Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Futópad vagy szobabicikli

kivi39
Létrehozva: 2009. január 13. 14:49

Le kéne fogynom. Nagyon sokat, -40 kiló még csak az egészségesen dundi kategória lenne. Sportolnom kéne, de egyrészt idő hiányban szenvedek, másrészt nekem a beteg térdem miatt nem felel meg bármi. (még Norbi valamelyik duci tréningje is  nagyon megterhelte a térdemet) Arra gondoltam, hogy vennék vagy egy futópadot (csak gyaloglásra) vagy egy szobabiciklit. Jelenleg a pad a nyerő, mert a bicikli túl sok helyet foglal el. A régi topicokból úgy okoskodtam ki, hogy gyaloglásra teljesen megfelelnek az olcsó mechanikus futópadok is. Biztos, hogy ilyet veszek, a drága elektromos fajtákra nincs pénzem és igényem sem.  Tapasztalatokat, véleményeket várok. Ha esetleg van valakinek ilyen, kérlek, segítsetek, mire kell figyelni a vásárlásnál, használatnál, melyik típust érdemes venni? 

 

köszönöm!

  1. 2009. március 30. 14:2762.
    Köszi a leírást, nekem is sokat segítettél :)
    előzmény:
    milfordd (60)
    2009-01-14  10:42
  2. 2009. január 14. 10:5961.
    Köszi a figyelmeztetést, a honlapról választottam termet.
    előzmény:
    milfordd (60)
    2009-01-14  10:42
  3. 2009. január 14. 10:4260.

    Szia Kivi!

    ha spinningre adnád a fejed, figyelj, hogy ne spinracingre menj, és lehetőleg olyan terembe, ami rajta van a www.spinning.hu honlapon, itt rendes spinning órákat kapsz a pénzedért..  különben egy sz@r hely és edző (aki ugráltat a bringán, nagyon meghajt, nem figyel rád, stb..) többet árt, mint használ..

    ha nem találsz ilyet, vagy messze van, akkor inkább tényleg egy konditeremben futópadon hegymenet gyaloglással vagy elipszis vagy ilyesmi..  tavasztól meg a túráitokra esetleg iktass be nw pálcákat, nagyon hatékony.. :)

     

    nah, nem akartam okoskodni, csak nem szeretném, ha egy rossz élmény elvenné a kedved a spinningtől..

     

    nagyon sok sikert!

    előzmény:
    kivi39 (58)
    2009-01-14  10:28
  4. 2009. január 14. 10:3859.
    Sajnálom, ha ilyen rossz élményeid vannak a közösen végzett edzésekről. Szomorú, hogy mennyi tapintatlan és bunkó ember van! Remélem, félre tudod majd tenni ezeket az élményeidet és tudsz majd az eredményre koncentrálni! Ha igen, biztosan meglesz az eredménye, amely akár centikben, akár kilókban, akár az egészségi állapotod, állóképességed javulásában mérhető, érezhető lesz majd!!!
    előzmény:
    kivi39 (58)
    2009-01-14  10:28
  5. 2009. január 14. 10:2858.

    Tavasztól őszig már évek óta kirándulunk szinte minden héten. A súlyomhoz képest elég jól bírom ezt a fajta megerőltetést. Egy torna DVD-n már az első 5 percben kidőlök, de egy hegyi túrát simán bírok. Természetesen mivel a térdem nem most ment tönkre, hanem már közel 25 éve, így pontosan tudom, hogy mi az, amit bír, mi árt neki. Nagyon figyelek rá, mert ha egy kicsit is figyelemetlen vagyok, akkor napokra lebénulok.

     

    A közelünkben van egy edzőterem, de oda nem szívesen megyek. Régen néha voltam ott női tornán, de azok a pillantások és megjegyzések, amiket az öltözőben kaptam a konditerembe menő vagy onnan kijövő 40 kilós hölgyektől, na az nem hiányzik. Tudom, hogy nem minden terem ilyen, remélem találok olyat, ahol azért még engem is ember számba vesznek, de valahogy nagyon elment a kedvem az ilyen közös sportoló helyektől.

    előzmény:
    doo-doo (55)
    2009-01-14  09:44
  6. Torolt_felhasznalo_191034
    Torolt_felhasznalo_191034
    2009. január 14. 10:2157.
    Az nem segít, ha a térdedre olyan gumi védőt húzol sportoláshoz?
    előzmény:
    kivi39 (1)
    2009-01-13  14:49
  7. Torolt_felhasznalo_191034
    Torolt_felhasznalo_191034
    2009. január 14. 10:1956.

    http://www.e-fitness.hu/

    Idejárok pár hete, nekem nagyon tetszik. (Egyedül a zuhanyzó nem olyan szuper, de azért nem gázos.)

    előzmény:
    blood83 (49)
    2009-01-13  17:43
  8. 2009. január 14. 09:4455.

    Az, hogy érzésre nem megerőltető egy kirándulás, még nem jelenti azt, hogy hosszabb távon nem teszi még jobban tönkre a térdedet! Erre is gondolj! Sajnos sokan ott követnek el nagy hibát, hogy amíg nem érzik, hogy valami fáj, addig azt hiszik, jó az, amit csinálnak. De nem csak a "most"-ra kell gondolni, hanem arra is, hogy mi lesz később.

     

    Természetesen a gyaloglás jóval kevésbé veszi igénybe a térdeket, mint a futás, és ahogy mondtad is, a pulzustartományod amúgy sem engedné, hogy kocogni kezdj. De azért csak óvatosan!

    előzmény:
    kivi39 (54)
    2009-01-14  09:39
  9. 2009. január 14. 09:3954.

    Pont azért gondoltam a gyaloglásra vagy a biciklizésre, mert ezek a sportok azok, amiket azért még bírok. Nyáron nagyon sokat kirándulunk, elég jól bírom. Persze nem szeretném az első nap megtenni a maratoni távot a futópadon 1 óra alatt. Mivel azt olvastam, hogy nekem kezdetben a zsírégető pulzusszám kb. 90, ez alig gyorsabb, mint a normális séta tempóm. Ez azért napi fél-egy órán keresztül nem olyan megerőltető.

     

    De ajánlottátok a spinninget, az is tetszik. Kiderült, hogy a munkahelyem és a lakásom között fél úton pont van egy edzőterem. elmegyek, beszélek az edzővel és majd meglátjuk.

    előzmény:
    doo-doo (46)
    2009-01-13  17:26
  10. 2009. január 14. 09:1953.
    Bocs lányok, tegnap este történések voltak otthon, nem jutottam a gép elé. Most visszaolvasok és válaszolok vagy kérdezek mindenkinek/től. Köszönöm a rengeteg hszt!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. január 13. 19:5152.
    Szia! Lássuk sorjában (nem működik itthonról a tördelés, kicsit egybe fog folyni - bocs:-)): napi másfél órát gyalogoltam, kezdetben 6.5-ön, aztán a hónapok alatt felvittem 7.8-ra, változó emelkedőn. Itt untam bele, de le is ment az a 10 kiló:-) Nem diétáztam, hanem életmódot váltottam: elhagytam minden, köztudottan egészségtelen kaját (csoki, csipsz, üccsik, ezeket mindenki tudja nagyvonalakban). Egész nap eszek, rágcsálok: gyümölcsöt, zsírszegény túrót, sajtot. Minden délben igyekszem főzeléket enni, feltét nélkül, tetszőleges mennyiségben, salátával. És este inkább már csak fehérjéket (vettem egy egy ilyen turmixport, nagyon finom) próbálok enni. Mostanában a taposógépre kattantam rá, itt is napi 1-másfél órát nyomok. Ha épp nincs kedvem, akkor aerobikra, pilatesre járok. Egy a lényeg: nap mozgás nélkül nem telhet el:-) Az csak jó, ha van pulzusmérőd, bár én nem használtam. Úgy gondolom, ha gyaloglás közben van energiám beszélgetni a mellettem állóval, nem hajtom le magam. Bevált:-) Ha van valamilyen kérdésed, igyekszem válaszolni!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_871156 (38)
    2009-01-13  16:30

Címlap

top