Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Izrael

Kata
Létrehozva: 2002. Április 15. 12:50
Ami összeköt minket az az, hogy mindenkinek megvan valahol
az "Ígéret Földje". Vagy a valóságban, vagy a vágyaiban, de a szívébe
befogadott barátaiban mindenképpen megtalálja azt. Ha a szív nyitott,
és a szándék igaz, jól érzi majd magát, és virtuális otthonra lel minden
idelátogató.

(mydma)
  1. 2014. szeptember 12. 21:39178201.
    No de az egy vízhatlan anyag...vannak ugye a dzsekik, sőt az esőkabátok, utóbbiak nem hasonlók?


    Nagyon sajnálom Sztankayt..((((
    előzmény:
    liat (178199)
    2014-09-12  20:04
  2. 2014. szeptember 12. 21:17178200.
    Meghalt Sztankay Istvan.
    szerettem.
    nyugodjon bekeben.
  3. 2014. szeptember 12. 20:04178199.
    ja ja ja. csak eppen azt hiszem, mar nem annyira vizhatlan, mint eddig volt.
    előzmény:
    rupcsi (178197)
    2014-09-12  18:43
  4. 2014. szeptember 12. 19:26178198.
    He-he...))) Nekem ilyen nincs, de ha lenne, fix hogy már először beraktam volna  a mosógépbe, mint mindent, ami mosható anyag, illetve azt a ruhadarabot is, amire az van írva, hogy be ne tegyük..))) Hja kérem, a lustaságnak is van előnye.
    előzmény:
    liat (178196)
    2014-09-12  14:43
  5. 2014. szeptember 12. 18:43178197.
    Szervusz Liatunk! Egy ujszolottnek, minden uj. 
    előzmény:
    liat (178196)
    2014-09-12  14:43
  6. 2014. szeptember 12. 14:43178196.
    lehet, hogy egy ujszolottnek minden vicc uj...nekem ez a megoldas vadiuj volt...bocs, ha valaki ismerte mar.

    nemregen a neten olvastam, hogy a furdokad fuggonyet ugy a legegyszerubb takaritani, hogy siman be kell tenni a mosogepbe. ezt tettem ma reggel, nehany mas kimosnivalo darabbal egyutt...es lass csodat, csodeszep tisztan kerult elo.

    eddig kulonbozo tisztitoszerekkel probaltam legalabb az aljat es egy kicsit felette takaritani. nem kis melo volt. nem is lett mindig tiszta. egeszen felul sose takaritottam le.

    hat ez a mosogepes megoldas a legnagyszerubb modszer.


    koszonom, hogy meghallgattatok...ennyi ev utan is van meg mit tanulni..
  7. 2014. szeptember 12. 12:05178195.
    Régen volt hajdinás hurka, mostanában nem találkoztam vele, pedig finom.
    előzmény:
    ny62 (178193)
    2014-09-11  23:29
  8. 2014. szeptember 12. 11:40178194.
    Szép jó napot!
    Csak megjegyzem, hogy vasárnap délután 5-kor a Goldmark kórusnak lesz hangversenye a Hegedűs Gyula utcai zsinagógában! Mindenkit sok szeretettel várunk!
  9. 2014. szeptember 11. 23:29178193.
    Én csak hajdinának ismerem. Szeretem hidegen, melegen, tejjel, köretnek, mindegy. Azt hizem, Zakában hajdinával csinálják a hurkát is. Vagy csinálátk régen. Nem tudod, Eda? Nem hallottál róla?
    puszi mindenkinek :-)
    előzmény:
    eda-1952 (178192)
    2014-09-11  19:21
  10. 2014. szeptember 11. 19:21178192.
    De te azt is érdekesen meséled, ha nincs mit mesélned!
    A hajdinát még soha nem hallottam grecsuhának nevezni...ez tájszó, vagy más nyelv?
    előzmény:
    madkat (178190)
    2014-09-11  18:40
  11. 2014. szeptember 11. 18:48178191.
    mi az, hogy nincs mondanivalod???

    tessek rogvest meselni valamit!
    előzmény:
    madkat (178190)
    2014-09-11  18:40
  12. 2014. szeptember 11. 18:40178190.
    na végre! pár napja nem tudtam belépni. Mondanivalóm nincs, csak ennyit akartam írni.
    Illetve még annyit, hogy a hajdinát én is szeretem, én grecsuha néven ismertem gyerekkoromban. Köretnek szoktuk enni, szaftos húsokhoz.

    előzmény:
    ny62 (178189)
    2014-09-10  11:59
  13. 2014. szeptember 10. 11:59178189.
    Én is imádom a csajt. Volt olyan, hogy néztem egy filmet, és valamiért - amit magam sem értettem - oda szögeződtem a TV elé.
    Aztán a végén a főcimnél kiderült, hogy a női főszereplő Isabella Rossellini volt, Ingrid Bergman lánya. És annyira hasonlított a mamára, egíszerűen az arcvonásai...
    előzmény:
    liat (178186)
    2014-09-09  19:40
  14. 2014. szeptember 10. 11:57178188.
    De én szeretem a hajdinát!
    előzmény:
    madkat (178185)
    2014-09-08  20:17
  15. 2014. szeptember 9. 20:33178187.
    Én könnyen elhiszem, mert még én sem láttam. Valahogy nem vagyok jóban a filmekkel.
    előzmény:
    liat (178186)
    2014-09-09  19:40
  16. 2014. szeptember 9. 19:40178186.
    ha hiszitek, ha nem, eletemben eloszor lattam a Casablancat!

    a hires reszleteket lattam, de az egeszet nem. imadom Ingrid Bergmant.

    jo volt, tetszett.
  17. 2014. szeptember 8. 20:17178185.
    A HAJDINA NEM JÓ TARHONYA HELYETTESÍTŐ, mert nyálkás, amikor megfő! És az íze sem illik oda. Inkább olyan tarhonyát vegyetek, ami rizslisztből van. Esetleg nagy csapás a rizses lecsó?
    előzmény:
    ny62 (178183)
    2014-09-08  01:04
  18. 2014. szeptember 8. 08:32178184.
    Nyulikám! Búzahelyettesítés ügyben fordulj bizalommal Mydmához. Évtizedes tapasztalatai vannak. Amúgy ma már ezerféle gluténmentes termék kapható, csak elég drágák.
    előzmény:
    ny62 (178183)
    2014-09-08  01:04
  19. 2014. szeptember 8. 01:04178183.
    Hát én mindenevő vagyok! Ez meg is látszik rajtam. Bár amióta a szénhidrát-csökkentős diétán vagyok, egy kicsit összébb mentem. Na de nem aggasztó még az állapotom...(és nem, nem kérek kémiapéldákat!!!)
    A gyerekem kicsi korában mindent megevett, kivéve a főtt gyümölcsöket. Volt egy nyaraláson, ahol mindenkinek felírtak egyetlen kaját, amit nem kellett megenni: neki ez az egresmártás volt.
    Ma persze már sokkal profibb nálam a konyhában, és nyomot hagyott rajta a holland konyha. (holland konyha persze nincsen, azt mondja a hollandok főtt húst és fótt krumplit esznek,) de szerencsére a hatalmas egykori  gyarmatbirodalom és a sokféle ott élő nép rajta hagyta a nyomát. Mindent lehet kapni, mert van török, arab, marokkói és mindenféle bolt.
    Emlékezetes az esküvői kaja, ami indonéz rizsasztal volt, sok-sok felismerhetetlen, ám finom kajáVal, Elég csípős volt!
    A válás lakoma nélkül zajlott, és különben sem voltam ott.
    Ha viszont itthon van a gyermek, akkor olyan kivánságai vannak, mint tojásos nokedli salátával, lecsó tarhonyával, ilyesmi.Ez változni fog, mert kiderült, hogy búza-intoleranciája van. tARHONYA HELYETT HAJDINÁT FOGUNK EZUTÉN CSINÁLNI A LECSÓHOZ, vagy más egészséges magokat, köles, quinoa, meg mittudomén mik vannak. Nokedlit lehet hajdinalisztből is csinálni?
    Annyit beszéltünk ma kajáról! Én meg épp egy összevont születésnapi vacsi után vagyok. Kínai kaja volt: zöldséges gombás rizs és csípős mogyorós husi (nem tudom milyen), és képzeljétek, pálcikával meg tudtam enni! És utána olyan jót beszélgettünk a családdal, mint már régen. Meg olyan régen találkoztunk a sűrű nyári programjaik miatt, Szóval jó volt, na!

    Jóéjt és további jó étvágyat!
    előzmény:
    madkat (178182)
    2014-09-07  20:25
  20. 2014. szeptember 7. 20:25178182.
    szerencsém nekem van! Az én gyerekeim mindenevők, kivéve Panni nem eszi meg a tökfőzeléket, és nem szereti a paradicsomos káposztát, Peti pedig a kelkáposzta főzeléket. De az utóbbiakat csak akkor realizálták, amikor külön költöztek. Addig azt ették, amit főztem. Oxi nem eszik meg semmi belsőséget, a máj kivételével, Joszi pedig a szálkás halat és a nyers hagymát nem eszi meg a zsidótojásban, a körözöttben és a hagymás salátákban. Meg a tejfölös ételeket, ha tudja, hogy az van benne. Becsapható! Maguktól nagyon ritkán esznek zöldséget, de lustasági okból: nem jut eszükbe venni, vagy megmosni és feltálalni. A gyümölccsel is így vannak. Ha nincs elől az asztalon megmosva, akkor nem veszik a fáradságot hozzá. Mázlijuk van, hogy egy héten egyszer (péntek este) mindig van valami saláta/zöldség/gyümölcs elől, úgyhogy ehetik. 
    Én nagyon válogatós gyerek voltam és mindent rám hagytak. Csak el kellett kezdődni az iskolának, és máris mindenevő lettem. Nem baj ha jó, de fő, hogy sok legyen! A sport mindenható volt ebben az esetben. 
    előzmény:
    liat (178181)
    2014-09-07  19:16
  21. 2014. szeptember 7. 19:16178181.
    hahahaha..meg jo, hogy szerencsed van..szerinted. kepzeld el, ha nem lenne!
    most akkor mar aterzed milyen volt, amikor minden masodik szombaton 8-an voltunk? mind mast evett vagy nem evett????
    en persze jobb lenne, ha befognam a szamat...mert ha valaki egy lehetetlen finyimanyi volt, na az en voltam.
    előzmény:
    ciss (178180)
    2014-09-07  19:00
  22. 2014. szeptember 7. 19:00178180.
    Szép jó estét! Mit mondjak, Liat, nem irigyellek. Nekem tulajdonképpen szerencsém van. A fiúk, mikor kicsik voltak, nem ették a borsót és a babot. Képesek voltak a zöldborsós rizsből egyesével kiszedegetni a borsót, a bablevesből a babot. Aztán a borsó ki lett nevezve golyónak, egyszer pedig anyunak valami csodálatos, óriási babja termett, akkor az óriásbabot megették, aztán úgy is maradtak. Később egyszer csak rájöttek, hogy szeretik a töltött káposztát, a Törpi már a lecsót és a töltött karalábét is szereti. A rakott krumplit viszont csak a Lakli szereti. Zellert is csak a kicsi eszi, belefőzöm a levesbe, ő meg lelkesen megeszi. Sőt, vendéglőben eszik zellerkrémlevest is, amit én nem vagyok hajlandó főzni. Ja, és ők eszik a tökfőzeléket, amit én nem, és sajnos nem eszik a sóskát, úgyhogy ahhoz csak menzán jutok hozzá.
    előzmény:
    liat (178179)
    2014-09-07  18:36
  23. 2014. szeptember 7. 18:36178179.
    ooo hat olyanom is van! David eleteben 1x azaz EGYSZER volt hajlando megkostolni a nyers zoldseget. paprika, paradicsom, uborka, hagyma. soha se elotte, se azota se evett.
    fove csak a krumplit, repat, borsot, babot eszi.

     egyszer, amikor kicsi volt, ugy gondoltam, hogy magyarosan talalom a huslevest. zoldsegek kulon, mindenki eheti, ahogy akarja. nem volt hajlando enni. uvoltott, hisztizett: nem eszem zoldseget!!!!! erre fogtam, belebaszarintottam a levesebe...es szepen megnyugodva megette.
    illetve egy ideig karalabet is evett, es dicserte, milyen finom ez a krumpli. en hulye, ravagtam, de hiszen az karalabe. soha tobbe nem ette meg.
    nagy az Isten allatkertje es alacsony a kerites...

    lehet, hogy ki kellett volna magam vizsgaltatni a szulesek elott???? bar ha belegondolok, 4 gyerekbol 2 normalis..az nem is olyan rossz ara'ny.

    most, hogy igy belegondolok a 2 normalis azok kikopotten a Tibi. ez a 2 meg en vagyok...

    előzmény:
    eda-1952 (178178)
    2014-09-07  17:56
  24. 2014. szeptember 7. 17:56178178.
    Á, nem értheted..))) Persze hogy adok mindenből, szőlőből, édesből-egy kicsit. Csakhogy akkor is sértődött a világra, mert az kevés!..)))
    He-he: a hüle gyerekeim alapították meg barátnőikkel kamaszkorukban  a paprikagyűlölők társaságát. Majd szólok nekik, hogy van új tag.Az igaz, hogy az nem zavarja őket, ha a paprika hozzáér  a paradicsomhoz. Merthogy azt sem eszik meg.
    előzmény:
    liat (178177)
    2014-09-07  17:00
  25. 2014. szeptember 7. 17:00178177.
    Eda! biztosan nagyon nehez es keserves egy 90 feletti beteget korlatozni es kezelni.

    azt gondolom, nem tortenik semmi de semmi drama, ha neha engedsz a szigorbol. na most gondold vegig...mennyire sokat javit a dolgon, ha a ha hangulata rendben van es amire vagyott megkapta. ez tuti tobbet er, mint 1-2-3 bunos falat megvonasa.


    ez a sajtos sztori nagyon jo.

    ezt en is ismerem. Adamfiamnak semmit se lehet adni, ami paprikaval keszult. marmint elo paprikaval. az orolt pirossal nincs baja.
    en os ugy fozok dolgokat, hogy belefozom a paprikat es egy alkalmas pillanatban kilopom a levesbol es vihargyorsan kidobom a szemetbe.
    nala ez az utalat annyira sulyos, hogy ha egy paprika hozzaer pl. a paradicsomhoz, akkor AZT  paradicsomot nem eszi meg.
    krumplileves, tojasleves eseten NEM ul az asztalhoz. csak amikor mi mar befejeztuk az eveset. huuulyyyyeeee.
    előzmény:
    eda-1952 (178176)
    2014-09-07  15:09
  26. 2014. szeptember 7. 15:09178176.
    Anyu nem megy legelni, már a zöldpaprikát sem szereti. A halat meg egyenesen utálja, na jó, ezzel mindig így volt. A madarakból meg csak a csirkét eszi meg, még a pulykamellet se, bár be kell vallanom, hogy azt nem ismeri meg, ha kirántom.Van egy finom tejszínes, krémsajtos receptem, azt szereti, csak a háta mögött kell a sajtot beletennem. Múltkor kinn szobrozott a konyhában, hogy ez milyen jó lesz, a zuram meg a szobában fogta a hasát, hogy nem tudom befejezni, amíg kinn van. De hát tényleg szereti, ízlik neki, ha meg látná a sajtot, nem enné meg. Anno az ORFI-ban is naponta többször kapott sajtot, sosem ette meg, mert ő ki nem állhatja és egyébként is manapság szokás minden ételt összesajtozni..)))
    Liat kösz, megnézem a linket.
    előzmény:
    madkat (178175)
    2014-09-07  14:33
  27. 2014. szeptember 7. 14:33178175.
    annyira mártír vagyok. hogy már látom is a tükörben a fejem körül a glóriát! Az egész múlt hetem egy szörnyedvény volt (orvos, fölösleges utak, elvetélt ünneplés, szakszervezet, Dohány utcai problémák és kiadások, közúti büntetés), Az egyetlen öröm, a kis nőcink 9. születésnapi előzetes ünneplése volt. Pénteken köszöntöttük, mert a hétvége a fiataloké, aztán meg megy első ottalvós táborába. Nagyon édes volt, örült a semmi kis ajándékoknak, amiket kapott, aranyos volt az öccs is, jól telt el az este. De aztán jött a szombat és az előzőleg megvásárolt paradicsom és paprika befőzésért rimánkodott. Először még azt hittem, hogy a paradicsommal megúszom, de amikor azzal elkészültem és elkezdtem rendet rakni, valami oltári bűz ütötte meg az orromat, Kiderült, hogy a paprika, amit lecsónak szántam, lassú rohadásnak indult, úgyhogy neki kellett látni a lecsó befőzésének is, hogy a veszteséget minimalizáljam. Este 9-re kb sikerült. Azt hittem, hogy leszakad a derekam. Olyan jót aludtam az éjjel, hogy nosza! Még tán kiderül, hogy azért nem alszom, mert nem vagyok elég fáradt?
    A jövő héten befejeződik a Dohány utcai lakás rendbehozatala. Akkor meg azért küzdünk majd, hogy olyan lakjon benne, aki nem teszi tönkre és fizeti a költségeket. Mindig van valami tennivaló, és még jön két orvos látogatás is, egyszer hétfőn a diabetológus mindkettőnknek, aztán szerdán a kardiológia, hogy mehessünk együtt Sopronba egy kis rekultiválásra. 
    A cukrosoknak  azt javaslom, hogy menjenek legelni, vagy koncoljanak fel egy egész baromfi telepet, halásszanak le egy halastavat és amit ebből lehet enni, azt egyék. Még véletlenül se gondoljanak arra, hogy mit szeretnének, hanem szeressék azt, amit lehet. Útálom ezeket a korlátozásokat, és nagyon kínlódom tőlük. Régen nem szerettem az édességet, de ha kedvem volt, akkor megehettem. Most, amikor olykor ráéhezem egy-egy falatra, vagy a rendkívül bűnös kenyérre, hát először is nem fogyok, másodszor meg a cukrom!!!!! Találtam egy csodakenyeret, nincs benne szénhidrát vagy alig, nagyon finom is, de olyan mértékű kalóriatartalma van, hogy amit megnyerek a réven, azt elvesztem a gáton. Magyarul, amennyivel kisebb lesz a cukrom, annyival nagyobb a fenekem. Ki tesz itt igazságot? Amíg várok rá, addig meglátogatom a szomszéd nénit. 
  28. 2014. szeptember 6. 19:20178174.
    nem akarlak picccckalni...de ha belegondolsz, hogy a maj a szervezet mereg kivalaszto szerve, ott raktarozodik az osszegyult mereg...ez kulon erdekes a mindent felzabalo disznora....
    előzmény:
    eda-1952 (178172)
    2014-09-06  19:00
  29. 2014. szeptember 6. 19:16178173.
    előzmény:
    eda-1952 (178172)
    2014-09-06  19:00
  30. 2014. szeptember 6. 19:00178172.
    Á, nem lehetett keserű, feldaraboltam és mi is ezt ettük. Mondom, változik az ízlése. Ma pl az egyik kedvenc ételét főztem, ez tul.képpen disznóölős káposzta, csak ő úgy szereti, ha gombóc van benne. Most eszi, ezt kérte vacsorára is. Én jobban szeretem a disznómájat, az mindig energiát adott nekem a "nehéz napok" után..)))
    Na, ha a diabos sütik sem jók, akkor milyen lájtos édességet csináljak?
    előzmény:
    liat (178171)
    2014-09-06  13:55
  31. 2014. szeptember 6. 13:55178171.
    az izles valtozik a korral. a cukorbetegek fokozottan kivanjak az edesseget.

    ezt en tanusithatom.

    mindig sos-keseru-savanyu-eros izlesu voltam. most is nagyjabol meg mindig.

    de sajnos amiota en is beteg vagyok betarsult az edessegvagy is.

    nagy erofeszitesembe szokott kerulni, hogy elfogadhato keretek kozott maradjak. nalunk mindenki szereti a sutiket es en csinalom is minden hetvegere.
    nem konnyu am ellenallni. anyukad mar nagyon oreg, neki mar se ereje se turelme ehhez. miert is tenne?

    a diabos edessegek meg igencsak artalmasak. igaz, kevesebb bennuk a cukor, de viszont rettento mennyisegu zsiradekot tartalmaznak, ezzel erik el, hogy legyen valami ize a termeknek.

    a cukorpotlokrol mar nem is beszelve.

    en soha nem hasznalom egyiket sem.

    a maj..szerintem ez is valtozik. en mindenfele majat szerettem regebben, most csak a csirket.

    elofordulhat, hogy valoban keseru volt a maj, ezert mondja ezt anyukad. van ilyen.

    nem akarlak elkeseriteni, de a legegeszsegtelenebb belsoseg.
    előzmény:
    eda-1952 (178170)
    2014-09-06  13:43
  32. 2014. szeptember 6. 13:43178170.
    Nem etetnél vele diót, nem szereti..))) Nézd, az mindig megvan, hogy eszik belőle, de akkor is morog, hogy egy szelet mi az, mert édesszájú. Lightosabb lekváros piskóta?..))) Az max édesítőszeres, de az szerintem is ehetetlen. Nézd, tulajdonképpen annyi a cukordiétája, hogy nem adok neki édeset, mert szerinte ez az. Nem magyarázod meg neki, hogy mi az a szénhidrát, pedig pár éve még tudta. Úgyhogy ha emellé még sütizik is, az baj. Egyébként ez is mostani változás, illetve öregkorára, mert gyerekkoromban vasárnapra sütött valamit és kész, hétközben nem volt. Hétvégére általában hozok neki diabos tortaszeletet egy cukiból, megkóstoltam tényleg ehető és ízlik is neki. Sőt nyáron hétvégenként van diabos fagyi is a közelben. De ha itt a saját sütije és én csinálok, vagy pont  a gyerekeknek tortát (amit nem itt vágunk fel), akkor is mérges. Azt olvastam már, hogy az öregek ízlése változik, na de hogy ennyire? Pl mindig jobban szerette a csirkemájat, mint a sertést. Én meg fordítva, de  a kedvéért csirkemájat szoktam venni. No és pont  a napokban jelentette ki, miután nem ette meg, hogy ő tulajdonképpen nem is szereti, mert a csirkemáj mindig keserű. Szóval ezután máj kilőve az étlapról..(((
    előzmény:
    liat (178167)
    2014-09-06  08:29
  33. 2014. szeptember 6. 12:30178169.
    Hát, rettenetesnek azért nem mondanám, de a kellemestől messze van. Jó érzés volt ma reggel a megadott időpontban leszerelni magamrók az istrángokat. Tényleg nem sokat aludtam az éjjel, kénytelen voltam a délelőtt kárpótolni magamat egy kis jóleső lustálkodással.
    előzmény:
    eda-1952 (178158)
    2014-09-05  21:00
  34. 2014. szeptember 6. 12:00178168.
    mindenki jol megebedelt. szeretem, amikor ennyifele etel van.
    Linoy is nagyon jol evett. mar amikor fott a krumplileves, a kanapebol kiabalta: nyammmiii...kerdeztem, mi nyami? nyaaammmiii a leves, amit fozol mama!
    hihetetlen, hogy egy kis egyszeru levestol igy lelkesedik. o rantotthust valasztott... nokkedlival..evett is rendesen.
  35. 2014. szeptember 6. 08:29178167.
    csak az angolnyelvu leirasban emliti meg a az erfalakrol valo zsir lebontast.

    figyelj..ne erts felre. de par falat, ami oromet szerez neki, meger ekkora kinszenvedest?
    miert nem kaphat?
    es nem mond hulyeseget, ha eszik egy kis diot a tiltott dolgokhoz, nem lesz olyan veszes a dolog.
    csak arrol gyozd meg, nem ehet nagy mennyiseget. kicsit, kisadagot igen. szolot is ehet par szemet. tobb a haszna, mint a kara. hidd el, rettenetes am igy elni, ahogy el. csak a tiltas, semmi orom.
    nem lehetne a sutiket lightosabban kesziteni? nem csak miatta. senkinek sem jo. a gyerekeknek sem. igy alakul ki a cukorbetegseg. lassan, de biztosan.
    a gyumolcs meg...hat az is razos dolog, de szerintem azert azt szabad enni. csak nem sokat. nekem azt mondta a dokim, hogy ha gyumolcsot eeszem, a dio segit feldolgozni, nem okoz akkora kart. tehat enni kell melle par darabot.
    bocs, hogy beledumaltam. csak sajnalom szegenyt.
    előzmény:
    liat (178166)
    2014-09-06  08:18
  36. 2014. szeptember 6. 08:18178166.
    megis csak talaltam valamit:

    Likorich
    előzmény:
    liat (178165)
    2014-09-06  08:07
  37. 2014. szeptember 6. 08:07178165.
    nem allt bosszut a maglyarakas. ma reggel 7.3 volt a cukrom. semmivel se rosszabb, mint maskor.

    olvastam egy Likorich gyoker nevezetu csodaizerol. allitolag csokkenti a cukrot es az erek falarol is eltavolitja a lerakodast. tegnap egy termeszetpatika mellett mentem el, be is ugrottam megkerdezni. hallottak rola, de semmit se tudnak. csak azt, hogy interneten lehet rendelni. a gugliban semmit se talaltam rola.

    el is ment tole a kedvem. ha az termeszetpatikusok nem tudjak mi az, akkor jo kis atveres is lehet.
    ma laza fozesem lesz. volt a melyhutoben csirkeporkolt es meg nehany szelet rantotthus.
    csinalok hozza egy kis puret es nokkedlit, salatat. kesz. ennyi lesz ma.

    MRI csak oktober 11 van. igy meg sose jartam, hogy ennyire sokara kapjak idopontot. orultem volna, ha elobb mehetek, nagyon nyugos vagyok.
    előzmény:
    liat (178163)
    2014-09-05  22:16
  38. 2014. szeptember 6. 08:02178164.
    Mostanában 10 felett van pár tizeddel, de általában 7-8 körül szokott lenni, de ő attól is háborog, mert minek szedi a gyógyszert, ha nem jó..))) Hiába magyarázzuk neki, hogy cukros ne várjon teljesen jó eredményt. Meg ugye ő már öreg is, ez így tökéletes, mondta a doki. De szó nem lehet róla, hogy rendes cukor diétát egyen, hacsak mi is azt nem eszünk...sütni már úgy sem  merek, mert szabályszerűen dühbe gurul és persze csen belőle. Most jön a szőlő szezon, amit nagyon szeretek---hát a spájzban egyem elbújva?..((( Ugyanez volt a sárgabarackkal is. Aztán jövő hónapban indul a kicsiknek a szülinapi torta menet...azért nagyon tud haragudni, hogy egyáltalán minek, mert ő tett a tortára 1-2 diót és slussz, meg  előfordult, hogy egyszerűen belecsípett a tortalapba, mondván, hogy majd  a krém eltünteti.
    előzmény:
    liat (178163)
    2014-09-05  22:16
  39. 2014. szeptember 5. 22:16178163.
    hat nem ehetek!

    eees? allt ott mellette valami testor???? naugyehogyugye. max nem merem meg holnap a cukromat!/bar erzem en anelkul is, hogy izeee..kisse magas. a cukros dolgoktol savanyu a szam ize, igy utolag. magyarazatot ne kerj. tuti van ra valami tudomanyos okossag, miert erzem igy.

    mennyi a cukra anyukadnak? nem adhatsz neki egy kisadagot?
    előzmény:
    eda-1952 (178162)
    2014-09-05  22:03
  40. 2014. szeptember 5. 22:03178162.
    Az első néhány évben, mikor ideköltöztünk, minden ősszel jöttek befelé az egerek a házba. Dunsztos üveggel meg gyufával, arra tekert dróttal, drót végén kajával fogtam őket. És utána a gyerek az erkélyről ellenőrizte, hogy elengedem-e az ártatlant a túloldalon, hogy hazamenjen a mamájához..)))) Állítólag azért volt annyi egér, mert én megetettem és elengedtem őket.Akkor nem én vagyok az egyedüli, aki elengedi őket..)))
    Hú, jó ötlet, régen csináltam már máglyarakást! De te hogy csinálod, hogy ehetsz belőle? Mert anyu kiátkoz, ha nem kap...)))
    előzmény:
    liat (178160)
    2014-09-05  21:32
  41. 2014. szeptember 5. 21:43178161.
    maradt egy  csomo kiflim. itt edes tesztabol vannak, nem olyan mint az otthoni. maglyarakast csinaltam beloluk. egesz jo lett.
    előzmény:
    eda-1952 (178158)
    2014-09-05  21:00
  42. 2014. szeptember 5. 21:32178160.
    nekem nem kell megereznem az egerszagot. elso jel: Boszmike atmegy vadaszo es figyelo uzemmodba. 
    masodik: megjelennek a kis fekete termekek...egeszen meglepo helyeken is.

    aztan elkezdodik a csapda allitasi musor...

    utolso pont: a csapda unnepelyes kiuritese a mezosegben.

    előzmény:
    eda-1952 (178158)
    2014-09-05  21:00
  43. 2014. szeptember 5. 21:24178159.
    de jo, hogy mondod...nekem is aktualis lenne megcsinalni. mar tavasszal be volt utemezve, csak kozbejott a mutet. aztan szep csendben /sunyiban/ elsumakoltam a dolgot.
    előzmény:
    ny62 (178157)
    2014-09-05  20:39
  44. 2014. szeptember 5. 21:00178158.
    A nőtársaink közül néhányan nagyon lelkesen tudnak visítani, ha meglátnak egy aranyos kisegeret..))) Bár  a lakásban nem szeretem, mert azonnal megérzem, hogy egérszag van.
    Rám nem raktak még Füreden sem holtert, pedig arról volt szó, még  mielőtt behívtak. De mindenki azt mondja, hogy rettenetes, nem lehet tőle aludni, úgyhogy nem is bánom. Meg minek is, úgysem gyógyítanak..)))
    előzmény:
    ny62 (178157)
    2014-09-05  20:39
  45. 2014. szeptember 5. 20:39178157.

    Nekem egy másik topikon lévő barárnőmnek csinálták ezt ,és nagyon hatásos volt az esetében! Valahova a térkép szélére kellett neki menni, de nagyon elégedett volt, mert elmúltak a panaszai!

    Megjöttem Szarvasról. Kellemes volt, mint mindig eddig. Az idő lehetett volna melegebb... A táborban nagyon elszaporodtak az egerek, de én - őszinrtén bevallva - kevésbé az egerektől zavartattam magam, viszont a szobaszomszédok sikolyai többször riasztottak fel.


    Azt mondták, soha még ilyen egérinvázió nem volt. Talán a meteorológiai viszonyok miatt szaporodtak így el? Engem nem annyira zavart. Hazaérve azért kimostam mindent.

    Most 24 órás holter van rajtam, negyedóránként barátságtalan zajok között berreg és pumpál. Nem hiszem hogy túl szép éjszakám lesz!

    Ti viszont aludjatok jól!

    előzmény:
    doknagyi (178156)
    2014-09-03  00:39
  46. 2014. szeptember 3. 00:39178156.
    Liat!Cérnabeültetée:Accupunktúrás pontokba beszúrnak sebész steril cérnát, ami aztánkb.3 hétigtartóan felszívódik, de addig ingerli az akupunktúrás pontokat.
    Sajnosa hétfőit lemondták, mert lebetegeddett

    a doktornő.
    előzmény:
    liat (178152)
    2014-08-31  15:24
  47. 2014. szeptember 2. 14:19178155.
    Kösz! Ezen minden évben jókat nevetek.
    előzmény:
    liat (178154)
    2014-09-01  11:48
  48. 2014. szeptember 1. 11:48178154.

    CISSNEK SZERETETTEL. MINT MINDEN EVBEN...

  49. 2014. augusztus 31. 19:08178153.

    Tényleg nem kellett volna...rémlik, hogy morogtunk is többen, de ugye beszélhetünk mi..(((


    Cérnabeültetés. Általában távol keletről érkezettek csinálják, tudok Bp-en egy japán klinikáról is. Bennük bíznék, csak a pénztárcámban nem bízom..(((


     


    Ezt már láttátok?→

    előzmény:
    liat (178152)
    2014-08-31  15:24
  50. 2014. augusztus 31. 15:24178152.

    mijjjaza cerna beultetes????


     


    az ortoped semmit se mondott. egy fapofaju valaki. meg annyit se mond, igen, nem, aha, ertem. csak nez es nem reagal semmire. megvizsgalt, emelgette a labaimat, feszegette a hataraimat es csinalt egy bazi nagy klikket a derekamban az egyik mozdulattal. azt hittem, leugrok az asztalrol. remenykedtem, hogy visszaugrott valami a helyere, de sajnos nem.


     


    kiirt MRI-t. ami jo. ami nem jo, hogy EGYALTALAN nincs a kozeljovoben idopont a vizsgalatra. szoval nem tudom, igy mi lesz. nagyon nagyon nem tudok semmit se csinalni, fajok es elfaradok. ez van. lehet, hogy megsem kellett volna ilyen hamar dolgozni menni?


    előzmény:
    doknagyi (178151)
    2014-08-31  12:57

Címlap

top