Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Rég volt, szép volt...

Torolt_felhasznalo_669770
Torolt_felhasznalo_669770
Létrehozva: 2008. november 9. 16:47

Nap mint nap hallom, úton útfélen! Ami elmult, az mindig megszépül??

Nos, ha elmultál már 20,30,40,50,60, bizonyára van, amire most szívesen emlékszel, pedig ott, akkor talán nem is volt jelentősége. Neked mi jut eszedbe a fenti mondatról??

"Építőtáborozás", "Balatoni nyár", "Ifjúsági Park", Kukorica-címerezés, üveges tej......vagy????

  1. Torolt_felhasznalo_299177
    Torolt_felhasznalo_299177
    2011. június 22. 21:383776.
    Kedves barátnőm szokta mondani: "a Cavinton azért kell, hogy ne felejtsem el bevenni a Bilobilt"
    előzmény:
    Évanyó (3771)
    2011-06-21  15:20
  2. 2011. június 22. 08:093775.

    Ezt mi is énekeltük kötépiskolai ballagáskor.

     

     

    ..... "Amíg az osztályt nézem elmerengve,
    Az én szemem is mintha könnyes lenne,
    Sok régi emlék vissza-visszajár
    Üres az osztály nincs lakója már!"

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_669770 (3772)
    2011-06-21  18:39
  3. 2011. június 22. 08:053774.

    Szia!

     

    Szerencsére ilyen élményünk nem volt.

    előzmény:
    PUSZKATA (3773)
    2011-06-21  20:32
  4. 2011. június 21. 20:323773.

    Sziasztok!

    Lányok,nekem van különleges élményem nyolcadik végéről,olyan,ami nektek nem is lehet!

    Szépen kidíszítettük az osztályt,zöld ágakkal,piros-fehér rózsákkal!Mindenki díszbe öltözött,magyarok voltunk már akkor,öntudatosak,vagy mi a csoda!

    Jött az iskolaigazgató,óriási ordítások közepette!Azt ordítozta:

    "AZ EGÉSZ OSZTÁLY KI VAN RÚGVA!ENNEK A BOZGOR (HONTALAN)OSZTÁLYNAK EBBEN AZ ISKOLÁBAN NINCS BIZONYÍTVÁNY!MIT GONDOLTOK,NEM LÁTOM,HOGY PIROS-FEHÉR-ZÖLD AZ OSZTÁLY?TAKARODJATOK OSZTÁLYFŐKKEL EGYÜTT!OSZTÁLYFŐNÖK KI VAN RÚGVA!

    Akkor vettük észre,bizony,mi ösztönösen,akaratlan is csak háromszínűre tudtuk dísziteni az osztályt...

    legalább nem felejtettük el a nyolcadik osztály végét...

    A bizonyítvány mégis meglett...messze jobb,és erősebb osztály voltunk,mint a párhúzamos román osztályok,elfogulatlanul mondhatom. 

    előzmény:
    Évanyó (3768)
    2011-06-20  17:15
  5. Torolt_felhasznalo_669770
    Torolt_felhasznalo_669770
    2011. június 21. 18:393772.

    Sziasztok!

    Látod Évanyó, én meg ribizli-bogyózás közben azt is felidéztem, hogy nyolcadikban az "üres az osztály..."dallamát igyekeztünk elsajátítani.

     A korábbi osztályok ezt nem énekelték, nem tudom mikori szerzemény, de azt hiszem, akkoriban  lett népszerű. Kis szülővárosomban azt alighanem, mi voltunk az elsők, akik ezt is beiktattuk a repertoárunkba.

     Kozépiskola végén pedig a "gaudeamus igitur" szövegén tördeltük a nyelvünket.

    Ezek azóta sem változtak sokat.

    előzmény:
    Évanyó (3771)
    2011-06-21  15:20
  6. 2011. június 21. 15:203771.

    Nohát, ez a BILOBIL már elolvasva is csodákat tesz? :-DDDDDDDD

    Így egyből beugrott, hogy mi is díszitettük a táblát a ballagóknak, teleírtuk színes krétával szép üzenetekkel, körberaktuk virággal és a padokat is feldíszítettük. :-)

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_299177 (3769)
    2011-06-21  11:15
  7. Torolt_felhasznalo_299177
    Torolt_felhasznalo_299177
    2011. június 21. 11:373770.

    Sziasztok!

     

    Nem tudom miért és mióta lett ekkora ünnep a család számára, hogy a gyerek 8-10 év alatt képes elvégezni a kötelező 8 osztályt?

    Ez még nem akkora teljesítmény, hogy ekkora ünneplésre adna okot.

     

     Mi lesz a diplpmaosztáskor?

    Netán azért ünnepelnek most, mert arra úgysem lesz képes a gyerek!?

     

     Bocs. a cinizmusért, de mi már azon is rég túl vagyunk, és akkor is csak egy szűkkörű családi ebéd keretében gratuláltunk az ünnepeltnek. 

    Mégis emlékezetes marad, mert olyan teljesítmény van mögötte, amire büszkék lehetünk.

    A gyerek jövőjét biztosan nem az határozza meg, hogyan rugott be a keresztapa, vagy a nagytesó a tiszteletére rendezett mulatozásban...

     

    / ...az én könyvespolcomon ott sorakoznak a gimis ballagáskor kapott könyvek, első lapjaikon öreges, reszketeg, fáradt kezektől származó sorok. Ez volt a meghatározó indíttatás számomra./

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_669770 (3767)
    2011-06-18  10:56
  8. Torolt_felhasznalo_299177
    Torolt_felhasznalo_299177
    2011. június 21. 11:153769.

    Szia!

    Évanyó! inkább BILOBIL!!!

    Biztos, hogy ballagtál!

    Én csak kicsivel születtem később, de egész jól emlékszem.

    Arra is, amikor még csak hetedikesként díszítettük ballagók tantermét, és amikor minket várt a virágszirmokkal telehintett tanterem.

     Szép emlék és szomorú, mert szeretett tanáraim közül már alig él valaki.

    előzmény:
    Évanyó (3768)
    2011-06-20  17:15
  9. 2011. június 20. 17:153768.

    Szia!

     

    Nem emlékszem, hogy ballagtam-e egyáltalán nyolcadik végén, valahogy kiesett az egész időszak, biztosan nem volt semmi különleges élményem akkor, vagy csak Cavintont kellene szednem? :-))))))))))))))

    Középiskolai ballagásomkor szerintem nem kaptam semmit, elég volt szüleimnek leperkálni a ruhára a  pénzt, még az is nehezen ment, és sok értelme sem volt, mert azt az egyenblúzt soha többet nem vettem fel.

     

    Nálunk nem volt semmi cécó a gyerekeim ballagásakor sem,  kaptak egy csokrot és valamennyi zsebpénzt, mert ők elmentek ballagás után az osztállyal bulizni.

     

    Unokámnak már vettem egy bringát ballagásra és szűk családi körben ettünk pár szendvicse, sütöttem sütit,  és bontottunk egy pezsgőt. 

     

    Nem hiszem, hogy a gyerek jövőjére az ilyesmi befolyással lenne, hacsak abban nem, hogy ő is ilyen faksznit csinál majd.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_669770 (3767)
    2011-06-18  10:56
  10. Torolt_felhasznalo_669770
    Torolt_felhasznalo_669770
    2011. június 18. 10:563767.

    Sziasztok!

    Gondolom, mindenki a ballagás és a szünidő lázában ég, azért nem jártok erre?

    Eszembe jutott, milyen volt 45-50 évvel ezelőtt ballagni az általános iskolákban.

     Annak idején örültönk, ha a szál virág mellé egy könyet vagy apróságot is kaptunk.

     

     Ma reggel elnéztem a készülődést a településünkön: kisebb lakodalomnak megfelelő összejövetelek, disznóvágással, kerti-partival, étterem-lefoglalással... és ezek a szülők nem tehetős vállalkozók, mindennapi átlagemberek; gyári dolgozók, bolti eladók, stb. de inkább adósságba verik magukat, mintsem lemaradjanak a többitől.

     

    Mit gondoltok, a gyerek jövőjét mennyiben határozza meg, vagy befolyásolja, milyen körítés övezi a ballagását?

     

    Kellemes, vihar-mentes hétvégét!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  11. 2011. június 12. 11:123766.

    Sziasztok!

    Nálunk igaz,semmi jót nem hozott a pünkösdi esőzés,csak árvízet újra...

    Igaz,Csíksomlyón összegyült a nép,a magyarság főleg,az eső ellenére is,vagy éppen azért?

    Az este csak éppen végignéztem egy képsorozatot a búcsúról,és már erőt merítettem belőle...Örülök,hogy vannak még,akik elmennek,összegyülnek ott közös imára...

    Egyszer talán eljútok én is... 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_669770 (3763)
    2011-06-12  10:15
  12. Torolt_felhasznalo_669770
    Torolt_felhasznalo_669770
    2011. június 12. 10:293765.

    Szia!

     

    "Hol vagytok, ti régi játszótársak?
    Közületek csak egyet is lássak!
    Foglaljatok helyet itt mellettem,
    Hadd felejtsem el, hogy férfi lettem,
    Hogy vállamon huszonöt év van már..."

    ...ha csak 25 év lenne... de szép is lenne....

     

     56-ban még igencsak a szüleim kezét szorongattam, de a hatvanas években már önállóan villamosoztam a nyitott peronos, kalauzos villamosokon, igaz, nem Pesten és Budán, csak Debrecenben.

    Jó huzatos volt az a peron.

    Ja, és a szénnel fűtött, fapados vonatokon is.

    előzmény:
    iliv (3745)
    2011-06-09  06:34
  13. Torolt_felhasznalo_669770
    Torolt_felhasznalo_669770
    2011. június 12. 10:213764.

    honnan tudhatod, milyen rejtélyes szerepe lehetett annak a bokornak?

    Te csak a szépet láttad benne, pedig lehet, hogy az alá volt elásva a cucc!

     

    előzmény:
    Évanyó (3761)
    2011-06-11  07:27
  14. Torolt_felhasznalo_669770
    Torolt_felhasznalo_669770
    2011. június 12. 10:153763.

    Sziasztok!

     Beállok a sorba én is... sikerrel megörökítettem nemrégiben a villanyvezetéket szinte érintő nyergesvontatót, amikor "fejreállítva" mosta a tulaj az utcán, a házuk előtt (és a mienk előtt), aztán az aknafedelet felszakító markolót, meg hasonlókat. 

    Egész gyűjteményem van belőlük.

    Nem használom fel, ha nem muszáj, nem szoktam feljelentgetni, de elszomorít.

     

    Szép Piros Pünkösd ünnepet mindőtöknek!

     

    "Áldott szép Pünkösdnek gyönyörű ideje"

    Piros Pünkösd napját ezer éve virággal köszöntik Európa sok országában. Magyarországon is újra piros betűs nap a Pünkösdhétfô. De mi is ez az ünnep? A hozzá fűzôdô népszokásokat réges-rég elfelejtettük. Vagy mégsem?Pünkösd napjára minden felébred. Abbahagyja a lusta nyújtózást a világ, ember és állat párt keres. Nedvektôl duzzadnak a levelek, zsong és zsibong az élet.
    Jól tudták a régiek, ilyenkor meg kell állni egy pillanatra. A nagy nyári munkák elôtt ünnepelni kell. Köszönteni az új életet, imádkozni a bô termésért, gyermekáldásért. Erre szolgált a pünkösd, a húsvét utáni ötvenedik nap.A templomokban évrôl évre megemlékeztek errôl a napról, a lángnyelveket a pünkösdi rózsa szirmaival helyettesítették, a Szentlélek jelképeként fehér galambot repítettek szabadon. A lányok és asszonyok bíborvörös ruhába öltöztek, befont copfjukat a hagyomány szerint a bal vállukra kanyarítva, a férfiak felöltötték ünneplôjüket es kezdôdhetett a mulatság.
    Néhány faluban még ma is élnek a pünkösdi hagyományok, játékok, az Alföldön a Pünkösdölés, a Dunántúlon a Pünkösdikirályné járás. A pünkösdikirály választás sajnos teljesen eltűnt, pedig a mai napig él a szólás: Rövid, mint a pünkösdi királyság. Kezdetben vitézi szokás volt, a katonák maguk közül választottak egy évre királyt. Ezt idézi Balassi Bálint verse:
    "Áldott szép Pünkösdnek gyönyörű ideje
    Mindent egészséggel látogató ege,
    Hosszú úton járókat könnyebbítô szele"

    A Pünkösdikirályné járás.

    A legszebb kislányt választották meg kiskirálynénak, ami nagy tisztesség volt. Mise után házról házra jártak jókívánságokkal, versekkel, énekekkel köszöntve a háziakat, virággal szórták be a szobát. A játék végén a háziak megkérdezték a lányokat: Hadd látom a királynétokat édes-e vagy savanyú? Fellebentve a díszes kendôt megcsiklandozzák a kislány állát. Ha a királyné mosolyog, de a fogát a világért sem villanthatja ki, megnyugszanak a háziak, mert jó lesz a termés. Ekkor a háziak almát, tojást, kolbászt, pénzt ajándékoztak a jókívánóknak.

    A törökbasázás

    Egy 10-12 éves gyermeket beöltöztetnek selyembugyogóba, turbánt kötnek a fejére. Égetnivaló kölyköt választanak erre a szerepre, aki amúgy is rászolgált a verésre. Persze kitömik a ruhájeat szalmával, hogy ne fájjanak az ütések. Aztán összeláncolt kézzel vezetik végig a falun. Énekelnek, a basa ugrándozik, a fiúk meg zöld gallyakkal csépelik boldogan.

    Pünkösdi esô

    Májusi esô aranyat ér, de a pünkösdi esô ritkán hoz jót. Tartja a hiedelem

    Pünkösdikirály választás

    Amolyan legényvirtus volt, lovas versennyel, tűzugrással, tekézéssel. Aki a legderekabbnak bizonyult, egy évig ingyen ihatott a falu kontójára és minden mulatságra hivatalos volt.A pünkösd az udvarlás, párválasztás ideje. Ilyenkor enyhültek a szigorú szabályok, a leányok bátran mutatkozhattak választottjukkal.A szokások ma már kihalóban vannak, de az ember érzi, ünnepre, pillanatnyi csöndre, játékra, társaságra szükség van most is. Üzenetet hordoznak ezek az ünnepek, az ember és a természet szeretetét hirdetik, csupa olyat, amiben megkapaszkodhatunk és amik által továbbléphetünk. Most majd Pünkösdvasárnap és hétfô után, a keddek és szerdák hétköznapjaiban."

     

    előzmény:
    PUSZKATA (3758)
    2011-06-09  08:13
  15. 2011. június 11. 14:483762.

    Sziasztok!

    Ma reggel is fényképeztem,méghozzá  a saját ablakomból,azt kaptam lencsevégre,hogyan szórja ki a kukázó a szemetet a földre,rugdossa szét a környéken...Persze,a negyedik emeleti kakasüllőről nem féltem fotózni...Habár,még így is beverhetik az ablakaimat...

    Lányok,asszonyok,szerintem tőlünk a határok megnyitásának alkalmával megszökött a kultúra,meg a jóérzés is vele... 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_299177 (3760)
    2011-06-10  18:05
  16. 2011. június 11. 07:273761.

     

    Álruhás nyomozó   , a kezemben levő teli bevásárló szatyor volt az álruhám. :-DDDDDDDDD

     

    Az emeletes ház előtti parkolóban állt az a bokor, a ház felé nem fényképeztem, csak teljesen közelről a bokrot, más nem volt benne, ezért nem értettem a dühét, de talán tényleg valami vaj volt a füle mögött. :-)))))))

    Tanultam az esetből, azóta ilyen helyen nem fényképezek.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_299177 (3760)
    2011-06-10  18:05
  17. Torolt_felhasznalo_299177
    Torolt_felhasznalo_299177
    2011. június 10. 18:053760.

    Évanyó, Kata! Iliv!

     

    Csak óvatosan a fotózással, mert nem tudni, kinek mennyi vaj van a füle mögött!

    Még azt hiszik rólatok, hogy álruhás nyomozók, vagy magándetektívek vagytok.

    Parkokban, tereken, persze más, ott mindenki fényképezkedik, de magánház környékén tényleg zavaró lehet.

     Én is meglepődnék, ha reggel, borzosan kilépve az erkélyre egy kamera nézne rám vissza a túloldalról, pedig csak - mondjuk - a virágládámat szemelte ki, (vagy a száradó fehérneműimet? )

     

    előzmény:
    Évanyó (3759)
    2011-06-09  16:07
  18. 2011. június 9. 16:073759.
    Remélem nem nadrágolnak el.  Arra gondoltam, hogy talán azt hitte őt fényképezem az aranyeső bokor mögül, vagy valami rosszban sántikálok a kocsik között, nem tudom, meg kellett volna kérdezni, de olyan fenyegetőn jött felém, hogy ijedtemben elhúztam a csíkot. :-)))))
    előzmény:
    PUSZKATA (3758)
    2011-06-09  08:13
  19. 2011. június 9. 08:133758.

    Pedig ahol nem kifejezetten tilos,ott szabad fényképezni,közterületről...Ez azt jelenti,nem mész be az udvarára,az utcán fényképezel...

    Én is szoktam fényképezni,méghozzá nem is mindig kényelmes dolgokat...Egyszer engem is elnadrágolnak valahol... 

    előzmény:
    Évanyó (3757)
    2011-06-09  08:07
  20. 2011. június 9. 08:073757.
    Nemrégiben, amikor éppen nyíltak a virágok és az aranyeső, egy ház előtt fényképeztem, kiugrott a kocsijából egy ott lakó férfi és dühös szemekkel jött felém, én húztam el a csíkot, ő még pár lépést követett, azt hittem meg fog verni.  Akkor ijedtemben nem kérdeztem meg tőle, hogy mi rosszat tettem, de azóta nem fényképezek házak előtt. :-))))))
    előzmény:
    iliv (3750)
    2011-06-09  06:46
  21. 2011. június 9. 07:473756.
    2 napja volt,hogy mint szakács végeztem !Saját étlapomat ezután állítom össze ,sok szeretettel kérlekha lesz kedved segíts egy topikban majd!
    előzmény:
    Évanyó (3753)
    2011-06-09  07:31
  22. 2011. június 9. 07:453755.
    MESÉLJJ !!!
    előzmény:
    Évanyó (3754)
    2011-06-09  07:36
  23. 2011. június 9. 07:363754.
    Én sokat utaztam peronos villamoson, akkoriban nálunk még nem járt busz, a villamosig jó hosszú utat kellett megtenni reggelente, télen néha méteres hóban, cipőre húztuk a hócsizmát. :-)))
    előzmény:
    iliv (3745)
    2011-06-09  06:34
  24. 2011. június 9. 07:313753.

    Szia!

     

    Anyukám savanyított mindig káposztát, eltette ugyanúgy, mint a kovászos uborkát, majd megfőzte malackörömmel, farokkal, jó kaprosan. Nagyon szerettük, igazi nyári üdítő főzelékféle volt.

     

    Nagymamám kaporszószt csinált sokszor husihoz.

     

    Én most tettem jó sokat a kovászos uborkába, de szoktam csinálni majonézes rizssalátát  kaporral, vagy kapros joghurtos uborkát.

     

    Itt viszont találsz rengeteg kaporból készült ételkülönlegességet is.

     

    http://mindmegette.hu/kereses/recept/kapor

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_669770 (3743)
    2011-06-08  20:46
  25. 2011. június 9. 06:533752.
    Tehát idén itt,Erdélyben tervezzük a kirándulásokat,itt is szűkebb körzetben,a miérteket hadd ne ecseteljem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_669770 (3744)
    2011-06-08  20:50

Címlap

top