszottam vele, mókáztam, rajzoltam, beszéltem és sokat sétáltunk, meg csavarogtunk. Aztán amikor 2 évesen oviba került akkor 2-3 hónap alatt elkezdett beszélni idegen nyelven is... 

      

    előzmény:
    edeseim (1)
    2008-11-02  18:27
  23. 2008. november 2. 18:394.
    En kb 16 honapos kora ota hordom ot a zeneovi felesegbe ( mondokak, dalok, tanc, mutogatas), es mostanra ( 2 eves) imadja es vannak kedvenc mondokai, dalai - nagyon elvezi.  A klubokban ( toddler group) meg nagyon konnyu ismerkedni ( jatszohazakban is). Szerintem neked is jot fog tenni.
    előzmény:
    mmoss (3)
    2008-11-02  18:35
  24. 2008. november 2. 18:353.

    Angliaban is hord ot kozossegbe.  A legtobb templomban, community centerben vannak hetente egyszer baba-mama klubbok Ł1-Ł2 penzert. 

    Oviba ( nursery) is beadhatod  akarcsak egy fel napra ( az dragabb).  Van zeneovi , babauszas, softplay center-ek.....sok minden, es gondolom elobb vagy utobb majd ismerkedsz helybeli anyukakkal.  Egyebkent probalj ebayen, charity shopokban, vagy car boot sale-eken jatekokat venni, ha ugy gondolod, arban sokkal jobban megeri.

    előzmény:
    edeseim (1)
    2008-11-02  18:27
  25. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. november 2. 18:342.
    Foglalkozz vele sokat! egy ekkora gyereknek nem arra van szüksége, hogy játékot adj a kezébe, hanem hogy aktív részese legyél az életének - sok együttlét: mondókák, dalocskák, höcögtetők.
    előzmény:
    edeseim (1)
    2008-11-02  18:27

Címlap

top