Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Munka Stuttgartban

Torolt_felhasznalo_355366
Torolt_felhasznalo_355366
Létrehozva: 2004. január 5. 22:41
Sziasztok!

Ősztől szeretnék Németországban dolgozni, de sajnos minden eddigi kutatásom kudarcba fulladt. Nagyon reménytelennek érzem a helyzetet, pedig fontos lenne a dolog... Ha minden igaz február elején meg lesz a közgazdász diplomám és a felsőfokú üzleti angol nyelvvizsgám. Németül sajnos nem tudok, még csak most fogom belevetni magam a tanulásba. Szerintetek van esélyem? Kihez forduljak? Nagykövetséghez?

Zsuzscy
  1. Torolt_felhasznalo_574298
    Torolt_felhasznalo_574298
    2004. december 6. 19:1726.
    Egy evet irtal??
    Jol ertettem??????

    A csavot felejsd el!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_355366 (25)
     
  2. Torolt_felhasznalo_355366
    Torolt_felhasznalo_355366
    2004. december 6. 19:1525.
    Sziasztok!

    Most, mikor majdnem egy év után kíváncsiságból rákattintottam a ré indított topicomra meglepett, hogy még létezik! :))) Ezt égi jelnek veszem, és semmiképp nem adom fel a keresést.

    Egyenlőre még mindig itthon vagyok. Ha a párom nem kér, hogy menjek, nem megyek. Még nem kért. . . Igyekszem pozitívan hozzáállni a dolgokhoz, mindig fülelek, hátha valami hasznosat hallok.

    A németet tanulgatom, már egész jól megy! :)))

    Szívesen leveleznék veletek (akik kint éltek, vagy akik itthon vannak), jelentkezzetek és igyekszem válaszolni!

    Előre is kellemes ünnepeket mindenkinek!

    Üdv: Zsuzscy
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_574298
    Torolt_felhasznalo_574298
    2004. november 26. 08:1624.
    Szia!

    En is csak azt tudom mondani, h gyere ki es probalj meg mindent.
    De a legokosabb, ha a biztosra jössz ki. Tehat Magyaro. rol keresel munkahelyet es ha mar tuti, akkor lepsz. . .
    Nekem sikerült mindenfele nemet nyelvtudas nelkül (januarban)itt Stuttgartban elhelyezkedni. Annyira, h 1. 5 honapja sajat üzletem van. . . Az eselyröl annyit, h megkell dolgozni erte.
    A sok negativ irassal meg nem kell törödni, mert mi magyarok (tapasztalat)nem szeretjük ha a masiknak bejön a dolog.
    Olyat is nem egyszer latok, hallok(Stuttgartban!!)Pl. hogy 2 magyar csalad ket utca sarokra lakik egymastol, de nem keresik egymast, nem tartjak a kapcsolatot. . . Öszinten szolva, nekem nem sok jo tapasztalatom van a külföldön elö magyarok összetartasarol. . .
    De nem is ez a lenyeg, hanem ha mindenkeppen ideakarsz jönni, akkor ne add fel es ha addig probalkozz, amig összenem jön.
    Magyarorszagon meg szerintem ne is kezdj nemetet tanulni, mert par honap tanfolyam semmit sem er.
    Jo par magyarral taliztam itt, akinek közepfokuja esetleg felsöfoku nyelvvizsgaja volt, de alig birt megszolalni. . . Az itt jön magatol, ezzel ne töltsd az idödet!
    Ha tudok valamiben segiteni konkretan, akkor ird meg emailban!

    Szep napot!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_355366 (15)
     
  4. 2004. november 26. 01:1023.
    Hello Emberek!
    Itt éldegélek Stuttgartban ösztöndíjas industrial designerként és nagyon szeretnék a felxibilis munkaidős mellékállást önfenntartás céljából. . . . Szóval ha egy ambíciózus és kreatív fiatalemberre van valahol szükség, akkor az én lennék, emilre elküldöm az életrajzom is. . . .
    Üdvözlet: Pallag Bálint
    pallag_balint@hotmail. com
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2004. október 11. 12:4422.
    Sziasztok!
    Én szeretném megkérdezni valakitől hogy lehetséges-e környezetmérnöki gyakornok állást találni Stuttgartban mert szeretném ha lehetséges lenne. Ha valaki estleg tud vmit ezzel kapcsolatban azt igen szívesen fogadnám. Előre is köszi.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_383548
    Torolt_felhasznalo_383548
    2004. október 10. 15:5821.
    Szia Zsuzscy:),

    ne hallgass Gizire! Nekem csak pozitiv tapasztalataim voltak a munkakereséssel itt kint! 2 évvel ezelött Auslandsemester után pikk-pakk találtam gyakornoki állást Stuttgartban! Sokkakl könnyebben és gyorsabban ment, mintha otthin keresgéltem volna! A Lidl-nél is keresnek magyar anyanyelvü kollegákat. Ott tudom, hogy elönyt jelent a nyelvtudásod, (az angol kötelezö)! A köv. netc´<men találsz infót (németül:(): www. lidl. de. Amúgy, ha pozitívan állsz a kereséshez és kitartó vagy, biztos, hogy sikerül:) munkát találni! Annél is inkább, mert tuti, hogy nem véletlen, hogy kikerültél ide, Németo. ba! Ha kérdésed van, írj nyugodtan! Sok sikert és schöne Zeit:)! Ancsi
    előzmény:
    svabin (16)
     
  7. 2004. január 29. 20:5020.
    Szia!
    Elolvastam a neked szóló hozzászólásokat, és csak azt szeretném hozzáfűzni, hogy ne hagyd magad elbátortalanítani! Sok példa szól mellette, hogy nem reménytelen az eseted, sőt! Azt pedig meg se hallgasd, hogy inkább szakíts a pároddal, csak nehogy elhagyd az országot, mert Úram'Isten egyeseknek nem úgy jöttek össze a dolgok, ahogyan az elképzelték! Én is készülök a férjemmel kiköltözni, és mi sem tudunk még németül, csak angolul, mégse fog ez visszatartani, mert szerintünk nem ezen fog múlni kizárólagosan!
    Sok sikert, én drukkolok Neked!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_355366 (19)
     
  8. Torolt_felhasznalo_355366
    Torolt_felhasznalo_355366
    2004. január 14. 20:4419.
    Hello! Az angol mellett még spanyolt tanultam négy évig. A világ egyik legszebb nyelve (bár az igazat megvallva az olasz még szebb!). :))) Én is kacérkodtam az olasszal, sőt bele is kezdtem, de a spanyolnál nagyon bekavart. No meg, most beelőzött a német. . . Ma volt az első órám! :) Szóval szerintem vágj bele az olaszba, tutira imádni fogod!

    Üdv: Zsuzscy
    előzmény:
    svabin (18)
     
  9. 2004. január 13. 21:2118.
    Helyes, helyes ! Latod, nem is kell a rozsaszin szemüveg !
    Sajnos olyan sulit nem tudok, ahol ösztöndijra lehet palyazni; igazabol nem is tudom ezt hogy kell elkepzelni.
    De ami eszembe jutott, hogy pl. a HP-nal (van itt a környeken belöle eleg) finanszirozzak az esti nyelvtanfolyamot, amit a ceg szervez. De hogy milyen a tanf. minöseg, azt sajna nem tom megmondani. . .
    Egyenlöre sok iskert az angolvizsgahoz. . .
    Melyik nyelvet beszeled meg ? En meg az olaszt tervezem, de az idöm eddig nem engette meg, de talan tavasztol. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_355366 (17)
     
  10. Torolt_felhasznalo_355366
    Torolt_felhasznalo_355366
    2004. január 9. 15:1517.
    Hello Svabin!

    Pont ma nézegettem nyelviskolák ajánlatait, és van egy pár olyan cég, aki külföldi tanfolyamokat kínál részmunkaidős állással egybekötve. . . Hm, ezt már bíztatónak érzem! Ha más nem sikerül elmegyek babysitternek! Abban már úgyis van elég tapasztalatom 3 unokaöcsi mellett! :))) Olyan sulit nem tudsz, ahol ösztöndíjra lehetne pályázni? Azért már az is valami, ha nem is rendes fizetés. Jövő héten lesz az első német órám! :) Most még angol nyelvvizsgára készülök, de jövő héttől teljes erőbedobással német! Ez lesz a harmadik nyelvem, úgyhogy rutin már van! Már egy kicsit optimistábban látom a helyzetet. :)

    Legyen szép napod! Üdv: Zsuzscy
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2004. január 8. 23:2416.
    Szia !
    Azert igy ahogy a helyzetet leirtad, gyere csak ki es innen probalkozz ! Idöközben meg nyelvtanfolyamokra is beiratkozhatsz. Ha kell küldök egy listat sulikrol, ha adsz priviben egy emil cimet !
    Proba cseresznye ! Aztan ha nem megy, nem sikerül, vagy netan nem tetszik itt ( a svabok azert nem egyszerü földi halandok), meg mindig haza lehetne menni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_355366 (15)
     
  12. Torolt_felhasznalo_355366
    Torolt_felhasznalo_355366
    2004. január 8. 19:4415.
    Hello Svabin!

    Puszi ezért a bíztatásért! Már rendesen magam alatt voltam. . . A helyzet az, hogy a páromnak nagyon jó munkája van, szerintem simán el tudna tartani, csak azt az én lelkem nehezen venné. . . No meg az sem túl szerencsés, ha csak otthon ülök és várom, hogy hazajöjjön! :) Örülök, hogy vannak, akiknek sikerült!

    Üdv: Zsuzscy
    előzmény:
    svabin (14)
     
  13. 2004. január 7. 19:4514.
    En is ugy kerültem ide nemetbe ( a szerelem hozott), hogy a gimis 2 ev nemet tanitasa volt a hatam mögött es csak angolul tudtam jol. De mint ahogy Zoli is irta, mazlim volt, hogy IT-s szakmat üztem es '99-ben meg kerestek rengeteg szakembert. En a 3 betüs computer cegnel dolgozom itt 4 eve, az elsö 2 evben IT reszlegen, most meg inkabb közgaz-zal összefüggö területen, Az IT-s reszen nagy soxor talalkoztam olyan uj kollegakkal, akik egyatalan nem beszeltek nemetül, de a mai helyemen meg egyel sem !
    De ez ne riasszon el a keresestöl, Zoli es Lara helyesen mondjak, menj ra a ceges internet oldalakra es palyazz ! Pl. a HP-nal tudom, hogy rengeteg nem nemetül nem beszelö magyar (külföldi !) van !
    A szerelemhez meg csak annyit, ha ugy erzed Ö az igazi, akkor csak kövesd ! Minden csak kitartas es ratermettseg kerdese! Ugyhogy hajra !

    Üdv. Herrenbergböl !
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_355366
    Torolt_felhasznalo_355366
    2004. január 7. 19:1613.
    Köszönöm a választ mindenkinek!

    Üdv: Zsuzscy
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2004. január 6. 22:3312.
    Szia Zsuzscy,
    Az hogy nem beszeled a nemet nyelvet meg nem nagy gaz. Ez tapasztalatbol tudom mondani, ugyanis Nemetorszaban elek most mar tobb mint 3 eve. Angol nyelvtudassal kerultem Hamburgba, ugy hogy EGYALTALAN nem tanultam nemetet.
    En mindenkeppen ajanlanam, hogy probalkozz, tamogatom Zoltan javaslatat, miszerint cegeknel palyazz, es igy altaluk viszonylag gyorsan tudsz munakvallaloi vizumhoz is jutni (un uton kerultem en is Hamburba).
    Sok sikert, Lara
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_733852
    Torolt_felhasznalo_733852
    2004. január 6. 22:2611.
    Rengeteg helyre beadtam a jelentkezésemet, még irodai kisegítőnek is, nem voltak nagy igényeim. Egyetlen egy helyre hívtak be időpontra, és mikor bementem, egy fiatal csaj mosolyogva közölte, hogy sajnos a főnök nincs itt. Úgyhogy abból se lett semmi, ahogy a többi jelentkezésemre is csak alig néhányan válaszoltak. Voltak köztük olyan hirdetések is, ahol magyar anyanyelvet kértek.
    Irodai végzettsége rengeteg osztráknak van, érthető, hogy nem utánam fognak kapkodni. Fél év után meguntam, aztán láttam ezt a segédmunkás hirdetést, ahova egyből fel is vettek. Most koszos és büdös jugókkal (tisztelet a kivételnek) dolgozom együtt. Sajnos diplomám nincs, tanulnék én tovább, szeretnék tanfolyamokat végezni, de ez egyrészt a 2 műszak miatt nem megy, másrészt meg lehet akár 3 diplomám és egy tucat szakmám is, úgysem fognak fölvenni sehova, mert gyakorlatom nincs hozzá és egyébként is magyar vagyok.
    De annak örülök, hogy legalább munkám van.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_126177 (10)
     
  17. 2004. január 6. 22:0310.
    Mielőtt a recesszió Németországba is begyűrűzött (2001 közepe táján), vettek fel magyarokat, akik csak angolul beszéltek, de azok valóban az IT területről voltak (konkrét tapasztalat). Most viszont állati gáz a munkakeresés, még többdiplomás, németül felsőfokon beszélő, évek óta kint élő magyarok számára is (szintén konkrét tapasztalat). A keresettség erősen diplomafüggő (+ nyelvtudás, és szakmai tapasztalat is), nem tudom, hogy a közgazdasági végzettség mennyire kapós ebben az esetben.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_733852 (6)
     
  18. 2004. január 6. 18:579.
    Figyelj ide es nezzük a helyzetet realisan.
    Nem beszeled a nyelvet, friss diplomas vagy.
    Friss diplomas nemet anyanyelvüekkel Dunat vagy Rajnat lehet rekeszteni. Mosogatni sem vesznek fel, mert annyit meg kell ertened, hogy vidd ki vagy idd ki.
    Konzumhölgynek nem akarsz menni(szerelmes vagy)
    Tudod mennyi eselyed van igy ?Pont most hoztak valami uj törvenyt, hogy aki haztartasi alkalmazottat foglalkoztat bejelentes nelkül, megbüntetik.
    A szerelem szep dolog, de--inkabb arra koncenralj, hogy otthon talalj munkat , hogy legyen gyakorlatod--mert fiuk jönnek es mennek---
    Kemeny letamadas?Lehet , hogy annak erezted, de ez csak az elet---Nezd meg Abigel peldajat---Persze ha ugy gondolod, hogy jobb akkor felebredni, majd ha Nemetorszagban leszel----
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_355366 (7)
     
  19. Torolt_felhasznalo_733852
    Torolt_felhasznalo_733852
    2004. január 6. 16:478.
    Azt nem írtad, hogy ott a párod. Mit csinál ott, dolgozik?
    Mert akkor kimész utána, ha van hol aludnod, ott pedig rengeteg család van, ahová eljárhatnál takarítani. Igaz, feketén, de te úgyis elsősorban a pároddal akarsz lenni. Vagy elmész bébiszitternek családhoz. Oda elég annyi német tudás is, amennyit szeptemberig összeszedhetsz.
    Egyébként én Bécsben élek, osztrák férjjel, megvan minden papírom, középfokú közgazdasági végzettséggel, több szakmával, jó németnyelv-tudással szóban-írásban és 2 éves irodai gyakorlattal rendelkezem és fél év intenzív munkakeresés után jelenleg segédmunkás vagyok 2 műszakban egy koszos gyárban. Ezt nem panaszképpen írtam, csak felvázoltam a helyzetet.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_355366 (7)
     
  20. Torolt_felhasznalo_355366
    Torolt_felhasznalo_355366
    2004. január 6. 16:257.
    Félreértés ne essék, nem kértem senkitől, hogy most azonnal munkát adjon! Azt hiszem nem érdemeltem ilyen kemény letámadást. . . Amúgy akár a mosogatást is elvállalnám (ellenére annak, hogy ennyi évig tanultam) csak azért, hogy a párommal lehessek. . . .
    előzmény:
    Gizi06 (4)
     
  21. Torolt_felhasznalo_733852
    Torolt_felhasznalo_733852
    2004. január 6. 13:036.
    Szerintem azok a cégek, ahova angol nyelvű szakembereket várnak, akiknek nem fontos, hogy tudjanak németül is, nem Magyarországról fognak munkaerőt szerezni, hanem angol nyelvterületről angol anyanyelvűt és gyakorlattal rendelkezőt.
    És hiába kezd el most nyelvet tanulni, szeptemberre abból még nem lesz olyan nyelvtudás, amivel diplomás állást vállalhatna.
    Magyarországról pedig német munkahelyet találni mindenféle kapcsolat, ismeretség és nyelvtudás nélkül - valljuk be, ennek az esélye gyakorlatilag egyenlő a nullával. Még az a magyar sem talál, aki ott lakik!!!
    Ha szeptemberig szorgalmasan tanul németül, esélyt látok arra, hogy kimehessen mosogatni meg krumplit pucolni. Anélkül pedig csak a sógorokhoz ide a szomszédba szezonban uborkát szedni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_126177 (3)
     
  22. 2004. január 6. 09:115.
    Németeknél sajnos a német nyelv kell, hacsak nem rendelkezel olyan pótolhatatlan szaktudással, amit angolul is előadhatsz. (Pl. IT) Egyéb esetben kezdj el gyorsan németet tanulni, az angol után nem lesz nagy Kunst. . . . Ciao
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_355366 (1)
     
  23. 2004. január 6. 04:474.
    Mar ne haragudj meg, de honnan gondolod, hogy mi itt, konyhai mosogatoi allast tudunk szerezni?(mint hallottam egy nagyobb hotelban mar azt is nyelvtudashoz kötik)
    Azt pedig tenyleg nem varhatod el tölünk , hogy valamilyen hamburgi intezmenybe vetessünk fel.
    Itt kapitalizmus van es kökemeny . . . nemet tudas nelkül. . . . Miert nem probalkozol angol nyelvterületen?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_355366 (1)
     
  24. 2004. január 6. 01:303.
    Szia Zsuzscy!
    Ha Németországban szeretnél dolgozni, akkor próbáld meg közvetlenül a cégekkel felvenni a kapcsolatot. Akár interneten, akár újsághírdetéseken keresztül. Vannak közvetítő oldalak is, bár ezekről semmi konkrét tapasztalatom nincsen. Ha találsz egy céget, ahol alkalmaznának, akkor a vízumot és egyéb, kinti letelepedéshez szükséges iratokat az ő kérésük nyomán tudod a követségen intézni. És ha majd kint leszel, egészen biztosan meg kell tanulnod németül, mert ez egy ilyen ország. Ha szerencséd lesz, akár a cég is fizeti a nyelvsulit egy bizonyos szintig.
    Az esélyekről annyit, hogy ez (az utóbbi kb. két év) most éppen nem a legszerencsésebb időszak munkakeresgélés terén még a kintieknek sem, úgyhogy kitartóan kell nézelődni. Némettudás birtokában sokkal jobbak a kilátások, mint anélkül, de vannak cégek, ahova csak angollal is felvesznek, de aztán németet tanulni ezerrel. . .
    Szóval kitartást és sok sikert az elhelyezkedéshez!
    Üdv: Zoli
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_355366 (1)
     
  25. Torolt_felhasznalo_733852
    Torolt_felhasznalo_733852
    2004. január 5. 23:192.
    Szia!
    Elég hihetetlenül hangzik számomra, amit írtál. Milyen munkára gondoltál Németországban, ha még egy szót se tudsz németül? És hogy-hogy a nagykövetség?
    Ott legfeljebb vízumot adnak, az nem munkaközvetítő. Legalábbis én úgy tudom. De ha hallottál már olyat, hogy ott munkát adtak valakinek, akkor szólj nekem is.
    De most tényleg nem bosszantani akarlak, komolyan kérdem, milyen munkát akarsz kapni?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_355366 (1)
     

Címlap

top